O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

S “BERANEM” NA YUKON - I. PDF Tisk E-mail
Neděle, 25 březen 2012
Přejít na obsah
S “BERANEM” NA YUKON - I.
Strana 2
Strana 3
Strana 4

Většina lidí, kteří plánují cestu z Vancouveru k nám na Yukon, se rozhoduje mezi dvěma možnostmi. Buďto letí letadlem, nebo se vydají na dlouhou pouť autem - přes Prince George do Dawson Creeku a odtud po světoznámé Alaska Highway do našeho hlavního města Yukonu, Whitehorse.

    

 

 

 

 

 

 

 

 

     Osud tomu chtěl, že jsme se s mou Joanne ocitli začátkem března v jižní části ostrova Vancouver i se psem Lubošem a novým přírůstkem rodiny - dodávkou Dodge Ram (beran) 1500. Vydali jsme se tedy zpět domů na sever trochu netradiční cestou.      

 

     Napřed jsme ještě navštívili naši starší holku Elizabeth, jejího manžela Daniela a vnuka Wesleyho v městečku Port Alberni, které je z Victorie vzdáleno asi tři hodiny autem.

 

 

     Počasí nám v tomhle místě, kde většinou hodně prší, přálo. Sluníčko svítilo a tak jsme si celé to hezké město, které leží na konci dlouhého fjordu, mohli pořádně prohlédnout.

 

 

 

 

 

     Díky tomu, že je Daniel příslušníkem R.C.M.P. (Královské kanadské jízdní policie) jsme měli i možnost prohlídnout si místní policejní stanici. 

 

     A tam mě Daniel na chvíli lstivě zavřel do cely, ve které byla jen pryčna a nerezový záchod bez prkénka. Potom nám ukázal trezory, kam se ukládá evidence trestných činu, kancelář detektivů i svůj stůl s počítačem.

 

      Po příjemných dvou dnech jsem opět nastartoval beranův mohutný, 5.7 litrový motor a vydali jsme se dál na sever. Vancouver Island vypadá sice na mapě světa jako nenápadný ostrůvek, ale má ve skutečnosti rozlohu jako celá Morava i se Slezskem. Takže nám cesta krásnými lesy a horami severní části ostrova vzala dalších pět hodin.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]