O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZÁPISKY LIBERECKÉ MAMINKY PDF Tisk E-mail
Úterý, 03 březen 2009
Přejít na obsah
ZÁPISKY LIBERECKÉ MAMINKY
Strana 2

 

 

 


 
     V práci z okna pozoruji desítky dobrovolníků v reflexních vestách. Stojí po dvou i třech na každém rohu, nedovolují průjezd - jsem zase v zakázané zóně. Proč tam jsou, nevím. Žádného návštěvníka jsem tu ještě od  začátku MS neviděla. V poledne se vydám do blízkého obchodu pro svačinu.  Míjím řadu tureckých stánků. Kdo je asi vymyslel?

 

     Vypadají jako ležení osmanských válečníků. Hodí se sem náramně. Bytelné dřevěné stěny a plátěné střechy jsou na  tu sněhovou kalamitu ideální. Skoro všechny jsou neobsazené. V celém městě jich z té asi stovky funduje jen pár. V jednom klobásy, druhém alkohol (ježíšku, vždyť máme přeci vyhlášku zákazu konzumace na veřejnosti), v dalším propagační materiál, v dalším se k sobě tulí prodavač  a prodavačka (sortiment jsem nezaregistrovala). Mrknu na ceny.... a zapochybuji o tom, že je u nás nějaká krize, když 0,3 l H2O čiré vody stojí 50 Kč! A zase  stejný obrázek - auto PČR, dokonce 2 hlídky městské policie, bezpečnostní  dobrovolníci. Po návštěvnících, jichž má být denně až 20 tisíc, ani památky! Jen dědečkové a babičky s vnoučaty. Teda nechápu, že s nima nejdou třeba na kopec lyžovat, když mají prázdniny posunuté na dobu šampionátu, aby měl kdo  fandit a je tolik sněhu. Pak mě to ale trkne!!! Kdo neodjel odsud pryč, třeba někam na HORY, v našem městě  obklopeném sjezdovkami nemá šanci si zalyžovat,  protože jsou všechny uzavřené kvůli MS.

     Ach jo, nechci vidět  všechno černě, přeci musí být pro MĚ, jako občana  Liberce, něco pozitivního !!!  Vracím se do práce... a náhle na tu pozitivitu narazím. A né jen jednou!! Počítám a na náměstí napočítám 10 chemických WC!!!

    HURÁ! Už chápu, co je přínosem pro rodilého Liberečana - v době šampionátu se můžeme skoro na každém rohu (na všechno/ny) vy...

 

dost naštvaná a otrávená

Liberečanda

 

 

 

 

Komentáře (29)add feed
Tohle si nech, nasr*ná Liberečando, pořádně vysvětlit : NČ
od zdejších, demokraticky uvědomělejch, toulavejch krakonošů s mikinama a jejich nanynkama.
Mně osobně připadá, že máš nějak příliš bolševický vidění, nechápající neomezený možnosti demokracie.
březen 03, 2009 06:56
cílem : kolemjdoucí
každé takovéto akce (včetně boje proti globálnímu oteplování!) je zajistit, aby zakázky dostali ti správní lidé. Pokud to někoho udivuje, asi se právě probudil.
březen 03, 2009 07:50
... : katka*
a hurá na olympiádu!!!
to bude zase mazec
březen 03, 2009 08:15
Milá nahvězdičkovaná Liberečanko, : strejda
určitě se tu dozvíš (jak pravil NČ), že nemáš pozitivní myšlení. Musíš na sobě fest makat. Ale nic si z toho nedělej. Ono už ťuká, to jaro...
A také si řekni, že humor léčí všeobecnou blbost.

Ona je to v tomto státě zřejmě nemoc. I ve sdělovacích prostředcích a řekl bych, že hlavně tam se formují názory a vymývají posluchačské mozky. Tyto prostředky jsou totiž řízeneny radami a tyto rady jsou zase úzce spojené pupeční šňůrou s vládnoucími stranami. Při jednom tématu ve veřejnoprávním rozhlase, řeknu i název ČRo1, myslím, že šlo opět o Liberec, ono je to ale jedno, moderátor reagoval na jeden telefonický názor takto: "Ano, i TOHLE je názor."
Touto větou on postavil telefonát jednoho posluchače mezi tzv. štvouny někam na vedlejší kolej. On očekával jistou servilnost, souhlas, pozitivní názor a najednou bum, kde se vzala, tu se vzala, nahvězdičkovaná Liberečanka, se kterou on nepočítal, protože VŠICHNI, krom několika černých ovcí, to chválí a chválí a chvástají se a chvástají se...stají se...se...se

březen 03, 2009 10:13
spíš mám pocit, : Petronila
že v určitých kruzích se nosí právě jen ta nas*nost, a kdo není permanentně nas*ný na všechno, tak je podezřelý divný, debil a je proti nám. Případně je potřeba se do něj za všech okolností osobně navážet a nezatěžovat se věcnými argumenty. Že, NČ?

Na tvoje příspěvky se nedá adekvátně reagovat, protože by to tu za chvíli bylo jak na novinkách.cz.

K libereckému mistrovství se vyjadřovat nehodlám, neboť tam nežiju a do tohohle sportu nevidím, takže nemám dost informací (ty z novin nepokládám za moc spolehlivé). A obávám se, že podobně je na tom nadpoloviční většina těch, kteří se budou k tématu "zasvěceně" vyjadřovat.
březen 03, 2009 10:39
mily NC : Mikin
Studena sprcha a par kozliku vsechno spravi. Sportu zdar, lyzovani zvlast !
březen 03, 2009 10:52
Tak vidíš, dost naštvaná a otrávená Liberečando, : NČ
že jsem ti ani trochu nekecal:-))))))))))))))))))))))))
březen 03, 2009 11:11
vida, taky jsem nekecala, : Petronila
zatěžovat se věcnými argumenty, neřkuli nějakou logikou je evidentně nad NČ-ho síly. Co na tom, že se o libereckém mistrovství ani o příspěvku Liberečandy jako takovém nevyjádřil ani jeden z nás. Hlavně si udržet hladinku permanentní nas*nosti, lhostejno na co, protože jen nas*ný člověk uvažuje tím správným směrem.

Tak si to, hoši, pěkně užijte. smilies/grin.gif Ale nezávidím vám to.
březen 03, 2009 12:37
... : Bara
Uz loni to byl propadak, zdevastovana priroda jak svazeli snih, miliony sem, miliony tam a dalsi a dalsi trable.......letos, snehu meli sice dost, milionu sem a tam bylo o hodne vic, nas**nost vetsi!
Zkusenostmi se clovek uci, do tretice vseho dobreho, uvidite pristi rok!
březen 03, 2009 12:59
No vidíš Liberečando : NČ
Tady se jedna z toho, mnou vyznačenýho, spolku dožaduje věcnejch argumentů. Jako bys jich ve svym článku nepředhodila dost a dost. Jenže vona vo argumenty nestojí, jen má potřebu furt dokola mlít ty odposlouchaný, rádoby ironický a shazovačný, "moudra" typu:
Je proti nám, kdo není nadšen z každý zhůvěřilosti, megalománie, a samozřejmě bohapustejch milionovejch krádeží!
březen 03, 2009 13:19
Jen krátký komentář : Petr z Liberce
Jo ty záchodky by tu mohly zůstat. Jinak myslím, že toho sněhu napadlo tolik, že mistrovství nemistrovství by ho nikdo odklidit nestihl. A myslím, že těch omezení zase nebylo tak moc, nějak mně neomezila. I organizačně to celkem fungovalo. A byl to pěkný karneval.
Ale za ty prachy to nestálo a KN už nějak nemůžu vystát
březen 03, 2009 13:56
hrdost : Mikin
No, ja o svedectvi te dobre zeny nijak nepochybuji. Neni sprochu aby na nem nebylo pravdy trochu. Takze nejspis fakt doslo k nejakym omylum [kdo nic nedela nic nepokazi] a zlodejnam. A obyvatele Liberce nejspis zazili taky sve.
Ja jsem bydlel v letech 84 - 86 ve Vancouveru jen asi 10 minut chuze od vystavy EXPO 86. Zazil jsem dopravni zacpy, uzavrene ulice, objizdky i pozdni prichody do prace. Z novin i z televize jsem se od ruznych aktivistu pravidelne dozvidal o tom, kolik by se dalo za ty prachy postavit nemocnic, ubytovat bezdomovcu a nakrmit deti v Africe.
Jenze nakonec prijeli lidi z celeho sveta, bylo to hrozne hezke, zajimave a prevladajici pocit byla HRDOST. Jenze to byla jina zeme a jiny mrav. Ja jsem na svuj cesky puvod normalne docela pysny, ale kdyz posloucham ty vecne remcaly, pochybovace a nadavace tak me ta pycha jaksi prechazi.
Tehdy ve Vancouveru jsem jedinou opravdu ostrou a celoplosnou kritiku cele akce slysel od pana, ktery s krvavyma ocima po vypiti vetsiho mnozstvi piv oznacil vsechny kanadske politiky jmeny jak dobytka hoveziho, tak veproveho. Pak presel k nazvum choulostivych casti muzskeho i zenskeho tela a na zaver doporucil demokraticky zvolenym politikum i organizatorum EXPA 86 velice detailne co mu muzou polibit, kam maji se svetovou vystavou jit a kam si ji mohou strcit. Cely incident skoncil nastesti bez problemu, neb jen malokdo z pritomnych ovladal libezny cesky jazyk.
Kdyz ted ctu nazory pana NC na demokracii, "lesby a buzeranty" nebo jakykoliv jiny jev ci udalost, vidim toho dobreho muze z Vancouveru pred sebou jako ziveho.
březen 03, 2009 14:02
Nýče, můžu tě vo něco slušně poprosit? : Krakonoš
Buď tak hodnej a přestaň do každý jenom trochu politický diskuse tapetovat svoje představy vo tom, co si já vo tom kterým problému myslím - víš vo tom to tiž hov*o. Až budu já chtít napsat svůj názor na Katčinu lyžovačku v Liberci nebo na Bémovu volympyjádu v Praze, napíšu ho sem sám. Já vím, že pro levičáka navyklýho stranický diciplíně je obtížně představitelný, že různý lidi maj na různý věci různý názory, takže nic jako jednotnej krakonošo-toulavo-mikinovej názor na MS v lyžování neexistuje, ale bylo by fakt dobrý, kdyby sis nás nebral takto do huby - ani já, ani nikdo jinej tady tak nečiní. Měl jsem tě za docela fajn chlapa, nevím, co se to s tebou děje. smilies/angry.gif
březen 03, 2009 16:47
Jestlipak si dotyčná stěžovatelka stěžovala i před pěti lety, když za vlády některého ze všech těch nešťastníků - : toulavej
premiérů ze socdem, kteří se tak často střídali, že si člověk ani nevzpomene, kterýže z nich (Špidla, Gross, Paroubek) to tehdá byl, jehož ministr školství, mládeže a tělovýchovy z téže socdem, rovněž tak se často střídající (možná že tenkrát nejpopulárnější Buzková ?) se zaručil, že nebude požadován žádný příspěvek ze státního rozpočtu na MS v klasickém lyžování v roce 2009, který však musela současná vláda stejně poskytnout, aby zabránila veliké mezinárodní ostudě . . . Tito myšlenkoví giganti nás chtěli proslavit ve světě, vybojovali nám pořádání MS v lyžování v nadmořské výšce 400 m ve střední Evropě a lidem se to eště nezdá. Co času a starostí to stálo, než se to vůbec vymyslelo, aby se něco pro lidi udělalo a pak i vybojovalo a dneska žádnej vděk. A eště smetanu by málem slízli protivníci. Nemít lidi rozum a nejet tam, nemít štěstí na blbý počasí, sněhovou kalamitu, nemít štěstí na v Čechách osvědčenou blbou náladu a světovou krízi, kdo ví, jestli by si na ty původce všeho dobra v celým vesmíru a když né tam, tedy v Čechách určitě, vůbec někdo vzpomněl, aby jim za to aspoň poděkoval . . . Nakonec to ale přece jen dobře dopadlo, měli štěstí, že si na ně téměř nikdo už nevzpomene a ty mínusy zas odnesou ti modří . . . :-)))
březen 03, 2009 17:13
... : bb
třeba nic, třeba něco, třeba se bohužel jen vybarvuje, však Petronile za jiný názor onehdy důrazně doporučil držet pysk, vaše fanynky jsou nanynky a vůbec je poměrně přihrublík. Tak to přece na netu chodí :-)

březen 03, 2009 17:18
... : bb
(to bylo ke krakonošošovi)
březen 03, 2009 17:30
No, na posouzení MS : wendy
není zapotřebí být fanda do sportu, znalec ani liberečák. Za počasí a přívaly sněhu nikdo nemůže, to jediné bych organizátorům nevyčítala. Pravdou ale je, že o pořádání žádaly i jiné lokality, lépe vybavené. Nebylo jim to přiklepnuto. Normální lobby, s tím se musíme smířit.
A kritika - čehokoliv ? Máme na ni nárok. O běžných a funkčních věcech, bez problémů, se moc nepíše, no. Píše se většinou o problematičtějších záležitostech, budících emoce. Tak se zde nemusíme vzájemně napadat za rozdílné názory a divit, proč kdo co kritizuje. Ale co vám do toho povídám - máme přece svobodu slova. Konečně. Jen se s tím musíme naučit zacházet.
smilies/wink.gif
březen 03, 2009 19:04
PS.: : wendy
snažím se být pozitivní. Tedy ne ve zdravotním slova smyslu...ve filosoficko-pragmatickém. Ale teď právě ve zprávách vzpoomínají 15. výročí úmrtí české ikony kultury a odporu k bývalému režimu - Karla Kryla. A ten byl z vývoje u nás pár let po převratu dost otrávený, že. Nszval to bojem o koryta. A odešel znovu ze země. A toho nelze podezřívat z ničeho negativisticko-komunistického, vážení přátelé. Zamyslete se nad tím.
smilies/wink.gif
březen 03, 2009 19:17
wendy, : Petronila
názory na to MS se různí, někdo tvrdí, že to byl úspěch, jiný zase, že propadák, já čestně přiznávám, že tomu nerozumím. V médiích, co jsem si stačila všimnout, se o tom informovalo spíš negativně.

A pokud jde o tu kritiku, tady vůbec nešlo o tohle MS. Šlo o to, že jedna paní sem napsala článek o svém pohledu na věc (na který má svaté právo), a dříve než kdokoli jiný stihl zareagovat, objevil se u něho příspěvek docela sprostě se navážející do těch, kdo by si snad dovolili na celé věci vidět něco pozitivního. A nebylo to poprvé, kdyby bylo, mávla bych nad tím rukou.

Možná bychom se měli v rámci té svobody slova smířit i s tím, že většinu věcí prostě NELZE jednoznačně onálepkovat jako jen dobré nebo jen špatné. A že se lze bavit o míře té pozitivnosti nebo negativnosti, ale že by mělo patřit k dobrému vychování bavit se k věci, nikoli osobně napadat protivníka.

Proti čemuž jsem se v diskusi pod tímto článkem také prohřešila, kaju se, ale přiznám se, že přísloví "kdo do tebe kamenem, ty do něho chlebem" jsem schopna naplňovat jen tehdy, dokud to nepřesáhne určitou míru.

P.S. Všimněte si, že pořád neříkám ani slovo o tom prožluklém mistrovství.

P.P.S. Karla Kryla určitě nelze podezírat z komunismu, ale negativista to IMHO byl. Měl geniální až prorocké postřehy, ale myslím, že vždycky viděl tu sklenici spíš poloprázdnou.


březen 03, 2009 20:13
Petronilo : Alena P. Hagen
Ja o MS nic nevim, jenom jsem slysela, ze co se tyce prirody tak to bylo dost devastujici. Ale tak pravdu rici - musim o tom drzet zobak.
Ale Pan Kryl nebyl 'negativista', on spis byl genialni pragmatik a videl veci bez ruzovych bryli... Ja se ho musim zastat. Karel Kryl je totiz mym absolutne nej, nej, nej zpivajicim filozofem.
březen 04, 2009 01:34
Tak už jen na slušnou prosbu Krakonošovi : NČ
Vždyť v tom to právě všechno přeci vězí. Že ty seš slušnej a fajn chlap se slušně formulovanejma prosbama. A tak si zřejmě i mě měl za docela fajn chlapa.
Jenže já jsem fajn nebyl nikdy, nejsem a nebudu. Neděje se se mnou nic, to jen ty ses ve mně zmejlil.
březen 04, 2009 05:54
Petronilo díky za reakci : wendy
je to tak, jak už jsem psala a Karla Čapka citovala - o pokrývači, kteý šel do práce, položil pár tašek, snědl svačinu a šel domů, nikdo nenapíše. Ale o tom, co ze střechy spadnul a zlámal si nohu natřikrát, to bude ve všech novinách... to je už takovej svět šišatej.

Tak sportu zdar !
smilies/wink.gif
březen 04, 2009 07:51
PS.: : wendy
ten ČApek - nevím zda i jeho podezřívat z negativismu. Prostě lidi se ponejvíce vyjadřují k tomu, co jim velmi líbí, a pak k tomu, co je štve. Nevím, co je na tom k nepochopení.
smilies/wink.gif
březen 04, 2009 07:54
Wendy, jsem si na tebe, včera v multikině, : Eva
vážně vzpomněla smilies/wink.gifJsem byla na "Vítejte v KLDR", to bys rozhodně ocenila. Skvělý dokumentární exkurz. Jestli mi zbyde čas, tak to malinko víc sepíšu smilies/wink.gif
A je fakt, že mi pak náhle "problémy s MS v Liberci" připadaly velmi malicherné smilies/wink.gif
březen 04, 2009 08:11
Wendy, : Míša šíša
děkuji ti za připomenutí Karla Kryla.

K.Kryl = negativista??? smilies/shocked.gif Boha jeho!
březen 04, 2009 08:50
Jasněže byl Kryl negativista. : NČ
Jak zde poznamenala Géniem políbená. A já s ní v tom bezvýhradně souhlasim.
Jedině negativisté odsuzovali v r. 1968 Internacionální pomoc a přitom naprosto negativisticky odmítali vidět tu úžasnou oběť zemí spřátelených ve Varšavské smlouvě, tu jejich skvělou snahu o rozkvět a nerozbornost zemí socialistickýho tábora, o nenarušení naší země imperializmem. Ano, našli se i negativisti, kteří tohle nechápali.
březen 04, 2009 09:08
4 wendy : Mikin
Na kritice taky nic spatneho nevidim. S pivnim nadavanim za kazdou cenu je to uz horsi a napadat lidi jeste pred tim nez stacili neco rici [viz prvni prispevek] je krajne nechutne.
březen 04, 2009 09:12
wendy, : Petronila
ahoj smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif

S tím pokrývačem je to tedy fakt. K nepochopení na tom, co píšeš, není nic, ale nevidím ani nic špatného na tom, když řeknu, že mně více vyhovuje X než Y. Jediné, co mi vadí (a většinou se snažím to nedělat), je tvrdit, že nositel názoru Y je debil, ODSák, komunista, dosaď si podle libosti.

A ohledně toho MS - myslím, že taková velká akce naruší zaběhaný chod v každém místě, kde se bude konat, a že to často bude místním spíš nepohodlné. Zajímalo by mě, co si v hospodě říkali třeba aténští Řekové, když tam teď nedávno měli olympiádu. A že je to potenciální prostor pro různé čachry a spekulace, to je asi taky fakt (i když o tomhle se toho namluví vždycky hodně a otázka je, co je skutečně pravda. Rozhodně netvrdím, že jsou všichni lidé andělé, ale tvrdím, že některým lidem by se nezavděčil ani anděl - to kyselo je moc kyselý a ten bramborák moc bramborovej).

Zase ale na druhou stranu Řecko bude navždy zapsané v dějinách sportu, protože se tam tehdy a tehdy konala olympiáda. Kdyby se na to vykašlali, tak by měli Atéňani svatý pokoj, ale zas by neměli tu olympiádu. A kdyby si řekli všichni, že chtějí jen ten klid, tak by se nekonalo nikde nic. To, čeho si kdo víc ceníme - jestli klidu, nebo aktivity s tím, že se občas něco nepovede, zkazí nebo třebas i ukradne, je na debatu, nikoli na tvrzení, že pravdu mám jen já a protivník je debil.

Což ale Ty a většina ostatních nečiníte, a za to vám děkuji.
březen 04, 2009 09:15
Evi, z KLDR mi jde mráz po zádech : wendy
ale i takhle může vypadat vývoj k něčemu lepšímu a lidi jsou někdy děsný bestie. A současný náčelník vypadá už od prvního pohledu jako úchyl. Koukala jsem do katalogu, že i tam se jezdí a jsou dost drahý, prostě - KLDR za všechny peníze...
Petronilo, dobrý závěr, souhlas.
NČ - to bychom se urozčilovali. Vím že úplně všechno s nadhledem brát nelze, jojo.
Míšo- Kryl je moje velká láska. Je nadčasový. Škoda ho.
smilies/wink.gif
březen 04, 2009 10:23
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]