O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DIVNÍ CIGARETOVÍ SOUSEDÉ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 17 leden 2011

Po přestěhování do nového bydliště s údivem pozorujeme skutečně neběžný, velmi divný rodinný život našich sousedů. Bydlíme v řadovém rodinném domku s malou zahradou, takže jsme v dost úzkém kontaktu s jejich jednáním a žitím. Prosíme - posuďte a poraďte, jak se máme zachovat. Naši sousedé žijí ve složení otec, matka a syn (cca 35 let).

 

 

 

 

 

      Nikdo z nich nepracuje, jsou celé dny zavřeni v domku, pouze po čtvrthodinách se neustále střídají - chodí jednotlivě kouřit ven. Bohužel, nám vedle oken do obýváku a ložnice. A to i v noci... Takže v jednom kuse cítíme kouř z jejich cigaret, ale nikdy ne z nějakého vařeného jídla (cibulka, maso, vývar a pod.)

 

     Na nákupy jídla chodí pouze manžel - někdy se synem, který od něj neudělá ani krok. Manželka - matka je neustále zavřená doma, po těch chvílích si chodí na zahrádku zakouřit půlku cigarety - v mrazech je naboso, s nepřítomným výrazem v obličeji, bledá, smutná. Totéž jejich syn, který mimo jen mimořádných cest za nákupem se svým otcem  je celé dny zavřený s matkou doma - také jen vyjde na zahradu kouřit, s výrazem sfingy - bílé vlasy v jeho věku.  Všichni jsou hubení, ale navenek noblesní. Snad víte, jak to myslím...

 

Mají také pejska, který celý den spí doma; vypouštějí jej pouze v noci od 24 hod. do 6.00 a ten pak běhá po té malé zahrádce, a vytrvale štěká (zatímco jeho páníčci na přeskáčku kouří). Z toho důvodu musíme i v největších vedrech spát při zavřeném okně do zahrady. Ale to snad nějak zvládneme, i když je to nepříjemné a obtěžující. Jsou také noci, kdy je u nich slyšet šramot, bouchání a tahání, jakoby stěhování nábytku, dupání po schodech a předlouhý štěkot psa...Od rána potom celý den celá rodina včetně psa většinu dne pravděpodobně spí, pouze se střídají v jejich poklidu v kouření.

 

     Bydlí v novém pěkném rodinném domě se zahrádkou, ale vůbec ho neopouštějí - nejezdí na žádné dovolené, nechodí na výlety, procházky, ani se psem, nepracují a - pouze kouří jednu cigaretu za druhou.  My jsme aktivní lidé, jezdíme po výletech, na dovolenou, na hory, na turistiku, na koncerty a milujeme život s jeho krásou a zajímavostmi a pochopitelně, snažíme se se všemi sousedy vyjít v dobrém - v minulém domově jsme měli až nadstandardní sousedské vztahy.

 

     Ale ona už začala chodit k nám - za mnou - přišla si vypůjčovat peníze: prý nemá pro kluka na snídani, pak na olej apod.,  taky si v neděli ráno o půl sedmé přišla pro kafe, že právě jim došlo... ale když si přišla minule pro 10.000 Kč a nevěděla ani říct, na co, tak jsem ji odmítla (jsme důchodci), tak si půjčila alespoň 100 Kč... Ovšem dodnes nic nevrátila a od té doby se mnou nekomunikuje.

Jak říkám - je nám to všechno divné a je mi paní i toho kluka líto, nevím si s tím rady, nechci se míchat do jejich problémů, ale ten jejich život je při nejmenším podivný. Říkám si - na takovou spoustu cigaret peníze mají, ale na řádné jídlo ne? Pán - soused  - se staví, že všechno ví, je takový, že „všichni děláte všechno špatně", a mám dojem, že doma vládne tvrdou rukou - jenom nevíme, jak daleko to může dojít.

 

     Co s tím, máme se někde poradit, oznámit to, ani nevím, jestli by to paní chtěla, ale nikdy jsem něco takového neviděla, a snad bych mohla v něčem přispět k lepšímu, ale nevím jak, abych nenarazila. Poraďte jak začít, kam se obrátit a vůbec - jestli můžeme nějak pomoci?

 

Děkuji za odpověď a radu,

Patricie

 

 

 

Komentáře (19)add feed
mám takovéobavy, že pokud pán nenapadne přímo vás, : alík puntík
nemůžete dělat vůbec nic. Kdyby ten syn byl dítě, můžete upozornt sociálku - nebo kdybyste byli svědky nějakého násilí...ale nic takového se neděje. Jedině můůžete své sousedy pořádat, zda by nemohli kouřit někde na opačné straně domu, aby vám jejich kouř nešel do oken, s tím, že jste oba nemocní a váš zdravotní stav to zhoršuje. Pokud po desáté večerní nedělají extrémní hluk - řev, hlasitá hudba - nemůžete dělat taky nic. Jestli oni své peníze projedí, propijí nebo prokouří - jenjejich rozhodnutí a mají na ně právo. Volný čas můžou také trávit dle svého uvážení. Já jsem například na hrách byla naposledy, když šel D´Artagnan do první třídy. Možná, že se jedná o domácí násilí se strany otce rodiny - ale t se bez svědectví šikanovaných nedá prokázat. A pokud se nebudou chtít bránit oni sami - máte smůlu.
leden 18, 2011 06:44
... : Sandra.
Spousta lidí žije jinak, než je běžné. Při čtení se mi např. vybavovali bratrovi kamarádi ajťáci, na ty by ten popis pasoval taky- zavření doma u kompu, zvenčí by se mohlo zdát, že nic nedělají, bledí, vyhublí, žijí v noci a ve dnes spí... ale je fakt, že pokud si chodí půjčovat peníze, tak to asi nebude tenhle případ. Určitě bych nepůjčovala peníze a už vůbec ne vyšší částky (jít si půjčit k sousedům 10 litrů je docela soda, s takovým přáním bych šla možná v nouzi nejvyšší tak možná za nejlepší kamarádkou) možná bych v rámci udržení dobrých sousedských vztahů dala trochu požadované suroviny- odlít olej, odsypat kafe, to nepřijde zas tak draho a člověk si ušetří ten špatný pocit z toho, že paní zase odmítl.
Jestli vám vadí kouř, můžete je zkusit poprosit, jestli by nemohli chodit kouřit jinam... ale obávám se, že je to dost o jejich dobré vůli.
Domácí násilí to být nemusí (ostatně jestli je klukovi 35, tak tátovi bude něco kolem 60 nejméně, tak to už by ten poměr sil měl být obrácený) spíš tak třeba žijí už léta, kluka v tom vychovali a ani jim nepřijde, že by měli žít jinak...
leden 18, 2011 07:53
Nepleťte se druhým lidem do života. : Milan
Žádost o půjčku je obvykle spolehlivým způsobem, jak se zbavit všetečnosti dotěrných sousedů. Na Vás ale, jak je vidět, ani tohle nezabralo. Na řadě je tedy pár facek.

leden 18, 2011 07:57
jejich život nezměníte, : Inka
jsou tak zvyklí žít. Pokud by paní přišla si zase něco půjčit, řekla bych jí, že mi vadí cigaretový dým od nich a štěkání psa v noci, jestli by s tím mohla něco udělat a pokud by. A budeš mít klid už nepřijde. A pokud by neudělala, už bych ani neotvírala. Nevím co k tomu víc dodat. Každý žije svůj život a těžko ho někdo z venčí změní. To je úděl řadových domků, je tam velmi málo prostoru pro své soukromí a neobtěžování druhého.
leden 18, 2011 08:29
něco na tom, co říká Milan, bude. : alik puntik
Vím o lidech, na které jejich sousedi volali obden policajty, protože jim doma brečelo mimino. Jo - budilo se v noci - a nějakou dobu trvalo, než ho uklidnili a ono zas usnulo. Kdo měl kdy doma dítě, tak to zná. Ale občas brečelo po desáté večerní - a bylo zle. Bylo to rušení nočního klidu. Nakonec ty lidi vyměnili byt a odstěhovali se jinam. Jinak tobě může být fuk, jestli sousedi choděj na koncerty, na fotbal, nebo do hospody. Oni tě taky neodkontrolovávaj, kam chodíš ty. I pokud by trávili celé dny zavěšeni na stromě jak netopýři, nikomu do tho nic není - je-li ten strom jejich. Zkuste se s nimi nějak domluvit skrzevá to kouření....pokud s nimi nemáte vysloveně konflikty, tak by se to mělo vyřešit v dobrém. Co se týče nějakýho toho kafe, oleje, cukru a podobně - brala bych t jako daň z klidu. Když si přijde půjčit prachy, tak začněte skuhrat, jak jste na tom špatně, to víte, důchodci.....prostě, kde je vůle, tam je cesta. Úřadey a podobně bych do tho netahala.
leden 18, 2011 10:02
No teda, : Sinix
a pak, že důvěrníci vymřeli. Ty máš větší přehled o jejich životě, než oni sami! Mám spíš dojem, že je nejen špehujete, ale navíc jakékoli signály zcela překrucujete. Známe to, lidi mají velké oči a hned si myslí bůhvíco.

Mám pro tebe jednu radu: Starej se o sebe a nech je žít, jak chtějí!!! Stejně, pokud by byla týraná, to musí oznámit sama. I kdyby byla, tak pokud to oznámíš ty, dopadne to tak, že tam přijdou policajti, ona všechno popře a oni zase odjedou s tím, že se nic neděje. Ale zato ti sousedi budou vědět, kdo byl ten uvědomělý občan, co je nahlásil.

Takové důvěrníky fakt miluju!!! smilies/angry.gif
leden 18, 2011 10:06
ale no tak : erika
je fakt, že paní je do životního stylu sousedů kulový, ale neříkejte, že by vám nevadil kouř 2 metry od oken 24 hodin denně a noc co noc štěkající pes zrovna v tý době, kdy chce skoro každý spát (od 24 do 6). Musí to být hodně nepříjemný, hlavně v létě.
leden 18, 2011 10:39
To je nějaká legrace? : Míša šíša
Koukám, že Patricie asi nemá celý den nic na práci, než pozorovat v jakých intervalech sousedé chodí kouřít, venčí psa apod. Jestli to není myšleno jako vtip, tak mi to připadá až neuvěřitelný, že někdo dokáže obětovat tolik času na pozorování sousedů.
Jinak - pokud mi vadí pach cigaret od sousedů, slušnou formou se s nimi domluvím na tom, zda by nemohli chodit kouřit o kousek dál od mých oken. A pak si můžou hulit třeba stovku denně a bude mi to jedno. Na druhou stranu, pokud mají na cigarety, musí mít i na zajištění základních životních potřeb jejich dítěte - peníze bych rozhodně nepůjčovala.
leden 18, 2011 11:40
eriko, : Sinix
štěkající pes mi opravdu nevadí; obzvlášť "venku", kde je prostě normální, že mají lidi psa. Stejně mi nevadí plačící děti (malé děti prostě pláčou), ani řehtající koně....

Cigaretový kouř mi sice vadí, to jediné bych asi řešil, buď pokusem o domluvu, nebo bych větral na druhou stranu, nevím. Podle podmínek. Ale podle výčtu to spíš vypadá, že spíš než kouř a pes jí zajímá pomalu i to, jak často spole ***...

leden 18, 2011 11:56
Promarněná šance : Kugelig
Pravě jste Patricie promrhala šanci se sousedů elegantně zbavit. A ještě vydělat. Těch 10tis. jste jí měla půjčit. Ovšem na papírovou smlouvu a se svědkem. Je více než jasné, že vám je do měsíce nevrátí jak by stálo ve smlouvě. Do smlouvy byste uvedla doložku o rozhodčím řízení. A okamžitě návrh na exekuci bez soudního příkazu na základě té doložky. Takto postupují všechny úvěrové společnosti. Do půlroku by byl barák vydražen.
leden 18, 2011 13:02
Patricie, : bb2
můžeš rozjet martyrium stížností, udání, podání, prošetřování atd. Má to pro tebe smysl? K ničemu to nepovede, to ti celkem zaručím, obecní úřad nemůže lidem zakázat, aby si na svém pozemku u svého domu kouřili, a prokázat, že kouř jde k vám v takové míře, že vás ohrožuje na zdraví :-) bude asi velice, velice obtížné. V žádném jiném případě, než je ohrožení zdraví a života, úřady nezasáhnou. Samozřejmě existují jakási pravidla zakotvená i v zákonech o občanském, sousedském a nevím jakém soužití. Ale jak to s jejich vymahatelností vypadá, je známo z kauz sousedských sporů - přičemž často jsou předmětem sporu mnohem výraznější záležitosti, zdánlivě jendoznačné a jednoduše řešitelné - a skutek utek.

Takže pokud to je jen takové to nepříjemné, obtěžující chování, a nechcete si hned na začátku zbytku života v řadovém domku připravit sousedské peklo, doporučila bych jiný postup, který vyžaduje trochu sebezapření, ale k cíli vede mnohem spíš, a o to jde.

Já bych si vyčíhla nejbližší svátek, narozeniny jednoho z té rodiny. Pak upekla dort, koupila karton cigaret, pytlík kafe, bonbonádu, láhev vína, narvala to do tašky a přidala srdcervoucí sladce psaný dopis - s přáním všeho nej nej nej a na závěr s malou prosbou - opravdu neradi obtěžujeme, ale v noci špatně spíme. Byli byste tak laskavi a po večerním vyvenčení Alíka zavřeli do domu? Moc bych to ocenila...A ještě jednu prosbu, slibuju, že zatím poslední - kdybyste si ty cigaretky mohli ve zdraví a pohodě vykouřit kousíček dál od našich oken, jsme bohužel alergici...Díky moc za pochopení.

No a všechno i s dopisem bych sbalila, odnesla a paní navrhla někdy společnou procházku, při které hodíme babskou řeč o zdraví a vyvenčíme Alíka tak, že se utahá a večer dá pokoj. Třeba se dozvíš, že 35letý nepracující syn trpí psychozou a paní je taky marodivá, proto jsou tak bledí a hubení..

A nebo jsou to upíři, pak tou flašou vína taky nic nezkazíš :-)
leden 18, 2011 13:04
... : bb2
nojo, Kugelig poradil moderně a současně...já jsem nemoderní konzerva, co si myslí, že lidi můžou zůstat kde jsou a žít, a nenapadne ji sousedy hned exekučně vyštvat
leden 18, 2011 13:09
Anóóó? : Kugelig
Tak holt bude paní trpět. To je taky důstojné místo v životě. Oběť. Na hrubý pytel hrubá záplata.

leden 18, 2011 13:23
ano : bb2
Paní zatím trpí jen proto, že mlčí. Chce vyřešit věci po dobrém, z toho, že sem píše, je zřejmé, že metody bulharských bouchačů jsou jí na hony vzdálené.
Mezi trpným mlčením a vyštváním sousedů z domu s počáteční investicí 10 000 Kč a kýble nervů, které by z toho Patricie měla, leží škála možností, jak věc vyřešit a být v pohodě. Samozřejmě, že to záleží na obou stranách plotu, ale v tuto chvíli nikdo vůbec netuší, zda sousedi budou dělat problémy.
To, že jejich kouř obtěžuje, si možná vůbec neuvědomují, kuřáci už takoví bývají. Štěkot psa na jejich vlastní zahradě - to samé. Jim vůbec nemusí přijít na mysl, že někomu vadí, někoho obtěžují. Pokud jsou třeba pod vlivem léků, tak už vůbec ne.

Ale samozřejmě, že je možné zkusit tvůj způsob. Snad bydlíš na samotě, aby se nenašel nikdo, kdo by tě chtěl vyhnat.
leden 18, 2011 13:34
no já taky myslím že by snad stálo zato zkusit to nejdřív po dobrém : erika
paní nepíše, že by už aspoň jednou sousedy prosili (žádali) o víc ohleduplnosti, a tito to přesli jak lány. Čili o hrubém pytli bych zatím nemluvila. Fakt je, že lidé jsou různé a některým vůbec nedochází věci, které jiným přijdou jako největší samozřejmost.
Až když to opravdu nepůjde po dobrém, přemýšlela bych nad drastickými metodami.
leden 18, 2011 13:53
.. : kolemjdoucí
tak mi to štěkání psa připomělo....nedávno dávali v telebedně film Univerzální uklízečka
leden 18, 2011 14:20
... : Pavka
praktická tada - postavit mezi vás a sousedy luxferovou stěnu ( aby jste tam měli světlo a nešel tam ten dým) a do uší v noci použít ucpávky (dostanou s snad v lékárně) http://www.luxfery.cz/galerie-reference/exterier
leden 18, 2011 14:56
Pavka - právě to mi hned na začátku čtení napadlo : wendy
takže to jsou dva hlasy pro zeď.

Jinak bych to taky zkusila nejdřív po dobrém, zašla bych s nějakým proviantem na návštěvu, zkusit to, i když Pat píše, že s okolím nekomunikují. Třeba ji dovnitř pustí když nepůjde s prázdnou. Mohla by taky držet v ruce obálku, a v ní - třeba papírový kapesníček...

S lidma se většinou víc pořídí po dobrém, pokud teda nejsou úplně vymatlaní. I když ten úsměv nebude z vaší trany upřímný. Po zlém se většinou šprajcnou. Každý oře nějak može a vám jde o klid a bezkouřmo.

Víte já bych z Pat a její rodiny domovní důvěrnici nedělala. Když vám totiž něco vadí, tak to holt sledovat začnete. O ostatních bezproblémoých sousedech přece nic nepíše. A v minulém bydlišit to bylo super. A o to hůř je to teď...
smilies/wink.gif
leden 19, 2011 12:54
Plačící dítě. : Ari
Kdo nezažil, co to je mít každou noc plačící dítě v pokoji nad ložnicí, tak to těžko pochopí. Téměř denně odcházeli naši horní sousedé na návštěvy ke známým a menší z dětí řvalo. /Pláč vypadá jinak/. Poté, co i lidé z vedlejšího domu, kteří měli okna našim směrem, měli připomínky k tomu, že se nevyspí, upozornili jsme na to rodiče. Když to nepomohlo, začali jsme zjišťovat, jak je možné, že to rodičům nevadí. Nevadilo. Večer zamkli 2 děti doma a šli na návštěvu, ze které se vraceli kolem půlnoci. Na upozornění reagovali křikem, ať se jim nepleteme do rodiny. A tak se postižené rodiny nad nimi a pod nimi a sousedé z vedlejšího domu domluvily a oznámili to na sociální odbor MěNV. Paní ječela jako Viktorka u splavu na celý barák, ale nikdo se jí nezastal. Ale z návštěv se začlali vracet dřív a my jsme se vyspali. Jenom nevím, jestli si dnes člověk může jít stěžovat někam jinam než na lampárnu.
leden 24, 2011 16:05
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]