O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MRNĚ V NESNÁZÍCH PDF Tisk E-mail
Úterý, 05 květen 2009

 Dobrý den, stalo se následující: můj bratr má desetiměsíčního synka s přítelkyní, ale ta mu koncem února utekla k milenci, kterého znala jen chvilku. Bratr se s ní nakonec domluvil ohledně syna -  že mu bude malého dávat k návštěvám, což ona  tak nějak dodržuje, ale problém je právě v tom jejím novém příteli. Oni si nejspíš moc nerozumí, hádají se a on ji bije - ona má občas modřiny. A do toho je opět těhotná. 

 

 

 

 

 

     Bohužel, v tom je ten malej kluk. Malej byl vždy pohodové a veselé dítě, ale po té době, co je tam, je celý vyplašený, v noci pláče, všeho se bojí a je vystresovaný. Prostě úplně jiné dítě, než když byl předtím v pohodě. Dávali jsme ho vždy celou dobu dohromady, před odchodem konečně byl zas šťastný a začal spinkat. V současnosti tam ale zase začaly další problémy - mezi matkou a jejím přítelem, protože ji vyhazuje atd. Naposledy jsem pro něj jela já,  a ten "její" kolem mě chodil s boxerem v ruce! poté jsem se dozvěděla, že je dokonce v podmínce za násilnosti.

 

     Bratr má byt,  kde má pro synka zařízený pokojíček, pracuje, nepije, v bytě nekouří, a hlavně nadevše miluje svého syna, o kterého máme teď všichni hrozný strach. Dal sice žádost k soudu na úpravu poměrů k dítěti, ale soud nemůže matku dohonit (ona prostě na nic nereaguje), tak to bude asi trvat dlouho.

 

      Je prosím nějaká šance malého dostat z té šílené situace? Jsem ochotná i skončit v práci a pomáhat bratrovi s hlídáním a vším potřebným,  co malej potřebuje. U nás by měl také pokojíček, máme i zahradu, ale hlavně klid.. Pochopitelně, že bychom nijak v jeho styku s mamkou nebránili.

 

     Prosím poraďte, jestli můžeme něco dělat,  jak  postupovat, za kým jít, abychom dítě ochránili.

 

Eva

 

 

 

Komentáře (8)add feed
Existuje : Lotka
tzv. předběžné opatření, které je vykonatelné téměř okamžitě, ale podrobnosti neznám, chtělo by to radu právníka... ale šance tu rozhodně je!
květen 05, 2009 08:06
... : karl
hm, otec dítěte by měl jít na OPD, pod kterou dítě spadá, určitě mají určenou sociální pracovnici, aby se vydalo předběžné opatření. Nevím, ale jestli se uspěje. Optimisticky to nevidím, na sociálce budou tlačit, at´si otec promluví s matkou a snaží se to vyřešit s ní.
květen 05, 2009 08:35
... : karl
přesně tak jak říká Lotka, chce to kovaného právníka. Jen podotýkám, jestli si uvědomujete, že ten malej většinu času tráví se svojí mámou, pokud matka není asociál, asi tam bude dobrá citová vazba,dítě v deseti měsících je dost fixované, takže jestli je nějak násilně od sebe odtrhnete...Předpokládám, že otec s matkou probrali situaci a otec navrhl matce tohle řešení.
květen 05, 2009 08:42
Zcela zanedbatelná naděje. : Milan
Soudy u nás důsledně svěřují dítě matce. Aby otec získal dítě proti vůli matky, musí prokázat její alkoholismus nebo toxikomanii v té míře, že není schopna postarat se ani o sebe, natož o dítě, nebo ji dostane do kriminálu usvědčením ze závažného trestného činu. I v tom případě ale hrozí, že soud pošle dítě raději do dětského domova nebo do klokánku, než by ho svěřil otci.

květen 05, 2009 09:52
Možná by bylo zajímavé : jitka_u
slyšet verzi tohoto příběhu i z druhé strany.
Nedávno jsem se na toto téma bavila s jednou soudkyní, která se zabývá rodinným právem, člověk žasne, jak se dá jeden příběh podat různými způsoby.
květen 05, 2009 20:48
Milá Evo, : Vodoměrka
to vše, co popisuješ (myslím tím chování dítěte) může být jen projev separační úzkosti, kdy se z pohodového mimina, co klidně kolovalo z náruče do náruče, stane ustrašený uplakaný tvoreček, který nevidí mámu a je proto rozrušený a bojí se a pláče. Po nějaké době si najde za matku náhradní objekt a zafixuje se na něj... takže bych to viděla i takto, čili zvykne si na vás, potom jde zase k matce a když se má vrátit k otci, tak je zase uplakaný ustrašený balíček... já osobně bych určitě nesouhlasila s nějakým takovým půjčováním tak malého děťátka...
A řešit by to měli hlavně otec dítěte s jeho matkou, než tetička. Neozývá se v pozadí touha starat se o to dítě za každou cenu? Není běžné, aby rodinu s dítětem tvořil otec, sestra otce a syn...
květen 05, 2009 22:29
No tak jestli je v podmínce, : Krakonoš
tak bych si vod něj nechal jednu plesknout a už se veze smilies/cheesy.gif. Jinak zase klasika, dítě je majetkem matky, i kdyby byla sebekravější, táta si ho smí milostivě "pučovat". Bezva. To já bych se, bejt soudce, nějakýho traumátka z vodtržení vod "maminky" zase tak nebál. Prcek se zafixuje na tátu a případný další členy rodiny, což může bejt vo dost menší zlo, než jaký ho čeká během života s matkou inklinující k násilnickejm týpkům (tohle hovado může bejt první v nekonečný řadě podobně hovadnejch strejdů). Možná, že kdyby nějakej soudce dopustil vodtržení Honzy Rokose vod jeho "matky", mohl kluk běhat mezi náma. Ale to je dost nepopulární říkat, žejo. Radši se votřem vo tazatelku, že to je možná všecko jináč. Takže k těm votřením se vo ni:
Jo, bylo by fajn znát všecky příběhy na kudle z druhý strany, nějak se to ale nedaří - co s tim provedem? smilies/wink.gif
Jo, rodina tvořená sourozenci a synem jednoho z nich nejni běžná. Daleko běžnější (a výchovně jistě vhodnější) je rodina tvořená courou, jejím děckem a kriminálníkem. Vočekávám, že jí ten blb dá boxerem kytičku ke svátku matek.

květen 06, 2009 01:24
Je to smutné, : Alka
ale tatínek by měl co nejdřív zajít na Městský úřad - OSPOD (Org. pro sociálně právní ochranu dítěte) a tam všechno říct. Stejně, jestli si podal nějaký návrh, tak budou ustanoveni jako opatrovník jeho syna a půjdou tam prošetřovat poměry. A chodit za nimi třeba opakovaně. Protože předběžný návrh na svěření do jeho péče musí podat oni, jinak ho soudce zamítne. Tak je to v zákoně, bohužel. smilies/angry.gif
květen 10, 2009 19:46
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]