O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

POLOVIČNÍ PLAT A VÝŽIVNÉ PDF Tisk E-mail
Neděle, 24 březen 2013

Dobrý den paní Danielo, prosím o radu, pokud náhodou budete vědět. Už jednou jsem se na Vás  obracela ohledně ukončení výživného na dceru mého přítele. To dopadlo velmi dobře, dcera se s tatínkem dohodla na termínu ukončení k oboustranné spokojenosti.

 

 

 

     Teď budu řešit podobnou věc u svého syna. Ještě bude od září studovat třetí rok denní studium na VŠ - magisterské, ale zároveň bude od července pracovat na zkrácený, zřejmě poloviční úvazek. Takže bude zaměstnaný, ale s malým příjmem, protože celý úvazek dělat nemůže kvůli studiu.

 

      Já ho samozřejmě budu dále podporovat - už jen tím, že u mně bydlí, ale nevím, jak to je s výživným od otce. Bude mít nárok třeba na snížené výživné?

 

      Nebo částečným výdělkem syna tento nárok úplně zaniká?

 

      Děkuji za informace,

 

s přátelským pozdravem

MARTINA

 

 

 

Milá Martino,

 

     ono pochopitelně záleží na tom, jaké jsou finanční možnosti jeho otce, jak velký bude ten poloviční plat. Pochopitelně, že jiný je v pokladně supermarketu, jiný, pokud by pracoval někde jako PC vývojář, či něco podobného... A úplně ze všeho nejdůležitější je, jaké jsou vztahy mezi otcem a synem.

 

     Protože výživné ve své podstatě má být dávka dobrovolná, kterou dává svému dítěti ten z rodičů, u kterého nežije... To, že se to musí většinou určovat soudně, či dokonce že je to vymáháno exekučně, to už je situace, kdy musí být onen rodič k tomu v podstatě nucen...

 

     Také jsi nenapsala, kolik je synovi let...

 

d@niela

 

 

Komentáře (4)add feed
Dovolím si odporovat, d@nielo : jednababi
výživné není "dávka dobrovolná" - to by neexistoval termín "vyživovací POVINNOST".
březen 25, 2013 07:53
Takže na doplnění : Martina 001
synovi bude v červenci 21 let, studuje řádně hned od maturity jeden obor,teď končí druhák.Vztahy s otcem jsou normální, komunikujeme všichni spolu, jen mi záleží na tom ať zařídíme věci správně, aby se někdo necítil nějak ošizen, což by budoucím vztahům neprospělo. Takže snad tolik na upřesnění mojí otázky.Děkuji za rady. Martina
březen 25, 2013 08:47
Martino, : bb2
vyživovací povinnost trvá, dokud otec nepožádá o zrušení své vyž.povinnosti k synovi, a syn současně neprokáže, že není schopen se plně živit sám. Což při denním magisterském studiu a brigádě schopen asi není, ale je možné, že - pokud by otec požádal - byla by mu vyž.povinnost snížena, s přihlédnutím k částečnému výdělku syna.

To je oficiální způsob. Ostatní záleží na dohodě zúčasněných, na jejich situaci, možnostech, vůli, na ochotě zachovat stávající dobré vztahy, ochotě otce podporovat svého syna atd. Pokud si syn vydělá dost a ty si můžeš dovolit nepožadovat po něm příspěvek na bydlení, na jídlo, a jeho otec na tom třeba není dobře, tak nic nebrání synovi, aby se s otcem dohodl na snížení vyž. povinnosti a tuto dohodu otec přiložil k žádosti o snížení výživného, kterou dá na soud.

Já ve stejné situaci, pokud bych neměla zaručené ifnormace o podstatném zhoršení situace otce, bych nechala věci jak jsou. Iniciativu bych nechala na otci, pokud by chtěl výživné snižovat, tak ať s tím přijde on.
Pokud by si syn trochu vyčítal, že tátu "obírá o výživné, ačkoli je dospělý a přivydělává si", vymetla bych mu to s hlavy s tím, že otec přece ví, jak se věci mají a že když ty necháš syna zdarma bydlet, případně ho živíš, tak otec zase platí. A že si syn může založit spoření a peníze navíc ukládat, budou se mu hodit.
březen 25, 2013 13:34
jedna babi - psala jsem "ve své podstatě má být...", : d@niela
to byl takový můj povzdech, ne, že je - faktem však je, že kdyby to bylo opravdu dobrovolné, tak dvě třetiny dětí by neměly co do úst.

Nu, a protože synovi bude teprve 21, studuje prezenčním způsobem, tak nárok na výživné má. Pochopitelně, pokud nevydělává tolik, aby to bylo možno považovat za plnohodnotnou možnost sám se uživit... To vše je nutno zohlednit.

březen 25, 2013 13:38
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]