O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JSEM ÚSTECKÝ PATRIOT PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 07 říjen 2010

Ačkoli město Ústí n. Labem není z nejhezčích v zemi, je rozhodně jedno z nejlépe položených. Z jakéhokoli místa ve městě to není víc jak 20 minut do přírody. Nemyslím do parku, za kterým je zase město, ale do krásných lesů Českého středohoří. Když se postavíte na  rekonstruované náměstí, tak okolo sebe vidíte na každé straně hory a lesy. To opravdu nemá každé město.

      

 

 

 

     V okolí je spousta termálních koupališť a rybníků, v zimě za pár minut a pár korun velice slušné lyžařské středisko Zadní Telnice, běžecké stopy po vrcholech Krušných hor od Děčína po Chomutov. A taky máme dálnice, což jsou stavby výjimečné krásy;  třeba taková knínická estakáda, která jako bílá linka krásně podtrhne Krušné Hory. A staví se další, neblaze proslulá D8, která povede po vrcholcích Českého středohoří.

 

      A - co takovej most přes Oparenské udolí, to je přeci technická špice. Kdo to nezažil, neviděl, tak tam hned jděte. A to nemluvím o mostech nahoře na vrcholech... Mariánský most byl napřed ve středu zájmu různých aktivistických skupin a dneska všichni jsou zticha a jen očumujou jeho ocenění ve světě.

 

 

     OC Forum - jako velice kontroverzní záležitost, budí značnej veřejnej zájem, ať minusovej či plusovej, dle okolnosti a momentální nálady případných aktérů. Taky se staví u nás v Ústí lanovka  - z OC Forum na Větruši; sice nevelká, pouhých 360 metrů nebo tak nějak, ale naše.

 

 

  

     Sám střed města se usilovně přestavuje a dostavuje, a co nejdříve prý bude dostavěn. No, dostavěn sice nebude nikdy, ale...

 

     Nebo takový Labský kaňon - to je světový unikát a jsme tady na něj také náležitě pyšní. Kromě toho je to i velmi vzácná věc, neboť zde žije  mnoho druhů kriticky ohrožených živočichů. To samé se dá říci i o místní květeně či geologické skladbě. 

 

     Zkrátka, naše Ústí je báječné místo na žití, a postupem času si zde každý člověk najde spoustu krásných zákoutí. Proto se nám nedivte, když jsme poněkud alergičtí na některé nehezké výrazy o naší krajské metropoli. Jsme o trochu více než patrioti, jestli mi rozumíte...

 

 

Franta Bouška

 

 

 

Komentáře (19)add feed
Ačkoliv jsem sedm let žila v Ústeckém kraji, v Ústí nad Labem jsem nikdy nebyla. : Myška
Tak nějak nebylo proč. Že bych udělala chybu?

Jinak Franto Bouško, místní patriotismus se mi líbí. Myslím, že člověk by měl být hrdý na místo, kde žije, pokud tam žije rád. Jsem také patriotka, jihomoravská, brněnská, obřanská.
říjen 07, 2010 07:06
... : mia
už mi kolikrát napadlo, že bych se ze základny u příbuzných v Praze do téhle metropole podívala na otočku rychlíkem. Jinak na sever republiky mám v plánu se podívat příští rok. Byla jsem tam naposled na základce /což už je sakra dávno/ a v některých místech vůbec - Děčínsko a Lužické hory, tam mne to láká nejvíc. Františku díky.
říjen 07, 2010 07:51
V tom případě ti, Mio, doporučím kouzelnou krajinu Šluknovského výběžku. : Myška
Lesnatý kraj na západ od Rumburka, plný skal, převisů, potoků, zřícených strážních hrádků, prostě Českosaské Švýcarsko. Je tam nádherně.
říjen 07, 2010 08:00
Myško : mia
dík za tip.
říjen 07, 2010 08:05
A což takový gotický Střekov ! : wendy
Je nejen náááádherný a skvěle položený, ale v galerii tam jdou výstavy jedna za druhou.
I město je položené opravdu skvěle. Já nevím, že se tahle část tepubliky pořád pomlouvá. To je pořád - špatné ovzduší, velká nezaměstnanost, cikáni, šeredné skrývky a zničená krajina.
Nedejte na řeči.

Já jsem zase hradecký patriot, ale uznávám i kvality jiných míst, pochopitelně.
smilies/wink.gif
říjen 07, 2010 09:29
PS.: : wendy
z Hradce je do lesů taky 20 minut... smilies/wink.gif
říjen 07, 2010 10:01
Faktem je, že ze středu Brna jste MHD do 30 minut taky v lese. : Myška
Autem ještě dříve. smilies/wink.gif
říjen 07, 2010 10:46
Já taky!!!!! : alena puntík
já jsem se tam narodila, vyrostl jsem tam, trávila jsem tam všeckyprázdniny, mám tam dodnes příbuzný a kamarádky...a i když se tam nedostanu než jednou za rok na Dušičky, tak tam jedu ráda. Hodně se tam změnilo....dlužno říci, že i k horšímu. Mám na mysli památky, které se nechaly rozkrást a zchátrat. Třeba krásný barokní kostel v Krásném Březně Celá ta léta byl v pořádku a funkční, teď je tl ruina, u kter byly vykradeny všechny ty krásn schy a ozdoby. Ale i tak miluju Krásné Březno. I dnes je tam krááásně.
říjen 07, 2010 10:47
Jo - a na Střekov : alena puntík
jsem jako mladá holka chodívala na rande. Taky se tam tancovalo a pamatuju se, když jsem byla MALÁ , tak tam mívali v kleci MÝVALY!!!
říjen 07, 2010 10:49
Franto Bouško : alena puntík
mám dojem, že tu bylo řečeno, že děláš na soud ě v Ústí nad abem. V tom případě musíš znát mou kamarádku Vlastu Hoffmannovou (velmi dlouholetou - známe se od malička), která tam od svých šestnácti let dělá zapisovatelku. Teď je sice v důchodu, ale pracuje dále, neb zapisovatelek je málo.
říjen 07, 2010 11:14
V Ú/L jsem byl jednou a líbilo se mi tam. : Milan
Je to hezké město, ale myslím, že velmi trpí tím, čím trpí všechna krajská města v republice (vyjma Brna): pragocentralizací.
S vyjímkou nejvyšších soudních orgánů umístěných v Brně jsou všechny ústřední orgány státní moci a správy umístěny v Praze. V Praze jsou umístěna též téměř všechna ředitelství všech větších podniků. V Praze jsou všechna ředitelství bank a pojišťoven. Všechna lepší místa jsou prostě v Praze a mimo Prahu nacházejí vzdělaní lidé své uplatnění čím dál obtížněji.
A koho volí lidi v Ústeckém kraji při parlamentních volbách? No přeci Pražáky. smilies/shocked.gif
říjen 07, 2010 11:49
Franto : Iris
Jsem severočeška, v Ústí jsem zažívala důležité životní momenty, mám tam půlku rodiny a mám k němu poměrně dobrý vztah. Ale musím říct, že občas mi hodně smrdí. Tobě ne? Možná to cítí jen ti, kteří přijedou jen někdy na návštěvu.Konkretně u tchána v Truhlářově ulici, když se špatně natočí vítr, nebo se vítr vůbec nekoná, nebo já ani nevím co na to má vliv - tak to je takový smrad, že mi to obrací žaludek. U rodičů v 7 patře při zavřených oknech - fuj. Kluci tomu říkají šunkofleky, při troše fantazie to tak je cítit.Ale příjemné to není, zejména když nemáš kam utéct.Je to myslím Setuza. Vnímáš to občas také? A vím, že v jiných částech Ústí jsou zase jiné "vůně".
říjen 07, 2010 12:51
Nebo Matiční ulice...nádhera, že ? :-) : strejda
Pamatuju výborné koňské karbanátky a 10 dkg br. salátu za 1.7O Kč v té úzké uličce, která spojovala hlavní nádraží s náměstím, kam jsme jako studenti chodívali. Z vlaku rovnou do koňárny. Ani nevím, jak to tam dnes vypadá. Určitě tam někde bude mekáč. :-)
Nebo krásná randění a chození za školu na Mariánské skále nebo na Větruši. Docela rád bych se s těmi děvčaty potkal. Zajímaly by mne jejich asociace. smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
říjen 07, 2010 13:01
Milane - ty se fakt domníváš, že v našich nejvyšších orgánech jsou pouze vzdělaní a inteligentní lidi? : alena puntík
no když koukám v TV na zprávy a beru v potaz výsledky jejich práce, tak mi to tak nepřipadá.Většina věcí, covymyslej, stojí skutečně za tři věci. Jo a taky většina ministrů, náměstků ministrů, ředitelů, manažerů a dalších"ů" z Prahy vůbec není. Pražáů - ropdilých - je tam minimum. Ten zbytek se ovšem následně do Prahy přistěhuje a zůstane tam i po ukončení volbního období....což je ovšem jiná věc.
říjen 07, 2010 13:08
Matiční ulice, strejdo, : alena puntík
bývala za první republiky poklidná ulice kolem Labe, kde byly tzv.dělnické byty. Ty domy tam stojí dodnes. Jedna moje kamarádka tam kdysi bydlela, tak vím, jak to uvnitř vypadá...teda vypadalo. Jakto vypadá teď, ukazovali v TV. Byly to malé byty, kde byla malá předsíňka, kuchyń a pokoj Záchod byl na pavlači. No a pak si to obyvatelé začali upravovat, svedli si vodu z pavlače do bytu, přepažili si tu velkou kuchyň a postavili si koupelny a záchody.Byli to dělníci z dráhy, lihovaru a pivovaru, takže podobné práce ovládali. Naroti nim, po druh straně ulice byly malé domky a za nimi už nebylo nic. Jen Labe.Tam skutečně neměli cikáni proč procházet...ale jim nešlo o procházku kolem labe, ale o úrodu na zahrádkách těch domků a o jiné věci, které se daly odcizit. A jestliže se majitelé domků rozhodli svou ulici přepažit, tak tím ztížili život především sobě.Když totiž prošli mezi těmi činžáčky, tak se dostali k tunelu , který vede pod dráhou a následně do středu Krásného Března, na tramvaj resp. autobus, atd. Takhle to musí celé obcházet a zase se složitě vracet. Cikáni si průchodem mezi domky nic nikam nezkrátí a mezi činžáky mohou projít kdykoli se jim zlíbí...zeď nezeď. Takže se k busu a obchodní síti dostanou rychleji než ti, kdo tu zeď vybudovali. No, ale uznávám, že např. s ukradenou ledničkou se přes zeď blbě leze. V tý uliče Mekáč není a to bistro je tam pořád a ta pekárnocukrárna taky - aspoň loni tam byla. Ale koňskej salám už tam neprodávají.
říjen 07, 2010 13:22
Iris, : bb2
takhle podobně páchnul kdysi Užín :-)
říjen 07, 2010 14:06
Aleno puntíkatá, : strejda
až tam zase někdy zavítám a bude čas, tak si to tam projdu.
Ale vůbec nejhnusnější, nejsmradlavější a nejšpinavější a nevzhledná ulice byla a možná i stále je, ta kolem chemičky, směrem do Předlic. Pokud jedu do UL autem, jezdím vždy raději horem, přes Krupku a Úžín.
A také jsem rád, že se opravila Větruše, protože za mých mladých časů to byla zavřená skorozřícenina.
říjen 07, 2010 17:56
Jo Krupka, : alena puntík
jezdívali jsme s babičkou a s dědou - jako děti - na výlet na Komáří Vížku. Do Bohosudova vlakem a nahoru lanovkou. A dolů s kopce pěšky, rávě řes obec Krupka. Nádhera. Rostlo tam kvanta borůvek a brusinek. Asi už to tam teď tak krásný nbude......jo, nevstoupíš dvakrát do téže řeky
říjen 11, 2010 18:59
Kamarádka Vlasta bydlí ve Vojanovce : alena puntík
a Ilona na Severní Terase....a tam je čisto, krásno a voňavo. Krásný Březno už není Krásný, je zalidněno hlavně cikny - a ti už se postarali.....
říjen 11, 2010 19:51
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]