O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ARCHIV - POŘÁDEK V EKONOMICE PDF Tisk E-mail
Sobota, 05 prosinec 2009

Nazrál čas pro pořádek, neboť chlívek v dceřině pokoji překročil horní hranici v kategorii chlívek a přešel do kategorie humus. Dle mých soukromých propočtů se v některých hůře přístupných částech pokoje (pod postelí, v šuplíkách psacího stolu) vyvinuly fungující civilizace.

 

 

 

  

    

     Poté, co jedna z nich (buď ta na zbytcích svačiny nebo ta ze spodního prádla) zahájila lety do vesmíru, rozhodla se manželka zakročit. Moje drahá polovička má vůbec velmi zvláštní přístup k dceřině pokojíčku... Nazval bych to "vládním přístupem k sekundárním nešvarům v ekonomické oblasti." Manželka (v našem případě vláda) dlouho a systematicky bagatelizuje narůstající problémy (bordel) v ekonomické sféře (dceřině pokoji) zaviněné laxním postojem ekonomů (dcerou). Je to o to udivující, že manželka (vláda) problémy nepřipouští, přesto že já (opozice) na ně neustále upozorňuji. Místo toho mi předhazuje mé dávné neúspěchy, snažíc se naznačit, že ty současné jsou jejich přímým důsledkem. A tak jedinný, kdo z bordelu v ekonomické sféře (dětském pokoji) těží je... divte se, pes (lid).

 

     Jedině nepořádek a nepřehlednost mu dává netušené možnosti v oblasti kradení zbytků jídla a věcí vhodných k vlastní zábavě (dost podobné šedé ekonomice a černému trhu, není-liž pravda?) a získávání zapomenutých plyšáků použitelných jako "sexbrousky" (kdo má doma psího puberťáka, ví o čem mluvím). Takže máme nastolenou výchozí situaci... Tento stav je dlouhotrvající a dlouhodobě neřešený, přestože v jiných oblastech manželka (vláda) neustále napadá drobné nepořádky na mém (opozičním) psacím stole.

 

 

 

     Bodem zvratu se stal okamžik, kdy dcera napochodovala do obýváku s požadavkem na nákup nové blůzy, neb už nemá žádnou čistou. Manželka se zarazila a prohlásila, že před dvěma dny jich vyprala a vyžehlila celý stoh (velmi pikantně se to podobá požadavkům na další státní dotace poté, co již byly poskytnuty). 

 

     I vyrazila má drahá polovička ukázat dcerunce, kdepak že ty dotace... ééé... blůzy jsou. To, nač v pokojíčku narazila... v tom by zmizela dotace i s ministrem financí a ne jen několik blůzek. Na maželčinu obhajobu uveďme, že předpokládala určitou vyspělost dceřinu a vzhledem k jejímu věku i schopnost udržovat své věci pořádku. Samozřejmě - na úrovni osmi let. 

 

     Za příšerného křiku manželky (vlády) a nářku dcery (ekonomů) se začal pořádek v ekonomice. Já to vše sledoval z povzdálí a snažil se neušklíbat. Pes (lid) s očima navrch hlavy pobíhal sem a tam a co chvíli vyběhl z pokojíčku s kusem tatranky či svými (v dceřině nepořádku pracně ukrytými) granulemi (teď zrovna s nějakou běží... aha, tahle...  snad ročník 2003...  to byl na granule dobrý rok) a piškoty.

 

     Celé tohle "dělání pořádku" doprovázejí manželčiny výkřiky jako: Tady zavládne režim jako řemen... když to nejde po dobrým, pude to po zlým... bude facek jako potlesku v Národním (přitom svou jemnou nožkou rozšlápla nějakou, na zemi volně loženou, kazetu. Sedam dana... budiž Karmě země lehká... vyjadřuji nad tou kulturní ztrátou lítost... od ucha k uchu).

 

     Do toho všeho brečí dcera a pobíhajíc po pokojíčku a snažíc se zachránit alespoň část nashromážděných pokladů (to má dědictví po svém pradědečkovi z manželčiny strany... vetešnickej gen, kdo to máte v rodině, určitě chápete, co myslím) a velmi, ale velmi důležitých věcí jako například kousky polystyrénu, dva měsíce starý TV magazín, prázdnou lahvičku od laku na nehty (tu jsem já sám osobně už jednou vyhazoval!), vlasy od panenky (?), přední kryt od mobilu, 5 metrů traktorového papíru z počítače, vybité baterky ... a takhle bych mohl pokračovat dál a dál. Teprve kdesi vzadu (hluboko daleko) byly nalezeny ztracené blůzy, které, na rozdíl od dotací, jen těžko... vysublimují. 


     A potom, konečně, nastává kýžený okamžik, kdy zavládne klid a jediné, co napovídá o proběhnuvším uragánu, je hromada... čehosi uprostřed pokojíčku, z níž dcera, pod dozorem své milující maminky, vytahuje různé věci a ty pak ukládá a zároveň se snaží (i přes pohrůžky násilím), propašovat zpět do temných koutů k likvidaci určené poklady. Výsledným efektem je otřesené sebevědomí dcery (ekonomického managmentu), spokojenost manželčina (vlády) se svými schopnostmi, moje (opoziční) spokojenost, s tím, že jsem měl pravdu, což ovšem nikdo nahlas nepřizná a psí (lidová) spokojenost s plným břichem a vyhlídkami na nové možnosti, které skýtá fakt, že brzy, velmi brzy se začne v pokoji (ekonomice) formovat bordel nový, s novými temnými zákoutími.

 

     Konec konců, co je to vlastně pořádek? Jen nula na stupnici nepořádku... 

Jón Kixx

 

 

 

Komentáře (7)add feed
hahahahaha : alena puntíkovaná
a mně se divíte - že jsem v podobné situaci hodila po svých puberťácích skříní
prosinec 06, 2009 05:51
myslim, : mura1
ze to je uplne nejlepsi jonovo dilo. utkvelo v me databazi hluboce jiz tenkrat a pobavilo zas znovu. moooc dobry. jsem si dovolila prevzit slovni spojeni o vyvijejicich se civilizacich a zhusta ho tez doma pouzivam
prosinec 06, 2009 08:38
Vetešnickej gen : Míša šíša
Ano, chápu naprosto přesně, co tím Jón myslí. :-))
Opravdu výborný článek, narozdíl od databázistky Můry si ho už nepamatuju.
prosinec 07, 2009 08:53
Daníí : Kamila
díky ne příliš atraktivnímu názvu jsem článek málem přeskočila! To by byla ovšem šílená škoda, tohle je naprostej skvost. Mlhavě si vybavuju, že už jsem ho četla, ovšem díky své skloréze jsem si pošušňala jak poprvý, nádhera!
prosinec 07, 2009 11:35
nádhera, Kixx uměl : toulavej
nebo umí ?
prosinec 07, 2009 11:46
Už frčí odkaz : Zdena
na vnučky mejlík s podotknutím, že evropská unice (jako já) se co nevidět na ten jejich "švajnerajn" příjde podívat.
prosinec 07, 2009 12:06
Moc hezký ! : mamča
Buď mám tak špatnou paměť, nebo jsem zrovna na Kudlance chyběla. smilies/wink.gif
Hned článek přeposílám kamarádce, co pořád reptá, že má nepořádnou dceru.
Je třeba na to pohlížet s humorem. smilies/cheesy.gif
prosinec 07, 2009 14:16
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]