O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

"NEZÁPADNÍ PŘISTĚHOVALCI" PDF Tisk E-mail
Úterý, 28 srpen 2007
Přejít na obsah
"NEZÁPADNÍ PŘISTĚHOVALCI"
Strana 2

Orlová je bývalé hornické městečko na severu Moravskoslezského kraje. Zdejší ženy zřejmě ani netuší, před čím byly uchráněny, když jejich radnice včas zamítla svůj ,,převratný" nápad - postavit uprostřed města mešitu. Nic proti slušným muslimům, řada z nich patří mezi mé přátele, v Izraeli jsem viděl mnoho mešit, v nichž se Palestinci pětkrát denně bez problémů klanějí Alláhovi.

V Gaze a dalších arabských zemích kolem židovského státu však nestojí ani jedna synagoga. A kdyby někdo jen projevil snahu ji postavit, stal by se  v mžiku synem smrti.

 


    

     Bydlel jsem jednou v norské rodině nedaleko hlavního města. Obdivoval jsem své hostitele, že adoptovali dva indonézské sirotky. Udivilo mě, jak se životu těchto dvou bezprizorních děvčátek striktně podřídili; aby zachovali jejich muslimskou identitu, přihlásili se k islámu. Bylo to dojemné, ale na druhé straně varující. Norský, švédský i dánský multikulturalismus začíná být rizikový. Ozývají se hlasy, že by se v těchto zemích měly stavět mešity a školy pro muslimy. Kvůli rasové toleranci musejí být imigranti z východu nazývání v Norsku a Švédsku výhradně ,,nezápadními přistěhovalci". Ohledy na tyto ,,nové seveřany" jsou však zřejmě přehnané.

 

 

     Podle statistik se ve Skandinávii výrazně zvýšila kriminalita. Zatímco v USA je spácháno kolem 4000 trestných činů na sto tisíc obyvatel, v Norsku, Švédsku a Dánsku je to více jak dvakrát tolik. Ve Švédském Malmö žije přes 14 procent muslimů a skoro 70 procent severských kriminálníků se rekrutuje právě z řad těchto ,,nezápadních imigrantů". Nejvíc to děsí norské ženy, jichž je ročně znásilněno imigranty přes čtyři stovky, mezi nimi jsou stále častěji i dívky mladší patnácti let. Úřady proto přicházejí s ,,ideou".

 

     Říkají, že když je Norsko multikulturní zemí, musí se tomu obyvatelé přizpůsobit a rodilé Norky proto budou asi muset nosit arabský šátek hidžáb, aby své snědé spoluobčany neprovokovaly. Každý muslim má totiž právo beztrestně znásilnit hříšnou ženu, která chodí na veřejnosti bez této pokrývky hlavy.
    

     Evropské perspektivy nejsou růžové ani v jiných zemích. V roce 2050 bude v Rakousku podle demografů každý pátý školák muslim, protože tamní muslimky rodí v průměru tři děti, zatímco katoličky jen jedno. Ročně přibude v Rakousku na 30 000 přistěhovalců, z toho je téměř polovina muslimů. Ještě hůř je na tom Německo - za dvacet let by měli tvořit 40% obyvatel Berlína muslimští imigranti, pardon - nezápadní přistěhovalci.  Když jsem fotografoval na kolonádě v Tel Avivu mladé Izraelce na diskotéce Rasija, ani v nejhorším snu by mě nenapadlo, že pár dnů poté sem vejde Palestinec, aby na svém těle nechal vybuchnout nálož.

 

     Zabity byly dvě desítky dětí a dalších skoro dvě stě exploze zranila. Dodnes není zábavní centrum zprovozněno, pořád jsou na něm vidět hrůzy exploze. A poblíž stojí pomník obětem. Je v hebrejštině a azbuce; většina zabitých dětí byla z rodin ruských přistěhovalců. A otec sebevraha Hassan Houtari i několik let po smrti syna s pýchou a úsměvem ukazuje novinářům fotografii svého hrdiny.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]