O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BOJ O CHLUPATÉHO "ČLOVĚKA" PDF Tisk E-mail
Úterý, 17 duben 2007

 Milá Kudlanko a kamarádi, snad vám nebude vadit téma mého dotazu, ale u nás je to opravdu důvod pro vypsání rodinné války. Jsme úplně normální městská rodina, rodiče a dvě dospívající děti. Asi před rokem se k nám řízením osudu připojil další člen, tedy nepřipojil, on se k nám vloupal a celou domácnost si zotročil. Našlo si nás totiž štěně.

 

     Bydlíme v obyčejném paneláku. Jednoho večera, když jsem poslala dceru ven vyhodit smetí, tak se vrátila se psem. Nebudu to protahovat, prostě někdo v kontejnerovém stání dal mezi kontejnery na zem papírovou krabici, a v ní bylo malé štěně. I když jsem nebyla nijak nadšená, odmítnout prostě nešlo.

    

     Nakonec (i když manžel byl zprvu striktně proti a chtěl ho odnést někam do útulku), jsme si Čerta nechali, oběhli s ním nutné veterinářské kolečko a on se celkem pohodlně začlenil do rodiny. Ale proč vlastně píšu do poradny a ne jako něco hezkého o zvířeti? Protože se kvůli němu celá naše vyrovnaná rodina neskutečně hádá! Všichni se předstihují, aby získali jeho "hlavní" pozornost, aby u něj spal, aby u něj byl, aby si s ním hrál... Bohužel, tomuhle propadl i manžel a nakonec jsem se nechtěně přidala i já. Totiž je to tak, že všichni snad celý den myslí, jak těm ostatním dokázat, že Čert poslouchá je a ne ty ostatní.

 

     Třebas si sednu na chvíli k televizi a psisko si mi vleze na klín. Během chvilky začnou děti nenápadně dorážet a Čerta přetahovat. Dcera si pro něj vymyslela hračku na provázku, kterou ho vábí k "lovení", syn ho zase uplácí dobrotama. Atd. Já vím, ono to vypadá legračně, jenže během chvíle se celá rodina rozhádá... A tak paradoxně mezi nás chlupáč nevnesl poklid, ale rozbroje. Protože občas jsou to hádky opravdu zlé...

    

      Ale co s tím? S manželem jsme to už kolikrát "řešili", ale nakonec ho přistihnu, jak stojí v noci u lednice, Čerťuchu u nohou a oba se zakázaně cpou...

 

Ivana

 

 

 

Komentáře (21)add feed
chces mit klid? : Jasmina
Tak zacni u sebe,predej psa zbytku rodiny,samozrejmne i s povinnostma,nejen o prizen psa.
Budou se pak uz hadat 3,ne 4.
duben 17, 2007 10:12
... : bb
to jsou mi starosti
proč se cpou zakázaně a ne dovoleně? dej manželovi volný přístup do lednice a nebude se cpát po nocích a maskovat to psem : ))
jinak bych řekla, že jestli je to problém, tak u vás uvnitř, pes to pouze spustil, bojujete spolu o pocit, kdo je důležitější, koho si pes všimne dřív, koho má radši, ten pes rozpoutal klasický boj ve smečce a on si tak čím dál víc upevňuje pozici alfa psa smilies/smiley.gif

duben 17, 2007 10:12
Ivano, : Ráček
nezlob se, ale mít takové " starosti " , tak jsem fakt šťastný člověk. Rozbroje si děláte sami, tím , že se nedokážete nad takové pitomosti povznést !!! Jinak se to nedá komentovat smilies/shocked.gif
duben 17, 2007 10:33
trochu mi vadí, že se na tyhle "starosti, pitomosti, atd." koukáte tak zle. : Alenka
Panebože, to tu opravdu musíme číst jen o samých životních prů..erech? To sem nemůže napsat někdo jen s obyčejnou lapálií?
"Vstup dovolen", jen s manželským rozvratem...
duben 17, 2007 10:56
Myslím, že člověk fakt musí začít u sebe : Gita
jde to těžko, protože si dovedu představit, jak lehce se člověk nechá zatáhnout do řešení takové blbiny. Prostě bych se trochu stáhla zpět a nechala je, ať se vyřádí. Třeba je to jednou taky předstane bavit. Spíš abyste se jednou nehádali o to, kdo se o psa bude starat, až se zvířátko okouká a děti vyrostou - to mi připadá jako mnohem horší varianta.
duben 17, 2007 11:17
Alenko, : bb
žádné zlo, jen jsme vyjádřily, že nepovažujeme za lapálii, když se manžel s Čerťuchou cpou v noci u lednice a děti přetahují o psa.
To jak děti bojují o přízeň psa, jakmile si ho všímá maminka, mi přijde zajímavější, ale to nesouvisí přímo se psem, jak jsem psala.
duben 17, 2007 12:36
no možná, že to právě odkrylo : Inka
Váš problém v rodině, proč takové rivalství mezi členy???
duben 17, 2007 12:57
u nás kdysi bylo něco podobného - : d@niela
Pidipes si vybral mě (byla jsem s ním nejvíc, pochopitelně), ale svou přízeň milostivě uděloval všem. Ovšem, když náhodou kvíknul, kvílely obě mé dospělé děti podstatně víc (Když dostával nějaké to očkování, vždy při tom neskutečně hysterčil. Nemyslím, že byl kdy na světě rozmazlenější psí spratek). Dokonce jsem naopak na pesa žárlila, protože O MNĚ by takový strach nikdy neměly smilies/grin.gif (Přeháním, pochopitelně smilies/cheesy.gif )
duben 17, 2007 13:19
zamyšlení :z pohledu psa : Eiram
Já myslím, že jste si dosud neuvědomili, že děláte hlavně psovi z toho v hlavě guláš. On totiž takový pes uvažuje trochu jinak než člověk, potřebuje získat své pevné místo ve vaší smečce - a tou jste se pořízením pejska stali. Teď je to štěně, je to v podstatě legrace ,ale za pár měsíců se z toho může vyvinou vážný problém. Ono nebude až tak legrační až dospělý pes bude na vás třeba vrčet, nebo i zle vyjíždět. Pes musí cítit autoritu, musí se s Vámi dobře zžít - musí vědět, kdo je vůdce smečky.To prostě potřebuje, aby z něj vyrostl zdravý a spokojený dospělý pes .Řekla bych, že si zakládáte malér. Velmi Vám doporučuji tyto stránky: http://psiskolafalco.web3.cz/index.htm
duben 17, 2007 14:25
co blbnete? : zmatenaalena
to není strýček miliardář, po kterým máte dědit.Je to pes, má mít svý místečkio, svou misku a svý hračky - a hlavně musí posloucghat a vědět jak se k vám má chovAt, když se takhle rvete mezi sebou, tak je janý, že vám bude za chvilku velet pes. A to si tečdfa dáte! Hele nežárlej ty dqěti vlastně na tebe? Je hezký, že se mazlíš s pejskem, ale neměla by sdes spíš mazlit s nima?????
duben 17, 2007 17:01
... : bb
taky si myslím, že bojují všichni o něco jiného než psa, jak jsem psala už nahoře
duben 17, 2007 17:08
... : bb
a samo že štěně stejně jako dítě potřebuje určitý řád, klid a režim, cítit klidnou sílu a jistotu, jinak je samo zmatené a blbne
duben 17, 2007 17:09
to bych ani neřekla, co všechno z toho vydedukujete :-))) : Ivana
dětičky jsou - jak jsem psala - dospívající a mají všechno, co potřebují. O přízeň nebojuje ani manžel. Prostě je to všechno jen jedna zpovykaná havěť. Pejsek je totiž ač podvraťáček, tak neskutečně roztomilé zvíře. Něco mezi pudlíkem a bišonkem.
Ano, hádanice kvůli té potvůrce jsou, ale zase nic zvrhlého, děti ani my dospělí se nevraždíme. Asi jsem to sem psát neměla, asi se sem píšou jen věci "předsebevraždové" smilies/angry.gif
takže se omlouvám...
duben 17, 2007 20:56
Ivo, tak si to tak neber... : Ceskymo
je to vlastne jenom lapalie smilies/cheesy.gif
Ale jak uz tu nekdo psal - jak je to s vencenim? A kdo je vlastne sefem rodiny? A vybralo uz si stenatko nekoho, koho jaksi "vic" posloucha - nejen hraje? Presne aby vam pak pejsek nevelel.
No a ty hadky se daji poresit - vymyslet rozvrh pece a hrani si s pejskem, kdo ho venci, cvici a krmi ten den, ten na nej bude mit prednostni pravo taky na hrani.

A jinak je to docela usmevny a odpocinkovy cteni po vsech tech skorosebevrazdach! smilies/grin.gif
duben 17, 2007 23:52
... : bb
no já si taky nejdřív myslela, že je to z rubriky ":-)))", ale je to v Úkolech pro čtenáře, není divu, když na konci píšeš: "Já vím, ono to vypadá legračně, jenže během chvíle se celá rodina rozhádá... A tak paradoxně mezi nás chlupáč nevnesl poklid, ale rozbroje. Protože občas jsou to hádky opravdu zlé...Ale co s tím?...." tak jsme se nad tím problémem zamyslely smilies/smiley.gif
pravda je, že mi to přijde kapku divné, se psy jsem vyrostla a vyrůstají s nimi i mé děti
duben 18, 2007 02:11
bb, holko milá, asi to bude tím, že něco jiného jsou lidé ve městě - : petra
zvířátek neznalí... Sama jsem to zažila, co se stane z rozumných lidí, jak si je dokáže jeden chlupatec osedlat. A stačilo by, abys se na chvilinku podívala do nějaké té zdejší veterinární ordinace. Jo - a co ty zdejší veterinární kliniky... Holka, to jsou palety... Nedávno jedné sousedce vypadla číča z okna. No, "ošetřovali" ji na klinice, kam se hrabe nějaké to lidské sanatorium, dostávala všechno možný, po 12 dnech si ji vzali domů. Mj. číča byla vyděšená, protože po pádu ji nikdo nepolitoval, chudinka ležela pod okny v zimě skoro celý den... Ale představ si, NIC JÍ NEBYLO! Opravdu zafungovaly všechny kočíčí záchranný systémy... Ale - na té klinice jí dávali protiúlekový, vitaminový, povzbuzovací... atd. léky, injekce a já nevim co ještě. A ošetřování? za těch 12 dnů cca 20 tisícovek.
A teď mi řekni, že tohle dávají a dělají lidé na venku! Jinak - budeš-li chtít, podívej se na netu na ty kliniky a na jejich ceníky... Tady veterináři mají narváno. Ordinace i konta.
duben 18, 2007 09:11
Čerťucha : Tana
Měli jsme čaučáka.. byl to náš první pes a taky jsme se o "ní" přetahovali".. přesně - s kým bude spát, kdo jí dá najíst, aby to u ní měl "dobrý".. kdo jí bude víc šimrat a hrát si s ní.. ale časem se to uklidnilo.. chovala se ke mně, jako bych byla její hlavní panička, protože já jsem si jí přivezla od chovatele a všechny ostatní brala jako příjemnou součást smečky.. hlavně věděla, že jí milujeme všichni.. ona si pak sama našla svoje místo v bytě, kde spala nejraději, bez ohledu na to, u koho v pokoji to bylo.. a my se hlavně probrali, že pes není hračka na tahání..
duben 19, 2007 10:23
Šmarjá, Ivano, co se čílíš, : Béda Traktorista
psala jsi o radu a nestojíš o názory jiných lidí? Tak to teda nevím. Jedno vím ale jistě. Co se psa týká - potřebuje mít jasno ve své smečce. To značí jednoho pána. Když jsou děti už dospívající, tak to pochopí snáz než tříletý dítě, že aby se naučil poslouchat a chovat se normálně, tak na to musí být v rodině jeden, kdo velí a ostatní vhodně pomáhají, aby všechno probíhalo, jak má. Většinou si pes vybere svého vůdce sám, instinktem. Bývá to nejčastěji přirozená autorita. Když v rodině velí otec, vybere si jeho. Když matka, vybere si ji. Děti bere jako děti a když začne dospívat, staví je až na konec smečky - jsou li malé. Když mu uděláte guláš v hlavě, tak se opravdu může stát, že se za vůdce smečky zvolí sám. A běda, když nebude po jeho! Takže tím, jak se mezi sebou hádáte a přetahujete o jeho pozornost, si koledujete o pozdější trable. To přece není žádnej plyšák na hraní, ale živé zvíře. Copak byste se o miminko taky takhle přetahovali jak nějací trhovci? Spíš byste si měli celá rodina dohromady sednout a promluvit vážně, páč se jedná o budoucnost vás všech a na nejméně dalších deset let. To přece za to stojí. A hlavně se třeba zajít poradit k někomu, kdo psy chová a má svoje zkušenosti. Copak vám ten čerťucha za to nestojí?
duben 20, 2007 10:03
Petro, to je něco jiného, : bb
podle mě je naší povinností postarat se co nejlíp o každou bytost, kterou k sobě připoutáme, takže bohužel vím dobře, kolik stojí veterinární péče, léčím jednoho psa 5 let a budu do konce jeho života. Dostává nejlepší krmení, léky, na klinice jsem byla 4 roky jako doma a teď zkoušíme homeopatii,za doktorem jedeme přes celou republiku. Za ty peníze, co stojí tenhle hafan, mohla být jedna rodinná AI dovolená navíc.
duben 20, 2007 11:26
... : bb
Kdybych si to nemohla dovolit, nedalo by se svítit, jenže u mě "nemůžu si to dovolit" neznamená "když ho neutratím, nepojedu každý rok k moři ". Muselo by dojít na "když ho neutratíme, nebude na jídlo, bydlení, školní potřeby". Je to člen rodiny, který dobře ví, kdo je jeho pán a kde je jeho místo, přinesl k nám radost a starost, ne rozbroje.
duben 20, 2007 11:27
Petro : Béda Traktorista
ale to si asi děláš legraci,že? Myslíš si, že se mají líp vesničtí hafani uvázaní u boudy, se kterejma páníček k veterináři zajde max. jednou do roka na povinný vočkování? A někdy ani to ne? Pes je společenský tvor a miluje, když se mu člověk věnuje a když holt onemocní, tak proč ho nechat hned utratit, když se dá vyléčit. Mám dojem, že si holka z vesnice a psa jsi viděla akorát tak u sousedů za plotem. Nebo to měla být legrace a já to nepochopil. Zmagořit ale může nejen měšťák.
duben 20, 2007 11:44
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]