O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VBOČENÝ PALEC - CO S TÍM? PDF Tisk E-mail
Středa, 01 srpen 2012

Kdo by neznal... Vbočený palec - či halux valgus - je nepříjemnost, která je jednak dědičná (a to velmi!), druhak si ji způsobíme sami nevhodnou obuví. Pro zajímavost - vbočený palec je velmi častou vadou vyskytující se především u národů nosících obuv. U afrických, jihoamerických a jihoasijských kmenů lidí, jejichž noha nikdy nepoznala obuv, se statické vady přednoží prakticky nevyskytují... 

 

 

 

 

 

 

Halux valgus

 

 

     aneb (vbočený palec) je tvrdý hrbol, který se obvykle objevuje u kořene palce na noze. Nejčastější příčinou postupného vbočení palce bývá ochabnutí (či méněcennost) vazivového a svalového aparátu, v jehož důsledku dochází k poklesu podélné i příčné nožní klenby a postupnému rozšiřování přední části chodidla.

 

     Bývá způsoben tím, že se palec pohybuje směrem k druhému prstu a musí se vytáčet nad něj nebo pod něj. Halux je nejen bolestivý, nýbrž také mění tvar nohy, takže může být těžké nalézt pohodlnou obuv. Jako halux se označuje kruhový, tvrdý hrbolek na vnější straně kloubu palce. Vytváří se tehdy, jestliže se pohybují kosti kloubu u kořene palce, který se tak stáčí směrem k druhému prstu.  

 

     Tím dochází k vytlačování kloubu směrem ven a výsledný tlak mezi kostí a obuví způsobuje tkáňový otok. V takovém případě se může vytvořit kuří oko.

 

 

 

 

     Haluxy mění tvar nohy, takže je obtížnější nalézt boty, které Vám padnou. Špatně padnoucí obuv následně ještě zvyšuje bolestivost. Tento problém může vést k tvorbě již zmíněných kuřích ok, puchýřů a kladívkového prstu. Haluxy se mohou vyvinout na základě způsobu chůze a jejich výskyt silně souvisí s dědičností.

 

      Správně padnoucí obuv může pomoci v tom, aby se haluxy dále nezhoršovaly, a polštářkové produkty zase zmírní bolest. Pokud máte podezření, že by se Vám mohl na noze tvořit kostní výrůstek, poraďte se s praktickým lékařem nebo podiatrem.

 

      Pacienti s vbočeným palcem trpí bolestí, nejčastěji na vnitřní části základního kloubu palce, omezením hybnosti palce, otokem, otlaky, tvorbou osteofytů (nárustků), které vedou ke zrohovatění kůže, v těžších případech – a zejména u diabetiků – k defektům kůže a vzniku zánětu kloubu a kosti (artritida, osteomyelitida). V zatížení se  obvykle deformita zhorší. Téměř vždy jsou přítomny ostatní deformity jako kladívkové prsty a příčné plochonoží s hyperkeratozami na plosce.  


       Léčba hallux valgus je převážně operační s dobrým efektem. Důkazem toho je fakt, že pacientky po operaci jedné nohy vyžadují velmi často výkon i na druhé noze.

 

 

Máte zkušenosti s touto "nepříjemností"?

Šli jste na operaci či uvažujete o ní?

 

d@niela

 

 

Komentáře (33)add feed
... : deeres
Do doby než se narodila dcera, jsem venku zásadně chodila na co nejvyšších podpatcích. Abych zredukovala následky, v práci a doma jsem nosila zdravotní korkové sandály. Dnes potíže žádné nemám, přesto malý výstupek se dá zaznamenat.Je to už hodně let,kdy na plovárně se dala do řeči se mnou nějaká paní. Ta se mně zadívala na prsty u nohou, zhrozila se, že prý brzy přestanu bezbolestně chodit a poradila mně, co s tím mám udělat. Kloub si denně mám natírat jodisolem!?! Není nad odbornou radu. smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 02, 2012 08:27
deeres : mamča
Odborná rada to sice není, ale paní Tě upozornila, že máš problém. I kdyby Ti radila, že si máš palec natírat kravským lejnem, je to fuk. Sama píšeš, že jsi se začala svým nohám věnovat aspoň tak, že jsi doma nosila korkáče.
Ono občas není důležité, jak nebo čím se kde mažeš, ale že se své problematické části těla začneš víc věnovat.
Lodičky zvané "jehly" (úzká špičatá špička a tenký podpatek aspoň 10cm vysoký) mají na svědomí spoustu vybočených palců, bez ohledu na dědičnost.
srpen 02, 2012 08:55
Na operaci jsem byla. : kim
Bylo to strašně bolestivé, myslím ty dva dný po operaci a palec se znovu vybočil, navíc ho hyzdí jizva a tam kde se sekalo to místo je mrtvé a fialově červené necitlivé. Moje sestra dostala do sekané kosti někakou infekci a málem zemřela. Operaci ji prováděl dobrý známy. Měsíc nechodila vůbec, a hrozila jí i amputace části nohy. Bylo jí řečeno, že tyto komplikace jsou u jednoho procenta operovaných. Měla smůlu. Pařáty máme obě i po operaci. Taky, ale znám kolegyni, která je spokojená.
srpen 02, 2012 09:29
mamčo, : deeres
problém jsem neměla a stále nemám a že něco toho denně nachodím. Korkáče jsem nosila odjakživa a nosím je dodnes a paní mně jenom trochu pobavila svojí "odbornou radou". Od vysokých podpatků mne neodradila ona, ale až teprve běhání s kočárem. Odjakživa mám úzkou a placatou nohu, bez vysokého nártu a tak se dokáži obout do čehokoliv.
srpen 02, 2012 09:46
deeres : mamča
Aha, já myslela, že problém s vybočenými palci máš.
Taky jsem lodičky a sukně odložila kvůli dětičkám. Když dvojčata konečně začala chodit, lítali kluci pár centimetrů nad zemí. Ještě že jsem měla toho o dva roky staršího "nadháněče", co mi je pomáhal hlídat.
Na dlouhý čas jsem skončila v pohodlných prestižkách, na kramflíčky nebylo ani pomyšlení ! smilies/cheesy.gif

srpen 02, 2012 10:34
... : Olina
zrovna minuly tyden jsem si vsimla u jedne zname jejich palcu u nohou, fakt jsem se zdesila. Oba palce mela tak vychylene , ze prekryvaly dalsi dva prsty, pomalu to vypadalo jako lom pravym uhlem. Kdyz jsme se spolu bavily, porad me to nutilo se divat do zeme na ty nohy. Zeptat se , cim to je , jsem nemela odvahu.
srpen 02, 2012 12:33
Jdu... : :-)
... na tuto operaci, pouze jedné dolní končetiny, v předposledním týdnu v srpnu. Nemám to ještě natolik vychýlené, aby mně bylo nutné udělat radikální zákrok. To se prý vlastně naruší kůstky všech prstů na noze a přinutí se růst správným - rovným směrem.
Mně se zatím prsty přes sebe nekladou; vlastně mě ani nic nebolí - spíš mi to začíná vadit esteticky a omezuje mě to ve výběru obuvi.
Lékař mi řekl, že mně to v celkové narkoze vlastně jen jakoby ohobluje, tu kůstku na boční straně palce. Tak, že mi ji řezem z horní strany palce obnaží. Z horní prý proto, abych pak tu jizvu neměla v obuvi naboku a netlačila mě.
Slíbil mi, že za tři čtyři dny už budu moci chodit po té noze i v práci, na patě. Tak jsem moc zvědavá...
Boty na vysokém podpatku jsem nikdy nenosila - já naopak spíš takové ty placky, protože jsem hodně vysoká. Tak nevím nevím...
srpen 02, 2012 13:58
Operaovali mne už ve 20 letech : hanii
Haluxy jsem měla od dětství, nepamatuji si že bych někdy měla palce "bez boulí" :-)) S tím jak mi padala klenba rostly i potíže a bolesti, otoky. Nakonec mne operovali už ve 20 letech, obě nohy najednou. Tenkrát se to ještě dělalo při vědomí, jen lokální umrtvení (děsné) a pak přes měsíc obě nohy po kolena v sádře. Na jedné noze mi rána zhnisala, tak mi to bez umrtvení trhali...nic pěkného. Měla jsem dvouletou dcerku, bydlím ve 4.patře bez výtahu...chodit na kontroly bylo dost složité. Když mne muž přivezl z nemocnice, nesl mne s tou sádrou na obou nohách na zádech... Dneska se sádra nedává a spíte při tom jak mimino.
Je fakt, že se mi už haluxy neobnovily, nosím pohodlné boty, žádné lodičky, prostě si to hlídám, je to už skoro 40 let. V rodině to mají všichni, jen já jsem našla odvahu na operaci a nelituji toho.
srpen 03, 2012 08:47
... : deeres
Je pravda, že to nemusí způsobit boty a může se jednat o dědičnou záležitost. Já mám nohu hodně úzkou i díky tomu, že mám oba malíčky trochu pootočené a přitisknuté k prsteníčku. Moje máma mně dlouho tvrdila, že jsem si to způsobila úzkými, špičatými botami. Pak se narodila dcera, žádné boty ještě nenosila a chodidla má po mně do detailu poděděná. A tak se podle mé mámy získané vady dědí. smilies/wink.gif
srpen 03, 2012 11:16
pomoc : dictator alladeen
Tohle téma mě velmi zajímá, v současnosti se svýma lehce vbočenýma palcema zabývám i já. Už pár měsíců nosím klínek, a přijde mi, že není k ničemu.Někdy si na noc vezmu takové popruhy z gumy, co palec odtáhnou, ale v noci si to strhám protože se mi to zařezává mezi palec a ukazováček. Zlepšení nula. Naposledy jsem objednala biomechanické aktivní stélka Hanák, ale hned po vybalení o nich také pochybuji. Jsou příliš úzké a tenoučké, po dvou dnech nošení jsem si je stejně prošlápla-promáčkla podle potřeby a bez bolesti. Znáte tyto stélky? Četla jsem samá pozitiva, a pak našla i diskuzi samých negativ. Na operaci nechci nikdy jít, byla matka a má zkrácené tuhé a nehybné palce, kupuje si furt nové boty a po týdnu se jich zbavuje, protože v ničem nevydrží...pomoc!
srpen 04, 2012 15:21
... : bb2
Máte zkušenosti s touto "nepříjemností"?
naštěstí ne a snad to tak zůstane, rodiče taky nemají s tímhle problémy. Hůř je na tom sestra, které se od mládí zdála její noha vel. 39 strašně obrovská, a tak ji vytrvale cpala do bot 38. Obě nohy, chuděry. Přineslo to ovoce - má rozšířené chodidlo, vyšší nárt, zkřivené skrčené prsty, na které moc neupozorňuje nějakým lakováním do letních bot, náročnou pedikůru a nepříliš elegantní chůzi s hlavou skloněnou dopředu a houpavým krokem. V lodičkách a čemkoli vyšším než 2 centimetry trpí. Ale když se jí zeptáte na velikost bot, odpoví: 38..:-)
srpen 07, 2012 01:58
zkušenost s haluxy : Ize
Chci se s Váma podělit o zkušenost s haluxy,mám 17 dní po operaci,ale byla jsem jen s jednou nohou. První dny, no skoro 1 týden velké bolesti, trhání škubání v noze, ale mohla jsem chodit už večer po operaci po patě, a samozřejmě s berlemi. Dnes doma už chodím bez berlí, ale venku ještě s nimi. Myslím, že to za to stojí, nejvíc mi vadí ta dlouhá rekonvalescence a pak ještě rehabilitace, ale řekněte si, že to děláte pro sebe, tak přeji odvahu !!!
srpen 16, 2012 14:50
ad můj příspěvek srpen 02, 2012 13:58 : :-)
Pro úplnost: už jsem 3. den po zákroku - typ operace dle Schede. Na druhý den mi byl vyndán drén a mohla jsem chodit - po patě, o francouzských holích. Je to den ode dne lepší. Dnes už mě to skoro nebolí, ale snažím se tu nohu šetřit. Šestý den po operaci si troufám jít do práce. Je pravdou, že mám spíš sedavější zaměstnání. Jinak jsem tu nohu ještě pořádně neviděla - jen v pooperační den při převazu, tak jak to vypadá je pro mě stále velké budoucí - a doufám, že pozitivní, překvapení. Opravdu se tio dá v pohodě vydržet! smilies/wink.gif
srpen 27, 2012 13:44
děvčata, kdo to máte za sebou - : d@niela
napište mi prosíííím
jsem strachy bez sebe a zbabělec neuvěřitelnej - ale nohy mám fakt hnusný... ach jo... potřebovala bych to moc.
e-mail snad znáte: daniela zavináč kudlanka.cz

Předem díky a všem přeju, aby to žádnou ani trošinku nebolelo!!!!
smilies/wink.gif
srpen 27, 2012 16:22
po operci : Kaňka
Ahojky, jsem měsíc po operaci halluxu pravé nohy. Moje noha byla hodně špatná. Noha hrozně bolela těsně po opeaci, tu jsem prodělala v epiduralu s přispáním, nic jsem nevěděla, až když to přišlo k sobě. Po 5 dnech jsem bya doma, nesmí se došlápnout. Jezdím doma po jezdící židli a pak pajdám o berlích. Je to měsíc, i po tak náročné operaci to skoro již nebolí. První etapa trvá 6 týdnů. Těším se na ev. chodící botku/ našla jsem ji na internetu ) takto budu chodit dalších 6 týdnů a pak se uvidí .
Všem všem : nenechte to dojít tak daleko, jak se palec začne vybočovat hned s tím jděte.Jinak se to později zhorší jako mě.Operaci jsem absolvovala v Jablonci nad Nisou u MUDr. Fejkla je výborný operatér, milý, přístupný . Tak všdm hodně sil a držte se.
říjen 15, 2012 12:29
K palcům : Zuzka P.
Dobrý den, ráda bych přispěla i já svým příspěvkem. Na pravé noze jsem s vbočeným palcem měla potíže neskutečně dlouho. Prakticky od skončení na škole mě to bolelo se mi tvořily ztvrdlé místa na kůži a praskalo to. No radost. Korektor prstů mi nepomohl, strašně to bolelo. Nechápu, jak to někdo může používat..teda nechápu, závidím. Trochu mi pomohly speciální boty s širokou špičkou, dá se to koupit leckde, třeba tady http://www.medicia.cz/zdravotni-obuv/obuv-damska-pro-vbocene-palce.htmlale je spusta míst. Víc místa pro prsty trochu vyřešilo potíže při chůzi. Ovšem ve výsledku nejvíc pomohla asi konopná mast na tu kůži a postupné sebetýrání korektorem (ale v klidu, ne za chůze)
říjen 08, 2013 13:25
taky k palci : Danyjela
jsem 7 týdnů po operaci pravé nohy, ta se dá vydržet, nic hrozného to není, ale ta rekonvalescence je nekonečně dlouhá. Noha je stále nateklá, žádnou botu neobuju, pajdám pořád nakřivo a teď bych mohla zatěžovat a chodit normálně, ale to táhne, kloub bolí a jde to špatně. Po operaci jsem chodila jen po vnitřní straně nohy, pak nazula obří sandály a teď chodím v kožešinových bačkorách. Pooperační péče nic moc, žádná rehabilitace, ani žádný rentgen, nyní prý mám sama masírovat a přijít tak za 2 měsíce. Palec ale je nadále přitlačen k ukazováčku, gumový korektor je totálně k ničemu, jen přiškrtí nohu ale palec nenarovná. Po operaci vyvazování obinadlem též příšerně škrtilo, palec natekl a bolel. Takže už nikdy více a noha s vybočeným palcem je na tom velmi podobně jako před operací.
listopad 30, 2013 19:00
Operace : Bejbina
Na operaci jsem byla 26. listopadu v Privamedu v Plzni. Ráno nástup, druhý den ráno s berlemi a pooperační botkou domů. 2 hodiny po operaci jsem chodila. Zákrok v narkóze. Bolesti v nemocnici zahnaly léky v kapačce, domů jsem dostala prášky a injekce na ředění krve. V úterý zákrok, v pátek převaz, v sobotu ráno jsem vzala poslední prášek proti bolesti. Žádné bolesti k nevydržení jsem neměla. Teď je stále ještě maličko kloub u palce oteklý, takže zatím změnu nijak velkou nevidím. Ale věřím, že to bude v pořádku. Kloub mi seřízly a aby se vbočení palce neopakovalo, přidali šroubek. 2.1. jdu na RTG s tím, že pokud budou kosti řádně srostlé, můžu sundat botu a vyrazit do práce. Kdybych měla sedavé zaměstnání, mohla jsem vyrazit už dávno. Zatím jsem přesvědčená o tom, že za rok jdu na druhou nohu.
prosinec 27, 2013 22:09
operace haluxu : Emča
Připojuji se k informaci o operaci haluxu v Plzni v Privamedu.Pooperační průběh bez výrazných bolestí,chůze z botkou je úžasná.Příští týden jdu na RTG a doufám,že bude vše dobré.Noha stále trochu otéká ale nebolí.Dnes jsou to 4 týdny,tak si myslím,že se to určitě časem vylepší.Kdo se chystáte nebojte se výsledek stojí za to. smilies/smiley.gif
únor 20, 2014 11:24
operace haluxu : pepina
Zdravím jsem měsíc po operaci haluxu.Palec mi stále trochu utíká k prstům a navíc se mi zdá,že ten klou tak trochu je tam stále.Máte někdo zkušenosti z meziprstníma korektorama.Vůbec mě to nebolí,už dobře chodím,doktor říká ,že je vše jak má být,že ten kloub se časem ztratí,až úplně opadne otok.Tak nevím
únor 24, 2014 07:56
rehabilitace - korekce - místo operace : ma
Dobrý den, jsem z Prahy a začal mě více trápit vbočený palec (bolest v noci i v oblasti nártu). Obuv se snažím nosím ortopedickou, ale kloub se ozývá. Nosím i korektory ( ve dne i v noci ). Úleva je znát.
Nyní jsem objednaná na ortopedii - operaci určitě nechci a udělám vše proto, abych ji co nejvíce oddálila. Prý existují rehabilitační cviky, kterými se dá pomoci.
Je někdo z vás tak houževnatý, že cvičí a tím kloubu ulevuje ?
Prosím o info. Děkuji Marie
duben 29, 2014 10:25
operace haluxu : vlasta159
Dobrý den, před týdnem jsem byla byla na operaci haluxů obou nohou v celkové narkoze.Příští týden mám jít na vyndání stehů.Ještě mě čeká vyndavání drátů, tak bych se chtěla zeptat, jestli s tím někdo nemáte zkušenosti a kdy se vyndavají a jestli se to nějak umrtvuje.Děkuji za odp.
červen 01, 2014 14:54
operace haluxu dle Schede : Stáňa
Dobrý den, zítra jdu na operace haluxu na levé noze dle Schede, tj. snad jen odstranění otlaku a nárůstku., do Hvězdy v HK. Ráno nastoupím, odoperují mě v celkové narkóze a v poledne jedu domů. Byla jsem tam už s kýlou. Kloub mám velký, od mládí, pořád horší a horší. Poslední rok nosím stále stélky Hanák a občas cvičím s palci . Palce mi uhýbají, ale zatím nepřekrývají. Bojím se velké operace a jsem živnostník bez nemocenské, proto jdu na dle Schede. Doktor slíbil, že bych po 5 dnech mohla fungovat. Po operaci písnu.Stáňa
červen 17, 2014 08:40
fotky operace : gabixp
http://imgur.com/a/5w96Z#0
doporučuji všem, dá se to zvládnout, už se těším na druhou nohu
září 20, 2014 19:23
6 týdnů po operaci : Jitule
Dobrý den,jsem téměř 6 týdnů po operaci levého haluxu valgus. Operace byla provedena ambulantně, nechala jsem si píchnout jen něco na zklidnění. Osekli kloub, porovnali uhnutou kost do správné polohy a udělali plastiku lůžka u palce. Domů jsem dostala prášky na bolest. Prvních 10 dní bolestivé, pak se to postupně zlepšovalo. Celých 6 týdnů mám nechodící sádru, ale pouze na chodidle/k patě/. V pondělí jdu na sundání a kontrolní rtg. Doufám, že bude vše ok a budu moci chodit alespoň po patě. Mám 2 jizvy z vrchu. Nohu jsem zatím viděla pouze na druhém převazu, 9 dní po operaci, než mi vyměnili sádrovou dlahu za sádru. Vypadalo to velice pěkně, noha je úplně rovná. Neotékalo to, většinou jsem ale ležela a to, s nohou podloženou. První týden nešla noha dát vůbec dolu, bolest, tlak, dost nepříjemné. Neschopenka asi na 3 měsíce. Doufám, že se mi to vyplatilo a budu zase bezbolestně chodit a obuji normální boty a nejen ty široké. Nebojte se toho, vše se nechá vydržet a zvládnout. Taky jsem se nejdřív snažila na noc dávat korektor prstů, ale bylo to k ničemu! Jsem ráda, že jsem do toho šla a že jsem to měla pouze na jedné noze a na druhou už nemusím. Teď už jen to rozhýbat a hurá do práce.
říjen 08, 2014 16:07
6 tydnu po operaci : Fanynka
Jsem 6 tydnu po operaci, nyni jsem zacala naslapovat plnou zatezi a jde to dobre. Palec mi ale zase utika k druhemu prstu a kloub ma sice jiny, obly tvar, ale boule je tam porad. Noha mi stale trochu oteka, do bot se zatim nedostanu. Mel jste to nekdo podobne? Srovnal se vam palec a kloub po delsi dobe, kdyz opadnou otoky? Neschopenka bude tvat dva a pul mesice.
říjen 16, 2014 10:05
21let po operaci : Bertik 125
Dobrý den.Ráda bych přispěla svým příspěvkem.Byla jsem operována před 21.lety v Kolíně.Uspali mě.Měli my operovat poze pravou nohu(palec)jenže jsem se po operaci probrala a operovali my oba.Řekli my že bych na operaci asi už nešla.Operace proběhla v narkoze a týden jsem byla v nemocnici.Měla jsem mezi palcemi drát.Chodila jsem o berlích asi skoro dva měsíce než jsem mohla normálně.Po dalším měsíci a rekonvalescenci jsem šla zpět do práce .Do dneška palce necítím a opět se my zhoršil vybočený palec mám znova a ještě horší,takže mě čeká asi opět operace,mám to asi po babičce dědičné.Jinak pooperaci jsem jezdila na převazy pak my vyndali dráty ale vše bylo bezbolesti a v pohodě.Tak snad to půjde i ted po tolika letech a budu mít aspon nachvíli klid,jelikož mě palec pobolívá.

květen 17, 2015 18:48
vbočené palce : christana
Zdravím, lehce vbočené palce mám už od mládí, nikdy mi nepřišlo, že mám nějaký problém. Nyní je mi padesát let a vypadají stále stejně. Nikdy to nebolelo, v botách mi to nevadilo, nezhoršilo se to, prostě je to stále stejné, ani lepší ani horší. Možná jen z estetického hlediska mám trochu zvětšený kloub a malinko vychýlené palce směrem k ostatním prstům. Vysoké podpadky jsem vzhledem k výšce svých partnerů nikdy nenosila.Těsné boty a špičaté také ne. Tak snad se to nezačne na stará kolena zhoršovat.
červenec 26, 2015 16:57
operace : Stana
Mám jít na operaci obou nohou záráz.Chtěla bych se zeptat,zda budu moci po operaci chodit.Mám doma babičku a musím ji obstarávat.
srpen 31, 2015 11:29
... : Zuzzlik
Zdravym. Mam 9tyden po zakroku vboceneho palce. Mam 3 jizvy. Prvni mam mezi palcem a ukazovackem kde me povolovali svali tkane a ostatni. Dalsi mam z boku palce kde me odsekli tu kost. A treti mam zboku pod druhou jizvou kde me narizli a vytahli drat ktery me ho srovnaval. Po operaci jsem chodila o berlich 6 tydnu pouze po pate.. pak 3 tydnu uplne bez naslapu abych nezatezovala ani svale. Ted muzu poli zkouset naslapovet ale s pomoci berli.. mam vboceny palec i na druhe noze ale po tehle zkusenosti uz nejdu.
říjen 16, 2015 21:00
... : Janík
Jsem 5tý týden po operaci metodou Brandes-Keller. Operace byla provedena v plné narkoze.Po operaci jsem celou noc bolestí nespala i přes podávané utišující prostředky.Při ranní vizitě vyznělo, že jsem dostávala nižší dávky v poměru ke své váze,což je zajímavé již z toho důvodu, že se váha při nástupu a všech předoperačních vyšetřeních uvádí smilies/wink.gifDruhý den jsem dostala berle a měla přejít pokoj s lehkým opěrem o patu.Nohu mám ve škrobovém obvazu, což je velmi nepříjemné, když noha kolem kloubu a palec oteče.Stále mohu jen lehce přecházet,jinak palec zmodrá až zčerná a bolestivě oteká.Ve druhém prstě jsem měla rovnaní drát cca na 14dní. Při jeho vyndavání nedošlo k žádnému umrtvení,ale bylo to méně nepříjemné než vytahování stehů z oteklé nohy.Užívám wobenzyn a aestinteva , ale na otok nic nezabírá.Má někdo nějakou radu, jak na něj?
Ještě týden budu mít škrobák, pak nevím? Lékař dopředu neinformuje smilies/angry.gifDruhá noha je též abonentem, ale myslím, že už se k operaci neodvážím.
listopad 09, 2015 12:19
14 dní po operaci : Vlasta Dlasková
Já jsem 14 dní po operaci pravé nohy a ještě mě čeká levá noha. Nemohla jsem již nosit uzavřené boty, jak to bolelo a už jsem tam měla i zánět. Tak jsem se nemohla dočkat operace i když jsem se bála. Dělali mi to v plné narkóze, po operaci to bolelo, ale v nemocnici nedělali problémy s injekcemi proti bolesti, tak se to dalo. Po 6 dnech propuštěna domů, ale šlapat na nohu nesmím, pouze 6 týdnů hopsat o berlích. Mám štěstí, že je manžel doma a pomůže mi. Po 14 dnech jsem byla na vyndání stehů a celkem zatím v pohodě, téměř žádné bolesti. Koupila jsem si pooperační botku, ve které se trochu mohu o patu opřít.
Tak uvidím, jak to bude dále, ale zatím jsem spokojená. Byla jsem v nemocnici v Jablonci nad Nisou, operoval mě Mudr. Radek Fejgl. Je skvělý operatér a příjemný a milý lékař.( má s ním zkušenosti i můj manžel s meniskem.) Tak doufám, že budu mít nohu v pořádku. smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif
leden 27, 2016 17:57
3. DEN PO OPERACI : ciara
Jsem 3. den po operaci, jakou metodou to nevím, nikdo mě neinformoval. V noze mám kov. dlahu a dva šrouby , po roce mi je vyndají.
Bolestivé to bylo celkem dost, teď už je to lepší. Nejvíc mi vadí ta imobilita, dojít pro něco, nebo si jen jít vyčistit zuby o berlích mě dost zmáhá.
Tak jen doufám že to utrpení stálo za to a že budu mít zas "krásnou nožičku" smilies/wink.gif
březen 04, 2016 13:52
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]