O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NEJKRÁSNĚJŠÍ CHVÍLE PDF Tisk E-mail
Pondělí, 08 září 2008

Také máte chvilky, kdy si prostě jen tak vybavíte něco moc příjemného, co jste zažili, okamžiky, které se vám mihnou hlavou a přinesou kromě lehkého pousmání na tváři také pocit štěstí, pohody, spokojenosti a lásky?Já mám těch svých hladivých chvil několik. Každá je jiného druhu, ale zahřejí na dušičce úplně stejně...

 

 

 

 

 

 

     A docela sobecky si je někdy připomínám, abych se sama uvnitř pohladila tou krásnou vzpomínkou, pokochala výjimečností oné chvíle a polaskala duši i srdce. Zrovna dnes jsem seděla nad šálkem čaje a přivolávala jsem je. A mám je v hlavě pořád, neblednou, zakládám si je do archívu a přivolávám si je - jen tak, pro radost. Tak jsem se rozhodla, že se o ně s vámi podělím, nebojím se, že tím ztratí cenu, naopak, pro mě zůstanou stále tak krásné a hřejivé, a užívat si je budu znovu a znovu.

 

     První vzpomínka je z Vysoké hole. Jeden z prvních výletů, kdy jsem se seznámila se svým medvídkem, nás zavedl do Jeseníků. Byl už sice podzim, u nás dole řádila inverze, ale Jeseníky nás přivítaly zářivě modrou oblohou a sluníčkem. Vyšlapali jsme nahoru na Vysokou holi, já tam byla prvně a moc ráda jsem se nechala vést na místo, kde se mi prý určitě bude líbit. A líbilo. Na vrcholu jsme zůstali stát, pod námi se prostíralo údolí a v okolí byly vidět další kopce. Měla jsem pocit, že jsem v nebi. Pod námi byly mraky jak nadýchaná šlehačková čepice, neměly konce a my stáli nad nimi a dívali se se zatajeným dechem na ten nekonečný oceán bílé pěny.

 

     Chvíli jsem nechtěla věřit, že jsou to mraky, vypadalo to jako načechraná zvlněná sněhová pláň, jako něco naprosto neskutečného, co jsem nikdy předtím neviděla. Můj medvídek nasadil na zrcadlovku dlouhé sklo, stoupl si za mě, přidržoval mi foťák a já se dívala jako dalekohledem na tu nádheru před námi. Ukazoval mi okolní vrcholy - tam je Praděd, ten useknutý jsou Dlouhé Stráně, přečerpávací nádrž vodní elektrárny, tam je Mravenečník a tam jsou Petrovy kameny... Stáli jsme tam, dotýkali jsme se jeden druhého, pomalu se točili na všechny strany a já se cítila skutečně jako v nebi. Okamžik nabitý magickou energií.

 

     Cítila jsem, že takhle by to asi mělo být, tomu se v knihách říká splynutí duší; byli jsme naladěni na stejnou vlnovou délku, vzduch kolem nás jiskřil a chvěl se, a já jsem si přála, aby tahle chvíle nikdy neskončila. Nakonec jsme udělali spoustu fotografií, zachytili mraky pod námi. Tak jsou prý vidět z letadla, když se letí nad nimi. Nikdy předtím jsem letadlem neletěla, teď jsem měla pocit, že letím a ten let nikdy neskončí. Bylo mi krásně na těle i na duši a najednou jsem věděla, že tak to má být, že tenhle člověk je ten pravý, že oba dva můžeme vidět jednu věc stejnýma očima.

 

     Další vzpomínka je z doby o něco pozdější. Ten stejný medvídek ležel vedle mě v posteli, svýma velkýma rukama hladil mé už trochu vystouplé bříško a tiše bručel nějaké tajemství tomu dosud neznámému obyvateli uvnitř. Potom si položil hlavu tam, kde předtím šeptal - a poslouchal, jak ten malý vetřelec uvnitř šplouchá. Najednou jsem ucítila první pořádný kopaneček, všechny ty pohyby předtím byly jen jako slabé pohlazení nebo šimrání, ale tenhle byl tedy mnohem citelnější, výraznější a úžasnější. „Ty jo," vykřikla jsem nadšením. „Kopla mě, teď přímo do ucha. Naše Hemžilka mě kopla," zajásal v tu chvíli medvídek a bylo to tu zas. Znovu ten pocit déjà vu, jako tenkrát na Vysoké holi, stejná energie, stejný pocit naprosté pohody a souznění, něco kolem nás obklopovalo a hřálo, hladilo a chvělo se.

 

     Znovu ten pocit i to přání, aby to nikdy neskončilo. Aby se zastavil čas. Aby ta chvíle zůstala věčná. Tak tohle je několik z těch okamžiků, kvůli kterým stojí za to žít. Každý z nás je máme někde uvnitř v sobě, schované a čekající, až si na ně vzpomeneme. Třeba ve chvíli, kdy nám není nejlépe, kdy jsme smutní a potřebujeme si něčím dobít baterky. Tak si je chraňme a hýčkejme, nedají se koupit, nedají se ukrást někomu jinému, a zabalme je do hedvábného papíru, ať se nám nepotlučou. Stojí za to.  

 

 

Tak co,

máte i vy nějaké podobné silné zážitky a vzpomínky,

co vás hřejí na srdíčku?

Sem s nimi...

 

 

Vodoměrka

 

 

 

Komentáře (11)add feed
jéje, to je nádherná holčička! : ivanka
A překrásný, opravdu překrásný psaní. Přeju ti, aby ti ten krásnej oblak štěstí vydržel alespoň budoucích osmdesát let :-)))
září 08, 2008 22:36
Děkuji, Ivanko, : Vodoměrka
princeznička umí být i jinak roztomilá, dovede dělat takové ksichtíky, až by člověk nevěřil, že je to ten samý andílek co na fotce... ale jestli tu mám být ještě dalších osmdesát let, budou mě asi na stará kolena (někdy kolem 110 let) honit s flintou a chtít mě odstřelit, že tu tak dlouho straším... ale budu dál krásně strašit... smilies/wink.gif
září 09, 2008 14:39
Tvoje děťátko : AHabibi
je nádherné. S cérečkou nikdy nebudeš sama, vždy bude tvoje milující, spřízněná duše. Ať je zdravá, roste vám pro radost a do krásy. Ať ji provází Boží požehnání. Blahopřeju Vám - hrdým rodičům.
září 09, 2008 18:31
Ahabibi, : Vodoměrka
děkujeme i s Hemžilkou za přání. Zatím je to andělské zlatíčko s tatínkovým zvučným hlasem, naštěstí ho moc často nepoužívá, ale když je hlad, ozvat se umí. Mimochodem tu chuť k jídlu zdědila taky po tatínkovi... tak uvidíme, jestli tohle bude maminčina holčina, nebo spíš tatínkova... :-)))
září 09, 2008 19:11
... : karl
já chci taky takovou krásnou holčičkusmilies/smiley.gif Pomalu zapomínám jak takový miminko voní, ááách jo smilies/cry.gif Proč musí čas v těch nejhezčích okamžicích utíkat rychlejš....
září 10, 2008 09:06
karl, : Vodoměrka
no přece proto, abys jich v životě stihla co nejvíc...
Jo a ta miminkovská vůně, to je něco úžasného... člověk na to celé roky jen vzpomíná a má to někde v podvědomí,cítí to, ale jak to přijde naživo, to je síla, ta vůně... úplně tě to omámí, Dior se může jít zahrabat smilies/wink.gif
září 10, 2008 09:09
... : Kopretina
Krásně jsi to napsala a blahopřeji Tobě i Tvému muži, že máte takovou nádhernou holčičku. Ať Vám oběma dělá jen radost.
K těm chvilkám štěstí chci jen dodat, že ty pocity moc dobře znám a mívám je také. Někdy stačí, když se sejdeme s mužem a synem u stolu a v klidu posedíme, popovídáme si, společně se smějeme. Tyhle chvíle jsou také k nezaplacení, to prostě cítím, jak je mi s nimi dobře a jim se mnou, že jsme se na sebe všichni těšili, až se uvidíme, je "to" zkrátka ve vzduchu a je to prima.
září 10, 2008 12:50
Krásné pohlazení : saffron
smilies/smiley.gif
září 10, 2008 13:22
Taková pěkná malinká papulinka : sonia
v peřince,moc blahopřeji,já už si ani nepamatuji,že bylo moje potomstvo taky tak malinkaté.Ještě ,že máme v rodině taky sice kapánek větší papulku,ale miminkovské vůně si k němu chodím načuchat smilies/cheesy.gif do zásoby a ani to papulce nevadí.
září 10, 2008 16:36
Moje pohlazení : Ivule
po duši se taky často pojí s dětmi...jako třeba když jsem byla v těhotenství na vyšetření ultrazvukem,doktor si miminko prohlédl a pak monitor otočil ke mně,že mi vysvětlí,co kde že tam ten prcek má...a v ten moment synáček natáhl ruku a krásně mi zamával....nebo jak na porodním sále tatínek stál u mé hlavy a slzy mu kapaly do roušky na obličeji,když se zas druhý synáček vyloupl na svět...
září 10, 2008 16:48
Děkuji všem... : Vodoměrka
...ty miminkovské vůně čuchám a čuchám jak náš pes a stále se jich nemůžu vynačichat... smilies/wink.gif
září 11, 2008 00:34
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]