O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DOBRÉ RADY - TĚCH NIKDY NENÍ DOST... PDF Tisk E-mail
Neděle, 05 září 2010

 Panejo, před pár dny skončilo léto a začala škola; a teď už se jen párkrát vyspíme a budou na nás všude mávat zelené větvičky, červené mašličky, sobi přijedou z Emeryky, Děda Mráz překabátěnej na Santu bude vykukovat i pokřikovat odkudkoliv,  všude samý "Rolničky, rolničky..." a nastane "reklamní čas" shánění dárků. A jen o něco později - uklízení, pečení... A tak je tu už dopředu pár dobrých nápadů, triků a návodů:

 

 

 

V koberci, na kterém je umístěn nábytek, se působením jeho hmotnosti postupně vytlačí prohlubně. Pokud se rozhodneme nábytek přemístit, vytlačená místa po nábytku v koberci zůstanou. Podlaha tak stále nese nevzhledné stopy. K odstranění těchto nevzhledných míst přitom postačí obyčejná kostka ledu, kterou položíme na požkozené místo. Stačí přitom velikost, jakou používáme například k chlazení nápojů. Led necháme pozvolna roztát a vzniklou vodu vyschnout.

 

 

Jak na čištění porcelánového nádobí. Nojo - budou zase Vánoce... Tak - do přiměřeně velkého smaltovaného hrnce nalijeme vodu a přisypeme sodu na praní. Po zahřátí naložíme nádobí určené na číštění. Po asi 3-5 min nádobí vyndáme a opláchneme.Je jako nové. Silněji znečištěné necháme déle.

 

 

 

Zamaštěné kachličky se dobře vyčistí, když tuk na nich chvíli zahřejeme proudem teplého vzduchu z fénu nebo horkovzdušné pistole. Tuk se rozpustí a lehce se otře hadrem namočeným v saponátu.

 

 

 

Koženou sedačku či jiný kožený nábytek vytíráme směsí jedné lžičky octa a lžičky oleje. Potom leštíme flanelem.

 

 

 

 

Jednou jsem četl o odmrazování ledničky pomocí fénu či horkovzdušné pistole. Já používám jiný, rychlejší a bezpečnější způsob, který pracuje ale na stejném principu. Do mrazáku či na výparník "honím" vzduch z vysavače. Proč? Vzduch má totiž velmi malou konstantu, která se jmenuje "měrné teplo". A proto v tomto případě nerozhoduje ani tak teplota vzduchu, ale jeho množství. A velké množství vzduchu o teplotě 20°C bohatě stačí. Jednoduše - vyndám z vysavače papírový pytlík (aby toho vzduchu prošlo vysavačem opravdu co nejvíc), nepoužívám hadici, ale rovnou podržím vysavač v rukou u otevřených dveří mrazáku. 45L mrazák je odmražen za cca 3-5 minut. Největší problém je rychle vytékající voda, ale pokud to tedy dělají dvě osoby najednou, je to jednodušší.

 

 

Vodu na WC můžeme ušetřit pověšením rybářského olůvka (podle potřeby lze jich použít i víc) na splachovadlo dovnitř nádržky s vodou. Voda přestane vytékat hned, jak splachovadlo pustíme. Podobné udělátko stojí v obchodě cca 200Kč. Mě to vyšlo na 10 Kč.

 

 

 

Plastový ventil splachovače rychle zarůstá vodním kamenem a zadírá se. Voda pak neustále protéká. Dříve jsem jej čistil 1 x za 14 dní, nyní mám už klid. Oprava spočívala v rozebrání, vyprání v kyselině solné, promytí ve vodě a vysušení. Po dokonalém vysušení se všechny součásti potřou velmi slabou (!) vrstvou silikonové vaseliny. Tuto je možno získat v rybářských potřebách, kde se používá na impregnaci šňůr pro muškaření.

 

 

Proti mravencům máme registrován přípravek BIOFORMATOX . Nemusíte jej však kupovat, protože jeho účinné látky máte určitě doma. Je složen z 75% hydrogenuhličitanu sodného (zažívací soda, soda bikarbona) a 15%cukru.Tento přípravek - klidně ho zvládnete sami - a je šetrnější k životnímu prostředí.

 

 

Velmi se mi osvědčilo vypírání štětců v horké vodě a mýdlem. Štětec ihned po práci namočím a namydlím, aby se vytvořila hustá pěna, tu pak vypláchnu. Postup několikrát opakuji, až teče jen čistá voda. Nakonec štětec namydlím a nechám uschnout. Mýdlo funguje jako separátor. Śtětec před dalším použitím pak vypráším, abych ho zbavil zbytků zaschlého mýdla. Tento postup používám už asi 10 let u nitro i olejových a samozřejmě i vodou ředitelných barev. Pokud není potřeba barvu naředit, již ani nekupuji ředidlo a ani štětce.

 

 

Komentáře (19)add feed
Rady jsou to dobré, o tom žádná : erika
ale musím se přiznat, že mi čím dál víc lezou na nervy každým rokem včasnější upozornění na "blížící se" Vánoce. Tyto svátky mám ráda, v tom to není, ale hysterie kolem nich už je docela nepříjemná a přijde mi poněkud úchylné začít je řešit, sotva vybalím kufry po letní dovolené - asi jako kdybych se měla připravovat na velikonoce od 2. ledna. Takže veškeré zmínky o Vánocích v tisku a obchodech si dovoluji vesele ignorovat minimálně do poloviny listopadu.
Jaký je váš postoj?
září 06, 2010 11:15
Ano, Eriko.... : d@niela
neexistuje snad už svátek, který by se nedal (a není) komerčně "využitý".
Mne to taky šíleně štve a bere mi to skoro veškerou chuť.
Cítím to potom stejně, jako kdybych od časného rána až do večera byla ve vyvařovně guláše a nakonec jsem ten guláš dostala k jídlu. I kdyby byl fakt sebeúžasnější, už budu "přečuchaná"....
smilies/angry.gif
září 06, 2010 11:27
zkuste : vlk odjinud
třeba v těch vánocích hledat to pozitivní. Já dlouho neměl s kým a kde cucat horký punč, cucat se navzájem pod vánočním stromem na náměstí a kupovat drobnosti za bůra pro čistou radost. Asi je to dané i tím, že nekoukám na TV a neposlouchám česká rádia. Takže ty komerční sr××dy mě míjejí. Zkuste to taky. Večer si pustit pěkný filmeček, uvařit si svařák a pak se třeba do toho mrazu, až je večer klid, projít před spaním.
Vánoce jsou takové, jaké si je sami uděláme.
září 06, 2010 12:10
Milej Vlku, to nejsou jen televizní reklamy... : d@niela
jen počkej, nejpozději za měsíc to bude na tebe řvát z každýho obchodu - všude už budou nabídky dárků, od října většinou je už i vánoční výzdoba...
Takže Vánoce mám ráda, je to překrásný, ale nesmí v tom být ten "mus" ... prostě ne jen samé donucování: "Kup, kup, kup..."
smilies/smiley.gif
září 06, 2010 12:20
Díky za tip na porcelán ! : wendy
Jj, vánoce jsou takové, jaké si je uděláme, pokud nás teda nesebrala povodeň nebo hromadné propouštění. Vsaďme se, od kdy budou letos ve výlohách barevné kouličky a snítky a třepení...vánoce mám ráda (a reklama mě míjí, ale všimnu si termínu).
smilies/wink.gif
září 06, 2010 12:23
máš pravdu : vlk odjinud
asi začnu kupovat zásoby celé skořice, bo jak uhodí zima bude na půl roku z regálů pryč smilies/smiley.gif
září 06, 2010 12:24
no dyť přesne o tom mluvím vlku : erika
já právě taky miluju svařák na vyzdobeném náměstí atd., ale jak správně píšeš, V MRAZU! Popuzuje mě ignorování celého jednoho ročního období, které nás ještě od toho dělí, prostě ráda žiju trochu přítomností a né aby se mě někdo pokoušel dostat do vánoční atmosféry, když je ještě listí zelené, na zahrádce mi kvetou růže a je dvacet nad nulou.
září 06, 2010 12:39
Eriko : Iris
a přitom podzim je tak nádherný, viď,
září 06, 2010 12:59
Nojo, jen ještě nikdo nevymyslel nějaký "větší" svátek, : hermína
který by šel nějak využít... smilies/cheesy.gif
září 06, 2010 13:11
Jeden svátek by tu byl : wendy
skupina recesistů se chystá slavit VŘSR. Už shánějí vlaječky a metály...a už je pomalu za dveřma!
smilies/wink.gif
září 06, 2010 13:23
eriko, : bb2
můj postoj je totožný s tvým. Všechno má svůj čas. Teď ještě čichám k mušlím, třídím fotky a pohledy, ještě mám květináče s kytkama venku, griluje se a snídá venku. Halloween nadále ignoruji, ale s babím létem se loučíme, takže se vyndají svícny a lucerničky ve tvaru dýní a vyrobí se dekorace z listí smilies/wink.gif ale halloween neslavíme, kdepak smilies/smiley.gif až po dušičkách a hřbitovním rallye v mlžném oparu se budou mýt okna v rámci podzimního úklidu. V novém není větší generálky potřeba, navíc jsem v červenci čarovala v kuchyni tak divoce, že bylo nutné ji znovu vymalovat - všechno zlé je pro něco dobré, z čistě bílé je teď café laté a jak jí to sluší:-)
A teprve pak, kdy skončí listopadové mlhy, listí nešustí, ale lehce křupe, doma už je čisto, teprve pak je pozván čas vánoční. Teprve pak může začít vonět skořice, jehličí a vanilka najednou, znít vánoční songy.
Snahy obchodníků sice chápu, ale ingoruju. Dárky stejně nakupuju přes net a v říjnu už je mívám skoro všechny. V říjnu mě baví courat podzimním městem, ale v listopadu už ne, tak si na kafe apod. zajdeme zase až v prosinci, to už naopak snesu kdejaký kýč :-)
září 06, 2010 13:36
wendy : mamča
Když se chce, vždycky se nějaký svátek ke slavení najde. smilies/cheesy.gif
My jsme jezdili s partou vždycky druhý týden po Novém roce na hory. A aby měly děti nějaké povyražení, dělali jsme 10. ledna lampiónový průvod, s odůvodněním, že slavíme Husákovy narozeniny. smilies/wink.gif
září 06, 2010 14:04
Jo copa Gustav, tos mi připomenula - s tím já vždycky slavila ty narozky : wendy
neb ten vzácný muž se ráčil narodit v týž den co já. Když - kdysi - kolega dal v práci na oficiální nástěnku ke Gustovi i moje foto s tímto oznámením, dal si jej zavolat soudruh ředitel. Tvrdila jsem pak, že to byla sázka, tak nás vyrazil oba s tím, že jsme OBA mladí a blbí a že to soudruhovi předsedovi ZV KSČ nějak vysvětlí. Vedoucímu jsem pak vyprávěla, že je to po mne vlastně čest a že se starším zkušeným soudruhům divím. Hodil po nás šanon
se čtvrtletními výkazy. Jo, my se nadělali skopičin.
smilies/wink.gif
září 06, 2010 15:48
wendy : mamča
No vidíš, jak jsi se slavně narodila ! smilies/cheesy.gif Stejný den, (jen o pár desítek let později) jako soudruh Husák ! To budu teď slavit dvakrát...
Moje sestra se narodila 7. listopadu, na výročí VŘSR. Když byla malá, tak se domnívala. že lampiónový průvod chodí na její počest.
září 06, 2010 17:02
Chichi : wendy
to je kouzelný s tou sestřičkou ! KOUZLO NECHTĚNÉHO.
Tak se mějte.
smilies/wink.gif smilies/cheesy.gif
září 06, 2010 17:43
wendy, mamča : ladybird
To jsou kouzelné příběhy z totáče, opravdu jsem se upřímně zasmála. Též na ty věci, které tahle doba přinášela, lecdy s chechtotem vzpomínáme. A těším se na serál Vyprávěj, který vzpomínky na takové veselé historky vyvolává smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
září 06, 2010 18:03
mamka : vlk
se narodila 21. srpna, to se fakt blbě slavilo, naštěstí jsme to většinou zapíjeli někde hluboko v lesích na táborech, kde to soudruzi neměli šanci sledovat smilies/wink.gif
září 06, 2010 21:40
vlk : mamča
Naopak, mohli jste si u soudruhů významně šplhnout, že slavíte "výročí 2. osvobození" smilies/grin.gif
Nejlíp vodkou, borščem a pirohama v Milovicích... smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
září 07, 2010 09:15
Nš šéfkonstruktér se narodil 21. srpna : wendy
taky se bál slavit, jak roky šly nevěda, kdo ho bude bít.
smilies/wink.gif
září 07, 2010 09:31
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]