O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

LEONARD NORMAN COHEN PDF Tisk E-mail
Pondělí, 29 září 2008

Pouštím si jeden jeho song za druhým a nejsem schopna vybrat jen jeden... Tak zvláštní, někdy mírně, jindy až drsně zastřený hlas, tak velmi podmanivý... Sympatický zajímavý chlap... Ach  - u některých lidí je nesmírná škoda, že stárnou. Tenhle měl zůstat stále mladý, nebo alespoň o těch dvacet, třicet let mladší...  Aby si ho užily i další generace.

 

 

 

 

 

 

     Básník, prozaik a známý písničkář, jehož hudební kariéra mnohonásobně překryla jeho práci jako spisovatele. Narodil se 21. září 1934 v židovské rodině v Montrealu v Quebecu. Vyrůstal ve Westmountu na Montrealském ostrově. Jako teenager se naučil hrát na kytaru a založil country-folkovou skupinu Buckin Boys.

 

     Cohenovy písně jsou často citově vážné a lyricky složité. Cohenova hudba se stala velice inspirující pro ostatní písničkáře (singer-songwriter) a byla nahrána více než stovka coververzí jeho písní. Je také velice populární v jeho rodné zemi Kanadě, v Canadian Music Hall of Fame byl oceněn Order of Canada (Řád Kanady) nejvyšším kanadským čestným vyznamenáním. V roce 1967 se přestěhoval do USA a pokračoval zde v kariéře folkového zpěváka. Jeho píseň Suzanne se stala hitem pro folkovou zpěvačku Judy Collins, které s ní byla úspěšná na mnoha folkových festivalech. Jeho dalšími velkými hity se staly skladby Hallelujah, Sisters of Mercy nebo Bird on a Wire. Jeho písně přejímali i jiní slavní umělci, například skupina R.E.M. nebo Sheryl Crow, Billy Joel a Elton John.

 

     V 90. letech pobýval v zen-buddhistickém klášteře v horách jižní Kalifornie. Po pěti letech meditací při návratu zjistil, že ho bývalá manažerka připravila o pět milionů dolarů a zneužívala autorská práva k jeho písním. Návrat na pódia má tedy i prozaický charakter. Písničkář Leonard Cohen před časem oznámil, že poprvé po 15 letech vyjede v létě na světové turné. A tak  27. září Leonard Cohen vystoupil v Tesla Areně Praha.

      

     Čerstvý čtyřiasedmdesátník Leonard Cohen vyběhl na pódium jako mladík, jen mírně shrbená záda v některých chvílích prozrazovala jeho věk. Užil si první nadšený aplaus a zahájil - tak jako na všech předchozích koncertech probíhajícího turné - písní Dance Me To The End Of Love, následovanou titulním kusem alba The Future. Už od samého začátku byla hlavními slovy, která návštěvníka musela napadnout: elegance, dokonalá profesionalita a neokázalá, do detailu připravená show.

 

 

.
. 
Má v sobě něco tajemného, přitažlivého - je z rodu Aznavoura, Franka Nera. Romantik. "Lenny, singing for us...
.
.
                                                                                                                                                                                       Gabina
Komentáře (10)add feed
tak jsem se těšila : alena puntíkovaná
ale vido is no longer available...ale zkuste tohle : http://www.youtube.com/watch?v=uyMC5MJYOZ8&feature=user
září 29, 2008 10:14
nevím, čím to je - musím se někoho zeptat - : d@niela
normálka to funguje, když to sem dám, tak smilies/angry.gif

OK, taky přidávám ještě jeden odkaz - zatím tedy takhle: http://www.youtube.com/watch?v=Y_PIadFsvDk&feature=user
září 29, 2008 10:42
Jó, Leonarda Cohena můžu ! : mamča
Podle toho nádhernýho sametovýho i drsnýho hlasu se pozná mezi všemi. Mám jeho CD, a pouštím si ho, když mám "chándru"... smilies/wink.gif
září 29, 2008 11:40
Koncert byl úžasný : Markéta P.
Stálo mě to sice trochu organizování a manžela trochu řevu (když se tříměsíční kojeně vzbudilo a já ještě nebyla doma), ale nemohla jsem si ho přece nechat ujít! Hala nacpaná do posledního místečka, od desetiletých po sedmdesátileté, fantastičtí hudebníci, zpěvačky no a hlavně sám LC, charismatický, stylový i pohorný a něžný ...
září 29, 2008 15:00
... : sk
Jojo, taky jsem byla... Nádhera!
září 29, 2008 21:17
Jo. : Krakonoš
Bomba to byla. A k těm všem superlativům bych ještě přidal: Moudrej!
září 29, 2008 22:35
Ach jo, proč nebydlím v Praze... : wendy
ne že bych tam za kulturou nevyrážela, ale občas něco nestíhám. A toto musel být zážitek, slyšet a vidět ho naživo. Škoda, že už je postarší. Říká se, že všichni jsou nahraditelní. Blbost.
září 30, 2008 07:38
Někdy ani nemusíš bejt z Prahy, Wendy :-) : Krakonoš
Já měl jenom neskutečný štěstí. Organizovali jsme v Praze seminář jedný krásný osůbky z Dánska a protože měla narozeniny a prokecla se, že Cohena miluje, dostala dárek - VIP lístek. No a protože přátelé došli k tomu, že není vhodný starší dámu pustit na hokejovej stadión samotnou a protože já byl shodou okolností jedinej trochu vyšší chlap ve skupině, dostal jsem od svý drahý polovičky tenhle lístek jako úžasnej dárek, naprosto nečekaně, já ani netušil, že tu ten koncert bude. Tak jsem byl poprvý a zřejmě naposled v životě VIP smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif. Budu jí to muset nějak voplatit smilies/wink.gif.
září 30, 2008 17:56
Tak to je úžasný, Krakonošíčku ! : wendy
Někdy ti život přinese móc pěkný věci... smilies/smiley.gif
Jdu hledat nějakého vyššího Dána.
říjen 01, 2008 07:38
Cohena miluju : KK
Jak správně řekl kritik J. Černý, je to typ chlapa, který ani nemusí zpívat, úplně stačí jen sedět a dívat se na něj.
říjen 01, 2008 08:22
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]