O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VELKÝ ČESKÝ BRATR PDF Tisk E-mail
Neděle, 21 září 2008

 V Česku je třináct milionů mobilů a 1,5 milionu připojení k internetu. Už tři roky za vámi může policista v záznamech dojít všude, kam jste se hnuli s mobilem, zjistit vaše kamarády a kontakty. Může také zjistit, z jakého počítače a komu jste posílali e-mail, s kým jste chatovali nebo jaké webové stránky jste navštívili.

 

 

 


     Pro policii a tajné služby jsou dostupná prakticky všechna místa, kde člověk nechal tzv. elektronickou stopu. Zdejší zákonodárci příslušný zákon přijali jako jedni z prvních a jeho využití rozšířili z terorismu rovnou na všechny trestné činy. Proč ale nakonec ne? Pokud to policii pomůže potlačovat i běžnou kriminalitu a zvýšit počet dopadených pachatelů, není důvod zákon jen tak odmítat.


     Policie přitom uvádí příklad dvou zločinců, kteří na jihu Moravy přepadli cizince, zavraždili ho a obrali o všechny osobní věci. Jeden z nich udělal chybu: z kapsy oběti vytáhl i mobil, zahodil z něj SIM kartu a pak z něj volal známým. Na místě činu mnoho důkazů nezbylo, všechno se odehrálo beze svědků, kriminálka se neměla prakticky čeho chytit. Vyšetřovatelé se ve snaze zjistit alespoň něco bližšího o mrtvém pokusili prověřit, komu volal. Zašli za telefonním operátorem, vyžádali si záznam hovorů a podle něj přišli na to, že se z přístroje volalo i po smrti zavražděného, a dozvěděli se také kdy a odkud. Díky tomu si oba pachatele vytipovali, usvědčili a poslali za mříže.

 

 

Vadí vám,

že můžete být kdykoliv kdekoliv zastiženi,

odposloucháváni,

čtena vaše korespondence?

 

 

 

Flori@n

 

 

Komentáře (13)add feed
hm : PavelHaba
kdokoliv si mysli, ze telefon je bezpecny a ze je na odposlech treba souhlasu na milionu mistech, otevrete oci, neni tomu tak. Kdyz se nad tim i zamyslite, tak je to i vcelku logicky... Kdyby si pachatel trestniho cinu menil sim karty i telefon, tak nez by ho zas nasli tak to potrva.. Ovsem kdyz maj napichnuty lidi okolo tak ho maj vystopovanyho hned... PS: argumenty jako, ze ten kdo ma cisty svedomi, tomu to nevadi, si strcte nekam. Ja ho cisty mam a predstava, ze mi nekdo odposlouchava me soukrome hovory me pekne se*e !

září 21, 2008 22:46
Představ si, Pavle, : Krakonoš
že tvý hovory ale nikdo fakt nevodposlouchává. To zní až neuvěřitelně, viď? smilies/grin.gif smilies/grin.gif
září 21, 2008 23:30
Pokud nebudu chtít, : David X
aby mě někdo špehoval, budu si komunikaci šifrovat. Nic jiného mi soukromí beztak nezaručí.
Ještě jsem však neměl důvod nějakou konspirativní metodu použít - moje sdělení ostatním bývají až trapně všední a banální, nějak nemám potřebu něco skrývat.
září 22, 2008 07:47
NAšeho souseda, staříčka, : wendy
našli podle mobilu v lese raněného mrtvičkou. A tak ho zachránili. Jenže - je to jako se vším - dobrý sluha, zlý pán. Taky nemám celkem co skrývat, ale radši o tom moc nepřemýšlím. Jsme jednotky ve stádečku a podle toho se s námi jedná.
září 22, 2008 08:42
Je mi to srdečně fuk! : Jarda
Ať si klidně Brácha poslouchá, když ho to baví, s kým si domlouvám, kam se půjdeme vožrat nebo s kým si dnes půjdu zapích.t.
A pokud jde o věci, nějak charakteru třeba trestného, myslím, že takový debilní prosťáček, který TOHLE domlouvá telefonem, si nezasluhuje ani mé pozornosti.
září 22, 2008 08:51
podle výše uvedeného : alena puntíkovaná
by u nás - A to nejen u nás - měla být téměř nulová zločinnost. Ale není - je tomu přesně naopak. K čemu teda do odposlouchávání mobilů těm policajtům je?
září 22, 2008 11:30
Když policajt nesmí, tak neslyší.... : wendy
takže zločinnost může klidně stoupat.
září 22, 2008 11:35
jo, a co ty sms... : PavelHaba
ktery obcas "naaaaaaaahodou" problesknou do verejnosti z politickyho sveta
smilies/grin.gif
září 22, 2008 11:52
Když nebudou smět nic prokázat, : wendy
a to ani v náznacích - tak neprokážou. ALe to se asi týká jen velkých ryb. Takových pět na stole českých nikdy, ale opravdu nikdy nebyly prachy, třeba pět milionů. smilies/undecided.gif
***********************
září 22, 2008 12:24
nevim kdo odposlouchava : Polarka
tadu vas hned pri vytoceni cisla automaticky operator upozorni, ze kazdy hovor muze byt poslouchan pro jistotu jeho kvality. Jinak si ale myslim, ze vybrat z milionu hovory prave ten, kde si dva lidi povidaji treba o nekde polozene bombe, je jako hledat jehlu v mmoha kupach sena. Daleko vic mne stvou kontroly na letistich. Zubni pastu jenom malou, stejne s parfemem, samponem, koukaji se do bot, probiraji drobne v penezence, klipry na nehty jsou povazovane za smrtici zbran.....Manzel se svymi vymenenymi kyclemi jim dela trosku problem, strasne jim pipasmilies/smiley.gif zajimalo by mne kolik tech teroristu uz chytili.
září 22, 2008 14:14
to je fakt : alena puntíkovaná
já mám kovovej kyčrl a šla jsem tuhle něco vyřídit na soud - a v rámu jsem pískala jak šílená smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
září 22, 2008 16:55
A udělali ti, Ali, : Ivule
aspoň důkladnou osobní prohlídku?Jestli jim tam neneseš nějakou bombu?
smilies/grin.gif
září 22, 2008 18:07
ne - ale musela jsem odložit : alena puntíkovaná
kabelku, hůl řetízek, náramek, snubák a furt jsem jim pískala - tak někoho napadlo zeptat se mě na co tu hůl potčbuju, a bylo jasno smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
září 22, 2008 19:54
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]