O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

INFORMACE O STUDIU CIZÍMU ČLOVĚKU PDF Tisk E-mail
Neděle, 03 březen 2013

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda může macecha mojí přítelkyně libovolně manipulovat se soudem určenými alimenty jejímu otci. Abych to vysvětlil: přítelkyně přestoupila z jedné školy na jinou a macecha tohle někde zjistila.

 

 

 

 

      A tak bych chtěl vědět, zda má právo zastavit příjem alimentů, pokud jí přítelkyně nedodá nové potvrzení z nové školy, může tohle ona vůbec udělat?

 

     Od doby kdy přítelkyně přestoupila se dluh vyšplhal až na 9000 Kč a když otec a macecha dostali požadované papíry z nové školy, tak peníze stejně neposlali a do teď je přítelkyně ještě nemá na účtě. Přitom macecha chodi do škol, kde přítelkyně studuje a hledá na ni všelijakou špínu, jen aby nemuseli platit dluh,.

 

      Navíc přítelkyně nepodepsala ve škole žádný papír, kde by bylo psáno, že mohou podávat informace komukoliv nebo i rodině, a přesto škola podala informace cizímu člověku (maceše), která se oháněla papírem, který je určeny přítelčinýmu otci. A že chce vědět různé a jiné informace o přítelkyni a jejím studiu.

 

     Je možné bez souhlasu přítelkyně, aby tyto informace škola vydala člověku, který není ani jeden z rodičů? A aby toho nebylo dost, milá macecha se rozhodla dát přítelkyni k soudu, prý za zneužití výživného, dala to na trestní, nebo tak nějak to psala.

 

      Může se tedy přítelkyně nějak bránit proti maceše a jejím sobeckým majetnickým náladám?

 

 

Předem děkuji velice moc za informace

MICHAL 

 

 

O D P O V Ě Ď :  

 

 

Milý Michale,

 

              ustanovení § 21 zákona č. 94/1963 Sb., shrnuje základní práva zákonných zástupců dětí a nezletilých žáků, rodičů dětí, žáků a studentů a osob, které vůči zletilým žákům a studentům plní vyživovací povinnost. Uvedené osoby mají právo na informace o průběhu a výsledcích vzdělávání dětí, žáků a studentů (u zletilých mají toto právo pouze rodiče či osoby, které vůči zletilým žákům a studentům plní vyživovací povinnost).

 

       V případě, že otec neplatí soudem stanovené výživné, bylo by vhodné, aby se tvá přítelkyně osobně nebo písemně otce zeptala, z jakého je to důvodu. V případě, že by s ní nechtěl mluvit, může se pak obrátit na soud.

 

Držím palce, aby to šlo vyřešit smírně,

d@niela

 

 

 

Komentáře (14)add feed
... : Macesska
Pokud má macecha plnou moc od otce, tak ty informace dostane oprávněně. Ona je v takovém případě jen zmocněncem, který informace získává pro rodiče. Takže ano, škola podala informace správně a papír, kterým se macecha oháněla, byla pravděpodobně ta plná moc.

I další kroky zřejmě macecha dělá v rámci plné moci, tzn. otec ji tím pověřil, jinak by je zřejmě dělat nemohla. Pokud se přítelkyně chce bránit proti sobeckým majetnickým náladám otce, tak samozřejmě může soudně, jak píše daniela.
březen 03, 2013 23:31
Jedině zažalovat tatínka, : alik puntik
s takovouto dlužnou částkou na výživném mu již hrozí kriminál, tak snad se vzpmatuje.
březen 04, 2013 06:52
Jakou špínu může macecha najít? Třeba, že tvoje přítelkyně nechodila řádně do školy? : Myška
Některé macechy jsou v některých záležitostech velmi aktivní, třeba pokud jde o peníze pro děti svého partnera.
Vyživovací povinnost otci zrušena nebyla, tak pokud se s ním nedohodneš (s ním, ne s macechou, s tou nemáš co jednat), můžeš otce zažalovat o neplacení výživného.
Ale poskytl jsi nám dost málo informací - třeba kolik je tvé přítelkyni, jestli studuje střední či vysokou školu, a jestli studovala řádně, nebo ji vyhodili za absence a proto přestoupila na jinou školu, kde bydlí (s matkou? s tebou?), ...
březen 04, 2013 07:15
Oprava - : Myška
pokud se tvoje přítelkyně nedohodne se svým otcem - ty jednat nebudeš, to jsem při psaní spletla.
březen 04, 2013 07:34
No, dívka se může majetnickým macešiným snahám bránit tak, : alik puntik
-že podá na tatínka na policii trestní oznámení. Devadesát tisíc je devadesát tisíc.Tatínka odvezou v klerpetech...no, asi ho ještě pustěj, do vyšetřovací vazby jich putuje jen málo. Ale bude muset policajtům předvést, že alimenty zaplatil, nebo zaplatit na místě. Pokud je papánek trochu cholerik, rozbije maceše hubu a v placení se již nezpozdí.
březen 04, 2013 11:49
ne 90, ale 9 : bb2
se dluh vyšplhal až na 9000 Kč

březen 04, 2013 11:54
... : bb2
Trestní stíhání je možné po 4 měsících neplacení výživného a to v praxi vypadá tak, že tatínek 4 měsíce neposlal ani korunu. Pokud jednou za 4 měsíce něco pošle, tak se trestní stíhání nekoná a dlužné výživné se vymáhá obvyklým způsobem, tj. žalobou. I kdyby na stíhání došlo, tak tatínka v klepetech neodvedou, bude velice pravděpodobně stíhán na svobodě a pak, případně, soudem odsouzen.
To možná kdyby nedlužil 9 tisíc, ale 900 tisíc. A ne na výživném, ale na daních :-)
březen 04, 2013 11:59
Ona je taky otázka : Macesska
jakým způsobem přítelkyně tu školu změnila a zda lze takovou změnu považovat za "soustavnou a řádnou přípravu na budoucí povolání", žejo. Protože na výživné má dítě nárok, pokud se soustavně připravuje.
To je samozřejmě věc individuálního posouzení a při neshodách by o tom měl rozhodnout soud.
Pokud si otec myslí, že dcera nárok už nemá (udělala nějaký velký tematický skok, třeba z ekonomky na servírku, přerušila studium, školy mění opakovaně apod.), tak je celkem pochopitelné, že neplatí. Kdyby platil, tak ty neoprávněně inkasované peníze z dcery už nikdy nevytáhne. Ano, asi to není zcela košer, ale z jeho pohledu se tomu divit nelze.
Trestní stíhání nevím, ale do normální žaloby bych teď nešla, jestli podali něco na soud otec s macechou, tak by žalobu dcery soud stejně zamítnul jako zmatečnou a řešil to v rámci toho jednoho návrhu nebo co to je.
březen 04, 2013 12:16
Daniela má pravdu : Macesska
zásadní je zjistit od otce, proč s výživným skončil.
březen 04, 2013 12:17
"ty neoprávněně inkasované peníze z dcery už nikdy nevytáhne" : jednababi
Jestliže je zletilá, pak ano. Dá se žalovat na neoprávněné obohacení.
březen 04, 2013 12:24
jednababi, : Macesska
asi máš pravdu, ale on to asi vidí jako jednodušší takto.
Vezmi si, že bude platit do nabytí právní moci rozsudku o zrušení výživného - chvíli potrvá, než se to k soudu dostane, pak se třeba dcera odvolá, rok uteče jako voda. Jestli platí 3000 Kč měsíčně (pokud přestupovala v pololetí, tak by to odpovídalo), tak je to 12*3000 = 36000 Kč.
Pak ji teda otec zažaluje za obohacení, vyhraje. Kde vezme čerstvě dostudovaná holka skoro 40 tis.? Takže buď splátky tak po 1000 a úhrnem za 4 roky to má tatínek zpátky. Okrájené o inflaci. Za předpokladu, že to děvče bude fakt zodpovědně splácet. No neber to.
Samozřejmě to může být jinak a dcera je vzorná studentka a otec se zbláznil a hamoní, nevím, já s nima nebydlím.
březen 04, 2013 12:33
macech : Michal,..
Pritelkyne prestoupila ne kvuli absenci,ale zjistila, ze ta skola neni to co by chtela v nudoucnu delat. s otcem se jednat neda, jeho financni zavazka zajistuje prave, ze macecha, kdyz s nim clovek jedna taj je to jak z malim klukem. on nic nevi on si myslel, ze penize odesli, tohle zlo dela vsechno macecha, ta je vysazena na to , ze musi posilat penize na dceru a jeste dela zle, kdyz nahodou ji da neco navic nez by mel. uprime bych nikomu nepral s takovym clovekem jednat, vcechno vi , vsude byla, vsechno zna. A kdyz prijde chvile kdy se resi penize, tak ona co to vsechno zavinila tak da od vseho ruce pryc a vyridte si to s tatinkem. Pritelkyne bydli u me, matka se o ni nezajima a otec skoro taky ne.

březen 04, 2013 18:19
otec : Michal,..
Je to prave tak, ze nam objema to prijde, ze macecha ma otce jen na prachy a tim padem i konroluje veskere finance a on o nicem nevi, az do te doby kdy pritelkyne vezme telefon a vola, pak se divi a bud nevi nebo dela ze nevi o co jde, ze on nic
březen 04, 2013 18:22
Hm, : Macesska
ať se s ním jednat dá nebo nedá, on je povinný vyživovat svou dceru. Tak mu pošlete doporučeně dopis (klidně k vlastním rukám), kde ho slušně upozorníte, že výživné nebylo připsáno na účet a požádáte ho o zaplacení, případně o sdělení důvodu, proč neplatí. A napíšete mu tam kontakt, kam může poslat odpověď (adresu, e-mail).
Buď zareaguje a vy budete vědět víc, nebo nezareaguje.

Patrně jediná obrana před dalším neplacením je pak fakt ten soud.

Macechu neřešte, ta žádné povinnosti k přítelkyni nemá. Ty má otec.

Že se tak ptám, přítelkyně je zletilá, jo? Takže přestupovala na střední školu se zcela jiným zaměřením někdy v třeťáku nebo dokonce čtvrťáku? Chápu to dobře? A přestoupila do stejného ročníku?
Protože právě v tom může vidět tandem otec/macecha porušení té soustavnosti studia. Ale to fakt musí rozhodnout soud. Existují na to nějaké judikáty, třeba tento. Ovšem slečna z toho rozsudku své původní vzdělání dokončila.
březen 05, 2013 01:49
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]