O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

S PLZEŇÁKEM PO SEVERU - III. PDF Tisk E-mail
Neděle, 26 červenec 2009

Místa je tu sice (na přespání) v lesích pořád všude dost, jenom je problém se k němu dostat, když nejedeš v tanku. No, možná by stačil i takovej Hummer. Všechny sjezdy ze silnice jsou totiž krásně, přímo vzorově překopaný. A s nízkým podvozkem silniční káry se přes vyhrabanou hlubokou strouhu nikdo nedostane.

     

 

 

 

 

 

      Někoho by možná napadlo, že je to kvůli divoký zvěři, kvůli bezpečí motoristů na silnici. Jenže, na rozdíl vod auta, zvířata nemusí po náspu, kterej by i překopanej stejně hravě přelezla. Ta si přecházejí přes highway úplně všude, podle momentální nálady. Takže, kvůli nim to nejspíš nebude. Někoho by třeba napadlo, že je to kvůli vodě, aby mohla odtéct. Jenže, na to by stačilo dát do náspu rouru. A nebo ten násep nedělat vůbec. Jenže, náspy tu udělaný jsou. Takže, nejspíš to bude překopaný kvůli lidem, resp. jejich auťákům. Tedy, řek´ bych, donucovací prostředek. Jak lidi přimět, aby přespávali v kempech a ne v lese. Čili asi zvětšit příjmy, zvětšit zaměstnanost, možná i zvětšit bezpečnost...  Kdo ví, co všechno se tím sledovalo.

 

     Ke všemu tady na rest areách na Alaska hwy na Yukonu na tebe dělá bububu cedule „No camping or overnight parking". Tím se myslí zákaz přespávání. Když je parkoviště na odpočívadle poněkud delší, má dva vjezdy, je těchhle cedulí po place víc. Aby se nebylo nač vymlouvat, „žes na ni nedohlíd". Jo, myslí tu na všechno. I na neukázněný jedince, co schválně na dálku špatně vidí a zajíždí na RA a parkují co nejdál od zákazový cedule. Mají tu, pravda, celkem častý kempy, ale, ty jsou za peníze. A to nemůžou myslet moc vážně, že bych jim je - za pouhý zaparkování káry přes noc - dal dobrovolně. Jsem sice dobrák, ale zas až takovej trouba, tak to vopravdu ještě ne!

 

 

 

 

 

 

     No, u mě si tím místní rozhodně nešplhli. Ba, musím říct, že to je právě naopak. Tedy, vůbec né moc dobrá reklama. Naštěstí, platí to jen pro jih Yukonu, oblast pod správou Whitehorse. Stačí vyjet kousek po dvojce - Klondike hwy - na sever, směr Dawson City, a jakmile to převezme správa v Dawsonu, je to zase všechno ok, jak má být. Žádný tabulky se zákazy na odpočívadlech už nejsou.

 

     Tak jsem pochopil, že čím jsou lidi blíž k civilizaci, větším centrům, tím víc nejspíš ztrácí přirozenej cit pro potřeby vandráků, jako jsem já. Smutný na tom je, že tohle se v žádným turistickým průvodci nedočtete a dozvíte se to až z vlastní zkušenosti. Nejsmutnější na tom pro místní správu je ale to, že ani takováto opatření nepřinutí lidi, jako jsem já, aby přespali v kempech za peníze a stejně si nakonec poradí. Protože ti, co ty zákazy vydávají, nejsou tak dokonalí, jak by být určitě chtěli. Nejsem tu totiž sám, kdo na místní kempy kašle, když si s sebou vozí celej domov. Jo, s takovýma lidma budou zkrátka problémy pořád.

 

 

     Pro chytrý, rozumný lidi ve státní správě by to byl dobrej důkaz a taky poučení, že NEROZUMNÝ zákazy a nařízení lidi vždycky nějak vobejdou a v praxi tak nemají žádnou cenu. Že úplně stačí vydávat ty rozumný, se kterýma se většina lidí ztotožní a proto je i bude dodržovat a dokonce s nima i souhlasit. A jestli budou ty lidi ve státní správě chytrý a rozumný, to už záleží na všech, kterým to není jedno, jaký je budou mít. Vybrat si ty aspoň nejvíc rozumný z nabízených uchazečů i když nebudou ani zdaleka tak rozumný, jako jsou voni. A vybírat ve volbách ty, co umí vybírat a jsou rozumný :-)))

 

     Asi tři míle za křižovatkou Alaska hwy s trojkou, čili Haines Rd, na rozcestí Haines, se objevila další z místních RA. Kus plácku u silnice se dvěma tradičníma malýma dřevěnýma kadibudkama, se zápražím a barelem na odpadky s proti-medvědím uzávěrem víka. Je tu už jedno zaparkovaný auto opodál. Zato tu není překvapivě ta cedule zákazu spaní. Asi si jí tady někdo vypůjčil a místní správa vo tom ještě neví, aby sem dodala jinou.  Tohle místo přišlo jako na zavolanou. Proti tomu půlnočnímu asi zapadajícímu slunci, nebo co tam nahoře pořád takhle dlouho ještě dělá, se vážně už nedalo jet...

 

 

     Ježíš, já se ještě nezmínil o tom, co jsem to našel.... Tak - snad příště ... :-)))

 

Toulavej

 

začátek

 

 

 

Komentáře (21)add feed
Parking : Mikin
Ta akce s blokovanim okraju silnic probehla pred nekolika lety pote, co si majitele kempu kolem Alaska Hwy. stezovali, ze ztraceji zakazniky. Navic pribyvalo v ruznych divokych kempech odpadku, ktere musel nekdo uklizet. Moudri muzove kteri me i mym kolegum z Whitehorse sefuji vydali moudry obeznik, ktery nam narizoval vsechny stare gravel pity (sterkoviste) a podobna mista zablokovat.
Bumazku moudri muzove poslali, ale extra penizky nevyclenili. Tak jsme se na to co ? Tak jsme se na to vys.... !
Jedine k cemu v nasem useku (Northern Area) doslo byla instalace bran u aktivnich gravel pitu ve kterych jsou zasoby sterku. Ty brany jsou ovsem casto otevrene, nebo chybi zamek.
S napisy "No overnight parking" bych si hlavu nedelal. Policie se mimo mestske oblasti takovymi "zlociny" vetsinou nezabyva a nam, zamestnancum Highway dept. je to vetsinou taky fuk. A i kdyby nebylo, pokuty davat stejne nemuzeme. smilies/smiley.gif


červenec 27, 2009 01:39
Toulavej : Polarka
je to fakt, ze se na to vubec nehledi. A v aute muzes spat kdekoliv! Treba prave pred Walmartem, kterej znas. Tam nechavaji normalne lidi pres noc parkovat.Ale ono kdyz mas auto, tak staci vyjet jen kousek z mesta, spat se da opravdu vsude! Jinak, kdyz jsme cestovali tak jsme kolikrat zaparkovali i na nejake tiche ulic ve meste....ne nikdy v zivote jsme nebyli v campgroundu! Takze proto mne ani ve snu nenapadlo, ze by si s tim mohl mit problem.My jsme vzdycky napred zakempovali (teda zastavili nekde auto) a pak cekali jestli nas nekdo vyhodi. A takrka nikdy se to nestalo.
Vzpominam si jak jsme jednou zaparkovali v Mexiku na takove opustene ceste, nahnali kluky do postele a za chvilku baterka a velice uredni mexicti policajti. Co tam delame. No spime! Nebojime se? A proc bychom se meli bat? Mexicani nejsou prece zadni "banditos", sdelil jim manzel spanelsky. Byli tak silene polichoceni, zacali se smat. No a meli jsme nove pratele! Spanelstina teda nam hodne pomahala. Kdyz na to vzpominam chtela bych desne vratit cas....aby byli kluci zase mali..

červenec 27, 2009 03:21
Jo, my když jsme byli malí, : wendy
tak se taky dalo kempovat úplně všude. No problem. Ale teď...?
Hele toulavej, ty seš teda prevít. Třetí díl už nečtu, protože to tam stejně nebude. Žejo ? Teda že ne ?
smilies/wink.gif
červenec 27, 2009 08:56
... : bb2
smilies/smiley.gif
červenec 27, 2009 11:20
já bych vám to prozradila.... : d@niela
Ale - když já se stydím...

smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif

To byste nevěřili, co on tam našel - a - dokonce provezl přes půlku světa až do Plzně...
Holt, je to něco, čím byl naprosto unešenej, co na něm zanechalo obrovskej dojem -
no, prostě nyní, s tím, co nyní má, je Toulavej totální king a mohl by hrát hlavní roli ve filmu!
smilies/grin.gif

červenec 27, 2009 11:25
exkrement to asi nebyl : alena puntíkovaná
to by teda neprovezl - psi by to vyčmuchali
červenec 27, 2009 11:57
myslíš, že to je to, čím by byl tak unešen, : d@niela
a s čím by se cítil jako přímo SUPERMAN?
červenec 27, 2009 12:23
Já bych tak chtěla hrát ve filmu... : wendy
ale nevím, co mám hledat...
smilies/wink.gif
červenec 27, 2009 12:48
no, je fakt, že bys třeba mohla hrát v tomtéž filmu... : d@niela
(ježíš, voni mě zabijou...)
červenec 27, 2009 12:52
nezabijou : mura1
voni vedi, co toulavej nasel
červenec 27, 2009 12:55
nojo, a viděli to "voni"? : d@niela
já furt nevím, jak to na kudle prezentovat... :-))))
No, to bude... "Toulavej a jeho (nález)"
červenec 27, 2009 13:15
to nevideli : mura1
bude foto? v zivotni velikosti?
červenec 27, 2009 13:38
nic nemá : alena puntíkovaná
jen tak kecá, aby byl zajímavej.
červenec 27, 2009 17:28
... : bb2
no teda - king, superman, hrát ve filmu...to mohl být jen obří penis nebo létající pláštěnka. Na létající pláštěnky nevěřím. Ale zase, kde se ve Státech jen tak u parkovišť a v lesích povalují obří penisy?
červenec 27, 2009 20:24
... : mia
vagabond us on play along smilies/cheesy.gif Penis tam těžko někdo pohodí to bude něco z medvěda ne?
červenec 28, 2009 08:14
. : Míša šíša
No, já si myslím, že vím, co Toulavej našel. Řekla bych, že se tu kdysi o tom zmínil v nějaké diskuzi. A jestli je to teda to, co si myslim, tak bych ti, Wendy, moc nepřála, aby jsi hrála s Toulavým v jednom filmu (s tou rekvizitou). smilies/grin.gif
červenec 28, 2009 10:31
Míšo : mia
Toulavej tu psal o krásným termohrnku, ale tohle vypadá na nějakou záludnost. smilies/grin.gif Proč by Wendy nechtěla hrát s ním ve filmu s rekvizitou? napadá mě něco konkrétního, ale neříkejte mi, že se někde v pangejtu na Aljašce válí podobné věci a náhodný turista z Plzně je objeví. smilies/grin.gif smilies/grin.gif Fakt mi to v hlavě šroubuje a asi budu překvapená až se dočtu skutečnost.
červenec 28, 2009 10:49
jj, uz tu o tom nekolikrat : mura1
padla zminka v jinych diskuzich, co to vlastne toulavej nasel. a termohrnek to fakt nebyl
červenec 28, 2009 11:17
tak mám pocit, : toulavej
že se mně tady nevěří, nebo co. Aspoň někdo . . . :-)

Pro wendy - kouknul jsem do svých poznámek a mohlo by to v dalším dílu už být. jJnže nevím, jak dlouhý ten díl Daniela nakonec udělá. Jinak mě taky zajímá, jak to bude prezentovat :-)))
červenec 28, 2009 14:07
... : bb2
počkat, že to bylo chlupaté a nevoňavé? ale jestli si tohle dovezl domů, tak to by s ním na rande nebo toulky šla jen Beznoska Tvarůžková.
červenec 28, 2009 17:40
... : bb2
ne, kdepak
to by nebyl king, superman a do filmu by ani nepáchl, jelikož by páchl

tak jsem zase zpátky u létajících pláštěnek a penisů o rozměrech z článku Jeníka Flašky
červenec 28, 2009 17:41
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]