O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SU AJ DOBRI OTCOVIA... PDF Tisk E-mail
Úterý, 23 srpen 2011

Je mi jasne, ze pripady, ktore tu vykreslujete su strasne, ale su na svete aj dobri otcovia, ktori platia alimenty do poslednej koruny a matka je nenasytna a chce stale viac a viac...A co ked matka deti sa chce obohacovat na otcovych peniazoch, sprava sa ako magor, nechce dieta otcovi davat, otec je uz z toho na nervy, pretoze hrozne svojho syna miluje.

 

 

 

 

 

     Matka mu robi napriek, robi sa, ze je v hmotnej nudzi, pritom dovolenky absolvuje, syna prihlasi bez otcovho vedomia na drahy sport a potom automaticky bez toho aby sa o tom s nim poradila ziada od neho polovinu sumy, co je nie mala ciastka. Sud samozrejme da za pravdu matke, ktora narobi dlhy, pretoze si nakupi veci, ktore su nadstandardne, potom to splaca a samozrejme, ze jej peniaze nevychadzaju, tak to vymaha u chudaka otca, cez syna...

 

      Aj tak tie peniaze na toho syna nepojdu....  Kde su prava otcov?

 

PETER

 

  

Komentáře (46)add feed
Ty si koleduješ, : Krakonoš
doufám, že jsi připravenej na to, co bude následovat smilies/grin.gif.
srpen 24, 2011 01:08
Hm : RV
Krakonoš: smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif

Peter: prosím bližší specifikaci nadstandartního vybavení, ze kterého nemá syn žádný užitek a není i pro jeho potřebu. A upřímně řečeno, tou stížností na drahý sport pro TVÉHO syna mi jako "dobrý milující otec" nepřipadáš.
srpen 24, 2011 06:46
Dobří otcové, kterým je líto peněz na sport dítěte? : Myška
Petře, tvoje stesky jsou tak typické pro otce, kteří jako by odchodem od rodiny a svého dítěte (dětí) zapomněli, kolik co stojí, co děti potřebují, a že alimenty nejsou všechno.
Vidí především to, jak si jejich bývalá partnerka a matka dítěte žije za jejich prachy. Opak bývá pravdou. Matky, nebo, ať negeneralizuji, i otcové, kterým byly děti svěřeny do péče, vynakládají zpravidla mnohem vyšší částky na dítě, než obdrží od otce jako výživné.

Jinak, Petře, platit alimenty do poslední koruny je tvoje povinnost, to není žádná přednost zasluhující si vyzdvižení.
srpen 24, 2011 07:37
drahý sport může být napřiklad: : mura1
hokej, tenis, golf... mně by se taky nelíbilo, kdyby druhý rodič přihlásil dítě na aktivitu, na kterou nemáme a aniž by měl jasno, jak se tato aktivita zacáluje a postavil mě bez předchozí konzultace před hotovou věc.

zajímavý, když tu pláče matka (popřípadě sám nehodný spratek), že dítě nechce bydlet ve společné domácnosti a požaduje, aby mu tu samostatnost rodiče cálovali a při tom nebohá matička ho sotva uživí, tak se tu zhusta prezentuje, že má pěkně bydlet doma a podílet se na životní úrovni rodiče, že když nejsou prachy, nelze si vyskakovat. zatímco, když napíše otec, že nemá na konkrétní drahý sport (a při tom vůbec nepadlo slovo, že bojkotuje jakýkoli sport, sportovat se dá levně i draze, co si budeme povídat...) apriori je to zmetek a držgrešle. hm hm
srpen 24, 2011 07:54
Jde ti o syna, o peníze nebo tě jen se.re matka? : jednababi
Předpokládám, že styk se synem je určen dohodou nebo soudně, tzn. máš možnost vyžadovat plnění tak, jak je psáno. Bránění oprávněnému rodiči ve styku s dítětem, pokud je opakovaně bezdůvodné, je považováno za změnu poměrů, vyžadující nové rozhodnutí o výchovném prostředí - obrať se na soud, advokáta, případně na sociální odbor, kde by ti měli poradit.

Na platbě za sport syna se podílet nemusíš vůbec, stejně jako na dalších věcech "navíc". Počítej ale s tím, že při matčině žádosti o zvýšení výživného k tomu bude soud přihlížet.

Matka těžko může vymáhat peníze na splácení svých dluhů na tobě. Dost dobře nerozumím tomu,že jí "soud dal za pravdu". Proč?
srpen 24, 2011 07:55
S tím sportem mám osobní zkušenost. : Myška
Když ještě nebyl ex exem, ale normálním taťkou, začal náš mladší dělat hokej, začal chodit do sportovní školy. Po rozvodu ex navrhoval, aby syn skončil s hokejem a začal třeba s fotbalem, kde jsou nižší náklady. Jenže těžko může člověk dělat sport, který ho nebaví. Takže jsem hokej táhla sama s pomocí mé mamky, naštěstí jsem měla něco naspořeno. Jinak by musel syn s hokejem skončit a jít na "normální" základku. Co by to s ním udělalo netřeba snad vypisovat.
srpen 24, 2011 08:39
Myška : mamča
Fotbal je taky drahý sport. Mělas exmanželovi navrhnout, že kluk bude závodně plavat. Tam by mu stačily jedny plavky na dva roky a ručník... smilies/grin.gif
srpen 24, 2011 08:49
mura1 : RV
Ano, souhlasím. Některé sportování je příliš drahé. Jenže matka nechce po Petrovi celou částku, sama se chce podílet polovinou. Od Petra však chybí přesnější informace, takže vařím z vody. Ale, četla jsem všechny 3 příspěvky nad tím Tvým, a nikde jsem neviděla, že by byl Petr nazván zmetkem a držgrešlí (včetně toho mého). Asi mám pomýlenou představu otce, který "hrozne svojho syna miluje". Holt jsem stále zasažena reklamním sloganem (i když už 3 roky TV nesleduji): "Když ji miluješ, není co řešit."
srpen 24, 2011 08:50
Jinak Petře, : mamča
když jsem četla Tvůj elaborát, tak jsem se domnívala, že ho píše druhá manželka, co žárlí na exmanželku a vadí jí, že dítě z předchozího manželství snižuje úroveň rodiny druhé v pořadí.
Nikdy by mě nenapadlo, že něco podobného může vyplodit chlap, navíc milující otec. smilies/angry.gif
srpen 24, 2011 08:51
je to těžký : Kamila
z tohohle něco soudit. Je to příliš stručný...
Myslím, že jednababi to vystihla všechno úplně přesně.

srpen 24, 2011 08:56
Peter : Milene
Ano, jsou dobří otcové a je jich asi většina. Ale ty nechceš poradit, jen si postěžovat na svoji, jak si myslíš, vyčůranou bývalou manželku. Ano jsou i takové bývalky. Ale těžko se dá soudit podle tak nekonkrétních údajů, jestli je to táké ta tvoje. Už jsi zkoušel zažádat o střídavou péči? Dost mne dostala ta věta: " Aj tak tie peniaze na toho syna nepojdu...." A kam by šly? U tvé bývalé ženy přece bydlí, jí, obléká ho. Když platíš polovinu výdajů na sport a syn na sport chodí, tak peníze jsou pro syna.
srpen 24, 2011 09:55
Za prava otcov : Macesska
halt musí otcové bojovat. Ony to taky ženské neměly ložené od začátku světa - pokud vím, tak za první republiky šly děti automaticky otci, páč se bralo, že matka by je neuživila. V lepším případě (třeba u Werichů) to bylo syn otci, dcera matce. Že je to teď extrémně překlopené ve prospěch matek je druhá věc.
A mám dojem, že Slovensko je ke střídavé péči o něco vstřícnější než Česko.
Jinak, dobrý tah je přihlásit dítě na hodně drahý sport či jiné hobby, nechat to zohlednit ve výši alimentů a pak ho zase odhlásit.
srpen 24, 2011 14:06
... : bb2
moc ráda čtu, že matkám po rozvodu nebude vadit hradit polovinu čehokoliv, co otec dítěti zaplatí bez porady s mámou. Prostě matce postačí reklamní slogan ""když miluješ, není co řešit", případně doplněno o "pro dítě to nejlepší", "sport je prospěšný, byla bys radši, kdyby fetoval??".

A tak si ty matky, co by v opačném případě považovaly za úspěch 3 tisíce výživného, ochotně přidají dvě práce navíc, ne z nutnosti pokrýt obyč životní náklady, ale aby hošík mohl jet na golfový turnaj do Francie, nebo plavecké soustředění do Egypta.

Jsem asi pozadu za současností, ale já vyžaduju, aby mé děti žily jen na tak vysoké noze, jakou si můžeme dovolit bez toho, abychom padali na ústa vysílením. Kolem nás je toho spousta, z čeho může mládě nabýt dojmu, že bez toho se prostě žít nedá. Pak nechť si na to vydělá a pořídí si to, proč ne, ať si udělá radost.

Ale pohyb pro zdraví a kondici se dá podobně jako jídlo pořídit relativně za pár kaček. Kolo z druhé ruky postačí, lyže taky, když se porozhlédne v okolí, najde dost aktivit za pár korun nebo zdarma, v rámci nějakých středisek a jejich programů dotovaných obcí, městem, EU nebo církví.
srpen 24, 2011 15:04
bb2 : KK
Jsem asi pozadu za současností, ale já vyžaduju, aby mé děti žily jen na tak vysoké noze, jakou si můžeme dovolit bez toho, abychom padali na ústa vysílením. Kolem nás je toho spousta, z čeho může mládě nabýt dojmu, že bez toho se prostě žít nedá. Pak nechť si na to vydělá a pořídí si to, proč ne, ať si udělá radost.


Tak pod tohle se podepisuju!
I uplna rodina ma svoje limity. Jak financni, tak osobni a casove, nebo jak to nazvat (tim myslim treba problem, kdo bude dite na ten sport vozit/doprovazet, atp.). Nehlede na to, ze i v uplne rodine muze dojit k situaci, kdy napr. rodice ztrati praci/zmeni praci za hur placenou, casove narocnejsi, prestehuji se dal od mista, kde lze danou sportovni ci jinou aktivitu provozovat, a mame tu ten problem taky. Je blby, pokud je potom s tim sportem/jinou aktivitou spojena takove vec jako skolni dochazka :-(. Zivot je nekdy kruty a nic nenadelate :-(.
Nepovazuju nasi rodinu za nejaky socialni pripad, ale presto je uz ted jasne, ze jim nebudeme moci doprat vsechno, co by chtely. V dnesni dobe, kdy je pretlak nabidky ruznych aktivit nad realnou moznosti se jich ucastnit, stejne jako je pretlak zbozi nad zdroji, za ktere se daji poridit, je nutne si zvykat na urcita omezeni. Kdo si nezvykne, ma v dospelosti zadelano na obrovsky problem.

K samotnemu clanku se tezko mohu vyjadrit, je to prilis strucne a obecne. V obecne rovine tedy souhlasit lze, ano, je blbe, kdyz byvala zena nema soudnost, kdyz si chce zvysit zivotni uroven na ukor nekoho jineho... ale na konkretni zaver bych musela znat zucastnene, a to samozrejme spis vic nez min.
srpen 24, 2011 16:40
Rodiče : babi
jste oba.Nevím proč by matka měla bez vědomí otce přihlásit dítě na drahý sport.O tom se musí dohodnout.Když na to nejsou prostředky,kdo to tedy bude financovat?Dejte svému dítěti hodně ze svého času,třeba přes soud,když matka brání.Pro dítě jsou oba rodiče stejně důležití,ví to i některé soudy.

srpen 24, 2011 17:44
Zrovna dnes me na prochazce napadly dalsi polozky... : KK
o jejichz nezbytnosti se mohou vest debaty.
Ockovani - nektere vakciny nehrazene ze zdravotniho pojisteni, jsou bezpochyby prinosne (klistova encefalitida, HPV, plane nestovice, rotaviry...), ale nejsou uplne levne. I kdyz bych je rada poskytla detem vsechny, musime se rozhodovat.
Rovnatka. Opet nemala investice. A co delat, kdyz ma dite tu smulu, ze ma krive zuby? Zvlast, jde-li o devce?
Oni se kolikrat obtizne domluvi i ti nerozvedeni...
srpen 24, 2011 20:55
Očkování není nezbytnost, : jednababi
na rozdíl od rovnání zoubků, kde se převážně jedná o záležitost kosmetickou (v horších případech se pojišťovna podílí nebo hradí zcela).
Takže jsem všem vnoučatům od miminek platila všechna očkování, která jejich rodiče považovali za potřebná. Považuju to za rozumnější, než kupovat desátý autíčko nebo panenku. Jen občas musíme čelit nechápavým pohledům, když na otázku co dostal mrňousek od babičky, odpovídáme "píchanec do prdelky" smilies/grin.gif

srpen 25, 2011 07:17
Jo, bez domluvy mezi rozvedenými rodiči je blbý přihlásit dítě na sport, či do nějakého kroužku. : Myška
Na druhou stranu jsou rodiče (ti, kteří nežijí s dítětem, ale platí na ně výživné) s kterými se ten druhý rodič na zvýšených nákladech na dítě v důsledku sportu či nějakého kroužku, nedomluví. Co pak zbývá? Říct dítěti sorry, máš otce (matku) blba, sobce, který není ochoten pustit kačku navíc, a tak máš po žížalkách? Nebo dítě přihlásit, a pak vymáhat zvýšené náklady?
srpen 25, 2011 09:40
Jednababi : KK
U rovnatek nejde jen o kosmetickou zalezitost. Krive zuby se vic kazi, muze dochazet k porucham skusu, tim padem namahani celisti, skloviny... nejsem odbornik, ale neco takoveho mam bohuzel v ustech :-).
S tim ockovanim, ano, nezbytnost to neni, bez rady vakcin se da zit. Ale zrovna ted jsme resili, co dat mladsimu diteti naockovat a v rozhodovani, priznam se, ta cena hrala nemalou roli.
Bohuzel nemam zkusenost, jak se na ty "zvysene naklady" divaji soudy. Fakt tezko rict. Ja bych asi spis sla tou cestou "mas otce/matku blba", tou druhou leda v opravdu vaznych vecech jako je zdravi, atp.
srpen 25, 2011 10:47
jednababi : RV
Už asi zacházíme do extrémů a tak prosím, aby to bylo bráno jako nadsázka. V naší společnosti je vzhled prozatím hodně důležitý, takže mít krásné rovné zuby by mohlo být i chápáno jako příprava na kariéru stejně, jako vzdělání smilies/grin.gif
srpen 25, 2011 10:56
... : Hanka V.
Myslím, že při rozhodování, jakého bude mít dítě koníčka, by snad rodič o dítě pečující nemusel čekat na schválení toho druhého. To by taky druhá polovička mohla říct, že i samotné kreslení či výtvarka jsou drahé. Pastelky stojí stovku, barvy taky, papíry lezou do peněz. A byli bychom tam, kde předtím. Soudím podle svého ex. Ten při žádosti syna o nějakém kapesném na lyžák dostal odpověď, že jestli matka nemá na kapesné pro něho, ať tam nejezdí, když na to nemáme. Takže matka pořídila synovi lyžařskou výbavu, zaplatila skoro čtyři tisíce za lyžák a kapesné synovi taky dala. O týden později si synův tatínek vyjel se svou novou přítelkyní a jejími dvěma syny na týden na hory zalyžovat. Docela chápu, že ty dvě tři stovky pro svého syna by mu chyběly v rozpočtu. smilies/wink.gif
srpen 25, 2011 12:29
Já teda nevím, KK, : jednababi
ale při řešení, proti čemu dítě očkovat, by pro mě byla rozhodující potřeba, ne cena.

RV - na "lepší" vzdělání se dá vzít půjčka, proč ne tedy na "lepší" chrup?


srpen 25, 2011 12:51
Jednababi : KK
Ano mela. Uplne to sem nepatri, ale... nedavno jsme meli velke vydaje a pak prisla necekana "bouracka", takze jsme ted v situaci, kdy nemame prakticky zadne "zalohy a rezervy". Nic prijemneho, kontokorent, atp. nemam rada, staci mi bohate hypoteka :-(. A tak jsme zvazovali, jestli do toho nepovinneho ockovani jit nebo ne. Mne se ted nastesti naskytla nejaka dalsi prace na doma (akorat nad ni v tomhle vedru chcipam :-)), takze jsem ho koupila, ale kdyby ta prace nebyla, tak proste smula. Nejsou love, neni laska.

Totez lze asi rict i o tech rovnatkach. Samozrejme clovek bude delat max. pro to, aby je diteti poridil, ale muze se stat, ze se to trefi zrovna do doby, kdy penize navic nemate a pujcka by byla v te chvili riskantni reseni (ne, nechci dopadnout jak vetsina klientu homekreditu). Neco pocka, neco ne.
Mne nepripada divne priznat, ze na neco nemame, ze si to musime odpustit a ze si na to ani nechceme pujcovat, jakkoli je to uzitecne a potrebne... :-(. Tot ciste muj nazor. Proto taky chapu rozhorceni nekterych otcu/matek, pokud druha polovicka chce zit na urovni, na kterou nema, a jeste na jejich ukor.
srpen 25, 2011 13:35
KK, souhlasím s tím, : jednababi
že nemusí být na všechno. Teď, letos, pořád. Já si taky nepůjčuju, ovšem jedna z možností to je.
Ale myslím si, že většina rozvedených rodičů se nesnaží orvat toho druhého pro svoje výhody. Podle mé zkušenosti mají mnozí otcové (většinou) tenhle dojem, aniž by věděli, co dítě doopravdy stojí.
srpen 25, 2011 13:50
Jednababi : KK
S tim souhlasim.
Prave proto jsem uz na zacatku psala, ze se na zaklade toho clanku neda rict nic moc konkretniho. Ja s nim v obecne rovine absolutne souhlasim, tj. myslim si, ze neni fer, pokud nekdo nerespektuje ani svou financni situaci, ani situaci sveho rozvedeneho protejsku a jedna zpusobem, ktery je kratkozraky a v rozporu se zdravym rozumem. Tj. de facto dela dluh a predpoklada, ze ho zalepi druha strana, se souhlasem a s donucenim soudu. To se totiz muze i seredne zmylit (soud jeho navrhu nemusi vyhovet), a pak bude dluhy hradit kdo?
Pochopitelne ale vime vsichni, ze casto dochazi k pripadum jako u Hanky V., tj. druha strana ze sebe dela chudacka a decko z prvniho manzelstvi sproste osira.
Clanek ale neni natolik konkretni, aby se dalo rict, kam ta Petrova byvala patri. Konec koncu, je to vzdycky o konkretnich lidech a jejich osudech.
srpen 25, 2011 13:58
Hanko V., : bb2
na schválení koníčka druhým rodičem ten pečující určitě čekat nemusí, souhlasím. Taky bych v podobné situaci asi rozhodovala operativně a sama, ostatně jak jsem zvyklá i teď. Jenže tak jako teď rozhoduju o pořízení nebo zaplacení čehokoli po zvážení finanční situace, musí i ten pečující rodič rozhodovat podle financí. A musí počítat s tím, že i když on usoudí, že drahý sport je pro dítě to pravé a zaplatí mu to, druhý rodič jeho názor nemusí sdílet a nezaplatí.
Pokud pečující rodič s touhle možností počítá a případný příspěvek druhého rodiče bere jako bonus navíc, tak je to v klidu. Pokud ale nabeton počítá s tím, že druhému rodiči předloží účet na několik tisíc až desítek tisíc s tím, ať dá polovinu a on to bez mrknutí oka zaplatí, tak se mu to může škaredě vymstít. Může pak nastat situace, že na zaplacení všech nákladů nebude mít a bude muset dítě z už rozjeté činnosti stáhnout a vysvětlovat mu, že na to prostě jeho rodiče nemají.
A nechci pečující matkám křivdit, ale domnívám se, že vysvětlení by neznělo "nemáme na to", ale "zeptej se tatínka, proč ti na to nechce dát". Přičemž pravdou je, že na to NEMAJÍ, protože ani ta matka na to nemá - má jen půlku. A kdyby nebyli rozvedeni, tak by dost možná stále měli jen tu půlku, ne celou částku.

Stručně - komunikace je nutná jako u všeho, jinak si můžu naběhnout, předpoklady se nevyplácejí a v tomto případě obzvlášť, protože matčin (pečujícího rodiče) hloupý předpoklad, podložený mírnou agresivitou ("když už ses na nás vykašlal, tak aspoň plať") odnese dítě. Bohužel, pečující rodič musí být v tomto případě asi ten moudřejší.
srpen 25, 2011 14:58
A co : Aneli
brání otci, aby si se svým dítětem promluvil jako rovný s rovným? Dítě nastoupí do školy, první rok nebo dva se stará o to, aby zvládal učivo, kroužky přichází až potom. A s 8-9ti letým dítětem se snad dá domluvit, co by rádo dělalo? Dost dobře si nedokážu představit matku, která chytí svého syna, postaví ho na led a přikáže mu, aby dělal hokej. Dtto o baletu u holčiček. Pokud si rodiče svého synka/dcerky všímají, tak si přece musí uvědomit, co ho/ji zajímá a podle toho zahájit mezi sebou komunikaci. A ač je to velmi smutné, tak v některých případech dítko musí pochopit, že na jeho zálibu peníze prostě nejsou. Já jsem např. na základce strašně chtěla jezdit na koni. Nebylo mi to dovoleno, důvody nehrají roli, nebyly malicherné. Že by to na mě zanechalo nějaké výraznější stopy, jsem si nevšimla. S koňma jsem si začala, až jsem na to měla - věk peníze. Dostihový jezdec (jak jsem si tenkrát vysnila) ze mě sice nebude, ale přesto jsem spokojená.
Nechápu, proč v dnešní době řada lidí všechno tak hrotí. To bude asi tím konzumním způsobem života.
srpen 25, 2011 21:54
to je vývoj, Aneli, : bb2
např. u těch koní, kdy my jsme jezdily za kydání a ošetřování a malý poplatek, v zimě v nevytápěné jízdárně a v létě se sušením sena a pomocí při opravách plotů atd., a dnes jsou jezdecké kluby jak pro princezny, kde se i začíná za nemalý peníze a končí to prosbou o ustájení vlastního koně smilies/smiley.gif
Podobně u hokeje, fotbalu, začíná to čutáním na plácku za barákem a mydlením puku na ledu na rybníku, to je zadarmo, to nikdo klukovi nezakáže - ale když mu to jde a chce se mu, tak mu rodič s radostí zaplatí výbavu a klub a když mu to pořád jde, tak výdaje stoupají, může jet tamhle a mít takovou výbavu atd.
srpen 25, 2011 22:15
S hokejem i s některými dalšími sporty je třeba začínat brzy, v 8-9 letech už je mnohdy pozdě. : Myška
U koní lze snadno začít klidně v deseti, dvanácti, a pozdě není.
Problém asi je, že u nás už je sport dětí tlačen jako příprava k vrcholovému, není to tak, že by si šel kluk jen tak zabruslit jednou, dvakrát týdně, ale je to komplexní příprava, každodenní tréninky, zápasy, bodování. Za nás byl sokol, jednou týdně jsme si zacvičili na nářadí (tehdy se toho ještě dospělí nebáli), zahráli jsme si vybíjenou, nebo něco jiného, bez nějakých ambicí dál, jen pro radost z pohybu.
srpen 26, 2011 07:58
Myško přesně! : Kamila
Když byl kluk menší, měla jsem problém najít kroužek ne jen aby nás (mně) to nezruinovalo, ale já prostě nechtěla mít z kluka vrcholového sportovce. Ani on to nikdy nechtěl - šlo o to najít něco, co by ho "jen" bavilo - tedy řeknu vám, byla to jedna z nejsložitějších věcí, výběr školy byl proti tomu naprostá brnkačka!
Nakonec se našel v aikidu, chodí 2x týdně, žádné víkendové zápasy a podobné věci, baví ho to, hýbe se a o to jde.
srpen 26, 2011 09:00
Kamilo, Myško : KK
i ja jsem o tom slysela a uz ted me to docela desi. Nerada bych, aby decka travila cas u PC, chtela bych, aby meli i nejakou fyzickou aktivitu (ve skole se nasedi az az), ale zaroven je mi jasne, jak to ted chodi. Vsechno je otazka penez a tem sportovnim klubum se asi nevyplati "investovat" do deti, ktere si chteji jen zakopat nebo zacvicit. Je to hrozna skoda, misto toho, aby se v detech "jen" pestoval prachobycejny vztah ke sportu, ze to zene do zbytecnych extremu. Napada me ted, ze bychom vyuzivali ruznych "neziskovek", jednu tu mame napr. kousek od domu, zalozili takovou nadaci a provozuji ruzna hriste... ale chybi tam odborne vedeni. Jinymi slovy, ty deti si tam muzou jit zapinkat, ale nikdo jim neukaze, jak to delat spravne, nikdo je cilene nesdruzuje, takze je to spis na jednotlivcich, zda se domluvi, ze se tam sejdou. No a pak instituce typu Skaut, ale priznam se, ze ja k nim mam trochu averzi z meho detstvi, tak nevim, asi to budu muset prekonat :-).
Mam pocit, ze o tom psala i ta Prekopova v tom clanku na idnes.cz, na ktery jsem tu kdysi v jine souvislosti davala odkaz. Ona tusim rikala neco jako ze v dusledu tohoto pristupu jsou deti hodne samy doma u PC, ale ze je pozitivni (z jejiho pohledu), ze ten cas spis travi komunikaci s ostatnimi lidmi nez napr. hranim her. I tak ale nejak citim, ze neco shnileho je ve state danskem.
srpen 26, 2011 11:45
Do skautu chodili oba mí synové. A bylo to jednoznačně pro ně přínosem. : Myška
Starší chodil až do patnácti, mladší skončil v deseti, s tím hokejem to nestíhal. Tam právě, mimo jiné, čuchli ke sportu bez nutnosti vrcholových výkonů.
srpen 26, 2011 11:49
Ono asi hodne zalezi, kdo ten oddil vede... : KK
Moje negativni vzpominky vyplyvaji jednak z nuceni nosit ten stasny mundur hovnove barvy a z pokrytecke radobykrestanske atmosfery, projevujici se nazory jak ze stredoveku (mj. oddelovani kluku a holek, atp.).
Ale jak jsem psala, obavam se, ze je budu muset vzit na milost, pokud teda nedojde k situaci, ze nektere z mych deti opravdu bude chtit nejaky ten sport delat vrcholove a my nebudeme mit problemy mu ten luxus :-) doprat.

Existuje vtip: "Co to je? Dite oblecene jako kreten pod vedenim kretena obleceneho jako dite?" smilies/grin.gif


srpen 26, 2011 12:10
KK, když k tomu přistupuješ takhle, tak to tvé dítě/děti skaut moc rádi mít asi nebudou. Myšlenku skautingu jsi nepochopila. : Myška
Já i ex jsme trampovali, a oběma je nám skaut blízký. Máme rádi khaki a další "lesní" barvy, a taky chápeme, proč jsou děti ve skautu rozděleni nejen dle věku, ale i pohlaví. Ono totiž to, co chtějí a dělají rádi kluci, to moc nebaví holky, a naopak. Každé pohlaví vyžaduje trošku jiný přístup. Hodně aktivit měli ale kluci i holky společných. Mohu-li soudit dle svých synů, vyhovovalo jim to.
A jistě, je důležité, kdo, jaká osobnost děti vede. Ale to je důležité obecně, nejen ve skautu.
srpen 26, 2011 12:24
pořád ještě existuje sokol : mura1
a je v podstatě na každým rohu. třeba tam, co docházím já, mají pro děti házenou, gymnastiku (ta je teda zrovna dost "vrcholová"), fotbal, lukostřelbu, judo, různé "tanečky"...

kdybys byla, KK, pražská, můžu doporučit "skauta" bez mundůrů a genderové segregace smilies/smiley.gif
srpen 26, 2011 13:18
dále sportovní kroužky "pro zábavu" : mura1
a i všelijaké jiné (přírodovědné, chovatelské, divadelní, výtvarné...) najdeš při domech mládeže. též za víceméně za hubičku... (např. pingpong 1200 kč / rok)
srpen 26, 2011 13:25
Já jsem zase : Aneli
chodila do vivaristického kroužku - chovali se tam hadi, želvy, ropuchy, ještěři jejich potrava - cvrčci, mouční červi, myši, potkani... Děsně mě to bavilo a byl tam super kolektiv smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 26, 2011 13:26
Sokol? V Brně nevím, možná jo. : Myška
Sokol, do kterého jsem chodila, byl takový všeobecněsportovní, v tělocvičně školy, od všeho trochu. Ale to bylo v pravěku smilies/wink.gif, od roku 1975...
srpen 26, 2011 13:28
Myško : KK
ja myslim, ze myslenku skautismu jsem pochopila, ty duvody znam (resp. byly mi vysvetleny), akorat mi cely ten koncept nesedi (asi proto, ze jsem svym zalozenim "estet" - stejne tak muj manzel) a mam na veci tykajici se segregace jiny nazor, to je cele. smilies/tongue.gif
A je pravda, ze ja na trampovani a chozeni s batohem moc nejsem. Jako preziju to cas od casu, ale dokazu si predstavit zajimavejsi program. Od detstvi mam blby zada, ted, co taham ty dva cvaliky jeste horsi, takze tahani baglu je pro me pouze a jenom utrpeni. :-( Ale treba to moje deti budou mit jinak. Ono ted asi stejne nema moc smysl neco planovat, rozhodujici nakonec bude to, co je bude bavit.

Muro, bohuzel z Prahy nejsem, ale treba budu mit stesti a na skauta bez hovnove kosile a genderove segregace narazim i tady. Nebo na neco jineho.
Je to mozna pitomost, ale rikam si, ze od zimy zacnu s dcerou chodit na bazen a ucit ji plavat (akorat nevim, jestli na to neni mala). Plavani sice asi taky neni uplne z nejlevnejsich konicku, ale myslim, ze je to v celku dobry sport.
srpen 26, 2011 13:29
KK - : Myška
akorat mi cely ten koncept nesedi (asi proto, ze jsem svym zalozenim "estet" - stejne tak muj manzel) .

Nepochopila jsi vůbec nic. Není to totiž o barvě košile (už to tvoje hodnocení barvy - hovnová - je despekt sám), ani o segregaci. Dej radši děti někam, kde neutrpí tvoje ego estéta.
srpen 26, 2011 13:47
Myško : KK
tak se Ti teda omlouvam za hodnoceni barvy kosile. Uznavam, ze jsem to trochu prehnala.
Nicmene despekt taky je, pokud moje nazory na skaut redukujes na "barvu kosile". Ano, ta se mi nelibila, ale mnohem vic mi vadila prave ona falesna krestanska moralka a segregace deti. Mas pravdu, tu jsem skutecne nepochopila a nechapu dodnes.

A ano, mas pravdu, na sve esteticke citeni si sahnout nenecham a budu se drzet Tveho doporuceni.
srpen 26, 2011 13:50
KK, ono to není o žádné falešné křesťanské morálce, na kterou to redukuješ ty. Oddělení kluků a holek jsme ti už vysvětlila. : Myška
Nevím, kdo ti co vykládal, ale ve skautu se dítě především naučí samostatnosti, kamarádství, lásce k přírodě, naučí se poznávat rostliny, hmyz, zvěř, stopy, naučí se správnému chování v přírodě, různé dovednosti k přežití v přírodě, uzlování, orientaci v terénu podle mapy, buzoly, podle dalších indicií, a tak dál. Moji kluci absolvovali se skautem jízdy na raftech, několikadenní výpravy, tábory, výlety na běžkách, na kole, ale taky stavbu tábora, kdy si dělali všechno sami, včetně kopání latrin a výroby podsad pro stany.

Vím, že tě nepřesvědčím, a je mi to jedno. Jen prosím tě neplácej nesmysly, působí to směšně. Svým dětem, až nadejde čas, najdi něco, čemu budeš věřit a čemu budeš fandit, protože jinak to nemá smysl.
srpen 26, 2011 14:06
KK, co tě na skautu esteticky uráží?? : Myška
(to je obrat naší třídní ze základky, vždycky jsme se smáli)

srpen 26, 2011 14:13
přesně to - sportem ke zdraví, nikoli k vrcholu - : bb2
jsem měla na mysli, když jsem psala
když se porozhlédne v okolí, najde dost aktivit za pár korun nebo zdarma, v rámci nějakých středisek a jejich programů dotovaných obcí, městem, EU nebo církví.


V tomhle máme trochu výhodu na vesnici, třeba u nás je fotbal, hokej, stolní tenis, zumba, vše ve vydání pro dospělé a pro děti, pro děti pak ještě folklórní taneční kroužek, kde tancujou směs českých lidových, amerických (takové to country šlapání, či jak to nazvat:-) a irských lidových tanců. A i když ty sportovní jsou v nějaké soutěži napojené, je to všechno velmi volné. Žádný dril, podmínečná vyloučení a tak podobně, jde tam jen a jen o pohyb a radost ze sportu.
Taneční kroužek naopak úspěšně celorepublikově soutěží.

Nevýhoda - rodiče výrazných sportovních talentů vozí své děti po kraji, protože to naše kondiční hejbání jejich dětem nestačí. Takže se jim sportovní talent prodraží o dopravné.
srpen 26, 2011 15:13
skaut : bb2
přímo u nás bohužel není. O něco dál už ano, ale to by si rodiče dětí museli brát náhradní volno, aby tam děti dovezli, takže...Naštěstí podobnou náplň mají, a i před revolucí měly, u nás přírodovědné kroužky, máme mladé přírodovědce, myslivce, včelaře, turisty. Mnoho dětí chodí zároveň tam i tam a kroužky mají hodně akcí společných. A tam se právě děti učí tomu, čemu by se naučily ve skautu.
Výborné je, že děti lákají a přemlouvají, ale nikoho k ničemu nenutí, takže třeba syn tam občas šel a občas ne, pak dlouho ne, pak zase ano, prostě jak se mu chtělo. Není to asi úplně ideální z hlediska přivyknutí disciplíně, ale on je vnitřně velmi disciplinovaný, tak jsem to nepovažovala za nutné řešit.
Námitkám KK trochu rozumím, mně občas jde trošku mravenčení po zádech, když spatřím v oku táborových instruktorů svit lehce fanatického zanícení pro věc, u katolíků obzvlášťsmilies/smiley.gif ale to se najde všude, nejen u skautu.
Obecně považuju skauta za skvělé, užitečné a velice vhodné působiště pro děti. Ale vůbec cokoli, co děti baví a vytáhne je od dřepění u facebooku je super.
Naše děti obě strávily dětství cestováním po republice s těmi lidovými a country tanci, jak jsem psala nahoře, jezdily na soustředění a soutěže. Stálo to něco na kostýmy, boty, samozřejmě dopravu a jídlo, ale stálo to za to. Mají na co vzpomínat, poznali kus republiky, spoustu lidí, dětí, naučili se samostatnosti, bez maminky za zády, no a ve spojení s tím ostatním, co jim vesnice nabídla, to bylo, řekla bych, ideální dětství.

srpen 26, 2011 15:25
Játedanevim, : Krakonoš
ale tady na vsi máme několik sportovních voddílů, cyklisty, turisty, fotbalisty, floorball, dobrovolný hasiče (jo, to je taky hlavně vo sportování) a většina se dá dělat naprosto nevrcholově, v poklidu, pro radost, za minimální prachy. Nabídka je ok, poptávka je průser - děcka se hejbat nechtěj, ne že jsou problém prachy nebo čas. Vedoucí těch kroužků si neustále stěžujou na malej zájem. Vidim to na svým klukovi - nechce bejt vorganizovanej, do sportovního kroužku bych ho musel dát jedině násilim. Jsem rád, že aspoň jezdí s kámošema po vokolí na kole, jinak by z něj byl úplnej hadrák. Kolikrát se ale vrátí z venku s nepořízenou - nikdo z kámošů jít ven nechce, jsou na compu. (Většina dětí má přístup k počítači nevomezenej, bez zaheslovanýho účtu, což jsem teda dodnes nepochopil, pak ty rodiče furt fňukaj, že je vod toho nemůžou dostat, nevim, jakej je problém jim dát do widlí heslo a pouštět je k tomu jen, když uznám za vhodný).
Jinak děcka chodily do skauta, už jsou teda jinde, ale dcerka s těma původníma dál jezdí aspoň na tábory, děsně ji to baví, přestože je puboška. Jejich vedoucí je príma kluk, i vostatní lidi z týmu. Vo žádný "segregaci" jsem teda nikdy neslyšel, navopak se letos segregovali tak, že spala poslední noc ve stanu s dvouma "hovnokošiláčema" (ve vší počestnosti, tati!), takže ji asi příští rok do báglu přibalim nějakou tu antikoncepci, pro sichr. smilies/grin.gif smilies/cheesy.gif smilies/smiley.gif
srpen 28, 2011 10:41
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]