O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

FAKT "CHYTRÝ" PŘÍTEL ... PDF Tisk E-mail
Pondělí, 04 říjen 2010

Dobrý den, potřebovala bych poradit s mou současnou dost nepříjemnou situací: od prosince loňského roku jsem trvale přihlášena v bytě mého přítele (který je vlastníkem tohoto bytu ve SBD), a stále v něm s ním bydlím, přestože on si už našel novou přítelkyni a teď na mě tlačí, abych se vystěhovala.

 

  

     Ale - v červnu tohoto roku jsem si vzala půjčku na rekonstrukci kuchyně v tomto bytě, tehdy ještě v dobré víře, že spolu budeme i nadále bydlet a tuto kuchyň i společně užívat.

Půjčku budu splácet do července 2011 (jedná se o velmi vysoké splátky). Přítele jsem žádala o splacení alespoň části této půjčky, což ale odmítl.

 

     Ráda bych také věděla, zda mi přítel může sám zrušit trvalý pobyt a vystěhovat mé věci bez mého souhlasu, popřípadě za jakých podmínek.

 

Děkuji za odpověď,

Vlasta

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

U přítele ses přihlásila a žila s jeho souhlasem. Pokud tento souhlas již nemáš (což tedy nyní neee), není zde žádný právní důvod, abys byt užívala a on by mohl podat žalobu o vyklizení. Ohledně zrušení údaje o místu trvalého pobytu by ovšem musel požádat na matrice a doložit, že se již v bytě nezdržuješ a nemáš právní titul k jeho užívání. Tedy, pokud tam bydlíš, tak ti ten trvalý pobyt zrušit jen tak lehce nemůže.

 

      Takže - sděl mu, že se odstěhuješ, ale jedině pod podmínkou, že ti vrátí všechny tvé doposud vynaložené prostředky (na tu mizernou kuchyň, kterou si přeci tam on nechá), stejně jako že bude nyní do halíře platit tu částku, kterou ti strhávají!

 

      Holka, proboha, UVĚDOM SI, že jsi teď v podstatě ve výhodě... Zavčasu jsi poznala, že je to neřád.

Teď máš prozatím i kde bydlet - i když to asi není nic příjemného. Bylo by dobré, pokud bys našla případně někoho, kdo by se tě u té smlouvací debaty zastal... Nebo ti to pak i odsvědčil. Jednoznačně - a neboj se - si vyhrab všechny možné doklady, které od té kuchyně najdeš... Mj. když sis tu půjčku brala, nepsalo se tam někde něco, na co to je určeno? Hledej... všechno to budeš potřebovat!

 

     Hele, dokud ti nevrátí to, co už jsi zaplatila, a nepřevezme zbylou půjčku, případně ti ji nezačne splácet (jo, bylo by dobré si od něj nechat podepsat potvrzení, že si ty peníze půjčila pro jeho potřebu), tak řekni, že se nehneš. No, a občas bych si tam i pozvala návštěvu... Ve vší slušnosti, pochopitelně. Mj. pochopitelně, že už se poohlížej po něčem jiném - ale opravdu - varuju tě, abys se nechala vyhodit dřív, pokud nebudeš mít pojištěné ty penízky.

 

držím palce,

d@niela

 

 

 

Komentáře (41)add feed
také je možné : Inka kuk
si tuto kuchyň odstěhovat, popřípadě prodat ....
říjen 04, 2010 21:10
Nevím přesně, : Macesska
jak moc je kuchyň "přenosná", pokud ne, tak jde o zhodnocení bytu a přítel coby oprávněný uživatel by ti ho měl zaplatit.
Obávám se, že právo pobytu či trvalého bydliště na to vázat nelze. Jen tak na odlehčení - to by se ke mně mohl nakvartýrovat řemeslník - stvořitel mé kuchyně na míru a nehnout se, dokud bych neprokázala, že jsem zaplatila. Ale jak na něj tak vzpomínám, tak by větší námitky než já asi měla jeho žena (: )
Ale Danielin postup bych nezavrhovala, ono záleží, jak moc se expřítel a jeho nová partnerka orientují v právních záležitostech kolem bydlení.

říjen 04, 2010 21:49
Maceško - nevážu to zaplacení na pobyt, : d@niela
ale - tedy ještě jednou:
Ohledně zrušení údaje o místu trvalého pobytu by ovšem musel požádat na matrice a doložit, že se již v bytě nezdržuješ a nemáš právní titul k jeho užívání. Tedy, pokud tam bydlíš, tak ti ten trvalý pobyt zrušit jen tak lehce nemůže.

No, a protože on se jí potřebuje zbavit, on chce, aby se vystěhovala a mohl ji tedy regulérně odhlásit - tak ona musí recipročně požadovat vynaložené peníze a úpis na ty další!!!

Protože - jak jí rupnou nervy a odstěhuje se, tak vzápětí jí zruší TP a ona si o těch penězích může nechat jen zdát...
říjen 04, 2010 22:42
A proto: : Karlos
Budiž toto varováním pro všechny, kteří si nastěhují někoho do svého bytu a nechají mu tam zřídit trvalý pobyt !!! :-)

Hlavně taky tazatelka uvedla, že si vzala půjčku na kuchyň, ale z toho ještě není jasné, jestli ta rekonstrukce skutečně proběhla. Jestli ano, bylo by ze strany bývalého přítele jistě slušné, aby jí to vrátil.
říjen 05, 2010 08:46
Za blbost se platí : Máňa z Počernic
Pokud se platí jen prachama, je to ještě ta nejjednodušší verianta.
Dělá to na mě dojem, že on o tu novou kuchyň zase ažtak moc nestál. Zřejmě mu bohatě stačila stávající. Jenže ty sis chtěla u něj vybudovat SVÝ vytoužený království. Jemu to bylo nejspíš docela fuk, tak ti to umožnil. Vypadá to tak. Proto se mu ani moc nelze divit, že ti nehodlá platit za něco, voco nestál.
Když se nastěhuješ do nájemního kvartýru, majitele taky příliš nezajímá, jak si ho vybavíš. Pokud mu kvartýr zhodnotíš s jeho souhlasem, vždycky bejvá u toho souhlasu douška, že po vystěhování to tam buď zadara necháš, anebo kvartýr uvedeš do původního stavu. Myslim, že zde je to uplně totéž!
Takže máš na výběr. Buď to nech, jak to je. Nebo si kuchyň narvi kam chceš a vrať mu tam tu jeho starou. Jelikož je druhá varianta zřejmě neproveditelná, zbejvá ti ta první.
Holt, za blbost se platí. A pokud se platí jen prachama, je to ještě to nejlepší, čim se dá zaplatit.
Máš ještě jednu možnost - vzít na kuchyň sekerku a krapítko ji pomuchlat. No - ale nevim....
říjen 05, 2010 09:16
... : bb2
přítel sdělí, že kuchyň chtěla ona, ne on, objednala si ji ona, tak ať si ji vezme sebou, on že nic platit nebude

a možná to tak i bylo, neznám moc týpků tohoto druhu, kteří by snili o nové kuchyni, dokud v té staré jdou usmažit vejce a uvařit čaj, obzvlášť, když za ty prachy lze pořídit kus něčeho pořádného do auta, dílny, na motorku

žaloby na vyklizení netřeba, pokud nemá nájemní, podnájemní smlouvu, tak nemá k bytu užívací právo, pouhý fakt trvalého bydliště nestačí, stačí vyměnit zámky, sbalit věci a tyto v krabicí jí předat nebo někam uložit a sdělit kde jsou. Vlasta si pak může u právníka ověřit, že když byt není její ale jeho a když nemá žádnou smlouvu podnájem/nájem a když není jeho žena a tak fakt nemá nárok na nic. Pokud by to neuznala, tak může co? nic. Může zkusit podat na něj žalobu, ale počítám, že žalobu u soudu smetou ze stolu, protože není oč se opřít - viz předchozí (byt je jeho, ona není jeho žena, ona není jeho nic). A jestli on je trochu od rány, tak dostane pár pěstí za to, že je tak pitomá a nárokuje si bydlení v jeho bytě, když s ním jen pár let souložila...

Lidi se rozcházejí pořád, když bydlí v bytě toho druhého, končí se vztahem i bydlení, tak to prostě je.

Píšu to sice drsně, ale "odpovídajícně" (miluju ten výraz) realitě.

říjen 05, 2010 09:20
... : katka *
A proto Karlosi budiž pro všechny varováním investovat do něčeho, co není moje... (navíc na dluh). P
Přeji ti Vlasto, aby ses dostala zpátky ke svým penězům - stůj si na svém jak píše Daniela a vydrž. Hlavně se nenech vytočit a ani zastrašit. Na ty peníze MÁŠ PRÁVO!
říjen 05, 2010 09:23
Máňo, : Macesska
s tím zhodnocením bych to tak černě neviděla - ta douška "zadarmo nebo původní stav" tam asi bývá proto, že to tak normálně není. Byt je jednou zhodnocený, majitel o tom věděl, když tam bydlel (to u normálních podnájmů zpravidla nebývá), něco by se z toho vyhádat asi dalo.

Danielo, vázáním pobytu na zaplacení jsem myslela toto:
sděl mu, že se odstěhuješ, ale jedině pod podmínkou, že ti vrátí všechny tvé doposud vynaložené prostředky


Jinak mi trochu škube koutek při představě, jestli by bylo souzeno stejně, kdyby sem přišel dotaz opačný:

"Rozešli jsme se s přítelem, já už si teď i našla nového partnera, ale ten původní je pořád hlášený u mně v bytě, bydlí tu a nechce pryč. Protože na tom byl finančně dobře (a ušetřil za nájem, žejo), pořídil do bytu novou kuchyň. A teď říká, že se neodstěhuje, dokud mu tu kuchyň nezaplatím. Já jsem kuchyň nijak zvlášť nechtěla, byla to jeho akce a teď mě tím vydírá! Co mám dělat? Jak se ho mám zbavit?"


Kdo by tazatelce napsal, že je svině, exe se jen tak zbavit nemůže a dokud mu kuchyň nesplatí, ať se o to ani nepokouší? A ať je ráda, že si tam ex zatím nezve návštěvy? A že je v pořádku,že ex bude stát na svém a má na ty peníze právo? smilies/smiley.gif
říjen 05, 2010 10:08
Nojo, máš nejspíš pravdu, Maceško... : d@niela
smilies/wink.gif

ale jak teď té holce poradit, když ona ještě dlouho a hodně má platit?

říjen 05, 2010 10:12
... : bb2
hm, katko*,obávám se, že Vlasta bude mít právo na peníze za kuchyň jen v případě, že prokáže, že kuchyň si objednal on nebo oba společně a zaplatili ji z půjčky (nejspíš spotřebitelský úvěr), kterou splácí Vlasta. Pak to Vlasta možná tou žalobou dohoní - poradí právník. Prokázat znamená mít objednávku, nebo smlouvu o dílo, kde budou jako objednavatelé uvedeni oba nebo on, a doklady o zaplacení, na kterých je jako plátce uvedena Vlasta.
Ale pokud si kuchyň objednala na své jméno, tak jelikož nejsou manželé, kuchyň je její a on jí nic platit nemusí. Leda by ta kuchyň nešla odstěhovat, pak, protože on s tím souhlasil, aby se ta kuchyň instalovala v jeho bytě, by MOŽNÁ měla nárok na nějakou poměrnou část peněz. To se domnívám, nevím, s tím by poradil právník.
Aby to mohlo jít k soudu, zaplatí Vlasta poplatek, který se jí v případě úspěšné žaloby vrátí...v případě úspěchu. Bude také muset zaplatit právníka.
A samozřejmě, že když soud dá Vlastě za pravdu (že kuchyň chtěl on, tak ji má zaplatit, nebo oba, tak se budou podílet, nebo ji bude splácet ten, co si kuchyn nechá), tak ale nezajistí (soud), že ty peníze Vlasta dostane. Pokud je nedostane, což se dá čekat, tak to bude muset Vlasta vymáhat. A zase právník, poplatky, kolky...
A to nemluvím o jiné, celkem běžné, pro Vlastu nemilé možnosti - že kuchyň rekonstruovala bez objednávky, bez smlouvy o dílo, platila živnostníkovi na ruku bez faktury a živnostník byl náhodou přítelův známý, proto ho na kuchyň sjednali... Pak bude Vlasta splácet kuchyň, kterou v životě neuvidí. Stejně tak, pokud peníze z půjčky vybrali a doklad o zaplacení by sice byl, ale na jméno bývalého. To by sice potvrzovalo, že si kuchyň koupil-objednal, protože jinak by ji přece neplatil, ale zároveň by to doložilo, že ji platil, takže je jeho.
A ona by musela prokázat, že ty peníze z půjčky mu na to poskytla...což nevidím dobře.
Naprosto s tebou souhlasím, že investovat do bytu, který mi nepatří a nemám ho ani pronajatý, a ještě si na tu investici půjčit, je nesmysl.
Doufám, že "rekonstrukce" kuchyně znamená jen novou linku, nikoli rozvody, omítky, podlahy, výmalbu, obklady...to by si Vlasta sebou těžko odnášela...
říjen 05, 2010 10:15
právě, Macessko, : bb2
mám sice bujnou fantazii, ale v tomto případě myslím to vidím celkem realisticky, jak to tak chodí - Vlasta se chtěla usadit, zahnízdila, doufala ve společnou budoucnost, tak si pořídila novou kuchyň. Nová vlastní kuchyň je prostě symbolem vlastního domova a rodiny. Tak "investovala" (dá-li se sporáku a dřezu na nádobí říkat investice) do budoucnosti, jakou si vysnila. Moc bych za to nedala, že přítel by za ty peníze jel radši na dovču.
říjen 05, 2010 10:20
doplnění : bb2
Stejně tak, pokud peníze z půjčky vybrali a doklad o zaplacení by sice byl, ale na jméno bývalého,
který kuchyň zaplatil hotově, z vybraných peněz.
říjen 05, 2010 10:22
no, ja zase : mura1
pod pojmem "rekonstrukce kuchyne" vidim prave (krome linky a spotrebicu)ty cihly, omitky, rozvody...
takze radu "odstehovat" bude mozne realizovat v lepsim pripade pouze castecne.

ale jak teď té holce poradit, když ona ještě dlouho a hodně má platit?

jedine, ze bude jeste hodne a dlouho platit. na lepsi radu napsala fakt malo informaci (v cem rekonstrukce spocivala, jaky si na to vzala uver, kdo tu rekonstrukci inicioval, kdo ji spachal atd.)

co se tyce druhe casti dotazu, nemam zadnych vlastnich zkusenosti, ale tipla bych si, ze jen tak mirnix ti ho zrusit nemuze (tedy jen tak, ze se dostavi na urad, ohlasi "rusim slecne XY trvaly pobyt v mem byte"). ovsem neco jineho je trvaly pobyt a pravo k uzivani bytu.

žaloby na vyklizení netřeba, pokud nemá nájemní, podnájemní smlouvu, tak nemá k bytu užívací právo, pouhý fakt trvalého bydliště nestačí, stačí vyměnit zámky, sbalit věci a tyto v krabicí jí předat nebo někam uložit a sdělit kde jsou.

mohl by mi nekdo z kompetentnich vysvetlit, proc v tomto pripade lze vymenit zamky a sbalit veci a v pripade streckujiciho syna nikoli? nevidim, zadnych podstatnych rozdilu: vlasta i streckujici syn maji trvale bydliste v byte / dome, ke kteremu zadne uzivaci pravo nemaji (zadna najemni ani podnajemni smlouva). krome toho, ze streckujici syn je vnukem majitelu domu, vlasta neni byvalemu priteli nicim, coz bych rekla, ze teda nehraje roli
říjen 05, 2010 10:53
Ježišmarjá! Kdo by se soudil vo blbou kuchyň? : Máňa z Počernic
To by taky mohla prosoudit víc, než by za pár vojetejch skříněk s dřezem mohla vod něj dostat.
Vlastě se dá poradit jediný. Pokus se nějak dohodnout, získat vod něj aspoň něco. A napříště neblbni!
říjen 05, 2010 11:14
... : bb2
Střečkujícího syna jsem ještě nedočetla, takže nevím, zda jeho mamka (nevím teď jméno pisatelky), nepřidala nějaké další info. Ale z toho, co jsem zatím četla - dům patří prarodičům střečka, ti jediní ho mohou vykázat, stejným způsobem, jako by mohl vypakovat bývalý Vlastu. Čili - vyměnit zámky, vyklidit mu pokoj, věci mu dát před dveře nebo uložit kamsi a dát mu o nich vědět. Poté na úřad, ohlásit, že v domě již střeček nebydlí, což jim dosvědčí dcera, k domu nemá střeček ani žádné právo, což jim dosvědčí dokumenty o vlastnictví domu, možná nějaké čestné prohlášení bude třeba, a vyřízeno.
Jenže - kteří prarodiče tohle absolvují, obzvlášť ti starší? A starší budou, když mají tak dospělého vnuka. V tom je podle mne vždy největší problém - nikdo z normálních lidí nechce jen tak svého příbuzného, natož syna nebo vnuka, vyhodit na ulici. Samotný akt je nám proti srsti. Jinak v tom problém není. Střeček nemá, reps. pokud nemá žádné užívací právo k domu, takže se nemá čeho zpětně domáhat. Jenže bude třeba vyvádět, hulákat na ulici, může dojít k dalším extrémům, jakože půjde na policii a bude tvrdit, že mu prarodiče brání ve vstupu do domu, kde bydlí, policie to přešetří, zjistí, že on tam sice má trvalé bydliště, ale nic víc, a policie nemůže nařídit prarodičům, aby vnukovi dovolili tam bydlet.
A tak doporučí střečkovi, aby pokud se cítí v právu, se obrátil na soud a střeček si to vyloží po svém a začne na prarodič hulákat na ulici Poženu vás před soud...
a to by v tom byl čert, aby babička neotevřela.

Je to prostě jen v tom samotném úkonu a v odolnosti vydržet nátlak. Na to starší člověk vychovaný v jiné době nemá.

Umím si celkem představit, jak by to dopadlo u nás - rodiče by mi promlouvali do duše, ať si s chlapečkem promluvím, že to přece býval tak rozumný kluk, určitě si dá říct...přece ho nevyhodíme na ulici, to po nás nemůžeš chtít, a sousedům povíme, že jsme vnuka vyhodili? ani nápad, musíš si s tím poradit jinak...smilies/smiley.gif

Já bych si poradila asi tak, a to napíšu i pod článek o střečkovi, že bych rodičům řekla, že se odstěhuji, našla jsem si prima 1plus1, to mi stačí a na to stačím a střečkujícího vnuka jim tam nechám - pokud mi neumožní zakročit jinak, s pomocí jejich ověřené plné moci atp.

říjen 05, 2010 11:19
přesně tak, Máňo, : bb2
proto jsem podrobně popsala možnosti, co ji čekají, když poslechne rady typu "máš na ty peníze právo".

Bude ji to stát nerva, čas, prachy, a výsledek nejistý. Tu energii, čas, prachy raději investovat do sebe a své budoucnosti.
říjen 05, 2010 11:22
Blbá kuchyň, : Macesska
která se splácí do 07/2011 ve velmi vysokých splátkách, může znamenat dost peněz.
Jestli "velmi vysoká splátka" značí 5 tis. Kč a víc a platí se odhadem 3/4 roku až rok, tak bude cena přes 50 tis., ale taky klidně 100. Sama bych v takovém případě investovala minimálně do porady s právníkem.

Muro1, taky nevidím rozdíl.
říjen 05, 2010 11:25
Maceško!!!! : Máňa z Počernic
Nikdo neřiká, že to je pakatel! Ale může si za to sama! Fakt to vypadá tak, že ji nikdo nenutil.
Ale promězamě, ať to klidně žene třeba do Štrassburgu nebo do Hágu.
říjen 05, 2010 11:35
Macessko, : mamča
i 100 tisíc je dobrá investice do vlastní budoucnosti. Asi má Vlasta odpovídající plat, když ty splátky utáhne. Za ztrátu 100 tisíc zjistila, že její bývalý je šmejd, a nebude ho mít po zbytek života na krku. Vsadím boty, že v dalším vztahu už nebude takhle bezhlavě investovat do cizího majetku.
Zkusila bych to s tím "ex" po dobrém. "Hele, zůstala ti tam kuchyň, kterou já splácím. Převezmi závazek splácení, a já ti dám pokoj".
No, a jestli na to nepřistoupí, tak bych si tu "svojí" kuchyň nechala odstěhovat, i kdybych jí měla zatím dát někam do skladu. Jak vypadá místnost po odmontování kuchyňské linky vč. spotřebičů a baterie, si každý umí představit.
Myslím, že i "ex". smilies/wink.gif
Ono vařit si kafe v rychlovarné konvici na štokrdleti, moc nepotěší...
říjen 05, 2010 11:37
no mamčo, zase ne tak hrrrrrr!!! : Máňa z Počernic
Von určitě neměl, před její iniciativní investicí, místo kuchyně místnost s vodmontovanou kuchyňskou linkou a bez spotřebičů a baterie. A taky, kdoví, jak dlouho vona tu JEHO kuchyň používala.
Taky používala JEHO kvartýr, JEHO činži, JEHO vodu teplou i studenou, JEHO hajzlik, JEHO topení, JEHO elektriku, .... dá se pokračovat.
říjen 05, 2010 11:46
mamčo, : bb2
po dobrém už to zkusila a neuspěla - viz dopis.
Dá se čekat, že brzy začne bývalý tlačit, aby se odstěhovala, tak si myslím, že by měla napřít energii na pořízení nového bydlení. Možná si bude mít kam tu kuchyň odstěhovat. Když se to povede - pokud třeba ví, že bývalý bude stopro přes den v práci a ona zatím s pomocí někoho vymontuje a odstěhuje kuchyň. Samozřejmě se tam pak už nesmí vrátit, takže s kuchyní si musí odvézt i všechny své věci, které by tedy měla mít předem sbalené, nebo mu tam ve zmatku nechá půl osobních věcí, které už neuvidí.
A pak jen doufat, že má všechny doklady o zaplacení kuchyně (nikoli spátky půjčky, ale doklady o tom, že tu kuchyň zaplatila). Jinak by to vlastně byla krádež, že?
Nemluvě o tom, že by na ni mohl čekat před zaměstnáním a domluvit jí...
říjen 05, 2010 11:51
mamčo, : Macesska
ale jó, s poučením nejsme ve při. Sice nevím, co je na tom tak strašně šmejdovského, chtít, aby se mi ex odstěhovala z bytečku, ale nešť. Mně to přijde jako celkem normální požadavek. Kdyby si u mě partner zřídil dokonale vybavenou dílnu či parní lázeň, taky bych netoužila po rozchodu převzít splátky, protože ani jedno asi příliš nevyužiju.
Jen bych se na Vlastině místě chtěla ujistit, že když už jsem udělala chybu, musím si nechat kálet na hlavu v plném rozsahu - leckdy to není nutné.
Je otázka, jak by Vlasta při odvozu zařídila uvedení kuchyně do původního stavu, pokud by to po ní majitel (patrně oprávněně) požadoval...
říjen 05, 2010 11:55
Máňa z Počernic : mamča
Maruš, dneska se mladí na ceně za bydlení zpravidla podílejí. Nepředpokládám, že tam Vlasta bydlela úplně zadarmo. Navíc mu zřejmě poskytovala servis jak domácnostní (vaření, praní, žehlení, úklid - protože holky to maj tak nějak zakódovaný) tak v neposlední řadě i ten sex.
Tehdy pochopitelně z lásky a dobrovolně. Ale jestli on si našel jinou, a Vlastu hodlá shodit ze schodů, protože teď překáží, tak by měl aspoň vyrovnat finanční závazky.
A teď nemyslím, že by jí měl zpětně platit za sex a praní podvlíkaček, ale doplatit tu půjčku, co si Vlasta vzala na jeho kuchyň v jeho bytě.
Připadá mi nemorální užívat něco, co by splácel někdo jiný, mně cizí.
říjen 05, 2010 11:58
Jó, mamčo, naprosto s tebou souhlasim. : Máňa z Počernic
Jasněže by se slušnej, a hlavně hrdej, chlap měl dohodnout a kdyžuž tam ty krámy jsou a nejdou jentak vypakovat i s ní, tak jí to nějak kompenzovat, nejlíp převzetim zbytku tý půjčky. Jenže von to tak nechce. Třeba nejni zase ažtak hrdej, nebo je, z jakýhokoliv důvodu, na ni naprděnej. To byla vode mě jenom poznámka k tý vybílený kuchyni. Taky mě v prvnim momentu napadla ta sekyrka, jenže to je fakt blbost.
Co když vona má vod něj třeba zlatý šperky? Má si vzít kuchyňský krámy a šperky mu hodit na hlavu?
říjen 05, 2010 12:11
Jasně, : mamča
požadavek, aby se Vlasta vystěhovala, když už s ní majitel bytu do budoucna nepočítá, je oprávněný.
Jen mi nesedí to, že on jí tam vloni v prosinci zřídil trvalé bydliště, což znamená, že s ní hodlal spojit svou budoucnost. Proč by to jinak dělal, že jo ?
Vlasta na základě toho, že spolu hodlali zřejmě žít "na vážno", začala vylepšovat hnízdo. V červnu bylo ještě všechno zahalené do růžového obláčku, a za pár měsíců jí vyhazuje ze svého, Vlastou zhodnoceného bytu, protože si našel "nový model".
Je jeho svaté právo žít ve svém bytě s kým chce, ale ty dluhy by měl uhradit.
Má-li Vlasta k dispozici dokumenty, z kterých je jednoznačně poznat, že kuchyň financovala ona, má právo chtít po něm finanční náhradu. Ať si pak tu kuchyň klidně nechá...
Že je to šmejd, usuzuju z toho, že se nehodlá zachovat čestně, a své dluhy splatit.

říjen 05, 2010 12:18
mamčo, : Macesska
potíž je v tom, že on to asi jako dluh nevnímá. Už se přesouváme do hájenství bujných fantazií, ale fakt těžko říct, jestli přítel klečel a prosil Vlastu, aby zařídila kuchyň, protože on si úvěr vzít nemůže (třeba má jinej nebo co), nebo jestli jí to zkoušel rozmlouvat, protože se mu zdálo, že už to v tom lednu nebo únoru moc neklape, ale chtěl dát ještě vztahu šanci...
Možná je to vypočítavý sviňák, co si tam Vlastu přitáhnul jen za účelem pořízení nové kuchyně, ale možná taky člověk, co žádnou kuchyni nechtěl, nemá na splácení peníze a klidně by tam měl tu původní - těžko soudit.
říjen 05, 2010 15:23
no, co kdybys mu řekla, že teda odejdeš, : alena puntík
ale kuchyň, že si bereš s sebou. A pozvala do bytečku něco Ukrajinců s vrtačka mi a krumpáči?
říjen 05, 2010 15:26
Macesska : mamča
Asi neklečel a neprosil, protože většině chlapů je šumák, kde a na čem se vaří. Jemu určitě stačila ta stará "socialistická" linka.
Jenže Vlasta asi neprosadila novou kuchyň hrubým násilím, a faktem je, že tím zhodnotila cizí byt.
Je dokonce dost možné, že rozchod obou partnerů částečně zapříčinila i ta přestavba bytu. Kdo budoval novou kuchyň, jistě mi dá za pravdu, že to je čurbes po celém bytě, a většinou i stres, dokud to není úplně hotové. (My s manželem když doma něco přestavujeme, tak se při tom pravidelně rozvádíme). smilies/cheesy.gif
Pokud Vlastin bývalý partner žádnou kuchyň nechtěl, měl to říct hned. Teď kuchyň má, vystěhovat jí zřejmě nechce, (kdo by si taky ten binec přál zažít znova ?) tak by jí měl v rámci zachování dobrých vztahů zaplatit. Však nemusí najednou, i Vlasta jí má na splátky.

říjen 05, 2010 16:57
mamčo, : Macesska
"v rámci zachování dobrých vztahů zaplatit"
Pár desítek tisíc bych za zachování dobrých vztahů s člověkem, kterého s trochou štěstí možná v životě nepotkám, asi dobrovolně nedala. Zato by to mohlo slušně narušit vztahy s aktuální partnerkou - navíc pochybuju, že by o něm Vlasta potom mluvila jako o "velkorysém charakteru" a ne jako o "lumpovi, co ji vykopnul z bytu".

Čím víc o tom přemýšlím, tím víc si říkám, že bych se asi fakt chovala jako Vlastin přítel. S bydlením tahá jednoznačně za silnější konec provazu a s kuchyní počká, až co Vlasta předvede.
říjen 05, 2010 17:10
Víš, Macessko, : mamča
já si myslím, že Vlasta s tím "přítelem" žila i nějakou dobu před tím, než si jí přihlásil do svého bytu. Nejspíš spolu prožili i kus hezkého života. To, že jemu se zalíbila jiná a Vlastu už nechce, tomu se dá rozumět. Prostě lidé se scházejí a rozcházejí.
Ale neměli by si i po rozchodu zůstávat dlužni. Když už jí nemiluje, tak by se neměl snažit zadupat jí do země. Dobrá, požádá jí, aby odešla z jeho bytu, ale neměl by jí vyhodit, ale pár týdnů počkat než si najde nové bydlení, nebo jí s tím pomoct. A jestliže mu nechává v bytě nový, ještě nesplacený nábytek, buď by jí ho měl vrátit, nebo zbylou sumu zaplatit.
říjen 05, 2010 17:19
... : Sandra.
Macessko, vážně by ses zachovala jako Vlastin přítel a se svým novým šamstrem bys ještě rok bydlela v kuchyni, která stále není splacená a kterou by splácel tvůj bývalý přítel a vůbec by ti to nepřišlo blbý? Já osobně si tedy myslím, že pár desítek tisíc za hřejivý pocit, že nejsem svině, je docela dobrá cena. Což tedy není rada pro Vlastu, protože její expřítel pravděpodobně žádný skvělý charakter nebude, jinak by jí nabídl, že zaplatí minimálně to, co ještě není splacené a Vlasta sem nemusela psát.

říjen 05, 2010 19:13
Sandro, : Macesska
potíž je v tom, že kromě výstavby kuchyně se skoro určitě ve Vlastině vztahu odehrála řada jiných věcí. A nikdo z nás neví, jaké investice prováděl její přítel a jak je vnímá. Ani nevíme, jak na tom finančně je a jestli si může dovolit takové splátky převzít. A nemůžu se zbavit dojmu, že přítel má (přinejmenším ze svého pohledu) důvod, proč něco takového odmítl. Konec konců, k nějakému škrťovi by se Vlasta nestěhovala, no ni?

Upřímně řečeno, pokud bych neměla sama u sebe pocit nějakého dluhu, tak kvůli "dobrým vztahům" bych se na nějaké převzetí splátek vykašlala. A v klidu vyčkala, jak si Vlasta se svou kuchyní poradí. Na zlepšování vztahů uplácením nevěřím.
říjen 05, 2010 19:58
Macessko, : Vodoměrka
možná jeho nová přítelkyně chce "svou" kuchyň... a tudíž bude on potřebovat peníze na další novou kuchyň...
No a když už tedy Vlasta měla u přítele trvalé bydliště, tak předpokládám, že oba předpokládali, že vztah bude trvalejšího rázu a bude pokračovat tak, jak je obvyklé či běžné u takových vztahů... proto se i Vlasta nejspíš pustila do budování hnízdečka a začala kuchyní... což mi nepřijde nijak divné, výjimečné a zvláštní... a že přítel teď o tom nechce nic slyšet, to se tak někdy stane... holt je pod vlivem nové lásky a nových věcí a nechce nic starého, a už vůbec nechce platit něco, co vymyslela (nejspíš) Vlasta... co a jak to konkrétně mezi nimi vypadalo, nevíme, to by mohla osvětlit Vlasta sama... že jo...
říjen 05, 2010 20:05
No nazdar : Máňa z Počernic
Mám kamaráda, u kerýho se v bytě za posledních 15 let vystřídalo 5 nebo 6 přítelkyň (kdo by si to pamatoval). Kdyby kvůli každý z nich musel přestavovat kuchyň - pozdravbůch! Von nepřestavuje. Má právě tu starou socialistickou, zcela funkční, a nevidí ani jedinej důvod, něco na tom měnit. Ony totiž bydlej u něj! Ne ve společnym!
Jo, a kdyby někerá z jeho přítelkyň nesnesla pohled na socialistickou kuchyň a chtěla funklnovou zatáhnout ze svýho a nenechala si to vymluvit, zřejmě by resignoval a řekl jí, ať si kuchyň zařídí jak chce. Ale ze svýho!!! A s tim, že samozřejmě JEMU ta stará docela stačí, novou nechce ani nepotřebuje. Což ovšem neznačí, že po eventuálnim konci spolubydlení si děvče kuchyň vodveze jako svuj vlastní majetek, protože výměnou samozřejmě dojde k likvidaci tý stávající, jemu plně postačující. Jak ho znám, určitě by po takovýdle dohodě JEJÍ novou kuchyň zainstaloval a plně zprovoznil, to zase neže by se na ni vyprt! Ale až by v jeho bytě končila, zcela jistě by jí voznámil:
Drahouši, kuchyň si samože vodvez, já vo ni nestojim, čili ti ji ani hradit nebudu. Pomůžu ti s vodmontovánim a zabalenim ale ty mi na voplátku naval třeba z inzerátu, to je mi fuk, linku klidně třeba i socialistickou, plně funkční a vzhledově snesitelnou. That´s Allllllll!
říjen 06, 2010 06:34
Máňa z Počernic : mamča
To mi připomnělo - kdyby se u mého syna spolu s výměnou přítelkyň měla vždycky měnit i kuchyň, tak by měl nárok na množstevní slevu... smilies/cheesy.gif
říjen 06, 2010 09:00
Mamčo. Tvůj syn je sympatickej chlapec :-) : Máňa z Počernic
.
říjen 06, 2010 09:52
... : bb2
ono to docela dobře mohlo být tak, že Vlasta chtěla novou kuchyň a její v té době přítel jí řekl No já na ni nemám, ale jestli mermomocí chceš, tak si ji kup, no...Měl jí snad dvě vrazit, aby jí ty nápady přešly? Nebo se dva měsíce do krve hádat, že novou kuchyň ne? Tak povolil s tím, ať to platí Vlasta.

Teď Vlasta odchází, kuchyň si možná nemůže tak snadno odmontovat a na zádech odnést do nového bytu, kde třeba kuchyň je a majitel, co byt pronajímá, ji rozhodně nechce vyndat. Tak by Vlasta ráda, aby přítel zaplatil kuchyň, kterou sice nechtěl, ale zůstala mu. Nechce ji, nemá na ni, nemá na splátky...jak se má charakterně zachovat? třeba Vlastě řekl, ať si to klidně odveze, co my víme.

A pořád ty rady s Ukrajinci. Mám dojem, v českých domácnostech neustále rotují party Bulharů a Ukrajinců, co v jednom kuse pomocí krumpáčů narovnávají vleklé spory.
říjen 06, 2010 12:08
No jo, asi se dokazu vzit do pocitu Vlasty : mila1
Asi mela pocit, ze tim, ze naklady na rekonstrukce kuchyne vezme na sebe, nejak si pritele k sobe privaze. Takze bych v tom videla urcite nizsi sebevedomi z jeji strany, na cemz by mela zapracovat. Kuchyn asi bude muset splatit sama, ale treba ji odmontovanou jeste nekde proda, sice se ztratou, ale proda. O bydleni zrejme asi prijde, ale jsou vetsi ztraty a je mlada a pod mostem neskonci. Snad ji to neco rekne o sobe same a o tom, jak se chovat priste. Myslim si, ze kdyby penize pouzila treba na koupi motorky pro pritele, ocenil by to byl byval vice...Cimz se ho nezastavam, jen nastinuji, co je dulezite v ocich chlapa a co v ocich hnizdenichtive zeny
říjen 06, 2010 12:14
Z výše uvedeného : Zdena
vyplývá, dokud nemám oddací list, nebudu nikam investovat. To platí pro obě strany.
říjen 06, 2010 14:14
Zdeno, fakt myslíš, že oddací list ti pomůže? : jednababi
Leda bys počítala s tím, že ti po případném rozvodu zůstane kvartýr i s kuchyní smilies/smiley.gif nebo s partnerem, který bude ochoten vyplatit nebo vydat půlku SJM.
říjen 06, 2010 14:35
dluhy : mura1
vznikle za manzelstvi jsou spolecne dluhy a jiste budou predmetem rozvodoveho majetkoveho vyporadani
říjen 06, 2010 14:46
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]