O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NEZVYŠOVANÉ VÝŽIVNÉ! PDF Tisk E-mail
Úterý, 19 březen 2013

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli můžu žádat o zvýšení výživného, které mi bylo určeno před 12 lety. Tehdy bylo dětem 1 rok, 3 roky a 5 let. Výživné bylo stanoveno celkem  2000 Kč na všechny tři a to 500, 700 a 800 Kč na nejstaršího.

 

 

 

 

     Bývalý manžel platí pravidelně, ale tato částka se mi vzhledem k potřebám dětí zdá už nedostatečná.

 

     A tak bych se chtěla zeptat, zda mohu žádat o zvýšení i tehdy, pokud se moje poměry změnily, vdala jsem se totiž a s manželem máme dvouletého syna. Můj bývalý manžel se také oženil, ale pokud vím, tak další děti nemá. Po celou dobu dětem nikdy nic kromě výživného neposlal, a ani se s nimi nestýká.

 

Děkuji za radu,

MAGDA

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

Milá Magdalenko,

 

     úplně jsem zalapala po dechu - ty jsi fakt celých dvanáct let nepožádala o zvýšení výživného???? A to jsi to táhla sama, případně s tím svým současným manželem? Koukej okamžitě vyplnit žádost - tady na kudlance najdeš formulář - hlavně tam vypiš všechny potřeby jednotlivých dětí, jejich režii, tzn. i kroužky, oblečení, sport, případné zdravotní problémy (alergie, atd.) a pošli to na soud, který to tehdy vyřizoval. Pokud bys si nevěděla rady, pošli to nejprve mně, poradím ti.

 

     Uff, tohle fakt nechápu... Mj. můžeš během nezletilosti dětí žádat až o tři roky zpětně! Uvědom si, to není nic zlého, chtít, aby se na životních nákladech dětí podílel i jejich otec!

 

     Abys ten formulář nemusela dlouho hledat - klikni si tady! 

 

d@niela

 

 

 

 

 

Komentáře (15)add feed
to se vám nezdá : alik puntik
to je málo. Ale, bohužel, soudy soudí podle toho, jak se soudce vyspí - v lepším případě.Účinnější by mi přišlo odvézt mu na měsíc děti a dát mu dva litry...pak se možná ani nebudeš muset soudit. Ale toto je pouze můj názor, ani ti to neradím...protože by mě tu sežrali.
březen 19, 2013 08:30
Výživné : Euridika
Žádat o zvýšení (či snížení) výživného lze kdykoliv, pokud se poměry radikálně změní (např.matka přijde o práci, dítě vážně onemocní, platíte mu kroužky atd.).
Dvanáct let se sama starat o tři děti, to jste u mě hrdinka.
Měla jste jejich otce pořádně zmáčknout - 2 tis. na takhle velké děti.... Připravila jste se o spoustu peněz.
Nedodvedu si představit, že by vaši žádost nějaký soudce zamítnul.
A doporučuju návrh výživného předimenzovat (nedržte se při zemi - advokáti tuto praxi znají) - soud dost vychází i z návrhu, je-li nízký, hrozí ,že to bude hrát na dohodu rodičů. Ale dobrý soudce by měl rozhodnout ve prospěch dítěte. Prostě - žádejte víc, nežli reálně očekáváte.
březen 19, 2013 09:09
... : Sinix
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli můžu žádat o zvýšení výživného...


Můžeš. smilies/grin.gif smilies/grin.gif

Požádat samozřejmě můžeš o cokoliv, otázka pouze je, zda to dostaneš. Ale v tomto případě nejspíš ano. A nejspíš soudce překvapíš stejně jako Danielu... smilies/wink.gif smilies/cheesy.gif smilies/grin.gif
březen 19, 2013 09:22
... : bb2
2000 se dnes dávají na jedno dítě.
březen 19, 2013 11:42
alíku puntíku : bb2
my tě nesežereme, my víme, že tohle nemyslíš vážně, protože ani ty bys své kluky neodvezla bývalému na měsíc, když tam nebyli zvyklí a on o to nestál.
Nevím jak to má Magda, ale děti by tohle kách stěhování asi nenesly zrovna dobře.
březen 19, 2013 11:43
no, nenesla by to dobře hlavně manželka ex-manžela.... : alik puntik
tři puberťáci jsou velká darda, za tři dny by je měla Magdalenka doma a zvýšení výživného by prošlo nad očekávání hladce.
březen 19, 2013 13:32
... : bb2
ty tvé scénáře...
Normální máma nesbalí tři děti a nevysadí je u dveří bývalého manžela s tím, že snad přimějou otce k vyššímu výživnému, protože se jich otcova nová manželka, a proto i on, budou snažit zbavit... Když Magda čekala 12 let při 2 tisících na tři děti, tak nebude teď spouštět hned válku, ale normálně si požádá o zvýšení.
březen 19, 2013 13:56
Aleno : Kamila
přečti si to ještě jednou. Je mi "líto", ale Magda nepíše nic o tom, že bejvalej je sígr a parchant, který peníze dávat nechce a o zvýšení nechce slyšet.
Nechápu, proč bych měla chodit s kanónem na komára... nejdřív si požádá a pak se uvidí! Málokterý bývalý platí víc sám od sebe, že ano...
březen 19, 2013 15:34
Kamčo, : Sinix
to sice nepíše, ale určitě je to sígr. Na 1000%. Aspoň podle Aleny. Vždyť je to chlap, tak to musí být sígr... smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
březen 19, 2013 15:48
no - jestli je tak ušlechtilej, jak říkáš, : alik puntik
měl by se starat sám - nebo by se s nm mohla jeho bývalá dohodnout. Bez soudu. Jinak, co je spatného na tom, kdyř se bude tento nějakou dobu starat o své vlastní děti, třeba pochopí, že jim k životu nestačí pouhá vůně fialek, ranní rosa a svit měsíce. Otec dětí možná není sígr - ale pěknej krkoun jo. A pochybuju, že sdi tento nechá děti celý měsíc. Do týdne je bude mít Magd doma. Jinak, ona je neodveze k jeho dveřím, ale k němu dovnitř do bytu.Co by se stalo, kdyby Magda třeba onemocněla a musela třeba na operaci - to půjdou ty děti do děcáku? Jak říkám, co se vám zdá tak špatnýho na tom, že se otec postará o své vlastní děti?
březen 19, 2013 16:43
vim : Kamila
že je to marný.... marný..... marný, ale stejně to ještě zkusím.
Aleno - ona ani nepíše, že se s ním zkusila dohodnout....
březen 19, 2013 18:44
Ali : mia I
kdyby musela do nemocnice tak deti ohlida Magdin manzel. Je prece znovu vdana.
březen 19, 2013 19:29
milá Magdo, : Eli
určitě si zkus požádat o zvýšení alimentů, a pokud tvůj bývalý není křivák, taky bych se snažila napřed dohodnout. Já z tebe ale po dechu nelapám, moje situace byla s tvou téměř totožná, jen s tím rozdílem, že to bylo nějakých 10 let před tebou, měla jsem 2 děti, slušně vydělávala a tolik jsem si považovala klidu, s jakým jsme se rozešli, že jsem v rámci nenarušení vztahů mezi dětmi a jejich tátou požádala (po vzájemné domluvě) o zvýšení alimentů jen jedenkrát během 15 let a to když děti začaly studovat. A upřímně - dodnes mě nanapadlo spočítat, o kolik peněz jsem svou "blbostí" přišla , daleko víc si cením toho, že spolu všichni slušně a rozumně vycházíme smilies/smiley.gif p.s. děti bych mu byla kdykoliv ráda i na delší dobu poslala, ale jen kvůli nim samým, ne jako lekci
březen 19, 2013 21:25
Eli : Kamila
to je báječný komentář! Jsi evidentně skvělá ženská, která to má v hlavě srovnané.
A pro případné šťouraly - ano, je mi jasné, že to bylo ovlivněné tím, že si to "mohla dovolit", ale já prostě smekám!
březen 20, 2013 09:28
... : Karlos...
Největší kádr je máti, která na mě brala až do 18 let 3 kila a nikdy si to nenechala zvednout ! smilies/grin.gif
březen 23, 2013 08:51
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]