O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení






Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KDE ZJISTIT PŘÍPADNÉ EXEKUCE? PDF Tisk E-mail
Úterý, 19 červenec 2011

 Dobrý den, obracím se na vás z dotazem. Můj bratr měl do nedávna u rodičů trvalý pobyt, ale již 2 roky tam nebydlel, jelikož má všude dluhy rodiče mu správním řízením zrušili trvalý pobyt (březen 2011), před tímto datem se u nich objevili exekutoři poprvé a naší za bratra zaplatili díky úvěru 60 000 Kč, jenže dnes se exekutoři objevili znovu, a i když už tam nemá trvalý pobyt, musí za něho rodiče zase platit...

 

 

 

 

Můj dotaz zní: kde zjistit, kolik ještě exekucí je na mého bratra podáno, kolik má celkem dluhů, a jak se mohou rodiče proti dalším dluhům bránit!! Prosím moc o radu, rodiče jsou zoufalí a nechtějí přijít o vše, co celý život budovali.

MARKÉTA

 

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

Milá Markétko,

 

     pochopitelně, že nejlepší by bylo, bratra nějak přimět, aby všechno po pravdě přiznal, všechny své věřitele... Ale pokud to nejde, můžete se obrátit na Centrální evidenci exekucí (dále jen CEE), což je veřejný seznam, který je veden, provozován a spravován Exekutorskou komorou podle zákonného zmocnění daného ustanovením § 125 zákona č. 120/2001 Sb. (exekuční řád, dále jen EŘ).

 

 

      Do CEE zapisují exekutoři pověření provedením exekuce pravomocná usnesení soudu o nařízení exekuce a o pověření exekutora provedením exekuce, usnesení soudu o zastavení a o odkladu exekuce a další stanovené údaje a to podle obsahu jimi vedeného spisu. Postup pro zápis a výmaz údajů v CEE a pro její vedení, provoz a správu je upraven vyhláškou Ministerstva spravedlnosti č. 329/2008 Sb. o centrální evidenci exekucí ve znění pozdějších předpisů. Údaje o exekuci jsou z CEE vymazány 15 dní poté, co bylo exekuční řízení zcela skončeno (vymožení pohledávky, pravomocné zastavení exekuce...), resp. poté, co se o skončení soudní exekutor dozvěděl.


     CEE tak především umožňuje zjišťovat indikativní informace o konkrétních exekučních řízeních, zjišťovat, zda byla na konkrétní subjekt nařízena exekuce podle exekučního řádu, který soudní exekutor byl pověřen provedením exekuce, o jakou vymáhanou povinnost se jedná, kdy byla exekuce nařízena, zda byla pravomocně odložena či zastavena atd. CEE neobsahuje údaje o exekucích (výkonech rozhodnutí) vedených soudy, orgány státní správy a samosprávy, finančními orgány či zdravotními pojišťovnami podle jiných předpisů než podle EŘ.


     Nahlížení do systému CEE je zpoplatněno. CEE a více informací najdete na webové adrese www.ceecr.cz

 

     Ale, jak vidíš, stejně nejde zjistit všechno...

 

d@niela

 

 

 

Komentáře (7)add feed
CERD : Ling II
Centrálního registru dlužníků - vypisy o bezdluznosti, registr dluzniku, apod. Zpoplatneno.
červenec 20, 2011 00:24
... : Karlos
Proč za něj ti rodiče platí ??? smilies/shocked.gif
červenec 20, 2011 07:12
Protože by jim jinak exekutoři domek sebrali. : evule
smilies/angry.gif
červenec 20, 2011 08:10
Protože by jim jinak exekutoři domek sebrali." : jednababi
To snad ne. Do žádosti o zrušení trvalého bydliště se mimo jiné uvádí, že dotyčný se na uvedené adrese nezdržuje od..., nemá tam žádné osobní věci a (aspoň u nás) to se dokládá dvěma svědky, kteří se musí osobně dostavit na úřad a vypovídat do zápisu.
Tudíž je-li domek pouze rodičů, exekutor na něj nedosáhne. U zařízení by možná museli prokazovat nabytí, případně podat vylučovací žalobu.
Spíš se mi zdá, že ponejprv zaplatili třeba proto, že je to přece jen jejich dítě, nebo kvůli ostudě, z obav právě o dům - a exekutor, kterej ucítí prachy, po nich jde tvrdě a cestou nejmenšího odporu. Na místě rodičů bych se taky zajímala, proč "musím platit". Ale třeba je to všechno jinak - zas tolik údajů k dispozici není - rodiče mohli někde ručit, syn může mít na baráku podíl a pod.
červenec 20, 2011 08:30
podíl na baráku synek nemá, : mura1
páč by mu jinak rodiče těžko mohli zrušit to trvalý bydliště. kdyby mu za něco ručili, tak asi taky vědí za co a věřitel by po nich chtěl splátky dřív, než na ně vypochoduje exekutor. navíc by šel exekutor po nich (v případě toho ručení) a napřed by musel s nima proběhnout nějakej soud.

o barák, ke kterému nemá dlužník žádné vlastnické právo, přijít nemůžou. takže obava, že
by jim jinak exekutoři domek sebrali
je zbytečná
červenec 20, 2011 10:03
podvedl je : hm
Exekutor to na ně zkusil a vyšlo mu to.
únor 13, 2013 22:21
Kde zjistit exekuce ? : Petra N.
Já si vše zjistila na http://www.kontrolaexekuce.cz, vše bylo ihned hotové. Získala jsem přehled o své exekuci. Zjistila jsem pověřeného exekutora, kterého jsem kontaktovala a věc začala řešit. A doufám, že už se mi nikdy více nic takového nepřihodí!
říjen 24, 2015 08:38
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]