O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NÁROK NA ZVÝŠENÍ VÝŽIVNÉHO PDF Tisk E-mail
Pondělí, 26 listopad 2012

Dobrý den. Chtěla bych se prosím zeptat, zda bych mohla žádat o zvýšení výživného na mou 9 letou dceru. Před 4 lety soud vyměřil alimenty ve výši 1700,-. Expřítel v té době pobíral 17 000,-. Žil tehdy sám, nyní žije s družkou. I já žiji s přítelem, který měl před těmi 4 lety plat cca 20 000,-. já byla dříve na mateřské dovolené s mou druhou dcerou, které je nyní 5 let a kterou mám s nynějším přítelem.

 

 

 

 

 

     Nyní se přítel bohužel dostal do insolvence a bohužel neni tolik peněz. Já pracuji jako dělnice za 9000 čisté mzdy. Dcera chodí do 4. třídy a nároky finanční bohužel rostou. Začala chodit i na tancování, které ji moc baví, ale je to docela finančně náročné. Otec sice střídavě tancování platí, ale to je tak vše.

 

      Dřív nebyly problémy, když jsem po něm něco chtěla, přispěl mi, ale co má novou družku, tak s ním neni řeč. Měli jsme platit střídavě dceři očkování proti klíšťové encefalitidě, ale otec zaplatil jednou, poprvé a já už třikrát za sebou, a on mi řekl, že má jiné výdaje.

 

     Jiné děti ale nemá! Prosím o radu, jestli mám právo zažádat o zvýšení.

 

Děkuji za odpověď a přeji hezký den

KATEŘINA 

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

 

Milá Kateřino,

 

      pochopitelně, že o zvýšení požádej. Je přeci jasné, že jiné nároky mělo pětileté a jiné má devítileté dítě. Tady na Kudlance si vyhledej formulář na zvýšení výživného pro nezletilé dítě a vyplň. Podává se to 4x na soud, jedno ti potvrzené vrátějí zpět. Poplatek se neplatí.

 

     Ale: musíš tam napsat opravdu všechny výdaje, proč to zvýšení potřebuje. Nejprve si to napiš sama pro sebe, co všechno na holčičku platíš. A uvědom si, že tam patří její i její případné zdravotní výdaje, návštěvy divadel, oblečení, případná odlišnější strava, jiné prášky na praní (při alergii), atd.atd.  

 

      Ber to tak, že ty tu svou polovinu režie dáváš v tom, že se o ni staráš, že u tebe bydlí atd. a otec by se měl podílet zas na tom, co je možno uhradit finančně. Záleží samozřejmě i na tom, jaký má on příjem, ale jak víš, tvůj příjem se sčítá s příjmem tvého partnera, a u exmanžela je to totéž; takže samozřejmě záleží i na příjmu jeho partnerky...

 

      Hodně štěstí,

d@niela

 

 

 

      

 

Komentáře (3)add feed
Kateřino, určitě zažádej o zvýšení. : Myška
1700,-- nic moc není.
Vypsání výdajů - vůbec jsem výdaje k soudu podrobně nevypisovala, jen jsem uvedla náklady nad běžný rámec. Každý soudce/soudkyně si přece umí udělat obrázek běžných nákladů.
listopad 27, 2012 06:59
zvýšeni výživného na nezletilé : pajda
Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli u soudu budou chtít příjem od přítele,nebo je to jen mezi rodiči nezletilých.
listopad 30, 2012 14:01
nárok na zvýšení vyživného : nikitas
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat...mam 9 letou dceru,když jí bylo pul roku tak jsme se u soudu dohodli na alimentech 2000kč,od tebe doby jsem o zvýšení nezažádala....v té době měl plat 15000 kč a já byla na mateřské....nyní podniká....má dům,luxusní vůz a sem tam jí něco koupí....potřebuji poradit co vše potřebuji k zažádání o zvýšení aliment. chtěla jsem se s ním dohodnout mimosoud,ale nechce tvrdí že nenám nárok :-) děkuji N
únor 15, 2013 11:02
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]