O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VÁŽENÝ STÁTE, PDF Tisk E-mail
Úterý, 09 září 2008
Přejít na obsah
VÁŽENÝ STÁTE,
Strana 2

 

 

 

 

 

 

     Myslím, že bych s chutí odhlásil i služby Statistického úřadu, Výzkumného ústavu pedagogického, Školských úřadů, Ústavu státu a práva, Úřadu pro státní informační systém, Energetického regulačního úřadu, Telekomunikačního úřadu, Národního bezpečnostního úřadu, Grantové agentury, Úřadu pro ochranu osobních údajů, 73 Úřadů pro zastupování státu ve věcech majetkových a několika desítek dalších. Také by bylo dobré, kdyby bylo možné nějak určit cenu jednotlivých služeb, které nám stát poskytuje. Když si totiž jdu koupit housku za 5,- Kč, jasně tím demonstruji, že ta houska pro mne má větší cenu, než mých 5,- Kč, resp. Že houska je pro mne to nejlepší, co si za těch 5,- Kč mohu koupit. Také koupí té konkrétní housky demonstruji, že právě tato houska od tohoto konkrétního pekaře je to, co preferuji. Každý den tak vlastně svými peněženkami hlasujeme, co je pro nás důležitější a vhodnější.

 

      Se státními službami to tak není. Neznáme jejich cenu. Nevíme, zdali by je konkurence nenabídla levněji a kvalitněji. A hlavně nemáme možnost se rozhodnout, zda-li o ty služby za daných podmínek stojíme. Povinnosti platit na státní školství nás to nezbaví. Obdobně musím platit za možnost příjmu ČTV a ČRo, i když je vůbec nesleduji, ze svých daní přispívám na Telekomunikační úřad, který podporuje navyšování cen Telefonicou O2, nebo si platím např. Energetický regulační úřad, který odsouhlasil další zdražování elektrického proudu, tak, že ČEZ má zcela astronomické zisky, tak, že raději nakupuje elektrárny v Rumunsku či Bulharsku, tak, aby nemusel zlevnit elektrický proud v Česku.

 

      A tak je to se všemi státními službami - buď si jejich poskytování stát monopolizuje úplně, takže vůbec nemáme volbu, nebo na výběr máme, ale přesto pak musíme platit i tu státní službu, kterou jsme ale nahradili placenou službou od konkurence. Například nechápu, proč v každém bývalém okresním městě musí být OSSZ, VZP a další zdravotní pojišťovny se svým aparátem pro výběr a kontrolu pojistného, když se výpočet pro odvod pojistného provádí u zaměstnavatele ze stejného mzdového základu. Vybrané peníze jsou z příjmových účtů (OSSZ a ZP) stejně převedeny do jednoho měšce, ze kterého se provádějí následné výplaty do sociálních a zdravotních položek.     Dále bych chtěl být seznámen s Cikánem, kterého živím ze svých daní a dalších plateb. Zcela zločinecký se mi zdá systém, kdy si musíme vydržovat armádu půl milionu nepracujících Cikánů, Cikánek a jejich dětí, když naopak v ČR musíme zaměstnávat legálně, pololegálně a na černo,více než 400 tisíc cizinců. Vydržování Cikánů nás stojí při velice zjednodušeném výpočtu minimálně 20 miliard ročně.

 

     Bylo by dobré, kdyby antimonopolní úřad přinutil stát vzdát se svých monopolů na sociální pojištění, na emisi peněz, na rozhodování sporů, na zajišťování pořádku, atd...). Také by ten antimonopolní úřad měl postihnout sám sebe za monopolizaci práva na rozhodování antimonopolních kauz. Problém asi bude v tom, že instituce, které by nás měly i před státem chránit (od Antimonopolního úřadu až po Ústavní soud) jsou vlastně jeho součástí.

 

      A tak bych byl rád, kdybyste mi poradili, jak mám zajistit svoji svobodu, jak přestat být nevolníkem, jak platit pouze za to, co poptávám, jak sám rozhodovat o svém životě a majetku.

 

 

Děkuji, s úctou Váš Občan + dalších 2 156 848 souhlasících.

 

 

Dopis státu - připočítej se (přepiš číslo)

a pošli dál  - chceš-li.

 

 

 

 

Komentáře (16)add feed
... : Jel
Tento dopis už chodí po mailu dlouho. S nasázkou je docela vtipný a bojím se, že akorát prohlubuje v lidech nenávist k lidem nezaměstnaným, k cikánům a podobně. Myslím, že to, že žijeme v právním státě, stojí za ty daně, které platíme.
září 09, 2008 10:57
Malý český člověk : Petronila
smilies/tongue.gif
Vychc*nek, který si myslí, že ON nemusí být solidární s nikým protože ON právě nic nepotřebuje.

Vůbec mi to nepřipadá vtipné. A to přesto, že k hospodaření našeho státu lze mít mnohé oprávněné výhrady.
září 09, 2008 11:28
... : Nikča
Ahojky, ono je to sporné. Jasně že doktora, učitele, soud atd.. asi v určitém úseku života potřebuje každý. Ale za doktora, léky a vše ostatní zaplatíš stejně v hotovosti na místě. A že platíš zrdavotní pojištění už nikoho moc nezajímá..
září 09, 2008 12:23
... : Sandra
Nikčo, ty jsi vtipná, to že si platíš lékaře, to myslíš ten symbolický poplatek 30Kč? Nebo navštěvuješ výhradně soukromé ordinace a když potřebuješ do nemocnice, tak jdeš na soukromou kliniku? Protože například tvůj pobyt v nemocnici přes noc, bez vyšetření, stojí mnohem mnohem víc, než 60Kč... stejně tak léky- některé jsou sice hrazeny plně, třeba antikoncepce, ale těch je jen zlomek. Na většinu ostatních platíš také jen malou část...a to je důledek toho, že máš zdravotní pojištění...
září 09, 2008 12:54
... : Sandra
Jinak k článku- samozřejmě by to tu mohlo fungovat tak, že by se každý staral o sebe, svoje penízky by si shraňoval a šetřil tak na důchod, měl by spoustu dětí, které by dobře vychoval, takže by měl jistotu, že ho budou ve svém produktivním věku podporovat, svůj majetek by hlídal se zbraní v ruce a každému zloději by ustřelil palici, takže policie a soudy a dozorci by nebyli třeba. Cikáni by nedostávali podporu, takže by se vrátili ke svému původnímu stylu života...atd. Potíž je v tom, že by to byl návrat o pěkných pár desetiletí zpátky- pokud vycházíme z toho, že všichni nemají stejné podmínky a že ne všichni jsou stejně odpovědní, tento systém by za chvíli vytvořil spoustu chudých a ještě chudších. Například rada- pokud v tvém regionu pro tebe není práce, tak se přestěhuj, se dá aplikovat na jedince, ne na celý region s vysokou nezaměstnaností. Představa, že by se celé Slezko sebralo a odstěhovalo do Prahy....
A co lidé, kteří nemůžou pracovat ze zdravotních důvodů, nebo se třeba musí starat o svého nemocného příbuzného a proto nemohou jít do práce...
Zkrátka to, že tyto potřebné nenecháme chcípnout někde ve škarpě je právě jeden z těch mála rozdílů, které tu naši soudobou společnost činí lidštější, než byla ta středověká.
A autor článku nemůže mít nikdy jistotu, že např. nebude mít nehodu, po níž by už nemohl chodit do té své úžasné práce, ve které ho budou vždycky potřebovat...
září 09, 2008 13:09
nikco : mura
Ale za doktora, léky a vše ostatní zaplatíš stejně v hotovosti na místě.

myslis 30 kc za vysetreni 30 kc za polozku na receptu? ja si milerada budu platit pojistku na operaci srdce, lecbu rakoviny a pod. a vubec nebudu smutna, pokud ji nikdy nebudu cerpat.

jde najit tu rozumnou miru. co jeste ano (chripka, angina, zapal plic, zlomena ruka...) a co uz ne (cukrovka, transplantace...)
září 09, 2008 13:26
tento článek je názorná ukázka DEMAGOGIE : toulavej
V jednotlivostech, vytržením z kontextu, lze se vším souhlasit, ovšem je to jen část pravdy. A polopravda je horší než jasná lež, protože se nedá tak snadno odhalit, není tak zjevná. Takže souhlas s Petronilou i Sandrou.
září 09, 2008 13:29
... : endymio
on by se asi autor divil, kdyby mu všechny ty proklínané instituce rázem přestaly poskytovat své služby. Však on se tím vlakem jako poloslepý stařík sveze ještě rád...
září 09, 2008 13:59
jo, sem ráda, že tu ten článek je - : ivanka
a jsem ráda, že vidím, jak jsou čtenáři kudlanky fajn - rozumní!!!
září 09, 2008 14:38
jo von si každšej myslí, že bude věčně zdráv a mlád : alena puntí
- tak nebude,...a to je jediná sopravdlonost v tomto nespravedlivém světě. Nakonec to stejně dopadne jako ve filmu"Marečku podejte mi pero.: - tetiž, že SEJDEME SE NA HŘBITOVĚ!
září 09, 2008 20:22
souhlasím s murou : wendy
ráda si budu platit zdravotní pojištění, ze kterého na složité operace budou čerpat jiní...
Jinak Jel - měkdy mám silný pocit, že v moc právním státě nežijeme. Bohužel. Že je to ale lepší než středověk, s tím nelze než soushlasit - ještě aby to bylo horší !
září 10, 2008 07:20
wendy : Jel
nesmíš na to pohlížet pesimisticky :-). Chyby jsou všude, ale ta výhoda, že zavoláš 158 a přijedou, zavoláš hasiče, záchranku a taky přijedou. Stále se můžeš obrátit na soud, málokdo to ví, ale při právním sporu můžeš požádat o odpuštění poplatků a soud vyhovuje, taky advokátní komora poskytuje advokáty zdarma. Věřím, že když se člověk o své věci v této zemi stará, nemůže se mu stát beztrestně bezpráví. Ale chce vynaložit aktivitu i z vlastní strany.
září 10, 2008 09:07
Milý Jeli : wendy
myslela jsem spíš na skutky jiného charakteru než tebou uváděné státní služby, ale to nebylo z mého příspěvku tak úplně čitelné, tak to dodatečně píšu. KAždý teď už asi ví co mám na mysli.

Co se hasičů konkrétně dotýče, nemůžu si stěžovat, sice na opakovanou žádost, ale přijeli pak do 5 minut když jsme měli v domě potopu světa. Nejdřív dali návod a když jsme s tím sami fakt nezvládli, dostavili se. A co se týče mé aktivity vlastní, aktivní jsem a starám se co můžu. To mi můžeš věřit. Takže tak.
září 10, 2008 10:23
je to hloupost : Mikin
Autor dopisu rozumi jen malo vecem kolem sebe. Je pravda, ze v kazde vlade buji byrokracie a utraci se penize za blbosti. Ale nejen za blbosti. Kazda zeme potrebuje silnicni sit, obranu, ochranu zivotniho prostredi, policii atd. A kazda zeme potrebuje alespon zakladni socialni sit, ktera pomuze tem, kteri jsou na dne. Jiste, casto dostanou nezaslouzenou pomoc i lemplove kterym se nechce delat.
Proto povazuji za rozumne volit strany ve stredu politickeho spektra, nebo strany ktere jsou mirne napravo. Zkratka strany, ktere budou obcas penize vyhazovat, ale jen v prijatelne mire.
Ja vim, neni to zadny vselek, ale ve vetsine demokratickych zemi s trzni ekonomikou to tak funguje docela dobre.
smilies/cry.gif
září 12, 2008 03:28
Ono to je míněno trochu i ironicky, Mikine... : wendy
ale naše silnice, životní prostředí, policie - tak to fakt k smíchu není. Možná ani to atd...
září 15, 2008 10:31
Sranda musí bejt : mm
Jako vtip je to určitě dobrý. Zejména odstavec věnovaný městské policii mě velmi pobavil a musim uznat, že moje zkušenosti jsou v mnoha ohledech podobné.

Jinak co se týče těch výzev k demontáži státu, to snad může brát vážně jenom hodně velkej tržní nadšenec, nebo člověk bez fantazie...
říjen 31, 2008 01:30
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]