O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

CO VÍTE (NEVÍTE) O MDŽ? PDF Tisk E-mail
Neděle, 08 březen 2009
Přejít na obsah
CO VÍTE (NEVÍTE) O MDŽ?
Strana 2

 "Prosim vás, jaký komunistický svátek? To je blábol, opírající se o to, že jej komunisté zprofanovali, jak ostatně i jiné věci, které se však dodnes používají a praktikují, jen se oprostily od bolševického nánosu. Je notoricky známo, že tento svátek má svůj počátek v boji amerických žen, konkrétně žen v New Yorku, za lepší zejména pracovní podmínky a byl to svátek nazývaný "chléb a růže".

 

 

 

 

 

     Jako mezinárodní byl ustanoven v Kodani v roce 1910. To je komunistická minulost, co? Snad jen to, že přímo den - datum 8,března, byl stanoven v Rusku. Ale ještě za cara... tak ať lidi neblbnou a klidně jej slaví dál, svátků není nikdy dost, máme Valentýna, následovat bude Den matek, a ten MDŽ se nám do kalendáře krásně vejde přeci.... Myslím, že máme k řešení důležitější věci. Tak pěknou neděli!"

Wendy

 

 

 

 

 

 

OK, TAK JSEM SE ROZHODL NAJÍT VŠECHNO O TOMTO SVÁTKU:

 

 

     Proč a od kdy se slavil MDŽ 8. března?  V roce 1910 se v Kodani uskutečnila Mezinárodní konference žen. Tato konfrence byla ve skutečnosti konferencí žen - socialistek a vedlejší akcí Kodaňského kongresu socialistické Druhé internacionály. Rozhodnutí o oslavě hnutí za ženská práva na této konferenci bylo součástí komplexní strategie Internacionály.


     Později bylo pro mezinárodní den žen stanoveno přesné datum, a to 8. března na památku ženských nepokojů zaměřených proti válce a bídě v Petrohradu v roce 1917. (Tyto nepokoje později přerostly v únorovou revoluci.) Lenin poté prohlásil 8. březen za oficiální svátek „na oslavu heroické práce žen". Komunisty uctívaná autorka návrhu na oslavy MDŽ Klára Zetkinová (1857 - 1933) napsala v jedné své autobiografii, že při setkání s Leninem viděla v jeho tváři „ obraz trpícího Krista".

 

JENŽE -

 

  • Ještě za života Kláry Zetkinové zahynuly miliony ruských žen - v průběhu několika let „Velké říjnové revoluce".
  • Kolik žen zahynulo během uměle vyvolaného hladomoru ve třicátých letech na Ukrajině nevíme, ale počet obětí je vyšší než deset milionů.
  • Kolik žen zahynulo při stalinských násilných deportacích mnoha národů v tehdejším SSSR?
  • Kolik žen zahynulo na podzim 1944 v zoufale bojující Varšavě, když jim sovětské velení záměrně neposkytlo pomoc, také nespočítáme.
  • Kolik žen zahynulo při masových deportacích v pobaltských republikách v rámci dvou sovětských okupací, kolik jich zahynulo v době, kdy si Polsko rozdělil Stalin s Hitlerem, kolik jich zahynulo při násilných kolektivizacích, při potlačování vzpour pracujících, kolik jich zahynulo v Čečensku a v satelitních zemích?
  • U nás jsme sice popravili veřejně jednu ženu, Miladu Horákovou, ale tisíce dalších žen se vrátily s podlomeným zdravím z komunistických lágrů.

 

     Tak už to v Rusku chodilo, podobně jako 7. listopad přerostl v říjnovou revoluci, tak 8. březen přerostl v únorovou revoluci. Důležité je, že datum bylo stanoveno. Muselo být ovšem stanoveno až následujícího roku, a to už bylo po vítězství bolševiků, tedy po VŘSR. Kdo ho opravdu stanovil? Lenin? Naděžda Krupská? Nejvyšší sovět? Nevím a nebudu po tom pátrat.  V roce 1975 Mezinárodní den žen oficiálně uznala OSN a v důsledku toho jej přijaly mnohé národní vlády, jež o jeho existenci neměly dříve tušení. 

 

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]