O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NEMOCNIČNÍ HOROR PDF Tisk E-mail
Středa, 18 květen 2011

Tento příběh začíná, jak už bylo naznačeno, v nemocnici. Ano, v té staré, v tovární čtvrti. Ležím na bílém lůžku, je ještě z dob první republiky... Nudím se a sleduji jak pacouši hrají karty. Jen tak na půl ucha poslouchám z magnetofonu ohraný šlágr „Kávu si osladím", doprovázený pleskáním karet o desku stolu.

 

 

 

 

     Některé věci i události se v lidském životě stále opakují. V mém případě nemocniční pokoj. Tři lůžka, lékaři, sestry a pomocný personál. A přece v každé nemocnici, na každém oddělení je něco nového, něco zvláštního, záhadného až tajemného. Nevím co to je, ale vždy to cítím. Je to nasáklé ve stěnách, personálu i pacientech. I na tomto oddělení to není jiné. Jsem zde teprve pár hodin, čekám na plastickou operaci, ale nemohu se zbavit pocitu strachu či obav. Nic určitého, jenom ten pocit.

 

 

     Léčebný režim se opakuje pravidelně den co den. Všední k uzoufání. Budíček, měření teploty, měření krevního tlaku, léky, osobní hygiena, převlékání ložního prádla, vizita, převazy, stále dokola. Noviny, časopisy, návštěva, injekce, vizita, večeře, léky.

 

     Konečně dobrou noc.

 

     Jednotvárnost ubijí. Pacient upoutaný na lůžko, chtě nechtě začne pozorovat své okolí do všech podrobností. V hledáčku jsou hlavně mladé krásné sestřičky. Někdy to je zajímavé, vzrušující, ale hlavně to zahání nudu. Nevěřříte? Zkuste to!

 

 

 

 

     Zpočátku to byla zábava, časem se ukázalo, že podezírám, ano, podezírám určitou osobu. Před několika dny přivezli nového pacienta, takový bezmocný, ubohoučký a slaboučký dědoušek. Pod přikrývkou se úplně ztrácel. Z tváře se však na ten náš svět dívala živá očka, ale plná nedůvěry,  obav a strachu. Vyjukaný, ale sympatický děda. Ovšem děda budil dojem, že sestřičkám i lékařům důvěřuje.

 

     S láskou nás opatrovaly hezké a milé sestřičky, až na jednu. Též mladá, krásná, ale chladná jak led.Většinou sloužila pouze noční. Mladá holka a samá noční? A tak z všetečnosti jsem se začal více všímat - pozorovat.

 

 

 

      Sporé noční osvětlení nemocničního pokoje mi vyhovovalo. Všiml jsem si utajovaného napětí mezi dědou a sestřičkou. Když v noci sestra dědovi píchala poslední injekci, měla v očích krutý výsměšný lesk a skrývaný vítězný pohled. Bože, přeskočilo mi, co si to představuji a podezřívám? Musím se uklidnit...

 

     Byl jsem na pochybách.Brzy mi ale události daly za pravdu. Děda se nám ztrácel před očima. Jeho oči vysílaly SOS. Už bylo patrné, že sestra si s dědou hraje ,jako kočka s myší. Jako kočka s myší před smrtícím úderem. Dědův zdravotní stav se zhoršoval. Bylo patrné, že „milosrdná sestra" našemu dědovi dopřává injekce z vlastní iniciativy. Bylo zřejmé, že vitamíny to nejsou.

 

     Děsivé zjištění.

 

     Před vlastníma očima anděl smrti vede poslední marš... Déle jsem už nemohl čekat. Co podniknout? Komu se svěřit? Zatím do našeho pokoje vchází noční tma, pravidelné oddychování spáčů, klid. Přichází pomalu, tiše, jako šelma. V ruce se zaleskne injekční stříkačka, míří k dědovi, sklání se k němu. Nečekám a ze všech sil řvu, řvu hrůzou, řvu nelidsky. Pokoj je rázem vzhůru. Někdo se přidal, někdo rozsvítil. Z napětí a nečekaného leknutí upírku noci ranil šlak. Už se neprobrala. Dědu po nějakém čase podařilo vyléčit a mohl se vrátit domů.

 

     Ležím na nemocničním lůžku, ano, toho z první republiky, a probouzím se. Fuj, to byl sen... s rozkoší naslouchám nádherným tónům Čajkovského koncertu B moll, linoucím se z rozhlasu po drátě.

 

 

                                                                                                     -doktor-

 

 

 

Komentáře (7)add feed
-doktor- : mamča
Buďte rád, že jste se z toho hrozného snu probudil. Ze skutečných nemocničních hororů se sposta lidí neprobudí. Buď vůbec, nebo se s tím jen těžko srovnává.
Ale "zákeřné" sestřičky v tom většinou hlavní roli nehrají.
květen 18, 2011 10:45
Doktore : Iris
Pro mne to je hodně pocitový článek. K vraždě se nebudu radši vyjadřovat smilies/wink.gif
Ale z textu úplně cítím tu atmosféru víkendové odpolední nebo noční dvanáctky na mužské chirurgii. Na hlavě bílý čepeček, modrobílá uniforma se zástěrou. Velké pokoje pro 8-10 chlapů, kteří se nudí a hledají zábavu. Ano - karty na stole, rádio po drátě, Karel Gott. A mladá sestřička, která se červená u každé narážky a nechá se napálit každým jejich fórkem, a že jich na mne vymysleli.. smilies/smiley.gif
Ale všechno to bylo laskavé, klid, žádná zloba a naschvály. Doktore, hodilo mne to krásně do doby přibližně před 30 lety, byla jsem čerstvě po maturitě a medicína pro mne byla ještě náboženstvím.Vím, člověk si staré časy snadno idealizuje, ale - no bylo to fakt jiné.Díky
smilies/smiley.gif
květen 18, 2011 11:40
Buďte rád, pane : wendy
že vás neošetřoval Zelenka.
smilies/wink.gif
květen 18, 2011 13:02
já si nemůžu pomoci, : alena puntík
v letošním roce jsem byla hospitalizována dvakrát. Jednou Na Františku, jednou ve Slaném. Opravdu jsem neměla nač si stěžovat. Personál byl vlídný, pečlivý a profesionálně odváděl svou práci. Jo - a televizi jsme měly na pokoji. Chlapi jsou patrně přecitlivělí a zchoulostivělý....asi jsme si je špatně vychovaly, nebo co. Pak ať se nedivěj, že člověk - při pohlledu na ně - přemýšlí o vraždě.
květen 21, 2011 06:26
všem ,mam vás rád : -doktor-
Děkuji za komentáře a musím souhlasit,že současné ústavy zdraví jsou jiné než popisuji.Příběh se odehrál před třiceti lety a pouze sen jako reakce tehdejší nemocniční prostředí.Děkuji Vám všem co mne rádi čtou,jsou to mini povídky,snění a smyšlenky s reálným podtextem.Děkuji a prosím abychom si na stránkach tohoto bezva časopisu tykali,jsme přátelé Kudlanky a naší Danielky.
květen 22, 2011 14:39
Doktore, : Iris
pro takové, jako jsi Ty, sem ráda chodím a cítím se tu dobře. smilies/smiley.gif
květen 22, 2011 17:31
:o)) : mojesaly
pěkné a úsměvné i s tou vraždou...úplně cítím tu nemocniční nudu a klid od oběda do návštěv smilies/cool.gif

P.S. už poznám tvůj rukopis tak mi ani nemusíš říkat... smilies/grin.gif
květen 23, 2011 12:55
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]