O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAKPAK JE DNES U NÁS DOMA? 13. - 19. 2. PDF Tisk E-mail
Neděle, 12 únor 2012

Víte, jak bylo dnes u nás?  U nás byly čtyři pod nulou a u vás bylo minus třicet. Je to celé přeházené... Kamarád teď byl v Antartktidě, kde je česká výzkumná stanice přímo ve vnitrozemí a mejloval mi odtamtud - že prý  prší!!!! To prý tam nikdo nezažil. Tak nevím, co se to s tím světem děje... Ale musím vám napsat, že tady právě máme Yukon Quest.

 

 

 

 

 

     Yukon Quest - 1000 mílí mezi Fairbanksem na Aljašce a Whitehorsem na Yukonu. Nejtvrdší závod světa. Ale nikdy ho ještě nejel Čech, až letos. Poprvé v celé době trvání tohoto závodum, a jede za Českou republiku žena, moje dávná kamarádka, Misha Pedersen.  Je původně z Prahy a teď pracuje jako pomocník u psů Verna Haltera ve Willow na Aljašce.

 

      Ze začátku to všechno vypadalo velice slibně, jela v první desítce... ale pak se jí vyvlékl z harnesu jeden pes a utekl neznámo kam.  Bylo to hned nato, co sjela 1020 metrů vysoký Rosebud. Bez psa nemohla pokračovat, mohla jen sedět, čekat a zoufat. Myslím, že to i oplakala. Její velký sen! Míjeli ji závodníci, kteří byli původně daleko za ní. Už si myslela, že je všechno ztracené. Jaká to byla úleva, když po deseti hodinách marného čekání psa přivezl masher, který jel jiný, kratší závod  -Yukon Quest 300. Našel ho nahoře na Rosebudu a zapřáhl do vlastního týmu.

 

      Pes už ale byl pro ní už nepoužitelný, byl velice unavený.. Z příští kontrolní stanice, kde se mohli ponechávat psi, už jela bez něj. Do Dawsonu přijela na 16. místě. Bylo právě těsně po setmění,  když ji vítal hlouček dawsonskych nadšenců. Mezi mimi pochopitelně Kennedy a já. Obrátila jsem se zrovna na Kennedyho a na něco se ho česky ptala. Místo manžela mi ale odpověděl cizí ženský hlas: "Vy jste Mývala?"  Byla to Mishina maminka z Prahy, která ji celou cestu provázela.

 

 

      Ve svých 67 letech se vydala na Aljašku, pomoci své dceři při závodě. Netušila ovšem, že bude spát v náklaďáku, krmit psy, že se prostě na Questu z ní stane handler ... pomocník u psů. Jeli jsme ještě s Mishou do kempu, kde měli všichni závodníci ponechané psy, ale na nějaké povídání opravdu nebyl čas. Jen mi vysvětlila, co se stalo s tou nezbednou čubičkou a my jsme se ji tam dál nepletli. Stejně byla příliš unavená a jediné, co potřebovala, byla tepla voda ve vaně a postel.

 

     Druhý den odpoledne jsme se s ní jeli rozloučit a popřát jí šťastnou cestu. Na kempu číslo 5 už visela česká vlajka. Psi se spokojeně váleli v nachystané slámě a Misha měla postavený stan vedle nich, i když v hotelu měla svůj pokoj. Zrovna se probudila a začala hned běhat kolem psů a jejich krmení. Při tom jsme povídaly.  

 

 

 

      Ptala jsem se jí hlavně, kdo je její sponsor při tomhle závodě. "Vlastně skoro nikdo - matčina sestra v Austrálii nechala udělat trička s mým jménem a prodávala je tam mezi krajany." Z České republiky nedostala nic. Divné, že? Na to, že ji representovala... Ano, žije a pracuje teď na Aljašce.  Ale kolik hokejistů žije někde jinde a ani nesportují pod barvama České republiky?

 

      Odjížděla druhý den v půl osmé ráno. "To je na mne moc brzo", zanaříkala jsem. "Na mne taky", odpověděla stejně nešťastně. Udělaly jsme pár fotek pod vlajkou a rozloučily se. A teď už zase sedím nad kompem a hledám její jméno. Vyjela v sobotu brzo ráno. Před sebou má největší kopec - Salomon dome. Držte jí, prosím, se mnou palečky! A pokud byste chtěli vědět, kde právě je, klikněte si...

 

 

Yukonská Alena -

které je na rozdíl od vás venku teplo :-)))

 

 

 

Komentáře (31)add feed
To víš že budme držet palce, : wendy
a to tak, že všechny 4. Je to náročný pro chlapy, natož pro ženskou. smilies/wink.gif
únor 12, 2012 20:31
No tak koukám, : Krakonoš
že krpál už má za sebou, teď posviští s kopečka smilies/wink.gif. Tak jí taky budu držet všechny palce, co mám. Můj malamut už svůj životní quest doběhl do cíle, po Novým roce vodešel prohánět kočky a srnky do psího nebe, má pěkný místo na kopci v zahradě pod bukem, ještě mu tam chci dát na jaře náhrobní šutrák.
Jinak my tu máme pěknou kosu, dnes ráno jsem zjistil, že vodovodní přípojka v kritickým místě, kde by při extrémním mraze mohl bejt problém, skutečně zamrzla. Tak jsem naložil havěť do auta, že zajedem ke kamarádům na nedělní koupel a nabrat do barelů vodu, zmačkl čudl - a zjistil jsem, že i nafta zamrzla. Naštěstí ne úplně fatálně a baterka na tom byla dobře, takže na třetí pokus motor naskočil, za hustýho kouřovýho signálu z vejfuku po spálenejch parafinovejch vločkách. smilies/cheesy.gif Takže jsme čistý, vodu máme dovezenou, pro strejčka příhodu, páč se mi i tu vodu nakonec podařilo rozmrazit a rozchodit. Ale kdoví, další mrazivá noc začíná. Dnes to zkusím vošéfovat tím, že nechám mírně protejkat jednu baterii, aby čerpadlo muselo čas vod času sepnout a vodu rozproudit. Jojo, a pak se řekne teplý jižní Plzeňsko, prdlajs! A dochází mi uhlí. smilies/grin.gif
únor 12, 2012 21:10
krakonoši : wendy
tvůj malamut na tebe čeká na Duhovém mostě...
únor 12, 2012 21:41
Krakonoši, ať spí malamut v pokoji... : Myška
Taky máme psy pohřbené na zahradě a každý má náhrobní kámen jiné barvy a jinou dřevinu.
únor 12, 2012 22:32
Mývalo, je bezva, že Yukon Quest jede Češka. Držím palce, aby dojela... : Myška
Nediv se, že nedostala nic z ČR, je to proto, že
- tam nejela oficiálně reprezentovat ČR (za nějaký klub, ČMKU, či jiný subjekt),
- v ČR není povědomí o tom, že se nějaká Češka účastní (aspoň já to čtu prvně, a to se o psy zajímám),
- neoslovila potenciální sponzory v ČR (odhaduju),
- jízda se psím spřežením už zdaleka není tak populární, jak po sametu
- ...
Možná kdyby to jela přímo z ČR, dala tomu patřičnou publicitu... Kdo ví...
únor 12, 2012 22:42
... : Mikin
Vono se to s profesionalnim hokejem neda vubec srovnavat. Tam nase hokejisty nikdo sponzorovat nemusi, ti maji milionove kontrakty.
Ja jezdil na Yukonu roky zavody na stredni vzdalenosti (nejdelsi byl 210 milovy Percy deWolfe) a vyhral jsem akorat parkrat pytel granuli a penezni cenu, ktera ani nepokryla naklady na start. Dogmushing je jeden z tech sportu, ktere dela clovek z lasky. Ale jak pise Myska - sponzori se sehnat daji, jen vedet jak na to.
únor 13, 2012 03:08
... : robert
roky? Mikine, jel jsi jeden zavod a skoncil posledni, pak jsi uz nikdy nejel, tak nevim o cem mluvis. Ty toho nakecas vid? A vsichni ti to jeste porad zerou? Rekni...letos zase trapujes? smilies/grin.gif
únor 13, 2012 07:42
roberte : mia I
velmi trapné, ubohé od Tebe. smilies/angry.gif Nevím jak kdo, mně osobně je jedno, kolikátý kdo byl v jaké závodě. Považuju Mikina za člověka, který se i v emigraci snaží zapojit do společnosti, pracuje, zvelebuje si své obydlí. Dal sem i nějaké fotky svého srubu, pěkné čisté,.. Byly tu i jiné fotky od jiných emigrantů a člověk chtěnechtě srovnánává a vytváří si názor. Vytváří si názor, kdo je a kdo není skutečný mluvka a lhář. smilies/wink.gif
únor 13, 2012 07:53
... : Mikin
To by me zajimalo, kdo to je "robert" smilies/shocked.gif
Ale pro poradek - muj prvni zavod byl 120 milovy Midnight Madness z Carmacks do Whitehorse a dojel jsem 15-ty z 25 zavodniku. Pak 210 milovy Percy deWolfe, Southern Lakes Classic (75 mil a 50 mil dva dny za sebou) a Silver Trail (75 mil 75 mil dva dny za sebou).
Ty posledni tri zavody jsem jel behem ruznych let dvakrat a ani jeden jsem nevyhral, ale ani v jednom jsem nebyl posledni. Jen jednou jsem vzdal pro teple pocasi a s tim spojenou dehydrataci psu. Zaroven se mnou ale vzdal i tehdejsi nejlepsi yukonsky musher a muj kamarad Cor Guimond.
Jel jsem take 7x kratky zavod (sprint) Sunnydale Classic.
Celkove jsem mel psi sprezeni 10 let a prumerne najezdil kazdou zimu kolem 1000 mil.
Poznal jsem v te dobe velky kus Yukonu vcetne mist, kam bych se asi sam nikdy nepodival a take spousty musheru, z nichz nekteri jsou dodnes mymi dobrymi kamarady. I kdyz ted delam neco jineho, rad na tech 10 let vzpominam a chtel bych o tom nekdy napsat na Kudlanku.
Zahadnemu "robertkovi" odpovidam, ze letos s Joanne netrapujeme (nechytame zvirata do pasti), pro Joanninu vaznou nemoc. Vynahradime si to pristi rok. smilies/smiley.gif
únor 13, 2012 09:02
No, tak jsem se podívala - : d@niela
Ten záhadný Robert je někdo od vás, bohužel.

The IP address 199.247.128.0 was found near Whitehorse, Yukon Territory located in Canada.
This route object is for "North West Tel"
Updated 12 Feb 2012 06:31 PST © 2012 Hurricane Ele

Takže znovu prosím - žabomyší napadání si nech, "roberte", na osobní půtky. Na Kudlanku to netahej, ano?
únor 13, 2012 09:34
Myslím, že všichni tušíme, kdo se skrývá pod nickem robert... : Myška
Podle stylu příspěvku...
únor 13, 2012 09:37
Mysko : Mikin
a pouzivanim vyrazu "vid ?" na konci vet...... smilies/grin.gif
Nikdo jinej z Yukonu to byt ostatne nemuze.
únor 13, 2012 09:56
Šaksej-baksej ! : MM
Zase mně to "dění" tady kolem notně popuzuje, abych taky "něco" napsal, ale ono by to tady vydrželo stejně jenom chvíli a Daniela by to hned smazala. Je až nepochopitelné, jak jsou někteří, rádoby "spisovatelé", ale spíš jenom "pisálci", hákliví na nějaké téma, které oni považují za vyloženě jejich hrací "parketu", a když se objeví někdo, kdo o tom "jejich" tématu ví taky dost, neli víc, tak jsou ješitní, řevniví a popudliví víc, jak matka představená. když najde na záchodě zvednuté prkénko. Jenom by mě zajímalo, jak by asi reagoval takový "rádobypisatel" na nějaké příhodu, které by "podle pravdy", popsal někdo, kdo měl docela blízký a delší kontakt, právě s tímto "rádobypisatelem". To by byla pak zase jenom
únor 13, 2012 10:34
Milý MM, klidně piš, neboj se... vymažu jen opravdu vulgární text - : d@niela
A jestli máš nějakou zajímavou příhodu, sem s ní!

Ale pochopitelně, pokud jen chceš psát
o někom, kdo taky píše na Kudlanku, a pokud chceš psát nějaké soukromé věci, tak ti doporučím si to s tím - tou dotyčným/dotyčnou vyřídit osobně, e-mailem - jakkoliv, ale nemusíte to zatahovat sem.

I když někdy ty hádanice jsou docela zajímavé, veselé, zábavné - tak proč se nepobavit...

únor 13, 2012 11:12
Jak je u nás doma? V Brně sněží a teploměr ukazuje mínus 12. : Myška
Řeka Svitava je zamrzlá v délce, kterou si za svůj život nepamatuji, led je hladký. Já sama nebruslím, ale sestra s dcerou a mužem ano, tak jsem s nimi byla oba dva dny spolu s psiskem jako doprovod. Krásně svítilo sluníčko.
Každé ráno očekávám s napětím, jestli nastartuji, a zatím vždycky, baterka drží.
Ale řeknu vám - těším se na jaro.
únor 13, 2012 11:17
u nás bylo -10 : wendy
ale v Pardubicích měli o 7 větší zimu ! a je t krásně bílo, no holt jsme už za městem... smilies/wink.gif
únor 13, 2012 12:08
My tedy bílo nemáme. A už dosněžilo. : Myška
Tady je jen ten led.
únor 13, 2012 12:16
A jak je u nas v NL? : Bara
Obratil se vitr a prisla obleva. Momentalne prsi a vsechno co pripomina zimu se smyva,
je 5 nad nulou. Holandsko smutni, protoze pri tech velkych mrazech byla nadeje, ze by se jel zavod Elfstedentocht - zavod na bruslich po kanalech a rickach spojujici jedenact mest, priblizne 250km. Vyrazi se velmi brzy rano a vecer se dojizdi do posledniho mesta.
Je to takova narodni hrdost. Je to dost narocny! Naposledy se jel pred 15 lety. Ty posledni roky led nedosahl minimalnich 15cm, skoda ani letos.....
únor 13, 2012 15:11
:) : bb2
A zase ten Jukón, mají to k sobě coby kamenem dohodil a místo aby si to řekli z oka do oka a nebo navždy mlčeli, schovají se pod plachetku a vyrazí hodit špínu na český web..to tak dělají všici, nebo jen Češi? :-) Nemohl by Robert prostě psát hezké příběhy ze svého života tam pro nás tady, a nepomlouvat tady své sousedy tam? Děkujeme za pochopení.

Zde bylo dle záznamů nejchladněji v noci na dnešek, -17. Teď je tu -6. Sníh leží asi týden. Na středu hlásí celodenní celorepublikové sněžení, tak uvidíme. Jsme do středy doma, vyrážíme ve čtvrtek.
Voda teče, zatím, topidla topí, světlo svítí, stěrače stírají smilies/smiley.gif

únor 13, 2012 15:20
šmarjá, Baro, obleva? : bb2
a já vyndala a odmrazila velký mrazák. Už vytekl a umyla jsem ho, ale do zítra chci nechat vyvětrat a vyschnout. Tak doufám, že do rána obleva nepřijde. Maso a zelenina jsou venku:-)
únor 13, 2012 15:22
a můžeš, Danielo, : jíra odjinud
napsat, pls, aspo'n jedno vulgární slovíčko?? které jsem nejsíš asi musel přehlídnout.. smilies/shocked.gif smilies/wink.gif smilies/smiley.gif
únor 13, 2012 15:35
můžeš : jíra odjinud
ho i vytečkovat..-smilies/wink.gifabych věděl pro příště.. smilies/grin.gif
únor 13, 2012 15:38
Pokud totiž : jíra odjinud
někomu dovolíš napsat všechno včetně výmyslů a polopravd a jinému, který má názor neodpovídající "poklidnému tlachání na kuldance" něco smažeš, nebo přímo zamezíš přístup, tak škodíš samotné diskusi, tudíž i sama sobě. A nejvíc ovšem těm, kteří by si mohli přečíst názor z opačné strany,nahlídnout na problém z pohledu toho druhého, resp těch druhých. Přece když má někdo jiný názor,a s tebou,resp s kudlankou jinou zkušenost, nemusí to hned znamenat, že je vulgární nebo že by neměl právo se aspoň ozvat. smilies/smiley.gif
únor 13, 2012 16:03
Milý "Jíro odjinud", : d@niela
respektive z Jihomoravského kraje - nevím, k čemu konkrétně dnes píšeš smilies/wink.gif K Yukonu ani k počasí se nevyjadřuješ, a o střídavou péči tu nejde. Takže budeš-li mít něco zajímavého, klidně napiš. Adresu na mne máš.
Zdravím....
únor 13, 2012 16:11
bb2 : Mikin
Treba "robert" zadne hezke pribehy na sanich tazenych hafany sam nezazil. smilies/wink.gif
Ja zazil, takze neco sepisu. Uz par let me to strasi v hlave, ale ne a ne se k tomu odhodlat. Tohle bylo postouchnuti, ktere jsem potreboval. Vzhuru do prace.....
únor 13, 2012 16:35
... : deeres
Vlastně máme jednu českou muscherku, Janu Henychovou-Lovett z Horního Maxova, která dokončila nejseverněší závod psích spřežení planety a třetí nejdelší závod na světe norský Finnmarkslopet 1000km.To bylo v roce 2009. A tehdy řekla, že by ráda zkusila ještě těžší závod, například na Aljašce na 1600 kilometrů. "Taková výprava hodně záleží na penězích a přijde odhadem na jeden a půl milionu korun," předeslala musherka Jana Henychová a zřejmě peníze nesehnala.
Na ČT24 s ní byl kdysi tento pořad
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10249971631-ekonomika/211411058391230/
únor 13, 2012 18:02
... : deeres
oprava:muscherka, nějak se mně tam vloudila němčina.
únor 13, 2012 18:08
Deeres : Mikin
jo, tenhle sport muze lezt pekne do penez. Ja z toho duvodu nemel nikdy vic nez 10 psu. Profesionalove jich pritom maji cesto i pres 100.... Ale stat se skutecnym profikem,tady zivit se tim, to musi clovek vyhrat, nebo se aspon dobre umistit v nekolika velkych zavodech. Pak se i ti sponsori shaneji snadneji a stenata prodavaji za vic penez.
Ja si pamatuji na vudciho psa jmenem Granit slavne aljasske musherky Susan Butcher. Ten sve majitelce pomohl vyhrat nekolik nejdelsich zavodu na svete - Iditarod - za sebou.
Suzan pak tacilo pak rict, ze otcem stenete z jejiho psince je prave on a stene melo hned dvojnasobnou cenu.
A tak mel Granit velice hezke stari.... smilies/wink.gif
únor 14, 2012 01:07
jestli se mluvi o mne tak ja nejsem zadny Robert : Polarka
a v posledni dobe mam opravdu trochu jine starosti. Proto se taky neozyvam. Teprve ted jsem na tohle narazila a dik moc....jen mimochodem...kdyz jsem mela problem s tim ze na mne nekdo osklive narazel kvuli psum, byl to taky pry nekdo z Whitehorsu, ale myslet si muzete co chcete. Ja ted momentalne nemam cas vubec na nic, protoze mam za 14 dni deadlajnu moji knizky a tak nic jineho nedelama jsem z toho uz na odpis.
únor 15, 2012 08:30
... : Mikin
No, nas Cechu zije na Yukonu pet a pul a ja s nikym jinym nikdy problemy nemel. Navic je ten "robertuv" styl naprosto nezamenitelny. "Trapovani", "dedlajna", "vid?" smilies/grin.gif
únor 17, 2012 03:44
Já myslím, že všichni pochopili... : Myška
To měnění nicků mi připadá dětinské (a nejen v tomto případě).
únor 17, 2012 08:44
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]