O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MANŽEL PODNIKATEL PDF Tisk E-mail
Pondělí, 08 červen 2009

 Milá Danielo, s něčím takovým, co teď napíšu, se rozhodně nemůžu svěřit žádné kamarádce, natož rodičům, nebo někomu z rodiny, asi bych se hanbou propadla. Jsem vdaná dlouho, oběma nám je 46 let. Děti máme tři a nedávno se i ten poslední, nejmladší, odstěhoval z domu. Měla jsem z toho strach, ale nakonec to bylo docela fajn.

 

 

 

 

 

     Od těch starších už mám dvě vnoučata, takže se mohu věnovat i jim. Ale chtěla jsem psát o úplně něčem jiném.

 

     Můj manžel začal po revoluci podnikat. Nejdřív otevřel malý krámek s rychlým občerstvením, potom se vrhnul na obchod s obuví, potom něco vozil ze zahraničí a prodával dalším firmám. Nejdřív jsem celkem přesně věděla, v čem se pohybuje, ale protože jsem měla taky svoji kariéru a pečovala jsem o děti, začala jsem se v jeho podnikání ztrácet. Nutno ovšem říct, že se mi nikdy zvlášť nesvěřoval, když jsem opravdu naléhala, tak mi někdy pohodil pár informací, že s tím a tím rozjíždí to a to a že o tom vlastně nechce moc mluvit. Nikdy jsme se neměli špatně, ale teď to je opravdu skvělé. Moje mzda mi slouží jen jako kapesné pro mě. Manžel je velkorysý,  když potřebuju nějaké peníze, tak mi je prostě dá. Nikdy se neptá na co je potřebuji. Jezdíme na krásné dovolené v létě i v zimě. Žijeme takový pěkný, normální život.

 

     Tedy až do nedávné doby. Já vím, že mě teď spoustu ostatních napadne, jak to, že jsem si ničeho dřív nevšimla, ale já si prostě nevšimla. Nebo všimla, ale tak nějak jsem to připisovala jeho práci. Poslední co mi tvrdil, tak že má vlastnictví ve firmě na větrné elektrárny. Není nic, co by mě zajímalo míň. Možná je to i pravda, protože, jsem ho jednou navštívila v jeho kanceláři a neshledala jsem nic nenormálního, dokonce mě představil i pár kolegům. Jenže nedávno jsem měla velmi podivný telefonát. Volala mi mladá žena, alespoň podle hlasu a řekla mi, že bych si měla dát pozor na to, co manžel dělá.  Nerozuměla jsem tomu, chtěla jsem vědět víc, ale prostě mi jen řekla, že se mám jít podívat tam a tam. Dala mi adresu jednoho bytu někde na úplném okraji města. Celý komplex je ještě poměrně neobydlený. Svému muži jsem to napřed chtěla říct, ale zvědavost mi nedala, tak jsem se tam šla podívat. Nedalo se dostat dovnitř a tak jsem seděla v autě a čekala, nestalo se vůbec nic. Jela jsem domů a nevěděla, jestli to byla jen nějaká msta, nebo zhrzená milenka nebo si ze mně jen někdo vystřelil.

 

     Ta dáma mi volala znovu, tentokrát jsem se s ní nechtěla bavit a tak mi poslala sms, v kterou dobu tam můžu na svého muže narazit. Jela jsem tam znovu a čekala v autě. Opravdu přijel a jaké bylo mé překvapení, když z auta vystoupila i mladá žena.  Oba dva vešli dovnitř. Zůstala jsem sedět jako opařená a pořád sama sebe přesvědčovala, že to tak není, že on by přece něco takového neudělal.  Počkala jsem si, až bude někdo vycházet z domu a pak šla ke dveřím bytu. Zazvonila a čekala. Otevřela mi ona mladá dáma a dělala, že neví kdo jsem a co tam dělám. Ale já už byla jsem nepříčetná a vtrhla do bytu. Ovšem našla jsem úplně něco jiného, než jsem čekala.

 

     V bytě byly tři pokoje,  v každém několik postelí, u každé postele kamerka  s počítačem. Nejdřív mi to nedocvaklo, ale pak jsem pochopila, že si tam manžel zařídil virtuální bordel. Holky  se spojí se  zákazníkem přes net, on  za to cáluje velké peníze a ony dělají, co on jim kdo napíše. Hnus... Manžel mě vyvedl z bytu a sprostě mi nadal. Když přijel večer domů, choval se jakoby nic a když jsem s ním o tom chtěla mluvit, jen mi na to řekl, že peníze mi nesmrdí a ať se neopovážím o tom někomu z našich ceknout. Což samozřejmě neudělám...

 

      Danielo, lidi, poraďte, co mám dělat, jestli opravdu "držet pusu a krok" nebo ...? Přiznávám, že i žárlím.

 

Zdenka

 

 

 

Komentáře (273)add feed
Dost dobrý : NČ
nutně bych potřeboval se ho na pár věcí zeptat. Byl by možnej kontakt?
červen 08, 2009 09:59
to je ale už docela běžný : Květuše
znám dokonce jednu dívku, která si takhle už delší dobu vydělává a co já vim, tak je to prý převážně pro Němce, Rakušáky.
Ale moc se nedivím, že se ti s tím nesvěřil smilies/grin.gif
červen 08, 2009 10:43
babo raď! : kordulinka1
a já to říkám pořád, že číst mobil a slídit a nedůvěřovat se nevyplácí, nikdy bych svého manžela už nestopovala a nečetla mu mobil, nikdy bych si takto vědomně už neublížila!
jedinej kdo na to doplatil jsem byla já, a on? v poklidu si pracuje dál se svou "bývalou"
milenkou ve své práci"! Milá Zdenko, tady je rozhodnutí jen na Tobě, buď s ním budeš za danných podmínek dál a nebo s ním prostě za těchto podmínek nebudeš! Nic mezi neexistuje!
červen 08, 2009 11:51
Nevím, proč žárlíš, : mamča
ale větrné elektrárny jako předmět podnikání by se mi taky líbil víc.
Člověk nemá dát na anonymy, a nepídit se po tom, co mu není určeno. To neznamená, že bych z podobného podnikání v rodině byla nadšená, ale peníze z něho Ti opravdu asi nesmrděly ?
červen 08, 2009 11:51
... : Zdenka1
No, ale já jsem aboslutně netušila, že ty peníze jsou z takové činnosti, kdybych to věděla, nikdy bych na něco takového nepřistoupila, navíc mi ta dáma říkala, že než si takovou holku pustí do firmy, tak ji nejdřív "prubne".
červen 08, 2009 12:02
... : Los evropský...
K dotazu: doporučuji držet pusu a krok. Z výše uvedeného mám dojem, že paní Zdenka je přivyklá určitému standardu, z kterého se jí zcela jistě nebude chtít moc slevovat. Odstěhováním od manžela by slevit asi musela, pokud nemá své úspory a zámožnou primární rodinu. Za otevření třinácté komnaty a naslouchání anonymním udavačům zaplatila hryzením svědomí a žárlivostí. Osobně se domnívám, že manželovi na paní Zdence záleželo, protože ji dobře zajišťoval a nedával žádné záminky k tomu, aby žárlila, nebo měla podezření, že peníze získává nekalým způsobem. Kdyby nepátrala, nemusela se dozvědět nic dalších 50 let. Udržet teď nehybnou masku palubního střelce bude asi těžké, ale doporučuju to zkusit. Zmíněná činnost, pokud neobhospodařuje nezletilé dívky nepřináší příliš nebezpečí, snad jen pokud vzbudí pozornost oficiálních orgánů, což se dle shora popsaného zatím asi nestalo. Budiž toto poučením pro ostatní, že na anonymní telefonáty je nejlépe se vybodnout a nepodepsané dopisy házet do koše. Nejen "zatloukat, zatloukat, zatloukat", ale ani "nezjišťovat, nezjišťovat, nezjišťovat".
červen 08, 2009 12:02
no, Zdeňko, : Květuše
to asi bude nezbytné...
smilies/grin.gif
červen 08, 2009 12:05
Nezjišťovat... : Reny
snadno se to řekne, ale neuvěřím, že byste s lehkou hlavou na anonym zapomněli, není to tak jednoduché. Sladké nevědomí není asi to správné řešení.
červen 08, 2009 12:12
Reny, : Los evropský...
neříkám, že se dá na anonym s lehkou hlavou zapomenout, ale ta hlava je určitě lehčí, než po vypátrání nechtěné pravdy, ne?
červen 08, 2009 12:24
Za blbost se platí. : Krakonoš
Kdybys uměla počítat a znala trochu cenu práce, což ti evidentně nehrozí, věděla bys, že aby poctivým podnikáním někdo zajistil takovej standard, musí vybudovat firmu s pořádným jménem. Takovej člověk je pak na svůj podnikatelskej úspěch hrdej a ne že ho tají před manželkou, ó ty prostato nejsvatější!
Takže když někdo nosí domů takovýhle prachy, ale nechce se bavit vo tom, kde je bere, máš 100% jistotu: Jede v něčem nekalým. Můžeš bejt jeom šťstná, že to je takový lehčí porníčko. Taky to mohly bejt drogy, zbraně, zlodějna.
No a ty už máš jen dvě možnost: Buď je pro tebe důležitější hmotnej standard, na kterej jsi zvyklá, pak ti teda fakt nezbejvá než držet hubu a krok, a nebo se rozhodneš pro nějaký jiný hodnoty, nebudu psát jaký, páč bych byl zase za mravokárce smilies/grin.gif, a za dosavadním životem začneš pomocí standardních právních kroků kreslit tlustou čáru. Hodně štěstí do týhle volby! smilies/wink.gif
Mimochodem, tvůj chlap je velmi šikovnej. Vono v dnešní době bezplatný nahoty, kterou je prolezlej celej internet, vydělat na pornu nějaký prachy, to chce nápad a um!!! smilies/grin.gif
červen 08, 2009 12:26
zdenko : kolemjdoucí
a na které planetě jsi doposud žila?
červen 08, 2009 12:28
jé jé, : kkp
dvojí život chlapa, no to je novina! a Ty se s tím holka smiř a nebo běž dál! Jsi v blbé situaci a čeká tě veliké rozhodnutí, buď se tím budeš užírat a spílat a slídit dál a nebo se na něj vykašleš! Tohle je hnusnej svět, kterej nás učí, tak si najdi svýho gigola a žíj si vedle svýho povedenýho manžílka dál, zavři pusu a osvoboď se od nesmyslné lásky, neboť je to jen chemie!

červen 08, 2009 12:34
... : mia I
V televizi byla reportáž o něčem podobném.Nějaký vdovec s dětmi se cítil zoufale opuštěný a chtěl se seznámit.Dotyčná na telefonu měla za úkol s ním co nejdéle mluvit,očesat ho z peněz děj se co děj,časem už na podobné věci neměla žaludek a skončila s tímto zaměstnáním.Můj osobní názor-jsem možná sto let za opicemi,ale tento manžel by se mi zhnusil,nebyla bych s ním ani hodinu.
červen 08, 2009 12:48
Když se tady konečně : NČ
začne mluvit o chlapovi, co má rád manželku, děti, vydělá prachy na chod celý domácnosti, na drahý dovolený, jánevimco, tak je už zase zavrženíhodnej!
Teda - vy, co ho tak odsuzujete, závidíte?
A třeba politika - poslance parlamentu byste braly? Vždyť ale tam se provádějí daleko horší čuňárny!
červen 08, 2009 13:02
NČ - souhlasím... : Květuše
Jak Zdenka píše, měla se dobře, nic jí nechybělo, spokojená i s manželem. Nojo, kdyby třeba rozprodával umírající na orgány, nebo prodával dětem "povzbuzující prášky"... tak to by asi nežárlila :-D

červen 08, 2009 13:09
NČ, to si děláš srandu, ne? : Monika
Být Zdenkou, tak se jdu rozvézt. Tak on spí jako s "milionem" holek a to mají mít šťastné manželství? Nevím, ale tvůj manžel tě asi nemá rád natolik, aby ti byl věrný, což by mi hodně vadilo. Už z vyprávění mi nepřijde vaše manželství moc dobré. Když jsi ho nachytala, tak se měl chytit za nos a uvědomit si, že šlápl vedle a ne ti ještě sprostě vynadat. Asi to slyšet nechceš, ale já bych si ho nemohla vážit, když spí s kdekým a navíc provozuje takovou prasárnu.
červen 08, 2009 13:13
Moniko, nech se klidně rozvézt rozvážkovou službou : NČ
O tom, že by s nima spal tam není ani ň. Pokud jsem čet správně, tak spí spořádaně doma.
Vždyť ona dokonce ani neví, jestli von s nima *****. To už zase pracuje fantazie, žejo.
červen 08, 2009 13:18
Nevím tedy, : Petronila
ale představte si to v opačném gardu: Manželka chodí domů se spoustou peněz a na manželovy dotazy, kde vlastně pracuje, odpovídá vyhýbavě nebo vůbec. Manžel se na anonymní telefonát pozajímá a zjistí, že si manželka vydělává jako prostitutka. Když na ni uhodí, ona mu vmete do tváře, že ale peníze z prostituce mu byly dobré, a hlavně ať to nikomu neříká.

Tak co, NČ, bral bys to? Nebo bys mu to záviděl?
červen 08, 2009 13:26
NČ, žádná fantazie nepracuje : Monika
sama Zdenka psala, že ji ta dáma říkala, že ty holky její manžel nejdřív prubne. Prostě je to hnus a ten chlap by se mi hnusil. Toť vše.
červen 08, 2009 13:30
Petronilo, on si nevydělává jako kurev*ik. . : NČ
Kdybys dávala ve škole při čtení pozor, mohla by sis to nahoře přečíst.
Hlavně se zase, probůch, nedožaduj po mně dalších a dalších argumentů abys pak, až mě přestane bavit se s tebou bavit, se mohla, seč ti síly stačej, snažit ze mě dělat blbečka, co není schopnej s tebou diskutovat. Čili, abys to pochopila i ty - nezaměňuj neochotu za neschopnost.
červen 08, 2009 13:35
Moniko, : NČ
víš, co všecko jsou závistivý, a ještě k tomu anonymní, dámy schopný nakecat?
červen 08, 2009 13:38
NČ! : kkp
a co to tedy znamená, že je prvně prubne??? fantazie?? nebo jako, že zkusí, jak mu uvaří kafe?
červen 08, 2009 13:41
... : KK
NČ...ona píše,že si nový koně nejřív vyzkouší než si je pustí do stáje,což je snad jasný.
A můj názor - fujtaksl,nechtěla bych ho ani kdyby byl milionář.
červen 08, 2009 13:44
No, sice to není příliš obvyklý obor podnikání, nevím, jak bych to u partnera brala já, : Myška
to by záleželo na mnoha okolnostech.
Jestli s nimi spí? Jestli je prubne? Moc bych té anonymní čisté duši nevěřila. Možná je jednou z těch, kterou on odmítl zaměstnat.
červen 08, 2009 13:46
kkp, to už stačí. Zřejmě i ty´s ve škole při čtení často chyběla, žejo. : NČ
"...navíc mi ta dáma říkala, že než si takovou holku pustí do firmy, tak ji nejdřív "prubne".
červen 08, 2009 12:02

červen 08, 2009 13:47
A co když se anonymka jen mstí? : Myška
To vás nenapadlo?
červen 08, 2009 13:48
Myško : KK
mít za manžela pasáka by ti opravdu nevadilo? Ani se mi nechce věřit že to tolik lidí schvaluje smilies/tongue.gif
červen 08, 2009 13:52
No pasák je podle mně něco jiného. : Myška
Tady se jedná, jestli jsem to dobře pochopila, o videochat. Už jsem psala, že nevím, jak bych se k tomu postavila já, momentálně nad tím ani nemám čas přemýšlet, ale v zásadě mě toto neuráží. Kdyby fakt pásl holky, naživo, tak to by bylo něco jiného, to by mi sakra vadilo.
červen 08, 2009 13:56
no! : kkp
a opět, když dochází argumenty, tak jsem asi málo četla, že? no jo, zase jeden moudrej, co spapkal vtipnou kaši, vopičák jeden, v úřední hodiny!!
červen 08, 2009 13:57
Ne, NČ, : Petronila
to je fakt, on si vydělává jako pasák, to, že s těmi dotyčnými taky spí (jestli je tedy pravda, co Zdeňka zjistila) je jen takový bonus navíc. Kdežto ta hypotetická manželka by dostávala peníze jen za to spaní s cizími chlapy.

Takže to pardon, to je vlastně něco úplně jiného a všechno je v naprostém pořádku smilies/grin.gif

P.S. Chápu, že se ti nechce chodit v diskusi s kůží na trh, protože k tomu, aby někdo z tebe udělal to, co naznačuješ, není třeba žádné zvláštní snahy - bohatě ti k tomu stačí vlastní síly a iniciativa. smilies/grin.gif Ale občas je docela legrační sledovat tě, jak si nabíháš na vidle.
červen 08, 2009 13:58
... : mia I
A co když příště anonym zavolá dětem?
červen 08, 2009 14:00
Myško : KK
a jak bys to nazvala?..je to sex přes internet...a za prachy,takže ten dobrák je pro mě pasák...a to mít za manžela,tak zvracím.. smilies/tongue.gif
červen 08, 2009 14:01
no ja nevim, bylo receno jen, ze si vzdy tu novou prubne : mila1
no jak jsem pochopila, tohle neni klasickej bordel, ale ty holky se jen predvadi na videokameru. Takze to prubnuti bych chapala, ze si to ta dotycna pred nim dle jeho instrukci udela, aby posoudil, zda ji muze zamestnat. To je jako kdyby zarlila na gynekologa, ze osahava cizi zeny...Takze bych na Zdencine miste nejancila a spis bych ocenila, ze manzel se dokaze o rodinu postarat
červen 08, 2009 14:01
ale ale bobečku, ses nějak rozpovídala :-) : NČ
Tak jsem se v tobě, kkp, nemýlil (myslim s tim zrcadlem:-) ale jak vidno, tak ani s hlavinkou :-(
Fajn je, že tady máš zdatnou zastánkyni. Určitě se co nejdřív ozve:-)))))
červen 08, 2009 14:04
Milo1, : Petronila
já se obávám, že ta anonymka tím prubnutím to, co píšeš, opravdu nemyslela. smilies/cheesy.gif

A tedy nevím, ale tohle mi připadá už jako příliš velká racionalizace - je "zajistit rodinu" opravdu tak veliká hodnota, kterou je potřeba v tom pomyslném žebříčku stavět nad vzájemnou důvěru a věrnost? Navíc - ne tedy že by to na věci něco extra měnilo - Zdeňka píše, že děti už mají odrostlé, tudíž případné snížení životního standardu by se dotklo jen jí.

Já to vidím na klasické dilema - buď bude volit vysoký standard s vědomím, že plyne z pochybného podnikání a že je s tím pravděpodobně spojená mnohonásobná nevěra, nebo to nezkousne a za tu cenu to chtít nebude.
červen 08, 2009 14:07
Když to tak vezmete, není to klasický bordel, vše se odehrává přes net. : Myška
Ty holky tam nejsou násilím, dělají to dobrovolně, mají za to určitě pěknou odměnu, on taky, zabezpečí rodinu, a kdyby se v tom Zdeňka na základě anonymu nezačala rýpat, tak mohla být do konce života šťastná. Co si pamatuji, tak v Peříčku byla kdysi holka, která právě tohle provozovala. Přivydělávala si při studiu na VŠ. Pokud ty holky nikdo nenutí, tak mi tento předmět podnikání nevadí.
červen 08, 2009 14:08
NČ: : kkp
vzdávám se, nejsem konflikní tip! Jasně jsem šeredná a blbá a Ty jsi opravdu úžasný chlap, tak pardon nčíku! už končím a odcházím radši pryč, jdu tam, kde mě mají rádi i šerednou a blbou!
Ale Zdeni, po pravdě musím říct, že bych s takovým chlapem opravdu nežila, ani kdyby mi nosil pečený holubi a předžvýkával mi je! nebrat!
červen 08, 2009 14:08
Tak Péťo naposledy : NČ
blábolíš tady zatím nejvíc ty. Když jsi se svejma blábolama přímo konfrontovaná, otočíš, překroutíš, změníš a ještě tvrdíš něco o faktech. Těžko ale můžeš měnit, co´s napsala. Blbý, žejo. Že ti to není vůbec trapný:-((((
červen 08, 2009 14:11
Vždyť je to v podstatě sranda - slintající chlap před monitorem, kde se vlní holka, která to má na háku, : Myška
a myslí na úplně něco jiného.
Až se musím smát těm "spravedlivě" rozhořčeným tady na Kudle.

červen 08, 2009 14:12
Myško, : Petronila
a nevadil by Ti ani u Tvého manžela? Případně nevadilo by Ti, kdyby se k takovému přivýdělku rozhodla Tvoje dcera?

Tím nechci být nijak osobní a nemusíš mi odpovídat, jenom já osobně vidím rozdíl mezi tolerancí k těmto aktivitám obecně (ani pornografii ani prostituci, pokud jsou provozované dobrovolně, bych třeba nikdy nestavěla mimo zákon) a tolerancí k tomu, že je provozuje nějaká osoba mně blízká.
červen 08, 2009 14:14
No, tak mezi námi děvčaty, : Krakonoš
byl bych mnohem míň nešťastnej z toho, že manželka nosí domů slušný prachy za to, že si honí frndu na kameru pro internetový slintáky, než kdybych zjistil, že jede v nějakým kšeftu s topnejma volejema, uplacenejma státníma zakázkama a podobně. Protože v tom druhým případě jí kromě vostudy hrozí taky basa nebo kulka a koupel v orlický nádrži s potapěčskou výstrojí vyrobenou v třineckejch železárnách smilies/grin.gif.
červen 08, 2009 14:16
NČ, : Petronila
a kdo mě kdy přímo konfrontoval? Ty? To si trochu fandíš, ne? Zatím jsi se zmohl jen na vytrvalé ňafání do kotníků, a to pokud možno ještě zezadu.
červen 08, 2009 14:17
pánové tvorstva : TP
slintající stárnoucí opelichanci před monitorem, honící si poslední záchvěvy "mužství"
odporný! Ovšem nevěřím, že by takovýhto byl manžel Zdenky, no kde je holt poptávka, tam je i nabídka, jak známo, že???
Zdeni, rozhodnout se musíš sama, bude to jistě těžké rozhodnutí, ale v životě je to vždycky něco za něco!
červen 08, 2009 14:17
Petronilo, pokud by to bylo pouze v rovině "přes net" tak asi nevadilo. : Myška
Nevnímám to jako prostituci. K partnerovi jsem se vyjádřila v předchozích příspěvcích, tak tedy k dětem. Mám sice kluky, ale myslím, že by mi to nevadilo. Podstatné by pro mě bylo, jestli je moje dítě spokojené. Můj názor bych mohla stejně pouze vyslovit, dospělé dítě by se jím nemuselo řídit, a ani neřídilo. Pořád mluvím v rovině "přes net". Že bych byla přehnaně tolerantní?
červen 08, 2009 14:20
Petronilo: : kkp
jé to se Ti povedlo, ňafání do kotníků a zezadu, ty jsi to vystihla! NČík už se neozve,jelikož by jsme ho rozcupovali,..hi hi! Dobře mu tak, prudí furt a tak ať taky jednou dostane po kulkách!
červen 08, 2009 14:20
Tak Myško, vidim to docela stejně. : NČ
Nikdy nepochopim, že za TOHLE je ochotnej někdo platit. Ani ve snu by mě nenapadlo, že se na tom dá slušně uživit. Určitě je to méně škodlivý než všechny možný zdravotní a věštecký poradny a než jakobyléčitelé. Když to úchyl potřebuje a je ochotnej zaplatit, byl by chlapik uplně blbej, kdyby nebral.
červen 08, 2009 14:20
Myško : mia I
Promin ale představa,že půjdu a koupím svýmu vnoučeti hračku z peněz,kde se nějaký úchyl ukájel u obrazovky...?At si každý dělá co chce,ale mě to přijde nechutný.A že se to mohou dozvědět děti je pravděpodobné.A Zdeně to asi nevadí co tak čtu,spíš ji žere žárlivost.Její věc.
červen 08, 2009 14:22
Moje řeč, NČ, v tomto se shodneme. : Myška
Kde je poptávka je i nabídka, toť vše. A Zdenin muž se prostě chopil příležitosti a podniká. A sype mu to.
červen 08, 2009 14:23
kkp : NČ
Je mi tě fakt líto, když vidím, co tě dokázalo tak potěšit.
červen 08, 2009 14:25
Na těch penězích je napsaný, jak byly vydělaný? : Myška
To jsem si nikdy nevšimla. To by totiž některý musely být krvavý. Proboha, pokud se chce kdokoliv ukájet před monitorem a je ochoten dobře zaplatit, tak ať to dělá. Pořád je to lepší než dětská pornografie, zneužívání dětí nebo jiná zvěrstva.
červen 08, 2009 14:26
alé né : kkp
ozval se potrefenec! hm, smilies/cheesy.gif
červen 08, 2009 14:26
... : KK
Každej má hodnoty nastavený jinak.Pro někoho jsou to špinavý peníze,pro někoho běžnej byznys hodnej obdivu.
Pro mě by bylo takový zjištění jednoznačným důvodem k rozchodu,ale každýho věc co je ochotnej tolerovat.
červen 08, 2009 14:27
kkp trochu zklidni hormon. Mohla sis všimnout, že tady na Kudle se diskutuje kultivovaně. : Myška
Je to jedna z věcí, kterých si tu vážím. I když kolikrát spolu prudce nesouhlasíme, dokážeme nesouhlas vyjádřit tak, aby nikoho neurážel.
červen 08, 2009 14:30
Myško: : kkp
zklidňuju, ale já nikoho neurazila, pokud tedy čteš zpátky, NČ se do mě vždycky pustí, jak lačná saň! Jen se bráním! nic jiného!
červen 08, 2009 14:34
Myško, : Petronila
to myslíš opravdu vážně?
červen 08, 2009 14:35
Abychom byli Myško objektivní : NČ
Ono je dost poptávky i po věcech, který by se skutečně dělat neměly. Třeba drogy, nebo vraždička manželky za 100 tisíc, nebo třeba předvádění dětí úchylum.
Ale tady, v tomhle konkrétním případě, pokud jsou holky dospělý a ochotný a on jim k tomu za úplatu poskytuje zázemí, tak tady žádnej zásadní morální zádrhel nevidím.
Je snad každýmu jasný (no každýmu asi ne, protože jedna paní povídala...), že kdyby to jeho poskytování zázemí bylo podmíněný i nutností poskytování jejich naturálních služeb jemu, tak už by debata byla o jiných věcech. Ale to tady prokázaný není, to jsou jen něčí chorobný představy, tak není ani třeba se tím zabývat.
červen 08, 2009 14:38
Zatraceně! : Vodoměrka
Tak jsem dala osmahnout cibulku na sporák, ale pořád ne a ne zezlátnout, tak na chvíli kuknu sem na kudlanku a než jsem pročetla všechny komentáře, mám v kastrolku uhlí... tak vám pěkně děkuju... smilies/wink.gif

Jinak by mi asi tyhle peníze vadily méně, než mít za manžela Paroubka či Topolánka...

A hrrr na ně! Za kudlanku tolerantnější...! smilies/wink.gif smilies/cheesy.gif smilies/grin.gif
červen 08, 2009 14:38
Myško : KK
Nedá mi to...s tvým názorem nesouhlasím,snad je to dost kultivovaný smilies/tongue.gif
červen 08, 2009 14:39
Jinak, kk a Myško, : Petronila
souhlasím s tím, že to každý máme nastavené jinak a je jen na Zdeně, zda jí budou peníze takto získané "smrdět" nebo ne.

Já sama jsem v tomhle poněkud nedůsledná - na jedné straně nemám příliš vysoké mínění o lidech, kteří poskytují i nakupují sexuální služby a o lidech, kteří natáčejí pornografii, na druhé straně konzumenty pornografie (ale té "anonymní", tj. časopisy, filmy) neodsuzuji nijak ani si nemyslím, že by to sledovali jen uslintaní zoufalci, kterým už nic jiného nezbývá. Ale takto adresně, jak je to popisováno v článku, by mi to taky asi vadilo i u konzumenta.
červen 08, 2009 14:39
A než spálím druhou várku, : Vodoměrka
tak jen malý dovětek... v tomhle případě nejde vlastně o to, jestli to je nebo není košér, co dělá Zdenčin muž, ale spíš o to, jestli je schopna to překousnout nebo ne... a vždycky to tak bude... jestli mi to vadí natolik, že to nestrávím a odejdu, nebo se s tím srovnám a budu dál žít, jak jsem zvyklá... jo, každé poznání něco stojí... ale jsme tu od toho, abychom poradili, ale ne soudili... nebo ne?
červen 08, 2009 14:41
Vodoměrko, taky bych brala doma radši podnikatele v této branži - erotický videochat - než : Myška
politika - Paroubka, Topolánka, Ratha, Bursíka a ostatní.
NČ - vyjadřovala jsem se k poptávce po těchto netových službách, k ničemu jinému.
červen 08, 2009 14:43
Vodoměrko, : Petronila
myslím, že v tomhle máš naprostou pravdu - a jak je vidět z diskuse, univerzálně platné jednoznačné řešení neexistuje, každý z nás může říct jen to, jak by se k tomu asi postavil sám, ale to rozhodnutí vadí/nevadí je jen na Zdeně...
červen 08, 2009 14:44
Myško : mia I
Ten blahobyt je ale draze vykoupený žárlivostí a nejistotou Zdeny.Za pár let bude po přechodu a těch mladých koček kolem jejího manžela tolik..Bude se užírat a bude muset držet hubu a krok.Nevěřím,že on s těmi děvčaty nic nemá,taková naivka nejsem.Není ze dřeva,když tam před ním jen tak producírujou.
červen 08, 2009 14:45
Myško? : bb
tobě by skutečně nevadilo, kdyby si tvůj syn přivydělával onanováním na internetu? Čili prostituoval, byť přes net? A kdyby manžel za to inkasoval peníze? Čili pasák, byť přes net?

červen 08, 2009 14:46
Vodoměrko : KK
a co třeba ten fakt,že oni jsou partneři...manželé...a ona ani neví z jakých peněz jsou živi?Prostě fér by bylo kdyby jí o tom řekl,než začal,ona mi připadá jako pátý kolo u vozu,který nemá moc možností kecat do toho co a jak bude,má být ráda že se má dobře a držet ústa...tak dík,ale takovýho partnera bych fakt nemusela.
červen 08, 2009 14:46
mno : mura1
rekla bych, ze otazka nezni: radsi paroubka nebo videochat. je taky moznost: ani jedno, ani druhy.

krakonosi: byl bys min nestastnej... ale byl bys s ni rad?
červen 08, 2009 14:47
Krakonoši, : Petronila
jasně, kdyby otázka stála tak, jak jsi ji položil (výběr jen ze dvou možností - podnikatel v pornobyznysu versus třeba drogový boss nebo nájemný vrah), tak ta první možnost je přece jen ze dvou zel to menší. Ale třeba se někdo rozhodne, že než špatné nebo ještě horší, tak to radši nic.
červen 08, 2009 14:47
... : bb
než jsem to dopsala a napopáté systém přijal 5 znaků, objevily se další komentáře a vidím, že Myška odpověděla. Vodoměrka taky.

Lidi, a uvědomujete si, že v jiných diskuzích tu na Kudlance se shodujete v náhledu na všeobecný pokles morálky, úpadek chování....

červen 08, 2009 14:48
Jo, Myško, promiň. Jasný. : NČ
Mně teď spíš vrtá hlavou to, co mě napadlo ihned po přečtení článku.
červen 08, 2009 14:49
... : bb
ty brďo, na jednu stranu se tu nesluší napsat koupila jsem si nový mrazák, neb to může ranit city momentálně méně majetných, na druhou stranu by prošlo, kdybych si na ten mrazák vydělala virtuální prostitucí :-))))
to je k nevíře :-)))
červen 08, 2009 14:49
KK, : Petronila
to mě také zarazilo - že on nechce říct co dělá a ona neví. I když to vysvětlení v článku zní vcelku logicky.

Můro, koukám, že jsne nezávisle napsaly skoro totéž smilies/wink.gif
červen 08, 2009 14:50
... : mura1
Prostě fér by bylo kdyby jí o tom řekl,než začal,ona mi připadá jako pátý kolo u vozu,který nemá moc možností kecat do toho co a jak bude

ji to az do ted bylo srdecne sumak. nebo nestala ve spravny fronte, kdyz se fasoval rozum
červen 08, 2009 14:51
bb, skutečnost, že si syn přivydělává onanováním na internetu bych mohla pramálo ovlivnit. : Myška
Rozhodně bych nad tím nejásala, na druhou stranu bylo by to lepší, než kdyby byl dealerem drog. Nakonec on by se musel srovnat se svým svědomím, a pokud by to bylo přijatelné pro něj, beru to jako jeho věc.
K partnerovi jsem se už vyjádřila.
červen 08, 2009 14:51
Zdeno, : Rozmarýna
já být tebou, tak držím pusu a krok. Protože z tvého článku vyplývá, že do té doby než jsi zjistila, v čem manžel podniká, tak jsi psala, že "teď je to opravdu skvělé". Manžel zkrátka našel díru na trhu a vyplnil ji a umí vydělat prachy, ty se máš dobře. No tak wo co go?
Stejně si myslím, že i kdyby ti to Bůh ví jak vadilo, tak s ním kvůli prachům zůstaneš. Vyplývá to z tvého článku.
červen 08, 2009 15:03
Rozmaryno, souhlasim.. : mila1
Mam pocit, ze Zdena v podstate lituje, ze v tom stourala a boji se, aby se to nekdo nedozvedel. Mozna i zarli, ale ne zas tak moc, aby to nejak resila, protoze ty penize ma asi dost rada. Treba povazovala za moralni povinnost, napsat to sem a asi cekala, ze tady vsichni jejiho manzela odsoudi. No ale podle mne by bylo horsi, kdyby si nasel mladou holku a ji opustil. Ale to, ze ty penize vydelava pro ni a s ni je i uziva.. Kterapak ma takove stesti..?
červen 08, 2009 15:17
... : bb
smilies/shocked.gif
červen 08, 2009 15:21
... : bb
to mi nějak ulítlo..
No, Zdenko, chtěla jsi radu co máš dělat, dostalo se ti tu rady - nedělat nic a užívat dál peněz, které manžel vydělal obchodem bílým masem. Teda masem, abych nediskriminovala snědší prostitutky.

červen 08, 2009 15:24
Milo1 : Vodoměrka
Myslím, že málokterá smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif
červen 08, 2009 15:27
... : mura1
Ale to, ze ty penize vydelava pro ni a s ni je i uziva.. Kterapak ma takove stesti..?

no, dekuju pekne.

bb, neulitlo, to je jedinej vystiznej smajlik k vetsine dnesnich komentaru.
teda ja dneska fakt ziram.
červen 08, 2009 15:33
můro : mia I
i já. smilies/shocked.gif Jsem zvědavá co napíše Puntíkatá.
červen 08, 2009 15:35
... : bb
obávám se, že Puntíkatá už to nezachrání. Názorná ukázka zdroje cynismu pánů kolemjdoucích. Že jsou ženské na prachy a o peníze jim jde až v první řadě asi nebude až taková legenda vzešlá z pánských klubů...

červen 08, 2009 15:42
No ony by tie peniaze : rybka
mohli casom pekne zhorknut, az by okrem nich manzel domov doniesol aj nejaku tu "chorobu z podnikania"...
A asi by sa mi nie prilis dobre po nociach snivalo zaspavajuc vedla takto uspesneho podnikatela.
Nevadilo by mi, keby takto podnikal sused, kamarat alebo trebars aj slobodny brasko...ale u manzela hej. Ziarlivost je opodstatnena, akokolvek atraktivna takmer 50-tnicka nemoze konkurovat dvadsiatkam.
Tu si treba len vybrat. Peniaze nie su vsetko. Asi by som si radsej kupila o dva svetriky menej, o troje boticky menej a doma mala chlapa, co "nazivo" vidi nahu len mna.
červen 08, 2009 15:46
bb : KK
docela smutný,taky jsem nemile překvapená.
červen 08, 2009 15:48
no aby tady nevyplynulo, ze jsem taky na prachy : mila1
smilies/smiley.giftak ja to mam trochu jinak a asi bych na Zdencine miste pojala trochu podezreni, kde tolik penez bere a patrala bych drive. A vadilo by mi, ze muj plat je jenom jako moje kapesne a zbytek tahne manzel. Ale ji zrejme ne, ji to pripadalo normalni, tak at se ted nedivi.
červen 08, 2009 15:49
bb : mia I
Je to Zdenky volba.My z toho můžeme mít jen radost,že nic takového řešit nemusíme.Jen mám trochu divný pocit,že možná kdejaká holka ví o jejím manželovi více než ona sama.To mě osobně by bylo velmi nepříjemné.
červen 08, 2009 15:49
Mio, : Vodoměrka
takže co řekne Puntíkatá a nikdy jinak? smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif

bb, obávám se, že takových žen je spousta... jednu paní podnikatelovou jsem měla o pár pater výš... on do té doby byl takový normálnější voják z povolání, pak odešel do civilu a začal podnikat... a od té doby se vracíval ožralý, byl samá baba, jeho žena nejdřív křičela, potom ji začal sem tam profackovávat, když třeba ve tři ráno nechtěla vstát a připravit jeho kamarádům, co přišli s ním, občerstvení a zároveň se snažit, aby byly děti potichu, když je halasením vzbudili, jednou stála s nožem v ruce ve dveřích a křičela, ať odejde, nebo se zabije ona i s dětmi, že už toho má dost, no a pár dní nato začala jezdit barovákem, měla mobil, který v té době moc lidí nemělo, začala se lesknout zlatem a přestaly jí vadit jak manželovy avantýry, tak jeho příchody s ožralými kámoši... a místo hysterických hádek a nočních výkřiků přišel najednou klid a nejnovější modely a každý rok nové auto... lidé jsou různé... smilies/wink.gif
červen 08, 2009 15:50
Rybko, : Vodoměrka
a víš, kolik sem píše ženských, co mají manžela v normálním povolání, bez kontaktu s krásnými polonahými či nahými ženami, a stejně si najde jinou? Kdyby chtěl, tak ji najde kdokoliv kdekoliv a kdykoliv...
červen 08, 2009 15:53
Někdo používá můj nick : KK - původní KK
samozřejmě nemám na nick "KK" nějaký patent, už se tu ale objevil v minulosti v jiných diskuzích, tak trochu nechápu, jak to, že ušel pozornosti a že nebylo jaksi možné zvolit nick jiný.

Pokud jde o problém Zdeny, slídit sice není dobré, ale nedivím se, že jí způsob obživy manžela vadí. Kecy typu "ty peníze ti předtím nesmrděly" jsou čistý alibismus. Jak by mohly smrdět, když Zdena předpokládala, že jsou z jiného zdroje. Nebo se snad snažíte naznačit, že "smradlavé peníze" musí čout jak ze žumpy zrovna vytažené??? No to snad ne...
červen 08, 2009 16:05
.. : kolemjdoucí
milé dámy, dochází vám, že naprostá většina účinkujících v těchto showroomech jsou vysokoškolačky z dobrých rodin? Že jsou to dívky, které musí umět velmi dobře cizí jazyky, neb na tuzemském trhu by se tyto podniky neuživily? Že na tom není nic, ale vůbec nic špatného? Že to je mnohem lehčí a mnohem lépe placená práce (ano je to jenom práce), nežli do zblbnutí odpovídat nasraným zákazníkům v call centru? Že vám vadí, že se manžel zaměstnává mladé krasavice, to chápu. Ten anonym byl určitě od nějaké ošklivky, kterou nevzal....Zeptejte se na názor svých dcer, pokud máte nějakou ve věku od dvaceti do třiceti.
červen 08, 2009 16:30
kolemjdouci, : rybka
ja chapem tie baby, co to robia - su to pomerne lahko zarobene prachy , neodsudzujem ich a suhlasim, ze to je tiez praca - sposob obzivy (a zaroven dakujem bohu, ze som si nikdy takto zarabat nemusela).
Ale v posteli chcem mat chlapa len pre seba.
To je to, co by mi vadilo. Pretoze uverit, ze si sem tam s nejakou to cisielko nestruhne naostro - to by som musela byt hoooodne naivna.červen 08, 2009 16:44
kolemjdoucí : mia I
dcera sháněla v Praze podnájem loni přes léto,ano dala do inzerátu ,že je VŠ.Dostala odpověd na komplet zařízený byt za to,že jednou týdně uspokojí všechny nároky majitele.Odpověděla,že nabídku nepřijímá a že by ji zajímaly pohnutky,které tohoto člověka k tomu vedou.Co odpověděl vím,ale psát to nebudu ani jestli měl závazky,nechci nikomu nasazovat brouky do hlavy. smilies/wink.gif
červen 08, 2009 16:49
... : Sandra.
Ahoj, nemám čas číst tady všechny komentáře, dostala jsem se jen k šerednejm a blbejm:-) ale za sebe: mně by nevadilo, kdyby si manžel vydělával podobnou činností. Tedy pokud by se pohyboval v legální sféře a nenabízel tam vnadné lolitky pod zákonem, nebo neprodával dívky z ciziny, co sem přijely dělat barmanku, než jim byl zabaven pas. Ony jsou tam dobrovolně, jemu to vynáší, tak v čem je problém? Že na ně kouká? No, myslím, že jestli v tom dělá už nějaký ten pátek, tak už ho to dost pravděpodobně omrzelo. Ono to zní sice jako mužský sen, ale jsem přesvědčená, že po pár týdnech má nahatých štěťulí plné zuby a rád se vrací domů k manželce. Nějakého anonyma, který by mi do telefonu sděloval pomluvy bych poslala do háje. Ta dáma to ví jak? Ona se řadí k těm odzkoušeným, nebo jim u toho svítila, nebo to je nějaký kolující drb?
Trochu problém bych, Zdeni, viděla v tom, že ti to manžel neřekl...ale asi věděl, že bys to nevzala. Na tom bych zkusila zapracovat- aby ti takovéto zásadní informace příště netajil, protože by ses také jednou třeba mohla divit, až u vás bude zvonit policie.
A z těch peněz bych si užila každý cent- nejsou nemorální, pocházejí od lidí, kteří neváhají za poskytnuté potěšení dobrovoně zaplatit.
...ale jestli je to pro tebe nezkousnutelné, odešla bych. Ale vzala bych si s sebou jen to, co jsem pořídila ze svých peněz. Zbytek peněz totiž pochází z hanbakšeftů a těžko se s manželem rozcházet kvůli tomu, že vydělává jak vydělává a zároveň chtít půlku toho, co tímto způsobem vydělal. Když zásadová, tak do mrtě.
červen 08, 2009 17:00
Sandro : kolemjdoucí
dovoluji si vyjádřit svůj upřímný obdiv. Sebevědomá, chytrá a krásná. To všechno jsem vyčetl z jediného příspěvku smilies/wink.gif
červen 08, 2009 17:12
... : Sandra.
Kolemjdoucí- děkuji mnohokrát za kompliment.:-) Mnohem lepší, než "upocená vošklivka", což mi přisoudil za podobný komentář před časem NČ. A to je ta krása toho virtuálního světa- pravdu může mít kterýkoliv z vás...nebo ani jeden:-)
červen 08, 2009 17:19
Sandro : mia
To že kouká na jiné ženy je přece nejméně podstatné z toho celého tady.Hlavní problém je v tom,že cizí lidi ví o jejím manželovi více než ona sama.On vůbec nemusí mít nic z žádnou z těch slečenv podniku,občas třeba s nějakou tou novou,neokoukanou ano.On si přece za své peníze může žít dvojí život a vydržovat si třeba luxusní prostitutku.A své ženě zavře penězi pusu.
červen 08, 2009 17:21
... : Sandra.
Mio, ale takhle to přeci vůbec není. Zdena je dospělá, nezávislá žena s vlastním přijmem a dospělými dětmi. Takže rozhoduje jen sama za sebe co všechno je ochotna svému životnímu standartu obětovat. Teď řeší jestli to, že se smíří, že její mažel dělá v erotickém průmyslu. Až zjistí, že si vydržuje luxusní milenku, bude to trochu jiná otázka a bude muset zvažovat znovu. Nicméně vím, že jsou ženy, které zkousnou i to, jen proto, aby se nemusely vzdát komfortu. Ale je to jejich vlastní rozhodnutí.
Ano, také vidím problém v nedostatku komunikace mezi manželi- ale na tom se dá zapracovat. Jde jen o to, jestli Zdena stojí o to vědět, nebo jestli dává přednost představě, že si manžel vydělává ve větrných elekrárnách. Jinak věřím, že Zdenin manžel jí nebude nic zatajovat, pokud bude mít alespoň naději, že Zdena nebude jednat hystericky, ale že mu bude oporou a partnerkou v pravém slova smyslu...
červen 08, 2009 17:36
Můro : Krakonoš
krakonosi: byl bys min nestastnej... ale byl bys s ni rad?

To by záleželo na mnoha vokolnostech. Zaprvý na tom, co pro mě ta žena znamená a jaká je, protože způsob, jakým si vydělává peníze, je jenom jedna z mnoha vlastností člověka. Pak by to záleželo taky na tom, jestli při svý práci v týhle branži nepřekračuje nějaký hranice, na kterejch jsme se dohodli, určitě by mi samozžejmě vadilo, kdybych vo tom nevěděl a dělala ze mě vola. Pokud už by se teda moje partnerka z nějakýho důvodu chtěla živit v proukci porna, tak bysme si řekli, co je únosný a co už ne. Já tady píšu vo tom, že mě by nevadily nějaký aktivity po internetu na kameru nebo sex po telefonu, u toho se dá zařídit i anonymita pomocí nějaký slušivý masky či škrabošky nebo rozmazanýho xichtu. Nepíšu tady vo tom, že by mi nevadily kontakty s dalšíma lidma za účelem točení porna, to už je pro mě za čárou. Každej má tu hranici jinde a je to jenom na Zdeně, kde ji má vona.
Víš co by mi vadilo? Kdyby byla moje žena třeba bulvární novinářka (což je určitě pro vás pohoršený zcela počestný povolání). To jsou lidi, který vědomě páchaj zlo, ničej životy druhejch za účelem zisku. Komu ničí život holka, co se kroutí před webkamerou? Ta navopak dělá dobrej skutek pro spoustu vosamělejch chlapů, který prostě vo ženskou nezavaděj, aniž by komukoli ubližovala. A víc k tomu tady nemám co dodat.
červen 08, 2009 18:14
Ztráta důvěry : Magdalenka
Myslím, že Zdena se musí srovnat s mnoha novinkami. Nejen způsobem obživy svého manžela, potažmo celé rodiny, morální stránkou celé věci, svým tichým přihlížením, tedy nezájmem o dosavadní styl mužova života, prostě najednou má doma cizince, ale i svou možností být najednou sama. Není to samozřejmě najednou. Takže se v ní mísí pocity zhnusení, strachu z prozrazení, nedůvěry, zklamání...
Nesouhlasím ovšem s tím, že je třeba vše důkladně držet pod pokličkou. Pokud jsou děti již velké, mají právo být do této situace zasvěceny, aby chápaly, co se s rodiči teď děje, třeba i přispěly svou trochou do mlýna, protože se jich to také týká... Co se týče citového pouta, myslím, že nebylo tak hluboké ani předtím, spíš jen zvyk, lhostejnost a přetvářka. Takže, Zdeni, jestli do toho půjdeš se svým manželem, nebo dáš ultimátum, nebo se budeš v duchu užírat, to už je tvoje volba. Po tolika letech se lidé mění jen těžko...
Každopádně je to také výzva pro tebe: Jak se dokážu dnes a zítra o sebe postarat? Umím být na manželovi nezávislá? Finančně, citově, rozumově? Teď už to nemůže být jako dřív, protože UŽ VÍŠ. Jemu to nepřijde, žije tak roky, je to jeho dítě, podnik prosperuje. V nové situaci jsi ty. Dej si pár týdnů, měsíců na přemýšlení, rozhodnutí a zkus si žít v myšlenkách různé budoucí životní scénáře. Možná dospěješ k zajímavým výsledkům, které dnes ani nemůžeš předvídat...
Každopádně doporučuji si dát nějaké hranice, přes které nejede vlak. Dětské porno, kriminální činnost, vydírání, dluhy... To vše a spoustu jiného hnusného může být v budoucnu spojeno s mužovým podnikáním. Minimálně bych chtěla znát jeho živnostňák a daňové přiznání. Jinak další telefonát může být udáním daleko tvrdším...
červen 08, 2009 18:14
Jinak Sandře děkuju, : Krakonoš
že mi ušetřila spoustu času s vymejšlením dalších příspěvků. Přesně tak, jak to napsala vona, to cejtim.
červen 08, 2009 18:58
Sandro : mia
Tady o nějaké nezávislosti nemůže být řeč,plat,který je nyní kapesným na parádu by v budoucnu musel stačit na mnoho výdajů.Dvě nesrovnatelné situace.Uskalí vidím v tom,co se stalo třeba už několika ženám.Nákladný,luxusní život.ony žijou ve sladkém nevědomí a najednou bublina splaskne a ony jsou postaveny před tvrdou realitu-dluhy.Vzpomen si třeba na hudebníka Brabce.
červen 08, 2009 19:28
Krakonoši, : Petronila
ale tenhle předpoklad "kdyby se tím partnerka chtěla živit, tak bysme si řekli, co je únosný a co už ne" v tomhle případě evidentně splněn nebyl. On se s ní o ničem nedohadoval, zařídil se zcela podle sebe.


červen 08, 2009 19:55
Zdeno, neuděláš vůbec nic, : Eva
protože takový standard sama se svým kapesným nikdy nedokážeš zajistit a jsi na něj zvyklá, tudíž jakákoliv další diskuse je úplně, ale zhola totálně k ničemusmilies/wink.gif
Jinak zcela souhlasím se Sandrou a Krakonošem.
červen 08, 2009 20:14
... : Sandra.
Mio, kolik dělá plat, který je v této chvíli pouze kapesným ví z nás jen Zdena. Třeba má jen nějakou přicmrndávací práci, nebo má "kapesné", které některým matkám samoživitelkám stačí na uživení tří, čtyř hladových krků. Ať už je to jak chce, jisté je, že jestli odejde, půjde se svou životní úrovní dolů. No jo, tak bude holt chudá, ale bude mít naprosto čisté svědomí. Nebo třeba zjistí, že jí ty peníze vydělané touto formou zase až tolik nesrdí a zůstane. Každopádně má na vybranou. Pokud se rozhodne odejít, nemusí odcházet hned, může si dávat ze svého peníze bokem, může se poohlédnout po nějaké výnosnější práci, může si udělat třeba nějaký rekvalifikační kurz,...cokoliv. Rozhodně je na tom líp, než spousta žen, kterým manžel oznámí po 25 letech soužití, že konečně našel svou životní lásku a odchází. Ze dne na den. Ty na vybranou nemají- Zdena ano.
červen 08, 2009 20:23
Sandro : mia
máš pravdu,ale je naivní si myslet,že se Zdena v 46 letech vzdá svého dosavadního života. smilies/wink.gif
červen 08, 2009 20:33
krakonosi : mura1
Kdyby byla moje žena třeba bulvární novinářka (což je určitě pro vás pohoršený zcela počestný povolání).

by me zajimalo, z ceho jsi usoudil, ze bulvarni novinare radim mezi pocestny povolani.

ze bych byla pohorsena, to nejsem. je kazdyho vec, jak se zivi, kdyz pri tom neublizuje jinejm. ale ze by mi to prislo obdivuhodny zamestnani, ze bych se za takovyho partnera nestydela a ze bych s nekym takovym zila, ze by mi nevadilo, kdyby se takhle zivila moje dcera, tak tak tolerantni teda nejsem.
červen 08, 2009 20:39
Vidím problém trošku jinde : carie
Tenhle typ podnikání je dost rizkový, znám pár kluků, co vlastnili bordely. Pak přišli Rusové, konkurence, ti se s nikým nemažou..... To se pak pohybujete v pěkný špíně se vším všudy. Výpalný, nezvěstní... Kde se točí tyhle peníze, tak to není žádná nedělní škola.
červen 08, 2009 20:44
... : Sandra.
Mio, však já si také nemyslím, že odejde. Ono to také samozřejmě závisí na tom, jak "hrůzný" objev učinila. Věřím, že kdyby zjistila, že její manžel znásilňuje v parku školačky, asi by neváhala dovolenou dvakrát do roka obětovat. Tohle není zas až tak hrozné- jak už psal Krakonoš, spousta lidí vydělává na cizím neštěstí- Zdenin manžel naopak vydělává na tom, že dělá lidi šťastnými:-)
červen 08, 2009 20:46
Sandro : mia
No pro mě osobně by byl degradující tento způsob obživy,ale co si dělají druzí je jejich privátní věc.ahoj
červen 08, 2009 20:56
Sandro, ale to jsou jen ryze teoretické možnosti výběru, : Eva
prakticky v životě těžko nachází realizaci. Když je Ti do 46 let úplně, ale úplně fuk, z čeho prachy plynou, hlavně, že umožňují krásný život mně a postaví 3 děti do života, tak v těch 46 letech PRAKTICKY neuděláš NIC! Protože představa, že si z kapesného pořizuješ před 50 horkotěžko s hypotékou garsoniéru, když by chtěla být tak zásadová a nic ze "špinavých peněz" nechtít, není z tohoto světa. Jediné, čím by si to mohla do budoucna Zdena těžce pohvězdit, by bylo, kdyby se začala dívat s těžkým morálním despektem na svého muže, to je pak scénář, že si najde jinou, morálně nepohoršenou, velmi reálná smilies/wink.gif
červen 08, 2009 21:08
... : Sandra.
No dobře, tak ale o čem je pak takhle řeč? Zdena od manžela neodejde a budou si žít tak jako doposud. Jedině by měla zvážit, jestli je pro ni lepší ho tlačit k tomu, aby ji v budoucnu více informoval, nebo jestli už takhle má informací více, než by jí bylo milo.
S despektem se koukat na manžela kvůli tomu, že vydělává peníze, které jim oběma umožňují určitý životní standart, kterého se ona nedokáže vzdát, by ukazovalo spíše na vadu jejího charakteru. Okolí samozřejmě nic neříkat- kdyby se někdo ptal, tak jako doposud- manžel podniká, v čem přesně nevím. O tom, co řekne dětem a ostatním příbuzným by si měl rozhodnout jenom on sám...
červen 08, 2009 21:48
o čem je řeč? : mia
přece o penězích.Kam až jsme schopni kvůli nim zajít a každý tu dává svůj názor,kde jsou pro něj hranice.co Natálka?
červen 08, 2009 21:56
... : Sandra.
Kdo je Natálka?
červen 08, 2009 22:00
vlastně Valinka : mia
jak se jí daří?
červen 08, 2009 22:02
... : Sandra.
jo, docela dobrý- poctivě rehabilitujeme a nosí takové udělátko do nosu. Jestli bude muset na další operaci se uvidí až za čas. Jinak běžné miminkovské starosti a radosti:-)
červen 08, 2009 22:23
Mio, o mojí hranici tu není vůbec nic, : Eva
protože fakt nevím, k čemu by Zdeně asi tak byla smilies/wink.gif
červen 08, 2009 22:46
No, tak jsem si přečet, jak vše vyřešila krásná a moudrá Sandra. : NČ
Teda, vyřešila tim, že únavně rozvláčně napsala a opsala úplně přesně totéž, co jsme asi o 4 hodiny dřív psali s Myškou.
Jak je vidět, když dva dělají totéž - nemusí to být totéž. Já jsem za to samý byl blbkama uřvávanej:-)
červen 09, 2009 06:15
Myško, : Petronila
až budeš mít příště chuť napsat, že "tady na Kudle se diskutuje kultivovaně. Je to jedna z věcí, kterých si tu vážím. I když kolikrát spolu prudce nesouhlasíme, dokážeme nesouhlas vyjádřit tak, aby nikoho neurážel", vzponeň si třeba na příspěvek nade mnou.. smilies/shocked.gif
červen 09, 2009 07:48
... : Sandra.
No tak, Petronilo, ze stálých přispěvatelů se takto chová jen jeden, takže se nejedná o problém celé diskuze na Kudlance (ta je skutečně nadprůměrně kultivovaná) jako spíš o problém tohoto jednotlivce smilies/cool.gif
červen 09, 2009 08:05
... : KK
pokud s NČ nesouhlasím - jsem blbka.Tady už je to o ničem,bohužel. Diskuse už se neúčastním.
červen 09, 2009 08:14
Petronilo, víš co je zajímavé? : Myška
Že i když s někým na Kudle diskutuji a neshodneme se, diskuze vygraduje, nikdy to mezi námi nesklouzlo k urážkám. A kolikrát zrovna s NČ pomyslně stojíme proti sobě při obhajobě svých zcela protichůdných názorů.
NČ nepotřebuje advokáta, ale jedno tedy napíšu. Pročetla jsem si znovu celou tuhle diskuzi, a řeknu ti, slétly jste se na něj jak supi jen za to, že napsal svůj názor. Některé jeho výrazy se mi taky nelíbí, i když jsou zcela výstižné. Já bych volila bych jemnější výrazivo, ale nejsem NČ.
červen 09, 2009 08:18
dík holky : kkp
možná přizvukováni bude pro "někoho" hloupé, ale přesně tohle jsem už dvakrát chtěla napsat a zas jsem to vymazala a odešla pryč! Ale když jste se holky takhle ozvaly, tak musím říct, že Vám dík! Odporovala jsem taky a byla jsem napadnutá, že jsi šeredná a blbá! No tak
to je dedukce úžasná! Já nikoho neurážela a neurážím nemám to v povaze, a tak také už z tého diskuze odcházím a už ani nebudu číst odpověď toho dotyčného, neboť jistě bude peprná!
ještě jednou Sandro a KK díky za pochopení!
červen 09, 2009 08:22
Tak jsem to pročetla od začátku : Vodoměrka
a i když s Nýčem občas nesouhlasím a zdají se mi jeho komentáře hodně hrubé, abych tak řekla, tak tentokrát dostal sodu jaksi jen ze zvyku - souhlasím s Myškou... No, zdá se, že jeho pověst ho už předchází... bude slavnej jak praotec Čech... smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif
červen 09, 2009 08:28
ale vubec nedostal zadnou sodu : mura1
ani se na nej supi nesletli.
Když se tady konečně : NČ
začne mluvit o chlapovi, co má rád manželku, děti, vydělá prachy na chod celý domácnosti, na drahý dovolený, jánevimco, tak je už zase zavrženíhodnej!
Teda - vy, co ho tak odsuzujete, závidíte?

zeptal se, dostal odpoved.

takze diskuze normalne pokracovala. vsichni se stale vyjadrovali k tematu. akorat ze co kazda ncho odpoved, to urazka. asi jako bonus. toz se nekteri posleze vyjadrili i k tem urazkam.
červen 09, 2009 09:08
Vzhledem k tomu, : Míša šíša
že jsem se diskuze nezúčastnila a mohu mít tak "pohled zvenčí", řekla bych, že eNČého reakce byly neadekvátní. A myslím, že tady všichni vědí, že se ho mnohdy zastávám. Tentokrát nemohu.

K podstatě diskuze se snad ani vyjadřovat nebudu. Jenom zírám a nestačím se divit.
červen 09, 2009 09:26
Já mám asi nějaké posunuté vnímání, protože : Myška
jsem nějak nerozeznala, že "co kazda ncho odpoved, to urazka. asi jako bonus. toz se nekteri posleze vyjadrili i k tem urazkam.", jak to píše mura1. Až na ty "blbky" v posledním příspěvku NČ. Ty určitě dotyčné dámy urazit mohly, a taky urazily. Ale zřejmě by NČ nepoužil tento výraz, nebýt předchozích výpadů proti němu.

červen 09, 2009 09:26
Vlastně mi to je srdečně fuk, to jen kvůli Míšule Šíšule, jíž si, narozdíl od některejch, vážím:-) : NČ
Jentak pro oživení - co jsem nazval blábolama. Pokud tomu chce někdo říkat "jasná a ověřená fakta", tak klidně:-)
--------------------------------
NČ! : kkp
a co to tedy znamená, že je prvně prubne??? fantazie?? nebo jako, že zkusí, jak mu uvaří kafe?
červen 08, 2009 13:41
------------------------------------
... : KK
NČ...ona píše,že si nový koně nejřív vyzkouší než si je pustí do stáje,což je snad jasný.
A můj názor - fujtaksl,nechtěla bych ho ani kdyby byl milionář.
červen 08, 2009 13:44
------------------------------
no! : kkp
a opět, když dochází argumenty, tak jsem asi málo četla, že? no jo, zase jeden moudrej, co spapkal vtipnou kaši, vopičák jeden, v úřední hodiny!
červen 08, 2009 13:57
-----------------------------
Docela zábavný čtení :-)))))))))))))

červen 09, 2009 09:37
Myško, : Petronila
připadá Ti jako adekvátní reakce toto "Hlavně se zase, probůch, nedožaduj po mně dalších a dalších argumentů abys pak, až mě přestane bavit se s tebou bavit, se mohla, seč ti síly stačej, snažit ze mě dělat blbečka, co není schopnej s tebou diskutovat. Čili, abys to pochopila i ty - nezaměňuj neochotu za neschopnost."

Mám za to, že se snažím diskutovat k věci. Kdyby mi někdo řekl, že můj názor považuje za nesmysl proto a proto, je to pro mě OK. Jakmile to ale neudělá a okamžitě se začne navážet do mě osobně, mohu to buď přejít nebo mu to vrátit. V minulosti jsem to přecházela dost často, což zřejmě v dotyčném vyvolalo dojem, že se nic neděje a může přitvrdit. Ale asi těžko po mně chtít, abych nastavila ještě druhou tvář?
červen 09, 2009 09:40
tak jo, ja ti ty jedovatosti zkopiruju : mura1
Moniko, nech se klidně rozvézt rozvážkovou službou...

Kdybys dávala ve škole při čtení pozor, mohla by sis to nahoře přečíst...

kkp, to už stačí. Zřejmě i ty´s ve škole při čtení často chyběla, žejo. : NČ

...blábolíš tady zatím nejvíc ty...

ale ale bobečku, ses nějak rozpovídala. Tak jsem se v tobě, kkp, nemýlil (myslim s tim zrcadlem:-) ale jak vidno, tak ani s hlavinkou :-(


tak jestli tohle povazujes za kultivovanou diskuzi a vyjadreni nesouhlasu, ktery nikoho neurazi, tak to fakt mame my 2 nejaky posunuty vnimaničerven 09, 2009 09:44
aby to bylo kompletní, NČ, : Petronila
měl bys tam vložit ještě své komentáře, na které kkp reagovala. Třeba tenhle:

"ale ale bobečku, ses nějak rozpovídala :-) : NČ
Tak jsem se v tobě, kkp, nemýlil (myslim s tim zrcadlem:-) ale jak vidno, tak ani s hlavinkou :-(
Fajn je, že tady máš zdatnou zastánkyni. Určitě se co nejdřív ozve:-)))))"

případně toto:
Tak Péťo naposledy : NČ
blábolíš tady zatím nejvíc ty. Když jsi se svejma blábolama přímo konfrontovaná, otočíš, překroutíš, změníš a ještě tvrdíš něco o faktech. Těžko ale můžeš měnit, co´s napsala. Blbý, žejo. Že ti to není vůbec trapný:-((((
červen 09, 2009 09:44
ten druhý : Petronila
byl samozřejmě ke mně, aby mě zas někdo nechytil za slovo.
červen 09, 2009 09:45
Petronilo, v kontextu odpovědi na tvou otázku, ke které tato odpověď patřila, : Myška
to nepovažuji za nic nepatřičného.
červen 09, 2009 09:47
Není ROZVÉST jako ROZVÉZT, každé slovo má jiný význam, i já se zasmála, když jsem to od Moniky četla. : Myška
I já mám pocit, a dost často, že někteří nečtou pozorně.

Prostě nechápu, že se v tom dál rýpete. Trochu masochismus?
červen 09, 2009 09:52
. : Míša šíša
No, možná není nejlepší už více rozebírat, kdo komu jak velké udělal bebí. Vykašlete se na to, nemá to cenu. Radši mi řekněte, co si myslíte o tom (když už se tu probírá "lechtivé" téma), jak pan Topolánek ve své funkci premiéra pobíhal obnažen po Berlusconiho zahradě mezi děvuchami. A co říkáte tomu, jak se k situaci dnes staví, tj. nejdříve tvrdí, že takové fotografie neexistují, po jejich zveřejnění zase říká, že na nich je sice on, ale není to jeho tělo, následně pak, že by to snad i mohlo být jeho tělo, ale "to dole" je fotomontáž. Jaký je na to váš názor?
červen 09, 2009 09:57
Já už se s váma vážně nehodlám zahazovat : NČ
Kdybyste totiž chtěly, tak si srovnáte chronologii a pak snad i vše mozečky by pochopily, kdo urážel první.
červen 09, 2009 09:57
ano mysko : mura1
ja vim ze, nc rejpnul do moniky kvuli pravopisny chybe. no a co jako? neni to jedina pravopisna chyba na kudle, ze? a kvuli kazdy tu nekdo vyskakuje?

napsala jsi, zes nerozeznala zadne urazky v ncho prispevcich. toz jsi dostala seznam :-)
červen 09, 2009 09:59
Míšo šíšo : NČ
Jak se k situaci "staví", to přeci bylo nejlíp vidět na fotkách:-)
červen 09, 2009 10:01
muro1 - smůla, mě to jako urážky nepřipadá. : Myška
Jasně, že občas udělá pravopisnou chybu každý, ale ty ses nezasmála? Nebo ti to nedošlo? A NČ to jen prostě napsal...
Sakra, jde o to ho zdeptat, nebo o co ti jde? Začíná to být totiž směšné.
červen 09, 2009 10:10
Připadá mi, že se k tomuTopolánek staví stejně jak Čunek, : Myška
zapírat, mlžit, a tak dál... Je to směšné. A blog sl. Talmanové jakbysmet.
červen 09, 2009 10:12
NČ si vazim, protoze napise jasne svuj nazor a stoji za nim.. : mila1
to, ze nazval dve zdediskutujici damy blbkami, mi prijde pod jeho uroven, ale jsme jen lidi...a kdo z nas obcas nenapsal neco neadekvatniho..?
červen 09, 2009 10:31
Týjo, to je síla : wendy
no nic, přeskočím k Topolánkovi. Víc než to, že se někde producíroval hambatej. mně vadí, že zapírá. Stejně to vždycky praskne. No tak dole bez, a co ? Jako sledovaná osoba si má dávat pozor, když si ho nedává, tak ať pak nenadává.

Bylo by fajn, kdyby se Zdena ozvala, jak se rozhodla...
smilies/wink.gif
červen 09, 2009 10:32
... : kkp
jé, jé Tupohlávek odhalil svůj "mozeček"!! No mě vůbec nevadí, že běhá kdesi nahej, ale spíš co říká a co dělá! Ať si "soutěží na jevišti" klidně, ale jeho názory jsou někdy prapodivné. Tak jak mlží s hambatejma fotkama, tak mlži i ve všem ostatním!
červen 09, 2009 10:45
k Topolankovi - myslim si, ze zas tak spatnej premier to nebyl : mila1
a o tom mlzeni.. no to nedokazu posoudit. Je fakt, ze photoshop umi divy smilies/smiley.gif
červen 09, 2009 10:49
Mílo1 : NČ
Ne dvě ale myslím, že nejméně tři.
červen 09, 2009 10:51
tak, k tématu od Zdenky, : bb
přečetla jsem to všechno, ztotožňuju se s tím co napsala Můra:

krakonosi : mura1
Kdyby byla moje žena třeba bulvární novinářka (což je určitě pro vás pohoršený zcela počestný povolání).

by me zajimalo, z ceho jsi usoudil, ze bulvarni novinare radim mezi pocestny povolani.

ze bych byla pohorsena, to nejsem. je kazdyho vec, jak se zivi, kdyz pri tom neublizuje jinejm. ale ze by mi to prislo obdivuhodny zamestnani, ze bych se za takovyho partnera nestydela a ze bych s nekym takovym zila, ze by mi nevadilo, kdyby se takhle zivila moje dcera, tak tak tolerantni teda nejsem.


Shrnu to: erotický průmysl je obchod s lidmi, intimitou a lidskou důstojností. Krakonoš má za ok, když jeho žena s tím bude obchodovat, pokud ho s tím předem seznámí, Sandře zřejmě nevadí představa, že její dcera Valinka bude masturbovat na videokameru a prohlédne si to milion lidí na síti, pokud to bude dobře zaplacené a bude jí 18 a víc, Myšce nevadí představa, že by si takto vydělával její syn, atd. Pro mě je trochu šokující co čtu, obzvlášť ve světle jiných diskuzí, ale co, život je plný překvapení.


červen 09, 2009 11:05
Tak jo, bb. Pro mě je tu občas taky něco nezkousnutelného. : Myška
Co budeš dělat, když se tvoje zletilé dítě rozhodne přivydělávat si takovou činností?
červen 09, 2009 11:08
Milo1 : kkp
máš pravdu bylo by fajn už té potyčky nechat, a věnovat se pokud ještě je to vůbec možné
tématu! Bylo by opravdu moc užitečné co by nám na to všechno řekla Zdenka. Zřejmě z naší debaty moc radost mít nebude, je mi to líto, že na její otázku si bohužel bude muset odpovědět nakonec sama. Jisté je, že pokud už se rozhodla držet tu pusu a krok, taky si třeba s manželem o všem promluvila a třeba pochopila, že je to trošku všechno jinak, moc
bych jí to přála, tak už se nám neozve! co Zdenko?
červen 09, 2009 11:10
a k Topolánkovi: : bb
nevím asi všechno, z toho co vím - viděla jsem jednu rozmazanou fotku na netu, kde byla na lehátku Talmanová a poblíž stál nahý Topolánek, tedy podle obličeje, podle postavy mne tedy hned napadlo, že jde o fotomontáž, ale i kdyby ne, tak:
na soukromém uzavřeném pozemku byl dospělý muž se svojí partnerkou, matkou svého dítěte, zachycen paparazzi. Nebyly tam mladé dívky, prostitutky, nebyla to ani jiná žena, byla to matka jeho dítěte, se kterou žije, a bylo to na soukromém pozemku, uzavřeném. Pokud to jsou všechna fakta, tak o co jde? Premiér nesmí mít intimní život, nemá nárok na erotiku a soukromí?
A to jak a že vůbec to komentovala Borůvková je trapný.
červen 09, 2009 11:12
Myško, to je jednoduché, bylo by to zklamání, : bb
a přerušila bych s ním kontakt do doby, než se bude živit normálně, tj. důstojně a zdravě. Protože prostituci za normální obživu nepovažuju a zdravou už vůbec ne, myslím psychicky zdravou, lidi, kteří k tomuhle obchodu přičichnou, mají jiné vnímání, jiný přístup k životu, vztahům. Nemluvě o penězích, peníze jsou ústředním motivem jejich života a kdo si zvykne na 50 tisíc měsíčně si nerad a těžko zvyká na práci od 8 do 17 za 25 hrubého.
Každý má právo se rozhodnout a žít po svém, to samozřejmě. Ale nevložila jsem do dětí tolik času, péče, vzdělání na to, aby z nich byly děvky nebo obchodníci s prostitucí.
červen 09, 2009 11:21
bb, : Míša šíša
nechci s tebou polemizovat, jen by mě zajímalo, jak víš, že na lehátku byla Talmanová.
Jinak prosím užívat "paparazzo", paparazzi je množné číslo.
červen 09, 2009 11:25
bb, je základní otázkou, jestli je videochat prostituce, ale to nechám stranou, na to máme zjevně každá jiný názor. : Myška
Ale - opravdu bys odstřelila své dítě jen proto, že se vlní a onanuje před kamerou?
Já ne...
červen 09, 2009 11:28
Znám to z druhé strany : Janina
Ahoj, nedá mi to a protože se jedná o téma, k němuž mám co říci, tak přidávám svůj názor. Kdysi jsem patřila mezi ta děvčata, která zaměstnává Zdenčin manžel (ne že by on byl mým zaměstnavatelem). Opravdu velkou náhodou jsem se cca před devíti lety k takovéto práci nachomítla a protože to byly velmi snadno vydělané a velmi pěkné peníze, které bych jinou brigádou nevydělala (denní výdělek se rovnal asi týdennímu za klasickou brigádu), vzala jsem to. Samozřejmě to vyžaduje ztratit určité morální zábrany, ale rozhodně si nemyslím, že bych se tím stala amorální. Měla jsem čerstvě vystudovanou vysokou školu, ale zároveň jsem byla také čerstvou matkou s manželem, který zatím VŠ nedokončil, takže pilně studoval (ano - velmi nezodpovědní mladí rodiče), a protože se mi naskytla tato možnost, vzala jsem ji. Bylo to pro mě děsně jednoduché a výhodné - směny víceméně dle vlastního požadavku, takže jsem neměla problém skloubit mateřské povinnosti a tuto "práci". Živila jsem z toho velmi pěkně rodinu a podporovala manžela ve studiu.
K práci samotné - šlo o kolektiv pouze děvčat jeden mužský koordinátor, který neudržoval žádné intimní styky s žádnou z nás (upřímně řečeno - možná měl bab už úplně navždy plné kecky, protože opravdu být jediným chlapem v takovémto kolektivu žen, musí sebrat chlapům veškeré iluze. tím ale nemyslím, že bychom byly nějaké odporné štětky, ale prostě ukecané, uřvané, rozhádané, malé, velké, hubené i silné... když si zajdete někam do kabinetu do ZŠ nebo na finančák, najdete tam asi to samé v bleděmodrým, akorát my tam chodily velmi spoře oděné smilies/wink.gif ). Majitelem a provozovatelem byla švýcarská firma, jejíž majitel se tam občas ukázal a rovněž jsem nezaznamenala, že by někoho protěžoval jako favoritku nebo si děvčata sám vybíral. Výběr měla na starosti jedna z bývalých "děvčat před kamerou", která navíc fotila vystavovala obrázky děvčat na webové stránky.
Šlo o měkké porno (striptýz nebo masturbace před kamerou) a zároveň i chat, tzn. že jsme se zákazníky komunikovaly. A jelikož stránky fungovaly v různých jazykových variantách, tak jsme komunikovaly v různých jazycích, kdy základní znalost němčiny byla naprosté minimum k tomu, abychom tu práci dostaly. Tudíž tam tehdy rozhodně nepracoval žádný "odpad", ale hodně velké procento studentek VŠ, které byly schopné vést konverzaci (ne vždy jen erotickou....) např. i v italštině či španělštině.
Prostředí bylo diskrétní a dbalo se na anonymitu a bezpečí, protože podrobné informace o této práci rozhodně žádná z nás netoužila roztrubovat. Měla jsem vymyšlenou smyšlenku, že pracuji v administrativě ve firmě, která se zabývá internetovým obchodem a komunikuje se svými zákazníky po celém světě, tudíž je občas nutná má přítomnost i v noci. Nevím, jestli mi to okolí věřilo, ale nikdo nikdy neměl žádný komentář a asi chápete, že ani já netoužila do toho rýpat hlouběji. Navíc to bylo před devíti lety, kdy u nás internet teprve nabýval dech a většina lidí ho doma vůbec neměla, takže i existence podobných stránek nebyla veřejným tajemstvím. Pracovala jsem takto cca rok a půl, dopřála rodině slušný standart a když manžel dostudoval a našel si práci, přestala jsem a věnovala se jen dceři do jejích tří let, kdy jsem také nastoupila do "normální" práce.
Mám ještě pár kamarádek z té doby - ani jedna samozřejmě v tomto "byznyse" není, všechny normálně pracují, ale v určitém momentě jejich života jim to velmi usnadnilo život, studium apod. Ano, mohla jsem jít náročnější cestou a sehnat si něco "slušného a solidního", ale neudělala jsem to, neboť jsem prostě chtěla vydělat peníze pro sebe a svoji rodinu a toto byla opravdu jednoduchá cesta. Ovšem ne pro každého...pro mě v té době ano. Nelituju toho.
A ke Zdeňce - je to složité, to chápu, ale asi se měla zajímat mnohem dříve, odkud domů tečou peníze. Pokud jí dosavadní život s takovými penězi vyhovoval, může jí vyhovovat i dále, pokud to překousne. A na udání anonymů. že si nová děvčata zkouší? Tomu bych určitě nevěřila, po zkušenostech, jaké naschvály si ženské jsou schopny dělat (nemluvím jen o erotickém byznysu!!!), může jít o nějakou škůdkyni, z níž mluví jen závist. Pokud to pravda je.....je to jinej příběh.....můj manžel nedělá v erotice, věřím mu, že poměr mimo manželství nemá, po ničem nepátrám, ale co můžu vědět, jestli si třeba občas rád nezaskočí do nevěstince či s kolegyní na hotel? Nebo, že něco podobného udělám já? manžela miluju, on mě taky, manželství funguje, dcera nám dělá radost, co víc si přát? .... Navíc - může mít vůbec někdy někdo nějakou 100% jistotu o věrnosti druhého partnera?
Takže puritáni - můžete do mě....já to snesu - aspoň doufám

červen 09, 2009 11:36
Nikdo nevíme, jak bychom se zachovali/y v konkrétní vypjaté situaci : wendy
která se nás osobně dotýká, dokud se do ní nedostaneme. A myslet si můžeme předtím cokoliv.
Určitě by mi vadilo, kdybych viděla dceru v hlavní roli pornofilmu nebo v časopise, kde je jí vidět odspodu až na mandle v krku, to si vždycky pomyslím - ví to její máma ? Kde je ta mez, kdy si řekneme - tak tohle ještě snad...
smilies/wink.gif
Prostituce - je poskytování sexuálních služeb, obvykle manuální stimulací. Tolik Wiki. Zapeklité slůvko OBVYKLE. Takže - můžeme za prostituci považovat i Peep show přes PC ?

červen 09, 2009 11:45
Ano, bb, : Krakonoš
pochopilas správně: Erotickej průmysl, pokud se ho aktéři účastní dobrovolně na základě svobodnýho rozhodnutí je v mejch očích naprosto OK. Stejně tak, jako je naprosto OK výroba alkoholu například, přestože produkty tohoto odvětví páchají mezi lidma mnohem víc zla než nějaký nahotiny v síti. Zavřem kvůli tomu pivovary? Asi né, žejo. Erotickej průmysl tu vždycky byl, vždycky bude, protože erotika je cosi, co každej ke svýmu životu potřebuje a bohužel jen menší šťastná část lidstva dostane svou potřebnou porci erotiky vod svýho partnera. Pohoršuje tě to? Na tak buď pohoršená, vcelku tvůj problém, nikoli Krakonošův.smilies/wink.gif Erotickej průmysl tvý pohoršení ze světa nesprovodí. (Zdůrazňuju, že nevobhajuju vobchod s bílým masem, vydírání a podobný věci, aby bylo jasno!)
Asi tě už nepřekvapí, když k výše uvedenýmu dodám, že jsem samozřejmě pro např. pro úplnou legalizaci konopí. Můžeš si mě na základě tohodle příspěvku klidně zařadit do kategorie zvrácenejch ouchylů, a kdokoli další též smilies/cheesy.gif.
A ještě k tomu konfliktu některejch z vás s nýčem: tentokrát to nebyl zdaleka jen von, kdo to vyhrotil. Ale klidně si tu ještě na dalších sto příspěvcích můžete dokazovat, kdo komu víc kopnul do bábovičky, je to legrační. Mimochodem to rozvážení rozvážkovou službou mě napadlo taky a docela jsem se tlemil. Vidím, že schopnost udělat si srandu ze sebe a třeba ze svý češtinářský chyby tady nemá víc lidí. Proč se, boha jeho, berete tak vážně? Nebo jedinej, kdo si tu smí dělat prdel z druhejch a rejpat do nich je nedotknutelná sedmitečná?
P.S. bb, já to nesledoval, fakt celej ten humbuk byl kolem nahatýho topola v přítomnosti jeho (nahý) talmanky? No tak tomu řikám kauza, to už je na vyhlášení stannýho práva! smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif (Jestli jsem někdy souhlasil s nějakým socdemákem, tak s Milošem Zemanem v jeho názoru na novináře.)
červen 09, 2009 11:47
No jo, Wendy, : Vodoměrka
ale na druhou stranu, co by se na tom změnilo, kdyby to její máma věděla?
červen 09, 2009 11:50
Janino, : Krakonoš
moc ti děkuju za tvůj příspěvek, sice se tu o sobě asi dozvíš pár nepěkností, ale máš mý sympatie. Pro bb: Ano. přes veškerou investici (časovou, citovou) do svejch dětí bych se nehroutil z toho, že by například Janina byla moje dcera. Předpokládám, že by ji neuspokojovalo se tomuhle věnovat celej život, ale pokud by se jako dospělá v nějaký životní situaci rozhodla řešit ji takhle, respektoval bych to. A měl bych ji dál stejně rád, jako doposud. Je ti ze mě špatně? Tak to je mi líto, takhle kolem voběda. smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
červen 09, 2009 11:58
re Topolánek : Petronila
proč by mi mělo vadit, že někdo chodí na soukromé zahradě nahatý? A že si ho nějaký paparazzi přitom vyfotí? Jestli je někdo v tomto případě hodný opovržení, je to ten paparazzi.

Ne že bych měla o Topolánkovi extra vysoké mínění, ale zajímá mě, co dělá s mojí zemí, ne co si dělá v soukromí se svýma gulema smilies/wink.gif
červen 09, 2009 11:59
Ještě trochu jiný pohled.. : Ája
co se týče Zdeňky - pokud bych odhlédla od morálnosti či nemorálnosti takového způsobu vydělávání peněz, je tu ještě jedna věc - zmiňovala to myslím carie a mě to napadlo už dávno - já bych se bála. Jak bylo řečeno výše, není to žádná nedělní škola a tak jako by mi v uších znělo otřepané "kdo s čím zachází, s tím také schází..." A to, že to tedy ví jakýsi anonym, který nelení, dokáže si na mě najít telefonní číslo a podávat informace, by mě taky klidnou nenechalo - když by mu nevyšla pomsta s nahlášením věci manželce, kam půjde dál? Nevím, já bych se prostě - odhlídnuto od morální stránky věci - bála...
červen 09, 2009 11:59
janino : kolemjdoucí
připojuji se ke Krakonošovi. Ony totiž některé z diskutérek zřejmě příliš netuší voco gou, zejména pak ty , co tomu říkají prostituce....

tyto znaky opište: wajgl
červen 09, 2009 12:09
díky Janino: : kkp
díky za Tvůj pohled na věc! Ano opravdu je to o tom, kam až jsme ochotni zajít, co je pro někoho norma je pro druhého už přespříliš! Neodsuzuji Tě na to ostatně nemám právo, jen patřím zřejmě do jiné kategorie a jistě se to dá jistým způsobem pochopit, nemůžeme vědět do jaké situace se dostaneme! Někdo by radši šel s kočárkem vybírat popelnice a někdo se nechá filmovat! Jo každému, co jeho jest! Ale osobně jsem vychovaná v jiných morálních hranicích, takže by o takovém výdělku moje dcera ani nezauvažovala, to hledá furt nějaké kursy a úklidy a žehlení pro sousedy, jo vydělat peníze je opravdu problém! a tak děláme každý co můžeme!

červen 09, 2009 12:14
Krakonoši : Janina
děkuju, samozřejmě kdybych nebyla srozuměna s ostřejšími příspěvky k mé osobě, tak to sem vůbec nepíšu.
Vlastně se internetových diskuzí nijak aktivně neúčastním, ale toto mi nedalo, hlavně proto, že mám výše popsané zkušenosti a tady se strhla debata, která byla místy dost vyhrocená. Chtěla jsem proto poskytnout pohled z úplně jiného úhlu, který tu zatím chyběl.

Můj manžel (velký to romantik smilies/smiley.gif mi říká, že mezi námi dvěma je pouto právní, ale mezi ním a naší dcerou je pouto krevní. Toto mi znělo dost drsně, ale po zamyšlení má svatou pravdu, i když ta pravda nezní romanticky. Manželství je právní pouto, ovšem to nesnižuje míru lásky mezi námi. Krevní pouto však vyjadřuje sílu lásky, která vznikne mezi rodiči a dítětem při narození ( u žen i dříve) a kterou nevážeme na podmínky. Proto milujeme bezvýhradně své děti a já rozhodně svoji dceru nehodlám zatracovat, pokud bude dělat něco, s čím nebudu souhlasit - samozřejmě až bude plnoletá a nebude využívat servis naší domácnosti. Dokážete například podpořit úsilí rodičů, kteří pomáhají potomkovi narkomanovi, který krade, aby měl na drogy, ale jste schopni zatratit dítě za to, že se bude živit erotikou? Možná se vám to zdá jeko dvě rozdílné věci, ale podstata je přece stejná. Nebudu skákat radostí nad tím, že by se dcera předváděla někde nahá nebo zkoušlea drogy, ale budu se snažit hledat příčiny, proč tžomu tak je... a nepřestanu ji proto milovat.... nevím, co by mi muselo mé dítě provést, abych ho odstřihla....tak dalece má představivost nepracuje.
červen 09, 2009 12:16
k tomu Topolánkovi : kkp
v Italštině znamená Topolonia tu partičku kolem Mickey mouse! Což jsem si někde přečetla, ale hodně mě to pobavilo! Dost dobrý, co? Jistě se italové těm fotkám dobře zasmáli!
červen 09, 2009 12:17
Správně Ájo, : Krakonoš
a Zdeňce nezbejvá, než se rozhodnout:

a) beru to i s riziky a nechutí, kterou to ve mně vzbuzuje, protože mi ty prachy za to stojej.
b) neberu to, za tuhle cenu ty prachy nechci.
Pak musí:
b1) vodejít vod manžela
b2) zkusit přesvědčit manžela, aby změnil způsob vobživy. v případě neúspěchu
postupovat dle bodu b1)
Takhle je to primitivní, rozhodnutí musí udělat Zdeňka podle svejch hranic a pocitů, nás k tomu nijak nepotřebuje, všecko vostatní zde uvedený je čistě naše debata (a boj vo bábovičky smilies/grin.gif ) - vůbec to holka nemusí číst.
červen 09, 2009 12:17
Petronilo. : Míša šíša
ještě jednou: jeden paparazzo, dva a více paparazzi.

proč by mi mělo vadit, že někdo chodí na soukromé zahradě nahatý? A že si ho nějaký paparazzi přitom vyfotí?


A proč by ti potom mělo vadit, že tvůj manžel chodí v soukromém bytě nahatý a že si ho při tom někdo natáčí?
červen 09, 2009 12:18
Lidičky, : Vodoměrka
trochu to odlehčím...

Víte, co tu chybí???

NETYKEJ, BABO! smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif
červen 09, 2009 12:23
Míšo, : Petronila
ten zásadní rozdíl spočívá v tom, že Topolánek o tom focení nevěděl a nemohl za něj (Pokud to není fotomontáž, to už vůbec).. Možná jsem se nevyjádřila dost jasně, ale pokud si mne někdo tajně nafotí (jako Topolánka nebo třeba Bohdalovou), protože se svlíknu někde, kde si myslím, že mám soukromí, jsem v tom nevinně, pokud tedy nepovažuješ neopatrnost za vinu. Hyenismus je to od toho paparazzA.

Kdežto když si mě někdo nahatou natočí s mým souhlasem a za prachy, tak prodávám svou intimitu, a to už je trochu o něčem jiném. Ne?
červen 09, 2009 12:26
... : Sandra.
Já bb nepsala, že by mi nevadilo, kdyby moje děti dělaly v erotickém průmyslu. Považovala bych to totiž do určité míry za výchovné selhání. Pořád ale vidím dost veliký rozdíl mezi koordinátorem, který zajišťuje zázemí a holkou, co se svléká. Takže kdyby Vojta jednou dělal to, co Zdenin manžel, vadilo by mi to méně, než kdyby se Valinka svlékala a dělala si to před kamerou. Kdyby ovšem k tomu došlo a já se to dozvěděla, snažila bych se pochopit, co je k tomuto kroku vedlo a jestli bych jim třeba nemohla nějak pomoct se zařídit jinak.
Kdyby se v erotice rozhodl dělat Medvěd, předpokládám, že by za mnou přišel, sdělil mi to, zvážili bychom pro a proti a něco by nám z toho vypadlo. Kdybych na to měla přijít tak, jako Zdena, tak by mně na tom nejvíc mrzelo právě to, že mi to neřekl...
červen 09, 2009 12:26
nemusí číst. : kkp
vona ale chtěla číst i ten boj vo bábovičky, proto nám sem zřejmě napsala! Fakta jsou jasná, spíš tu jde o ty pocity z toho všeho! A já mám pocit, že její pocity se nezmění, že bude pořád žárlit, protože jak tu bylo psáno je to teď pro ní docela šok, takže si projde všemi stádii nového poznání a srovnávání se s tou novinkou, takový to pár probulených nocí, nevědomostí co si počít, zoufalostí a myšlenek na rozvod a bude si pár týdnů procházet zhodnocováním dosavadního a budoucího, ..prostě tím, čím si všichni procházíme, když jsme tak najednou zklamané, a podvedené!
červen 09, 2009 12:30
No, ono to Krakonoši s těma bábovičkama : NČ
není až tak zase uplně "jen o bábovičky".
Kupř. mně odjakživa vaděj takový ty hádavý ženský a báby, dost hloupý, co musej mít za každou cenu pravdu a poslední slovo. A právě tim, že okolí si s nima nehodlá votravovat život a raději se jim vyhne, jsou vony utvrzovaný ve svým právu jediný pravdy a právu posledního slova. Jasněže se jim v reálu vyhejbám taky, co s nima jinýho? Většinou jsou to docela nepohledný uřvaný, hádavý, osoby a člověk aby se po rozhovoru s nima šel osprchovat aby spláchl ten nechutnej pocit.
Jenže zase jim až takovou radost nechci dělat, když si za cíl svý hlouposti a demagogie vyberou mě. Čili - nejde mi o to se nějak obhajovat neboco. Notabéne před nima? Cha, to přeci ne! Spíš je to v tom, že jsem taky dostatečně škodolibej na to, abych jim, aspoň občas, k tý jejich ubohoučký "vítězný radosti" nastavil před nos zrcadlo. Což je samozřejmě vydráždí. A to je TO VONO :-) Jo, vim, že jsem hnusnej, že bych se chudáčkum neměl vysmívat, jenže ono to někdy prostě nejde :-)
červen 09, 2009 12:42
Myško, použila jsem množné číslo, : bb
protože předpokládám,že jich na těch větvích viselo jako obvykle několik a nevím o tom, že by ho zachytil jeden paparazzo, a těžko mi tento výraz z italštiny skloňovat - paparazzimi mi přes pusu nejde, stejně tak by mi nešlo "paparazzem", obešla bych to.

Jinak bazírování na správném mluvnickém tvaru u italského slova bych chápala u profesorky italštiny, u každého jiného mi to přijde legační.
červen 09, 2009 12:55
NČ : KK
Tak to už je diagnoza smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
červen 09, 2009 12:55
ja bych povazovala za vychovne selhani situaci, kdy by se mi dospele dite doma valelo a nechalo se mnou zivit : mila1
Kdyby ale nemohlo o poradnou praci zavadit a na cas by vzalo neco takoveho jako Janina, nebylo by mi to prijemne, ale pochopila bych to.
červen 09, 2009 12:56
ad Topolánek : bb
psala jsem, že reaguji na to, co jsem viděla a co o té "kauze" vím. Viděla jsem jednu rozmazanou fotku postavy, která mi nepřipadá Topolánkova, ale nevylučuji to, s hlavou Topolánka, a tak, jak jsem rozpoznala jeho, jsem rozpoznala i ji. Netvrdím, že to byla ona.
Celkově mi přijde velmi uvěřitelné, že to byla fotomontáž.
červen 09, 2009 12:57
KK : kkp
F48
červen 09, 2009 13:00
bb plačeš na nesprávném hrobě - : Myška
já tě neopravovala.
červen 09, 2009 13:04
no bože, tak Míša : bb
Šíša
červen 09, 2009 13:06
a ad dítě : bb
neodstřelila, ale nestýkám se s lidmi z pornoprůmyslu.
červen 09, 2009 13:07
ale, : kkp
on už někde přiznal, že to byl on, obvinil celou evropskou levici, že proti němu vytáhla do boje před volbami! řekl, že se diví, že socialistům stojí za to, tak směšné útoky a manipulace, že bude těžké dokázat, že to dole je fotomontáž! ale zvažuje právní kroky! celý je to spíš sranda, utichne to za pár dní, jako fotky Bohdalové, no a co? tak byla na balkoně nahá, vůbec nechápu tu bublinu kolem toho? Honba za senzacemi, za každou cenu! fuj!
červen 09, 2009 13:10
bb - Myška není totéž co Míša šíša :-) : Myška
K tvé poslední větě - opravdu víš nabeton o lidech, s kterými se stýkáš, že se neangažují v pornoprůmyslu? To nic, to je jen rejpnutí.
Zrovna u tebe mě bb překvapuje, že bys byla takhle tvrdá ke svému dítěti. Ale každý má ty své mantinely jinak.
Tak, jak tu práci popsala Janina, tak si to představuji taky, a nic špatného na tom fakt nevidím.
červen 09, 2009 13:12
Krakonoši, ano, máme v této diskuzi asi jasno :-) : bb
tobě by nevadilo, kdyby se tvoje partnerka či dítě živili erotickým průmyslem, prodávali svoji erotiku, intimitu.

Mně ano a mému partnerovi taky.
červen 09, 2009 13:14
kolemjdoucí, když už bazíruješ na slovíčkách, : bb
tak prostituce není jen a pouze pohlavní styk za peníze. Ale já myslím, že slovíčkařit nemusíme.


červen 09, 2009 13:16
a už vůbec sem nepatří zmínky o puritánství, : bb
některé sexuální praktiky nemají s puritánstvím co dělat, přesto ne každý má potřebu exhibovat nebo se tím živit.


červen 09, 2009 13:20
jojo, bb, : Sinix
holt každý se živí tím, co umí. Holt někdo neumí nic jiného než se svlékat. Tak ať se teda svlékají, když jim za to někdo zaplatí, ale můj respekt tito lidé nemají...
červen 09, 2009 13:25
Teda Janino : wendy
to je ze života ! A ani se tady do tebe nikdo moc nepouští, ani mravokárci a punťové. Tak vidíš. No - ne každý by to poskousnul, ale každý si žije svůj život a jen kdo je bez viny, ať hodí kamenem. Třeba mají nějakou tu třináctou komnatu v jiné oblasti života a neprozradí, proč taky. Já tě taky neodsuzuji, to by bylo to nejlehčí a nejlacinější.
Myško, taky nevěřím v kategorickou tvrdost. A o svých bližních toho mnohdy mnoho nevíme.
Tak si tu pěkně povídejte, děti.
smilies/wink.gif
červen 09, 2009 13:26
to by me zajimalo, : mura1
kdo vsechno z tech, co by jim nevadilo, ze si takto vydelava jejich partner ci dite na zivobyti, by na otazku "cim se zivi tvuj / tvoje ...." odpovedelo popravde na rovinu.
janina ne, zdenka a jeji manzel taky ne.

zvlastni, zivit se praci (dobrovolne z vlastniho rozhodnuti, nikoli pod tlakem opravdu pruserove zivotni situace), za kterou se stydim.

ale v zasade s tim jinak nemaji problem smilies/wink.gif
červen 09, 2009 13:35
Myško, : bb
tvrdost...možná, ale neúmyslná. Neodstřihla bych je proto, abych je trestala. Ale proto, že by to pro mě bylo nepřijatelné. Výchovné selhání, ale hlavně lidské zklamání. Pro mě je zklamání i to, co se tu dočítám, právě proto, že často jsou tu lidé pohoršeni maličkostmi, ale prodej vlastní intimity je nepohorší ani u vlastního dítěte.

Když něco nebo někoho přijmu, tak se vším všudy a pak se za to i peru. Tohle by ale bylo hodně proti mému vnitřnímu nastavení. Těžko bych odpovídala na dotazy příbuzných, babiček, známých atd. "tak co dcera, má po vysoké, co dělá?" - "ano, babičko, má se skvěle, dělá na internetu, začínala jako striptérka a teď už sjede i měkčí porno, všecko poctivě a vydělá si dost". Nestydím se za to, co si dělám v ložnici a ať se za to nestydí ani moje děti, ale styděla bych se předvádět to tisícům dalších ložnic a totéž i u dětí.


červen 09, 2009 13:38
bb, : Míša šíša
nebazíruju, jenom upozorňuju, chceš-li i nadále používat tvar množného čísla, určitě ti za to nedostatečnou nedám a nakonec mi to může být jedno. Nakonec novináři z MF Dnes si tím taky hlavu nelámou.
Mně zase přijde legrační, když jednou napíšeš, že
na soukromém uzavřeném pozemku byl dospělý muž se svojí partnerkou, matkou svého dítěte

a následně napíšeš:
Netvrdím, že to byla ona.

Jinak na té fotce, o které mluvíme, byla hlava ženy rozoostřena, takže mě zajímalo, jak jsi identifikovala. Poznala jsi ji podle těla stejně jako slečna Talmanová poznala, že ten bimbas není Topolánkův bimbas?
červen 09, 2009 13:42
mura1: ja si myslim, ze jsi to v zavorce napsala presne : mila1
ale trosku zmatene. Ja treba jsem zduraznila, ze bych to tolerovala, kdyby jinou moznost nemel(a), tudiz pruserova zivotni situace. A ze bych byla daleko zklamanejsi, kdyby se v teto situaci nechal zivit (teda muj syn, dcera) rodici a nic nehledal. A taky zduraznuju, ze to beru jako reseni na prechodnou dobu, kdy jina moznost neni. Staci?
červen 09, 2009 13:43
Ájo, to jsi napsala přesně : bb
"já bych se bála".

Právě že jednak nemám ve zvyku se stydět za to, co dělám, s kým a jak se stýkám, ani skrývat to, co považuji za svou přirozenost a výsostně vlastní záležitost, ale taky hodně lpím na soukromí.
A když bych se styděla, tak bych se musela i bát.
červen 09, 2009 13:45
myško, oprava : bb
tvrdá možná, ale "neúmyslně", ne -á
červen 09, 2009 13:46
kkp, : Míša šíša
jasně, že se Topolánkovi Italové dobře zasmáli. Už o něm složili vyhrávací znělku do mobilů. A tím se dostáváme k tomu, co pan Topolánek dělá pro naši zemi, viď, Petronilo? Takhle nás hezky zviditelňuje. Panečku, že to té Evropě ale sladíme, co?
červen 09, 2009 13:47
Míšo šíšo : bb
ta první citace se vztahovala k mému komentáři - že pokud to bylo tak, jak to znám já, tak šlo´podle mne o ryze soukromou záležitost dvou lidí, partnerů a rodičů svého dítěte.

Druhá citace byla reakcí na tvoji otázku, jak jsem poznala, že to je Talmanová - odpovídám že se mi to tak zdálo, tak jak mi přišel povědomý Top. obličej, tak i Talmanové hlava, vlasy. Ale netvrdím, že to je ona.

Také jsem uvedla, že o tom vím jen málo, přesněji řečeno, dozvěděla jsem se o tom včera z MFD, kde jsem si četla vyjádření Borůvkové a Tamanové a jen proto, že mě zajímalo, co mají tyhle dvě za společnou záležitost, že k tomu píšou do novin.
Následně jsem si pak na netu našla tu fotku.
No a ani z těch novin ani z té fotky nevím nic o tom, že by někde exhiboval veřejně, nebo že by vyváděl něco nepřijatelného. Pokud tedy erotický zážitek v soukromí zahrady, o dovolené, nepovažujete za něco nepřijatelného. Předpokládám, že snad ne, obzvlášť u těch, pro které je přijatelný erotický průmysl ve spojení s vlastní partnerkou či dítětem.

červen 09, 2009 13:52
nepřijatelné : bb
(v případě, že to bylo tak, jak se mi zatím jeví a nikdo mi to zatím nevyvrátil novou informací) je pro mne na tom to, že ČSSD klesla tak hluboko, že to využije v předvolební kampani a lidi jim to sežerou i s navijákem. Premiér v soukromí o dovolené měl asi pohlavní styk. To je totiž vše, co víme.
červen 09, 2009 13:56
Já to mám s těmi dětmi jinak, bb. : Myška
Já je přijímám takové jaké jsou, a pokud nebudou páchat kriminální činnost, tak se můj vztah k nim nezmění. Jak jsem psala, na práci, tak jak si ji představuji, a jak ji popsala Janina, nevidím nic špatného. A nakonec dotaz na to, co dítě dělá, se dá odbýt tím, že pracuje na netu, nebo třeba to, co použila Janina.
Jo, víc by mi vadilo, kdyby bylo moje dítě paparazzo.
červen 09, 2009 13:58
Myško, ano, : bb
máme to jinak. Já se řídím pokud jde o mé děti hlavně svými vlastními zákony. Takže za určitých okolností bych jim pomohla i s kriminálním činem. Kdyby ale na tom byli tak, že by jediným východiskem bylo pornovideochat, tak bych jim nepomohla s tím, ale s tím, aby měly jiné východisko než právě tohle.
červen 09, 2009 14:03
Nepřijatelné není to, že byl někde nahý, nepřijatelné je to, že ho vyhmátli paparazzi, za což nemůže, : Myška
a nepřijatelné je to, jak mlží. Ale tuto kauzu nesleduji, je mi to srdečně jedno, takže ji znám jen útržkovitě.
červen 09, 2009 14:04
... : bb
tolerovat pornoherečku není totéž co přijmout ji takovou, jaká je. Přijmout člověka znamená přijmout její/jeho přirozenost, osobnost. Přirozeností může být homosexualita, osobnost může být cholerická. Pornoherectví je výdělečná činnost, a že nikomu neubližuje není tak docela pravda a nanejvýš platí jen do okamžiku, kdy se to dozví původní okolí toho člověka. Moje děti jsou takové, že by jim to velmi ublížilo, ne hned, ale později by to na ně dolehlo, protože jsou jinak nastaveny, vím přesně jak a proto vím, že by to těžko ustávaly a špatně se s tím vědomím, kam klesly, potýkaly, protože by to právě jako propad dolů braly.
červen 09, 2009 14:08
... : bb
no, tak mne ve funkci premiéra vyblejsknout v erotické chvilce na cizí zahradě, tak mne to zaskočí a chvíli budu možná mlžit taky :-)

Jinými slovy - mlžení v tomto případě celkem lidsky chápu a politicky nás nijak neohrožuje.
červen 09, 2009 14:10
Bezpečnost : Janina
Dle mého názoru a zkušeností byla činnost firmy, kde jsem pracovala zabezpečena dost dobře. Šlo také o výběr dívek zacílený přímo do skupiny, kde bylo nebezpečí značně eliminováno. Tzn. pracovaly tam zejména studentky, matky na mateřské apod. Všechny jsme tam byly dobrovolně, nikdo na nás nikdy nevyvíjel žádný tlak a všichni jsme tam byly samy za sebe bez nějakého zprostředkovatele. Žádná z nás tehdy nepatřila do rizikové skupiny jako by byly imigrantky, bývalé prostitutky, dívky závislé na drogách (konzumace drog tam byla asi na takové úrovni, s kterou jsem se setkala předtím na VŠ koleji) apod. Všechny jsme byly vázány mlčenlivostí nerozšiřovat se o náplni naší práce, ale i o tom, kdo je naší "kolegyní", tzn. nepěstovat velké kamarádšofty mimo pracoviště. Což jde korigovat sice na první pohled špatně, ale možné to je, neboť žádná z nás tehdy netoužila si tuto práci "brát domů", neboť když by se někdo z mé rodiny zeptal i mé kolegyně, co přesně děláme, zkoordinovat dvě stejné a smysluplné odpovědi bylo celkem energeticky náročné. Žádná velká přátelství tam tedy nevznikala, zato vznikala klasická řevnivost jako v dívčím kolektivu (slepičí kurník, v který se občas změní i mé současné pracoviště :-)), ale to bylo holt riziko tohoto podnikání smilies/wink.gif Kde je ovšem mému bývalého zaměstnavateli konec, nevím. Odstěhovali jsme se z bývalého bydliště/města pryč a udělala jsem za touto pracovní kariérou tlustou čáru a v CV ji neuvádím. Takženevím ani, jak nakonec toto podnikání dopadlo a jestli majiteli vyneslo tučný balík či jestli skončil někde v přehradě (to asi ne, to bych zaznamenala - pokud by ho našli).

Záleží tedy opravdu na tom, jak si bezpečnost tohoto byznysu zabezpečí sám Zdenčin manžel, protože pokud bude vybírat v rizikových kruzích své "podřízené" či se paktovat s prodavači býlého masa, musí počítat s tím, že mu jednou může být celkem horko. Ono ovšem lézt někomu do zelí může být nebezpečné a to ne rozhodně jen v erotickém či porno průmyslu. Nakonec se můžou pomlátit i dva kominíci na jedné střeše o jeden komín.

Ráda bych ještě dopsala, co mi ta práce ještě dala. Při prvním psaní jsem si na to nevzpomněla, protože jsem to pravda celkem dost upozadila a beru to jako uzavřenou minulost. Kromě peněz mi tato práce zvedla SEBEVĚDOMÍ. Nejsem žádná krasavice blonďatá hubená, nikdy u mě nepřevážila nabídka nad poptávkou co se týká chlapů, byla jsem spíš ta ošklivá kamarádka vzadu. Tady při této práci jsem slyšela tolik komplimentů, co od té doby už nikdy! a to prosím od těch uslintanejch úchylů, kteří se na porno dívají! :-)) samozřejmě občas se vyloupl nějkaký sprosťák a neurvalec, většina byla však naprosto slušná a o ukázání toho či onoho poprosila a poté poděkovala!!! a většina ještě pochválila vzhled, oči, vlasy, spodní prádlo.... to myslím naprosto vážně..... takže mě to jako mamině na mateřský zvedlo sebevědomí naprosto zásadně, začala jsem mít mnohem více ráda své tělo. Navíc jsem vypadla z domu "mezi lidi" a ještě si k tomu prosvištěla němčinu a angličtinu. O penězích nemluvě. Takže můj manžel z toho mohl jen těžit smilies/grin.gif No to už vypadá jako ideální povolání a že tu dělám reklamu. Takže NENÍ a nikdy bych to už nedělala! Je to uzavřená epizoda, ale přece jen je to část mého života... vzhledem k tomu, že jsem o tom nikdy nevyprávěla, tak to berte jako moji formu psychoterapie, koho to nudí a oběžuje, tak se omlouvám....

PS: debata o paparazziích (nevím přesně, jak toto skloňovat v množném čísle) mě opravdu pobavila...bazírovat tu na jeho správnosti, když dle mě i většině případů je používáno špatně, je trochu mimo mísu a zavání nadřazováním. Tak si přihodím z intelektuálskýho pytlíku - víte někdo, kdo byl Paparazzo s velkým P?

smilies/wink.gif smilies/wink.gif
červen 09, 2009 14:20
Ale bb, vždyť jsem psala, že by se s tím syn musel srovnat sám, a pokud by to považoval za přijatelné, : Myška
já bych to akceptovala a nevadilo by mi to. O tom to je. O tom, akceptovat rozhodnutí svého dítěte. Moje úvahy jsou jen v rovině teoretické, ani jeden ze synů se nechystá si takto vydělávat smilies/wink.gif. Nevím, jestli videochat je pornoherectví. Pro mě je mezi tím rozdíl, přinejmenším v tom, že na chatu je aktér před kamerou sám, kdežto pornoherci zpravidla před kamerou nejsou sami. Ale nechci zabíhat do podrobností, protože na porno nejsem odborník.
červen 09, 2009 14:21
hezký můstek, Janino :) : bb
jeden malíř, že :-)
červen 09, 2009 14:23
... : bb
tedy pokud myslíš skutečně utajený záznam lidské erotické scény, ne výraz sám, z La Dolce Vita.
červen 09, 2009 14:29
precetla jsem si Janin posledni prispevek : mila1
ocenuju primost, se kterou o tom vsem mluvi. A ta zminka o psychoterapii, ta mne dostala, protoze jsem si uvedomila, jak tezke to pro ni bylo obdobi a ze ikdyz ted o tom pise skoro neutralne, uvnitr se s tim bude asi jeste dlouho vyrovnavat. Protoze to nebyla normalni prace a muselo ji to zasahnout. O to vic dekuji za zpoved a drzim palce, at se k podobne praci uz nemusi nikdy uchylovat.
červen 09, 2009 14:29
Janino : mia I
nedá mi to nereagovat smilies/cheesy.gifv němčině a angličtině ses sice procvičila,ale co ta čeština,vysokoškolačko býlé maso?fuj smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
červen 09, 2009 14:31
Janino, : Míša šíša
už jsem uvedla, že na tom nebazíruju, no a o nadřazování nad bb, to nemůže být ani řeči. To prostě totiž vůbec nejde. No a taky to můžeš brát tak, že když ty sis mohla při tom kontaktu s lidmi prosvištět němčinu a angličtinu, tak bb si při diskuzi může prosvištět italštinu, ne?

Já znám herečku Janet Paparazzo, ale to asi nebude z intelektuálskýho pytlíku.

červen 09, 2009 14:33
... : bb
jo, jsme takoví svišti na golfovým hřišti
červen 09, 2009 14:35
Sorry za býlé maso :) to byl fakt ústřel! : Janina
většinou se mi to daří napsat dobře smilies/wink.gif
červen 09, 2009 14:36
Janino : mia I
smilies/wink.gif smilies/wink.gif
červen 09, 2009 14:39
muro1 : Janina
kdo vsechno z tech, co by jim nevadilo, ze si takto vydelava jejich partner ci dite na zivobyti, by na otazku "cim se zivi tvuj / tvoje ...." odpovedelo popravde na rovinu.
janina ne, zdenka a jeji manzel taky ne.

zvlastni, zivit se praci (dobrovolne z vlastniho rozhodnuti, nikoli pod tlakem opravdu pruserove zivotni situace), za kterou se stydim.

ale v zasade s tim jinak nemaji problem


ne vsim se v zivote da chlubit. nikdy jsem se tim nechlubila a chlubit nebudu. uz tenkrat jsem vedela, ze to bude jen na urcitou omezenou dobu. a od te doby pracuju na tom, abych takovou praci uz nikdy delat nemusela.
v zasade hlavne nemam problem s tim, ze se nekdo podobne zivi. navic kdyby nebyla poptavka, tak by porno prumysl neexistoval...kolikrat si rikam, jestli je vubec mozne, ze se tolik ruznych pornotitulu na nasem trhu uzivi....no asi uzivi, ze? nikdo, kdo tu broji proti Zdencine manzelovi si nikdy nekoupil eroticky/porno casopis?
Naprosto stejna je situace s paparazzi.

bb - spravne - La Dolce Vita a byl to ten mlady fotoreporter, ktery spolupracoval s postavou, kterou hral Mastroiani. smilies/wink.gif
červen 09, 2009 14:44
Janino, fakt budu asi přinejmenším divnej, ale je mně třiapadesát a vopravdu jsem asi tak šetrnej, : toulavej
že jsem si ještě nikdy erotickej/porno časopis nekoupil :-) Věta, že doufáš, že už takovou práci nebudeš MUSET nikdy dělat je velmi SMĚŠNÁ. NIKDO takovou práci dělat nemusí, vážně ne. Máme každý jinak nastavené hodnoty, ale ta možnost, že si tě dneska někdo nahraje a za měsíc se ta nahrávka dostane sousedovi do ruky a další den už tě viděl každej ve tvý ulici – i kolegové a nadřízení v práci, takže jsi podle mě naprosto znemožněná, ale i vydíratelná, aby to neviděli třeba i tví rodiče nebo dokonce děti, to ty mladý kočky, toužící mít hodně peněz a to hned, vůbec nenapadne. Ale, mělo by, myslím. Není všechno zlato, co se třpytí . . . Velký peníze nejsou nikdy zadarmo, to si jen můžeme namlouvat. Ty teď už do konce života nemůžeš nikdy vědět, jestli někdy nebudeš litovat, že ty vydělaný prachy za to nakonec nestály. Žena francouzskýho presidenta – jenom akty, ale napadlo ji tenkrát, že bude ženou presidenta Francie ? Možná, že nedělala jenom akty a možná má teď, po dvaceti letech, problémy . . .
Tys měla nepochybně velký štěstí, že ses dokázala vzdát velkých prachů, jestli nemáš i z normální práce podobnej příjem. To nebezpečí je, že většina to nedokáže. Je to jako droga a následky bývají tragický.
A s tím zdviženým sebevědomím je to po pravdě tak, že když vzrušený muž vychvaluje ženu, její tělo, neznamená to objektivně, že je tak krásné, jak jí v té chvíli tvrdí. Chce jí třeba taky trochu oplatit milosrdnou lží potěšení, které mu způsobila. Protože, pochvale rád uvěří každý a žena obzvláště, pokud se jedná o její tělo. Takže, zdvíhat si takto sebevědomí jistě lze, ale já bych dal přednost větší hodnotě – že jsem v něčem dobrej, něco znám, něco jsem dokázal, na co mohu být hrdý a pochlubit se tím i ostatním. S tímhle se pochlubit nemůžeš, když se za to stydíš . . .

Aby to nevypadalo hloupě, ale zase musím souhlasit s bb. Tedy, nemusel bych, ale chci :-))) Jenom na toho La Dolce Vita jsem neměl, nejsem tak chytrý . . .
červen 09, 2009 16:02
toulavej : mia I
tak nějak to cítím i já.Je mi lhostejné,jestli druzí dělají to či ono,ale pro mě by to byla degradace-vždyt ty holky jsou v naprosto submisivní pozici a jsou postaveny na úroven zboží.Své dcery jsem na tohle nevychovávala,nezkousla bych to a věřím,že ony samy si sebe tak váží a znají svou cenu,že by se k něčemu podobnému neuchýlily.Jednou jsem sledovala dokument Rozkoš bez rizika,jedna mladá maminka ve velké finanční tísni šla na ulici,protože neměla peníze na jídlo pro děti,její partner pil.V takto ojedinělém případě jsem ji neodsoudila,ale když si někdo kvůli parfémům a dovoleným pořizuje peníze tímto způsobem,tak mi to přijde nechutné,oplzlé.A Zdena ted má jistě starosti jaké jí není co závidět-toho strachu a nejistoty už se nezbaví.Kdo ví co všechno manžel za jejími zády podniká.
červen 09, 2009 16:43
Myško, předposlední věta tvého příspěvku v 10.10 (červen 09) : toulavej
byl největší fór tohohle týdne. . . . „zdeptat NČho“ . . . vážně pecka. Nic ve zlým, ale, nedalo mně to. Jak je možný, že ho holky pořád ještě neznáte . . .
červen 09, 2009 16:50
Míla 1 – malá polemika na tvoji poznámku v 10.31 (červen 09) : toulavej
musím tě upozornit na fakt, že vážit si někoho, že si stojí za svým názorem by bylo správně, kdyby i ten názor byl správný. Pokud není, pak není proč si takového člověka vážit. V dějinách, nebudu jmenovat, je mnoho lidí, kteří si stáli na svých názorech a mnoho z těch názorů bylo úplně špatných. Úroveň NČho jsi bohužel odhadla špatně. To, co považuješ pod jeho úroveň, je bohužel jeho norma . . .

aby nebyla mejlka - to není nic proti NČmu, jen reakce na názory na něho . . .
červen 09, 2009 16:53
S názory Krakonoše tady mám docela problém, protože si myslím, že v tomhle podnikání : toulavej
bude přibližně stejný množství černejch nezdaněnejch peněz – tedy trestný jednání – jako v drogách. Lidi sice posílají přes operátory peníze, což se dá vysledovat, ale dost pochybuju, že se plat těch holek uvádí správnej a že je zdaněnej. Vsadím boty a půjdu klidně bos, jestli tam nejdou hodně veliký černý prachy, tedy hodně moc let vězení, když na to přijde, když to někdo udá. A když je anonym manželce, asi pomsta, proč ne anonym policii. Jestli si i tohle Zdenka uvědomí, že sedí na sudu se střelným prachem, moc si ty velký prachy už nedokáže užívat.

Jinak to, že se manžel Zdence nesvěřil a neradil se s ní chápu, podnikat v něčem, co smrdí a stydím se za to, proto to držím v tajnosti před manželkou i sousedy, o tom se asi bavit nebudu. Čím míň lidí ví čím méně nelegálních věcí, tím lépe se dají utajit.
červen 09, 2009 17:16
Toulavej, : Petronila
myslím, že tady řešíme dvě různé věci.

Naše názory na to, zda je či není košer dělat v pornoprůmyslu a spřízněných odvětvích, a to, jak se má zachovat Zdena. A to se odvíjí od toho, jak už tu bylo mnohokrát řečeno, nakolik to vadí JÍ.

Mně by to vadilo velice, ale třeba takové Žanetě Rosenbergové naopak. A je fakt, že zrovna v jejím případě se tam projevil podobný průšvih, o kterém píšeš.

Takže by Zdenka měla zvážit veškerá rizika, ale ze svého pohledu, nikoli z našeho. Té Žanetě to zřejmě za to stojí i tak.

Jo a mimochodem, dík ;-))
červen 09, 2009 18:14
Nojo, Toulavej, : Krakonoš
nechť je teda erotika zdaněná stejně jako jinej byznys. To by se ale musela napřed zlegalizovat, že? A jsme u toho, stejnej problém jako s trávou a tak dál. Naprostá většina chlapů, který znám, se na nějaký to péčko někdy v životě koukla nebo kouká. Je to stejný jako s tím známým: kdo tvrdí, že nikdy nevonanoval, dělá to doteď smilies/cheesy.gif. Dokonce i né nepodstatná část žen, ač ty to tajej víc, se na něco takovýho koukla nebo kouká. Takže je to cosi, co k životu společnosti prostě patří. No tak proč to nálepkovat, stigmatizovat lidi, který se tím živěj, ačkoli vo nich nic nevíme? Lid versus Larry Flynt, tak mi to tu připadá. Maloměšťácký pokrytectví.
Můro, nebo kdo se to ptal: Proč se stydět za tu práci, když s ní vnitřně nemám problém? Taky bych se tím nechlubil, je to tak těžký pochopit, že pokud děláš něco, co je společností vopovrhovaný, tak se za to stydíš před tou společností kvůli jejímu vodsudku? Je smutný, když věrnej Krakonoš, kterej nikdy v životě nebyl v posteli s nikým, koho vopravdu nemiloval, musí stát na straně pornoherců. Jenže ještě víc než porno mi vadí středověk, pokrytectví a netolerance.
červen 09, 2009 18:17
toulavej : kolemjdoucí
ale ta možnost, že si tě dneska někdo nahraje a za měsíc se ta nahrávka dostane sousedovi do ruky a další den už tě viděl každej ve tvý ulici – i kolegové a nadřízení v práci, takže jsi podle mě naprosto znemožněná

to myslíš vážně? Trochu jsi zaspal dobu chlape.
červen 09, 2009 18:40
Krakonoši : toulavej
Asi jde o to, že pro velkou většinu společnosti tahle činnost není braná jako normální a nemusí to být nutně puritáni. Kdyby to společnosti jako normální připadalo, nebyl by důvod to tajit. Je to ale intimní věc, ukazovat svý intimní partie, na tom se snad shodneme. A proto asi nebude normální je veřejně ukazovat za peníze i když to nevypadá, že je to veřejně, protože jsem sám v prázdným bytě před kamerou. Veřejný to ale je, protože se na mě může dívat milion lidí a třeba hodně těch, co mě druhej den poznají na ulici, ve škole, v práci. Já ty lidi nehodnotím z morálního hlediska, jenom z PRAKTICKÝHO, že to smrdí vězením toho, kdo to organizuje a to je Zdenin muž. A z toho bych neměl dobrý sny, vědět, že se vedle mě dělá něco trestnýho, co se může jak vidno snadno provalit. Takže, tady by mně nešlo o ty prachy, ale ostudu rodiny, dětí, že tátu zavřeli a jak podnikal by věděli všichni z okolí. To abych se odstěhoval. Tohle by mně vadilo.

Petronilo, snad jsem pochopil :-), chvíli jsem nechápal a pak si připadal jako spiklenec :-)))

červen 09, 2009 18:41
kolemjdoucí, jsem ještě v tomhle panic, tak mi to vodpusť : toulavej
co já vím, co se ve světě děje. Internet nemám, mobil nemám, tv jenom černobílej zrnitej program novy a nezdá se, že by se to u mě v blízký době vylepšilo. Nojo, to sem celej já.
Primitiv . . . ach jo :-)
červen 09, 2009 18:49
jisteze : mura1
si vymejsli elektrarny a administrativni firmy kvuliva vodsudku spolecnosti. tohle neni pokrytectvi?
ze by s tim byli vnitrne srovnany, si nemyslim. to leda tak zaneta rosenbergova, ci jak se ta dama jmenuje, tak ty jo, ty to verim. neb ty je mineni spolecnosti spolecnosti evidentme ukradeny.
červen 09, 2009 21:03
Krakonoš, zírám, : bb
takže člověk, který si sexu s partnerem váží, erotika je pro něj součást vztahu nikoli obchodního, a tak si ji prožívá jedině bez publika, nelíbí se mu ponížení sexu na zboží, a nechce aby se to, co jeho život obohacuje a co patří do intimní sféry lidského života stalo předmětem obchodu a nepřeje to ani svým dětem, tak pro to vše je takový člověk pokrytec, středověký tmář a netolerantní? To je nesmysl A DEMAGOGIE. To, že je to částečně nelegální a že to lidi odsuzují není příčinou toho, že se za to lidé stydí. Lidé se stydí proto, že to tak cítí, že je to proti přirozenosti člověka prodávat svoji intimitu. Nejde mi o vymýcení prostituce, pouze se toho nijak neúčastním. Ty to tak zřejmě nebereš, ale já to mám tak, že když něco přijmu, když to neodmítnu, tak se toho podle mne účastním. Vnitřně, pocitově. Proto si dávám celkem načas než něco definitivně odmítnu a dost to promýšlím. A ty děláš teď bleděmodře to co jindy zcela zřetelně NČ - když s tebou někdo nesouhlasí, vyrazíš do útoku, čili když nepřijmu jako normální, že by ti nevadila účast tvé partnerky v takovém obchodu, tak mě nazveš tmářem. To je hloupý závěr.
Jak může lidem vadit rozprodávání tzv. rodinného stříbra, tj. podniků dříve ryze českých a nijak jim nevadit, že mladá vzdělaná inteligentní slečna vyřeší nedostatek peněz na hadříky a dovču u moře přivýdělkem v pornoprůmyslu?

Pak ještě dvě věci. S tím ponížením sexu na zboží to myslím nejen pouze v tomto konkrétním případě, ale obecně - sex je v kafi, v oplatce, v benzínu, v autě, v pracím prášku, čekám kdy dorazí do toaletního papíru.
A druhá věc - vztah kontra internet. Jak jsem psala před chvílí, sex je podle mne záležitost vztahu dvou lidí. Vtípky o ovcích prosím odložit :-) No, a tak pochopím i vztah typu živá prostitutka a živý zájemce o pohlavní styk. Proč ne, když někdo nemá jinou možnost a dá si tu práci, že si zajede za takovou službou, jeho věc.
Ale u videochatu tohle odpadá. Není to ani takovýto druh vztahu, není v tom nic lidského, ona mu nevidí do tváře, dívá se do kamery a má pocit, že vlastně nic moc se neděje, je tu jen ta kamera a monitor...A její otvory přitom online sledují dva tisíce cizích slintalů u klávesnice. Prostitutka co nabízí živý sex, ta aby se skoro urazila :-)

červen 09, 2009 21:26
toulavej, : bb
obávám se, že kolemjdoucí neměl na mysli techniku, ale to, že by znemožněná nebyla. Protože technicky to cos napsal možné je.
S chytrostí La Dolce Vita neměla nic společného. Sice ten film dobře znám a vím, že paparazzo se datuje od toho filmu, od postavy co hrál Mastroianni, ale nepomyslela jsem na právě na něj, když to Janina zmínila. Myslela jsem na malíře, o kterém jsem se dočetla, že byl vlastně prvním paparazzem (míšo šíšo :-), protože maloval ženy z vyšší společnosti v erotických scénách. Bohužel si nevzpomenu na jméno. Zkusila jsem zapátrat na netu a na výraz "první paparazzo" vypadl film La Dolce Vita, tak jsem to napsala a doufala, že Janina myslela také na toho malíře a dozvím se jeho jméno.
Jinak když už první paparazzo, tak bych řekla že spíš Gregory Peck v Prázdninách v Římě.
No, a jak jsem u paparazziů (míšo :-), tak mě napadla reality show a kdy jsem se s ní prvně setkala - film Smrt v přímém přenosu, s Romy Schneider.
A když Gregory Peck, tak baset Gregory Peck zvaný Pecka :-)
červen 09, 2009 21:47
bb, odpusť, : Krakonoš
jedinej, kdo tady vyrazil do útoku, jsi ty. Za tenhle tvůj poslední příspěvek by se nemusel stydět ani Savonarola, jsi inteligentní, tak předpokládám, že víš, kdo to byl. Pojďme ukončit tuhle zbytečnou debatu s tím, že se prostě neshodneme. Mně totiž nevadí ani prodej nějakýho "ryze českýho" podniku. To je jenom matérie, která se přelívá, prach je a v prach se vobrátí. To bych ti už ale vůbec nevysvětlil (malej pokus učiním: byl bych nevýslovně šťastnej, kdyby někdo prodal ryze český Český dráhy a novej majitel ten bordel na kolech buď zrušil, nebo z toho udělal fungující dopravní společnost, leč toho se asi nikdy nedočkám, prodeje tohodle "stříbra"). Prostě jsme každej jinde, a to tak zásadně a vo několik dimenzí jinde, že nemáme šanci jeden druhýho pochopit. Tak proč tady plejtvat místem a časem laskavejch čtenářů. Dobrou noc.
červen 09, 2009 21:50
Krakonoš, nemám co odpouštět :-) : bb
Přečti si kdo první začal hodnotit ty, kdo zde vyjádřili jiný postoj k tématu než jaký máš ty, a co, co jsem ty považuješ za útok, je jednak reakce na to a jednak jsem při tom neměla žádné agresivní nálady a útočné pocity. Mě jsi jen překvapil, ne nazlobil.

To je jenom matérie, která se přelívá, prach je a v prach se vobrátí. To bych ti už ale vůbec nevysvětlil

netřeba, zrovna v tomhle se zcela shodneme,a nemůžu za to, že si myslíš, že jsem v tomhle o několik dimenzí jinde než ty a celkem mne po tom, cos napsal, ani nezajímá jak jsi k tomu došel.
červen 09, 2009 22:00
... : bb
a co, co jsem ty považuješ za útok, je
a to, co ty považuješ za útok...

červen 09, 2009 22:01
Tak jsem si tu přečetl celou obsáhlou internet novelu, : strejda
včetně toho vzájemného kočkování se, kde zbraní nebyla vajíčka či rajčata, ale pouze písmenka a jako starý konzervetivec se musím přidat na stranu odpůrců tohoto „moderního trendu podnikání“, které nám přinesla doba a technika. Vsadím boty a sním klobouk, že když se vyvíjel internet, v té době nebylo určitě v plánu jeho využití pro virtuální erotiku. Fest by mi vadilo, kdyby se s podobnou činností zabývala třeba moje dcera. U manželky už to snad nehrozí…doufám, sakra, ale co já vím, co ona dělá zrovna teď sama doma? Kameru tam má. A to jí chci v pátek přivítat bramborovým salátem a řízkem. Se jí budu muset napřed zeptat.
Ale to podnikání s větrnými elektrárnami, spíše však se slunečními, to by mne naopak moooc bavilo. Dokonce si myslím, že tohle bude mít blízkou budoucnost. Ono to bude totiž nezbytné. Tak do toho bych šel okamžitě, Zdeno.
A také přeju všem kočkujícím se, zde, krásnou dobrou noc. Ať se kočky pudrujou.
Ale erotické sny, ty já nezavrhuju. Ty vítám. Ale je jich už málo.

červen 09, 2009 22:31
Přece jenom ještě musim. : Krakonoš
Znovu si čtu, bb, ty tvý argumenty, který mi fakt zněj jak vod svatýho stolce. "Ponížení sexu", "intimní sféra" ano, to zní všechno krásně a vznešeně. Jenže milá bb, tobě chybí, a to mě u ženy překvapuje, naprosto a zcela empatie. Ty si žiješ ve svý slonovinový věži správnejch lidí a správnejch vztahů, kde sex je samozřejmě jen a pouze obohacením úžasnýho partnerskýho vztahu, až na věky, ámen.
A já se tě ptám: A co ty vostatní? Co ta armáda, obrovská armáda lidí, kterým prostě osud tohle štěstí nedopřál, který žijou ve vztazích nenaplněnejch, ve vztazích, který třeba naven vypadaj spořádaně, ale kam Erós už dlouho nezavítal? Který nemaj žádnej vztah a z tisíců různejch důvodů ani na vztah nemusej mít vyhlídky? Lidi, kerý jsou třeba postižený, nemocný atakdál atakdál? Co s nima? Jsou mezi nima i tvoji přátelé, jenže tobě se nikdy nesvěřej, znají přece tvoje zásady a názory. Ano, i mezi tvejma kamarádama jsou lidi, jejichž jedinou erotikou je ta, která vznikla v pornoprůmyslu. Naprostá většina z těchhle lidí to nebude řešit fyzickým kontaktem s prostitutkou, protože to je drahý a příliš riskantní. Co se všema těma lidma, který jsou konzumenty erotiky jinýho druhu než tý ušlechtilý partnerský, přestože to jsou jinak naprosto normální a hodnotný lidi? Celá armáda lidí žije bez uspokojení svý sexuální potřeby partnerem, ačkoli po tom jistě toužej. To jsou ty, který vytvořili, vytvářej a budou vytvářet poptávku po prodejný erotice všeho druhu. Jsem přesvědčenej, že konzumentem nějakýho druhu profesionální erotiky, alespoň příležitostným, je nadpoloviční většina populace. Co s nima? Uplivneš si před nima? Nepodáš jim ruku? Představ si, že bys měla tu moc a věděla bys vo každým ve tvým vokolí, kdo kdy vonanoval nad hezkou holkou na vobrázku. A že bys tyhle lidi jako nemorální zvířata vyškrtla ze svýho života, protože to voni svou poptávkou podporujou vznik tý ee věci, jakou je ve tvejch vočích porno. Kolik by ti asi zbylo přátel? Stojí to za úvahu, že?
Vždycky, když slyším někoho plamenně kázat proti nějaký neřesti, vzpomenu si na jeden z mejch nejmilejších filmů: Čokoláda. A na pana starostu. Jak se válel jako to prase ve výkladu s plnou hubou tý nenáviděný hnědý hmoty. Krásnej film. Poučnej. A ze života. Nadčasovej.
červen 09, 2009 22:54
Krakonoši : mia
pak je ale na místě se ptát jestli ta služba bližnímu není trochu drahý špás pro toho dotyčného? smilies/wink.gif
červen 09, 2009 23:02
Neporozuměl jsem votázce, : Krakonoš
prosím ještě jednou a tak, aby to pochopil i blbej před půlnocí, mio. Díky. smilies/grin.gif
červen 09, 2009 23:08
Krakonoši : mia
Ty to tu trochu líčíš tak,jakoby vlastně ta dáma vykonávala určitý druh dobrodiní a já mám pocit,že je trochu finančně náročný pro ty osamělé..Už jsem tu psala,že vdovec,táta tří dětí se cítil zoufale sám a tak volal na erotickou linku a ta dotyčná měla za úkol mluvit co nejdéle,pak už ho vylákala i ke schůzce,zase telefony za tisíce.Tehdy té paní skutečně došlo,že ten obchod s lidskými city je svinárna a že na to nemá žaludek a skončila-skutečný příběh byl v televizi.Už si rozumíme?
červen 09, 2009 23:20
Krakonoši, tím, cos napsal teď, jsi jen podtrhl to, cos napsal předtím : bb
jsi vedle jak ta jedle. Reaguješ na myšlenky, které nemám a ohníš tedy nesmyslně. Obrat "ponížení sexu na zboží" - jsi vytrhl z kontextu a pak působí tak jak to působí, ostatní snad budou číst celou větu,souvětí. Že slovo intimní sféra považuješ za krásný a vznešený výraz, čili že mi podsouváš snahu tak působit nebo se projevovat, je divné.

Ale ještě jednou, snad naposled pro tebe: o konzumentech produktů erotického průmyslu jsem nepsala ani slovo. Psala jsem o tom, že a proč bych nechtěla, aby erotický průmysl zaměstnával moje děti, mého partnera. Psala jsem o tom, jak si myslím nebo možná i vím že taková "práce" ovlivní ti, kteří ji dělají, pokud to nejsou zrovna otrlá hovádka taky tu zmiňovaná. Psala jsem o tom, že sex je pro mě věc vtahu, třeba krátkého, chvilkového, ale vztahu lidí, ne předmět obchodu. To, že se někdo dívá na porno nebo si za sex zaplatí se tu neprobíralo a když se to tu probíralo jindy a stoprocentně jsem ty lidi nijak neodsoudila.
Nesoudím lidi za jejich slabosti, odchylky od obvyklého, mám pro to pochopení možná víc než průměrně. Ale to je jedno. Prostě jsi nepochopil co říkám a s těmi ciráty o mých přátelích jdi do háje.
červen 09, 2009 23:20
Jo, mio, : Krakonoš
bylo by to krásný, kdyby ty slečny poskytovaly svý služby zadarmo, leč tak svět nefunguje. Vono by bylo pěkný, kdyby pekař pekl chleba zadarmo, protože chleba je ještě potřebnější než sex, přesto se tak z nějakýho mně nepochopitelnýho důvodu neděje smilies/wink.gif Na druhou stranu internet je plnej sexu a to i zcela zadarmo, takže sociálně slabí si tam svoje produkty najdou smilies/grin.gif.
Pro bb: Ano, to jsem čekal, ve tvým světě maj výrobci produktu (porna) černý klobouky grázlů, zatímco konzumenty toho samýho produktu bereš laskavě na milost - bílej klobouk. Tenhle žánr se jmenuje western, jestli jsem dával ve škole pozor, ale já nežiju ve filmu. Tož pro tuto chvíli a tuto diskusi jdu, kams mě poslala - do háje. Pa.
P.S. Sex je předmětem vobchodu pro daleko větší procento lidí, než seš si vochotná připustit. Sice tomu říkaj "vztah" a neplatí se třeba přímo penězma a cash, ale podstata zůstává. Jenom kolik manželství je takhle postavenejch, ve vší počestnosti samozřejmě, před Bohem i sousedama smilies/grin.gif. A co myslíš, je Janina votrlý hovádko?
červen 10, 2009 00:56
jako umanutej. : bb
jen nevím proč. Napadlo mne že proto, žes otevřeně přiznal, že by ti nevadilo případné
obchodování s erotikou u partnerky, manželky, a že teď se teda pereš za to, že je v pořádku kdyby tvá žena s dcerou jely v tomhle kšeftu. Ok, tobě nevadilo. Mně ano. Vysvětlila jsem proč. Nechápeš, nebo nechceš chápat - je mi to jedno. Prostě nechci, aby moje dcera prodávala pohled na svou intimitu cizím lidem a považovala to za normální, a vím, že by si můj partner nepřál, abych si já vybrala tuhle oblast pro svoje podnikání. Těmi otrlými hovádky myslím pornoherce R. a jeho ženu. Ne Janinu, která se tu svěřila a která je zjevně zcela v jiné pozici a jiného ražení. Myslím, že to víš, jen nemůžeš skousnout můj postoj, dráždí tě, a tak to zkoušíš shodit tím, že jsem tmář, pokrytec apod. Klidně si posluž:-)
Ale už přestaŇ plkat o kloboucích atd. Nikdo tě za to, že by ti nevadily prachy z ero průmyslu, donesené tvou ženou, nepranýřoval.

červen 10, 2009 01:20
bb : KK
Ono...asi ani Zdeny manžel by nechtěl aby se do jeho podnikání zapojily jejich děti, i když je přece běžný že se na podnikání podílí rodinní příslušníci smilies/tongue.gif. Myslím že i on si moc dobře uvědomuje že jeho podnikání není košér,proto ho tají a je na Zdeně jak se s tím vyrovná.

Souhlas s názorem bb,toulavýho a strejdy smilies/smiley.gif
červen 10, 2009 06:53
.. : kolemjdoucí
jenom pro dokreslení, abyste si laskavě milé kudlanky uvědomily, čemu vděčíme za to, že si tady můžeme takhle klábosit. Je to prosím PORNO. Teprve obrovská nabídka (tažená samozřejmě poptávkou) vedla k přetvoření původního Internetu (který se odehrával výhradně na textových BBS) v dnešní klikací World Wide Web. Něco podobného už se před časem odehrálo při soupeření video formátů. Téměř profesionální BETAMAX i pokrokovější VIDEO2000 byly totálně převálcovány daleko horším VHS v okamžiku, kdy výrobci porna na něm začali masově prodávat svoje umělecká díla.
červen 10, 2009 06:56
Jako umanutej. : strejda
Krakonoši, nehádej se, kurňa, jako bys nevěděl že poslední slovo má vždy dáma. Tak starej a tak umanutej...
červen 10, 2009 07:01
kolemjdoucí : mia
Takže je vlastně dobře,že stále tolik blbců je ochotno platit za tento druh zábavy smilies/grin.gif
červen 10, 2009 07:22
Ale chudinko vyžírko Toulavej : NČ
Vynech mě už konečně z tvejch zamindrákovanejch zvratků typu:
"Úroveň NČho jsi bohužel odhadla špatně. To, co považuješ pod jeho úroveň, je bohužel jeho norma . . ."
Spolek zoufalkyň, do kterého ses před časem zapojil i ty, mě sice může občas namíchnout ale nikdy ne urazit! Hlupáček mě urazit prostě nemůže. Vzbuzovali byste ve mně spíš soucit, jenže toho se mi v případě, že hlupák je navíc závistivej a arogantní, nedostává.
červen 10, 2009 08:10
... : Sandra.
Hm, koukám, že NČ má další ze serie dobrých rán....:-)
červen 10, 2009 08:15
No jasně, první potrefená, : NČ
ani to dlouho netrvalo. Zřejmě budou následovat i další potrefený. Si poslužte. Já už nemám, co dodat.
Snad jen, že zrovna právě tady je zřejmý, kdo kopl první. I když - co je vlastně zřejmý slabomyslným???

červen 10, 2009 08:27
no, sice dneska milej NČ perlíš, : ivanka
ale v podstatě s terbou souhlasím, mě včera ten totálně nevinný mužík "toulavej" taky dost rozhodil: on porno neviděl, on by si ho nekoupil, on všechno odsuzuje...
Jen jedno jediný je mu svatý - on sám smilies/cheesy.gif
červen 10, 2009 08:53
ale - přeci jen bys se měl trošku umravnit, : ivanka
určitě máš v práci kolem sebe plno slepic, krůt, zoufalkyň, škaredek atd., a neříkáš jim to do xiftu...
Tak buď trošku nad věcí, seš přeci jen chlap, gentlas, ne?
červen 10, 2009 08:55
Ivanko, : Béda Traktorista
tak mě napadá, že by si to možná nekoupil, že za to prachy nevyhodí, za nějakej porno či erotickej časák, ale kdyby mu to někdo podaroval, že by se rád podíval, že jo?
Každej, kdo ze sebe dělá svatýho, k tomu musí mít nějakej důvod. Něco si tím kompenzuje. A čím víc je obyčejnej a nedokonalej jako každej normální člověk, tím větší svatozář si pěstuje. Aspoň tu virtuální. smilies/wink.gif
červen 10, 2009 09:08
tak moment, aby nedošlo k mejlce, jako svatej se necítím - ještě . . . : toulavej
netvrdil jsem, že jsem v životě neviděl žásnej porno časopis nebo film. Už jsem jich pár viděl, když mně je někdo nabídl se podívat. Ale jsem asi tak lakomej, že bych za žádnej takovej časopis vopravdu nedal těch 30 Kč a víc, nebo kolik to stojí. Ty ženský jsou prostě totálně plochý, stejně jako je ten papír na kterým jsou jejich obrázky. Pokud jde o filmy, tak v tv, když ještě jsem ji měl, porno nedávali a žádný přehrávací zařízení já nikdy nevlastnil, kromě tedy magneťáku a tam nic vidět není. A kvůli těmhle věcem bych si žádný přehrávátko nekoupil a kdybych ho dostal, zase by mně bylo líto dát za to ty prachy si něco někde půjčit.

ivanko - k morálce lidí, kteří si takhle vydělávají peníze jako "herci" nebo manažeři, jsem
se VŮBEC NEVYJADŘOVAL. Já se pozastavil nad tím z praktické stránky. že bych se
bál, že to praskne a budu u kamarádů a známých totálně znemožněnej nejen já, ale i
celá rodina. A těm blízkým bych já to NIKDY nemohl udělat, jak by k tomu přišli, že
já chci hodně peněz a oni z toho mají ostudu. Za to mně ŽÁDNÝ peníze nestojí,
nemusím být nutně boháč. Já jsem skromný člověk, ale ne svatej :-)

Béďo, žádnou svatozář si nepěstuju. Jestli připadám někomu dokonalej, nemůžu za to.
červen 10, 2009 09:52
doplnění : Janina
Dobré dopoledne přeji,
přiznávám, že jsem nedočetla všechny příspěvky z včerejšího večera/noci,ale mám jen jedno malé doplnění. Někdo zmínil, že ta děvčata jsou v submisivní poloze a jako zboží. Ano to přiznávám, jsou i já byla v submisivní poloze, kdy jsem plnila přání "klientů". Ale věděla jsem, do čeho jdu a byla jsem v té poloze DOBROVOLNĚ a předpokládám, že i děvčata pracující pro Zdeňčina manžela tam jsou dobrovolně. Samozřejmě nejsem tak naivní, že bych si myslela, že v tomto byznusu pracují všechna děvčata bez donucení a dobrovolně, ale já jsem se s žádným nucením, pasáky a podobně nikdy nesetkala. Ani Zdenčin manžel není podle mě dostupných informací žádný pasák (tak jak to slovo chápu já) či novodobý otrokář.
Uvědomuju si, že jsem tím pádem vydíratelná, kdyby někdo chtěl a něco někde objevil nebo si archivoval. Ale budu to řešit, až ta situace nastane, nastane-li. Rozhodně nežiju rozklepaná a nemám neklidné spaní z toho, že ta situace jednou příjde. Pro případné vyděrače zatím nejsem dost zajímavá já ani moje rodina. Manžel se na politickou či jinou závratnou kariéru nechystá a ani u mě to nehrozí. Navíc myslím, že jsme toho za posledních pár let prožili a překonali dost těžkých chvil (včetně našich rodin), že ti, kteří by mě chtěli zatratit, už tak dávno učinili.... nechci tu působit ve svých necelých 33 letech nějak protřele ( i když pro některé jsem protřelá až dost smilies/wink.gif), ale v určitém slova smyslu jsem to protřelé hovádko smilies/grin.gif

červen 10, 2009 09:53
NČ, normálně tenhle výraz nepoužívám, to moje kolegyně, : toulavej
ale dneska jsem teprve pochopil, jeho správný smysl a že jsou někdy chvíle, kdy přesně vystihuje realitu, tak se přidávám k ivance, když jsem ten „nevinnej mužík toulavej“ (což je taky pecka) – NČ, ty dneska
PERLÍŠ : zamindrákovaný zvratky nemají chybu. I hlupáček je dobrej a taky chudinka vyžírka mě pobavila a to velice :-). Závistivýho arogantního hlupáka jsem tu ještě na Kudlance nenašel a že se v lidech vyznám. Občas pro mě hloupý názory, občas náznak závisti někoho a na aroganci jsi specialista ty. Ale, všechno dohromady, to jsem asi přehlédl. Jó hochu, co si člověk zasel, to většinou i sklízí. Člověk se má chovat k jiným uctivě, když chce to samý od nich. Kdybys nebyl arogantní, do sebe zahleděný, možná by ti reakce na tebe mohly pomoci se zastavit a zauvažovat, jestli přece jenom někteří z těch lidí nemají kus pravdy. Bohužel, tvoje ego ti v tom brání. Škoda, protože inteligentní chlap určitě jsi a občas i vtipný. Jenom ta nadutost, jako u pana Paroubka . . .

Tahle poznámka směřuje na tebe, na rozdíl od těch minulých, kdy jsem se vyjadřoval jen k názorům některých na tebe, což je rozdíl. Nebudu psát jako Krakonoš, že tě mám celkem rád, protože tomu tak není, ale zároveň ani, že jsi můj nepřítel. Tohle je jenom diskuse na netu, nemusíme spolu spolupracovat ani chodit na pivo. O nic nejde, jen výměna názorů.

Jinak, další škádlení by byla jenom ztráta času, myslím, že pro všechny.
červen 10, 2009 09:59
Ivanko, ale jo. Přesně. Už jsem nad věcí. Jen mi to všechno přišlo hrozně líto, víš. : NČ
.
červen 10, 2009 10:08
kolemjdoucí : bb
dáma si to neuvědomila, nepřemýšlí o vlivu porna na rozvoj internet, ale pořád to nijak neovlivnilo fakt, že by s pornografií nechtěla společného nic víc než shlédnutí perfektní erotické scény ve filmu, který není jen o tom. A nijak se za tento postoj dáma nestydí. Stejně tak by si dáma nepřála, aby s pornografií měly co do činění její děti.
Dáma si naopak uvědomuje obrovský význam patologie pro medicínu, přesto by patologa nechtěla dělat ani za nic a k potvrzení tohoto pocitu jí stačila jedna návštěva pracoviště ve Studničkově ulici.
Filmy s pornem viděla dáma dvakrát, z prvního pukala smíchy, neb byl trapný a směšný, furt tam pobíhal zahradník pouze se zástěrkou, kuchař v tangách a statné 40leté brunhildy v copech a podkolenkách. Druhý neviděla celý, neměl s erotikou nic společného a s filmem taky ne, tudíž nudil.
Takže dáma to má takhle, no a někteří to mají jinak, jak jsem z diskuze pochopila. Co si z toho vybere Zdenka nevím, ale tuším.
červen 10, 2009 10:58
bb, toulavej, : Petronila
nevím, zda se tu ještě rozproudí diskuse, když tahle doposavadní byla tak plodná smilies/grin.gif ale nemohu nehodit do placu jeden paradox:

na jedné straně jsem vcelku pravidelným konzumentem pornografie a necítím se proto nijak zvrhle, na druhé straně by mi velmi vadilo, kdyby se někdo z mého okolí angažoval na výrobě pornografie.

Uznávám, že je to vrcholně nelogické, možná i trochu pokrytecké, ale zde stojím a nemohu jinak smilies/wink.gif
červen 10, 2009 11:46
... : Sandra.
Není to tak dávno zpátky, co se skrze prsty pohlíželo na herce/ herečky. Lidé z nóbl kruhů chodili do divadel, ale když přišel potomek s tím, že by se chtěl dát k hercům, tuhly jim rysy.
červen 10, 2009 11:55
... : bb
tipuju že to je celkem často se vyskytující paradox :-)
Zajímalo by mne, kde kdo vidí hranici mezi pornografií a erotikou. Pro mě je asi tam, kde je to pro mne uvěřitelné a ztotožním se s tím, co čtu nebo vidím. Pohyb pro pohyb a litry tekutin to nejsou. Erotika nekašírovaná ano.
červen 10, 2009 11:56
sandro : bb
jo, a novomanželky ve staré dobré Anglii přitom měly myslet na krále a na Anglii :-)
Mě nezajímá co na to říkají nóbl kruhy, dám na svoje pocity. Moje maminka v mých 41 letech v pátek dopoledne buď spořádaně pracovala nebo spořádaně dovolenkovala na chalupě a na zahrádce. Já si zajedu užít si piknik k řece nebo jezeru se vším všudy a co je komu do toho, žejo :-)
červen 10, 2009 12:01
bb, : Petronila
pro mne osobně je ta hranice v přímém záběru na pohlavní orgány.
červen 10, 2009 12:03
Petronilo : erika
no protože těma lidma společnost tradičně opovrhuje, a my bychom nechtěli, aby našimi blízkými lidé opovrhovali. Jak psala Janina, s tímhle nikdo soudnej prostě nejde na buben, ani když se jinak sám za sebe nijak nestydí. Racionálně vzato je pro mladou holku ve finanční tísni lepší vrtět se trochu na kameru prěd cizincema, než ničit si zdraví někde v třísměnném provozu, dýchaje škodlivé zplodiny, přesto bych taky rozhodně nebyla nadšená, kdyby to dělala zrovna moje dcera. Nicméně bych ji neodstřihla. Kdyby se podílela na loupežné vraždě, tak bych ji odstřihla.
červen 10, 2009 12:09
... : bb
no vidíš, pro moji kamarádku taky, pro mě ne, beru to asi tak, že při porodu teče krev, tak orgány patří k živému člověku, když má sex :-) erotika jako součást děje ve filmu, v knize mě vzruší. porno ne.
červen 10, 2009 12:12
eriko, : Petronila
to není jen v tom, i když asi taky.

Já myslím, že ti lidé mají hodnoty trochu někde jinde, pokud jsou ochotní nejintimnější části svého těla a intimní činnosti prodávat za prachy, a asi bych se bála, že tím ti moji blízcí "načichnou" taky. Taky bych se bála, jak to už někdo zmínil, nelegálních aktivit, které se na to můžou nabalit.

Stále v tom ale cítím vlastní nekonzistentnost, protože mi vadí, když někdo vlastní intimitu prodává, ale naprosto mi nevadí si ji koupit.

Jo a nejsem si úplně jistá, zda bych odstřihla své dítě i kvůli loupežné vraždě.
červen 10, 2009 12:14
bb, : Petronila
to je fakt, asi bych to měla upřesnit, že kopulující nebo ke kopulaci zjevně připravené nebo vyzývající pohlavní orgány.

Záběry z porodu bych za pornografické určitě nepovažovala, ani třeba Nahou Maju nebo Michelangelova Davida. smilies/wink.gif
červen 10, 2009 12:17
eriko, : bb
s tou prací u dcery a že bych ji odstřihla - to jsem vycházela čistě z naší situace. Moje dcera je zdravá, nijak nehendikepovaná, studuje vysokou školu, má teda už maturitu, několik jazykových certifikátů, řidičák atd. Takže má podle mne dost příležitostí vydělat si jinak.
To všechno nebylo zadarmo, stálo ji to a ještě bude roky práce, i když tím proplouvá celkem lehce, ale i tak tomu věnovala čas, úsilí, a my taky včetně peněz, samozřejmě. To jsme nedělali proto, aby se živila pornem. Kdyby vyšla z 8. tř. ZŠ, a vybírala si mezi 3směnným provozem v galvanizovně a občasným videochatem, tak bych se asi nedivila. I když mám dobrou známou, která roky maká v něčem podobném na 2směny a taky to nevyměnila za "lepší".
Loupežnou vraždu bych neskousla, ale vraždu za jiných okolností klidně. Vlastně bych to nebrala jako vraždu, ale jako zabití za trest.
červen 10, 2009 12:19
bb, ja to mam taky tak.. : mila1
parkrat jsem se koukla na porno a prislo mi to legracni a jakoby vytrzene z kontextu. Obnazena tela, stereotypni pohyby, hekani a vzdychani.. Naopak naznaky erotiky - at uz v knize, ci filmu - vnimam jako vzruseni. Ale to trochu odbiham od tematu..
červen 10, 2009 12:20
Petronilo, : bb
mně ani ty kopulující nebo připravené ne, záleží na okolnostech, dějí, prostředí a prezentaci.
červen 10, 2009 12:21
ano, to je přesné, "načichnou tím" pokud jsou v tom trvale, : bb
a v tom se shodujeme, psala jsem o tom myslím už včera někde nahoře v diskuzi, že mi nejde o to, jak se na to dívá okolí, pokud bych to považovala za dobrou věc. Na porno průmysl se nabalují další věci a lidi to semele, pokud nejsou dost otrlí, což moje děti nejsou.
Jak jsem už psala, nechtěla bych babičkám a kamarádkám říkat, že dcera jede v pornu...
červen 10, 2009 12:25
bb, : Petronila
mně by snad ještě víc než ty babičky a kamarádky vadil ten posun jinam...
červen 10, 2009 12:28
... : bb
to s tím souvisí
červen 10, 2009 12:30
petronilo : mia
v tom nevidím pokrytectví co děláš.Pokud jsou pro někoho peníze v životě tak důležité,že půjde a odhodí morální zábrany a vydělá si peníze erotikou,tak jestliže přijal výhodu takto rychle vydělaných peněz měl by přijmout i nevýhodu v podobě odsudků a pohrdání.Takže pokud já bych si třeba ted šla /teoreticky/ koupit časopis tak si řeknu,ano jestliže se k tomuto chce někdo snížit at to dělá je to jeho věc,pro mne by to byla potupa.Už jsem to psala,ty dívky jsou v submisivní pozici,postavené na úroven zboží.A jestliže se chtějí DOBROVOLNE degradovat at to klidně dělají dál ale at si pak nestěžují,že jim někdo občas vmete něco do tváře.
červen 10, 2009 12:33
bb : erika
no právě, já taky vycházela z naší situace - v rodině má VŠ každej tři generace dozadu a dcera si ji (doufám smilies/smiley.gif) po dokončení gymplu a jazykových certifikátů udělá taky - a stejně bych ji neodstřihla. V tom je mezi náma rozdíl, že já, ač jsem ji taky pro tyhle věci nevychovávala a neinvestovala, bych ji za to neodstřihla, ty jo. Přijde mi přirozené, že každý to máme nastavené jinak. Za určité selhání své snahy o to, aby měla kvalitní život, bych to ovšem považovala. Právě kvůli tomu "posunu", o kterém mluvíte. Ohledně vraždy se naopak shodujeme, za určitých okolností to lze skousnout, v případě loupežné nikoliv smilies/smiley.gif
červen 10, 2009 13:13
Petronilo trochu to odlehčím : erika
tím paradoxem se netrap, to je obyčejné pokrytectví, to máme skoro všichni smilies/wink.gif smilies/grin.gif Taky konzumuji zboží, za kterého existenci vděčím pouze tomu, že někdo jinej je ochoten udělat špinavou práci - nebýt třeba řezníků, jsem přísnej vegetarián smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif Vlastně bychom těm lidem měli být vděční za to, jaké kompromisy jsou pro uspokojení našich potřeb ochotni dělat se svým svědomím smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif
červen 10, 2009 13:24
tak vy střihačky : wendy
trochu od odstřihování odbočím k tomu, co je a co není porno - příspěek ve 12:12. Četla jsem, že porno je když - a teď pozor - je zřetelně vidět vztyčený penis. Neztopořený prý nevadí, to je jen erotika. O připravenosti jste psaly, máte recht.Takže tak.

A k té erotice - mně připadá hrozně legrační a někdy mi to i vadí v kontinuitě děje, toto : po milostné scéně vstává muž z lože - a má trenky. Při celé scéně jsou oba přikrytí dekou. Ona vstává z lože těsně po skončení milostného objetí, nebo on, to je fuk, jdou do koupelny nebo pro pohárek - a celí se zabalí do prostěradla, od hlavy až k patě...jistěn že to není v kždém filmu, ale dost často.
smilies/wink.gif
červen 10, 2009 13:26
eriko : bb
já ti rozumím, pro mě by to nebylo spontánní rozhodnutí, ale neviděla bych jiný způsob, nemám jiný způsob, jak dát najevo že něčí životní postoj je pro mě nepřijatelný, že mi hodně vadí, je mi to proti srsti - než tak, že se tomu člověku vzdálím.
červen 10, 2009 13:47
... : bb
nedojde k tomu okamžitě, dávám nejen druhé ale i páté šance, ale když dojdu k bodu zlomu, tak musím, protože by se to obracelo proti mně. dělám to tak i v případě, že mi někdo ublíží tj. hlavně ublíží někomu mně blízkému. Funguje to i opačně, když se mi vzdálí někdo, na kom mi záleží, koho si vážím, začnu dost přemýšlet o sobě.
červen 10, 2009 13:49
aha : erika
ty bys to použila spíš jako krajní výchovný prostědek, ve snaze docílit změny, ne jako skutečné odstřižení... tak to jo smilies/smiley.gif

červen 10, 2009 15:38
... : bb
možná by to mělo výchovný účinek, na mě to tak tedy zabírá:-) ale pohnutkou, nutno přiznat, by byl odpor, nechuť a zklamání.
červen 10, 2009 15:51
Ahá Wendy! : NČ
Takže když se mi nepostaví, můžu se dámě hravě vymluvit, že s ní provozuju erotiku.
Dík, to se může hodit!
červen 11, 2009 10:39
Tato definice se bohužel : wendy
dotýká pouze filmového průmyslu, obávám se, že na soukromé akce se nevztahuje...
smilies/cheesy.gif smilies/wink.gif
červen 11, 2009 13:17
Nojo, tak simi vzala poslední záchranu :-( : NČ
.
červen 11, 2009 14:41
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]