O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SPRATKOVÉ II. - TRVALÝ POBYT PDF Tisk E-mail
Pondělí, 17 říjen 2011

Jako by se s nimi roztrhl pytel... Chodí plno dopisů od maminek, nešťastných ze svých dětí. Nevím proč, ale převládají dopisy o nezdárných synech - že bychom my, dcerky, byly přeci jen hodnější? :-))) Asi to bude tím, že dcery častěji odcházejí, kdežto synové častějí zůstávají doma. Neboť staré přísloví říká: "Dokud máma funí, dobře je mi u ní"...

 

 

        

 

      Hrozné, co? Nu, tady je další z té přehršle dopisů - víte-li nějaké rady, sem s nimi:

 

 

      Žiji ve společné domácnosti se svým 36 letým svobodným synem. Další dva synové žijí se svými rodinami. Jsem 12 let rozvedená a státní byt jsem odkoupila do družstevního vlastnictví, ale stále ještě ho splácím. Jsem zaměstnaná a v nadcházejících dnech už nastupuji do starobního důchodu.Potud by to bylo normální. Ale...

 

       Syn už téměř 3 roky nepracuje, nepobírá žádné dávky a tudíž nepřispívá na platby související s provozem domácnosti. Toto se opakovalo již několikrát. Před pěti lety strávil také rok v náprav.zařízení. Ale - když pracoval, tak mi na domácnost přidal. Ale - je čím dál tím nezvladatelnější. Stávalo se, že přišel podnapilý a byl velice nepříjemný, agresivní a nevyzpytatelný tak, že jsem se ho i bála. Z bytu pochopitelně nechce odejít a do očí se mi vysmívá, zesměšňuje a ponižuje mě, a říká, že ať si jdu já!

 

      Mnohokrát ho sháněl exekutor, protože má velký dluh na zdravotním pojištění. Poštu si nevyzvedává nebo ji roztrhá a nic neřeší. Už dlouhou dobu doma raději nevařím, ale on si najde vždycky něco, co zkonzumuje a se vším nakládá, jako by to bylo všechno jeho. Nejhorší je, že je duševně normání a manuálně šikovný a to i ve svém oboru, co se vyučil. Takže by mohl vydělávat, kdyby chtěl... Se svým otcem jde občas na pivo a pak to zase začne. Můj bývalý mi na moje stížnosti říká, že to je prý moje věc, on že žádný problém s ním nemá...

 

       Když jsem se ptala na městském úřadu, jestli ho mohu nějak vystěhovat, skončit mu u mne pobyt, nebo na nějakou radu - tak mi řekli, že mu trvalý pobyt nemohou změnit, když v bytě pobývá a že bych musela udat jeho nové trvalé bydliště. Jsem absolutně bezmocná... Kdo toto nepoznal,- nepochopí.

 

      Nevím už, kam se obrátit o pomoc. Psychicky i finančně je to pro mne neúnosné...

BOBINA

 

 

 

Komentáře (14)add feed
No a kdo ho vychovával? : Milan
Nějací Marťani snad...

říjen 18, 2011 07:30
... : deeres
Pancéřové dveře a vyměnit zámky, jiné řešení nevidím! A ať pomohou druzí dva synové, když exmanžel nemá problém!
říjen 18, 2011 08:02
To je docela velky problem : KK
dnesni upravy trvaleho pobytu. Opravdu, pokud se tam tam osoba zdrzuje (bez ohledu na to, z jakeho titulu, zda opravnene nebo neopravnene...), nelze trvale bydliste zrusit. Na druhou stranu, napada me, ze je to jen jakysi evidencni udaj. Z faktickeho hlediska by prece bylo mozne syna normalne natvrdo vystehovat (tj. sbalit mu veci, najmout si nejakou firmu, ktera je odstehuje, a nechat je nekde uschovane), vymenit zamky, ... A pak, az se nejakou dobu na uvedene adrese nebude zdrzovat, odhlasit i ten trvaly pobyt.
Pravnicky, co vy na to?
říjen 18, 2011 08:52
Podej : jednababi
žalobu na vyklizení nemovitosti - nepodílí se finančně, je agresivní, v rámci případné exekuce hrozí zabavení tvého výlučného majetku atd.
Soud by měl přivolit a možná, že by ani nebylo nutné zajistit náhradní bydlení, nanejvýš ubytovnu.
Vlastník bytu má právo si určit, s kým chce sdílet společnou domácnost a svůj souhlas může kdykoli odvolat. Je-li syn zletilý a schopný se sám živit, nemá vůči tobě právo na to, abys mu zajišťovala bydlení. To by platilo pouze v rámci vyživovací povinnosti, kterou dávno nemáš.
říjen 18, 2011 09:18
Vystěhuj ho. : Sinix
Nemá žádné právo tam bydlet. Pokud se bude bránit, tak žalobu o vyklizení, když bude agresivní, tak trestní oznámení pro domácí násilí a požádat o vykázání útočníka z bytu na dobu 10 dnů. Pak dát návrh k soudu na předběžné opatření - zákaz kontaktu, přiblížení atd. I ta 10 denní lhůta lze prodloužit. Vyměnit zámky a maximálně vydat jeho věci, nic víc.

Více informací lze získat u občanských sdružení zabývajících se touto problematikou (kontaktovat je lze telefonicky, osobně, nebo po internetu), na policii či v podatelně soudu.
říjen 18, 2011 11:19
... : bb2
Pokud je byt jen tvůj a syn není v dokumentech jako spolubydlíicí uveden, můžeš to udělat bez žaloby. Trvalé bydliště je evidenční údaj, nezakládá nárok na užívání bytu/domu.
Je to sice syn, ale ne dítě, do 36 měl času dost zařídit si život. Tohle, co dělá, je zneužívání a bude to jen horší. Budeš stárnout, budou ti ubývat síly k řešení. Nebude mít daleko k násilí, i kdyby "jen" psychickému. Bude tě to deptat, místo užívání si důchodu, dokud jsi fit, se budeš trápit. Onemocníš z toho. Za pár let tě vyšoupne z bytu, aby ho mohl prodat a ty skončíš v domově důchodců, který si budeš draze platit. Budeš v 65 vyřízená zdravotně, v kolektivním zařízení na pokoji s cizími lidmi. Protože nebudeš mít na lepší pokoj nebo penzion, budeš ve státním zařízení, s někým, kdo si bude čůrat a kakat do plen a pít erární čaj z kojenecké lahve. Tak se to dělá, aby ten schopnější tomu slabšímu mohl občas něco podat a tak.
Chceš takhle žít své stáří? Nechceš. Tak svého syna ve středním věku nech, ať se stará.

Podle toho, v jakém stavu bude komunikace mezi vámi až si tohle budeš číst, mu to předem pověz - že chceš, aby se k poslednímu říjnu přestěhoval na ubytovnu. Nebo mu neříkej nic.
Pozvi zámečníka, vyměň zámek, nech si rovnou namontovat bezpečnostní, ke kterému se nechá udělat klíč jen s bezpečnostní kartou (dodává se rovnou s vložkou a klíči). Bezpečnostní řetízek a závoru, to se taky hodí.
Synovi sbal věci a dej je třeba do sklepa, předáš mu je venku, mimo byt.
Pokud můžeš, dej mu do začátku pár korun - kvůli sobě, aby měla dušička pokoj :-) a jeho tím uchlácholíš. Na ubytovnu a jídlo.
říjen 18, 2011 12:33
Všichni, co ti, Bobino, radí vystěhovat syna, mají pravdu. : Myška
Nejvíc se mi líbí rada bb2. Tuším, jak to pro tebe bude těžké, jakému psychickému a možná fyzickému (v tom případě volej policii!) nátlaku budeš muset odolat. Přeji hodně sil.
říjen 18, 2011 12:44
Jojo, : Lotka
a nebude trvat dlouho a děti budou svoje rodiče žalovat za to, že je nechtějí živit... Tak jako už se to děje v západních zemích...
Nemůžu uvěřit, jak strašně se změnily vztahy mezi rodiči a dětmi za posledních cca 50-100 let... Jak se to všechno obrátilo. Jak rodiče jsou vazaly svých dětí, že se jich bojí, platí na ně i v dospělosti. Kde se stala ta chyba?
říjen 18, 2011 14:00
Moje babička ještě svým rodičům vykala... : wendy
ztratila se přirorená úcta k rodičům, ono je hezké mít sebevědomé průbojné dítě, jenže ona je to spíš sobeckost a zpovykanost. Kde ti rodiče udělali chybu? že by i za to mohli - ale to asi ne. Prostě se změnilo společenské klima. Měl by to zdokumentovat Klíma.
smilies/wink.gif
říjen 18, 2011 14:26
Jaký : Ketrin
si to uděláš, takový to máš - jak psal hned na začátku Milan, ale všimla jsem si, že jeho názory zde nebývají moc populární.
říjen 19, 2011 08:35
to mi hlava nebere : vlk odjinud
36 let, to si jako 18 let dělá co chce? Mohl to dělat vždycky? Jestli totálně prdí na slušné chování a samostatný život, tak totálně prď na něj a normálně ho vyhoď z domu! Zacáluj mu na tři měsíce ubytovnu někde s cigánama, odhlásit trvalý pobyt a čus bus autobus, na co ještě čekáš, že ho osvítí duch svatý?!!!
říjen 19, 2011 08:43
... : Sandra.
Bobino, máš další 2 syny, ne? To nemohou bráchu trochu srovnat? Nebo ti ho alespoň pomoct vystěhovat a vyměnit zámky? Protože 36 letý chlap, to přeci není žádné mládě, co se v životě teprve rozkoukává, ten už je rozkoukaný dost...
říjen 19, 2011 09:02
Bobino, prosím Tě, vzburcuj v sobě všechnu sílu : Eva
a udělej přesně to, co píše bezvadně bb2.
Jinak předčasně a dočista zbytečně zemřeš mučednickou smrtí. Opravdu si myslíš, že k tomu jsi na světě?
Spratky si, jako společnost, vyrábíme úplně a dočista sami. Sociální inteligence a hodnotový systém nejsou vrozené, na těch se musí dlouho makat. Pokud ne, produkujeme naprosté sociální debily (což není nadávka, jen diagnóza).

říjen 19, 2011 09:34
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]