O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VĚČNÁ STUDENTKA PDF Tisk E-mail
Úterý, 16 říjen 2012

Dobrý den, chci se zeptat: přítelova dcera v listopadu dosáhne 26 let. On stále platí výživné, jelikož dcera vždy zašle potvrzení o studiu, bohužel - ale se stále opakuje první ročník... do vyššího se ještě nedostala... Když přítel volal na školu a chtěl si zjistit, že opravdu studuje, informace mu podána nebyla s tím, že mu nic sdělit nesmějí, že jen na žádost soudu...

 

 

 

 

 

       Platit teda ano, ale informace ne... prosím o radu, jestli je opravdu nutné pro zjištění žádat soud.


Předem moc děkuji za odpověď,

BOHUNKA

 

 

 

Milá Bohunko,

 

     vždyť je to tak jednoduché... Stačí napsat na soud  - pošlete to tam, odkud pochází  rozsudek o výživném. A pokud napíšete i důvod dotazu, tak nebojte, že se pravdu nedozvíte.

A dokonce to vypadá tak, že děvče, které se věnuje průběžnému opakování prvních ročníků, o výživné přijde. Ale pospěšte si, ve svém zájmu: vyplacené se nevrací. Tedy, pokud byste nedokázali, že se jedná o neoprávněné obohacení...

 

 d@niela

 

 

Komentáře (12)add feed
Tak : Macesska
pokud se nejedná o "soustavnou přípravu na budoucí povolání", což soustavné opakování prvního ročníku spíše není, tak by na to jako neoprávněné obohacení nahlíženo být mohlo. Ale k tomu by byl lepší právník, který to přesně zformuluje.
říjen 16, 2012 23:20
... : Karlos....
Vychcanost některých jedinců nezná mezí... smilies/sad.gif
říjen 17, 2012 09:20
Je : kim
zajímavé, že tohle vždycky řeší druhé partnerky ne otec. Nezapomenˇ pořád je to jeho dcera i když bude mít padesát, ale tebe může kdykoliv vyměnit. Rodiče pomáhají finančně dětem je to přirozené. Představ si, že by jednou až otec umře ti vyčetla, že se musí s tebou dělit o dědictví, když jsi vlastně pro ní cizí člověk. Nebo máš všechno ošetřeno, aby vše zůstalo v tvém hnízdě?
říjen 17, 2012 09:22
Kim : Betty
Myslím že i děti by měly být soudné a postavit se v dospělosti na vlastní nohy. Je něco úplně jiného když otec má dostatečný příjem a přispěje svému dítku ze své vůle, a něco úplně jiného když je nucen platit výživné věčné studentce protože se jí jenom nechce do práce. pokud dopis nic nezamlčuje tak to bude přesně ten případ a pisatelka se o věc zajímá právem.
říjen 17, 2012 10:17
Pokud někdo v 26 letech : Krakonoš
stále cirkuluje v prváku, aniž by pro to měl nějaký závažný, třeba zdravotní, důvody, je to docela vobyčejnej flákač a parazit a (bez vohledu na právní názor) žádný výživný si nezaslouží, protože je to v rozporu s dobrejma mravama. Doposud jsem se dokonce domníval, že to ani nejni technicky možný, bejt takhle dlouho v prváku. Za mejch studijních let to teda možný nebylo, pokud dotyčnej nebyl vysokým funkcionářem SSM na fakultě (pak bylo navopak možný naprosto všecko smilies/wink.gif). Nevim, co poradit, vim jen, že mě by v takovýhle situaci poslali do p*dele voba rodiče zcela svorně, rozvod nerozvod, alimenty nealimenty. A naprosto právem. I když asi i tenkrát v rozporu se zákonem, ale já nebyl tak drzej, abych se soudil s tátou vo alimenty ve věku, kdy už bych měl dávno hákovat a bejt soběstačnej. Zdalipak by tato "studentka" ještě studovala, kdyby bylo zavedený školný? smilies/wink.gif
říjen 17, 2012 11:42
Ze zákona platí, že : jednababi
výživné se poskytuje dokud dítě není schopno se samo živit (dosažení 26 let pro alimentační povinnost není rozhodující).
Vzhledem k tomu, že tahle pusinka není (prokazatelně) schopna študovat, mělo by pro její schopnost uživení se postačovat, že má střední vzdělání. Tak si holt bude muset hledat místo tomu odpovídající včetně platu.
Ono se v zákoně taky hovoří cosi o "rozporu s dobrými mravy".
říjen 17, 2012 12:06
vono školný tak trochu zavedený je : mura1
na bakaláře máš 3 plus 1 rok, na magistra 2 plus 1. všechno navíc si platíš, teda škola má právo požadovat po tobě úhradu. kolik ta úhrada je a jestli ji škola požaduje, záleží, myslím, na škole
říjen 17, 2012 13:03
ano, a taky : bb2
si od 26 platí zdravotní pojištění,i kdyby se nakrásně propracovala až do druháku, protože z pohledu zákona o státní sociální podpoře se na studenta nahlíží jako na studenta jen do 26 let
To je zároveň věk, kdy končí rodičům možnost uplatnit slevu z daně z příjmu na nezaopatřené dítě, a současně - pokud si student přivydělává - může uplatnit slevu z daně z příjmu coby student taky jen do 26.

P.S. pokud to někomu zní divně - pokud dítě žije s rodiči ve společné domácnosti a současně studuje v řádném denním studiu, je to nezaopatřené dítě
- proto mají rodiče slevu z daně, a současně to dítě má nárok na studenstkou slevu z daně ze svého příjmu.
říjen 17, 2012 16:26
pokud jde o výživné, : bb2
tak jestli je to jak to vypadá, tak bych slečně zavřela kohoutek, ale to by fakt měl, Bohunko, zjišťovat přítel a pátrat, jak na tom jeho dítě je. Ty do něj nevandruj, tebe se to až tolik netýká, pokud ho teda nemusíš živit. Možná přítel ví, že to co jeho dcera dělá není košer, ale platí jí to dobrovolně, protože je to jeho dcera. Věř, že jeho výživné, pokud to není 10 tisíc, ji na škole určitě neudrží. Musí jí někdo ještě dotovat, a to dost, a nebo si holka přivydělává.

Jestli se ti podaří ho přimět k tomu, aby to zastavil, třeba proto, že máte malé mimino, kterému se nedostává na sunar, tak ale určitě nechtěj, aby dceru žaloval o neoprávněné obohacení a o vrácení výživného zpětně. Je to jeho dcera, rodiče podporují svě děti i v dospělosti, to, co dcera přítele dostala, byste po ní neměli chtít zpátky. Vlastnímu dítěti bys taky nedávala roky peníze s tím, že je jednou možná budeš chtít žalobou získat zpátky.
říjen 17, 2012 16:33
bb2, : Macesska
já se teda začínám děsit, až přiveze chlap do servisu auto (psané na mě) a začne řešit, že to má nějaké mouchy, a technik mu řekne "no, ale to by si měla dojet a vyřešit paní, jak na tom její auto je..." (A technika šlehne, až tam přijedu, budu se hodinu blbě vyptávat a ve finále zavolám chlapovi, aby to rozhodl smilies/smiley.gif )
Halt kupodivu existují rodiny, kde stále ještě funguje nějaká dělba práce - já zjistím a poptám se a uvařím, ty vyvezeš žumpu, složíš uhlí a vyřešíš náš vztah k Eritree.
Proč vlastně Daniela nepodepisuje tyhle tazatelky třeba "Pepa", když už upravuje ty příspěvky?

Jinak, pokud cirkuluje (krásný výraz!) v prváku, tak nemusí fyzicky do školy ani chodit... jen si tak zajistí slevu na dani a přísun alimentů.

říjen 18, 2012 13:54
Milá Macessko, : d@niela
upravuju fakt jen "mynymálně", prostě pokud to není publikovatelný; tenhle příspěvek například nebyl ani o fous upraven, věř mi... smilies/wink.gif
říjen 18, 2012 14:46
Macessko, : bb2
to nebylo kritika jejího postupu, ale rada pro její dobro. Nemyslela jsem tím, že to Bohunka neměla zjišťovat tady, ale v reálu že by aktivita měla pocházet od otce dcery, ne od Bohunky, neměla by iniciovat přítelovy dotazy u soudu a ve škole a vůbec nějak do toho dloubat. Dcera je dcera a ne každý chlap má rád, když se jeho přítelkyně moc zajímá o to, kolik peněz daruje svým dětem. Popravdě jí do toho ani nic není, ne? Jasně, pokud Bohunka s přítelem bydlí a on jí nedává spravedlivou půlku nákladů na domácnost, pak jo. Pokud mají spolu dítě a to je ošizené, protože jeho starší dcera má od tatíka placenou flákárnu, pak taky jo. Ale tyhle detaily tu nepadly, tak vycházím z toho, co tu je.

Když zmiňuješ Pepu, tak si to představme. Jsem rozvedená, má 25letá dcera žije s otcem, nebo sama, odmaturovala, udělala si nějakou jazykovku a teď už potřetí je v prváku na vysoké. Měsíčně jí dávám 3 tisíce. Jo, vím, že je holka rozmazlená a trochu se flinká, ale zase ten rozvod a nejsem s ní moc často, uživím se, zaplatím si všechny závazky a co potřebuju, no tak přispěju i dceři. Tu vstoupí na scénu můj přítel, se kterým jsem půl roku, začne do toho rejpat, zjišťuje, jak zařídit, abych dceři nedávala nic a vůbec se mu moc nezmalouvá, že své peníze dceři dávám, a tak se poptává ve škole, jak dcera studuje, vznáší dotazy na soud, jak to zařídit, abych dceři neplatila.
To by náš vztah zrovna neprohloubilo.

halt vlastní dítě néni auto smilies/smiley.gif
říjen 19, 2012 01:51
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]