O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

POMLUVA PDF Tisk E-mail
Pondělí, 04 červen 2007

 Dobrý den, prosím, potřebuji poradit - co nejdříve, prosím. Již šest let žiji s přítelem a máme spolu dvouletou dceru. Jedna slečna romského původu na potkání všem vykládá, že otcem jejího měsíčního dítěte je můj přítel. Jsme všem pro smích a vůbec nevím, jak se mám bránit. Můj přítel vše popírá. Ona sama však jen tvrdí, že je to pravda, ale k soudnímu určení otcovství nijak nespěchá.

Děkuji Jana

 

 

 

 

ODPOVĚĎ: 

 

     Dobrý den, Vaše situace je opravdu nepřijemná. Na dotyčnou slečnu můžete podat trestní oznámení na základě § 206 zák. č. 140/1961 Sb., trestní zákon - část II. - hlava V. - "Trestné činy hrubě narušující občanské soužití  - pomluva". Skutkovou podstatu tohoto trestného činu naplní ten, kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu.

 

     Naznačila jste dále, že nespěchá k soudnímu určení otcovství. Pokud již byla žaloba na určení otcovství podána, pak je na rozhodnutí soudu, jak bude postupovat. Pokud ne, může Váš přítel určovací žalobu sám podat, aby její tvrzení vyvrátil.

 

     Může se také domáhat soudní cestou (jako součást žaloby) také odškodnění ve formě omluvy či finanční náhrady.

 

 

Mgr. Martin Sládek

(přímé spojení v redakci)

 

 

 

 

Komentáře (20)add feed
jedině ať na ni : AlenaT
on podá trestní oznámení pro pomluvu a pžaduje, aby své tvrzení prokázala u soudu. Jinak patrně nelze. Taky bych na ni - být tvým přítelem - požadovala mastné odškodnění.
červen 04, 2007 14:19
Alena T. : mamča
Už vidím, jak mu snědá spoluobčanka splácí odškodné za pošramocenou pověst ze sociálních dávek a rodinných přídavků. smilies/grin.gif
Jiný příjem nejspíš nemá, leda by mu platila v naturáliích. smilies/cry.gif
červen 04, 2007 14:35
pak by : AlenaT
se zajisté dočkal i toho děťátka hahaha - ale né, jak dojde na policajty, tak ona od toho dá ruce pryč. Hlavní je hned "ukázat zuby" a nenechat se zdeptat.
červen 04, 2007 14:41
no otázka je kde je pravda? : Inka
A chce po příteli alimenty?
červen 04, 2007 14:53
kde je pravda, : Jana
to soud zjistí, pokud se na něj obrátíte, jen aby ta pravda nakonec nebyla nepříjemná. smilies/undecided.gif slečna si to mohla vymyslet, ale nemusela... teď je to tvrzení proti tvrzení a je pochopitelné, že Jana víc věří svému příteli než nějaké slečně, která navíc tvrdí, že s ním má dítě. ale kde je pravda, vědí jen ti dva - přítel a slečna.
na místě své jmenovkyně bych napřed zjistila, jaký ta slečna může mít důvod k tomu, aby takovou věc rozhlašovala. jen tak pro legraci to asi nedělá, ale důvodů může být moc, od skutečného otcovství až po mstu za něco...
a taky bych k tomu soudu šla, jen pokud bych si byla definitivně jistá, že vím, jaký ten výsledek bude. anebo že ho ustojím, ať bude jakýkoli.
možná to zbytečně zamotávám, ale je potřeba počítat se vším a sama jsem už párkrát poznala, že ptát se mám jenom tehdy, pokud opravdu chci znát pravdivou odpověď.
červen 04, 2007 16:00
no moment : Litanie
tak jak popisujete by opravdu jednala "slečna".Ale tato slečna je jaksi Cigánka.A až se prokáže,že to má s vlastním strýcem tak uslyšíte:A vy si myslite co?Že keď može mať s tým oným decko ona,tak prečo aj ja ne?Lebo som Cigánka? Tak toto pánové je rasoá diskriminácia!
červen 04, 2007 22:07
no a co že je to cikánka : Jana
taky by se dalo opáčit, cikánky jsou hezký holky a kdo ví jestli on náhodou... - ale ne, fakt nevím jak to bylo, znova říkám, to vědí jenom ti dva, pravdu ať najde soud, pokud nejsou schopní nebo ochotní se na ní dohodnout.
z takových výpadů jako je ten v předcházejících se mi ovšem fakt zvedá kufr smilies/angry.gif
červen 05, 2007 02:48
... : Jana
...v předcházejícím příspěvku, překlep
červen 05, 2007 02:49
Je to cikánka takže věřit polovině z toho, co říká : wendy
to není nic nenávistného, to je konstatování skutečnosti, že cikáni nepovažují lež za špatnou věc. Užijí ji vždy, když jim může dobře posloužit. ZA druhé - jak psala AlenaT - nenechat se zastrašit, oni jsou zvyklí, že když hodně ječí, kdekdo jim vyhoví, aby měl od nich pokoj. A ro je ŠPATNÉ - nepovolit. ALe zase - chlapci si občas vyprávějí o tom, jaký to je s cigoškou - možný je všechno, třeba to i zkusil. Rozhodne zkouška otcovství, pokud slečna necouvne. A že jste pro smích ? Co je to za lidi ?
červen 05, 2007 08:05
a neměl by tohle řešit Tvůj přítel? : Inka
Jedině on si může být jistý jak to je, nikdo jiný. Tohle je dost vážný tvrzení na to ho vyslovovat jen tak z plezíru.
červen 05, 2007 08:54
Jano, : Ráček
chápu, že Tě to trápí, ale jsem přesvědčená, že soudy tu nic nevyřeší a ani by mě nepřekvapilo, kdyby si ona " snědá slečna " ani to předvolání neuměla přečíst smilies/grin.gif
Jestli má Tvůj přítel čisté svědomí, držte při sobě a absolutně ji IGNORUJTE ! Ale těžce !!!
Kdo se vám vysmívá bude zrejmě na úrovni " bublajícího bahna " ! Takže , přestaň to řešit a ona když uvidí, že Vás to nerozhodilo, tak nic nenadělá !!!! Ono takových sviní i " bílých"
je dost, mluvím z vlastní zkušenosti, taky o nás roznášela jedna ..... pomluvy a my ji silně ignorovali a dělali, že jsme úplně v pohodě a že na ni kašlem... Přestala
červen 05, 2007 10:29
Cikánka nemůže nikoho pomluvit. : Jiřina
Normální lidi cikánům nevěří. Na Moravě slovo cikánit znamená lhát.

červen 05, 2007 16:59
hmmm : Jana
ač rozhodně autorce dotazu nepřeju, aby to tak pro ni dopadlo... protože to by bylo asi hodně zlé...
...tak bych se královsky bavila nad protaženými ksichty některých zdejších přispěvatelů a přispěvatelek, kdyby zkouška otcovství prokázala, že slečna má opravdu dítě s dotyčným, soud jí přiřkl alimenty a ještě by navíc vyhrála žalobu na ochranu osobnosti.
až se prokáže, kdo z těch dvou neříká pravdu, jestli ta slečna nebo Janin přítel, pak si říkejte co chcete. do té doby se dopouštíte téhož, proti čemuž právník Martin Sládek navrhuje bránit se soudně - pomluvy. a to dost hnusné.
červen 05, 2007 17:47
No tak příspěvek od Jiřiny byl dost silný, i když cigánit = lhát se běžně používá i u nás a z něčeho to vzniknout muselo, že. Nemusí to být zrovna 100% tento případ, ale může. : wendy
Komentáře se zakládají na zkušenostech. Pravdu ukáže až zkouška otcovstí. Jestli má ona pravdu, já sama si řeknu - zase jedna pravdomluvná ! Nevím, proč bychom se kvůli tomu tady musely rozčilovat.
červen 06, 2007 08:26
to taky : Kamila
už bylo na původní Kudle, ne?
červen 06, 2007 09:34
ne, to bylo něco podobného, : d@niela
ale tohle je "čerstvý"
červen 06, 2007 10:17
Děkuji za vaše názory : Jana
na policii už jsem byla po jejich slovním napadení. Bylo mi sděleno, že je to jen z jejich strany přestupek, ale pokud bych tak učinila já, pak je to rasismus, protože oni jsou menšina. Takže na ně metr není!!! Můj přítel je podezřele v klidu . asi k tomu má velký důvod .
Děkuji Jana
červen 14, 2007 11:52
Smích : Jana
Pro smích jsem spíše já. museli byste ji vidět . Jestli je pravda to co ona tvrdí, pak je to síla, protože o mě je i v mém věku se třema dětma zájem nemalý. Jana
červen 14, 2007 12:09
Poslyš, Jano, ty o svém příteli nemáš moc dobré mínění, že? : Šerlok Homeless
Jestli mu věříš míň, než cikánce, tak se s ním rozejdi a najdi si chlapa, kterému můžeš věřit (když je o tebe zájem nemalý). A jestli jsi ho podezírala neoprávněně, tak mu tím umožnít najít si lepší ženskou, než takovou, která dá na řeči cikánky..
Co chceš slyšet od lidí, kteří tvého přítele neznají?
říjen 29, 2009 22:28
Poznámka : Mackiz
Dobrý den. Jak se chcte domoci spravedlnosti, když spravedlnost neuznávají státní orgány, které si platíme? Podal jsem také trestní oznámení "pro pomluvu", na policii ČR! Sousedka tvrdila v přítomnosti úřednic na stavebním úřadu,/a ty to P.ČR potvrdily/ že k ní do dvora lezu oknem ze svého domu. Policie, /lépe řečeno náčelník OO P.ČR/ NEDOVOLIL kvalifikovat toto jednání jako trestní čin a trval pouze na PŘESTUPKU, ohánějíc se přitom svým "právním vzděláním!" Mezi tím, prošla i lhůta pro podání tzv. "návrhu podání k projednání věci" a tím pádem předseda pořádkové komise, správní řízení ZAMÍTL! TAKÉ DOBŘE PLACENÝ ÚŘEDNÍK "Mgr. S PRÁVNÍM VZDĚLÁNÍM!!" Naštěstí po mé stížnosti na Kr.Ú. bylo nařízeno panu Mgr. odvolací lhůtu přepočítat správně a jednání obnovit! 30. května jsem podával oznámení a představte si, že JIŽ 6. prosince se bude věc /přestupek / projednávat!! Tož asi tak nějak to právo a spravedlnost u nás funguje!!!
listopad 16, 2012 16:09
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.
[CNW:Counter]