O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BYLO NEBYLO - 10 PDF Tisk E-mail
Středa, 23 leden 2013
Přejít na obsah
BYLO NEBYLO - 10
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5

 

 

 

 

 

 

pro Iris:

 

23.1. 1861 – narodil se Jiří Stanislav Guth-Jarkovský, sportovní teoretik, který ač nebyl aktivním sportovcem, stal se významným funkcionářem turistiky a českého sportu vůbec.

 

     Generální tajemník Mezinárodního olympijského výboru a spoluautor olympijské charty. Středoškolský profesor češtiny a francouzštiny, překladatel Balzaca, Zoly a Karla Maye.

 

     Pracoval též jako ceremoniář prezidenta T. G. Masaryka, kdy navrhl statut řádu Bílého lva, zavedl úřadování na zámku v Lánech a vypracoval audienční řád. No, a to všechno zúročil v četných příručkách o správném chování, které ho proslavily.

 

 

 

pro Myšku:

 

23.1. 1999 – zemřel Jaroslav Foglar, český spisovatel literatury pro mládež, redaktor několika dětských časopisů a zážitkový pedagog, jehož dílo významně ovlivnilo životy mnohých z nás :-)

 

     Potkala jsem ho už jako starého pána na jednom koncertě Jarka Nohavici.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Můra Kosmasová

 

 

Komentáře (24)add feed
Muro dekuji : mia I
odpoved na otazku ohledne pametni desky znam, nebot ji mam ve svem albu a psala jsem o te desce v Prazskych toulkach Od Vytone k Narodni.
leden 23, 2013 23:49
och, to je krása, děkuji, : bb2
o Anežce Přemyslovně a jen pro mě! :-)
leden 24, 2013 15:49
Muro, : Iris
tak tedy fakt díky smilies/wink.gif
Při první letmém pohledu na témata mne okamžitě zaujal výraz "kinderstube", i jala jsem se číst a hle - dárek pro mne smilies/smiley.gif
Dobře to děláš.
A v tom předvolebním - občas nechutném bláznění - zažívám tady moc příjemný odpočinek v příjemné a slušné společnosti.

Jen trochu závidím bb tu Anežku...
leden 24, 2013 18:48
... : bb2
nemáš proč, Iris, Můra mi jen moc přála, shovívavost a laskavost (nebo už nevěděla co by mi přišila :-)
leden 24, 2013 19:03
bb, : Iris
fajn, rozdělíme se o ni, jo?
V neděli jsem hrála na varhany na konec úplně nejvíc nahlas všemi rejstříky Svatováclavský chorál - to jako aby se zmobilizoval patron naší země tento víkend.Je to mimochodem krásná věc - pro mne pravá česká hymna, krásná melodie i text. Akorát v předposlední sloce se vzývají všichni ti patroni a zpívá se..svatý Víte, svatý Vojtěše, svatá Ludmilo...atd. Co mám tu čest působit jako šéfka u varhan, pořád přibývají svatí a v poslední době hlavně dámy. Tak si tam do not vpisuju tužkou...svatá Zdislavo, svatá Anežko, jo i svatý Havle, no a vždycky mám co dělat, abych se neztratila a dopočítala se všech.

Ale Anežku mám specielně ráda, to byla fajn baba. smilies/wink.gif

Není nikde pořádná ukázka hraná na varhany.
Omluva Muře za odskok.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Svatováclavská_hymna

http://www.youtube.com/watch?v=xcxLHzpDraQ
leden 24, 2013 19:47
Jo, Anežku mám taky ráda : wendy
ale děkuji srdečně za Křižíka a zejména za Nikolu Teslu. Edisona nemám ráda, neb zaměstnával mladého Teslu a spoustu jeho práce ukradl a přivlastnil jako svoji.

Tesla je dodnes obecně nedoceněný génius, na dráhu vědce se mohl vydat jen díky své těžké nemoci - jeho otec slíbil v kostele, že pokud se syn uzdraví, nechá jej studovat co chce.Jak je vidno, vše zlé pro něco dobré platí !
smilies/cheesy.gif
leden 24, 2013 19:59
Wendy, : Iris
tak já o něm moc nevím, mrkla jsem na wiki, ale o nemoci jsem nic nenašla, tedy v té rychlosti.Co mu bylo?
Ale zaujalo mne, že:
Mimo jiné se během svého jednoročního pobytu v Praze naučil česky.

Protože měl prý nějakou super paměť.To bych potřebovala. smilies/wink.gif
leden 24, 2013 20:06
Vypůjčila jsem si literaturu z vědecké knihovny : wendy
šlo pokud si pamatuji, je to už 30 let - o tzv. horkou nemoc. Nikola byl původně zasvěcen kněžskému povolání, a právě v době jeho nemoci otec slíbil, že pokud se uzdraví, může jít na svou milovanou techniku.
Do Prahy odešel ze Štýrského Hradce v roce 1880 a jak už byl geniální, čeština mu problémy nedělala. Od doby své nemoci míval jakési vize budoucnosti, podobné halucinacím.
Fascinovalo mě, že byl odolný proti úderu blesku a v NY měl zakázáno provádět pokusy, protože tam jednou přivodil malé zemětřesení... úžasný člověk. Mohla bych o něm psát hodiny.

smilies/cool.gif
leden 24, 2013 21:31
Wendy, : Iris
no vidíš, a pak že "tamten" nekoná zázraky - chtěl ho mít jinde, než v kléru smilies/wink.gif
Je to zajímavé, že Tě tak zaujal, já toho moc o něm nevím, než to, co se tak nějak obecně ví.Tak ale jdu ho nastudovat, neboť Tvoje nadšení je přenosné smilies/smiley.gif
Jak to dokázal s tím bleskem? Zase zázrak? smilies/wink.gif
leden 24, 2013 21:46
... : Sandra.
Milá Můro, díky...a až zase pojedeš na cyklistický kurz s hlodavci, dej vědět. Osmáky jsem zatím viděla řádit jen v kole, na kole zatím nesmilies/smiley.gif
leden 24, 2013 22:25
Můřín text je taky nakažlivě přenosně nadšenecký, co ? : wendy
Iris nevím zda zázrak, ale byl fakt divně odolný. Jeho ameridký mecenáš (do USA odešel po pobytu v PAříži) mu zařídil laboratoř, kde vládl se svými pokusy. Ovšem měl své teritorium i v exteriérech, např, na Long Islandu, svou proslulou věž.
TAk se nikdy neoženil, jen platonicky miloval manželku svého dobrodince. A další zvláštnost - většinou nikomu nepodával ruku - každý totiž dostal ránu statické elektřiny....skuetčně mimořádná osobnost. Génius,samotář.
smilies/cool.gif
leden 24, 2013 22:49
Tak tohle mi vysvětlete... : d@niela
přesně tím samým jsem jeden čas docela fest trpěla: když se mě někdo dotknul, dostal pecku.
Ne velkou, ale dost nepříjemnou. Nevím, čím to bylo, ani jsem nenosila nic umělohmotného - snad, že jsem v té době psala na elektrickém psacím stroji?

A ještě něco, o něco později: bohužel, stačilo, abych vešla do kanclu s počítačema, a většinou jim to "kleklo"...

Nyní už jsem asi "vybitá", a počítače více chráněné. Nevím, čím to bylo, ale někdy mě až štvalo, jak jsem sloužila k obveselení davů :-))).

leden 24, 2013 23:57
D@nielo. : Josef Kouba
Píšeš:...když se mě někdo dotknul, dostal pecku. Zaplať Bůh, že jsem pokračoval ve čtení a dozvěděl se, žes nemlátila mladíky na rande ale své okolí statickou elektřinou.
Já někdy dostanu strašnou ránu, když zavírám dveře u auta.

leden 25, 2013 00:52
A ja tim "peckovanim" stale jeste trpim. : Alena P-H
Nekolikrat denne kdyz se neceho dotknu dostanu ranu, teda peckuju sebe samou. A neni to prijemne. Nekdy to fakt zaboli. Nevim proc. Uz jsem zkousela oblekat jenom prirodni vlakna a zadnou umelinu ale nic, zadny rozdil. Buhvi co to se mnou je.
leden 25, 2013 03:41
Jsou i tací jedinci,Dani : wendy
ale ti praští a vybijí se. U Nikoly to tím neskončilo, ta nabitost jaksi přetrvávala. Ani se nemohl pomazlit se ženou. Neoženil se a možná i zemřel jako panic...

Aleno, jsi lepší než Daniela, ale stále horší než Tesla. Naštěsatí. Jo být génius není lehké.
smilies/cool.gif
leden 25, 2013 08:37
Wendy, : Iris
připomnělas mi jeden díl ze série četníků s Funesem, asi Četník se žení. Když se nějak sbližova a líbal se svojí nastávající, probleskovalo to mezi nimi i s těmi elektrickými zvukovými projevy. Vždycky jsem na ten moment čekala jako malá a smála se tomu. Tak jestli to měl Nikola takhle.... smilies/smiley.gif
Je to zajímavé, co se dozvídám. Jak ses tak k němu dostala Wendy,není tu nějaký starý příspěvek na tohle téma, který já neznám, protože jsem tu teprve 4 roky? smilies/wink.gif smilies/smiley.gif
leden 25, 2013 11:12
Můro, přečetla jsem si to až dnes. Děkuji za Foglara jenom pro mě :-) : Myška
K mým oblíbencům patří ale více zmíněných osobností, třeba Anežka Přemyslovna...

Na písničkách Wabiho Ryvoly (i Mikiho) jsem částečně vyrostla. Mou absolutně nejoblíbenější je Hejno vran. Od dětství.
leden 25, 2013 11:36
Iris, asi nebylo : wendy
ale já jsem takový čtivec a sbírám historické "drby"...čtu hodně o 2WW a co jí předcházelo a co bylo po ní a tak jsem taky narazila na spolupráci Tesly a Einsteina a jeich Philadelphia experiment a začala jsem se o jeho osobu zajímat - a stálo to za to. Toť vše.
smilies/cool.gif
leden 25, 2013 11:40
Wendy, : Iris
ale jak to doprčic ví Mura? smilies/wink.gifsmilies/cheesy.gifsmilies/smiley.gif

leden 25, 2013 11:48
můra ví! : d@niela
můra ví jednoduše fšechno. A co neví, to si vygůglí :-)))
můra je super.
smilies/grin.gif
leden 25, 2013 12:50
Jako já a Tesla ? : wendy
No odhadem. Svého čeasu tady byla beseda, jeli jsme s Romanem a myslím dalšíma dvěma fanatikama, na podobná témata, vesmír a jeho konečnost, Schredingerova kočka a nesmrtelnost chrousta.... Děsně jsme se vyřádili a lidi pak psali že se sice nezapojili, ale četli a líbilo.

dani - vygůglí kdekdo, ale můra si pamatuje ! Pamatuje. Úžasná věc.
smilies/shocked.gif
leden 25, 2013 13:56
slzu : Kamila
jsem zamáčkla, to je nádhera! Dík, moje duševní dvojčátko! smilies/wink.gif
leden 25, 2013 16:02
Jojo, s tou statickou elektřinou : Sidon
je to někdy problém. Taky se mi to občas stává, ale všimnul jsem si, že nejvíc tehdy, když mám obuté boty s jakousi zvláštní podrážkou. Není to guma ani plastik, ale když chci odemknout, tak musím napřed chytit klíč, přiblížit ho k zámku a "vysršet". Když se napřed dotknu holou rukou, tak dostanu pecku. Ale prý je to zdravé a pomáhá to na revma. No, nevím. Na síle toho náboje záleží asi na tom, co má člověk na sobě, hlavně jaké boty a po jaké chodí podlaze. Jistě taky vlhkost vzduchu apod. O tom Teslovi jsem si už taky leccos přečetl, byl to opravdu génius, za střídavý proud a el. motory vděčíme právě jemu, a nejen za to. Tady je link na vynikající film, kde je o něm taky zmínka. On už kdysi dávno objevil tzv. "volnou" energii, ale neměl možnost ten svůj nápad realizovat. Energie zadarmo ? To přece nejde, tak šup s tím do trezoru !
http://www.youtube.com/watch?v=lEV5AFFcZ-s , je to Bohužel v angličtině, ale vlastně jsem našel i další verzi s českými titulky -
http://www.youtube.com/watch?v=kF_oYof69Pg&NR=1&feature=endscreen
Kdo chce uvěří, kdo ne, ... smilies/sad.gif
leden 27, 2013 06:28
Kurnikšopa, : Sidon
leden 27, 2013 06:29
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]