O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BUBÁCI ZE STRAŠIC PDF Tisk E-mail
Pondělí, 02 listopad 2009

 Je klid, ticho, jen hodiny na zdi tikají a najednou prask - akvárium je napůl, pak sklo v okně, hned zase žárovka. Nikdo ji nerozbil, praskla sama. Sama? Odkud se bera ta tajemná síla? Ve Strašicích na Rokycansku mají strašící dům manželů Mračkových. Odborníci se snaží, nic, ani geofyzikům se nedaří objevit příčinu těchto nezvyklých jevů, které neznají ani lodníci z tajemného Bermudského trojúhelníku...

 

 

 

     Má přijet i měřicí vůz Českého telekomunikačního úřadu.

     Zatím se snažili geofyzikové a elektrikáři.

 

     Měření bludných proudů, tedy elektrických potenciálů v zemi, zatím výsledek nepřineslo. Experti uložili do země seismický geophon, aby zjistili vibrace půdy. Vědci též prověřili elektrický potenciál v cizím proudovém poli, zdánlivý měrný odpor v zemi a provedli základní seismická měření, otřesy a dlouhé vlny. Údaje nyní hodnotí. Starostovi chodí neustále nabídky od šamanů. V pátek mu jich telefonovalo pár stovek. Jeden například nabízel, že vyžene zlé duchy kouzly.

 

    

 

     Pokud vše někdo nerozbíjí a nezapaluje sám, aby se dostal do televize, je ještě možnost, že by za to všechno mohla magnetická bouře, která vznikla silnými erupcemi na Slunci, před níž varovali ruští vědci?

 

     Bouře měla podle nich trvat do soboty 31. října 2009. „Od 22. do 25. října bylo zaregistrováno pět poruch magnetosféry, které celkem trvaly přes deset hodin. V nejbližších dnech bude tento jev dál zesilovat," citovala agentura RIA Novosti z informace astronomů.

 

     „Při erupci je vyvržen oblak rychle letících částic, které se šíří meziplanetárním prostorem, a pokud se potkají se zemskou magnetosférou, mohou vyvolat magnetickou bouři, tedy změny v magnetickém poli Země," vysvětlil na webu věda.cz Michal Sobotka ze slunečního oddělení Astronomického ústavu Akademie věd ČR.

 

     Podle něj lze při běžné bouři zaznamenat poruchy v příjmu krátkých radiových vln. Extrémně silná bouře by dokázala indukovat drobné vodivé proudy třeba ve vedeních vysokého napětí, ropovodech nebo plynovodech.

 

      Možná právě vlivem těchto vodivých proudů hoří u Mračků ve Strašicích elektrické zásuvky a další zapojená zařízení. Záhadologové mají novou šanci, jak si ohřát mysteriosní polívčičku tajemna...

 

 

 

Břetislav Olšer

 

Komentáře (18)add feed
Chlapci prý dokonce hořel kapesník u nosu... : opas
Tatííí, proč máš v ruce letlampu?
Chceš být v televizi? Tak sklapni a smrkej smilies/grin.gif
listopad 03, 2009 00:56
Klidně můžou měřit, co chtěj a naměřej tak akorát *************************** : NČ
Existujou síly, který žádný dnešní přístroje nezměřej, se ani neví jak.
Příčina je buď hluboko pod zemí, tedy před tisícima let přistátá vesmírná loď s funkčníma zdrojema energie, která vůbec nemusí bejt zrovna v podobě jakýkoliv nám doposud známý formy energie (a pak to měř, žejo, když nevíš vůbec co). Anebo se jedná o klasickej a popsanej výskyt zhmotnělý energie po pozemskejch nebožtíkách z blízkýho okolí (nikde jsem nečet, že tenhle druh energie je dnešníma přístrojema měřitelnej), klasickej poltergeist. Ti existují odjakživa a jsou popsáni v tisících vědeckejch pojednání. To jen někteří zpupní tzv. "vědci" nejsou ochotni připustit, že jsou věci, který voni nedokážou změřit, takže: "když to nemůžu změřit - neexistuje to".
Mi to připadá, jakoby krejčovskym metrem chtěli změřit elektrický napětí. A krejčovskej metr nereaguje, tak voni maj jasnej závěr - elektřina neexistuje! A protože neexistuje, budeme se tmářskejm blbečkum, upozorňujícim na její účinky, vychechtávat.


listopad 03, 2009 06:11
Poltergeist : wendy
to nás napadlo hned jaK se "to" nedařilo změřit. Jo, jsou věci mezi nebem a zemí...chudáci lidi co si postavili barák a je jim teď na dvě věci. Nezavraždili na tom místě co stojí někoho ?

listopad 03, 2009 07:40
Na mne to dělá dojem, : strejda
že je zde slučováno naráz několik druhů "energií" a že je to celé nějaké divné. Že by podvod? Rozbité sklo akvária a vyhořené zásuvky - zde jsou slučované hrušky s bramborama. Tohle už jsou dva rozdílné druhy energie. Viděl jsem rozprsklou šampusku při určitém nízkofrekvenčním, tedy slyšitelném kmitočtu a výkonu zdroje a při určité, nevelké vzdálenosti zdroje od šampusky. Ta se však rozprskla rezonancí. Vyhořelé zásuvky naopak napovídají, že - pokud je to celé pravda pravdoucí, jedná se zde o úplně jiný zdroj energie, o úplně jiný kmitočet. Položme se na otázku, proč vzplane samotná zásuvka, bez připojené zástrčky a tím i zátěže? Něco takového jako zahoření, by mohl způsobovat pouze obrovský vysokofrekvenční kmitočet, ale je tu opět další ale: Uvážíme-li, že k přeskoku 1kV v běžném prostředí dojde při vzdálenosti kontaktů 1mm, u zásuvky by k tomu muselo dojít asi při 15 kV mezi fázovým a zemním vodičem, kde je zdálenost asi 15mm. Záleží na vlhkosti. Dle médií je však objekt zcela odpojen od přívodu elektřiny a nadpřirozené bytosti si tam přesto stále pohrávají. Viz ty ohořelé ručníky. To prosím pominu izolační schopnost běžných instalačních kabelů, které by se měli už dávno prorazit.
V úvahu by přicházela ještě indukce, ale z jakého zdroje?, z čeho? a do těch několika pár desítek metrů kabelů pod omítkou? Napadlo mne, že domek by mohl stát shodou okolností i v nějakém ohnisku - viz lupa a sluneční paprsky. Ale to se všechno dá měřit. Energie ze sluneční erupce se však může naindukovat do VN soustav, kde jde o stovky km vodičů, ale do pár metrů drátu v domku? To je blábol. A zajímavé na tom všem je skutečnost, že v době, kdy tam jsou nějací lidé, kteří by tyto jevy chtěli objasnit či změřit, se nic neděje. Není to podezřelé?
Závěrem asi naštvu NČého a příznivce všeho nadpřirozena - co si nezměřím, tomu nevěřím. A basta! smilies/grin.gif


listopad 03, 2009 10:37
Strejdo: "co si nezměřím, tomu nevěřím. A basta!" : NČ
přesně todle mi nejedna řikala, když jsem je zamlada lákal na........
listopad 03, 2009 11:02
strejdo, : bb2
Trochu podezřelé to je, že. Ale že se něco děje potvrzuje i starosta obce. Nepodezírám majitele domu, rodiny je mi líto, určitě se nenudí tak, aby si samy podpalovali barák, koneckonců to natáčely i tv kamery. Starosti s hořícím domem a řešení v nedohlednu.
Potom, co odborníci nic nenašli, mne začíná napadat malá lidská závist...někomu vadí, překážejí...
listopad 03, 2009 11:33
... : bb2
sami...sami
listopad 03, 2009 11:34
při četnosti incidentů až několik desítek denně : erika
je mi velice podezřelé, že doteď nepřišli s přesvědčivějším důkazem. Fotky ohořelého ručníku ani povídaní "místního vědce" mi nestačí. Až uvidím záznam kamery, zachycující aspoň jeden incident celý, včetně opravdu samovolného vzniku, uvěřím že se nejedná o podvod.
listopad 03, 2009 12:13
Ty kabely by se mělY prorazit : strejda
smilies/cheesy.gif Barborka by řekla, že děda je popleta.
listopad 03, 2009 12:22
No, já bych to i při svých ne zcela obrovských znalostech fyziky : Vodoměrka
viděla na nějakého docela hmatatelného poltrgeista se zapalovačem v ruce... smilies/wink.gif smilies/cheesy.gif smilies/grin.gif
listopad 03, 2009 12:28
NČ, : strejda
když Ti Tvůj spolupíč Kozla řekne:"...ta je ale měla...", věříš mu? Vždyť ta velikost je relativní. Někomu se líbí pouhá vyrážka, jiný si chce přímo popinkat či poplenit. A proto bych dal na oči, raději však i na ruce, protože v době náhražek všeho člověk nikdy neví, abych mohl udělat závěr a říci, "ano, ta je měla..."
Tolik na vysvětlení té mé poznámky k měření.
Doufám, že jsem tímto příkladem nijak nepopudil tu paní s těmi brabečky.
listopad 03, 2009 12:42
Strejdo, : Michal
tak mi ty tvé připomínky připomínají (Bože, už tohle spojení je blbost, ale nešť) víru. Část lidstva věří, že Bůh je, protože nikde není důkaz toho, že není. No a druhá část věří tomu, že Bůh není, protože nikde není důkaz toho že je.
Přece není možné odmítat existenci toho čemu nerozumím, co nemohu změřit, na co nemohu sáhnout.
Je toho tolik kolem nás, čemu nerozumíme, tak co, o jednu záhadu víc nebo míň?
listopad 03, 2009 16:37
Michale : kolemjdoucí
pokud má člověk nějaké zkušenosti s tím, co dokáže elmag pole (a to strejda evidentně má), tak ho taky musí zarazit, že tady něco nehraje. Tohle by možná dokázal nějaký vysokovýkonný laser, ale to by asi odnesli i ty lidi. Ale nechme se překvapit, třeba je tam sám ďábel smilies/wink.gif

tyto znaky opište: naser
listopad 03, 2009 17:50
Michale, : strejda
stejně jako Ty, i já čerpám pouze z médií a vyjádřil jsem se pouze k vysloveným nesrovnalostem. A právě ty ve mně budí nedůveru. Nějaké závěry by měli udělat mnohem fundovanější lidé, kteří se tímto případem zabývají na místě, mohou si to či ono osahat, ale zatím se z toho dělá jen mediální humbuk. Souhlasím s Tebou, že mnoho věcí je stále neznámých, neprobádaných. Naproti tomu však existují nediskutovatelné fyzikální zákonitosti, které tvoří základ a bez kterých bychom se neobešli. Nemohu přikyvovat někomu, kdo tvrdí, že např. dvě a dvě jsou možná čtyři, ale protože dosud neznáme důležitá fakta, až se to blíže probádá, výsledkem by mohlo být i číslo pět. Tak takle ne.
Celá léta jsem se pohyboval převážně ve vf oblasti, někde kolem 70ti cm a to profesionálně a amatérsky i v ostatních vlnových délkách. Spolupracoval jsem s ČTU při vyhledávání rušivých vlivů, rušivých frekvencí, protože jsem k tomu měl měřící prostředky, vybavení a také trošku znalostí. A proto z toho, co jsem dosud slyšel a četl, dělám takové závěry, jaké dělám.

Další malá nesrovnalost. Snad i Tebe zarazí. Součet všech těchto nesrovnalostí pak budí přirozenou nedůvěru: Všiml sis těch záběrů na zdi na odpojenou zásuvku? Víš co je zajímavé? Že kovům, tj. drátům, čouhajícím ze zdi, se ta zázračná "energie" jakoby vyhýbala. Ty nebyly vůbec ohořelé, snad ani izolace nebyla opálená, ale izolant, plast - kryt zásuvky, ten byl málem rozteklý. Jak je to možné? Máme tu snad co dočinění s energií, která se plazí pouze po izolantech a ty pak zapaluje a kovům se vyhýbá? I ten suchý ručník je v podstatě izolantem.
Už se tam vystřídalo několik odborníků, ale v jejich přítomnosti nelze nic nalézt. Jen však odjedou, už šlehají plameny ze zdí. Žádný dům snad není tak uzemněný, jako tento. Dle novinářů.
Pak se tam v záběru prošel jeden maník s virgulí a ejhle, ona se mu otočila ve směru domu a on to dokázal ihned pojmenovat novým, zřejmě svým vlastním názvoslovím. Ten ví, o co tam jde...

Sousedé také tvrdili, že jim několikrát vypadly jističe. To je ale náhodička... To se ale může stát i v dobré rodině a všimni si, že to celé vzniklo někdy po období té první sněhové kalamity, kdy energetici opravovali a postupně nahazovali jednotlivé vypadlé oblasti a možná také dodělávali i určitá provizoria. Takže mohlo docházet k několika výpadkům a opětným nahozením proudu, při kterých může vypadnout jistič, pokud je proudově zatížen. Novináři, ti holt potřebují senzaci, nikoli fakta. Fakta jsou neprodejná.
listopad 03, 2009 22:13
ty tam vidíš nějaqké dráty? : alena Bodka
já vidím ušatýho pišišvora na židli...
listopad 04, 2009 04:28
No já nevím strejdulíne, : wendy
ale kdyby to bylo jak říkáš po kalamitě, tak by to snad musel být problém více domácností. Tohle je prostě záhada a tak to musíme i my, členové technokratické společnosti, brát a smířit se s tím. Je prostě něco mezi nebem a zemí...
smilies/wink.gif
listopad 04, 2009 07:22
Strejdo : NČ
Spolupíčovi bych asi věřil, že byly vobrovský. Protože "ta je ale měla" mi nepřipouští jinej výklad.
Kdyby byly menčí ale voto nádhernějc tvarovaný, tak kozlí spolupíč spíš řekne, že byly nádherný:-) Ale takčitak, pro mě, dolňáka, to není zase aštak životně důležitá informace.
A jinak, k jevum mezi nebem a zemí. I ve mně buděj popisy jevů spoustu nedůvěry. Jen si netroufám kategorycky říct - to je nesmysl. Protože si musim říct "já nevim" a furt mám v sobě takovýto: co když...
listopad 04, 2009 07:25
... : bb2
a co chudák starosta, který si tam dle svých slov připadal jak v mikrovlnce smilies/wink.gif
Já ještě v mikrovlnce nebyla, ale muselo to být strašné.

(přes všechny sklony trochu si z toho utahovat je mi těch lidí líto, nevěřím, že by někdo, kdo v potu tváře dostavěl domek a 8 let v něm spokojeně bydlel s rodinou, by si najednou začal takto podivně ničit dům, odstěhoval ženu dítě k příbuzným a chodil hlídat co zase hoří)
listopad 04, 2009 10:45
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]