O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SPRATKOVÉ IV. - JAK S NIMI ŽÍT? PDF Tisk E-mail
Středa, 11 duben 2012

Na levé straně, pod nadpisem "Související články", je pár dopisů, které jsou velmi podobné tomu, který budete číst dnes. Obsahem je prosba zoufalých rodičů o radu...

 

 

 

 

 

Dobrý den, přátelé,

 

       chci se zeptat, jestli někdo nemáte podobné zkušenosti. Náš dospělý syn je vedený na úřadu práce, ale nepobírá žádnou podporu. Prý nemá nárok ani na žádnou pomoc v nouzi, protože je u nás hlášený k trvalému pobytu. 

 

       A že my, rodiče, prý jsme ze zákona povinni ho živit, jelikož náš průměrný příjem na to dostačuje. Takže vlastně ani pracovat nepůjde, protože přeci nemusí - bydlet kde má a jíst mu dáme, protože my musíme. Co potom takové lidi motivuje, aby pracovali? Vždyť to postrádá smysl. 

 

      To jsme opravdu povinni ho stále živit? A jak dlouho? Bude stále na nás takhle „zákonně“ parazitovat?

 

 

LUDMILA

 

 
Komentáře (14)add feed
povinni zivit : romanB odjinud
z duvodu trvaleho pobytu??? co je to za nesmysl? to jako fakt?
duben 11, 2012 15:04
Nevím, co na to legislativa, : mamča
ale pokud jsem pochopila správně, jste s manželem v přesile. Někdy se prostě dítko nevyvede, i když se rodiče snaží sebevíc. (Někdy možná až moc).
Na výprask už je pozdě. Předpokládám, že má syn nějaké vzdělání, profesi, takže by měl hledat práci i mimo rodičovský dům, nebo dojíždět za prací, aby se aspoň podílel na společném bydlení a jídle.
Nikdy by mě nenapadlo, že to řeknu, ale dnešním klukům chybí vojna. Většinou jí přežili bez úhony a zbytek života na to vzpomínají. Na vojně si uvědomili, že nejsou pupek světa, a po dvou letech přicházeli do civilu už dospělí chlapi.
Teď tenhle předěl mezi dětstvím a dospělostí chybí.
duben 11, 2012 16:29
... : Karlos...
Pokud je syn opravdu takový parazit, co vám brání ho vyhodit ?
duben 11, 2012 16:30
to je dobre :-) : b_a_d
vas ani tak netrapi, ze syn nepracuje, ale ze ho musite zivit VY - a kdyby ho zivil kdokoliv jiny ( stat, pritelkyne atd. ), tak by to bylo v poradku? :-)
jinak samozrejme ze ho zivit nemusite, ale tento krok - odstrihnout jej od rodicovske podpory - je jen na Vas - neni zadny "urad" ktery to za vas udela.
duben 11, 2012 16:55
ale v dotazu je napsáno, : alča
že jim někdo (asi ten syn?) řekl, že ho živit musej, že je to podle zákona.
Což je určitě blbost...
duben 11, 2012 16:58
No, : Macesska
já si jen maně vzpomínám, že v nějakých diskusích o alimentech se ohnivě tvrdilo, že vyživovací povinnost trvá do doby, než je dítě schopno se samostatně živit, tedy i pokud ze školy přejde plynule na ÚP. Prostě dokud nemá práci, tak živí rodiče.
Mám mlhavý dojem, že tam byl tatínek (či tatínkova přítelkyně) nabádán, aby ještě platil, že ho neubude... tak tohle je z právního hlediska stejný případ.

Osobně o správnosti tohoto výkladu silně pochybuji a milému dítku bych v Ludmilině případě vstřícně otevřela cestu k dávkám a větší motivaci k práci zrušením trvalého i reálného pobytu u sebe doma - taková bych byla hodná.


duben 11, 2012 17:49
Když to nejde po dobrém, : deeres
tak zamknout špajz, dát visací zámek na lednici a když to nebude stačit zatarasit domovní dveře!Je to podobné jako když máte doma alkoholika nebo feťáka, tam radí podobný postup, i když vám srdce krvácí
duben 11, 2012 19:47
Tohle je jednoznačně hloupost. : Sinix
Pokud nestuduje a jen se fláká, tak ho živit nemusíte. Naopak, je to nevýchovné a nežádoucí.
duben 11, 2012 20:37
Ludmila píše pravdu, : Lotka
manžel má nezaměstnanou dceru a když se registrovala po ukončené škole na ÚP, tak jí řekli, že na dávky nemá nárok a že jsou ze zákona povinni živit ji stále rodiče.
Jo, každej nadával na komunistickou povinnost mít zaměstnání, ale co by za to dnes někteří rodiče dali... smilies/angry.gif
duben 12, 2012 07:47
opět mi nezbývá než souhlasit s mamčou, : Inka
když na fakany nestačili na výchovu rodiče, dovychovala je vojna a povinnost pracovat z minulého režimu byla také dobrá pro všechny co se jim nechce makat i pro nepřizpůsobivé, alespoň si na své dávky museli vydělat. Teď makáme na nemakačenka, kterých je požehnaně již od dokončení studíí či učňáku, to je vrchol sprostoty!!! Tohle na mě zkoušet mé děti, tak je to konečná pro ně.

Maminka mé kamarádky říká: "nejlepší co pro své děti můžeš udělat je vyhodit je v 18ti z baráku". Mé děti odešly sami, protože se chtěli osmamostatnit, měli touhu mít své (malou chatu se zahrádkou, svůj život) a mohu jen potvrdit, že je to to nejlepší co mohly udělat. Jsem na ně opravdu hrdá.

Ono Lído, jestli ho takhle necháte nějaký rok a nebudete to řešit, tak už s tím později nic neuděláte, těm lidem se mění psychika a pak už vůbec nejsou schopni se zapojit do nějakého pracovního procesu, protže se naučí flákat. A on nemá motivaci, když má všechno co potřebuje k životu a ještě k tomu klid, tak proč by něco měnil. A Vy ho v tom dle tónu Tvého dopisu ještě utvrzujete: "měl by chudínka dostávat podporu!!!" Že mu není hanba a Vám také, statný, zdravý chlap v mladém věku a chce podporu?!?! Kdyby takhle přemýšlel každý mladý člověk, tak se my staří udřeme! Nastává jaro, sbalila bych mu evakuační zavazadlo, vyměnila zámky, odhlásila bych ho z trvalého bydliště a bylo by. Na cestu bych mu sdělila, že pokud si srovná myšlení a najde si práci, tak jak je to normální, tak domov u Vás zase najde. Pokud tohle co nedříve neuděláte, budete mít starosti a stres až do smrti.
duben 12, 2012 08:44
Nedokážu absolutně pochopit, : Ketrin
co je to za lidi, tihle mladí, co se válí doma na podporách, visí na krku rodičům, nemají žádnou hrdost ani touhu něco poznat, dokázat, vyrazit do světa.... Když si vzpomenu na svého druhorozeného, který v 16 letech o prázdninách projel stopem Evropu, o rok později k tomu přidal severní Afriku a po maturitě vyrazil do světa natrvalo.
Fakt mi to hlava nebere, jak může někdo takhle marnit život.
duben 12, 2012 09:03
... : Pettraa
Ono to není o povinnosti rodiče ho živit jako o tom, že pokud vyčerpá měsíce kdy je mu vyplácena podpora v nezaměstnanosti, tak jelikož bydlí u rodičů, tak mu prostě nikdo žádné další (sociální) dávky nedá. Takže ta povinnost je spíš morální, většina rodičů asi nenechá dítě hlady, i když by si to určitě spousta potomků zasloužila... Bratr to taky chvíli na naše zkoušel, naštěstí ho to už přešlo:-)Za nás to bylo tak, že když jsem dostudovala a bydlela u rodičů, přispívala jsem na domácnost, stejně jako většina mých vrstevníků. A když jsem neměla, tak se mi to hezky nasčítalo, maminka mi udělala splátkový kalendář a bylo:-)Dnes máme demokracii, děti plno práv a málo povinností, protože oni to ty chudáčci mají dneska těžký přece smilies/wink.gif
duben 12, 2012 10:01
??? : Ketrin
Že by demokracie mohla za to, jak někteří rodiče kašlou na výchovu? smilies/grin.gif Každý to má tak, jak si to udělá.
duben 12, 2012 10:12
... : Petraa
ne to ne, to je tohle spojení neustále slyším od prarodičů, tak asi deformace smilies/grin.gif Souhlas, jaký si to uděláš,...
duben 12, 2012 10:21
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]