O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TRVALÝ POBYT PO ROZCHODU? PDF Tisk E-mail
Středa, 19 květen 2010

 Dobrý den, Kudlanko, potřebovala bych poradit. Rozešli jsme se s mým přítele a on mě a mou dceru teď chce okamžitě odhlásit z trvalého pobytu. Bohužel se nemám kde jinde přihlásit. Může to udělat a pak se tedy mám přihlásit kam? Na úřad?...Prosím o radu. Děkuji Katka

 

 

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

 

Milá Katko,

 

       pokud tam ty a tvá dcerka bydlíte a neodstěhujete se dobrovolně, tak sice nemáte užívací titul k nemovitosti (nejsi nájemce a ani spoluvlastník), ale jemu nezbývá než podat žalobu na vyklizení. Protože městský úřad ti nemůže zrušit trvalý pobyt, pokud v té nemovitosti reálně bydlíš.

 

      Nu, ale asi by bylo vhodné si nějaké to jiné bydlení najít a přihlásit se na úřadě. Pak tvým i dcerky místem trvalého pobytu bude nadále sídlo ohlašovny, v jejímž územním obvodu ti byl trvalý pobyt úředně zrušen. Novou oficiální adresou pro evidenční účely a pro komunikaci s úřady tedy bude napříště sídlo ohlašovny, a to až do té doby, dokud si sama nezvolíš jiné místo trvalého pobytu. Zbývá jen dodat, že ohlašovnou je obecní úřad, resp. úřad městské části, konkrétně jeho občansko-správní odbor.

 

 d@niela

 

    

.

Komentáře (2)add feed
nemusí podávat žalobu na vyklizení : bb2
stačí když vymění zámky, sbalí vám kufry, uloží je do úschovny a předá ti k tomu úschovní lístek proti potvrzení, že ti ten lístek dal (pokud si myslíš, že ten lístek odmítneš a tím něco vyřešíš, tak ne, pošle ti ho doporučeně na adresu tvého trvalého bydliště, se vhozením do schránky po 10 dnech, čili to budeš mít uložené na příslušné poště po dobu 10 dnů a pak to najdeš ve schránce v domě, kde jsi doposud bydlela. Klíček od schránky asi máš).

U své nemovitosti, jejíž je jediným vlastníkem, si může vyměnit zámky kdy chce a klíče dát komu chce. Pokud nejsi jeho manželka a tvá dcera není jeho dcerou, má k vám stejné povinnosti jako ke každému jinému podnájemníkovi - tj. žádné, pokud nemáte sepsanou smlouvu o užívání nemovitosti a době užívání. Bohužel pro vás.

No a pak už tam reálně bydlet nebudeš, což bývalému příteli dosvědčí xxx jeho současných kamarádů, případně jeho nová přítelkyně, která tam reálně bydlet bude.
Myslím, že se ale obejde bez toho, protože coby vlastník bytu je jediný oprávněný k tomu, aby udílel souhlas s trvalým pobytem někoho ve svém bytě i k odejmutí toho souhlasu.
Podá si žádost na MÚ, doloží že je jediným vlastníkem, MÚ v té věci zahájí správní řízení, což je jen formalita k dodržení zákonného postupu. Nevím, jestli tě MÚ v rámci toho správního řízení vůbec obešle, to ti zodpoví u vás na MÚ.

Pokud bude vychytávat mouchy, pořídá seznam věcí, které vám sbalil, případně k celé akci přibere svědka - kamaráda. Ale obejde se i bez toho, těžko ho budeš žalovat pro chybějící spodní kalhotky a když si vymyslíš, že mu zavaříš údajným chybějícím foťákem, počítačem apod., budeš muset dokázat, že jsi ho měla, že jsi ho měla v tom bytě, že jsi ho neodnesla a že ho odnesl on.

To jsou bohužel důsledky svazků bezpapírových, bez ponechání si zadních vrátek. Když máš dítě, není nejlepší spálit si mosty, ale to už teď víš sama.

Ano, přihlásíš se na úřadě svého posledního trvalého pobytu.
květen 19, 2010 13:58
Trvalý pobyt : DrAZ
Je to tak, jak píše bb2. Trvalé bydliště je jen evidenční údaj, který nezakládá žádné uživatelské právo k nemovitosti. Pokud nemáte jak doložit, že jste v nemovitosti na základě nějaké platné smlouvy (což asi nemáte), tak majiteli stačí oznámit na evidenci obyvatel, že dále nemáte zákonný nárok mít trvalé bydliště v jeho objektu. Úřad Vás vyzve, abyste oznámila nové trvalé bydliště (a doložila nájemní smlouvou, nebo souhlasem majitele). Pokud tak neučiníte, tak vám úředně přidělí trvalé bydliště na adrese magistrátu (sídlo ohlašovny, v jejímž územním obvodu byl trvalý pobyt úředně zrušen). Jediným záchytným bodem by snad mohl být doklad, na základě kterého Vám trvalé bydliště na dané adrese bylo zřízeno...
červen 06, 2010 22:49
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]