O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAKPAK JE DNES U NÁS DOMA? – 3. 5. - 9. 5. PDF Tisk E-mail
Pondělí, 03 květen 2010

Tak už je to tady. Jaro. Přišlo na nás všechny se vší parádou. Mě postihlo nejvíc, posléze je na řadě pes a nakonec až manžel. Tomu se veškeré jarní zatmění mysli nějakým zázrakem skoro vyhnulo, až na jednu maličkost. Ale k tomu se dostanu. Začnu psem. Odjakživa je ten náš Kikin pěkný lump.

 

 

 

 

 

      Ale tentokrát ho jaro zachvátilo v takové míře, že začal i tesknit. Sedí pod otevřeným oknem, sedí na balkoně, čumák vražený dole na podlaze, kde je mezera akorát na jeho čumák, a tiše vzdychá. Venku je jak urvaný z řetězu, čenich na zemi, hlasitě ňufá a ňufá, vyslídil onehdy stopu nějaké háravé fenky a nemohla jsem ho odtrhnout od její značky na zemi a málem vytrhal jak trávu, tak sežral i tu hlínu pod ní. Druhým znakem bylo jeho totální ohluchnutí vždy venku ve chvílích, kdy měl hlavu nízko u země. Čili se tak dělo celou vycházku, venčení a veškerý pobyt venku. Sluch se mu navrátil vždy až doma, po zaklapnutí domovních dveří. Doma pak seděl u dveří a nešťastně koukal, jako že se nemůže dostat ven a vystopovat si ji.

 

     Dále znásilnil několik dekoračních polštářků, při zaslechnutí cinkání klíčů v zámku vyskočil tak divoce, že se pořádně praštil do hlavy, alébrž právě ležel pod konferenčním stolkem v obýváku, jehož deska je nižší než hlava našeho pesana. Při večeři si zase samou radostí skočil do misky z vodou, tu si tím vylil do misky s granulemi a pak jen zoufale hleděl, kam se mu ta voda poděla. O dva dny později ji potkal, tu svou jedinou, vrhnul se k ní s nadějí a láskou, kdežto ona na něj nevraživě vrčela a když si chtěl čuchnout, ohnala se po něm. Tak skončily jeho námluvy s vyvolenou a začala doba tesklivého kňučení pod otevřeným oknem. Doufám, že se mu hormony zase dají do pucu a vrátí se nám ten náš starý dobrý pesoň.

 

 

chytrej pejsek, co?

 

 

     O sobě raději moc psát nebudu, bylo by to spíš smutné počteníčko. Když nejsem unavená z té přemíry jara, tak zapomínám, když nezapomínám, tak jsem unavená, dostihla mě jarní únava, tedy nenápadně se přehoupla ze zimního spánku a nechce mě opustit, jak je jí u mě dobře. Onehdy jsem se šla vysprchovat a v koupelně nebyl jediný ručník. Tak jsem si tedy pro nějaký nový skočila do skříně v šatně. Ovšem po otevření dveří šatny jsem udělala dva rozpačité krůčky dovnitř a zoufale přemýšlela, cože jsem to vlastně chtěla. Nepomohlo mi ani vrácení se za dveře, jak radívala babička, musela jsem si vlastně i horko těžko vzpomínat, cože jsem to vlastně vůbec chtěla udělat. Než mi došlo, že jsem chtěla spáchat očistu těla, tak uplynula půlhodina.

 

     No a manžel? To je jen velmi slabý odvárek. Ovšem jak mně, tak i jemu, utekla jedna maličkost, jako bylo to, že v sobotu byl první máj, kdysi s pompou slavený svátek práce, tudíž státní svátek, a ve státní svátek jsou většinou obchody zavřené. Přinejmenším ty běžné krámky s pracovní dobou denně do šesti a v sobotu do dvanácti. A tak jsme se alespoň spolu ruku v ruce vypravili do města s tím, že možná nakoupíme a pak se mrkneme na náměstí, kde probíhají prvomájové oslavy a možná tam budou i hopsalky-mažoretky.

 

PS: Pes už se trochu uklidnil, už si zase šel i lehnout a nečumákuje u každé mezery, kterou proudí do bytu čerstvý vzduch. Manžel už je taky naprosto v rychtyku, jen já jsem pořád ještě mimoň. 

 

 

Tak mi teda poraďte, co s tím?

Jen doufám, že to není věkem, anebo jo,

klidně to řekněte, ale jen s radou, jak se zase vrátit do použitelné formy.

 

A vůbec - jak je U VÁS DOMA?

 

 

Všechny zdraví jarem zmámená

Lucka

 

 

Komentáře (3)add feed
Lucko : mia
taky jsem poslední dny nějaká zdachmaná, o roztržitosti ani nemluvím. smilies/smiley.gifJinak tady zatažená obloha, občas prší. Kvetou tulipány, modřence a obvyklá jarní květena. Ptáci zpívají. Ale objevili se i živočichové méně vítání a sice mravenci. Začínají se šířit bytem jak lavina. O víkendu opékání selete na oslavě u známých a půldenní výlet do muzeí v Písku, pak u Protivína procházka kolem řeky Blanice. Kdo má rád zvířata, v Protivíně je soukromá krokodýlí zoo. Možná o ní napíšu článeček na Kudlu.
květen 04, 2010 10:20
u nás je dnes krásně, : Inka
proběhla tu ochutnávka vín z Tanzberka sekty počínaje, přes tichá vína, bílá minerální, dobře vychlazená s prima kyselinkou červenými ovocnými víny konče.... myslím, že po té vidím svůj život i přes některá úskalí, které se tu právě v poslední době nečekaně jako tornádo přehnaly poněkud růžověji....
včely se množí, psi očekávají svou raní a večerní procházku lesem, kočka se v noci přimazluje a přede a přede .... jsme zdraví, tak co bychom si mohli více přát smilies/smiley.gif
květen 05, 2010 22:18
Tak u nás už je tu druhý den jako v prádelně. : strejda
Mlha i zde, v dolíku a do toho velmi drobně mrholí. Někdy se i rozprší, ale v zápětí opět mrholí. Takový zahradní rozprašovač nikde nekoupíte. Má to ovšem pozitivní vliv na zeleň. Ta jede.
A do toho všeho tu plánovitě mění komplet celou elektriku. Stavbou nových sloupů počínaje a kabaláží až na dům konče. Naši snědí spoluobčané mi tu rozkopali část dvora, aby se elektrikáři dostali s kabelem k domovnímu rozvaděči a protože je tu tak nevlídno, zimno až hnusno, přepadla mne lítost a tak jsem jim uvařil horké kafe. Říkám si, když dám elektrikářům, nebudu přece rasistou a dám i těm chudákům kopáčům. Vždyť jsou to lidi, že? Vypili kafe a chtěli cígo. Dal jsem jim po cígu a když mi to opět zaházeli, upěchovali motorovým pěchem, loudili další cígo. A tak jsem si vzpomněl na prst a na celou ruku a odkázal jsem je na hospodu. A říkali mi šéééfe.
(Pro pááána krále, jaký já jsem to šéf?)
A nechce se mi vůbec nic dělat.


květen 06, 2010 13:25
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]