O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZÁVIN VE DVOU VERZÍCH PDF Tisk E-mail
Pondělí, 09 duben 2012

Vinutí dítěte je prastará záležitost, v podstatě je to taková novorozenecká verze svěrací kazajky. Dítě je kladeno na plenu, ručičky na stranu, a tkanina je obalena kolem něj, aby ho znehybnila. Správné zavinutí a jemný tlak na tělo děťátka posiluje pocit bezpečí, protože si tak malé dítě připadá více jako v lůně matky. A ono spí, sladce a dlouze spí...

 

 

 

 

 

 

     Zavinování dětí sice v západním světě vyšlo z módy, ale mnoho lidí z Východu ho stále ještě užívá. Některým dětem to sice nevyhovuje, ale většinou usínají takřka okamžitě.. Pevné zabalení prý uspokojuje touhu miminek po neustálém dotyku a zabraňuje jim neovladatelně mávat ručičkama.

 

  

Jak správně zavinout? 

 

  Budete potřebovat čtvercovou přikrývku (flanelovou, prošívanou, …). Položte přikrývku na postel tak, aby mířila vzhůru jedním z vrcholů a ten přeložte dolů, aby se dotýkal středu přikrývky.

 

     Položte miminko na přikrývku, aby mělo krk na horním okraji.

 

     Poté položte pravou ruku miminka podél tělíčka. (Když se bude bránit, po chvíli jemného tlaku ruku narovná.) Pravou ruku miminka držte u těla, vezměte přikrývku 5-10 cm od jeho pravého ramene a pevně ji přitáhněte dolů přes jeho tělíčko.

 

      Napnutou přikrývku zastrčte pod levou půlku zadečku a dolní část zad.

 

 

     Pak děťátku položte podél těla levou ruku a zvedněte spodní roh (měl by sahat přes levé rameno) přikrývky, aby mu paži zakryl. Zakrytou ručičku mu držte u těla a zastrčte pod ni přikrývku. Přikrývku chyťte asi 7 cm od levého ramene miminka, utáhněte ji a trochu stáhněte dolů.

 

       Kousek látky mu držte na prsní kosti. Pravou rukou vezměte poslední volný roh přikrývky a zatáhněte ho vpravo, potom ho zvedněte nahoru a přetáhněte na druhou stranu miminka těsně kolem pasu jako pásek a zastrčte.  

 

 

 

 

 

 

Komentáře (8)add feed
Zavinování, tak jak je popsáno, mi připadne tak trochu jako mučení. Myslím, že zamezení pohybu rukou a nohou není správné. : Myška
Děti jsem po narození měla v zavinovačce. Ale samozřejmě ne pevně utažené. Jednak jim dodávala pocit bezpečí, a dítěti bylo pěkně teplo, a lépe se s ním manipulovalo, lépe se přenášelo. A taková krajková zavinovačka měla něco do sebe.
duben 10, 2012 00:05
Záleží na dítěti : Aknela
Moje nejstarší dítě se občas takhle zahouskovat nechalo, tchyně je na balení profesionál, dělávala v porodnici v dobách kdy se takhle vinuly všechny děti. Ale to naše dítě to sneslo jen párkrát a pak se začal vztekat.
Mladší děti dostávaly při zavinutí amok. Ale ty zase byly zvyklé být od malička v šátku, pořád v kontaktu se mnou, takže nebyl důvod jim uměle navozovat pocit dotyku, protože ony ten dotek měly opravdový. To samé v noci, usínaly vždycky se mnou, takže věděly že jsou v bezpečí a nebyl důvod je balit jak housenky.
Ale pro lidi pro které je důležité aby jejich děti spaly samy to nejspíš smysl má.

duben 10, 2012 00:34
Svěrací kazajku by byli potřebovali naši chlapečkové až tak od roku a půl. : mamča
Ale úžasnou službu mi udělala i obyčejná peřina. Nejstarší potomek se narodil v srpnu. Bylo tenkrát zrovna dost chladno, takže byl uložen k spánku do načančané kolíbky a zavinut do tenké zavinovačky. Hlad neměl, v plínkách sucho...a přesto trénoval hlas - zřejmě na Superstár. Nám všem bylo teplo, tak mě nenapadlo, že by buclatému miminu mohla být zima ?
Až moje maminka "připlácla" řvoucí mimino péřovým polštářem, a najednou chlapeček spal jako dudek. smilies/wink.gif
duben 10, 2012 09:30
Já byla : Ivča
jako mimčo pevně zavinována dle instrukcí mé babičky, máminy tchýně. Jaké to na mě zanechalo následky, to netuším..Ale babičku málem ranilo, když přijela na křtiny mého prvorozeného syna a já ho měla, třítýdenního, jen tak v dupačkách v náručí!!!!!!Vyslechla jsem si něco o tom, jak mi porostě křivě a co dělám špatně...a aby si ho babi s dědou mohli pochovat, musela jsem jim ho zabalit do peřinky... smilies/cool.gif
duben 10, 2012 14:58
Prvorozenej synek : anina
byl pečlivě utahován do doby, než se po rozbalení začal slastně protahovat, načež pravidelně tvrdě usnul. Odhaduju, že mu bylo tak dva týdny. U dalších mláďat jsem to už nezaváděla, i když to bylo kritizováno. Prostě jsem neměla srdce to malý tělíčko takhle znehybňovat.
duben 10, 2012 15:54
... : deeres
Provedla jsem pečlivou přípravu na narození prcka a nemajíc představu jakého bude pohlaví a také protože peněz bylo nedostatek, vypárala jsem nějaké staré obdržené pleteniny v barvě světlemodré, bílé a růžové. Uháčkovala jsem kabátek tuniskou technikou, kdo zná, tak ví, že vznikne úplet pevný a dost tlustý. Kabátek všechny maminy v porodnici obdivovaly, obzvláště, když jsem ho navlékla na prcka a nasadila mu i kapucku.Pak mne přišla zkontrolovat při propouštění doktorka a nevybíravě mne za kabátek seřvala. Prý, že jsem holce rovnou mohla nasadit svěrací kazajku a kabátek musel jít dolů.
duben 10, 2012 17:11
každej zdá se radí vždycky opak : olivia pepková
Mě zase spílaly, ženy starší generace, že ho mučím když ho pevně zavinu a znehybním ruce. Jenže pro nás to byl okamžik, kdy se přestalo křičet. Bez zavinutí by snad vůbec neusnul. Jednou to konečně kluk babce natřel, zas že to není normální a že ho rovnou můžem vázat ke kůlu a kdesi cosi, a tu se na ní ten svázanec podíval, ruce přes hadr svázané k tělu, a usmál se od ucha k uchu. Je to prostě o dítěti, někdo rád vdolky...
duben 10, 2012 22:38
... : Sara
No já chlapečka dávala do rychlozavinovačky a jelikož je akční od narození tak mi suchý zip ve 3týdnech rozkopal. Tak jsme přestali zavinovat a začali řvát, neměla jsem nikoho, kdo by mi poradil..až za další pár týdnů manžel zjistil, že když z něno udelá peřinou housenku prcek okamžitě spí! Ale musel mít opravdu zadělané i ruce, jinak si ručičkama vyrval dudlík a bylo zle. Na rychlozavinovačku bych našila poviján a bylo by..Teď už má půl roku, a spí krásně a bez problémů :-)
duben 11, 2012 21:08
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]