O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DEN MAGHA PUJA PDF Tisk E-mail
Pondělí, 04 leden 2010
Přejít na obsah
DEN MAGHA PUJA
Strana 2
Strana 3
Strana 4

 

 

 

 

 

 

 

 

      Přicházím k velikému budhistickému chrámu, který obklopují davy lidí. Je totiž první úplněk třetího měsíce v roce a Thajci slaví Den Magha Puja.

 

     V ten den se podle legendy před dvěma a půl tisíciletími sešlo zcela spontánně 1250 osvícených mnichů - arahantů, aby vyslechli z úst samotného Buddhy řeč, která položila základy buddhismu.  

 

      Celý chrám (wat) je obklopen stánky, ve kterých se prodává všechno možné. Kupuji si tedy za dolar jakési smažené salámové kuličky s chili omáčkou, lepkavou rýží a ananas. Arroy mák mák. Moc dobré je to.....

 

      Po dobrém jídle vystupuji po schodišti na velkou plošinu, která obklopuje celý wat. Jsou zde snad tisíce lidí, kteří drží v rukou velké bílé květy a ve světle svíček pomalu kráčejí ve směru hodinových ručiček okolo chrámu.

 

     Užasle celé divadlo sleduji, když v tom mě někdo zatahá za nohavici. Je to malinkatá holčička, která mě po krátkém váhání bere za ruku a kamsi mě táhne. To "kamsi" je roh celé plošiny, kde u zábradlí čeká její rodina.

 

     Nikdo se nezdá být překvapen mou přítomnosti. Všichni se usmívají a zdraví mě sepjatýma rukama. Udělám taky "wai", vyfasuju od nich bílou květinu a pak se společně přidáme ke kroužícímu davu.

 

 

 


 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]