O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

GELMÁNIE PDF Tisk E-mail
Pondělí, 17 listopad 2008

Jednou jsem, v duchu hesla „kdyžnevítecobynajdetetovobi", zakoupila několik krabiček barevných gelů k výrobě svíček. Dlouho ležely ve špajzu na poličce téměř zapomenuty, a možná by tam ležely v klidu a míru dodnes, kdyby se na Štědrý den ráno nevtělil zlomyslný domácí skřítek do zapomnětlivého dítka, které fňukající přicupitalo ráno do kuchyně, že nemá dárek pro babičku.

 

 

 

 

 

 

     I byly vytaženy barevné krabičky s onou osudnou hmotou, rendlíky, vařečky, lžíce, skleničky a začala výroba vánočního dárku. Mezitím proloupli očka ti zodpovědnější, kterým žádný dárek nechyběl, a pod záminkou sourozenecké pomoci se radostně zapojili do práce. Snesli své zásoby mušliček, penízků, korálků, na zahradě mi oholili jalovec a v kuchyni vybrakovali kořenky. V půl desáté došly skleničky, knoty a nejžádanější barvy gelu. I nastartovali jsme vůz a vyrazili do Obi.

 

 

     Já nevím, jestli jste někdy na Štědrý den zkoušeli koupit malé levné skleničky, ale nedělejte to. Kromě Obi jsme navštívili Baumax, Bauhaus, Hornbach, Tesco, Ikeu a Prior. Domů jsme se vrátili o tři hodiny později se šesti sklenkami a zasmušilým manželem.

 

 

     Děti se samozřejmě o skleničky nejprve popraly - zkuste spravedlivě rozdělit šest skleniček na čtyři díly. I vysypala jsem nějaké šroubky z malých zavařovaček a spravedlnost se vrátila na tento svět (nebo alespoň do naší kuchyně). V půl třetí bylo dílo zkázy dokonáno.

 

 

 

     Dodnes jsem přesvědčena, že gel na výrobu svíček je vedlejší produkt výzkumu NASA. Je to materiál neuvěřitelně přilnavý, odolávající všem známým čistícím prostředkům a popírající zákon o zachování hmoty.

 

 

 

 

 

 

     Po hodině usilovné práce se na odkapávači blyštěla hromada kastrůlků a lžic, taktéž se podařilo do původního stavu uvést kachlíčky, linku i sporák a v kuchyni stály čtyři vymydlené děti.

 

 

     Ovšem zbytek bytu poněkud připomínal slum, natož aby byl ozdoben stromek nebo naklepán jediný řízek. Nicméně jsme nakonec dostáli všem štědrovečerním tradicím, akorát ti menší u rozbalování dárků trošku usínali. Po vánočních návštěvách jsme pak místo krabic s cukrovím rozdávali krabice se svíčkami.

 

 

     Je to už drahně let, ale přesto se rok co rok s příchodem listopadových mlh pohled mého muže stává nejistým, stále prolézá všechny komory, skříně, špajzky a kůlny a ujišťuje se, že jsme letos opravdu, ale opravdu, nekoupili žádný gel.

 

                                                                                                                                 Můra

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

UPOZORNĚNÍ:  

 

 

Soutěž trvá do 30.  11. 2008

 

 

 

Prosím, své texty posílejte na adresu:   

redakce - zavináč - kudlanka.cz

 

 

 

 

díky, d@niela 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (11)add feed
Tak jsem se po dlouhé době opravdu od srdce zasmála - něco podobného jsem zažila s tzv. Vizovickým pečivem : alena puntíkovaná
neměla jsem - jako vždy - prachy, a tak jsem dle návodu v ábíčku vyrobila těsto z vody, mouky a octa a nechala děti "housti". Rfekt byl podobný jako u vás, akorát, že v jednobarevném provedení.Pak jsem to ještě do čtyř do rána pekla v troubě. Ve Vizovicách by si asi mysleli, že jsme přebrali slivovice - byl tam např. svícínek ve tvaru krávy, která se něčeho lekla a brzdí - ale jinak to mělo ohromný úspěch. Děti ty vánoce obdarovávali kdekoho - neb se mi při výrobě těsta "utrhla tuka" smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
listopad 17, 2008 09:03
Muro, : Bara
panbu pozehnej, jak by rekla moje babicka. Mas moc krasne deti, po kom maji takova kukadla? Tomu prostrednimu ve vane, kouka lumparna z voci...
listopad 17, 2008 14:09
dětičky nádherný... : carrie
ale: jak to zvládáš? Tohle ukočírovat, to musí být přeci fuška... Jsou to - ta poslední - současný vzhledový stav? Tedy, myslím jejich stáří.
Nepsala jsi někdy, že máte nějaké zvířátko? Mám ten pocit. Myslím, že matky víc než dvou dětí by měly fasovat jednou ročně extra přepychový lázně na zotavenou
smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
listopad 17, 2008 14:22
... : mura
bara: kukadla maji po tatinkovi. toho prostredniho ve vane mi ukradla jeskynka smilies/smiley.gif
carrie: kdepak, uz jsou docista velci, nejstarsi ma 19 a malej 14. zviratek mame 5 psu, 6 papousku a 1 hada.
listopad 17, 2008 14:46
Cože???? : carrie
ten článek o gotickym mláděti - to bylo to kouzelný ňuňátko?
Nojo, vždyť já si uvědomuju, že i já jsem vždycky nebyla taková "dáma při těle", ale výtáhlý hubený koště...
smilies/grin.gif
A indiskretní dotaz (nemusíš odpovídat, předem se omlouvám!) to bydlíte v paneláku?
s tím zvěřincem?
Kdo se o to stará? My máme jednu čubičku, co si ji vybrečela holka a že se o ni bude starat. Zkejsla pochopitelně u mně smilies/grin.gif

listopad 17, 2008 15:13
carrie : mura
bydlime v domku. o papagaje se staram ja (jsou moji) a o psy muz a holky (jsou jejich). o hada se stara jeho majitelka, ktera si ho vybrecela, kdyz ji bylo 10, protoze ji "needoovooliiimeee zaaadnyyy zvirakooo" (po te, co jsem objevila 3 nezakonne drzene mysi a vyhodila je na zahradu. podotykam, ze v ty dobe mela vlastniho psa.) ostatne had je idealni domaci zviratko. zere jednou za 14 dni a je velmi velmi tiche.
listopad 17, 2008 15:47
ahoj, hele, vykládám si to správně, : d@niela
že mladí mužové na váš zvěřinec jaksi nereflektují? Abych to tak řekla slušně?
smilies/smiley.gif)))
listopad 17, 2008 16:54
Můro, Tvoje děti : AHabibi
...radost pohledět a o zábavu postaráno vždy a všude, že ?! Užívej si to, protože čas tak rychle běží - ale pak jsou vnoučata, hmm... taky "šrumec" - ještě větší. A gelové povídání milé.
listopad 17, 2008 19:08
jo, dani : mura
nasim mladym muzum ke stesti staci virtualni zviratka v PC smilies/smiley.gif
listopad 18, 2008 07:58
hezký :) : bb
poloviční počet dětí a skoro poloviční psů, místo papouchů jiná zvířata, dům se teprve staví a hadovi jsme odolali argumentem, že by se u nás zbláznil, ale jinak jako byste ty historky opsali u nás :-)

listopad 18, 2008 11:04
gelový svíčičky .... : Karla
panejo, to se nám doma vyhnulo, tedy pokud se jejich tvorby týká.
Ale zato jsem jich už pár dostala.
Tak je asi zase letos pošlu dál do světa smilies/grin.gif

mám ráda svíčky, co jsou svíčky.
listopad 18, 2008 14:03
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]