O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VÝZNAM BAREV - FIALOVÁ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 25 srpen 2008

Máte rádi fialovou? Vsadím se, že žádná barva nevyvolává tolik rozdílných reakcí. Někteří ji jednoznačně nenávidí; říká se, že je to barva falešná, neupřímná a zrádná. Jiní se v ní, a to zejména v posledních letech, zhlédli - je módní. Všechno, co je fialové, fialkové, lila, je zkrátka in. Na fialový květák na hlavě (kdysi tak moderní krátká trvalá) se to (předpokládám) nevztahuje.

 

 

 

 

 

     Osobně mám asi deset nebo patnáct oblíbenějších barev. Fialová mi nevadí na mé sedmileté dceři, ale já a fialový kostým, nebo tričenko, tak to opravdu nejde dohromady.

 

 

       V obecném povědomí si fialová barva dlouho udržovala nevalnou pověst. Pro mnohé symbolizovala podvod či klam a byla spojována s pojmy jako "jed" nebo "podlost". Tvrdilo se, že má deprimující vliv. Německý básník Goethe si ji dokonce spojoval s představou vyžilého stáří. Při psychologických testech hodnotily pokusné osoby fialovou přídomky „tajuplné pološero", „intimní", „zakázaná", „dekadentní" nebo dokonce „morbidní". Možná proto slavný Leonardo da Vinci meditoval v záři fialových paprsků, které na něho dopadaly skrze barevné tabulky chrámových oken.

  

     Nejspíš to byla právě výlučnost fialové barvy, která se již ve středověku zalíbila církevním hodnostářům. Katoličtí biskupové se dodnes oblékají do sytě fialové a kardinálům navléká papež k purpurovému rouchu ještě ametystový prsten. Jako barva smutku symbolizuje fialová v katolické liturgii pokání v adventní a postní době.
 
     Zajímavá je ovšem i samotná etymologie slova "fialový". Latinské violentia totiž znamená "násilí" a violare je totéž co porušit, podupat nebo znásilnit. Stejného původu je i anglický výraz violence (násilí). Tyto odvozené tvary pocházejí ze slova viola, tedy fialka. Negativní významové propojení zřejmě způsobilo, že fialová barva se používala i k ocejchování nepohodlných lidí. V koncentračních táborech nacistické třetí říše byly fialovým trojúhelníčkem označováni homosexuálové.

 

     Fialovou si za svou barvu zvolilo také feministické hnutí moderní doby. Podle některých psychologů má i toto rozhodnutí hlubší zdůvodnění. Fialová barva totiž evokuje dávný archetyp obojakosti, hermafroditismu, sjednocení mužského a ženského principu v jednotném obrazu světa. Již ve středověku byla považována za symbol jednoty protikladů, za syntézu agresivní mužské rudé a umírněné ženské modře. Proto může vyjadřovat zrovnoprávnění obou pohlaví. Ani studená, ani chladná, ani ženská, ani mužská.

 

      A tady se nejspíš nabízí vysvětlení, proč má nejznámější kráva pasoucí se na krásně zelených loukách Alp fialové zbarvení... Na počátku reklamní kampaně stála modelem švýcarská dojnice Adelheid, několikanásobná šampionka různých soutěží. Při přípravě snímku na ni fotograf vypotřeboval dvanáct balení sprejové zdravotně nezávadné barvy. Výsledek zná snad každý Evropan.

 

     Dnes je fialová kráva Milka přísně střeženou obchodní značkou.

 

 

     Fialová barva je také spojována s intuicí. Její vliv se projevuje v oblasti horní poloviny těla, ale je to barva, jejíž účinnost je podmíněna celkovým stavem člověka. Proto může být fialová barva lépe přijímána v kombinaci s barvou jinou. Jasné, čisté odstíny fialové vyjadřují pokoru a skromnost, tmavší odstíny fialové  poukazují na pokročilý duchovní vývoj. Na negativno poukazuje např. nejasná sepraná fialová, která poukazuje na únik z reality - tudíž této osobě chybí spojení se zemí a i vůle se vypořádat s materiálními věcmi a s realitou tohoto pozemského života.

 

 

 

 

 

Jak fialová barva působí na tělo

 

  • Fialovou barvou je možné ošetřovat deprese, migrénu, vypadávání vlasů. Působí proti lupům.
  • Kromě toho působí tato barva dobře na slezinu a povzbuzuje lymfu.
  • Má také uklidňující účinek na srdce a s její pomocí se mohou vyrovnávat úzkostlivé stavy a harmonizovat stavy velké podrážděnosti.
  • Varujte se ovšem mávat fialovým hadrem před očima u násilnických typů lidí. Hrozí vám překotný úprk s funícím vzteklounem za zády.

 

 

 

     Ať už jste u výše zmíněných významů pro či proti, fialová je tady a objevuje se mezi námi čím dál více. Jestli jste se jí obloukem vyhýbali, zkuste. Zatím třeba jen na spodním prádle - a pak sami uvidíte. Jen u těch fialových přelivů bych byla opatrnější.

 

     Že, babi...

 

 

Paula

 

 

 

 

 

Význam barev - zelená

 

 

 

Komentáře (65)add feed
já ji miluju : alena puntíkovaná
a taky oranžovou a tyrkysovou a vůbec barvy duhy. Můj sen je fialová koupelna - do toho,lila vana - ale k tomu svýho muže nedonutím. Von je pro klasiku. smilies/grin.gif
srpen 25, 2008 11:04
takže - misionář :-))))))) : Ludmila
smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 25, 2008 11:06
né von se nemodlí : alena puntíkovaná
ale koupelna má bejt bílá, záchod taky, než jsem ho donutila vymalovat klkuchyň na teple žluto, tak jsme se u toho skoro rozvedli. Steny ložnice na modro - to byla taková šichta, že jsem musela pořádat jeho sestřenici, aby mu vysvětlila, že je to uklidňující na spánek ( já ty problémy nemám , usnu kdykoli kedkocli,), že to zklidňuje tep srdce (von je děsnej hypochondr) a tak dále a tak podobně - takže ložnici máme modrou. Obývák jsem chtěla zelenej - ale nakonec ho mám tak divně žlutej. Ještě mě čeká záchod, koupelna a předsíň a pak buď rozvod, nebo pohřeb jednoho z nás. Fialová, nebo fialovo růžová mi zaručeně neprojde. smilies/cheesy.gif
srpen 25, 2008 11:11
Můj vztah k fialové - : Myška
já ji nenosím, a určitě ani nezačnu, na sobě si ji představit nedokážu. Na neteři klidně.
srpen 25, 2008 11:12
jako mladá jsem mívala skoro černý vlasy : alena puntíkovaná
a k tomu ta fialová vypadala dobře.
srpen 25, 2008 11:13
Nic : Milena
fialového v šatníku asi nemám. A ani mít asi nebudu. Na sobě si ji nedovedu vůbec představit. Ale přitom jako barva mě nevadí. Líbí se mě na kytkách nebo na porcelánu.
srpen 25, 2008 11:24
Taxem udělala prohlídku bytu - co kde mám FIALOVÉHO.. : d@niela
mám: fialovou voděnku,
v knihovně jsem našla knížky s fialovými přebaly: Diktáty a pravopisná cvičení, Daně z příjmu, D. d. Mauriere: Marry Anne, G. Casanova, Mládí krále Jindřicha IV., Zátoku andělů a Mňačkův Noční rozhovor.
Vzhledem k víc než slušné přehršli knih, které se mnou bydlí, je jednoznačné, že vydavatelé si asi význam barvy - resp. její vliv na lidi - také uvědomují...
Pak mám skleněné fialové (spíš fialkové) těžítko a jeden starožitný zlatofialový pohár.
Z oblečení lautr nic.

Jak jste na tom vy? Jo, je to docela zajímavé, člověk si to ani moc neuvědomuje...

srpen 25, 2008 11:48
... : sim
já mám fialový křečový žíly smilies/cry.gif smilies/grin.gif
srpen 25, 2008 12:01
... : jája
já mám fialový kalhotky, pak už asi nic. Děti mají pár fialových hadérek. Těm to neva, zato já bych krom těch kalhotek na sebe nic fialovýho nedala. Fůůůůj
srpen 25, 2008 12:50
jája : sim
smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 25, 2008 13:45
to by som necakala ;-)))) : Sipik
ze sa tak dobre zabavim na komentaroch ku fialovej farbe ;-) baby Vy ste bohovske !!!
No u nas fialova fici. Spolu s ruzovou, takze my mame niekolko fialovych triciek s kratkymi aj dlhymi rukavami, velkost 104, fialove princeznovske saty, fialovu chlpatu kabelku,plavky, mikinku, plysoveho slona... to Ninka. A ja mam jedny tmavo fialove nohavicky a Zdenu Frybovu - Den jako stvoreny pro vaznou znamost.
Ale mne sa pacia vsetky farby asi okrem kakackovo zelenej.
Boze, baby, minule ma obkakala lastovicka, rovno na hlavu. Nina si zo mna robila srandu dva dni, ze "bacha mama, leti vtacik".
Teraz cakam kedy zbohatnem, myslela som, ze potom pojdem na Maledivy, ale ked som kukala kolko stoji zajazd, tak to by ma musel osrat slon.

srpen 25, 2008 14:10
Růženko Šípková, tvoje komentáře by měl člověk číst ve svěrací kazajce :-))) : d@niela
já se tolik chechtala, div se mi nerozšroubovaly moje novopečené "závitky chrbtové" :-))))) smilies/grin.gif
srpen 25, 2008 14:20
hmmm, : strejda
tak to já zase nemám rád růžové kalhotky. Ty musej hned dolů... Ale u kytek na zahradě se mi růžová naopak líbí. Růžové růže... Těch tam má žena přehršel. Ale fialovou - tu nemusím vůbec. Ta je docela brrrr. Skoro "eklhaft".
srpen 25, 2008 14:56
achichouvej : verunka
viděla jsem fotku fialového pokoje s paní ve fialovém tričku a fialovými vlasy. holt je asi jedna z těch, co maj fialovou rádi. Akurát ani ta čočka ve foťáku to málem nepřežila, stejně jako já.. brrr
srpen 25, 2008 15:18
Miluju fialfy : Ivule
a tím u mě fialová asi končí.Když byli kluci malí,měli dost fialových věcí na oblečení,kupovaly to spíš babičky,ale na dětech mi to ani nevadilo,sama bych to ovšem neoblíkla.A jen mě ještě napadá-při rozboru výtvarných prací dětí,když dítě používá fialovou pastelku v kombinaci tuším s tmavě zelenou a tmavě modrou,má údajně zaděláno na možné psychické trable...no,po pravdě,když jsem to kdysi četla a chtěla po synátorovi,aby mi něco nakreslil,hádejte jaké barvy zvolil????Ale jinak je fakt normální... smilies/tongue.gif
srpen 25, 2008 17:13
sakra : Ivule
miluju fialky
srpen 25, 2008 17:14
... : Nella
Nemám ji na sobě ráda.
srpen 25, 2008 17:15
já ji mám ráda : alena puntíkovaná
mívala jsem i fialové věci na sebe, ale teď momentálně nic nemám. Ale tu barvu mám ráda. Uklidňuje mě.
srpen 25, 2008 17:57
no já bych též zůstala : Inka
jen v té Milky a kytek, to se dá, jinak bych jí na sobě tedy nevystála, je mi v ní děsně nepříjemně od jatěživa. Doma nic fialovýho nemám.
srpen 25, 2008 17:57
loni jsem měla : alena puntíkovaná
fialový balerínky - ale prošlapala jsem je
srpen 25, 2008 18:03
... : Wilda
Fialová mi opravdu připadá falešná, ale jak se překlopí do švestkové, tak to už hodně můžu. smilies/smiley.gif
A mám spoustu známých, kteří říkají "filajová". To mi připadá jako celkem dobrý podvědomý pokus o její polidštění... smilies/wink.gif
srpen 25, 2008 18:42
--: : sim
jo švestkovej Jelzin je taky dobrej, ale nesmí se přehnat, to pak je filajová mísa i maminka, a co teprve slívovice smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
srpen 25, 2008 18:52
... : Wilda
...no ani na ty Tvoje žíly to prý nicmoc neni... smilies/wink.gif
srpen 25, 2008 18:55
Tak to je pro mne prekvapeni : Alena P-H
Ja jsem si nikdy nebyla vedoma, ze se s fialovou poji tolik negativnich pocitu. Je to jedna z mych oblibenych barev. I kdyz v poslednich letech se ma paleta oblibenych barev znacne rozsirila. Ale fialova tam byla dycinky.Ja zase nemusim ruzovou...
Filaova se ale nema prehanet, jenom svetr nebo par doplnku, kdyz jde o obleceni.
A na jidlo - fialovej baklazan. S temi to teda prehanet muzu s radosti, to je dobrota.
srpen 25, 2008 18:59
mimochodem : alena puntíkovaná
prodávajíi fialovej květák - a je dobrej
srpen 25, 2008 19:05
tak to je dobrý, : Krakonoš
Aleno - obě Aleny smilies/smiley.gif - máme zase něco společnýho - já fialovou miluju a pár hader týhle barvy nosím. smilies/wink.gif
srpen 25, 2008 19:53
Krakonosi, pokud jdes s modou, : Bara
tak to jsi IN. Jak jsem zjistila prochazkou po obchodech, je nadchazejici modni sezona zamerena na fialovou. Skoro vsechno je fialove v kombinaci s cernou, sedou nebo zlutou.
srpen 25, 2008 21:20
no tak to musím : alena puntíkovaná
vyrazit po sekáčích a po vietnamcích - zaručeně něco in seženu. smilies/cheesy.gif
srpen 25, 2008 21:22
Nojo, no. : Krakonoš
Problém je v tom, že mě móda nezajímá, nevim, jestli to tady vůbec můžu napsat, ale já sem dodnes nepochopil, co to vlastně ta móda je. Já si prostě koupim ňákej hadr, když se mi líbí a když na něj zrovna mám a když takovej hadr potřebuju. Vlastně si už nevzpomínám, kdy se tyhle tři předpoklady naposledy vyskytly najednou smilies/grin.gif.
srpen 26, 2008 00:33
Fialovou mám docela ráda : wendy
a teď už vím proč. Např. u oblečení v kombinaci se šedou a bílou, fialová nebo vínová, to je super kombinace.
Krakondo, a ženský stačí, že se jí to oblečení líbí. Kdybychom kupovaly jen když potřebujeme, to by spělo ke krachu jednoho celého odvětví...ale módu taky nijak usilovně nesleduju. Má ráda věci buďto kvalitní nebo výstřední. Moderně oblečený přece chodí kde kdo...
alenko puntíkovaná, ale víš jak to Ludmila myslela, že. JAk taktně jsi to přešla.
Na stole mám právě kytici, v které převažuje fialová a moc se mi to líbí.
srpen 26, 2008 07:40
wendy : Sipik
Jasne ze vie, len si precitaj aj inde, ake boli vcera rozkokošené, cely den som citala o vojsku a vykrme kralikov smilies/cheesy.gif
srpen 26, 2008 07:49
... : sim
jednou jsem v Itálii dostala k jídlu jakousi fialovou mořskou potvoru, ani jsem do toho nepíchla. Mělo to takový malinkatý vočíčka, jen jsem nevěděla kde, jestli u řit´ky nebo na hlavě smilies/grin.gif smilies/cheesy.gif
srpen 26, 2008 08:11
... : sim
filajovou má ráda v odstínu levandulové, dokonce i sušená kytička z levandule vypadá strašně hezky. Nevím kde jsem to viděla, ale ve Francii takový ty levandulový pole, myslím, že je to oblast Provence, to je pokoukáníčko smilies/cheesy.gif
Fialová je vlastně barva adventu - očekávání - očekávám, kdy tady u nás už začne burčák smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif první vlaštovky nic moc smilies/cheesy.gif
srpen 26, 2008 08:19
... : Jarda
Ta Květa Fialová - Arizonská pěnice. A například včera v Účastnících zájezdu skvostná dáma.
srpen 26, 2008 08:26
Není fialová jako fialová : Míša šíša
Záleží na odstínu, např.taková "vyblitá" fialová alias levandulová, jak zmínila Sim, tak ta se mi líbí. Sim, jo - je to Provence, ale záplavy levandulí najdeš téměř všude na jihu.
Jinak z oblečení mám jedno jediné fialové tílko a to nosím akortá, když jdu plejt zahrádku a je horko. (Ono na té tmavé fialové není tolik vidět špína smilies/grin.gif )

Sipik, přeju ti, ať tě osere ten slon a řekni mi, prosím tě - "kakackovo zelena" - to je jaká zelená? smilies/grin.gif
srpen 26, 2008 08:52
je taková, kterou lze xspatřiti : alena puntíkovaná
ve stolici, je-li k obědu špenát smilies/wink.gif
srpen 26, 2008 08:57
He? : Míša šíša
A jak to mám vědět? Já když jím špenát, tak si následně svoji stolici neprohlížím smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 26, 2008 09:06
fialovou nemusím, : endymio
ale když je na houbě zvané lakovka ametystová, tak to jo - ta je tak fialová, že neznalec si před ní leda odplivne
srpen 26, 2008 09:21
Nevím jak lakovka, ale holubinek fialových je u nás dost : wendy
lakovka je ale nádherná houba, mně připadá trochu diluviálně. Teď by měla být ke sběru, leč ještě jsem neměla to potěšení...prý jsou dobré zmrazené anebo naložené v lihu jako koření do omáček. Jen špetku, jako třeba pestřec.
srpen 26, 2008 09:35
..a jsme zase u jídla : wendy
a u procesů nálsledujících. smilies/cheesy.gif
srpen 26, 2008 09:36
hahahaha Míšo šíšo - tak si ji někdy : alena puntíkovaná
prohlídni a budeš vědět, jak vypadá kakáčkově zelená smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 26, 2008 09:39
A dej pokoj! : Míša šíša
Já vždycky po aktu koukám, jak co nejrychleji z oné místnosti vypadnout, a ještě se tam budu nějak rozhlížet, né?
smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 26, 2008 10:10
teda.. : karl
teda to je diskuze, jdu se mrknout na ušáky... hladem se jim klepou paprčky, zkusím najít na zahradě něco fijalovýho jim k snědku smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
srpen 26, 2008 10:21
No, jetel je takovej nafialovělej, ne ? : wendy
Pokud se pamatuju, babiččiny králíci nedělali nic jiného, než že žrali a množili se.
srpen 26, 2008 11:23
:) : karl
no to jo, jsem chovatelka laik, mám dvě samice, každá měla zhruba 7 malých a obě zároveň, no a nedávno jsem je musela roztřídit. Protože nepoznám jejich pohlavní příslušnost rozdělila jsem je do kotců podle barvy kožichu. Pak se to tam začalo nějak podezřele mlet, musela jsem přizvat chovatele odborníka a ten je rozhodil, akorát ted´se mi to líbí míň, podle barvy to bylo hezčí smilies/cheesy.gif doufám, že to rozhodil správně, páč jsem si všimla, že se někteří do sebe zamilovali a dělají tam nekalosti. Největší pozdvižení z toho měli děcka. Chtě nechtě mají morče, který samo obývá jeden kotec a protože nebylo zbytí, dostalo do garsonky 2 ušáky. Tak nevím jestli nebudu mít nějaký nový plemeno smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 26, 2008 12:57
Tak to bude třeba krátkouchá karlovka - nové české plemeno : wendy
Babička chovala i angoráky, ti byli sólo ve vysokých kotcích, měli červené oči a byli hýčkaní. Pamatuji se, že jsme o prázdninách den co trhali dva koše trávy, zejména tzv. ameriku mezi kukuřicí, ale oni fakt sežrali úplně všechno. Tak - chovu zdar ! NAzdar. Odjíždím na dovolenou. Bez králíků.
smilies/cheesy.gif smilies/grin.gif
srpen 26, 2008 13:26
karl : : mamča
takovej Morč-ík nebo krá-če. Ještě z Tebe bude chovatelo-šlechtitel. smilies/grin.gif
Zamlouvám si jeden kousek, tak cca kilo a půl. Morčata jsou prej dobrý, a proti králíkovi na smetaně taky nic nemám. Klidně může bejt i fialovej... smilies/wink.gif
srpen 26, 2008 13:31
wendy : karl
hezkou dovolenou
srpen 26, 2008 13:38
mamča : karl
minulej pátek jsme dva buchli a naložili, pak jsme je grilovali. Byli výbornííí. Musím se pochválit, každej měl 1,9kg!! Morče z těch dvou spolubydlích bylo rozdivočený a taky se ukázalo jako pekněj sobec. Odháněl je oba od misky, bral jim z čumáků seno. To bylo k popukání takovej malej a jak si troufal!!!! smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif no,ale stejně králik na smetaně, hm, dala bych si. smilies/smiley.gif
srpen 26, 2008 13:46
Míša Šíša : Sipik
Tak to je fakt milé smilies/undecided.gif, to mi ešte nik neželal, aby ma obkakal slon. Jajaj, však by som teda bola rada bohatá aj bez toho,ak by to šlo. Aj keď zase ja dáko nie som zaťažená na farebné papieriky, tak neviem. Ale tie Maledivy, to by som chcela. Hm. Kakačkovozelená je podľa mňa taká farba, čo vykakala húska. To mám dáky tik z detstva, keď som raz bola na vidieku a videla som ako kakajú husi. Sledujete žienky ako sa nám tu vyjadruje wendy? že diluviálne. Nemyslela tým nič sprosté, však? smilies/wink.gif
srpen 26, 2008 13:56
diluvialne : karl
dyž já nevím co to je to slovo
srpen 26, 2008 13:58
Sipik : Míša šíša
smilies/grin.gif smilies/wink.gif
srpen 26, 2008 14:54
pozor, : endymio
jdu dělat chytrou ( anebo budu naopak za blbce) - diluvium je část čtvrtohor, takže diluviální je čtvrtohorní a v konverzaci to chápu jako že je něco opravdu vykopávka. Kdo četl Kopyta a Mńouka, vzpomene si na hanebnou pomluvu, kterou o nich šířil spolužák Bičiště: "Kopyto a Mňouk jsou diluviální trdla". Takže vlastně, Sipiku, je to taky sprosté smilies/cheesy.gif
srpen 26, 2008 18:25
fialové krmení : alena puntíkovaná
je jetel a maateřídouška - ať si kluci daj!
srpen 26, 2008 21:48
wendy : Sipik
Ty nemravnica!!
srpen 26, 2008 22:10
al. punt. : karl
aby pak neměli filajový bobky smilies/cheesy.gif
srpen 27, 2008 07:03
hahahaha : alena puntíkovaná
to by ty bobky byly zaručeně eko bio a navíc bys měla světovou raritu - králíky s fialovými bobky hned tak někdo nemá. smilies/grin.gif
srpen 27, 2008 08:55
ekobobky : karl
to nebudou, "drahý" chtěl ušákům vylepšit podlahu a dal tam starý linoleum, už ho mají skoro zežraný smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif myslím, že ty bobky budou v noci svítit smilies/tongue.gif
srpen 27, 2008 09:00
Fialová je mou oblíbenou : Ariana
barvou. Je fakt, že ji málokdo má rád, ale já ji mám v šatníku zastoupenou pořád bez ohledu na to, zda je módní či ne. Teď mě ovšem těší, že je v trendu - je módní barvou letošní zimy - takže si tak mohu vybírat z širší nabídky. Miluji ji v odstínech levandulové, šeříkové, lilkové nebo ostružinové na tričkách a svetřících, v tmavé fialové na doplňcích. Fialová se krásně kombinuje s bílou, světlými odstíny hnědé, šedé a černé (kterou zase pro změnu - na rozdíl od mnohých - vůbec nemusím já).
srpen 27, 2008 16:57
ano, je zvláštní, o jiné barvě se to říct nedá, jen o fialové : bb
provokující a dráždivá tím,že dokáže co jiné barvy ne - mít všechny jejich vlastnosti a přitom zůstat svá, výjimečná
je protivná i příjemná, provokativní i zklidňující, veselá i ponurá, tajemná i nevinná, něžná i dráždivá, přitažlivá i odpudivá, vulgární i elegantní, sexy hysterická, mladá nevinná i vyzrále přitažlivá
málokomu opravdu sluší, málokdo si může dovolit ji nosit - na oblečení, na špercích, na botách, na doplňcích, většinou ten,kdo sám je jako ta barva
je jako kočka - komu dovolí, ten si ji ochočí, ostatní...

srpen 27, 2008 17:38
Jé, to je reakcí, : KITI
to také o něčem svědčí,fialová nenechá nikoho lhostejným smilies/wink.gif, takže za sebe hlásím:tmavě fialové sárí,čoli,bindi,náhrdelník,náušnice a náramky.Takový fialový trip...Ale asi to má jakýsi aurický význam, takže příště to vidím na indigo smilies/cheesy.gif
srpen 27, 2008 21:55
Kiti, : Ariana
sárí do fialova je můj sen, ale zatím se mi nepodařilo jej sehnat. Třeba budu mít někdy štěstí. smilies/smiley.gif Ale těší mě, že nás postižených fialovou je víc. smilies/wink.gif
srpen 27, 2008 22:33
tak včera jsem viděla : alena puntíkovaná
krásnou kabelku do fialova - v takovým tom obchodě s levnejma botama a kabelkama - a byly na ní kočičky!!!!!! Doufám, že mi ji nevyprodají, než mi přijde důchod!!!
srpen 29, 2008 14:22
Tak jak jsem psala, : Ivule
že fialovou nerada,tak nám tento týden v práci natřeli pár stolků na fialovo.Takovou do levandulova.A sypu si popel na hlavu: na tom nábytku a v tomhle odstínu(prý fialový balakryl)se mi to líbí!!!
srpen 29, 2008 20:39
ložnice : Hančí
Ložnice v kombinaci barev švestková-bílá-černá, organzové závěsy, místo dveří těžký orientální závěs a feng šuej obrazem nad hlavou...takhle teď rekonstruuju ložnici a bude to krása. Ve fialové se dobře spí, je uklidňující, zamyšlená a zároveň erotická (v kombinaci s kvalitními látkami). Mám tuhle barvu ráda, nosím ji i na sobě. Záleží na tom, jak ji člověk umí prezentovat a jak je s ním sladěná. Nepovažuju ji za falešnou...žádná barva není špatná.
červen 19, 2012 12:47
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]