O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SILVER CITY, MĚSTO DUCHŮ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 05 duben 2010
Přejít na obsah
SILVER CITY, MĚSTO DUCHŮ
Strana 2

Silver City je dnes městem důchů, Ghost Town, městem, odkud se všichni odstěhovali, pokud neumřeli na místě. Je jedním z mála hornických měst, které nevyhořely do základů, nebo nevyrostly do moderního města.

 

 

 

 

 

      Cesta do Siver City - to je jako ponořit se do hostorie, ovšem americké, protože v Evropě není cesta do stopadesát let starého města nic výjimečného. Hotel Idaho vypadá dnes skoro stejně jako před sto lety. Skoro stejně, protože bylo přidáno několik vymožeností, jako je elektrické osvětlení napájené bateriemi, dobíjenými benzínovým agregátem. Tenkrát ale tenhle hotel stál v Ruby City, městečku dnes už neexistujícím, postavili je v roce 1863.  

 

 

 

 

 

 

 

     V roce 1866 ztratilo totiž Ruby City statut okresního města - ve prospěch svého rivala o jeden a půl kilometru dál proti proudu potoka. Hotel, tak jako mnoho budov, rozebrali a po sněhu a ledu přepravili na nové místo do Silver City. V roce 1868 byl do hotelu zaveden vodovod z nedalekých pramenů, v roce 1871 přistavěli bar, ve sklepě byla vybudována moderní kuchyně pro restauraci a nové koupelny byly vybaveny teplou a studenou vodou. Byl to tenkrát určitě krásný hotýlek…

 

 

 

 

 

     V roce 1942 byl ale hotel zavřen a začal chátrat. Pak, po dlouhých letech,  na jaře roku 1972 Edward Jagels hotel koupil a začal ho uvádět do původního stavu. Zdaleka to za svého života nestihl, i když celých 30 let na hotelu pracoval. A tak od roku 2001 má hotel nové majitele, kteří pokračují v Edwardově díle. Dnes opět můžete v hotelu dostat něco k snědku, i když, vzhledem k podmínkám to luxus není. Prošli jsme si hotel a prohlédli si, v jakém “pohodlí” tenkrát bydleli; dokonce tam můžete dnes znovu přespat.

 

 

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]