O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

"MANŽELSKÉ" DLUHY PDF Tisk E-mail
Neděle, 17 leden 2010

 Dobrý den. Potřebovala bych poradit... Žila jsem několik let s manželem (alkoholikem), s kterým jsme měli strašně moc dluhů. Kdykoliv něco přišlo, tak pak řekl, že to zařídil. Upomínky jsem vždy převzala já, spolu s poštou, všechno mu dala, o peníze v domácnosti se totiž staral manžel.

 

    

 

 

 

      Nyní jsme už rozvedeni, ale nevím si rady, jak to s těmi dluhy vyřešit - ani nevím, kde všude, ale vím, že je toho strašně moc. Já žiju s dětmi jen ze sociálních peněz. Kde mám zjistit, kde všude dlužím a kolik? Nevím už vůbec, jak to všechno zaplatím, starám se o dvě děti, malá dcerka má dětskou mozkovou obrnu, je postižená. Vím že si za to můžu sama, moc jsem mu věřila, ale chci to vše nyní zařídit a mít konečně klid.

 

      I když budu platit celý život, ale budu v klidu spát. 

 

Moc děkuji všem za rady, Petra

Komentáře (5)add feed
Centralni Registr Dluzniku CR : Ling II
https://www.centralniregistrdluzniku.cz/verejny-registr-dluzniku.htm
Na techto strankach najdes vse, muzes si vytisknout pripadne potvrzeni o bezdluznosti, hledat v registru dluzniku a podobne. Nektere sluzby jsou za mirny poplatek, ale aspon budes mit jasno, kolik a kde dluzis.
Hodne stesti.
leden 17, 2010 23:24
Problém je, : Sinix
že tam nemusí být všechny dluhy. Hlavně nebankovní instituce toto moc neřeší. Nejlepší je najít všechny doklady (smlouvy o poskytnutí úvěru, podepsané směnky atd.). Pokud je nemáš, je to dost průšvih, protože pak si na tebe může každý vymyslet cokoli a pokud nemáš přehled, pak se dost těžko můžeš bránit...

Jinak, jak proběhlo vyrovnání SJM? Při rozvodu a vypořádání SJM se dluhy vypořádávají stejně jako ostatní majetek. To máš všechny dluhy platit ty a manžel dostal všechno ostatní?? To je nějaké divné.

Pokud jsi tak moc zadlužená a bereš tak málo, pak by možná stálo za to, uvažovat o osobním bankrotu. Informace o podmínkách jsou na internetu (http://www.osobni-bankrot.net/). Ale na to zase musíš vědět kolik a komu dlužíš, protože pokud máš splaceno méně než 30% dluhů, k vyhlášení osobního bankrotu potřebuješ souhlas věřitele (-ů). Ale připrav se, že pokud ti soud OB povolí, 5 let budeš žít de facto pod hranicí chudoby. Ale pak začneš znovu s čistým štítem.
leden 18, 2010 11:11
dluhy : jitka128
pokud si tvuj manzel bral pujcky o kterych ty si ani nemela paru jsou to dluhy jeho ne tvoje.Totez jsme resili se svym pritelem,kdy si jeho manzelka brala pujcky a jemu chodili upominky.Po rozvodu vyhledal pravnika a pravnik mu sdelil,pokud on nemel o pujckach ani paru pujcky jsou jeji a taky si je splati.Ma to i pisemne.Radim vyhledat pravnika i kdyz moc penez nemas stoji za to do toho investovat a mit klid.
leden 20, 2010 20:16
dluhy z manželství : abckacka
Dobrý den,potřebovala bych poradit,prosím.Jsem 2 roky po rozvodu a s exmanželem není možná rozumná dohoda.Vzal si skoro vše i to na co si myslím ani neměl nárok.Já jen platím liesingy za věci,které si užívá on v novém manželství.Taky plátím Lišku překlenovací úvěr a splácím půjčku.on nic a k ničemu se nechce znát.Poraďte prosím jak na něj převézt nějaké pélatby moc bych si tím pomohla.skoro nic mi nezbývá.Děkuji
březen 01, 2011 17:35
za chyby se platí : anomym
Dobrý den chtěla bych se zeptat je mi 23 let v 18 sem začala podnikat, protože mě do toho navedl můj bývalý přítel, který bral všechny uvěry a půjčky na moje jméno podnikání mám nic nevidělalo hned po 2 měsících sme skrachovaly a on utekl a samozřejmě si vzal všechno auto majetek atd.,a aby nemusel platit tak utekl všechno ted zůstalo na mě státní dluhy bankovní i nebankovní. Můžu si za to sama,ale byla sem moc mladá a hlavně blbá. Ted sem našla konečně někoho ským bych chtěla být a potřebuju vědět pokud bych sem se ted vdala a měla děti jestli by s toho neměl problémy můj součsný přítel. Já mám trvalý pobyt na městském uřadě nemám žádný majetek a pobírám socialní dávky. Doposud sem nic nesplácela jelikož sem na to neměla.
říjen 31, 2011 14:00
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]