O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

EXEKUCE ZAS A ZNOVA PDF Tisk E-mail
Neděle, 20 březen 2011

 Dobrý den, potřebuju vědět jednu věc... Bydlím u bratra a mám u něj i trvalý pobyt; hrozí mi ale právě exekuce na majetek a chtěl bych vědět, jestli můžou exekutoři sáhnout i na majetek mého bratra, když u něj bydlím... Předem děkuji za odpověď, Ríša

 

O D P O V Ě Ď :

 

Milý Ríšo,

 

     na to je, bohužel, odpověď zcela jednoznačná: mohou. Tvůj bratr by musel o všem dokazovat, že je to jeho, případně, pokud by mu jeho věci zabavili, by musel podat vylučovací žalobu (je na to speciální formulář, který se musí do puntíku dodržet).

 

 

V souladu s ustanoveními § 267 osř, je taková žaloba žalobou podle třetí části osř. Musí tedy obsahovat náležitosti podle § 42 odst. 4 zákona osř a § 79 osř..

Z podání musí být tedy patrno:


 

  • kterému soudu je určeno ( zde bude příslušný soud, u něhož probíhá výkon rozhodnutí)
  • kdo je činí, (jméno, příjmení bydliště (popř. název sídlo, obchodní společnosti) čeho se týká a co se sleduje (vylíčení rozhodných skutečností, zejména bude nutné specifikovat řízení o výkon rozhodnutí, kdo jej navrhoval, o jaké věcí se jedná, vylíčit skutečností, které mají prokázat, že předmětné věcí nepatří do výkonu rozhodnutí, doložit listinné či jiné důkazy, které by tuto skutečnost prokázaly).
  • musí byt podepsáno a datováno.

 

     Vylučovací žalobu musí vlastník majetku postiženého exekucí podat proti oprávněnému, tedy osobě, která podala návrh na nařízení exekuce. Vylučovací žaloba se tak v žádném případě nepodává proti samotnému exekutorovi. Za podání žaloby musí tazatel zaplatit soudní poplatek ve výši 1.000,- Kč.

 

     V žalobě je předně nutné určitě a srozumitelně uvést, jaký majetek (zpravidla jaké movité věci) má být z exekuce vyloučen, jakož i jakého exekučního řízení se žaloba týká. Tazatel musí zároveň soudu předložit takové důkazy, které soud přesvědčí o tom, že sepsaný majetek skutečně patří žalobci. Těmito důkazy jsou nejčastěji účtenky prokazující koupi sepsaných věcí, záruční listy či svědecké výpovědi (např. výpověď sousedů).


     No, je to zlé... ale nezachráníš to ani když se z trvalého pobytu odhlásíš; stačí totiž, když budou přesvědčeni, že tam přebýváš... Nemohl bys se nějak domluvit s tím, komu dlužíš? Proč bys měl platit ještě navíc exekuci, plat exekutora... A pak, pokud se zabavené věci prodají, výnos z nich je většinou minimální!

 

d@niela

 

 

 

Komentáře (1)add feed
pokud ti na bratrovi záleží : bb2
tak se fofrem odstěhuj (na chatu, na dělnickou ubytovnu) a zrušte tvé trvalé bydliště u bratra. Pomáhá ti dost, určitě ti ještě v budoucnu pomůže, nedopusť, aby měl kvůli tobě ještě víc problémů.
březen 21, 2011 00:06
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]