O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MAMMA MIA! PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 21 srpen 2008
Návštěvu nedávného svátku všech trnkomilců, dobré muziky a zábavy mě a mým dvěma kamarádkám velmi hrubě zhatilo příšerné počasí. A nejenom nám, vzhledem k tomu, že hrozil pád hlavního pódia a muzikantům napršelo do cimbálu, kontrabasu a bůhvíkam ještě, tak bylo zklamáno nejspíš dalších x-tisíc návštěvníků. Mě ještě k tomu hrozilo, že prožiji další večer u žehličky a olympiády.

  

 

 

 

     Naštěstí i k nám do Zlína pronikla vymoženost typu multikina, a tak bylo rozhodnuto. Ještě jsme řešily s kamarádkami dvě možnosti - buď Báthory nebo Mamma Mia. Hádejte co vyhrálo?  Já prostě neodolám pánům ve zralém věku a v novém muzikálu se objevují hned tři a nejen, že jsou krásní, mužní a vtipní - což samo o sobě je kombinace víc než dostačující - oni dokonce i zpívají a to skvěle.

 

   Zapadnutá v mohutném sedadle multikina jsem si připadala jako v raketě, ještě se připásat. Dietní kolu a popkorn jsem stačila do sebe naházet ještě před úvodními titulky, to aby mě náhodou nic nerozptylovalo. A pak jsem se nechala bavit, a přátelé -  to přímo královsky.  

 

 

   Celou dobu jsem si opakovala, je to blbost, hrozná blbost, ale upřímně:  tak úžasně a  jedinečně udělanou blbost, jsem už dlouho neviděla. Děj je jednoduchý a nedůležitý. Důležitý je nepřekonatelný ABBA popík a všichni hlavní hrdinové. Například taková Meryl Streep je nádherná a sexy i se všemi svými padesátiletými vráskami  a její dvě potrhlé kamarádky jí zdatně sekundují. Tři hlavní pánové - jak už jsem napsala, totálně bez chyby.

 

   Nejvíc mě překvapil představitel předposledního Jamese Bonda - Pierce Brosnan. Na můj vkus trochu moc hezoun s tvrdým ksichtem. Vše napovídalo, že to tak bude i dál, říkala jsem si, ještě že tam mám svého miláčka Colina Firtha, ale chyba lávky. Když se Pirece postavil do futer, za sebou modré řecké moře, na sobě bílé kalhoty a mužně odhalenou hruď a spustil „S.O.S.", shodly jsme se s holkama, že to byla přímo učůrávací scénka.

 

 

 

     Inu prošedivělý, lehce jetý, kdysi krasavec má své ztuha odolatelné kouzlo. Meryl Streep mu to taky pěkně nandávala, hlavně v písničce „The Winner takes all". Na útesu při zapadajícím slunci .... Ty hajzle (tak nějak mezi řádky to bylo trochu cítit,) tak já jsem ti dala úplně všechno a tys mě tady nechal, zbouchnutou, opuštěnou a odjel jsi za svoji snoubenkou a teď se vracíš po letech a co po mě chceš??????

 

     A pak efektně utekla po příkrých schodech a červená šála za ní vlála.... A Pierce - nestačil říct ani popel. Pak ji dohonil a v kostelíku na skále... ach ach - ale to bych prozradila příliš.

 

   Všechno je super krásné, lehce i těžce trhlé, vymakané, vtipné, naservírované tak akorát. Ničeho není moc ani málo. Proto vás to asi přibije do sedadel a pustí až s posledním tónem a písmenkem závěrečných titulků. A dojmy,  které jsem si odnesla s sebou domů? Jen ty nejlepší. Že život nekončí úderem pětatřicítky, mládí si každý neseme v sobě, vždycky je cesta ven, jaké si to uděláme, takové to budeme mít. A našlo by se další...

 

 

No, snad mi to vydrží.

Inu, my matky na mateřské fakt nejsme náročné.  

 

Pokud jsem vás moc nepřesvědčila, tak nabízím malé ochutnání.

 

 

 

 

Paula

 

 

 

 


 

Komentáře (10)add feed
jooo : Kamila
Paulo, to podepisuju! Ten film je úplně ale totálně pitomej. O to tam ale vůbec nejde, smála jsem se, brečela, podupávala a královsky se bavila celou dobu.
Meryl je nádherná - je jí 59, věděli jste to? Brosnan je naprosto neodolatelnej (a to prosím taky musím říct, že miluju spíš Firtha, protože Brosnan je příliš prvoplánovej krasavec) a písničky si notuju furt a pořád a stále!
Yes I do, I do, I do, I do, I do, I do!!! smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 22, 2008 08:46
To mám radost : Milena
Já na to jdu totiž dnes. S kamarádkou, protože žádnýho chlapa jsem "na takovou blbost" nemohla ukecat.
srpen 22, 2008 09:29
Taky se na to chystám : wendy
a váš výběr byl správný. Báthory mě zklamala. To přeci nebyla žádná puťka nevinná jak ji tak Jakubisko vykreslil !
srpen 22, 2008 10:04
Nový film : Milena
s Colinem Firthem je Konečně spolu. Tak ten mám taky v plánu.
srpen 22, 2008 10:10
Ukázky mi stačí k tomu, : Ivule
abych to chtěla vidět taky!!Už na nich je vidět,jak si to Meryl užívá!Jdu shánět program kin!
srpen 22, 2008 14:05
Pudu radši na tohleto, : Krakonoš
než na Bathory. Obojí bude zjevně hovadina, ale písničky Abby a Meryl se mi aspoň líbí smilies/grin.gif.
srpen 22, 2008 14:51
Krakonoši : Kamila
teda já nevím, ale tohle není moc film pro chlapy - on je vážně slabomyslnej... nicméně i mužský v publiku byli a někteří se snad i bavili...? Tak pak dej vědět, zajímal by mě názor chlapa.
Mileno jo, na Konečně spolu se moc těším, Helen Hunt bude určitě fajn a Colin Firth bude SAMOZŘEJMĚ rozkošnej jako dycky!
srpen 22, 2008 14:56
Nevím čím to je, : wendy
ale Helena Hunt mě neskutečně irituje. Ne, fakt jí nezávidím, ale snad je to tím, že ze sebe dělá věčného diblíka...?
Meryl Streep je značka kvality nebo aspoň dobré zábavy, když je v titulcích ona, nebo Judy Foster, jdu kupovat lístky, stejně jako když tam hraje Hackman neho Dustin Hofman.
srpen 25, 2008 08:17
jsem si pustila tak klip : karl
zvedlo mě to ze židle a s chutí jsem si zatrsala, určitě na to půjdu, miluju Abbu. smilies/cool.gif smilies/cool.gif
dneska králikům přidám smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 25, 2008 09:10
Byla jsem v pátek : Milena
Tanec, zpěv, vtip, moře, melodicky chytlavé písničky. To všechno je s nadhledem poskládáno dohromady. Taková hezká a příjemná bláznivina. Nedopručuji snad jenom tomu, kdo nějakým výrazným způsobem nesnáší ABBU. A znáte ušního červa? Jak se nemůžete zbavit nějaké melodie a pořád vám zní v uších. Tak po tomhle filmu byl příjemný ušní červ. smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
srpen 25, 2008 09:41
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]