O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

LEGRACE NA PLACE - ZMĚNY U VESLA PDF Tisk E-mail
Úterý, 24 březen 2009

To se nám toho v poslední době seběhlo... Mohli bychom parafrázovat začátek Haškova románu Osudy dobrého vojáka Švejka. "Tak nám padla vláda", řekla posluhovačka panu Švejkovi. „Která vláda, paní Müllerová?", otázal se Švejk... Nojo, Česká republika přišla v úterý o půl sedmé večer o legitimní vládu. Další vývoj se bude ubírat standardní ústavní cestou.

 

 

 

     Na téhle akci je bizarní jedna věc - a sice, že strana, která se prezentuje jako proevropská, zablokovala akceschopnost EU na zbytek českého předsednictví; protože vláda s vyslovenou nedůvěrou už nemůže nic vyjednat a to včetně věcí, které jsou potřebné pro ČR - ať bude u vlády kdokoliv. Nu, a uvidíme, jak se bude pohybovat kurz koruny v nejbližších dnech...  

 

     Snad se nevyplní prognóza,  že zadlužování bude trochu rychlejší, podpor trochu více, investorů trochu méně a my všichni si budeme trochu rovnější.  Uvidíme, co nám změny přinesou dobrého. Doufejme.

 

     A taky padal sníh. Dokonce několikrát...

 

flori@n

 

Komentáře (42)add feed
No jo, : Béda Traktorista
bude nová vláda a s ní přijde i další rychlý souboj o koryta, aby si každý nahrabal co nejvíc dřív, než od nich budou muset odejít. Jo, jo, to se zas obyčejnej člověk má na co těšit. Jen aby nám nezdražili pohonné hmoty, jaro na krku, musím vyjet orat, jinej dobytek, co bych moh zapřáhnout nemám, než souseda Ferdu, děsnýho vola, ale ten se bude bránit a ohánět nemocí šílenejch krav, takže ho použít nemůžu. A třeba nám seberou nějaký výhody a socdávky, a napařej nám daně.
A bude jasno. Traktoristo, zaplať daně. Což vo to, já bych platil, ale ne Daně, ale Daniele kudlance. Jenže to voni nééé. Tady taky padal sníh. Jestli vláda padne tolikrát, kolikrát dnes sněžilo a slunilo, tak se máme ještě nač těšit. Jo, to budou orgyje!
březen 24, 2009 22:32
Bédo : Iris
u nás bude furt něco padat, furt někdo někoho bude chtít znemožnit, zkritizovat a shodit, furt někdo něco nebude zásadně chtít. Dnes v novinách jsem četla, že nepadne-li vláda, její život až do skonání bude už řídit "nechtění".Autorka článku se jako volička k trendu připojuje zvoláním: nechci už tu zatracenou zimu! Ať vláda padne.
březen 24, 2009 23:01
nejhorší je, : alena puntíkovaná
že se národ nepoučil a zas bude volit mezi těmito dvěma blbci. Nikdo si nepřipustí, že ať zvolí koho zvolí - wepší to nebude. Tihle dva šaškové už tu byli stokrát a jde to od desíti k pěti. Sakra nemusíte volit komunisty...volte třeba stanu piva, nebo seksu...ale né ty dva, ať se to tu trochu rozhýbe. Když budou všichni cítit, že nemaj tu židli pod zadkem příliš jistou, třeba budou opatrnější - nemyslím, že by byli charakterově lepší, ale rozhodně si nebudou myslet, že jsou všemocný. Ale škoda mluvit.
březen 25, 2009 04:56
Jojo, pořád tady bude něco padat : wendy
sníh, vláda, déšť...a koho bys tak volila konkrétně, ALenkoP ? Víš, aby se skutečně dostal k veslu místo těch dvou profláknutejch prolhanejch ksichtů ?
Jinak obyčejné pracující zajímají i teď jiné věci. NApř. to krásné volání po cizích investicích teď vede k tomu, že cizí investoři propustí Čechy, aby si zachránili svoje lidi a bude po ptákách. A další malý příklad ze života - kravín ze sousední vesnice, do které si jezdili cizí odběratelé pro kvalitní mléko (že se jim to vyplatilo,že?) spěje k rychlé likvidaci a ty kravičky si cizí odběratel všechny odveze, protože mají kvalitní mléko a jsou zdravé a tak vůbec - že se to těm Němcům vyplatí, že ? Že by sousedi tak zemědělství podporovali ? Nebo umějí sami líp hospodařit ?
Že vláda padla mně radost nedělá. Je to ostuda ve vztahu k Evropě, a měli si i jiné věci vyžrat až do konce. Výměna asi stejně nebude nic moc. A konečně - Řebíčkovci a spol. se napakovali a teď zas přijdou jiní. Obávám se, se teď přijde na řadu prodej Karlštejna...

březen 25, 2009 07:32
wen : mia
Holka to mně spadl tím tvým příspěvkem kámen ze srdce-já jsem si říkala jak jsem out když tu politiku neřeším a ted vidím,že i ostatní jsou na tom podobně.My jsme s manželem pád vlády vyřešili čtyřma větama.Nás víc zneklidnuje,že manžel čtyři roky před důchodem asi těžko bude hledat novou práci pokud se situace u jeho zaměstnavatele nezlepší co do počtu zakázek.Navíc má problém záda.Ale bylo hůř,překonali jsme to a tak vím,že to zas nějak zvládnem.To jen že politika nás nebere,my obyčejní lidé si musíme stejně pomoct sami a nějakými rádoby sliby nás neopijou.Koho máš na mysli tím druhým vedle Topolánka?
březen 25, 2009 07:57
No Paroubka : wendy
ten taky slibuje a pak lavíruje, jako lidovci.
smilies/wink.gif
březen 25, 2009 08:48
No jo, ale koho volit? : Myška
ODS ne, ČSSD ne, zelené už vůbec, komouše rozhodně NE, lidovce taky ne. Všichni jsou profláknutí. Tak koho? Dělnickou stranu? Národní stranu? ...
březen 25, 2009 09:00
wen : mia
No myslela jsem si že jeho,tem mě zajímá jak tejden starý noviny. smilies/wink.gif
březen 25, 2009 09:02
Král je mrtev! : Míša šíša
Ať žije král! smilies/grin.gif
březen 25, 2009 09:11
A já volám : : wendy
Král má nové šaty !!!!
smilies/wink.gif
březen 25, 2009 09:14
Volte : vlk
pokud možno někoho, kdo už není delší dobu u poslaneckého korýtka. To jediné, co je opravdu zamrzí, přijít o něj. O stranách se rozhodněte sami, ale s těma vlevo bacha, Parouback a Maďarsko jsou si velmi blízko (totální státní bankrot). Bohužel na totální populismus stále dost lidí slyší (viz 30 Kč v posledních volbách, málem jsem vzteky vyházel všechny oranžové ručníky)
březen 25, 2009 09:47
Vlku : Justík
jen mám takovou soukromou obavu, aby ten kdo se bojí o korýtko a dlouho u něj nebyl, nehrabal o to intenzivněji do své kapsy... "po nás ať přijde potopa" ... smilies/grin.gif
březen 25, 2009 10:48
Připomíná mi to ten špatný vtip : : mamča
Já budu volit komunisty ! Jen ještě nevím, v které straně. smilies/grin.gif
březen 25, 2009 11:22
Justíku : vlk
Každé poslanecké čuňátko napřed hrabe pod sebe, když nahrabe, začne hrabat pro své blízké a známé, kamarády, milenky, svůj čutalistický klub etc. A s jídlem rozte chuť, pak se urvou ze řetězu a chtějí si koupit sprostý lid za mrzký peníz. A peníze ze státního letí len to fičí. Takže minimalizovat dobu jejich pobytu ve funkci znamená práve minimalizaci objemu prošustrovaých penez.
březen 25, 2009 11:47
Tak já to řeším tak, : strejda
že jsem si tu vybudoval svůj mili mikro nano piko pidi státeček ve státě zvaném Absurdistán. Už dávno, předávno, mám i svou ministrini financí a suroviny a energii makupuju od Absurdistánu. K ochraně pidi státu mi tu slouží jedna velkorážní vzduchovka s dalekohledem a jinak to dění pozoru z povzdálí.

A pokud se hlasy voličů rozmělní na několik vzniklých pidi straniček, je to pouhé plivnutí do moře. Asi by byla nejlepší pouhá administrativa. Volbu presidenta lidmi a ten si pak vybere odborníky. A bez kamarádíčků. Tohle trafikaření je k ničemu.
březen 25, 2009 12:04
Já to říkám pořád, vládu úřednicko-odbornickou : wendy
prý jsou strany nutné, ale já stále nevím k čemu. Vždyť se ti straníci snaží především aby vyhráli volby a měli korýtka. Priorita č.1 - aby JEJICH strana vyhrála. A skutečná práce - skutek utek.
Prý je musí někdo řídit, ty odborníky ve vládě. A nešlo by to pořešit bez vítězících, za každou cenu vítězících, stran ? Vůdčí typy si kolem sebe shromáždily svvé věrné - první náznaky byly u Mamutíka z Lovců mamutů, že - a tím byl dán základ stran. Už by byl potřeba nějaký dějinný posun.
smilies/wink.gif
březen 25, 2009 12:50
vlku : Iris
ty poplatky - to mě taky vytočilo. Neznám váš názor, ale já ty poplatky chodím vybírat - tedy za pobyt v nemocnici. Za dva roky se mi nestalo, že by někdo nechtěl zaplatit, dokonce platí ochotně, no fakt, lidé jsou příjemní a počítají s tím. No a ti, kteří nikdy nic neplatili a platit nebudou už mají hezky v pohodě nachystané čerstvé formuláře o hmotné nouzi, které mají místo peněz, nemusí platit a jsme všichni spokojení. To, že tito lidé denně v kantýně kupují krabičku cigaret a pak si sbalí laptop, mobilem zavolají taxi a jdou domů, to už neřeším.
Poplatky se někde rychle zrušily, a je teď v tom bordel. Vláda se teď rychle zrušila a jsem zvědavá, co bude následovat....
březen 25, 2009 13:34
KRÁSNEJ FÓREK OD WENDULKY: : d@niela
.............................
březen 25, 2009 13:50
Iris : vlk
K doktorům naštěstí moc chodit nemusím, jen co dva roky kvůli zbrojáku, nebo přeočkování, moje zdravotní karta je už asi 17 let netknutá. Ale vždycky mne vytočí skupinka tlachajících důchodců, co si chodí k doktorovi, jak do klubu, pokecat a při té příležitosti něco napsat. Jsem tam čekal a jedna bába druhé: "Božka dnes nepřijde, psala mi, že je nějaká nemocná!" Tož, kde jsme?!
březen 25, 2009 14:10
No oni to ti důchodci nevytrhnou, ani tak ani onak : wendy
jestli je zruší, nic se nestane, jestli nezruší - taky ne...
smilies/wink.gif
březen 25, 2009 14:44
teda ne důchodce, : wendy
aby si někdo nesmlsnul, poplatky poplatkovitý...
smilies/wink.gif smilies/grin.gif
Tak čauky.
březen 25, 2009 15:19
Vlku, : Míša šíša
to jsi fakt vyslechl anebo jen přepisuješ nějakou internetovou poezii?
Mám rodiče a tchýni v důchodu, k lékaři jdou, až když jim dochází léky, a berou to téměř jako za trest. Pokecat si chodí opravdu někam jinam. Nemluvě o tom, že dnes musí chodit pro ty léky daleko častěji než dřív, protože lékaři nesmí předepisovat léky na delší dobu, jak tomu bylo kdysi. A to rozhodně není vinou důchodců.
No a pokud narazíš v čekárně na skupinu tlachajících důchodců, tak to není z důvodu, že by si tam chodili popovídat, ale prostě jen proto, že vyplňují dlouhý čas čekání. Podle tebe by snad měli zarputile mlčet, aby se jejich mluvení nemohlo vykládat nějakým neobvyklým způsobem?
březen 25, 2009 15:33
Vlku, : strejda
já sice nejsem důchodcem, ale rentiérem, protože to slovo důchodce zní tak staře...omšele, každý si ho bere do huby, každej si na něho dovolí, nikdo ho nepustí sednout, ale pozastavil jsem se nad Tvým komentářem. To teda jo.
Tak třeba já jsem byl naposledy na nucené výstupní prohlídce, když jsem nastupoval to slavné rentiérství a pak ještě jednou, když jsem se dozvěděl, že rok jezdím bez zdravotní prohlídky ...sátiletých a že za to četníci vybírají až 2k. Tak to jsem tam byl žebrat, aby mi napsali papír, že jsem zdravý a že vidím. Jít k doktorovi, včetně zubaře, je pro mne trest Boží.
Jinak dříve, v práci, pouze samé preventivky. Nic víc. Na mne by zdravotnictví zkrachovalo.
březen 25, 2009 15:59
Míšo : vlk
Chodil jsem k doktorce na menším městě, do ordinace uprostřed, snadno dostupné a tím pádem postižené právě tímto způsobem návštěv. Po zavedení poplatku 30,- Kč byly najednou ty ordinace o polovinu volnější. Shodou okolností jsem právě obsolvoval prohlídku na ZP a po krátké době i přeočkování, bavil jsem se o tom i s doktorkou (ráda mne jednou za ty dva roky viděla a hned si na mne smlsla). Takže žádný folklór, realita. Dnes už jsem v Naší ordinaci a tyhle věci řešit nemusím.
březen 25, 2009 16:28
Vlku, vlku, : mamča
Ty seš asi mladej zdravej a dravej, co ? Já bohužel musím občas doktory navštěvovat, a rozhodně mi to nepůsobí zhoubnou rozkoš. Důchodci v čekárně čekají převážně na recept na léky, co by bez nich nemohli existovat, a s klubem důchodců si čekárnu fakt nepletou.
Kdepak to bydlíš ? To tam u vás máte tak málo kulturního vyžití, že se důchodci scházejí na pokec u doktora ?
Já už mám důchod "za pár", ale můžu Ti říct, že se vůbec netěším na to, až budu zařazena mezi opovrhovanou skupinu lidí, o které si každý otře hubu, a kterým kdekdo závidí těch pár korun důchodu.
Víš, stáří je jediná spravedlnost na světě. Jednou budeš taky starý, budeš se cítit nepotřebný, Zbrojní pas Ti seberou, řidičák dostaneš v lepším případě podmíněně, a mladá nastupující nadějná generace na Tebe bude hudrat.
březen 25, 2009 17:39
musím se trochu zastat vlka : Iris
je to špatné, že důchodci tam čekají na hromady léků - chtělo by to jiný systém a přístup. Ale jinak i u nás došlo k tomu, co vlk popisuje. Někteří bohužel do ordinací musí, dost důchodců tam ale chodí - no ne snad přímo z plezíru a na pokec - ale chodí zbytečně, mohli by chtít věci uspořádat jinak - připouštím, že to mnozí snad ani nevědí. Pacienty po operaci posíláme například k obvodnímu lékaři na doléčení, dostávají třeba léky z nemocnice pouze na 3 dny a pak si je mají vyzvednout u OL. Ale zároveň jim poradíme, že si můžou poslat někoho z rodiny po předchozím zavolání apod. Možná se na mne sesypete, ale někdy to fakt vypadá, že si tam přišli zanadávat.Nemluvím o opravdu potřebných a marodných.

Mamčo, staří se mnohdy cítí nepotřební a mnozí se k nim chovají necitelně,strojově - to je smutný fakt. Ale musím také říct, že mnozí důchodci jsou pěkně protivná skupina unadávaných a věčně načuřených pacientů. To oni nezřídka hudrají na všechny a všechno. A nejsou to všechno těžce nemocní chudáci, kteří na nic nemají, mají spoustu sil na buzerování a stavění do latě.Milánkové moji, nezlobte se na mně a nepište konkretní příklady lidí, kteří jsou na tom špatně a jsou v těžké situaci - já ty lidi důvěrně znám, setkávám se se všemi sociálními skupinami, je to můj denní chléb. Mnozí důchodci jsou jako kouzelné babičky a dědečkové, fajn lidi a sluníčka i ve stáří.
Vlk si určitě ze starých neutahuje, už není mlíčňák.A žije asi opravdu na menším městě, tak jako já. Kultura pro důchodce není žádná, všichni se vzájemně znají a potkávají právě v tom baráku na zdraví.Jo a ty mamčo taky nejsi ještě žádná důchodkyně, čekárny ti zatím ubírají drahocenný čas - hele, co my víme, třeba v důchodu fakt budeme rády chodit po čekárnách na pokec...holky v dobrým, jo?
březen 25, 2009 18:32
mamčo : vlk
Je mi 46 (182/70 - vlk v číslech), ano citím se zdravý a mladý a snažím se proto dělat co nejvíce :-) To městečko, kde jsem bydlel mělo cca 17.000 duší i s dědinama. Prostě ospalá díra. Už bydlím jinde. Hodně se toho za poslední dva roky změnilo, doufám, že k lepšímu. Naštěstí žiju bez TV, takže duševní zdraví snad také není v ohrožení. Znám i spoustu důchodců, se kterýma je radost posedět pokecat a mají co říct, ale moc jich tedy není. Jo kdybych si chtěl zanadávat... smilies/wink.gif
březen 25, 2009 18:41
vlku : Iris
..a BMI máš 21,1 - dobrý čísla smilies/wink.gif smilies/wink.gif
březen 25, 2009 19:00
TV přímý přenosy jsou teď zábavnější než trapný estrády a tzv. Sitcomy :-) : NČ
Díky všem, kteří se podílejí!
březen 26, 2009 06:33
Teda mě víc než sitcomy z PArlamentu bere to, : wendy
že Kanada zase vybije 280 000 tuleních mláďat. Taková právě zrozená krása a oni je utlučou tyčema a některé ještě zaživa stahují z jejich kožešinek. Já bych ty nákupčí kožešin hnala až na Severní pól a bosky ! Fuj, to jsme lidi ?


březen 26, 2009 06:54
tak to vám řeknu přesně : alena puntíkovaná
protože já v důchodu jsem. A sem tam k doktorovi chodit musím...ač nerada. Ale není jiné cesty, když potřebuju prášky, prohlídku, doporučení a pod. Tady je většina obyvatelstva stará... a tím pádem taky nemocná.NIKDO zdůrazňuji NIKDO tak nechodí, aby si pokecal. Naopak, kdyby tam ty lidi nemuseli, tak tam prostě nepůjdou..mají dost své práce doma, je to venkov a lidi mají zahrádky, zvířata a tak podobně. No ale když už tam ty lidi sedí a znají se, no tak spolu samosebou mluví, to je snad normální, ne? Rozhodně to ty lidi nedělají naschvál, aby zdržovali mladé v jejich rozletu.
březen 26, 2009 07:28
Iris : mamča
Víš, to o těch důchodcích…
Já chodím už dlouhá léta na jeden dámský magazín. Vždycky se tam v dobrém proberou problémy i radosti. Ale v momentě, kdy se narazí na téma důchodci, mám pocit, že ty mladé matky snad nemají rodiče. Proč ? Okamžitě se zvedne vlna odporu proti této skupině obyvatel, co údajně ujídá ze společného krajíce, a že hlavně rodiny s dětmi by měly být prioritou státu – zejména při vyplácení jakýchkoli dávek. Že důchodci už vlastně nic nepotřebují, móda jim může být ukradená, a ten jeden kabát a tepláky jim musí vydržet do smrti. Zatímco děti rostou, a potřebují nové věci a aktivity stále.
Samozřejmě, že je v tom kus pravdy. Ale zatímco ty čerstvé matky půjdou za čas do práce, a ještě hodně let budou mít příležitost si nějaké peníze, za které si mohou koupit leccos, od parády přes kulturu až po hmotné statky, tak ti důchodci jsou odkázáni už jen na ten mizerný důchod. Je dost málo těch, co by si z důchodu po zaplacení nutných poplatků mohli vyskakovat. Pokud měli nějaké úspory "na stáří", tak ty kosmickou rychlostí ztrácejí na hodnotě. Pak se nediv, že mají strach z budoucnosti, a jsou nevrlí. Mnohdy si opravdu ty léky syslí do zásoby, protože mají strach z toho, že by jim došly. Každé hromadění čehokoli, je následkem strachu z budoucnosti.
Je málo těch, co v důchodu cestují, studují třeba Univerzitu třetího věku, nebo se věnují nákladným koníčkům, na které neměli dříve čas. Faktem je i to, že spousta mladých počítá se svými rodiči jako s hlídací jednotkou pro děti a ústavem na nevratné půjčky, který je kdykoli k dispozici
A vyčítal důchodcům, že když se sejdou společně v čekárně u doktora, že si vzájemně postěžují, je asi nesmysl. To mají mlčky čekat až na ně přijde řada, a mezitím si číst reklamy na projímadla ?

březen 26, 2009 08:59
Žiju taky na malém městě, : Míša šíša
společně s vesnicemi okolo má cca 11 tisíc obyvatel. A máme tu klub důchodců, který pořádá různé akce, výlety, zájezdy, dále kino, ve kterém se kromě filmů hraje i divadlo, pořádají se tu divadelní festivaly, koncerty, různé tematické přednášky a všelijaké společenské akce na náměstí. Takže kdo by chtěl, určitě si něco pro pobavení může vybrat. Ospalou dírou bych to tedy asi nenazvala. Je mi divné, že by to v sedmnáctitisícovém městě mělo vypadat jinak.
Moji blízcí si rozhodně nechodí vybírat spoustu zbytečných léků. Vlastně všichni berou léky na vysoký tlak, protože dnes se doktoři asi zbláznili a za zvýšený tlak berou i hodnotu přes 130. Všem jim je už přes 70, takže mám za to, že nějaké zdravotní problémy v tomto věku jsou naprosto normální a ne odsouzeníhodné. Rodiče každé jaro odjíždí na chalupu na Šumavu, kde setrvávají až do podzimu, dříve jim na celou dobu pobytu lékař léky napsal, dnes to nejde, takže já jim vlastně chodím vyzvedávat recept, který jim musím poslat. Iris, vymyslí-li někdo nějaké "uspořádání", abych pro ten recept nemusela zbytečně chodit, budu jenom ráda.
březen 26, 2009 10:10
Bože, já se děsím toho, až budu důchodkyně : wendy
ekonomicky činné populaci na obtíž, skloňovaná v souvislosti se solidaritou připlácení zdravotního pojištění, o holi se belhající s pojízdnou taškou po marketu...úspory mi sežere inflace a cizí investoři, prodám knihovnu a všechny servisy a odebéřu se na chalupu, jak to činí rentiér strejdulín. Budu sbírat houby a v zimě zapadám sněhem, protože nebudu mít sílu se proházet. Asi si pořídím saňového psa a laptě.
Tak - dobrou a ještě lepší chuť k obídku !
smilies/wink.gif
březen 26, 2009 11:17
Jééé, jak tu psala mamča o potřebách těch důchodců, : strejda
tak u nás je to obráceně. Já se naopak čílim, když musím do nějakého krámu, že prý potřebuju nové rifle, manžestráky, když přijede mladší dcera, vždy mi přiveze něco na sebe. Ale já se bráním. Kdy já to všechno unosím. Vždyť já fakt nic nepotřebuju. Nejhorší je to zkoušení v těch krámech. V létě mi tu stačí nějaké triko, apartní trenky s medvídky či jinou havětí, abych se líbil třeba sousedce nebo turistkám, případně slabé montérky na práci. Boty také nepotřebuju, těch mám habaděj a nějaká móda mi může být ukradená.
To si raději koupím nový řetěz k motorové pile. Ten je důležitější, než nějaké hadry.
březen 26, 2009 11:27
... : Iris
Nemělo to tu být o důchodcích, já mám lidi ráda, oni mně. Jsem tu jedna z nejstarších zaměstnankyň, takže ti důchodci za mnou chodí, jsou rádi, že vidí známou tvář. Je smutné, když třeba bývalý věhlasný pan primař, nyní zapomenutý důchodce bloumá po nemocnici a všichni se k němu chovají jako k "dědovi" - ne zle, jen strojově profesionálně. Pak najde mě a je rád. Stačí říct jen - co vnučka, pane primaři nebo tak něco - a svítí. A protože jsem rodačka, znám tady skoro všechny, kolegyně matky, kamarády táty, rodiče spolužáků aj.A jsem k nim vstřícná, jsem tady něco jako milosrdná sestra (za ty hrozně malé peníze..)
Jenom jsem psala, že opravdu v ambulanci ubylo lidí po zavedení poplatků, a to je fakt.Psala jsem, že nemluvím o opravdu marodných a potřebných. Ti tam holt musí sedět, povídat a chytat cizí viry a bakterie. Punktum

S těmi léky na vysoký tlak je to přesně tak špatně, jak jsem to myslela. Honí lidi do ordinací zbytečně. Moje máti má 83 let, má vysoký tlak - má od nás tonometr, kterým se pravidelně měří a zapisuje si to. Jenom v případě, že se něco zvrtne, jako třeba nedávno při té hrozné změně počasí - objednám ji k lékařce na přeměření a konzultaci. Jinak vyzvedáváme recepty. Pokud si někdo chodí pro hromady léků, je to buď tak, že je chudák opravdu hodně nemocný, ale často lze vysledovat, že bere spoustu léků dlouhodobě ze zvyku,nikdo to neprozkoumá a neprobere, mnohé léky k sobě nepasují a dělají spíše vedlejšáky, čímž jsou pacienti hnáni zase do rukou lékařů. To je blbě, ale děje se to tak.Lidé se neptají, jsou pasivní, důvěřují autoritě v bílém plášti. Já bych si snad i založila poradnu, říkám jim, na co se mají zeptat, co mají říkat, co si nemají nechat líbit.Ale spousta lidí se nezajímá. A chodí si také dlouhodobě pro léky na pohybový aparát - přitom mají 30 kg nadváhu - poté, co obdrží recept, zajdou do kantýny na pár chlebíčků a kávu (s kolegy pacienty) a přitom nadávají, že jim nikdo nepomůže na ty nohy. Lidé s žaludečními vředy či zúžením tepen chodí za hospitalizace kouřit několikrát denně na dvorek,pak nadávají, že ty infuze jsou naprd. Takových zážitků mám hory, věřte mi.

Míšo, píšeš, že některé nemoci jsou v tomto věku normální a nejsou odsouzeníhodné. Polemizovala bych s tím normální. Každý, komu je 60 nemusí mít vysoký tlak, nemusí mít pohybové problémy, nemá vysoký cholesterol a tuky. Pokud někdo řekne - to víte paní, v tomhle věku už.....pošli ho do háje a jdi jinam (já vím, kam..) Nenechte se negativně programovat, prosím snažně.Když se jen neodevzdáte do rukou božích (lékaři) a budete aktivně pracovat na svém status quo, třeba nemusíte ty normální nemoci mít.Nebo se můžete alespoň výrazně zlepšit.

A znovu - asi už po třetí dodávám - nemluvím tu o opravdu marodných a potřebných, nejsem necita.
PS: ..a už taky stříhám metr. smilies/wink.gif
březen 26, 2009 13:21
Hrušínský : strejda
ve Vesničce střediskové:"...ty se nemůžeš otáčet? Tak se otoč celý."
"...tak co tam máš ještě..."
březen 26, 2009 14:12
strejdo : Iris
to je krásnej moment, bezva scénka.. smilies/grin.gif
A nemůžu si pomoct, ale představuji si tě, jak se necháš vyšetřovat v těch trenkách s medvídky, snad i s řetězem k motorovce kolem krku, ale to už jsem rozjívená,začínám mít chuť blbnout, zase bych se smála, až bych brečela. smilies/smiley.gif Ahoj
březen 26, 2009 16:10
Zdraví : vlk
je moc vzácná vlastnost. Vím to moc dobře, protože jak manželka, tak všechny ostatní následující vztahy byly poznamenány tím, že ty holky měly a mají dost zdravotních problémů. Takže určitě nejsem slepý k potřebe nemocných. Moje nejlepší kamarádka má v 29 poloviční ID a tento stav je trvalý a bude jen hůř. Ale všechny se s tím perou tak, aby kromě nejbližších nikdo nic nepoznal a snaží se s tím dělat maximum. Taky jsem se poznali v tělocvičně (Budo) Jenže někdo si myslí, že zdravotní péče je zadarmo a sami nic pro zdraví dělat nemusí. Bohužel s věkem tento přístup dost převládá. Proto mám taky problém najít věkově přiměřenou partnerku, schopnou akceptovat moje aktivity a přidat se k nim.
březen 27, 2009 07:35
vlčku : Iris
zdraví nebo alespoň příznivější zdravotní stav se musí pěstovat aktivně,pokud to jen trochu jde, to je fakt.Co je Budo? A ty koukám nemáš v životě extra moc štígro, co? Určitě přijde smilies/wink.gif Ahoj
březen 27, 2009 16:35
Přestože Apríl, : NČ
řekl bych že politický zprávy z dneška jsou pravdivý!
A mám fakt radost z toho, jak sám velkej Topol se může přetrhnout aby zobal JIRKOVI z ruky!
duben 01, 2009 07:11
No dost dobrý, tohle pohladí duši každýho bolševika! : NČ
Mě fakt potěšilo, že i takovej orthodoksní pravičák jako je MUDr M. Macek, vidí Topola i s jeho koulema přesně stejně jako já, kterej jsem zažranej a za*ranej bolševik.
Volízl jsem z dnešních glos p. Macka:
Jak je vidět, Mirek Topolánek i Čunek s Bursíkem promptně naskočili na hák návrhů Jiřího Paroubka. A jak to tak vypadá, premiéra si prosadí Paroubek.
Je zcela neuvěřitelné, jak Topolánek a ODS ponechává jednání Paroubka bez potrestání a nevymáčel mu čumák v tom, co shozením vlády navařil!
Tak tom říkám prohra!
Obávám se, velmi se obávám, že tím Topolánek ( Čunek a Bursík) právě nastolili osmiletou vládu ČSSD.....
duben 01, 2009 08:37
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]