O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení






Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TRVALÝ POBYT - PRO DOBROTU NA ŽEBROTU? PDF Tisk E-mail
Úterý, 03 květen 2011

Vážená  poradno, jen bych se chtěla zeptat, abych neudělala něco, co by mi ublížilo. Moje švagrová (vdaná) si našla přítele, protože jí to doma dlouho neklapalo. Dopadlo to tak, že manžel ji jakoby vyhodil, a ona i s přítelem museli do podnájmu. Ovšem trvalý pobyt má stále u manžela.

 

 

 

 

     Nyní je rozvedená a má trvalý pobyt stále u manžela, ale chtěla by ho přepsat. Sháněla s přítelem něco k bydlení, jako rod. domek atp., ale bohužel, nic jim nevyhovovalo - hlavně kvůli jejich práci.

 

    Poprosila mě, zda by si u nás mohla nechat udělat trvalý pobyt, než něco najdou, protože v pronájmu jim to nikdo nedá. Zajímalo by mě, jak by mě to popř. mohlo ohrozit.  Máme hypotéku, chceme dělat nová okna přes překlenovací úvěr, soc. dávky nebereme ani přídavky. Se švagrovou velmi dobře vycházíme, ale nerada bych něco provedla.

 

Děkuji, Renata 

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

 

Milá Renatko,

 

      Je to dost nepříjemná situace, chápu tě, že bys jí chtěla pomoci, píšeš, že spolu dobře vycházíte. Ale - znáš to - nejhorší jsou nepříjemnosti mezi kamarády, známými, příbuznými... Nikdo ti nemůže předem zaručit, že to u nich bude klapat i nadále, že nikdo z nich se nedostane (třebas i opravdu nechtěně) do neřešitelných dluhů... A pak je to jasné - exekutoři jdou nejprve tam, kde jsou lidi trvale hlášeni.

 

      Musela bys pak o všem, co má jen trošku větší cenu, si shánět potvrzení, že je to opravdu vaše, že jste si to koupili vy, že to není jejich... A rozhlédni se po bytě - máš na všechno doklady na vaše jméno? Bohužel, doba je zlá... Hele, zatím si mohou docela klidně nechat udělat - alespoň do doby, než se na něco jiného zmůžou - trvalý pobyt na místním úřadě. Má to tak už hodně lidí - ani bys neřekla, jak obrovské množství... Dnes už se z toho nijak "nestřílí".

 

      Takže - vzhledem k tomu, že je to švagrová, tedy  sestra tvého muže, tak ať jim to bráška nějak rozumně vysvětlí. A jak je na tom onen přítel? Kde bydlel doposud on?

 

d@niela

 

 

Komentáře (6)add feed
Trvalé bydliště může mít : Zdena
klidně tam kde doposud, pokud to jejímu manželovi nevadí. K tobě si může nechat udělat doručovací adresu - tam by ji chodila pošta - zřejmě kvůli tomu to chce.
květen 03, 2011 10:54
"exekutoři jdou nejprve tam, kde jsou lidi trvale hlášeni" : jednababi
Bohužel nejen tam. Exekutor může provádět exekuci kdekoliv, kde má dle jeho názoru povinný své věci, nejen tedy v trvalém bydlišti. A dost špatně se mu vysvětluje, že jméno na schránce označuje pouhou doručovací adresu - obzvláště poté, co všechno olepí žlutými cedulkami.
květen 03, 2011 12:06
"protože v pronájmu jim to nikdo nedá" : velbloud
Nemusí čekat, jestli jí někdo dá nebo nedá trvalý pobyt. Pokud má platnou nájemní smlouvu a občanský průkaz, stačí vyrazit na obecní úřad a trvalý pobyt si může vyřídit sama - viz http://www.mvcr.cz/clanek/hlaseni-trvaleho-pobytu-996765.aspx
Takže to kamarádce vysvětlit a je po starostech.
květen 03, 2011 13:33
Renato : Magdalenka
švagrovou můžu nechat přespat, můžu jí uvařit kafe, můžu si s ní popovídatn a pohlídat jí jednou děti, ale je hloupost si ji uvázat na krk nejspíš i s přítelem. Trvalý pobyt jí můžeš lehce zřídit, ale hůř odhlásit. Tvoje plány na rekonstrukci nebo výměnu oken s tím nesouvisí, jsou prostě věci, které se mezi příbuznými nedělají a není třeba je zdůvodňovat. Např. ručení vlastním barákem nebo zřizování trvalého pobytu...
květen 03, 2011 16:03
Velbloude, : Krakonoš
Vono to spíš bude tak, že Renata volně zaměňuje pojmy - jednou tam má podnájem, podruhý pronájem. A pokud jsou v podnájmu, tak se sami přihlásit nemůžou - a tak to nejspíš bude.
Magdalenko, co znamená věta
jsou prostě věci, které se mezi příbuznými nedělají
?
To jsem nepochopil, jakože mezi nepříbuznejma "se dělají"? Když pominu z toho plynoucí poněkud nelogickej závěr, že je líp ručit svým barákem cizímu než příbuznýmu, tak bych hlavně zdůraznil, že snad každej člověk posuzuje konkrétní případ a né co "se dělá / se nedělá", ne? Někomu ručit budu, jinýmu né. Někoho si k TP přihlásim, jinýho né. Míra příbuznosti v mým rozhodování nebude hrát roli.
květen 03, 2011 17:11
rodinní příslušníci : Magdalenka
jsou různí. Někteří takoví, jiní makoví. Mezi příbuznými se samozřejmě může žádat o ledaccos, ale s vědomím, že mohu být (a nejspíš budu) odmítnut. Což někdy příbuzní neberou v potaz. Kdyby Renata měla jasno, nemusí se nikoho ptát. Proto cítím nátlak z prosby "jsem tvoje švagrová, nemám kde bydlet, zařiď mi jen trvalý pobyt, jinak po tobě nic nechci". To se mezi rodinou nedělá. Tedy podle mých měřítek, samozřejmě :-)
květen 03, 2011 20:29
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]