O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PSAL SE ROK 1968 - VII. PDF Tisk E-mail
Středa, 02 červenec 2008

V dobách horkého srpna 1968 se obnovila báječná radioamatérská soudržnost a tak jsme, my kluci radioamatéři z Ústí nad Labem, začali nahrazovat poštovní služby, které se rozpadly a vůbec nefungovaly. Telegramy do zahraničí, osobní zprávy a všechno další, se písemně  přejímalo na KV Svazarmu v ulici Velké Hradební.

 

 

 

 

     Tam odsud radiovým pojítkem do zařízení Civilní obrany okresu Ústí nad Labem v Radešíně a výkonným krátkovlnným vysilačem do Mnichova, kde to všechno pak  jakási nadace rozesílala normální poštou po celém světě. Že jsem to potom (hned v roce 1969) tak těžce odskákal, to jsem fakt nečekal. My všichni toho účastnění, ještě se spoustou dalších, jsme byli pozváni Státní bezpečností v Ústí nad Labem "jako na přezkoušení" a ústně nám pak bylo řečeno, ať se nesnažíme, že přezkoušení stejně neuděláme. Všichni jsme tvrdili, že šlo o těžké ohrožení státu a v tom případě je radioamatér nezastupitelný. A je dokonce o podle stanov povinen. Ovšem, tenkrát koncem roku 1969, už sem  začal táhnout mráz z Kremlu a bylo nám všem řečeno, že to nebylo žádné ohrožení, ale bratrská pomoc. No to ovšem nebyla odpověď.

 

     Sebrání licence, všech oprávnění, zákaz radio-činnosti na neurčito (což v té době znamenalo na furt) a podobně. Jiní na tom byli ještě hůř, jako ten šéf střediska CO; toho snad jen zázrakem nezavřeli, tam šlo dokonce o porušení státního a vojenského tajemství atd. Kolega Kadlec za pár let to trvalé pronásledování a postupné sundávání ze všech funkcí stejně nevydržel, a brzy umřel. Holt se začínalo už zase blbnout na qadrát a zase se pomalu roztáčela kola další studené války.

 

     Po roce 1989 jsem docela přemýšlel, zda bych nemohl požádat o vrácení, ale nějak v tom frmolu bylo plno starostí o rodinu, a taky jsem se začal živit sám. Ovšem dnes, v souvislosti ze založením občanského sdružení Klubu vojenských veteránů Babiny, jsem znovu začal uvažovat o znovuobnovení radioamatérské činnosti. Tak uvidím, přátelé :-))), držte mi palce!

 

 

 

 

 

Až mi de mráz po zádech....

Franta Bouška

 

 

Komentáře (2)add feed
Jen si požádej, jednoho dráťáka mám doma, : wendy
určitě i z tebe budou mít doma radost...viď, vodoměrko ?
červenec 02, 2008 08:02
to video : skaz
je síla,opravdu při něm mrazí.Jinak držím pěsti na zpětné získání licence a všichni doufejme,že už ho nebudeš nikdy potřebovat na takovou práci.
červenec 02, 2008 16:33
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]