O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

"NEZÁPADNÍ PŘISTĚHOVALCI" PDF Tisk E-mail
Úterý, 28 srpen 2007
Přejít na obsah
"NEZÁPADNÍ PŘISTĚHOVALCI"
Strana 2

 

 

 

 

 

     Pyšní jsou na sebevrahy také v palestinských školách v Gaze, kde se měří úroveň školního zařízení ne podle toho, jak vzdělaní z ní odejdou její žáci, ale kolik portrétů ,,hrdinů" visí na chodbách, kolik zdejších ,,házečů kamení" se nechalo za svatou věc islámu zabít. A jejich spolužáci tvrdí, že hlavní boj s židovskými satany neskončí, dokud Izrael nezničí a už se prý těší, jak si vytáhnou los sebevraha.

 

 

     ,,Každý den mu zakazuji zúčastňovat se demonstrací a házet kameny. Měl by jít do školy, ale ulice ho už zcela ovládla. Kdyby nešel házet, neměl by kamarády a byl by za zbabělce," říká se slzami v očích matka 12letého Samira Al-Mahariho z Beit Džala u Betléma. ,,Vím, že se hrozně moc bojí, v noci ve spaní pláče, viděl už tolik svých spolužáků zraněných, ale také on sní o tom, že se stane mučedníkem a jeho fotografie bude vystavena v jeho škole."

 

     Jak napsal deník The Jeruzalem Post, mufti Al-Ahram Al-Arabi má na dětské "házeče" jasný názor: ,,Není pochyb, že dítě-mučedník předpokládá, že nová generace a jeho nastupci budou v tomto poslání dál pokračovat. Čím je mladší mučedník, tím víc si ho vážím," tvrdí muftí hrdě. ,,Jeden chlapec napsal na kousek papíru své jméno těsně předtím než zemřel: Mučedník Salim. A takové lístky si dávají do svých kapes všichni, aby se po jeho smrti vědělo, kdože se to stal opěvovaným hrdinou, kterého čeká svatba v nebi s dvaasedmdesáti černookými pannami," říká s nadšením. ,,Proto palestinské matky kvůli svobodě ochotně obětují své syny. Je to skvělá ukázka, jak velká je jejich víra.

 

     Mluvil jsem s jedním mladým mužem, který mi řekl: Chci se oženit s krásnými nebeskými ženami - a téhož dne se stal mučedníkem. Jsem si jistý, že jeho matka byla naplněna radostí z jeho svatby v nebi... "

 

     Ano, mnohé matky to tak vnímají, proto muslimské ženy z Izraele založily tajný spolek ,,Bombových sebevražedkyň". Zatím je jich asi sto a chystají se vstoupit do ráje, i když tam na ně nečeká dvaasedmdesát černookých paniců a lesbickou lásku Alláh zakazuje. Palestinští mučedníci z řad dětí jdou v jejich šlépějích. Ve škole v Gaze, do níž chodil i dvanáctiletý Muhammad, zabitý při jedné z přestřelek, každý den před zahájením vyučování zpívají školáci píseň na jeho počest...Slyšíte svist kamenů?
Je to hlas hněvu.
Drobné dlaně nesou kameny
dávají povel útočníkům.
Je tam i mučedník Muhammed
všichni ho vidí

otec ho chrání
matka vidí jeho smrt.
Jeho krev vyzývá ke svaté válce.
Dejme krev i život za Jeruzalém!

 

    

     Podstatně lépe jsou na tom ženy a jejich děti v Turecku, které Evropany nejvíc zajímá jako potencionální člen Evropské unie. "Hodně jsem plakala, přemýšlela. Nakonec jsem se rozhodla ze školy odejít," říká 20letá Ayse Nuru Bulutová. Na vině jsou sekulární zákony Turecké republiky, které studentkám zakazují chodit do státní školy v muslimském šátku. Ayse, podobně jako šedesát procent tureckých žen, chodí na veřejnosti se zahalenou hlavou po muslimském způsobu. "Je to náboženské nařízení," vysvětluje. (V sousedním Íránu ženy šátek nosit musí, přestože žijí mnohem svobodněji než například obyvatelky Saúdské Arábie.)

 

     Turecké muslimky požívají volnosti mezi muslimy jinde nevídané. Je jim umožněno cestovat, podnikat, vlastnit. Mají právo iniciovat rozvod, což dosud nemohou ženy na Maltě, tedy v členské zemi EU. Volit šly již ve 30. letech minulého století - Turecko v tomto ohledu předstihlo kupříkladu i Francii či Belgii. Do práce mimo domov však chodí nejvýše každá druhá Turkyně a pětina žen, především venkovanek, je podle dostupných odhadů stále negramotná. Více než polovina Turkyň nedostává za práci zaplaceno... pracují totiž buď na rodinných statcích, či v podnicích, kde hospodářem je jejich muž.

 

 

 

 

 

     V Orlové se tedy mešita stavět nebude. Zatím. Ani muslimské šátky hidžáb nepřikáže radnice rodilým Orlovjankám nosit. Zatím. Norsko a Francie ať jsou nám mementem. Norští přistěhovalí muslimové požadují na konec ramadánu svůj státní islámský svátek, mladí muslimové projevili nedávno v Paříži svůj ,,vděk" za azyl a zapálili na 50 tisíc automobilů.

 

     Místo potrestání jim francouzská vláda zvýšila sociální dávky. Přes pět milionů Arabů je přece pořádná voličská síla...

 


Břetislav Olšer

 

 

Komentáře (165)add feed
Nedavno : Aknela.
jsem cetla docela zajimavou statistiku co se tyce rozdilu v muslimske imigracni populaci v Evrope a v severni Americe. Zatimco v USA nebo Kanade ziskava ctyrikrat vic muslimu nez "bilych" vysokoskolske vzdelani, v Evrope je tomu naopak. To same platilo obracene co se tyce sance pobytu ve vezeni...zatimco v Evrope maji muslimove vyssi procento populace ve vezeni ve srovnani s bilymi, v sev. Americe je to zase naopak.

To je tak pro zajimavost...jinak vetsi paranoidni vykrik nez je ten clanek nahore, jsem uz hodne dlouho necetla. smilies/cry.gif
srpen 28, 2007 23:28
není té xenofobie trochu moc? : Jana
tady ve městě mešitu máme už x let a naprosto není důvod se obávat, že by někdo zdejším ženám "přikazoval nosit šátek". proboha, vždyť to je naprostá pitomost... (a: je to velkoměsto - a vsadím se, že většina obyvatel ani netuší, že tu nějaká mešita je.)

dobrý muslim takovou kravinu, jako mučednický sebevražedný atentát, neudělá. protože je to proti islámu. ti "islámští radikálové", co to dělají, jednají podle kdoví čeho - ale jsou špatní oni, ne všichni muslimové.

kdo to chce vědět, tak to ví... kdo to vědět nechce, háže špínu. smilies/sad.gif a v Orlové zase vyhráli xenofobové.
srpen 29, 2007 01:06
no...nevim.... : AlenaT
nedávno zakázala Francie dívkám nosit do školy jakékoli náboženské symboly .- tedy i kříže, židovské hvězdy, budhy a podobně.Jediní, komu to vadí a kdo se zrušení tohoto zákazu dožaduje - jsou muslimové. Proč?
srpen 29, 2007 04:33
Můj názor : Gita
mešita jako taková mi nevadí. Taky jednu máme a myslím si, že hodně lidí o ní ani neví. Taky bych nadávala automaticky rovnítko mezi muslima a teroristu. Myslím, že se najde i hodně fanatiků mezi křesťany. Ostatně stačí si vzpomenout na křížové výpravy. Možná tohle jsou jen ty boží mlýny.

Jinak ale se zákazem náboženských symbolů ve VEŘEJNÝCH školách souhlasím. To jsou školy financované státem, takže ten má co mluvit do pravidel. Něco jiného jsou školy soukromé, nebo dokonce ryze muslimské, tak ať si každý nosí, co chce. Prostě neplatíš, tak nepřepínej. Všechny tyhle snahy jsou podle mě jen projevem suverenity státu. Něco jako: Muslime, chceš-li u nás žít, přizpůsob se, ale jestli se ti to nelíbí, vrať se tam, odkud jsi přišel. Jedním z principů mezinárodního práva je zásada reciprocity. Tj. jestliže jeden stát nedává druhému určité výhody, tak ani druhý stát nedává obdobné jemu jemu. Evropan v muslimském státě vůbec nemá šanci prosadit svoje kulturní zvyky, musí se podřídit a nějaký dialog tam vůbec ani nezačne.
srpen 29, 2007 07:56
Neřešila bych konkrétně muslimy, : mamča
ale myslím si, že pokud chci žít v jiné zemi než odkud pocházím, beru zároveň za své i její zřízení, zvyklosti a tradice.
Uvedu extrém : když se přestěhuje chlapec z moravské vísky do Prahy, taky za chvíli přestane říkat "já su" "já chcu". Funguje to i naopak, Pražák přestěhující se na Moravu, za chvíli mluví místním dialektem, aby zapadl.
Proč se ekonomičtí imigranti, kteří využívají výhod "západního světa" odmítají přizpůsobit ? Svoji víru a tradice ať si udržují doma, či v krajanských spolcích, ale nenutí většinovou společnost která je přijala, aby se jim přizpůsobovala.
srpen 29, 2007 08:20
no, tohle asi všechno si říkali ve Francii - že "přeci nebudou xenofobní..." : kiwi
a pak to takhle dopadlo. Přesně stejný názor mám jako Gita, mamča a další. Když někde žiju, ať je to původní či hostitelská země, snažím se chovat tak, abych neškodil, zapadnout mezi všechny ostatní slušné lidi. A neprosazovat násilím svoje "nároky"... U nás to zatím takové není, asi ale jen díky tomu, že jich tu ještě tolik není. Nejsem vůbec rasista - a když, tak jedině proti lidem zlým. Protože je jedno, jakou má barvu a vyznání, když se chová dobře...
Ale to se už tady taky psalo, žejo smilies/cheesy.gif
srpen 29, 2007 08:23
Na druhou : Lotka
stranu nechápu, proč se muslimové stěhují za západ, když zrovna on je takový jejich nepřítel. Já s článkem souhlasím a myslím si, že pokud se tu muslimům nelíbí, nechápu, proč nemašírujou domů. Oni tu trvají na možnosti nosit šátek a dalších náboženských ústupcích, ale Evropanka u nich bez šátku chodit nemůže, tak kde je ta jejich svoboda a tolerance?
srpen 29, 2007 08:24
Lotko, kiwi, mamčo : Gita
přesně tak!
Za vším jsou konec konců peníze. Tihle nezápadní přistěhovalci přejedou hranice na korbě náklaďáku a jsou rádi, že to vůbec přežili. Pak jsou rádi, když seženou aspoň nějaké bydlení, práci, zázemí... Ale jakmile je jim líp, zapomenou velmi rychle na to, že byli přijati z dobré vůle hostitelské země a začnou vystrkovat růžky. Začne to šátky a mešitami a končí bombami, pokud není po jejich. Nejhorší je, že tímto chováním kazí renomé i těm slušným, co si toho váží.
srpen 29, 2007 08:28
Ten článek mi nepřipadá až tak poplašný : wendy
když se někam přestěhuji, musím ctít jejich pravidla, a doma nebo ve svatostánku se mohu modlit jak chci já. Ale tím to končí, Kdyby k vám někdo přišel na návštěvu a hrabal se vám ve věcech taky by se vám to nelíbílo.
A pozor na jednu věc - po protestech a násilnostech jim byly zvýšeny sociální podpory. Aby nedopadli jak my s cikány. Já bych tuto problematiku nepodceňovala.
Viděla bych ráda, kdyby bohaté arabské státy darovaly svým utlačovaným soukmenovcům Palestincům kus území, které by bylo jen jejich, a tam je usadili. Na druhou stranu je zatím dobře, že se nedokáží sjednotit. Ti by nás smetli....
srpen 29, 2007 09:00
Když jsme u těch dětí : Gita
normálně zastávám názor, že každý má mít dětí jen tolik, aby je uživil. Samozřejmě nelze to brát úplně absolutně, ale opravdu z duše nesnáším takové ty rodinky, kde otec i matka jsou nemakačenka a nasází si dětí jako smětí, na které potom berou přídavky. Obdobným případem jsou právě i tady ti náboženští fanatici. Ty jdou samozřejmě z daní i těch lidí, kteří sami mají děti, a kteří jsou třeba jako lidé mnohem "kvalitnější" a lépe by se o ně dokázali postarat a předat jim lepší hodnoty, přitom jsou však natolik slušní, že nemají víc dětí než na co stačí. Nechci, aby to zavánělo jakoukoli "eugenikou", nicméně musím souhlasit, že by populační přírůstek v určitých segmentech společnosti nebyl na škodu. Otázkou ale je, jestli to je řešení. Příkladem je třeba Austrálie - to jsou vlastně potomci lidí, kteří byli buď společensky neakceptovaní či dokonce odvržení nebo lidí totálně nepřizpůsobivých. Přitom však dnešní australané nijak nevyčnívají, pokud jde o patologičnost chování, apod.
srpen 29, 2007 09:19
Integrace : mamča
se myslím nazývá ten jev. U nás v domě bydlí pan učitel na penzi, který si přivydělává tím, že vychovává malé vietnamské děti. Bere si je do péče od tří let, a opravdu se jim celodenně věnuje. Děti ho velmi uznávají a milují jako svého dědečka. Jejich rodiče mu slušně platí, aby děti nejen uměly dobře česky, ale aby se zároveň naučily i žít v našem prostředí. Tyhle děti "stánkařů" chodí pak převážně na víceletá gymnázia, a rostou z nich příslušníci inteligence. Děti krom vietnamštiny mluví plynně česky, anglicky a učí se myslet a chovat jako my.
I proto s vietnamskou menšinou u nás nejsou žádné problémy. Všichni pracují, ti mladí se vzdělávají, a se svou příslovečnou pílí už začínají našim dětem tvrdě konkurovat.
srpen 29, 2007 09:25
Ať si každý věří čemu chce, ale ať to necpe ostatním : opas
Muslim se zase tlemí, jak křesťan nosí na krku pověšený letadýlko i s pilotem. Mimochodem, setkali jste se někdy s křesťanským misionářem? Taky docela síla...
srpen 29, 2007 09:34
Čí chleba jíš : hadimrcha
toho píseň zpívej. Já jsem zastáncem tohoto pravdivého přísloví. Doma aŤ si každý dělá co chce, venku ať uznává morální normy toho kterého státu. Platí to pro bílé, černé, žluté, šikmooké i muslimy. Je to jenom o morálce a slušném vychování. Jako matka bych nikdy nestrpěla, aby se moje dítě nechalo takhle zblbnout a i kdyby na mě nedalo, nikdy bych se s jeho smrtí nesmířila a neměla z ní radost.
srpen 29, 2007 09:44
právěq proto, že asijská komunita pochopila, : alena tečkovaná
že vzdělání je jediná cesta , jak vybřednout z bídy a marasmu, klade na ně velký důraz. Dcera mojí kamarádky je učitelka a učí na prvním stupni. Několik let měla ve třídě čínskou holčičku. Když přišla do školy - začínala druhou třídou , neuměla slovo česky. Zájem péče rodičů té holčičky byla neuvěřitelná. Pravidelně docházeli do školy, dotazovali se na probranou látku, na prospěch, co je třeba ještě zlepšit. Když jejich dcerka onemocněla, najali jí studentku, aby se s ní učila. No holčička končilka druhou třídu se dvěma dvojkami, uměla perfektně česky a našla si i kamarádky. Těm byla mimochodem příkladem a v prospěchu se značně zlepšily i ony. Takže příklady skutečně táhnou. Jen se zdá, že těch negativních je jaksi víc, nebo co.
srpen 29, 2007 10:13
Vietnamci, Japonci. Korejci, Číňané : wendy
když už někde jsou (a Japončíci nejsou zrovna členy mafie Jakuzza nebo jak se to jmenuje) tak s nimi v tomto směru nejsou problémy. S příslušníky fanatického náboženství budou problémy vždycky. Když je jim od malička vtloukáno do hlavy, že zemřít za víru a Alláha je o.k. tak co chcete ? A vzdělání ? Co to je za vzdělání umět nazpamět Korán ? Ne, tak tohle nemohu tolerovat a smířit se s tím.
srpen 29, 2007 10:31
problémy jsou : alena tečkovaná
s jakýmikoli fanatiky - bez ohledu na víru....
srpen 29, 2007 12:29
Jak rika wendy : Jasmina
..;"ja bych tu problematiku nepodcenovala".
Dyk to vidim kolem.Proc se muslimove ztehuji na zapad? Plan je jasny-islamizovat cely svet.
Proc je zapad k nim tak shovivavy? dve moznosti,bud vladnou blbci a nebo je to taky plan; Jirka Krovi a spol potrebuje spojence a je to moc nehezke co dela na vychode. Jenze vychodnaci,protoze maji take svuj plan se chovaji taktez nehezky ale vlady je v tom podporuji,cimz hvezdickuji obycejne lidi co v tommto multi-kulti musi zit. Fakt je ze to nastve,kdyz evropan treba zada o socialni byt a ceka desetileti a vychodnak pritahne na urad s krikem "chhale chhale" a byt ma hned a takovych vysad je vic nez dost,....z lidi se pak pochopitelne stavaji rasisti,nekde dokonce fasisti a jejich strany rok po roce ziskavaji vice podpory a je jen otazka,kdy prijde cas a nastoupi jeden schopny a silny,ktery bude vystupovat v ocich lidu jako "vykupitel". No, a znate davy,po jednom uspesnem tahu pujdou za svym sefem treba do pekla. Mozna Francie a Sarkozy? Idea po II.sv. valce byla jasna-uz nikdy vice!!!jenze z valek si bankovnici natriskaji nejvic...co,lidi,vam se nechce do valky?Mate radi mir a demokracii?Svobodu?...jenze lide take maji radi poradek a v Evrope se toho zazilo tolik,ze evropane se celkove zcivilizovali a preferuji klidny rodinny zivot nez byt valecnym hrdinou.Uz i cirkev ztratila moc nad lidskym myslenim a to takhle kdyby kazdy svobodne myslil a zil pro zivot svuj a sve rodiny-to pak mohou bankeri vsechno zabalit. Fanaticti vychodnaci,to je ta prava munice pro rozvireni onoho evropskeho klidu. Takze proc se vse toleruje a mesity stavi a skoly islamske buduji,to proto aby lide jednou sami volili-diktaturu. A maji nas zas tam kde jsme byli. Nebo by byla nejaka jina cesta jak ze vseho ven? Nechat se islamizovat nebo se casem opravdu nahvezdickovat a nechat se naverbovat?
srpen 29, 2007 12:50
TAk tak : wendy
vládne nám nejen farmaceutický, ale i zbrojařský průmysl- a kdo si myslí že na to vyzrál tak se mýlí...
smilies/undecided.gif smilies/angry.gif
srpen 29, 2007 13:34
... : Bara
Nedavno jsem zaslechla ve zpravach, ze v Holandsku zije 177 ruznych narodnosti. Jsme timto na prvnim miste. Ti lide tady ziji, pracuji, vychovavaji deti a ze vseho nejdrive si osvojili jazyk. Jsou tady spokojeni, maji stejna prava jako Holandani. Nemaji problemy a nezpusobuji problemy, proste se prizpusobili. Jen jedna cast "nezapadnich pristehovalcu"
ma stale problemy a je stale nespokojena a citi se stale diskriminovana atd..... Ano uhadli jste - prevazna cast muslimu. Starsi generace, ktera tady zije vice jak 30 snad 40 let, dokaze v holandstine pouze pozdravit a podekovat, jejich deti jsou na tom trosku lepe. No, a nova generace? Vetsina nedokonci vzdelani a skonci v kriminalite. Divky jsou vetsinou velmi mlade provdany a tim je i pro ne dokonceni skoly a dalsi vzdelavani "passe". Prevazna cast rodin zije ve sve muslimske izolaci, ale kdyz toto prijde na tema, tak tvrdi (ti starsi), ze Holandani je mezi sebe nechteji - asi se budeme muset naucit jejich jazyk, pak bude kontakt snad jednodussi.?? Problem je i v tom, ze nova generace nevi kam patri. Chce zit zapadne, tak jak to vidi kolem sebe, ale rodinne tradice jim to zakazuji.....
Ale je pravda, nemuzeme hazet vsechny do jednoho pytle. Je i dost tech, pro ktere je vzdelani dulezite a snazi se zapojit do spolecnosti, nabozentstvi fanaticky nepropaguji a dodrzovani nekterych pro nas nepochopitelnych tradic, vypustili ze sveho zivota. Skoda jen, ze takovych "osvicenych" lidi je pomerne malo.
srpen 29, 2007 15:11
BAro, když jsem přijela do Amsterodamu : wendy
byla jsem jak v Jiříkově vidění - tolik různých ras pohromadě, chyběl snad jen nějaký ten Eskymák ! A hrozně se mi to líbilo. Na krátké trase mezi nádražím a čínským palácem na řece jsem se stihla dvakrát ztratit, ale hned jsem se zase našla. Byla by to škoda, kdyby se to všechno nějakým nekalým způsobem narušilo. Byl tam velký ruch, a přitom pohodově. Kosmoplitní město, kosmopolitní země. smilies/cheesy.gif FAndím vám.
srpen 29, 2007 15:40
taky mi to už kolikrát přišlo, : alena tečkovaná
jakože někomu zatraceně vadí, když spolu žijí lidi v klidu a pohodě a bez rvaček. Ono i za ten semtex se dají utržit docela slušný prachy.
srpen 29, 2007 16:11
Já mám podobný pocit jako Aknela . . . : toulavej
Třeba poslední věta článku se mně zdá jako blábol. Jestliže francouzská vláda nikoho nepotrestala, nebylo to proto, že by nerada přišla o volební hlasy, ale proto, že se úřadům nepodařilo asi nikoho chytit a usvědčit ze žhářství. Je sice pěkné vědět, že někdo z těch mladých to určitě udělal, ale, když nevím kdo přesně, tak nevím vlastně nic. To je ta slabina demokracie. Většina žhářů byli výrostci do 18-ti let, max 20-ti a ti stejně k volbám nechodí – je to stejné jako u nás.
Problém soužití západní a muslimské kultury je přece jednoduchý pochopit. „Vinou“ vzniku demokracie na Západě se vyvinula max. tolerance západní společnosti pro různá náboženství a rasy. Ta demokracie urychlila vývoj myšlení společnosti, proto jsme dost tolerantní vůči muslimům a chováme se s nadhledem a snahou o pochopení jejich potřeb – a oni to považují za naši slabost a využívají toho. Ale muslimská společnost se dnes myšlenkově – díky absenci demokracie ve svých zemích – nachází tak o 200 – 300 let pozadu za Západem, takže je netolerantní stejně jako byla naše společnost tehdy. Přece boje katolíků s protestanty nebo anglikánskou církví nebo otrokářství či nevolnictví to jasně ukazují. Také učení bible nazpaměť nebylo nic divného.
Nedivím se ani tomu, že matka je ráda za mučednickou smrt svého syna. Přece hlavní je, čemu věříme, že je smyslem našeho života – proč tu vlastně jsme. Když věříme, že jsme tu jedině kvůli službě svému Bohu a nejlepší službou je zlikvidovat nevěřící a ještě za to budeme odměněni, nemůže nám na životě záležet.
A ten proklínaný Bush jim ukazuje, že i demokracie umí být silná a všechno má svou mez . . .
Zároveň příklad z Iráku ukazuje, že nepřipravená společnost na demokracii, ji neakceptuje, demokracie se nedá vnutit, bohužel. A tak si na myšlenkovou úroveň 20. století západní civilizace u muslimů budem muset alespoň ještě 100 let počkat . . . Vývoj myšlení se totiž nedá uspíšit.

srpen 29, 2007 18:34
Speciál pro Aknetu a Janu: Řekněte 300 tisícům civilistů, zabitých muslimy v Darfúru, že jsou paranoidní : autor
Můj paranoidní výkřik na adresu muslimských vrahů by místo smrti jistě rádo slyšelo téměř 3000 obětí z 11. září v New Yorku i půl milionu mrtvých v Súdánu či 3700 zabitých amerických vojáků v Iráku nebo tisíce mrtvých Palestinců, pobitých v bratrovražedných bitkách mezi muslimskými frakcemi Fatáhu a Hamásu. Řeknete jim, že opět zvítězila xenofóie...
srpen 29, 2007 18:48
moment ono zari : Jasmina
bylo znacne analyzovano,ne jen na internetu ale take v TV i v knihach...velice nejasnosti ohledne islamskych teroristu a mistra Bina....kdepak,vse ukazuje na primo americkou vladu ktera vse zorganizovala a islam obvinila. V Iraku delaji Staty binec cimz provokuji fanaticke narody a tak se to tak pekne v tom svete vre a mele,americani a evropani mame tolik protichudnych informaci a dezinformaci ze by se z toho clovek zblaznil,na kterou stranu se priklonit,jsme krmeni nenavisti na obou stranach;amici okupuji vychod a muslimove nas za to nenavidi,cimz se v jejic hlavach potvrzuje ze "bezverci" jsou satanasi a tak nam partyzansky skodi na verejnych prostorach,mezi sebou se vrazdi americkymy zbranemy,no kdo jim je asi nabizi; je to takovy sv; bordel ze nikdo poradne nevi kdo je v pravu,kdo zacal,vsude strach a obavy,a kdo si nad tim mne prsty?....Ja si myslim ze tohle jsou daleko "vyssi" zajmy nez pouha karta,ktera se obratila kvuli tehdejsim rytirum na krizovych cestach....P.S.a bacha na kodova slova,neb jinak nase diskuze poputuje na vyzkum smilies/grin.gif vite kam....
srpen 29, 2007 19:14
Jasmino, ja neodolám... : Ivanka
zaprvé: ty si opravdu myslíš, že naše debaty by stály za to, by byly někde přešetřovány na nějaké supertajné elitní rozvědce?
zadruhé: to tvrdé y, které tak urputně píšeš ve všech koncovkách, to je schválně a z legrace, žejo? To nemyslíš vážně, že? například - teďka:americkýmy zbranemy... - mě z toho až bolejí oči smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif omlouvám se, pokud to je tvoje slangové legrační vyjádření, pokud si takhle děláš srandu, ale ... hihihi
srpen 29, 2007 19:43
Ivanko,davas mi sanci ze?))) : Jasmina
smilies/smiley.gifale priznam barvu,legraci si nedelam,jsou to prachsproste chyby.
K nasim debatam-nerikam ze je Kudlanka sledovana ale kazda stopa na internetu se slovnim kodem je automaticky odebirana pocitaci,tridena na jazyky a po te ctena,vetsina takovych jako zde pak hazena do kose. Ale kdo vi...dosahne-li Jirik sveho,nebude pak nektere lidicky mit rad...
srpen 29, 2007 21:20
Kdo pozdě chodí .... najde často na konci diskuse jiné téma, než kterým začínal článek. : Kráťa
Když se vrátím k jedné větě článku:"Každý muslim má totiž právo beztrestně znásilnit hříšnou ženu, která chodí na veřejnosti bez této pokrývky hlavy." tak mi nezbývá než dodat:"A každá takto znásilněná žena má právo vytáhnout ze své kabelky pistoli a klidně zezadu takovému muslimovi ustřelit palici!" Problém je, že se potom mezi námi najdou lidé, kteří budou obhajovat práva toho muslima. A my takové obhájce nedokážeme ukamenovat.

Francouzská vláda nikoho nepotrestala ... Nejsem francouzská vláda a hledám jen jednoduchá (podle jiných hloupá) řešení. Zrovna v tomto případě bych již po týdnu vyhlásil zákaz nočního vycházení v postižených městech. Kdo by ven vylezl, byl by okamžitě zatčen. A klidně bych zastřelil každého, kdo by neuposlechl výzvy policie.

Ano, i já jsem přesvědčen, že za "událostmi" nestojí žádný Ušama Big Aladin (je to dostatečně nekódové jméno?), ale americká vláda. Podle mého názoru v klidu zavraždili (obětovali?) několik tisíc lidí kvůli mocenským zájmům. No, třeba se jednou ukáže, že toto špatné bylo v konečných důsledcích to nejlepší řešení.
Jen by mě zajímalo, jak dopadly domnělé posádky těch zářijových letadel. Byla to smyšlená jména, nebo někde pochytali a následně popravili nositele jmen těch pravých posádek?
srpen 29, 2007 22:33
Teda : Clarissa
at uz si o nynejsi americke vlade myslim cokoli, takhle cynicke nazory jsem uz dlouho necetla. Lidi, ctete to po sobe? A clanek se vam zda paranoidni, ale reakce nekterych pisatelu ne? To me teda podrz! Autor clanku, byt ponekud jednostranny, aspon netvrdi hole nesmysly.

Jasmino, uchvacuje mne, s jakou jistotou vis, ze USA zosnovaly ten utok a posleze z nej obvinily islam.

Vsimla jsem si, ze tu zatim jeste nikdo "neobjasnil" Darfur. Ze by to bylo tim, ze tam chybeli americane?

A Krato, mily Krato. Celou tu dobu, co do Tebe busili, jsem byla na Tvoji strane, a Ty mi to takhle zkazis. Ach jo.
srpen 29, 2007 23:35
clarisso : Jasmina
...spi dal smilies/wink.gif
srpen 29, 2007 23:54
Clarisso, když se tak zamyslím, komu to posloužilo, : Kráťa
tak muslimům rozhodně ne. A muselo to být jasné už při přípravě. To a všechno od té doby slouží jen a pouze západním vládám - jako záminka pro válku proti některým zemím a jako záminka pro utahování oprátek vlastnímu obyvatelstvu.

Víš co? Stáhni si odněkud film "Loose change", jedno zda první nebo druhé vydání. Třeba po jeho shlédnutí změníš názor.
srpen 30, 2007 00:10
Autore, : Aknela..
Chtelo by to trochu min emoci a trochu vice objektivity...nebudeme preci na sebe hazet cisly kde kolik kdo zabil lidi, myslim, ze cisla ze soucasneho Iraku (ne americkych vojaku, tech je proti civilistum minimum) by ta tva snadno prebila. Ale o tom to prece neni smilies/wink.gif

Normalne clanky s protimuslimskou tematikou nectu, jsou vsechny na jedno brdo a je to ztrata casu...to same plati pro diskuze o tomto tematu, clovek se tam opravdu nic noveho nedozvi. Vcera jsem si ale nahodou zacla cist tuhle "perlu" a nedalo mi to nereagovat. Slibuju, priste uz nebudu. Pro zasmani je to fajn, ale jinak...
srpen 30, 2007 00:14
Jo a jako obvykle - P.S. : Kráťa
Clarisso, nějak si nepamatuji, že bys byla na mé straně. Jedině snad, že jsi se podepisovala nickem "Dess".
Víš, možná kdybys i Ty byla na té "mé" straně, tak by se to nezvrhlo v takové davové šílenství, kdy afekt jedné pomáhal "roztočit" afekt té druhé, třetí. Na druhou stranu, alespoň se taková S...ě, P..a a dvě k.áv. mohly projevit.
srpen 30, 2007 00:29
no,nechtela jsem vypisovat dukazy : Jasmina
myslim si ze jich je vic nez dost ale jeden fakt stoji za to-zemrelo tehdy i nemalo muslimu,ok reklo by se,-mucednici dostanou za svou nevedomou obet v nebi panny,proc ale am; vlada ani financne nepodpori sve hasice-nadychanych azbestu z one katastrofy ze zari,dnes dlouze jiz umirajicich a neni to pekne umirani;zadna podpora lecby,zadna financni podpora aspon rodinam po nich.Ani pes po nich nestekne,-ostatne veterani z Vietnamu uz take vypraveli....nu,proc?Protoze az priliz kecaj,-zadny azbest tam prece nebyl,zadne naloze tam prece nebyly,lidicky,nebojte se,vsechno je ok znelo v TV kanalech,ted uz nehrozi zadne nebezpeci a hrozit uz nebude.Jirka pevne vsechno drzi na uzde.
jen tak mimochodem,kdo mi logicky vysvetli jak se napasoval boeing trimetrovou dirou do zdi Pentagonu?
Aknelo,pevne doufam ze se budes (a my s Tebou) smat do konce zivota,vzdyt la vita e bella,popovidej si jen tak nezavazne treba s marokancem o nabozenstvi ale hlavne at je v hidzabu a s plnovousem,takovi se aspon pokrytecky neschovavaji do civilniho obleku.
srpen 30, 2007 00:36
No vidim : Clarissa
ze se vysvetleni od Tebe, Jasmino, nedockam.

Krato, promin, mela jsem hned objasnit, ze se sem nedostanu tak casto, jako nekteri jini. Ten utok na Tebe jsem procitala pozdeji. Nadavky nemam ve zvyku pouzivat, ale ke konci jsem Te plne chapala.
srpen 30, 2007 00:40
aha kody))))ty mne bavi : Jasmina
ale nic se nedeje,vse je ok kudlanci i pani vrchni,jednou slede,pizza a dve kavy!
srpen 30, 2007 00:43
ne Clarisso : Jasmina
nezlob se, - mas internet? mas. Chces-li opravdu vedet a ne se jen zde se mnou handrkovat,-najdi si info,psalo a pise se o tom vsude dost....
srpen 30, 2007 00:46
Teda, nechci se zastavat tech muslimu, : Alena P.H.
kteri si vybrali byt vrahy nevinnych. Vrazda nevinneho je nejvyssi hrich. Ale...
Ale kdyz se vziju di jejich mysleni - proc mnozi z nich nemaji Zapad radi...my "civilizovani" jsme se k nim nechovali prave nejlip. Treba ted nas Jirka nenavist znacne rozdmychal. Kdyby mi nekdo okupoval zemi, privedl to tam do jeste vetsiho bordelu a vytvoril galimatyas, ktery Saddam sice blbe, ale precejenom nejak drzel v hrsti, zabil tak mnoho mych spoluobcanu a treba i me dite ci manzela ci jinych pribuznych a pratel...asi by jsem nas taky nemilovala.
Nebo Palestinci - tim prece byla ukradena vlastni zeme. Jakkoli chudobna nebo zaostala byla - byla to jejich zeme.
Myslim si, ze je kupa normalnich muslimu - ale viditelni jsou prave ti silene fanaticti.

Fanatizmus je spatny v jakekoli podobe - nabozenske, narodnostni, fotbalove...nebo treba protiarabske.


srpen 30, 2007 00:56
Aleno : Jasmina
To mas pravdu.Ja vubec napriklad neobhajuju am. vojska v iraku,podle mne tam nemaji co delat.A prave oni rozdmychavaji tu nenavist ke krestanskym zemim,kde potom obycejny clovek v metru prijde o zivot jen proto.....on vlastne takovy civilista v Londyne v ten moment ani nevedel proc a za co umira.....uz je to takova vrava,-vlastne dalsi svetova valka,ani nevim kdo ji zacal. Spis jen tusim.
srpen 30, 2007 01:07
Hmm ... Clarisso, tohle už zní jako morální podpora. Dík. : Kráťa

srpen 30, 2007 01:09
Ja mam : Clarissa
svoje informace, Jasmino, ale internet nepokladam zrovna za ten nejverohodnejsi zdroj. Ale prece nechces, abychom tady akceptovali Tvoje tvrzeni o tom utoku bez toho, ze bys ho podlozila nejakymi dukazy. To neni handrkovani. Tomu se rika diskuze. To by potom mohl kdokoli kdykoli prohlasit kdejaky blabol a pak jen rict "najdi si to na internetu". Promin, to ale nemuzu brat vazne.
srpen 30, 2007 03:59
... : Jirka
Clarisso, uplny souhlas. Tyhle nesmysly o kterych pise Jasmina "letely svetem" asi pred dvema lety a ted uz o nich ani pes nestekne. Hlavne kvuli praci casopisu Popular Mechanics ktery na rozdil od ostatnich prestal tyhle pitomosti ignorovat a uskutecnil sve vlastni patrani. Prakticky vsichni odbornici ktere ten casopis kontaktoval tyhle lzi rezolutne odmitli.
Vsechno je to na strankach: http://www.popularmechanics.com/technology/military_law/1227842.html
Uz samotna myslenka na to, ze by samotna vlada Spojenych Statu zorganizovala hromadnou vrazdu tisicu svych obcanu a ze by ta vlada na tuhle praci najala stovky, nebo mozna tisice odborniku a ti odbornici by dodnes mlceli je tak hloupa, ze se nad tim az taji dech.
Jediny cesky web o kterem vim ze tyhle nesmysly dodnes rozsiruje je vydavan jistym nezamestnanym nacistou v kanadskem Toronte. Pres providera ve Spojenych Statech, ha, ha......
Jestli tyhle nesmysly Jasmina cte a je dokonce ochotna rozsirovat, mozna by si mela najit jinou zabavu......

srpen 30, 2007 06:19
Jeste jeden link : Jirka
Pres tento link se daji najit dalsi desitky odkazu.
http://www.debunking911.com/links.htm
Nikdo nemusi mit rad Ameriku nebo dokonce jejiho soucasneho prezidenta. Ale sirit bez jedineho dukazu takovou spinu jako nektere mistni damy me pripada prinejmensim nemoralni.
srpen 30, 2007 07:33
Nevím, že by to měla být až taková zábava : wendy
prosáklo toho z různých otevřených zdrojů už moc, a čisté to tedy rozhodně nebylo - 11/9. Třeba zjištění, kdo tenkrát byl nebo nebyl v práci a proč. I vláda přiznává, že pochybyla tím, že ignorovala různá varování, teď jde o to, proč je ignorovala. Nejsem z těch kdo by fanaticky tloukl bez přemýšlení a zjišťování na tu či onu stranu, ale jsou zde jisté věci, které musíme brát v úvahu a připustit aspoň nějaké pochybnosti. A že natvrdo ještě nic neprasklo a bylo u toho tolik lidí - u vraždy JFK nebo MM bylo taky dost lidí a vše je zatím jen v dohadech. Jsou důvodná podezření, logické vývody apod. jako tady. Nic víc, nic míň. Na to, abychom to rozhodli jak to skutečně bylo, jsme malí páni.
Přikláním se k toulavému - to myšlení, tam to vázne !!! Ne nadarmo se říká, že někde ještě vládne středověk. Jen aby se toho pokroku naši potomci ve zdraví za těch 100 dožili...
srpen 30, 2007 07:44
PS.: : wendy
křesťanství tu je déle, islám je v dnešní podobě vyznáván až od 7. století n.l. kdepak se to zadrhlo ? Prostředí a životní podmnínky, to také dělá svoje, že. smilies/undecided.gif
****************************************
srpen 30, 2007 08:18
tak co,valka proti casopisum? : Jasmina
Valka novinaru a jejich ctenaru? Dyk sem to vedela a kdybych sem dala linky-smahem to nekdo prohlasi za cocotinu. Nahodou jste se sekli,z Toronta tyhle info nemam. No ne,pres New York nepreletla prece ani muska bez toho aby nebyla zachycena na radaru a pak najednou bum,kde se vzali,tu se vzali 3 boeingy...a to i pres varovani fr. spionaze,staty byli v klidu,no tak mne sezerte treba,Jirko,jeste je porad demokracie,zabavu si tedy mohu hledat dle sveho gusta,na to nepotrebuju Tva doporuceni. Dekuji Jasmina
srpen 30, 2007 10:11
wendy : Jasmina
Se to Mohamedovi povedlo a stale jeste vede. Bible je i pres ateismus napr. u nas stale povazovana jako zdroj cennych info. o historii lidstva.Nektere biblicke pribehy se shoduji s pribehy Sumerske kultury,takze archeologove a historici se skrze bibli a sve vysledky mohou dostat jeste dal do hlubin historie.Koran je vsak pouha kopie,obmenena dle Mohamedovy potreby a-blokuje vyvoj lidstva. Kdo cestuje,-(ne po hotelech s bazeny)ale ten,kdo vnima,vidi,vidi treba i to ze se v Egypte dost otaceji aby vubec aspon trochu ochranili pyramidy,o kterych toho stale mnoho jeste nevime a ktere pro muslimy nemaji zadnou cenu,-naopak,oni citi potrebu "to" zlikvidovat,pac to neni od Mohameda....
srpen 30, 2007 10:23
Mně to u někoho Jasmi připadá tak, : wendy
že je hájena určitá idea i přes objektivní námitky jen proto, že je v té správné "linii" . Námitky se nepřipouští, neb se nehodí. Nebo obhájce cítí, že to smrdí, ale nesmí to připustit. To by se shodili. A tomu se říká souhrnem politika. Ach jo, ti muži....
srpen 30, 2007 11:00
tak tak : Jasmina
kdyby nebyla politika a nabozenstvi-(coz je politika)byli bychom dnes o hodne dal a zivot by byl fajn.Beru debaty,kde si odpurci reknou;"mam pocit ze se mylite protoze argumenty jsou tak a tak")jak ale prijde zesmesnovani,na to lidi pamatujte,ten kdo zesmesnuje,obhajuje lez,tudiz jeho zesmesnovani je pouze zoufaly vykrik ditete-"ja chci!!!"
Opici samice se hasteri o pozice pred samcem,tlucou se a kousou,rvou na sebe-my lide v tomto se jeste nezcivizovali...
srpen 30, 2007 11:18
Wendy, určitě je v tom hodně politika a pak jsou v tom namočeni muži, ale : toulavej
určitě je v tom i hodně tradice a pak jsou v tom namočeny i ženy. Třeba ty šátky muslimských žen. Většina je CHCE nosit. Většina chce nosit burku. Je to stejné jako u nás ještě ve 30-tých létech min století - kdo by neměl pokrývku hlavy, připadal by si jako méněcenný. Proto si např. u nás dnes vyholují všechny ženy min podpaží. Kdyby to nedělaly, vypadaly by ve společnosti jako z jiné planety. A takto se muslimská společnost utvrzuje a vzájemně podporuje, že jejich názor je jediný správný. Když se to podpoří vírou, je dnešní problém mezi civilizacemi na světě.
srpen 30, 2007 11:24
možná slyším trávu růst : alena tečkovaná
ale 11, listopad mi podivn připomíná pořár Reichstagu v Německu ve třiatřicátým. Copak bude asi následovat....
srpen 30, 2007 15:16
pavlacove klepy : Jirka
Driv se tomu rikalo "pavlacove pomluvy", dnes v moderni dobe na to mame internet.
Dukazy nejsou zapotrebi, staci rict treba ze "zidi neprisli 9/11 v obou budovach do prace, protoze je "nekdo" varoval". Nebo ze "9/11 zorganizovala americka vlada".
Dukazy u techhle lzi stejne jako u pavlacovych klepu v minulosti nejsou za potrebi, klepna je navic chranena anonymitou.
Pro ty, kteri radeji fakta znovu tento link: http://www.debunking911.com/links.htm
srpen 30, 2007 15:35
to Jirka - tak pozor! : AlenaT
Ten Reichstag v třiatřicátým skutečně shořel a skutečně si ho náckové (/a toje prokázáno) zapálili sami, načež následovala noc dlouhých nožů a další již známé akcičky. Takže jaképak pomluvy, .Tenkrát jim to hladce prošlo a není důvod, aby jiná vláda celou věc pro velký úsoěch nezopakovala. A že je věru co získat!Fakt je, že záhad kolerm je sdostatek.
srpen 30, 2007 20:16
Ať si kdo chce co chce říká, : Kráťa
stejně mi to nevymluví. Mě by stačilo, kdyby mi někdo logicky vysvětlil třeba
- jak je možné, že žádná z posádek unesených letadel nestihla nastavit odpovídač na "únos"
- jak je možné, že někdo zaútočil na čtyři letadla a podařilo se mu všech zmocnit (byť údajně jedno neovládl zcela). Nemělo by to být třeba tak, že by se jich pokusili unést šest a povedlo by se to ve čtyřech případech?
- jak dosáhli tak vysoké přesnosti v navádění? Když už připustím, že věže byly cíl snadný, trefit se do toho ministerstva války (abych náhodou nenapsal "do Pětiúhelníku") byla docela mistrovská práce.

Je to všechno propaganda. A klidně si umím představit, že někdo obětuje pár tisíc lidí, když taková Čína jich chtěla někdy v padesátých letech obětovat pár milionů (svrhnout sama na sebe atomovou bombu), aby měla záminku k válce.
Jo, asi předevčírem dávali nějaký takový propagandistický film na ČT. Mezi jiným o tom, jak letušky telefonovaly do AA, aby sdělily, co se na palubě děje.
Dost mě u toho rozveselila představa, jak takový hovor probíhal. Po zadání telefonního čísla se na druhé straně ozvala "plechová huba":"Pro komunikaci v angličtině stiskněte jedničku. Pro komunikaci ve španělštině - tůt - chcete-li si vyslechnout informace o naší akční slevě letenek, stiskněte jedničku, požadujete-li rezervaci letenky, stiskněte dvojku .... pokud jste nereagovali na žádnou z uvedených (osmi) nabídek, nezavěšujte, budete spojeni s operátorem - tůt - litujeme, ale všichni naši operátoři vyřizují požadavky zákazníků, kteří se dovolali před vámi. Váš hovor je v pořadí a bude vyřízen ...
Asi budu muset zavolat do AA, abych zjistil, jestli používají "plechovou hubu". Pochybuji ale, že by nepoužívali.
srpen 30, 2007 20:42
Tento článek není blábolem, jak tu někteří psali, ale stojí za zamyšlení. A bude Hůř! : strejda
Jasmína má pravdu ve dvou bodech, že cílem islámu je vyplnění tzv. zelených míst na mapě Evropy i světa a tedy následná islamizace. Ti, kdo to nevidí, asi spí. A vlády se to bojí rozdmychávat, protože nikdo z politiků nemá odvahu zasáhnou do přílivu této imigrace z východu, aby náhodou nepřišel o koryto.
Jasmína má pravdu i v druhé věci, kde píše o kontrole. V USA i v GB je omezeno soukromí jednak kamerami a jednak monitoringem mailů. Jede to zcela automaticky, jak píše, porovnáváním předem nastavených řetězců a následnou filtrací. Text s klíčovými slovy pak vypadne a ten je zkoumán. V jedné novinové anketě se dotazovali obyvatel Londýna, zda souhlasí s touto kontrolou. ANO, odpovědělo 80procent a nějaká ta desetina. (To bylo tehdy po tom nešťastném metru.)

Muslimové se v žádné zemi nechovají jako hosté. Proč? Místo toho, aby se přizpůsobili a byli vděčni hostitelské zemi, že je přijala, dělají dusno a domáhají se svých muslimských požadavků.
Proč sakra ONI nerespektují to, co musí respektovat kdejaký nemuslim(ka), který(á) navšíví jejich zemi???
S článkem souhlasím a není to žádný paranoidní výkřik, ale varování za pět minut 12.

Jenže - autore, Břetislave, tady pláčeš nad špatným hrobem.

srpen 30, 2007 21:39
ano ano : Jasmina
a jeste dodam zde link,a protoze jsem videla i obe casti dokumentarniho filmu,tak to neni nejaka novinarska kachna. Echelon system. Ohledne clanku o protestu proti radaru v Cechach jsem videla obrazek one bile koule,jak se lide ptaji co v tom asi je,zda to neni nebezpecne...uz nevim,pred par mesici v aktualitach. Po slhlednuti dokumentu mi je jasne ze jde o odposlouchavajici system. Prosim,ctete,kdo se zajima; http://www.britskelisty.cz/0007/20000714d.html
srpen 30, 2007 22:10
Toulavče, k těm šátkům a souvisejícím v ěcem : : wendy
četla jsem v jednom cestopisu, jak cestovatelka měla velké problémy v muslimské zemi, když neměla jejich ženský základní úbor. Muži se o ni otirali, neboť měli pocit, že mohou - slušná žena nevyjde ven s nezahalenou hlavou, že. I ženy na ni koukaly skrz prsty. Když si příslušný úbor vzala, měla klid. I dříve nepřátelské ženy se k ní začaly chovat přívětivě, pečlivě ji zastrčily vyčuhující pramínek vlasů a usmívaly se na ni.
Ergo kaldívko - co z toho plyne ? My se přizpůsobíme zvykům v zemi, kde jsme - v jejich zemi. Oni to tvrdě dokáží dát znát když ne. TAK PROČ TO NEMÍT I V OBRÁCENÉM GARDU - CHOVAT SE JAKO ONI ? Co takhle chtít to i po nich ? A hlavně na tom trvat.
srpen 31, 2007 08:15
wendy, věc je prostá : toulavej
My - západní kultura, nevěřící - tohle vidíme z občanského pohledu, jako logickou věc, přizpůsobit se hostitelské zemi. Muslimové - jediní věřící ze svého pohledu - nemohou přistoupit na nic, co by je omezovalo v jejich víře a je to pro ně stejně logické. Jakmile se do čehokoliv zamotá víra, žádná obecná logika neplatí.

pro Alenu P.H. - Palestincům nebyla ukradena jejich země. V Palestině žili Židé i Arabové a mezinárodní společenství podpořilo Židy, aby si tam vytvořili svůj stát. Okolní Arabové to nechtěli dovolit a byla válka. Israel zvítězil a tak ten stát existuje. Kdyby Arabové nenapadli Židy, neměli dnes Palestinci okupovaná území, mohli mít svůj stát. Hlavní problém je ale zase ta víra, která nedovoluje oběma stranám ustoupit té druhé straně.
srpen 31, 2007 11:27
toulavej : Jirka
ja bych k tomu jeste dodal, ze na rozdil napriklad od byvaleho Zapadniho Nemecka ktere prijalo uprchliky z vychodni casti, okolni arabske zeme palestinskym Arabum utociste zpravidla neposkytuji, i kdyz by to bylo snadne. Vytvareji tak umele problem palestincu zijicich v ghettech protoze vi, ze se jejich nenavist obrati proti zidum.
Paradoxem zde je, ze prave Arabove kteri zustali v Izraeli a stali se jeho obcany maji prava, o kterych se jinym Arabum ani nesni. To se tyka hlavne zen, ktere pokud se osvobodi od vlivu svych rodin, mohou mit jako jedine Arabky skutecnou rovnopravnost.
srpen 31, 2007 19:41
Aleno T. : Jirka
Reichstag skutecne shorel a skutecne ho zapalili nackove.
Nevim ovsem, co to ma spolecneho z 9/11. Pro ty konspiracni teorie se zatim nenasel ani jediny dukaz.
Tyhle nesmysly se obevuji temer vzdy na antisemitistickych webech, ktere jsou temer pokazde zivotnim dilem jednoho zatrpkleho a neuspesneho jedince. Ten nacek z Toronta o kterem jsem se zminil je uz 8 let nezamestnany a musi ho zivit manzelka. Kanada ma pritom uz dva roky rekordne nizkou miru nezamestnanosti a musi dovazet pracovni sily z Mexika. Ale to je jen maly priklad.
Kdyz se redaktori casopisu Popular Mechanics snazili overit alespon jedinou informaci z konspiracnich webu, zjistili ze stopa (nebo odkaz) vede vzdy zase na jiny podobny web az se ztrati. Jen v nekolika pripadech se podarilo kontaktovat udajneho svedka, ktery budto o svem "svedectvi" nevedel, nebo je oznacil za falesne nebo obracene naruby.
Ja se o tyhle veci zajimam uz delsi dobu, ale zatim jsem se nesetkal s jedinym dukazem, ktery by vedl k oznaceni americke vlady nebo Izraele jako viniku celeho teroristickeho utoku.
Povazuji proto vsechny tyhle konspiracni teorie za hoax, ziveny lidskou hlouposti, nevedomosti nebo touhou po senzaci za kazdou cenu.
V horsim pripade nenavisti k Americanum nebo zidum. Coz se podle meho nazoru rovna rasismu.

srpen 31, 2007 20:09
Jiri : Jasmina
Tvrzeni proti tvrzeni,nevidet stejne tak jediny dukaz ze 911 maji na svedomi islamiste.Novinare z Toronta se musim zastat aspon v tom ze zas neverim ze dokumenty odvysilane na kanale Arte,RTBF aj. ma take na svedomi on....a ze jich bylo.
A zduraznuju,-necitim nenavist k nikomu,ani k americanum,ani zidum a ani k islamistum;-z tech mam pouze obavy,ne vsak nenavist.
Co chces oznacovat jako lidskou hloupost? Nevedomost,prosim,zrovna takovou nevedomost ma spousta civilistu ve Statech,coz neznamena ze jsou hloupi ale desinformovani. Bylo by to snad poprve v dejinach lidstva,kdy se lidstvu lze? Nebo mam verit ze us. vlada nikdy nikomu nelze?
Blby je,ze ackoliv nejmenujes jistou osobu z Toronta,jsou zde lide,kterym je jasne o kom pises.
To uz se rovna pomluve,napis mu to do jeho osobniho mailu jestli mas odvahu a neocernuj prosim po jinych vebech....
srpen 31, 2007 22:56
Pro Toulaveho, pro Jirku... : Alena P.H.
Toulavej - mas pravdu, zili tam i Arabove i Zidi. Kdyz si ale porovnas uzemi, na kterem byl vyhlaseny Izrael s dnesnim uzemim - pak se da videt trochu vice z rozpinavosti a snahy o Velky Izrael, jak jim to kresli Tory.
Vis, ja jsem castecne z Kypru a proto jsem na to dost citliva. Nam taky v 1974 vzali uzemi zase Turci a importovali tam radoby Turky nejenom z Turecka, ale i z Bulharska, Azerbajdzanu atd. Mohu ti rici, ze Turky tam ted nikdo nemiluje. Je to snad prekvapujici?
A pro Jirku - nemam nejnovejsi udaje, to by se ale dalo lehce vygooglovat- v roce 2006 bylo 2,2 milionu palestinskych emigrantu. Z toho 850 tisic v Jordansku. A Jordansko je arabska zeme, souhlasis?
Arabske zeny to tak lehke v Izraeli nemaji. Hlavne jestli ziji za nove budovanou zdi. Dokonce i mezinarodni soud v Haagu rozhodl, ze tato zed porusuje mezinarodni pravo.

Nechci to tu obracet na politickou debatu. Mozna tim, ze mam trpkou zkusenost z Kypru mohu chapat Palestince vice nez lide, kteri to neciti tak blizko.
Otazkou je - co ted. A vidice fanatizmus na obouch stranach rekla bych, bohuzel, ze se tam budou mlatit a mlatit a mlatit...a zatahujou do toho cely svet.
srpen 31, 2007 23:53
Aleno P.H. : Jirka
Diky za odpoved. Asi jsem se spatne vyjadril. Nemluvil jsem o Arabech zijicich pod palestinskou samospravou. Mluvil jsem o Arabech zijicich primo v Izraeli kteri maji tamni obcanstvi.
A pokud se tyce Jordanska, to je zeme palestinskych Arabu. Ti tam tvori asi dve tretiny obyvatelstva. Pada tim tedy argument nekterych palestinskych predaku kteri pozaduji svuj vlastni stat. Ten stat uz davno existuje a bylo by proto nejlepsi pripojit k nemu jak pasmo Gazy, tak Golanske vysiny.
Ale k tomu nesvoli prave panove z Hamasu a Fatahu, protoze by prisli o sve postaveni. A tak se to bude opravdu jak pises mlatit a mlatit.....
září 01, 2007 04:23
Jasmino : Jirka
Na rozdil od nesmyslnych teorii o kterych pises je pro vinu islamistu na tragedii 9/11 dukazu nepreberne mnozstvi. Od zaberu bezpecnostnich kamer na letistich ktere zachytily prakticky vsechny zlocince pri pruchodu letistni kontrolou, pres vypovedi tisicu svedku az po vysledky vysetrovani ktere dopadly jednoznacne.
Pro Ameriku je ostudna revnivost mezi CIA a FBI diky ktere nebylo cele tragedii zavcas zabraneno.
Pro nektera media je zase ostudou, ze v zajmu vetsiho zisku sklouzla do bulvaru a nektere nesmysly o kterych mluvis publikovala jako by se jednalo o pravdu.
Pro me samotneho sireni takovych hovadin svedci prinejmensim o spatnem vkusu dotycneho.
Pokud se tyce "novinare z Toronta" ktereho se pokousis hajit, tak te musim ujistit, ze se o zadneho novinare nejedna. Ten clovek psat neumi, novinarskou etiku nedodrzuje a s zadnymi novinami nema nic spolecneho.
Ja ho rozhodne nepomlouvam ani neocernuji. To, ze je radu let nezamestnany a zivi ho manzelka o sobe napsal on sam, jinak me jako clovek nezajima.
To, ze siri na svem webu lzi a dopousti se z bezpeci v Kanade nejruznejsich zlocinu, vcetne trestneho cinu hanobeni nabozenstvi, naroda a rasy uz me jako cloveka a zastance demokracie naopak zajima.
Svuj nazor jsem tomu cloveku napsal otevrene uz mnohokrat a on zna me jmeno a moji adresu.

září 01, 2007 05:10
To uz bys Jirko : Jasmina
mohl napsat i o mne ze hanobim rasu,kdyz jsem se vyjadrila o problemech islamu v evropskych statech.Uz jen to ze pouzivam slovo "problem" by leckdo mohl brat jako hanobeni...a lzi? Ja si udelam nazor na jednu vec a muze to byt lez,zrovna tak jako Ty to vyvracis-a muze to byt lez. Kdo z nas dvou zde momentalne lze o 911? Urcite jeden z nas. A pritom ve skutecnosti nejsme mozna lhari ani jeden z nas.
Ale jinak je videt ze kazdy z nas sledoval halt jine svedky.Jiste zpravodajstvi,a to je zajimave,psaly o tech "nesmyslech" jak rikas a zisky nemely. Jsou jeste porad lide co chteji sdelit veci tak jak jsou...jo,jinak mnozi novinari co riskovali zivot v Iraku aby potom nesmeli psat o tom,co tam videli,takze odesli z redakce a stejne ty reportaze zverejnili.bez zisku ale nekdo citi ze pravda musi jit ven.Ja nedegraduju nezavisle novinare na bulvar,-nebyli to oni kdo psali ze z Iraku nam hrozi jaderne ohrozeni...napr.ale statni TV a oficialni noviny nas tim krmili nekolikrat denne.
Predpokladam ze Ty Jirko mas nekde sve stranky a pises,chapu ze je nemuzes zverejnit,kdyby ev. ale staci mi,kdyz mi napises...ze taky pises smilies/wink.gif
září 01, 2007 14:36
Nechápu, proč se stalo v Evropě takovou módou hvězdičkovat si do vlastního hnízda. : David
Tím mám na mysli konspirační teorie o 9/11, obviňování USA ze všeho zlého na Zemi, obhajování pohnutek islámských teroristů a dobrovolné vyklízení pozic ve jménu multikulti. Vlastním hnízdem myslím celou západní civilizaci.

Zkuste prosím prostudovat tyhle zdroje:
http://www.pravdaoislamu.cz/
http://spacek.blog.respekt.cz/ - Sebevražda západní civilizace

Možná vám to otevře oči.
září 01, 2007 16:58
davide : Jasmina
prectu si to ale zde nastesti tedy na Kudlance se nikdo neprimlouva za mesity. Nikdo netvrdi ze v islamu nejsou teroristi,jakoz nikdo netvrdi ze USA muze za vsechno zlo na Zemi.Ale zamysli se,-netreba obsadit jejich uzemi a "prevychovat",staci pouze a jen je sem do Evropy nepustit.A neuznavat na nasi pude jejich nabozenstvi. Tak a jdu si to cist smilies/wink.gif
září 01, 2007 18:07
davide : Jasmina
diky za super stranky. smilies/smiley.gif
září 01, 2007 19:02
málokterá země je tak servilní jak my... : d@niela
asi je to tím, že jsme tak malá zemička,
asi je to tím naším položením, že nejsme "bokem" ...
asi je to tím, že naše hrdost - asi z pudu sebezáchovy - dostávala tolik na frak.

Jsem přesvědčená, že kdyby nám "hrozilo" přátelství s Čínou, hodně lidí by si nechalo urychleně přeoperovat oči smilies/angry.gif
září 01, 2007 19:06
Jasmino : Jirka
Tak abychom si rozumneli, Jasmino. Kazde povolani, kazda prace ma svou etiku. Editor ktery v okurkove sezone uverejni nepotvrzene klepy jen aby zvysil obrat svych novin eticke normy sve prace porusuje.
Vydavatele nejruznejsich webu podporujicich nenavist pochopitelne zadne eticke zasady nemaji, tak se jich to netyka.
Pokud se tyka definice hanobeni nebo definice lzi, pak snad neni co resit.
Kdyz nekdo (treba zmineny nacek z Toronta) popira holocaust, pretiskuje materialy o tom, ze v Osvetimi byly pro vezne kavarny, bazeny a nevestince, nebo dokonce obvini vladu Spojenych Statu bez jedineho dukazu z ukladne vrazdy tisicu svych vlastnich obcanu, pak muzeme s klidem mluvit o hanobeni a lzi.
A to mila Jasmino splnuje klasifikaci zlocinu. Zlocinu hanobeni naroda, nabozenstvi a rasy.

září 01, 2007 19:36
Jiri : Jasmina
Proc ale vlastne diskutujeme o panu z Toronta zde na Kudlance?-Pojdme si o nem popovidat na jeho web,co Ty na to?
Ja o tech clancich vim,nestvoril je on,pouze pretiskl z jinych zdroju. Kazdy se tam k tomu mohl vyjadrit.
Pokud by byl on jediny,kdo by obvinil Staty,jediny,tak uz by davno sedel....
září 01, 2007 19:58
Danii : Jasmina
Rikal mi jeden ze II. sv. valka neskoncila.A to na dvou rovinach; za 1) vseobecne fasismus nevymrel a za 2)ten strach a zazitky nasich predku se dedi,coz je pry i vedecky podlozeno.Jakkoliv se na prvni pohled zda ze otevreny boj je nejhorsi,nahled a rozbor po letech je takovy ze v Cechach se vetsinu valky otevrene nebojovalo jako v Polsku a na Slovensku. Okupace prosla nemcum hladce. Ale to napeti kazdodenni,ten strach otevrit nekde hubu ci poslechnout radio,nevedet zda soused je s nami ci proti nam,kazde zaklepani na dvere mohl byt kamos nebo taky gestapo,-to musi byt hrozne v tomto leta zit.Kdyz nemci odtahli,sotva se cesi nadechli,byli tu rusaci,u nichz se hned nevedelo,zda se maji vitat ci po nich strilet nebo aspon hazet kamenim. Dal uz vsichni vedi-zase ziti ve strachu.
Psychicky u naroda je to stejne jako u psychiky tyrane zeny;-porad je jeste lepsi byt bita nez psychicky manipulovana. Oboji je trauma ale to druhe je zhoubnejsi.A jde to z generace na generaci. Je to pouhych 15 let co mame svobodu,jestli si ji nenechame vzit-tak vyzrajem.Dle jinych novinaru pry nejvice protestuje mladez oproti starsim lidem.Chce to jeste mozna cca 8 let...?a cesi budou zase pravi lvove.
září 01, 2007 20:23
Kudlanku mam moc rada, : Alena P.H.
i kdyz nepisu casto - ale vzdy rada ctu a sleduji diskuze, "znam" uz lidicky, kteri sem pisou. Je to takova "domacka" stranka, zadna skutecna hadka, obcas nekdo nekoho popichne a nastve...ale vse v ramci kudlankovske rodiny.
Z meho pohledu je nespravne vnaset sem kritiku jinych webu a jejich autoru - kvuli tomu, ze jsou rozporne s nasimi nazory. Vyuzivat Kudlanku na boj se "Z." je dost nizke, to se preci da delat na "NeZ."...
Nejsem zastance dane stranky - ale casto je navstevuji, protoze me nuti videt mimo krabici. A to je podle meho i snahou majitele daneho webu. A musim priznat, ze lide, kteri ho nenavidi mi silne pripominaji svatou inkvizici. Trestat se musi nejenom to,co cinime, ale i to, co si myslime?
A to je me posledni slovo k tomuto clanku. Nechci Kudlance ublizovat.
září 01, 2007 20:49
Jirko, nejsi ty náhodou proamerický fanatik? Nebo - nezaměstnává tě náhodou vláda Spojených států? : Kráťa
Když už se tu používají takové obraty, jako "jeden pán z Toronta", tak můžu napsat třeba: Mě stačilo, když vláda jedné země tvrdila, že jiná země shromažďuje chemické a biologické zbraně a že jimi chce ohrozit svět a že je potřeba na tu zemi preventivně zaútočit, aby k tomu nedošlo.
Už když se tyhle kecy objevily v televizi, říkal jsem si:"Ale h...o tam je, jenom vymejšlíte záminku, abyste tam mohli vlítnout!" A co se stalo? Vlítli tam ... a našli tam h...o!
Jenom potřebovali jednodušším lidem namluvit, že mají oprávněný důvod. Spíš ale začínám mít takové pocity, jaké jsem míval za socialismu - my vám říkáme, že Charta 77 je špatná, tak si koukejte poslušně povinně myslet, že Charta 77 je špatná. Takže my vám říkáme, že tam jsou chemické zbraně a kdo si dovolí myslet si něco jiného, tak bude mít problém.
O co tedy jde? O nic jiného než ropu a ničím nekryté petrodolary. A problém s nějakým Íránským atomovým výzkumem je přesně o tomtéž. Tedy, jenom o tom, že se uvažovalo o tom, že Íranská ropná burza nebude obchodována v dolarech ale v eurech. To by poněkud vychýlilo ekonomiku USA a proto byla vymyšlena záminka, aby se v případě potřeby mohlo zaútočit ...

Hmm... Jirko, říkají, že jsem provokatér. Mám ale pocit, že na tebe nemám!
září 01, 2007 21:04
to prvni jo to druhe pochybuji : Jasmina
protoze jde vastne o jakysi osobni problem. Ja jako "pavlacova drbna" rozsiruji bludy a vono najednou-se zde pretrasa pan z Toronta. Uz toho bylo dost,Kudlanka neni zadna pavlac. smilies/undecided.gif
Jsem rada ze kudlanci rovnez nemaji radi psani o nekom za jeho zady.
září 01, 2007 21:48
Jasmino : Jirka
proc diskutujeme o nacistovi z Toronta na techto strankach?
Protoze tady nekdo zacal s nepodlozenymi klepy o udajne ucasti a vine vlady USA na tragedii 9/11. A protoze posledni dva roky tyhle nesmysly hlasaji na ceskem webu temer vyhradne prave stranky vyse zmineneho nacka.
Pokud to tak dobre znas mohla bys vedet, ze tam vladne ostra cenzura a vsichni ctenari kteri si dovolili nesouhlasit byli nejruznejsimi zpusoby vyhnani. A ze se tam proto dnes vyjadruji temer vyhradne jen nackove.
Jestli chces mit posledni slovo, tak si posluz.
Muj nazor je ovsem ten, ze jsem to nebyl ja kdo na tyhle znacne slusne stranky tu spinu z Toronta zatahl, ale ze jsi to byla ty.
Howgh, domluvil jsem.

září 01, 2007 22:05
Jiříku, : Kráťa
byl bys tak laskav a napsal sem datum a čas, kdy Jasmína něco někam zatáhla? Zběžně jsem se díval nazpátek a našel jsem, že to byl Jirka, nikoliv Jasmína.
Buď tak laskav, najdi to. Pokud se ti to povede, zůstáváš Jirkou. Pokud se ti to nepovede, stáváš se zahvězdičkovaným prolhaným proBushovským propagandistou! (A když slušně požádáš, Parkanová s Vyčítalem ti k tvým hvězdičkám přidělají i pruhy!)
září 02, 2007 00:53
neni nad cesky humor : Jasmina
smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif a vazne neni.Diky Krato po ranu.
Jiriku,ja vim,je to tezke,ti co se dali na stranu nemcu,pak byli zhanobeni. Ti co zpivali po ruski,tem take prisel jejich cas. Dokonce ti co lezou Statum do hvezdicky nenalezaji pochopeni u vsech. Je to tezky...kym byt? Ze jo? Coz takhle byt proste -Cechem?
září 02, 2007 10:14
Kudlánky a Kudlánkové, : d@niela
diskutujte, klíďo píďo, ale nechápu, proč to stálé chození kolem horké kaše? OK, tak se bavíte o Zvědavci, prosím... Když něco čtu zajímavého na ýdnes, na lidovkách - prostě kdekoli, tak to napíšu a hotovo. Tohle čarování kolem je zcela zbytečné. Tedy když se mi něco nelíbí, tak to napíšu a hotovo. A stejně tak naopak.
Nebo se snad bojíte, že vás pan Stwora kousne? Takhle na dálku? smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif Sice jsem si přečetla jeho sáhodlouhou prosbu o finanční příspěvky http://www.zvedavec.org/zvedavec_390.htm, ale věřím, že zatím má ještě vůkol dost kořínků a bylinek, aby hlady neumřel smilies/kiss.gif Nehledě na to, že to určitě tak hrozné nebude.
Takže - svůj názor atd. klidně pište (pokud bude slušnou formou), ale ne takové to zaobalené... bojavé...
To se přeci nedělá, žejo.

Natož se handrkovat sami mezi sebou... Ale fuj, to se nedělá, kde je to slavné gentlemounství, pánové?


září 02, 2007 10:19
ok pan Stwora : Jasmina
a jedno jeste musim rici,cenzura je pouze v pripadech,kdy se ctenar vulgarne vyjadruje ci vulgarne napada jakoukoliv osobu,-ne jeho dilo. Veskere namitky jak proti clanku tak proti komentarum, namitky jakkoliv ostre ale slusne podane se tam -necenzuruji.Tudiz chapu Jirika ze vyuzil prilezitosti a prisel se "vyzvracet" sem,na Kudlanku.
P.S.-nechci se zastavat pana Stwory ale kdyby ty info o 911 byly opravdu jen od nej a jen a jen od nej ale zas takovy genius nebude aby ovlivnil stovky novinaru;-ne pouze cechu. smilies/cheesy.gif
září 02, 2007 11:09
Děvčata a páni kluci, : d@niela
jak tu už bylo napsáno: ne všechno, co je na internetu, musí být pravda. Proboha, vždyť si sem může každý psát co chce... Stačí se někam zaregistrovat a internet je můj. A kdo věří všemu, co je kde nadrásáno?
Tudíž: pokuď sem napíše někdo své jméno a pak text svého komentáře, berme to tak, že je to jeho osobní názor, za kterým si stojí. A zase naopak: pište jen to, co je vaším názorem..

Takže - pokud napíšete, že nebe je zelené s červenými puntíky, prosím, je demokracie, je to váš názor... Ale nepište, že to tak OPRAVDU A STOPROCENTNĚ je - a nic a nikdy jinak! Pokud tomu vy věříte, je to vaše věc, ale jen a jen vaše.

Diskuze je báječná věc, ale demagogie a její šíření je průser, není-liž pravda? Pokud někomu z vás vadí Američané, Žídé, prostě kdokoli - prosím, diskutujte v tomto duchu tam, kde mají souhlasný názor a kde bude váš hlas vítán. Anebo uvádějte zcela konkrétní a prokazatelné důkazy - pak je to zcela korektní. Ale pokud jen napíšete, že ten a ten je vrah, vůl, atd. - bez důkazů - je to eklhaft pomluva, souhlasíte, že?

A ještě prosím - dodržujte zatím nepsaný zákon: "slušně jde říci vše".

Opravdu nechci komentáře mazat, ale nebude-li zbytí...


září 02, 2007 12:03
muhaha : sasas
tak jsem si precetla, danielo, ten tvuj odkaz, a musim rict, ze tak dobre jsem se uz dlouho nepobavila.
sakra, zima na krku, taky budu muset zaplatit ucet za topeni, elektrinu... smilies/grin.gif
září 02, 2007 12:58
Nabylo by to v historii poprvé, : AlenaT
aby nějaká vláda obětovala svoje vlastní obyvatele jen opro to, aby měla obhajitelný "důvod" pro napadení jiného státu. Možná, že to tak bylo, možná, že jó, možná, že né..možná, že se saejdem, možnáže rozejdem...ale je zajímavé, že se jim ausgerechnet nepovedl nálet na Pentagon. Ani do Bílého domu nikoho nenapadlo žďuchnout....
září 02, 2007 15:47
a jsme u toho... takhle například ty "drby" vznikaj... :-))) : ivanka
někdo si něco napíše, a už se říká: "není kouře bez ohýnku", "vono by se to jen tak neříkalo"... a podobně - a později se toho nějaká dobrá duše chytne - a už jsou tu ty "zaručené zprávy" - žejo.

Nojo, nebylo by to v historii poprvé, kdy díky drbům vzniknou velké nepříjemnosti, že?
září 02, 2007 16:22
joj, taky sem si ten nádherně skučící odkaz přečetla :-) : ivanka
chudáček ubohej, že bychom mu také něco nasbírali? aby hlady neumřel
smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
září 02, 2007 16:24
Nojo, nebylo by to v historii poprvé, kdy díky drbům vzniknou velké nepříjemnosti, že? : Jasmina
A nebylo by poprve,kdy kvuli utajovani a desinformaci vznikly velke neprijemnosti.
nevim kolik Ti ivanko je ale starsi si moc dobre pamatuji ze skoly,jak nam mastili hlavy laskou ke Stalinu,a ackoliv z logickych dusledku historici nepochybuji o falsi svazu,ted nasli v archivech vse cerne na bilym.
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=497678
To nastve,ty ztraceny roky se ucit rustinu a lasce k bratrum....

září 02, 2007 17:24
no, já se už ruštinu učit nemusela, ty asi jo... : ivanka
nebo jsi byla natolik hrdá, že jsi to se ctí odmítla?
No nic, omlouvám se :-). To jen, že někteří lidé něco někde viděj napsáno, a protože je to "černé na bílém", tak tomu věří.
OK, tak teď našli originál rozkazu Hitlera. No a? Kdo to byl, co způsobil, to jsme přeci věděli i bez toho jednoho papíru, ne?

Bohužel, je plno lidí, co věří na všelijaké esoterické kravinky, počítají si numerologii, haraší s horoskopy, přísahají na kartářky, hrabou se ve svých "minulých životech"... a další a další blbosti, které tak úžasně vydělavají peníze všem těm, kteří jim tohle s vytřeštěnýma očima a otevřenou pusou žerou...
Jo, kdybych byla tak bez zábran a dovedla vydělávat na těhle pitomoučkejch naivkách, to bych taky byla za vodou, jako všichni tihle darebáci a podvodníci.
Trochu jsem odskočila od tématu, ale to jen díky tomu "rozumbradování", kdy tu každý najednou přesně ví všechno, co bylo či je přísně utajeno.
září 02, 2007 17:34
No, nemyslím si, : AlenaT
že já osobně bych mohla být Spojeným Státům nebezpečná - ale po zkušenostem se Sovětským Svazem - vy možná Černobyl nepamatujete - ale mně tenkrát bylo pětatřicet. A tenkrát se tam NIC!!!! nestalo - kdo říkal, že jo, šířil drby a paniku. Zařvali tam pouze dva lidi, jeden zařval "Zavři to!" druhej zařval"Nejde to!". Závod Míru se jel z Kyjeva, aby se ukázalo jak je to tam blahodárný, nechali tam normálně bydlet lidi i s dětma - dokud z toho nebyl celosvětový průšvih. Můj muž tenkrát dělal na stavbě elektrárny v Dukovanech a tam si původně mysleli, že to bouchlo u nich. Když se zjistilo, v.c.d. tak jim okamžitě všem odebraly dozimetry (který už docela pěkně cvakaly) a zapečetili měřící přístroje a každý, kdo řekl cokoli jiného, než, že se nic nestalo a že tam vládne ráj nebeskej, šířil drby a paniku. To řekl v televizi i sám HUSÁK!V tomto smyslu nevidím rozdíl mezi Ruskem a USA. Jojo, jedny jsou holt bohatší..ale to je asi tak všecko.Jojojo USA jsou "bašta demokracie" ale to o sobě Rusko tvrdí taky - mimochodem, získat vstup do Ruska je lehčí než do USA a všecky ty tanečky s papírama, vízama, kontrolama očí, otisků prstů a já nevím čeho všeho - to mi něco VELMI připomíná - akorát tenkrát nebyla technika takhle daleko. Zatím například furt čekám, kdy nám ty úžasný demokrati, co vo nich těď šířím ty drby, abych jejich demokracii podkopala (doufám, že mi zítra nezaklepají na dvěře dva podivný pánové)- kdy nám konečně vysvětlej - kudy ty korejský rakety - co nás má před nima ochraňovat ten radar, kterej nám sem velkodušně cpou - do té Ameriky bude vlastně lítat. Přes Čínu, Mongolsko,celý Rusko, celou Evropu a celej Atlantik? No jestli mají ty Korejci takovouhle techniku, tak škoda prachů za radar - už jsme stejně všichni potencionálně mrtvý. Taky nám ještě nesvěřili, kdepak byli, když se přišel hitler anebo posléze Rusáci? Tenkrát by se byl boj za demokracii docela sešel...

září 02, 2007 18:04
neodmitla!! : Jasmina
Co ja vedela ve svych 10ti letech? Jeste ve 20ti a vubec... smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
Ja si myslim ze je dobre cist vsude a cca o vsem.Myslim si take,ze pokud nemam dostatecne argumenty o "tom" ze to tak neni,tak bych to nemela odmitat,jakoz neprijimam hned neco,co nekde uvidim nacmarano.O 11. zarim se toho napsalo a natocilo hodne akorat zde Jiri tvrdi ze veskere tyto lzi pochazi z Toronta.Ikdybych se mylila o tom zari a Jiri mel pravdu,tak to ze ten drb zahajil pan Stwora,tomu neverim,takovej machr zas neni aby ovlivnil i nemecke,francouzske,italske novinare,napr. ackoliv Italie je hodne pro Ameriku,i tam si "dovolili" pochybovat a natocit dokument,tusim ze byl vysilan na RAI tre.
Ja ale za to kdyz necemu uverim a prijmu to-neplatim a kdyz se o tom zminim,-nemam rada ironicke narazky o spatnem vkusu,pavlacove drbne atd.
Pises i o kartarkach,Alena T se zminovala o kartarce,ktera ji sedi,ma pry s ni pozitivni zkusenosti...a proc bych ji to hergot nemela verit? Proc bych se mela rozcilovat ze vsechny kartarky jsou jeden podfuk?
Ja si o sobe nemyslim ze vsechno vim,protoze me nazory nevnucuju a oponenty nezesmesnuju.
Nevim,proc jsem byla napadana nekolikrat i zde v tom smyslu ze delam ze vsechno vim.
nechapu,proc se lide napadaji,zesmesnuji jen proto ze kazdy si mysli neco jinyho.
Unesu kdyz mi nekdo napise,Jasmino je to blbost cos napsala,dal se o tom muze argumentovat na urovni.
Hitlera jsem sem nedala jako odkaz proto abychom se dovedeli,kdo to byl ale jako priklad toho,jak jsi psala ze drb zpusobuje neprijemnosti a ja timto clankem ukazuji ze i utajovani a lhani taktez.To byla ta pointa.Oficialni verze 911 proste neberu kosher.
září 02, 2007 18:13
Vazene damy : Jirka
Napsal jsem sice howgh, ale zda se, ze dluzim vysvetleni.
Sypu si popel na hlavu, ale jmeno dotycneho webiku jsem neuvedl hned z nekolika duvodu. Libi se me vetsinou mirumilovna diskuze na Kudlance, nechtel jsem to zde "umazat" a nechtel jsem delat nackum reklamu. Pokud to byla chyba, tak se omlouvam.
Jasmina by nemela prekrucovat moje slova. Nenapsal jsem, ze "veskere tyto lzi pochazi z Toronta". Napsal jsem, ze se vetsina tech hloupych konspiracnich teorii vysvetlila a dnes se jejich sirenim zabyva prakticky uz jen ...........
Pridal jsem take dva odkazy, na kterych je tolik informaci od nejruznejsich odborniku, ze by jejich prostudovani zabralo alespon tyden. Ale ani hodinka by jak vidim nekterym jedincum prospela.
Uznavam, ze senzace bulvarniho tisku a tajemne zprisahanecke teorie se ctou snadneji a jsou mnohem zabavnejsi. Slyseli jste tu, ze Americani nikdy nepristali na Mesici, vsechno bylo nafilmovano a ted ze ti lumpove chteji na Brdech tajne instalovat atomovy reaktor? Take k mani na Zvedavci. smilies/grin.gif
Jasmina se rovnez myli (jiste neumyslne) v popisovani demokraticke selanky nacistickeho webiku, kde cenzura dba jen na slusne vyjadrovani. Opak je pravdou. Byly uz smazany tisice prispevku a vylouceny nebo zablokovany desitky ctenaru kteri psali slusne. Jen pro svuj nesouhlas s oficialni linii soudruha redaktora. Naopak autori i tech nejsprostejsich nadavek nebo vyhruzek pisou vesele dal. Staci popirat holocaust.
Jeste jednou - doufam, ze jsem tu spinu nezatahl sem, to nebylo rozhodne mym umyslem.
Umyslem bylo upozornit, ze obvinovat nekoho bez jedineho dukazu z vrazdy tisicu nevinnych lidi je neslusne. Prinejmensim neslusne.


září 02, 2007 20:02
Koukám, že na mě Jirka **** jak na placatej kámen ... : Kráťa
Jirko! Přestaň dělat propagandu a ukaž mi datum a čas příspěvku, kdy sem Jasmína "něco zatáhla"! Netvař se, žes moji první žádost neviděl a koukej to sem napsat!
září 02, 2007 23:32
hihi, ring volnej :-))) : ivanka
září 03, 2007 00:10
... : ivanka

září 03, 2007 00:13
Vazeni : Jirka
Krato,
muj postoj k tobe jsi odhadl velice spravne. Internetovym hulvatum jejich urazky zasadne nevracim, znehodnocuje to diskuzi. I diskuze samotna je s nimi obvykle zbytecna. Udelam ale malou vyjimku a poslu ti informaci kterou si jak se zda nedokazes najit sam a o kterou me upenlive zadas. Ale je to naposled.
Srpen 29 2007 cas: 19.14
V te chvili zde Jasmina obvinila lzive a bez jakehokoliv dukazu vladu Spojenych Statu z toho, ze "vsechno sama zorganizovala a islam obvinila".

Pro ostatni slusne diskutujici:
konspiracni teorie nacistickych a komunistickych webu nikdy na rovinu nevysvetlily, co se podle nich 11 zari stalo. Vzdycky se jedna o dilci obvineni, nejasnosti (casto jen zdanlive), svedectvi neexistujicich svedku nebo vypovedi odborniku, kteri jsou temer vzdy odborniky v uplne jinem oboru.
Kdyby se to vsechno dalo dohromady, musela by vlada Spojenych Statu nebo jeji tajna sluzba zorganizovat obrovske spiknuti, na kterem by se podilely tisice lidi. Krome agentu tajnych sluzeb i letecti kontrolori, piloti, odbornici v letectvi, policiste, hasici, zachranari, pracovnici civilnich i jinych organizaci ktere celou vec vysetrovaly, stovky nahodnych svedku, rodiny pozustalych a dokonce i lide, kteri celou tu hruzu prezili.
Vsichni ti by museli byt nejakym zpusobem prinuceni ke spolupraci na hromadne vrazde a k mlceni.
To je pochopitelne naprosty nesmysl. Prumerny American ma stejne svedomi, jako prumerny Cech nebo obyvatel Pobrezi Slonoviny.
Cim uz si nejsem jisty je cest a svedomi lidi, kteri z takoveho zlocinu a lzi americkou (nebo izraelskou) vladu a vlastne i narody techhle zemi obvinuji.
Ti se nejspis ridi heslem "podle sebe soudim tebe".
Ti by mozna takoveho zlocinu za penize schopni byli.........
září 03, 2007 04:31
Koukám, že jste se bezva pobavili:-)))) : NČ
Já teda myslím, že nikdo neví, ani vědět nemůže. Zbývá tedy jen věřit. Těm nebo těm... každej podle svejch dosavadních zkušeností.
Já osobně si ještě, mimo jiné, VŽDYCKY kladu prastarou otázku: QUI BONO?
září 03, 2007 06:39
Taky koukám, že to tu hučelo ! : wendy
Ergo kladívko - je to stále živý. Jak jsem psala před víkendem, a taky si pochopitelně nemyslím, že všechno vím - že to tady přece nemůžeme rozhodout, ať tvrdí kdokoliv cokoli, i to, že to či ono jsou jen lži a hloupé konspirace. Osobně se přikláním k názoru, že to košér prostě nebylo. A ta trochu naivní Jirkova otázka, co má požár Řísškého sněmu společného s 9/11 - no přece to, že nám hlavouni a politici a velkoobchodníci se smrtí budou pořád, kdykoliv se jim to bude hodit, lhát a lhát. Na jednu stranu ho chápu, věří nebo věřil jim, a oni se chovají takhle...protože nevěřím tomu, že Jiří a ostatní s podobnými názory skutečně stopro věří, že USA to všechno mysleli a myslejí naprosto upřímně A NEZALHALI ANI JEDNOU.
Je to smutné a radost z toho skutečně nemám. Protože bych si moc přála, aby svět byl pěkné místo k životu !
Takže tak. smilies/smiley.gif
září 03, 2007 07:54
asi tak NC : Jasmina
vime prd a vedi prd i obeti.Ti co to prezili,ti co tam hasili a zachranovali-jsou svedci pouze toho,ze se stalo obrovske nestesti.Z pilotu nezbylo nic a v petiuhelniku 3 metrova dira.
Ja si tu ted pripadam jak u soudu,jejdanacku,doufam ze demokracie bude trvat aspon do meho stari,neb jinak to mam u Jirky spocitany.
Mimochodem,mam pratele i zidy a s tema jsme diskutovali o tom zcela v jinem duchu,-demokratickem...napadlo mne nejdrive zda Jirka neni zid,...ale spis ne,tedy mohu-li posuzovat podle mych kladnych zkusenosti s zidovskymi obcany.Mimochodem,- o izraelske vlade zde nepadlo ani slovo,tak to sem prosim netahat. Pisu o tom z duvodu,ze uz staci obvineni ze "svatokradezi" za am. vladu,za coz mohu dostat cca 150 let,coz by jeste slo ale rovnou 300,-to uz je trochu dost. smilies/wink.gif
září 03, 2007 08:01
NČ, : David
QUI BONO je jistě dobrá otázka, může leččemu napovědět, ale nikdy nemůže sloužit jako důkaz nebo argument.
Pokud by tomu tak bylo, pak by bratři Mašínové museli být komunističtí agenti, neboť jejich dobrodružný únik po náležitém propagandistickém zpracování vyvolal mezi prostým lidem vlnu soucitu s režimními včeličkami a odsouzení agentů západních centrál.

září 03, 2007 08:09
Occamova břitva : David
Pokud jde o vysvětlení různých událostí a jevů, osvědčeným nástrojem, jak se přiblížit pravdě je tzv. Occamova břitva. Je to princip, který říká, že jestliže se člověk setká s fenoménem, pro který existuje více, než jeden možný výklad, pak je třeba volit vysvětlení nejjednodušší, které je s pozorovatelnými fakty v souladu.
Konspiračí teorie jsou jistě vzrušující, při jejich promýšlení zažívá člověk úžasné mrazení v zádech, připadá si jako objevitel zakázané pravdy, ale takové teorie obvykle Occamova břitva rozseká na cucky.
V jednoduchosti je krása. Je to samozřejmě jen princip, nikoliv zákon, ale jeho použití jen málokdy v historii zavedlo člověka na zcestí.
září 03, 2007 08:28
Nedávám to k lepčímu jako arkument kurnik !!! : NČ
Jasně píču, že NEVIM A ŽE NIKDO NEVÍ!!!! A též naprosto jasně, že si tuhle otázku kladu MIMO JINÉ.
Nevim proto, že nemám jedinej důvod věřit někomu, kdo už několikrát lhal PROKAZATELNĚ - PROKÁZANĚ.
září 03, 2007 08:33
Promiň Wen, : NČ
ale nechtěl jsem se po tobě vopičit :-))) Jen jsem si tvůj shodnej příspěvek přečet až teď.
září 03, 2007 08:38
Jistě NČ, : David
Veškeré vědění je v současnosti tak obsáhlé, že ho nikdo nemůže pojmout v úplnosti. Leckdy nám nezbývá než věřit odborníkům, kompetentním osobám a těm, kteří se za ně prohlašují. Obvykle nedokážeme posoudit, jestli se mýlí nebo ne, ale dokážeme alespoň odhadnout jejich důvěryhodnost. Pokud někdo v minulosti lhal (ať už úmyslně či nevědomky) ztrácí notně na věrohodnosti. Potud v pořádku.
Nevěrohodnost jednoho ze zastánců názoru by však neměla být používána jako důkaz pravdivosti názoru opačného. To už totiž přebírají otěže emoce a naše "naštvanost" na toho, kdo nás v minulosti obelhal, začíná torpédovat rozumný úsudek.
září 03, 2007 09:34
Davide, na tohle konkrétní téma není třeba odborníků : NČ
Nejde o TOHO JEDINÉHO politika, který lhal už několikrát. Např. asi před rokem jsem v tv shlédnul dokument o činnosti CIA.
Samozřejmě, že tak, jako vždy v celých dějinách lidstva jde o ropu, trhy, odbytiště, pracovní sílu! Zástěrka šíření demokracie mi fakt už zní více než trapně.

září 03, 2007 10:00
Mýlíš se NČ, na každé téma je třeba odborníků nebo alespoň důkladné studium problému : David
Jak víš, že ten dokument byl pravdivý ? Nesnažím se vybělit profil CIA, jen poukazuji na to, že pochybovat se má vždy a o všem, i o tvrzeních, která se nám líbí a zapadají nám do skládačky.

Co se týče historie lidstva, šlo vždy o boj skupin lidí o zdroje, přežití a evoluční výhody - JE TO TAK V POŘÁDKU a v souladu s přírodou. Sobeckost organismů a skupin organismů (včely, mravenci) je velice úspěšná evoluční strategie.
Skupina lidí zvaná USA bojuje za svoje zájmy, za svoje přežití a za perspektivu budoucího rozvoje. Ropa je (bohužel) krví ekonomiky a vyplatí se o ni bojovat resp. může se hořce nevyplatit o ni nebojovat.
Pokrytectví současné administrativy, která hledala zástupné "ušlechtilé" důvody je věc druhá, pro mě jsou ty výše uvedené naprosto postačující.
Osobně bych měl radši vládu politiků, kteří se alespoň snaží zajistit přežití mé skupiny (i když blbě a amatérsky), než těch, kteří ve jménu politické korektnosti připravují hromadnou sebevraždu naší kultury.
V politiky, kteří nelžou se ani doufat neodvažuji.

září 03, 2007 10:49
no ja mam dojem : Jasmina
ze kdyby se islamistum necpaly zbrane,a ted nemyslim pouze Staty,to bych krivdila,tak jak oni tam ziji,-tak by uz nemeli sanci nas zapadni svet ohrozovat,-samozrejmne za predpokladu,ze bychom je k nam nepousteli bydlet. Nez vznikl Izrael tak Palestina byla pouha poust.Boje mezi jejich tribu by byli porad na urovni hazeni kameni a boje na savli.
mam-li verit odbornikum,a ze jich je,tak lozisek ropy je ve Statech vic nez dost. Pouze problem je v tom,ze postaveni rafinerie vyjde pry draz nez to odkoupit od arabu.Kdyby nase spolecnost nezbrojila jak silena,mohli bychom dodnes odkupovat ropu od arabu za "koralky a zrdcatka".Nemuseli jsme se michat do jejich systemu a snazit se je zcivilizovat. Ale tento system,jestli odpovida prirodnim zakonum,tak o tom velice pochybuji.
září 03, 2007 11:03
No dyk teď píšeš to samý, co jsem psal ráno! : NČ
Cit: ...poukazuji na to, že pochybovat se má vždy a o všem, i o tvrzeních....
Já říkám NEVĚŘÍM, PROTOŽE NEVÍM!
Nevidím v těch větách rozdíl, a jsem rád, že´s mi dal zapravdu.
září 03, 2007 11:03
Jasmino, : David
Zbraně jsou zboží, vždy půjdou koupit, prodejců je všude dost.
Tragédie je v tom, naše ekonomika je založená na ropě a většina dobře dostupných ložisek ropy se vyskytuje v islámských zemích. Na rozvoji naší ekonomiky tak parazitují tebou zmínění středověcí pastevci velbloudů. Pokaždé, když natankujete, zacikají petrodolary do prasátek lidí, kteří naši civilizaci nenávidí.
Až stoupne cena ropy natolik, že se vyplatí ji těžit z tebou zmíněných ložisek, jistě se těžit začne. Nelze ale nikomu nařídit, aby kupoval přednostně dražší ropu. Cena se řídí zákonem nabídky a poptávky. Se zbrojením to nemá co dělat. Čím větší bude převis poptávky nad nabídkou, tím bude cena ropy vyšší.
Jako východisko vidím vymanit ekonomiku ze závislosti na ropě, ale to je zatím v nedohlednu.
září 03, 2007 11:20
NČ, mám rád diskuse, : David
které končí zjištěním, že naše postoje jsou si bližší, než se na začátku zdálo.
září 03, 2007 11:23
Kdo má na stejnou věc shodný názor , NČ , používá stejných nebo podobných slov... : wendy
Davidova odpověď v 10:49 je docela dobrá. Jenže politici takto nekopu, to je samá ruka, hra mimo hřiště, nadávání soupeři nebo soudci...všichni zkrátka cítíme, že to stále není to pravé ořechové a obávám se, že se nápravy nedožijeme. Neb lidstvo je nepoučitelné a zdroje začínají ubývat. Bude to boj o oheň, tak jak to ukázal ten krásný francouzský film z pravěku. Jestli se nepolepšíme, budeme v něm coby dup ! Tak jak to říkal Einstein.
září 03, 2007 11:32
:-))))))) : NČ
.
září 03, 2007 11:37
Jenže Wendy my, lidstvo, se nepolepšíme : David
Protože žádné "my" ve významu lidstvo neexistuje, takže není co polepšovat. Lidstvo je jen souhrn individualit, můžeš pozorovat a studovat to hemžení, ale nemůžeš ho polepšovat. Co je vlastně míněno tím polepšením ? Z mého pohledu je to dominance hodnot západní civilizace, neboť svoji civilizaci považuji za nadřazenou a lepší než všechny ostatní. Muslim si pod pojmem "polepšení lidstva" představí sjednocení celého světa pod křídly islámu, kdy se celá země stane dar al-Islamem, domem míru. Těžko se dohodneme na kompromisu.

září 03, 2007 11:54
No, já myslim, že to tak je odjaktěživo : NČ
Jedinym skutečně platnym a respektovanym zákonem je Právo silnějšího. Nikdy tomu nebude jinak!
Všechno ostatní jsou jen žvásty, ať náboženský, ať demokratický, ať komunistický.
září 03, 2007 12:13
Právo silnějšího, neboť co jsme jiného než civilizovaná zvířata ? : wendy
Jak málo stačí a ta slupka civilizace z nás sjede jak po másle. Lidstvo se rozdělilo na věřící a nevěřící psy, a to samé v obráceném gardu. Je to v myšlení, které právě by nás od těch zvířat mělo odlišovat a činit lepšími. ZAtím nás vede do záhuby. Každý jedinec by se musel stát moudřejším a skromějším. Jenže to by nás jako děti musel vychovávat sám Pánbůh. smilies/undecided.gif
*************************
září 03, 2007 12:48
Lidi, že se nestydíte! : Kráťa
Možná si to někteří/-ré z Vás neuvědomují. A dost možná že někdo ano, jen se tváří, že se ho to netýká. Nebo se netváří, ale chová se jako jedna zdejší diskutérka - ví, že to jde špatnou cestou, ale neupozorní na to, protože by přišla o vlastní škodolibou zábavu.
Lidi, neříkejte, že jste si nevšimli, že Jirka je ocas, který se pokouší vrtět celým psem! A k mému překvapení se mu to tady docela daří!
Buďte tak hodní a projděte si diskusi ještě jednou. Zjistíte, že právě Jirka do této diskuse zatáhl Zvědavce a pana Stworu. A chvilku na to z toho obvinil Jasmínu. O chvilku později rozšířil tvrzení o nenávisti diskutujících k židům a Izraeli a o pár příspěvků dál to zase hodil na Jasmínu.
Nejen že jste mu na tu hru skočili, ale co hůř - nechali jste ho lhát o tom, co Jasmína napsala nebo nenapsala a nikdo jste se jí nezastal. A Jiřík mohl nerušeně přidávat ty své lži a obviňovat další diskutující z nenávisti a antisemitismu. A přitom o tom tato diskuse původně vůbec nebyla. Byla jen o pochybách ...

Nevím, čí je Jirka agent a proč zkouší, kdo se na jeho provokace chytí. Může to být nový "estébák" naší současné demokracie, nebo přisluhovač americké administrativy ... To je jedno. Je to lhář a těmi svými lžemi Vámi docela vydatně zavrtěl!

Jo a Jiříku - pokud tvrdíš, že "hvězdička" je sprosté slovo, tak zapomínáš na to, že tví kámoši nemají pruhy na čtvrtině státní vlajky.
září 03, 2007 22:29
Krato : Jasmina
diky. Nekecam,fakt,-predstavila jsem si sama sebe,jak se s takovym Jirim setkavam za bolsevismu a polilo mne studeny vedro....predstava jak stojim u soudu.
Nikdo krom Tebe si zde nevsiml te manipulace,coz mi zase dokazuje -jak lehke bylo a je nekoho totalne zrujnovat,kdyz se chce.
hruza.
září 03, 2007 23:05
Jasmínko, není zač! : Kráťa
Ale neraduj se, takové soudy existují ve všech dobách a za všech režimů. I teď tady u nás.
Když rozvinu to, co jsem napsal ve svém předchozím příspěvku - jsem přesvědčen, že si toho všimlo více lidí. Museli si toho všimnout. Už proto, že jsem po estébákovi chtěl doložit, kdy jsi něco takového napsala. Tohoto mého příspěvku si muselo všimnout hodně lidí. A víš co? Nechtěli si "pálit prsty"!
Víš co? Slibuju, že když to příště nepřehlédnu, tak se zase zastanu napadeného (až na čtyři výjimky).

P.S. Jak jsi dopadla ve Svěrákově diktátu? Já dostal sedmičku!
září 04, 2007 00:21
To jako myslíte fakt vážně? :-((( : NČ
.
září 04, 2007 06:06
Povedena diskuze : Jirka
Povedena diskuze, ale spis povedena podle norem uplne jinych webu. A rozhodne ne vinou pani redaktorky, ktera dela co muze.
Reagovat na linky nebo je dokonce cist neni treba, argumenty na podporu lzivych a rasistickych tvrzeni nejsou take treba. Oponenta je mozno pasovat na estebaka, agenta, nebo "prisluhovace americke administrativy".

Daniela to napsala dobre, kdyz navrhla ruznym tem zidobijcum nebo nepratelum Ameriky aby se sli odreagovat na weby jejich srdcim blizkem.
Ja to taky tak vidim.
Treba takova Wendy by dejme tomu na Zvedavci nemusela psat tajemne o tom, kdo na 9/11 byl nebo nebyl v praci. Mohla dat zidum pekne do do cumaku, dukazu netreba.
Jasmina by mohla zcela ignorovat zpravy odborniku vysetrovacich komisi a bez jakekoliv opozice spradat temne konspiracni teorie. A nemusela by se trapne hajit tim, ze ma zidovske pratele. (To stejne ostatne tvrdi i Stwora smilies/wink.gif )
A Krata..... ten by mohl rvat, nadavat a urazet ze vsech sil.
A vsichni tri by meli pravdu, protoze stoural Jirka by proste zahadne a beze stopy zmizel...........
Jste mozna na spatnem webu, soudruzi.
září 04, 2007 06:08
neda mi to, : sasas
Kdyz nekdo (treba zmineny nacek z Toronta) popira holocaust, pretiskuje materialy o tom, ze v Osvetimi byly pro vezne kavarny, bazeny a nevestince

jasmino, jak to muzes omlouvat slovy
Ja o tech clancich vim,nestvoril je on,pouze pretiskl z jinych zdroju.
?
pouze PRETISKL???? smarjapano.

mam kamarada, jehoz babicka prezila osvetim. vypravela nam o svem zivote za valky a musim rict, ze to byl velmi silny pribeh. nakonec se z osvetimi dostala diky administrativni chybe na prace do reichu, coz ji zachranilo zivot. nekolik malo tydnu na to sel zbytek jeji rodiny (otec, matka, mladsi sestra...) do plynu. je to celozivotni trauma, i kdyz se s tim pere velmi cilevedome a statecne, jsou veci, ktere pry cilevedome vytesnuje z pameti a o nekterych nedokaze mluvit vubec. tenkrat ji bylo 15 let.
jeji tri vnuci jsou nadani matematici a hudebnici. bylo by fakt skoda, kdyby tu dneska nebyli.
podobnych pribehu najdete na http://www.holocaust.cz/ vic. kdyz jsem to kdysi cetla, mela jsem pri tom pustene pisnicky annonce. dodneska, kdykoli je slysim, vyvolavaji ve mne divny stisneny pocit.
dedecek jine me kamaradkyse vratil ve 30ti letech z koncentraku belovlasy a mel takovy blok, ze do smrti o svem zivote tam nedokazal rict jedine slovo

a takovyhle idividuum ma jeste tu drzost psat o financni podporu, aby si mohl valet zadek za kompem a pretiskovat podobne zhuverilosti. ****** ***** **** !!!!!!
září 04, 2007 08:11
no,diktat za 10 )))) : Jasmina
idyz mi to asi pocitali 3x dlouhe i a ja pisu bez diaktriky,takze bych mohla mit taky tech 7....eventuelne,(jestli to neni ma vymluva))))
Jinak Krato,chudak Jirka,my 3 takovi nebezpecni elementi,on uz se vidi nekde svazany v kufru auta. Z Wendy je razem antisemitistka,ze mne spion a na Tebe mozna ta narazka za zmizeni Jirky,-cosa nostra.
Nu,copak,my si zde jen povidame,hrajeme si ale kdyz pomyslim ze presne tento vzor se deje v celosvetovy politice.
Sasas,-ja pana Stworu neomlouvam a nikde jsem nenapsala ze s nim souhlasim. Mne se jen nelibi pretrasat nekoho zde,kdyz onen ma rovnez sve diskuzni forum. Pretrasat muzeme Paroubka atd.protoze vime ze on by na nase nazory nemel cas k prodiskutovani.Zrovna tak jsem se nechtela zde pod timto clankem poustet do diskuzi o holocaustu,zde se predtrasa islam. Shrnuto-nechtelo se mi sklouznout do takove diskuze,ktera by z Kudlanky udelala prachsprostou pavlac,kde by se pomlouvali editori navzajem. Daniela mi kdysi naznacila konflikt s jinym editorem,-ja se neptala a nevyzvidala o co jde a od te doby respektuju a neodkazuju tam. Proc by mela mit konflikt s dalsim a dalsim kvuli zde diskutujicim,co pomlouvaji? Jak uz Dani psala,kazdy si muze na int. "drapat" co se mu zlibi a je na nas zda s tim souhlasime ci ne.Ja si myslim ze mam-li rici panu Stworovi ze pise blbosti,ci dokonce svinarny,-tak mu to napisu do fora,najdu-li neco zajimaveho ci skandalni kravinu,-dam sem odkaz. Tot vse.
Prosim,nevybirej z cele me diskuze par slov a neprekrucuj,-ja Stworu nehajim za to ze pretiskl,pouze upozornuju,ze jsem kdysi cetla o nejakym ..tento,uz nevim jak se jmenuje,ktery stal pred soudem za vydani knihy o tzv. popirani holocaustu,-dal to tam jako info.
září 04, 2007 09:27
Jinak Jirko : Jasmina
bavis se dobre,vid?
září 04, 2007 09:30
A takhle to dopadne vždycky : wendy
když se začne psát o politice. Jsou zde zkrátka dva nesmiřitelné tábory. Scénář Vrtěti psem funguje, ale to bychom pak vůbec nemohli napsat své názory.
Add docházka - byla o ní Jiří zmínka v jednom dokumentu. Od té doby mi to vrtá hlavou. Kdo a proč v tem den byl nebo nebyl v práci. Maličkost. Kamínek v mozaice. Možná by při podrobném zkoumání vypadl, a byl by klid. Ale nikdo to nezkoumá, nikdo nic neřekne. A vo tom to je. Nic tajemného.
No pojďme si raději psát o domácím násilí nebo alimentech či barvách nadcházející podzimu...
září 04, 2007 09:32
wendy : Jasmina
reknu to taky,jen proto ze jsi mne predbehla,stala jsi se antisemitistkou Ty.
Ano,bylo nejen psano ale i receno ze v ten den nedosli do prace izraelite,kdezto muslimove tam sli jako kazdy jiny den a zarvali tam. Odbornici na demolice jasne prokazali ze to zriceni mrakodrapu odpovida presne na to ze dole musily byt naloze,dokument ukazoval nespocetne mnozstvi jinych normalnich demolic starych baraku a srovnaval pad dvojcat,-stejny typ zriceni. Ackoliv boeing je velke letadlo,konstrukce dvojcat byla tak pevna,ze by byl poskozen pouze onen vrch,nekolik pater. Ale lidi,vybavte si znovu ten film,jak se ty mrakodrapy zritily. Ten ktery byl napaden letadlem jako prvni,jeste chvili stal,po te byla napadena druha budova,ta ze zritila temer okamzite,nacez z te prvni vedle byl slyset- a to vazne byl,vybuch ze zdola a po te se vse sesypalo jak z karticek. Nac ta komedie s letadly? Kde je dodnes Big Aladin,ze se na nej zapomnelo. Zrovna na takoveho ktery udajne ma vse na svedomi,a mavne se nad nim rukou?
Rodina Krovi a Big Aladina byvali tesne pred zarim -blizci pratele. atd. atd. ano,uz se o tom dnes mlci,uz se o tom nemluvi,jen Krovi si pry Irak podrzi,lidicky radujme se.
Nejsem pro muslimy a islam uz vubec ne. Jsou to poopicni fanatici (kromne vyjimek samo). Ale vzdyt je to jednoduche vyprovokovat fanatika,staci i mala karikatura. Poprve;-ok,zkusit se ma vsechno a vime uz jak islamsti reaguji,kdyz se jim sahne na Mohameda. Ale ted? Zas pichani do vosiho hnizda,oni se zas nekde na nekom pomsti,zas nastvou lidi a velky Krovi pokyve hlavou;-vzdyt to rikam ze je treba jim obsadit zeme.....
září 04, 2007 10:03
Ne Kráťo, nestydím se : David
Nechtěl jsem se původně k té záležitosti s tím pánem ve složité sociální situaci vůbec vyjadřovat, ale když už jsem byl tebou v rámci kolektivu k tomu nepřímo vyzván, budiž.

Malá rekapitulace:
===============================
moment ono zari : Jasmina
bylo znacne analyzovano,ne jen na internetu ale take v TV i v knihach...velice nejasnosti ohledne islamskych teroristu a mistra Bina....kdepak,vse ukazuje na primo americkou vladu ktera vse zorganizovala a islam obvinila.
srpen 29, 2007 19:14
------------------------------------
... : Jirka
Clarisso, uplny souhlas. Tyhle nesmysly o kterych pise Jasmina "letely svetem" asi pred dvema lety a ted uz o nich ani pes nestekne. Hlavne kvuli praci casopisu Popular Mechanics ktery na rozdil od ostatnich prestal tyhle pitomosti ignorovat a uskutecnil sve vlastni patrani. Prakticky vsichni odbornici ktere ten casopis kontaktoval tyhle lzi rezolutne odmitli.
Vsechno je to na strankach: http://www.popularmechanics.com/technology/military_law/1227842.html
Uz samotna myslenka na to, ze by samotna vlada Spojenych Statu zorganizovala hromadnou vrazdu tisicu svych obcanu a ze by ta vlada na tuhle praci najala stovky, nebo mozna tisice odborniku a ti odbornici by dodnes mlceli je tak hloupa, ze se nad tim az taji dech.
Jediny cesky web o kterem vim ze tyhle nesmysly dodnes rozsiruje je vydavan jistym nezamestnanym nacistou v kanadskem Toronte. Pres providera ve Spojenych Statech, ha, ha......
Jestli tyhle nesmysly Jasmina cte a je dokonce ochotna rozsirovat, mozna by si mela najit jinou zabavu......
srpen 30, 2007 06:19
-----------------------------------------
Jirko, nejsi ty náhodou proamerický fanatik? Nebo - nezaměstnává tě náhodou vláda Spojených států? : Kráťa
Když už se tu používají takové obraty, jako "jeden pán z Toronta", tak můžu napsat třeba: Mě stačilo, když vláda jedné země tvrdila, že jiná země shromažďuje chemické a biologické zbraně a že jimi chce ohrozit svět a že je potřeba na tu zemi preventivně zaútočit, aby k tomu nedošlo.
.
.
.
Hmm... Jirko, říkají, že jsem provokatér. Mám ale pocit, že na tebe nemám!
září 01, 2007 21:04
---------------------------------------
Jiříku, : Kráťa
byl bys tak laskav a napsal sem datum a čas, kdy Jasmína něco někam zatáhla? Zběžně jsem se díval nazpátek a našel jsem, že to byl Jirka, nikoliv Jasmína.
Buď tak laskav, najdi to. Pokud se ti to povede, zůstáváš Jirkou. Pokud se ti to nepovede, stáváš se zahvězdičkovaným prolhaným proBushovským propagandistou! (A když slušně požádáš, Parkanová s Vyčítalem ti k tvým hvězdičkám přidělají i pruhy!)
září 02, 2007 00:53
---------------------------------------
Koukám, že na mě Jirka **** jak na placatej kámen ... : Kráťa
Jirko! Přestaň dělat propagandu a ukaž mi datum a čas příspěvku, kdy sem Jasmína "něco zatáhla"! Netvař se, žes moji první žádost neviděl a koukej to sem napsat!
září 02, 2007 23:32
================================================


Uf. Tak. Buď špatně vidím, nebo se tu vedla celkem kulturní diskuse (co se týče formy) až do 1.9. 21:04, kdy jsi Kráťo začal útočit na osobu Jirky a argumentovat ad hominem.
Pana Stworu zmínil Jirka ve spojitosti s konspiračními teoriemi poprvé 30.8. v 6:19: "Jediny cesky web o kterem vim ze tyhle nesmysly dodnes rozsiruje je vydavan jistym nezamestnanym nacistou v kanadskem Toronte.".
1.9. v 22:05 Jirka napsal Jasmině: "Muj nazor je ovsem ten, ze jsem to nebyl ja kdo na tyhle znacne slusne stranky tu spinu z Toronta zatahl, ale ze jsi to byla ty."
Tou "špínou z Toronta" neměl Jirka zjevně na mysli pana Stworu, ale konspirační teorie o 9/11 - a o nich začala skutečně jako první psát Jasmina. Jirka kontroval odkazy na weby uvadějící tyto mýty na pravou míru.
Tolik fakta.
Nevidím nic, co by tě opravňovalo k hysterickému řevu. V téhle diskusi jsi hlavním porušovatelem snad všech zásad korektní diskuse TY. Vztek není argument.

září 04, 2007 10:11
Nějak se přestávám orientovat : NČ
Jirka, Kráťa, Aladin, kurnik! Žid, Nežid(t?) Kdo se v tom má vyznat?
Snad stačilo je nechat bejt, nelézt k nim brakovat JEJICH nerostný bohatství, nevyvážet k nim výdobytky demokracie s fotkama nahejch kurev, nepoňoukat je proti jejich vládcum, kteří jediní je dokázali držet na uzdě, byť i občas drastičtějšíma metodama, páč na ně nic jinýho neplatí (zlatej klid v iráku v době Saddáma). Chci jen říct - oni si nezačali!
září 04, 2007 10:20
Jasmino, : David
Kde "bylo nejen psano ale i receno ze v ten den nedosli do prace izraelite" ?
Kteří "Odbornici na demolice jasne prokazali ze to zriceni mrakodrapu odpovida presne na to ze dole musily byt naloze" ?
Uveď prosím ověřitelné zdroje. Jinak je to jen plácání.

Tyhle "důkazy" obvykle vznikají tak, že se jeden konspirační zdroj odkazuje na jiný konspirační zdroj jako na "odborníky". To, že někdo natočil dokument, není žádný důkaz. Ani to, že někdo takový dokument vysílal. Není tak těžké natočit dokument, který tě přesvědčí, že Elvise uneslo UFO. Stačí si jen vybírat správná "fakta" a doplnit vše vhodným komentářem.


září 04, 2007 10:28
ELVIS ŽIJE !!!!! : NČ
.
září 04, 2007 10:59
Davide : Jasmina
Uz ted rikas ze nejaky dokument neni argument a ja ted jako blbec pujdu po archivech,dokonce cizich TV,budu hledat hodiny a hodiny abys Ty pak smahem odpovedel-ts,nejaky dokument mohu natocit take...))) Vykaslu se na Tebe,mne je jedno co si myslis Ty ja mam zase pravo verit tomu,cemu se mi verit chce.
Jinak spinu z Toronta,hlavne ze vis co mel Jirka na mysli,-prosim,prestan myslet za jine.
Ja o Torontu ani slovo,ja pouze o 911 a zas opakuju jak ten magnetak-tyto zpravy nemam z Toronta. Tady Toronto a nejakej p; Stwora nemel v diskuzi vubec nic delat a jestli Ty taky tvrdis,ze vsechno pochazi od nej,tak halt klobouk dolu pane Stworo,ze jste dokazal ovlivnit tolik jinych novinaru a lidi aspon zde z cele Evropy; hovorim za nemce,francouze,italy i americany,v tech vsech jazycich jsem si to mohla poslechnout,hodinu a pul dlouhe dokumenty a prace odborniku,-to vse ma na svedomi jeden kanadsky cech,-pan Stwora. bravo.
Takze jeste jednou-ja si myslim a verim tomu ze nam Staty lhaly,lzou a lhat jeste budou;ohledne Viet-namu, Iraku,911,nebezpeci pro Cesko. Ve II. sv. valce nas neosvobodili z humanitarnich duvodu ani Amerika,ani rusaci.
Ty si ver cemu chces,kdyz uz jsme u toho,muzes nabidnout nejaky dukaz o tom ze 911 maji na svedomi muslimove? Ale prosim-zadne clanecky a dokumenty,-to nejsou argumenty,ja si taky dokazu vyrobit kratky film o ufo....
září 04, 2007 11:01
Jasmino, : David
Věř si čemu chceš, klidně se na mě vykašli, ale snaž se doložit svá tvrzení, pokud je prezentuješ jako obecnou pravdu.

Nemyslím za jiné, pouze píšu o tom, jak jsem termín "spina z Toronta" pochopil já.
Celé to začalo tím, že Jirka pouze podotkl, že:
"Jediny cesky web o kterem vim ze tyhle nesmysly dodnes rozsiruje je vydavan jistym nezamestnanym nacistou v kanadskem Toronte."
Nevidím tady žádnou spojitost s tebou, on nikde netvrdil, že svoje teorie čerpáš u Stwory. Nesnaž se číst mezi řádky.

"hodinu a pul dlouhe dokumenty a prace odborniku" - ptám se znovu: Jakých odborníků ? Jména ? Odbornost ?

ad 9/11 a vina muslimů: Jak už jsme se s NČ shodli, pro smrtelníka je dnes takřka nemožné osobně posbírat a posoudit fakta, vždy skončíš tak, že věříš nebo nevěříš úsudku a zkoumání někoho jiného. Když se, rozhoduji, čemu věřit, začínám Occamovou břitvou a snažím se do toho neplést emoce. Occamova břitva ukazuje na Al Kajdu. Při dalším zkoumání se snažím každé tvrzení, zkoumání nebo fakt ověřit tak daleko, jak jen je to možné a pokud skončím u zdroje toho tvrzení, dám si dobrý pozor na to, kdo to tvrdí, jestli je to nezávislý respektovaný odborník s ověřitelnou reputací v oboru nebo aktvista osobně zainteresovaný ve sporu. Pokud mám pochybnosti o zdroji, neberu tvrzení v potaz.
Podle této metody jsem zůstal u teorie o vině Al Kajdy. Viděl jsem oficiální dokumenty, konspirační dokumenty, prošel jsem spoustu konspiračních webů, anti-konspiračních webů a tohle je výsledek.

září 04, 2007 11:34
Nechci se nijak míchat do této plodné diskuze, ale : toulavej
je tu řada odborníků, rád bych, kdyby mně někdo z nich vysvětlil, jak je možné, že i když ( snad se shodneme, že Demokraté nemají rádi Bushe a Republikány v USA a rádi by je sesadili z vládnutí ) existuje tolik jasných důkazů o konspiračním spiknutí a nefér činech, dokonce protizákonných – určitě na trest smrti – americké vlády, Republikánů, presidenta, NIC Z TOHO nepoužijí, aby protistranu znemožnili a ujali se sami vlády. Taková úžasná příležitost a oni dávají miliony, miliardy na novou volební kampaň, aby konečně vyhráli a mohli vládnout podle svého. Přitom v té veliké konkurenci médií, novinářů, tv, novin že by se podařilo vládě vše cenzurovat ? a všichni by byli loajální ? Tomu nemohu uvěřit . . . Když je tolik přesvědčivých důkazů . . . Jak je to možné ???
září 04, 2007 11:44
vis co? : Jasmina
co je mi po nejakem Williamu z Ockhamu ?
Ty jedes podle nej a ja se mam z toho potento?
Takovejch uz bylo co vymyslelo princip,Darwin,Marx,Lenin....
Ktery oficialni dokumenty jsi videl? Chci videt jmena tech kdo je zpracovali atd....
Ale jedno Ti povim,dokladat nemusim vubec nic. -Nejsem novinar.
Ja se mohu zminit a vyjadrit svuj nazor.
Muj nazor je ze am. president pochazi z jesteri rasy,puvodem z jine planety a ma tady za ukol pripravovat s Rotschildy aj. pudu pro pro pristi invazi. Jirka Krovi nosi na sobe lidskou kuzi ale ve spod je to leguan. To je muj nazor,ktery jako diskuter si mohu napsat,pisu dokonce ze tomu verim a jako dukaz uvadim,ze mi to rekl Jezis.
Ty si mysli o tom co chces. Az se stanu novinarem ci vedcem a budu to chtit publikovat a budu chtit presvedcovat cele narody,ze je to tak,pak se musim postarat o co nejvice zdroju,dam tomu hodiny,tydny i mesice. Mohu pak snit i o Nobelove cene.
Zde jsem pouhy diskuter,vyjadruju svuj nazor na 911,nerikam ze jsem na to prisla ja.
Je to uz par let,co se to stalo i co se o tom psalo a tocilo,-ted z hlavy si nepamatuju jmena odborniku,nevedela jsem ze narazim na Jirku a Davida,tudiz jsem si to kdysi nepoznamenala.
A ja to ted hledat fakt nebudu....Jenze ja na rozdil od Jirky nikomu nepodstrkavam,ze by mel zavrit hubu,jen proto ze si myslim ze nema pravdu;(ukazka;-"Jestli tyhle nesmysly Jasmina cte a je dokonce ochotna rozsirovat, mozna by si mela najit jinou zabavu......")Mne to totiz neirituje,ze si nekdo mysli neco jineho nez ja.
září 04, 2007 11:55
jen mne tak napadlo : Jasmina
Kdyby se Occamvou britvou ridili napr. kriminaliste k objasnovani kriminalnich pripadu smilies/grin.gif,....to by vlastne nikde na svete nebyl zadny problem smilies/cheesy.gif
září 04, 2007 12:13
Co k tomu dodat ? Make love not war.... : wendy
Al kajda to způsobila, možná jen se tomu mohlo zabránit a nezabránilo, každý na to může mít a taky má svůj názor. Politikům se obecně nevěří, taková je s nimi zkušenost. Zkusme aspoň my žít slušně.
září 04, 2007 13:18
ano, s tím opravdu - a na sto procent - souhlasím, wendy : d@niela
a prosím přítomné diskutéry, aby se opravdu zdrželi slov, která se hodí do čtvrté cenové skupiny. Protože pak se tam i sami zařazují, není-liž pravda?
dík.
září 04, 2007 14:38
Tak trochu humoru, přátelé: : ivanka
Jak tráví poslední chvilky běžní lidé?
Odpočíváním.
A jak je tráví arabští teroristé?

Odpočítáváním.


září 04, 2007 14:42
Pro mě je na celé diskusi nejzajímavější poznatek, : Krakonoš
že Jasmína jede v Aštarovejch ještírcích. To je velmi cenné zjištění a hned mnoha věcem tu na Kudle rozumím líp smilies/wink.gif. A pak mě ještě naplnila radostí ta věta o tom, že za Saddáma byl v Iráku klid. Takový ten klid na tvořivou práci, žejo? Jojo, tomu taky rozumím, to je hodnota, za kterou už stojí prolít krev pár set tisíců. Historia Magistra Vitae.
září 04, 2007 14:55
jo v Astarovejch : Jasmina
a vida,to mne nenapadlo a ja se tesila ze napisu neco zbrusu noveho smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif.
Mas pravdu,Ivo Benda uz neco podobneho rikal.
Tak ja letim,zas vecer,...mozna. smilies/wink.gif
září 04, 2007 15:13
... : Kráťa
toulavej - na to, proč to nikdo nepoužil, je jednoduchá odpověď - okamžitě by ho zavřeli, protože to je zpochybňování oficiální verze a republiku si oni co? No cože si oni republiku? No přece republiku si oni rozvracet nenechají!

NČ - hele, září 04, 2007 10:20 jsi se ve svém příspěvku pohyboval docela na hraně. Jakmile bys napsal kdo jmenovitě jim tam vlítnul, okamžitě bys upadl v nemilost Jirky Davidoviče Amerikaněnka.

wendy - prosím Tě, když tvrdíš, že máme dělat lásku, tak se toho drž. Napsala jsi:"Al kajda to způsobila, možná jen se tomu mohlo zabránit a nezabránilo, každý na to může mít a taky má svůj názor." Jenže to je tvrzení, které nemůže mír vyvolat. Tvrdíš, že to způsobila Al kačka a o tom nám nedovoluješ pochybovat. Dovoluješ nám to jen v té druhé části - zda se tomu mohlo zabránit či nikoliv. A to není příliš demokratické. Jsme tady totiž nejméně dva, kteří pochybujeme o té části první a jsme přesvědčeni, že Al kačka za to nemůže.

Jasmíno - to opravdu nemá cenu. Ať napíšeš cokoliv, Jirka Davidovič to překroutí a otočí proti Tobě, mě nebo komukoliv jinému, kdo si dovolí mít jiný názor na věc. Naprosto přesně používá to, z čeho obviňuje mě - argumentaci ad hominem. (Jen by mě zajímalo, jestli tomu všemu věří, nebo si procvičuje nějakou školní úlohu z psychologie či podobného oboru).

Danielo - copak? Islámský radikál nebo muslimský fanatik jsou normální slova a proamerický fanatik je nadávka? Odkdy mají stejná přídavná jména různé přívlastky? Jo, já vím... Neříká se "xxxx" (tam by si mohl kdokoliv dosadit cokoliv), ani se neříká "prdí". Tady se říká "pouští plyny biologického původu"!

Jirko Davide - možná se vztekáš ty. Já ne. Já se jen pokouším ostatním ukázat, že lžeš, že překrucuješ apod. a je mi úzko z toho, že ty tvoje lži někteří nechtějí vidět. Tak, jako se chováš ty, tak se chovali komunisti. A k moci přišli právě pomocí tebou používaných metod. Ale nejen oni. Joseph Goebbels by z tebe měl opravdovou radost!
září 04, 2007 17:29
Kráťo, já si až doteď myslel, že pod Tvým nickem se skrývá rozumný člověk. : toulavej
Teď vážně nevím, jestli myslíš vážně, že v USA by si mohl někdo dovolit manipulovat nezávislou justicí i sedmou velmocí - medii a zavírat lidi s nepohodlnými názory pro momentálně vládnoucí stranu, když opozice sice momentálně nevládne, ale v dalším volebním období to může být opačně. Myslíš, že by zrušili Demokratickou stranu, když ji volí polovina lidí co chodí volit ? Zřejmě sis to popletl s diktaturou, Čínou, Ruskem, Araby apod. Asi nevěříš, že je v USA demokracie. Pak mohu jenom dodat – nedívej se tolik na špionážní filmy . . .
Tahle zem je demokratická – znáš snad jinou, kde propírají veřejně presidenta a jeho sexuální aktivity, né, že je má, ale že je nepřiznal, lhal o nich nebo jiného dokonce donutí odstoupit i když má takovou moc, jako měl Nixon ? A tady nic, nikdo se v ničem nešťourá . . .

září 04, 2007 18:04
jo znam : Jasmina
Vlastne nemusis chodit daleko,muzes zustat doma. Kreslo pana Ehuda ve svate zemi se otraslo tez pouze diky zenskemu zadku,kdezto valecne krimy se prehlizeji jako lany.
Obycejna anketa pro zjistovani nazoru am; populace se vyjadrovala obrovskymi procenty nechuti znovu volit Jirku a jeho stranu,bylo jasne ze lide uz prokoukli,koho maji za prezidenta a ejhle-byl zvolen znovu. Nepohodlni svedci jsou v nejjemnejsim pripade-ignorovani,obvykle ale maji nestastnou autonehodu ci zemrou na rakovinu (polonium)..kdepak,davno neverim tomu ze volby probihaji poctive.
jeje,jak by mohl nekdo ve Statech manipulovat. Mohu to dokazat? No ja ne,nevede se to ani povolanejsim. Jestli jsi si vsiml ve Statech demokracie,tak jo,ja Ti to verim,ohledne obycejnych lidi a jejich prace ci konicky -tam maji vetsi svobodu nez my v Evrope. Mas-li nejaky dobry napad,ci chces-li zit podle Tvych predstav,tak tam muzes,beda vsak kdyz budes strkat nos kam nemas,do ekonomie,zbrojeni,farmaceutickeho prumyslu,politiky,vedy aj.
září 04, 2007 19:34
Ali kacka : Jasmina
kdo to vlastne doopravdy je? Kdo je presne jejich clenem,kdo je sponzoruje,cvici,planuje akce?
I tyhle otazky padly. Jsou to opravdovi muslimove nebo banda zdrogovanych nestastniku s vymytejma mozkama?
To mi pripomina svedectvi rusu pri obsazeni skoly v Beslamu,kde mezi "cecenskyma teroristama" byly i cerna "usta"...budiz.Jeden rus puvodem cecenec se s nima spojil po telefonu aby s nima promluvil a nejak je ukecal aby aspon decka pustili ven.tak na ne zacal hovorit po cecensku a prej at mluvi rusky ze mu nikdo nerozumi. Ksakru,urcite si zas ten svedek vymejslel,vzdyt oficialni verze je uplne jina....no ja nevim,kdo je tedy al kajda?
září 04, 2007 19:43
Jo Kráťo Al kajdá je ten fenomen : wendy
od kterého se to všechno podařilo odpíchnout, víš. Je to tzv. oficiální verze. Že za to může. Takže tak.
září 04, 2007 21:45
... : Kráťa
Víš, toulavej, já si myslím, že ať je u vesla Petr nebo Pavel, základní směr politiky země se při jejich výměně nezmění nějakým zásadním způsobem. Změní se jen povrchová dekorace, ale základní směry zůstanou. Třeba i proto, že politiku velice výrazně ovlivňují zájmy ekonomických gigantů. Neovlivňují-li ji zcela. A ty ekonomické subjekty se nemění se změnou politických představitelů země.
Ano, jsem přesvědčen, že Spojené Státy mají k demokracii a svobodě občanů poměrně hodně daleko.
září 04, 2007 22:04
Jasmino : Jirka
Jasmino, napsala jsi: "Ano,bylo nejen psano ale i receno ze v ten den nedosli do prace izraelite,kdezto muslimove tam sli jako kazdy jiny den a zarvali tam."
Ano, to bylo napsano i receno, ale nikdo to nepotvrdil ani seznamem jmen, ani zadnym svedectvim. Pro me je predstava, ze "nekdo" upozornil "izraelity" (vetsinou se mluvi o zidech nebo obcanech Izraele) aby zustali doma primo absurdni. Aspon nekdo z tech lidi by totiz varoval dalsi spolupracovniky nebo zavolal policii. Necemu takovemu muze podle me verit jen zaprisahly antisemita.
Na vsechny sve dalsi otazky najdes Jasmino odpoved na techto strankach.
http://www.popularmechanics.com/technology/military_law/1227842.html
Po kliknuti te asi bude nejvice zajimat stranka 4, kde je vysvetleno zriceni budov. Na strance 6 se pojednava o Pentagonu a velikosti povestne diry ve zdi. Zriceni WTC 7 do ktereho zadne letadlo nenarazilo vysvetluje stranka 7 a duvod, proc zadne unesene letadlo nesestrelila protivzdusna obrana stranka 3.
Na celem projektu pracovala mnoho mesicu rada redaktoru casopisu Popular Mechanics kteri kontaktovali stovky vedcu a dalsich odborniku. Nic z toho ti lide kromne obvykleho platu a vyhruzek neonacistu nemeli.Nejedna se tedy o zadnou propagandu vlady Spojenych Statu, ale ani o zadne vymysly osamneleho chudaka, ktery v zivote nic nedosahl a ktery proto hleda nekde ve sklepe u sveho computeru vinika sveho nestesti.
Pokud te Jasmino cela vec opravdu zajima, poslu ti dalsi odkazy, ktere jdou vic do hloubky veci. Protoze videt v televizi nejaky "dokument", nevedet ani ktery a pak poucovat ostatni jako to delas ty je trosku nedustojne.
Jeste me zaujala tato tva veta: "Nejsem pro muslimy a islam uz vubec ne. Jsou to poopicni fanatici (kromne vyjimek samo)".
To je presne naopak. Ja jsem prozil v nejlidnatejsi muslimske zemi na svete (Indonesii) nekolik mesicu a musim ti rici, ze tamni lide nejsou ve sve vetsine vubec zadni "poopicni fanatici" jak je nazyvas, ale uplne normalni lide. To stejne mohu prohlasit i o obyvatelich Izraele a Spojenych Statu.
Mozna bys mela Jasmino vice cestovat a take cist abys pochopila, ze propagace rasove, etnicke a narodnostni nenavisti kterou tu predvadis, stejne jako propagace antisemitistickych lzi neni to prave orechove.
Sbohem, Jirka.


září 05, 2007 05:56
No, já bych řek, že by se neměly zaměňovat příčina s následkem : NČ
Ale nejdůležitější je, z kerý strany se věc posuzuje.
Pro jednu stranu je partyzán oslavovaným hrdinou, pro druhou stranu sprostým teroristou.
září 05, 2007 06:41
ELVIS ŽIJE ! : NČ
Důkaz z hodnověrného zdroje: "... Koncem 80. let byl Presley spatřen v Kalamazoo ve státě Michigan, jak jí hamburger...
září 05, 2007 06:53
Cely ten ohnostroj vasnivych debat tady : Alena P.H.
se mi krasne odlehcil po tvych komentarich NC, moc diky. smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif

A jeste diky Jasmine za vetu: "Mne to totiz neirituje,ze si nekdo mysli neco jineho nez ja"

Myslim si, ze humor a velikodusnost ducha jsou cesty jak zit a nechat zit - tak jak by jsme se vsichni meli chovat: Cesi, Arabove, Zidi ci Hotentoti.
A kdo to nedodrzuje by mel byt vystehovan na ostrov, kde by se pak vsichni takovi vymlatili mezi sebou a problem by byl vyresen...jo, jo, - pohadka...
září 05, 2007 07:26
Nojo, též mě neirituje, : NČ
když si někdo myslí něco jiného než já.
Ale hlavně mě přijde uplně zbytečný přesvědčovat přesvědčenýho, byť jeho přesvědčení stojí JEN na základě jeho přání aby TO TAK BYLO.
září 05, 2007 07:37
Oprava - mně přijde...... : NČ
.
září 05, 2007 07:39
Jasmino, : David
Panu Ockhamovi bys měla být za mnohé vděčná, na jeho principu je založen úspěch celé západní vědy a tedy i mnohé vymoženosti vědy a techniky, které používáš a které ti ulehčují život. Je to metoda, která říká, jak se nejlépe dobrat pravdy.
Jestli chceš zdroje, které odporují konspiračním teoriím, prosím:

http://timesofindia.indiatimes.com/articleshow/1550477.cms
popř.
http://internetdetectives.biz/case/loose-change

Můžu ti jich poskytnout klidně víc, něco mi ale říká, že by to byla zbytečná práce.

Pokud něco prezentuješ jako svůj názor, nemusíš samozřejmě uvádět argumenty, které ho podporují, i když je to vhodné. Pokud ale něco prezentuješ jako obecnou pravdu a někdo ti oponuje, měla bys ho přesvědčit pádnými důkazy.
Nevadí mi, že si nepamatuješ jména autorů tvrzení z konspiračních materiálů. Vadí mi, že jsi je přijala za svá, aniž by sis ověřila důvěryhodnost jejich původců.

Tvůj nápad ohledně kriminalistiky je jistě skvělý, zapomněla jsi ovšem, že kriminalisté se Occamovou břitvou dávno řídí. Myslíš, že když se stane vražda, prověřuje se jako první verze, že se do místnosti prohrabal aboriginec z Austrálie, podřízl obět a následně odjel taxíkem na letiště v přestrojení za Mikuláše ?
Samozřejmě že ne, postupuje se vždy od těch nejjednodušších vysvětlení, která jsou v souladu s fakty.
září 05, 2007 08:57
Kráťo, : David
Kdy jsem prosímtě použil argumentaci ad hominem ? Kdy jsem útočil na nositele názoru ? Pro ilustraci, tohle je knižní příklad argumentace ad hominem:
"Já se jen pokouším ostatním ukázat, že lžeš, že překrucuješ apod. a je mi úzko z toho, že ty tvoje lži někteří nechtějí vidět. Tak, jako se chováš ty, tak se chovali komunisti. A k moci přišli právě pomocí tebou používaných metod. Ale nejen oni. Joseph Goebbels by z tebe měl opravdovou radost!"
Nepolemizuješ s mými názory, nýbrž útočíš na mou osobu.

Je vidět, že argumentů se už nedostává, proto přichází na řadu obligátní obvinění, že já a Jirka jsme jedna a tatáž osoba. Nebudu ti to vyvracet, to může lehce udělat Daniela, ale nevím jestli tě přesvědčí o tom, že v tom spiknutí nejede taky.

září 05, 2007 09:11
Co se toho dobrání pravdy v kriminalistice týče: : NČ
Nejdále v tomhle pokročil Sám Největší Mistr:
"Zapište si, Hlaváčku! Pokud se v blízkosti zavražděného nachází univerzální dědic, je případ prakticky vyřešen!"
září 05, 2007 09:22
NČ, : David
Nejsem tak naivní, abych si myslel, že oponenta přesvědčím. Snažím se alespoň vytvářet korektní protiváhu k jeho názorům za pomoci logických argumentů. Když někdo napíše, že "WTC vyhodili do povětří američani" a nikdo další by to nekomentoval, vypadalo by to, jako že o tom není pochyb a že to všichni považují za prokázaný fakt.
Někdy ale taky ztrácím chuť a sílu k diskusi.
září 05, 2007 09:22
debilita,nechopnost,naivita na mou hlavu!!! : Jasmina
Jak jsem uz psala hned z kraje,clanecek proti clanecku,nacez Ty sam mne zadas o dukazy ale hned pises;cituji (Tyhle "důkazy" obvykle vznikají tak, že se jeden konspirační zdroj odkazuje na jiný konspirační zdroj jako na "odborníky". To, že někdo natočil dokument, není žádný důkaz. Ani to, že někdo takový dokument vysílal. Není tak těžké natočit dokument, který tě přesvědčí, že Elvise uneslo UFO. Stačí si jen vybírat správná "fakta" a doplnit vše vhodným komentářem. )A po mne chces teda co? Co mam hledat kdyz vse uz predem zavrhujes?
Pak mi sem das dva linky v anglictine,kde je psano ze musim umet anglicky?
Na,precti si tohle; http://www.alterinfo.net/Un-document-incroyable-Nous-combattons-comme-des-chacals-dans-la-nuit-Les-aveux-de-Khalid-Cheikh-Mohamed_a7480.html ,ackoliv Ty muzes mit google s traduction,ja ho momentalne nemam.
Ale ono to opravdu je zbytecna prace.
Presne tak ja ted napsal NC.
Kdyz uz chces tak horoucne presvedcovat o Tve pravde a mas tolik energie,persvedcuj islamske muze,ze je po smrti 70 cernookych pannen neceka a ikdyby,pokud bude ve forme,tak za pouhych 70 dni nebude uz pro nej zadne panny.Logicky.
Jestli Ti vadi ze ja jsem prijala nejaka tvrzeni,aniz bych si to overila (zajimalo by mne,jak sis to overil Ty,-ctenim? No,cim jinym asi....) tudiz jestli Ti to tak vadi,tak je to halt Tvuj problem. Protoze kvuli me teda nafta drazsi neni,kvuli me nebude ani levnejsi. smilies/wink.gifAle aspon Ty mas pocit nadrazenosti nade mnou,aspon k necemu je tahle diskuze dobra.Logicky,nejaky duvod zde placat energi musis mit.Samozrejmne ze duvod mam i ja ale jiny nez si mastit ego.
září 05, 2007 09:57
já za sebe říkám, že končím tuto plodnou diskuzi, jen dotaz pro Kráťu - : toulavej
rád bych věděl, jestli existuje stát s větší demokracií než je v USA a který to případně je a proč, v čem je ta větší demokracie vidět např. Kde jsou občané svobodnější a na základě čeho si to myslíš. Jen pro zajímavost.

Pro NČ
- partyzán útočící v cizí zemi na Dvojčata je bezesporu terorista
- partyzán útočící ve vlastní zemi na spoluobčany s jiným výkladem jeho víry je také terorista
- partyzán útočící ve vlastní zemi na okupační armádu, která ho zbavila diktatury, je hlupák
září 05, 2007 10:14
No dyť jo. To jsou právě ty úhly pohledu. : NČ
ale nevidim jedinej důvod nejít si sednout na pivo a pokecat o ženskejch :-)
(Fotbal, ani Rodinný pouta mě nějak neberou)
září 05, 2007 10:50
Ach jo, Jasmino : David
Nezavrhuji vše předem. Nezbývá mi, než citovat sám sebe:
"dám si dobrý pozor na to, kdo to tvrdí, jestli je to nezávislý respektovaný odborník s ověřitelnou reputací v oboru nebo aktvista osobně zainteresovaný ve sporu."
To je klíč, podle kterého rozlišuji.
Tebou poskytnutý zdroj není tak docela nezainteresovaný. Přečti si jejich stránku "O nás". Součástí jejich motivace je něčemu oponovat, stavět se proti oficiálním zdrojům informací.
Omlouvám se za předpoklad, že rozumíš anglicky. Je však velice těžké dobrat se poznání o události, která se stala v anglicky mluvící zemi a kdy většina materiálů o této události je v angličtině, pokud nerozumíš anglicky.
Můžu tedy vědět, jaký je tvůj důvod zde diskutovat ?
září 05, 2007 10:57
Já ji asi chápu proč zde diskutuje tak vášnivě : wendy
ono přijmout jako beránek tvrzení, že všechno jsou je konspirační komploty těch co nenávidí USA, je dost těžké a naivní. Já nemohu říct, že je nenávidím, to je blbost. Ale když někdo nechce připustit aspoň nějakou formu jejich pochybení, to je taky nářez. Tady se ale snad už něco připustilo - nebo ne ? smilies/shocked.gif
září 05, 2007 11:25
mila Wendy : Jirka
diskuse by asi byla mene vasniva, kdyby do ni nebyly zatazeny nepodlozene klepy a nesnasenlivost k lidem jineho naroda nebo rasy. Urazky a osobni napadani ktere zde predvedl Krata take nepomohly.
Pokud se tyce problemu arabskeho terorismu, ten se da vyresit jednoduse.
Staci presvedcit dynamitem obalene mlade muslimy kteri diky konzervativni spolecnosti ve ktere ziji jeste nepoznali slast pohlavniho styku, ze je v nebi neceka 72 panen, ale panna pouze jedina.
Panna 72 let stara.
září 05, 2007 15:12
Davide : Jasmina
Duvod je jednoduchy;-ruzne zpusoby mysleni,pohnutky,citeni atd. ostatnich lidi mne obohacuje.
Jo jinak mas pravdu,k nejhlubsimu poznani i bible jest treba se naucit aramejsky,hebrejsky,recky a dodatecne latinsky.Jinak je clovek odkazan na prekladatele.A prekladatel si muze vse prekroutit po svem. Z toho vyplyva ze ti co neznaji jazyk radeji at nic zahranicniho nectou. Protoze neumim anglicky,mam tedy o Americe a GB drzet akorat tak hubu nebo se mam naucit anglicky. Nebot veskere jine preklady jsou pouze prekroucene nesmysly.Vsichni ti co umi anglicky a prekladaji jsou z poloviny jedna banda co tahne proti Statum,za sebe;-cesi,francouzi,italove,za pratele kolem -holandane , ve spolupraci dokumentu s francouzi jeste tedy nemci a dokonce i nekteri americane si dovolili hovorit o "tom"ackoliv pod jejich obrazem sly titulky ve fr. ale ty urcite byly uplne prekroucene....
Proste tady je pointa jasna,drzet hubu a kyvat tomu co je nam Staty oficielne receno.
Tak kyvej,treba Te ceka sladka odmena.
září 05, 2007 16:09
wendy,mas pravdu : Jasmina
Ja taky necitim nenavist,to jsem uz psala na zacatku diskuze ale to se nebere v potaz.
Vubec se nechci nechat ovladat nejakyma vasnema. To ze neverim tvrzeni politiku neznamena ze je nenavidim.
Mozna se zopakuje znovu,ze nas Amerika osvobodi od sevreni islamu,tak jak nas osvobodila na konci II.sv. valky od fasistu.My je budeme vitat a mavat s hvezdickama a pruhama abychom se pak diky "stouralum" dovedeli jako kdysi,ze Hitler byl silne podporovan z Ameriky.
A kdoze podporoval drive Saddama? Uz za Bushe seniora ho meli vojaci skoro v hrsti.Byl vydan rozkaz,aby ho nechali jit.General i vojaci nechapali ale coz-vojak plni rozkazy,vojak se nepta proc.Nikdo,kdo ma jen trochu mozek se dobrovolne nestava vojakem....no a tehdy jeste nebyl cas Saddama sejmout,takze Bush junior to dokoncuje. Jo,to nikdo poradne nevi,proc a na co jeste nebyl cas.Ale lidi se divi a i odhaduji,nic jineho nezbyva nez odhadovat. Vzdyt prece vsechno je tajemstvi,vsichni to tak delaji,nejake tajne plany a obycejny lid se jde bit.
Vzpomenu i Nagasaki a Hiroshimu,japonci napadli vojenske lodstvo a amici-civil;deti,zeny,starce,opicky a papousky v kleci-vsechno.hrdinove.....
k cemu mam tady na Zemi vzhlizet,co a koho mam zde obdivovat,komu bezmezne verit?
Ale porad se Wendy najde nekdo,kdo Ti vycte ze nejdes s proudem,ze se taky neklanis,ze nechces jen tak odevzdat svuj osud,zivot.To je to co se po nas chce. Ale nerikam ze pouze Staty...leckdo by chtel,rusaci,cinani....
září 05, 2007 16:28
Taky jsem přesvědčená o tom Jasmi, : wendy
že hajzlíci se rodí napříč všemi spektry, nelze odsuzovat národ jako celek. Ti, do kterých se od narození netluče nutnost nějaké svaté války, mohou být dobří parťáci a nejsou nebezpeční sobě ani svému okolí. Třeba. Vlivů je hodně...a proudy silné. Chce to toleranci, objektivitu, trochu zkušenosti. Nic není jen bílé nebo černé, jen si to umět přiznat.
Pěkný den všem.
smilies/cheesy.gif
září 05, 2007 16:40
Jé, toulavej, to ses trefil! : Kráťa
Co myslíš, že zrovna dneska vyšlo v novinách? Tohle: http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=499961
Sice netuším, proč jsou seveřané před USA, ale jsou. A žebříček jsem nesestavoval já, takže nikdo nemůže říci, že bych ho nějak zkreslil.
V žebříčku jsou USA přesně jedno místo před námi. Ale subjektivně bych je posunul někam dozadu. Proč třeba? Hele, před několika lety lety se Spojené Státy nějak nepohodly s nějakou zemí. Bohužel si nepamatuji s kterou. A v té zemi měla sídlo rodinná firma, která vlastní řetězec drahých hotelů po celém světě. No a v rámci embarg uvalených na tuto zemi bylo občanům USA zakázáno ubytovávat se v hotelích té rodiny, protože by tak vlastně ekonomicky podporovali tu zemi ... Kdo v takovém hotelu shodou okolností byl ubytován, dostal asi 36 hodin na to, aby se ubytoval jinde. A kdo nedodržel tato nařízení, mohl být obžalován z vlastizrady (nebo čeho, každopádně trestného činu). Pamatuji si totiž ty výzvy (a "dobře míněná upozornění") Americkým občanům ve sdělovacích prostředcích.
Podle mě třeba toto příliš demokratické není.
září 05, 2007 20:09
Kráťo, : wendy
silní a mocní si mohou dovolit dost,že...
září 06, 2007 07:31
Jasmino, začínám to chápat : David
Ty nepolemizuješ se mnou, ty polemizuješ s nějakou imaginarní osobou, do které sis vtělila všechny špatné vlastnosti, názory, postoje a motivace, které by podle tebe měl mít správný zastánce USA a oficiálního výkladu událostí 9/11.
To by vysvětlovalo, s jakou lehkostí mě obviňuješ z něčeho, co jsem nikdy nenapsal, co ani nijak nevyplývá z toho co jsem napsal. Vysvětluje to i všechny nálepky, které jsem od tebe dostal.
V příspěvku adresovaném Wendy jsi napsala, že "necítíš nenávist". Tvůj poslední příspěvek, který jsi mi adresovala, je však, spíše než plný chladných argumentů, plný emocí a to emocí ne zrovna pozitivních. Celý je založen na jedné buď záměrně nebo (doufám) omylem špatně pochopené větě. Asi jsem se měl lépe vyjádřit. Měl jsem napsat "a kdy většina materiálů o této události je pouze v angličtině".
Víš, emocím se velice špatně oponuje. Buď na tu hru přistoupím, a odpovím ti opět negativními emocemi nebo prostě smutně pokrčím rameny.
Nerad tahám do diskuse emoce.

září 06, 2007 07:38
no, : Jasmina
takze bychom toto uz mohli ukoncit,uz to klouza uplne jinam.
Nebudu se prece handrkovat zda mam ci nemam emoce a zda pozitivni ci negativni.Na tom svet nestoji,ze? Ale dekuji za zajimavy rozhovor a tesim se na pristi tema. smilies/wink.gif
září 06, 2007 09:49
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]