O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KOCOUR MÁMA-TÁTA PDF Tisk E-mail
Pondělí, 09 červen 2008

Někdo mi jednou přinesl asi tříměsíční koťátko. Byl to roztomilý šedý kocourek a díky svému zabarvení dostal jméno Smokey. Do druhého dne se u nás zabydlel, jako kdyby se tu narodil a začal prozkoumávat okolí. Nejdřív to nejbližší - naše nohy, bříško pejskové (co kdyby tam měla něco dobrého na kotěcí zub?), kuchyňský dřez, postel shora i odspodu...

 

 

 

 

 

    

 

     Monitor, na kterém se báječně chytal kursor, vanu plnou bublinek při koupání, zkrátka to bylo úplně normální zvědavé kotě. 

 

     Uběhl asi týden a Smokey se vydal na průzkum širšího okolí. Objevil tam slepice a zkoušel si s nimi hrát, jenže ty nějak neměly moc pochopení a tak se je rozhodl po prvním výprasku ignorovat. Vysoké stromy ve kterých byla spousta skvělých schovávaček a nejrůznějších ptáčků... rázem z něj byl Velký Lovec Pampalini. Smokey si našel všechny možné i nemožné kočičí cestičky, kterak dovnitř a ven, jak velký je „jeho" pozemek, kde je jaká rozhledna „já tě vidím a ty mě ne" a strávil takhle v samých hrátkách celé první léto.

 

     Letos na jaře si začal vodit domů svoji přítulku. Zval ji každý den na večeři, dělil se s ní o mlíčko a váleli se společně na tom jednom metru čtverečním pracně vypěstované trávy. Přítulka byla divoká kočka ze sousedovy stodoly, a tak si sice nikdy nezvykla na moji blízkost, ale brzy si zvykla na bohaté večeře.

 

    

 

      

 

     Stalo se dokonce, že když Smokey chtěl náhodou strávit noc se mnou, přišla si pro něj a vřískala na něj tak dlouho, až to Smokey vzdal a šel za ní někam ven. Zkraje tohoto týdne jsem se divila, kde Smokey vězí, že už jsem ho nějakou dobu neviděla, a dala jsem se do hledání.

 

    Volám, volám - a najednou jsem zaslechla odpověď.  Šla jsem po zvuku - a myslela jsem, že snad špatně vidím! Ale - bylo poránu, byla jsem úplně střízlivá, zkrátka bylo to tak: Smokey převzal péči o tři koťátka, zřejmě jeho potomky!

 

    Nevím, co se stalo s maminou, mohl ji někdo přejet, mohli ji dostat kojoti, nevím... Ale rozhodně vím, že jsem ještě nikdy neviděla, aby se kocouří taťka staral o potomky.

 

(Prvni fotka je s maminou, ta druhá je s jeho kotatama...)

 

      No, není úžasnej?

 

Ceskymo

 

 

 

 

Komentáře (16)add feed
Je úžasnej, je, z něj si mohlo vzít příklad hodně lidských tatínků. : wendy
A tys krmila z lahvičky, nebo už jsi je našla odrostlejší ?
NA chalupě přejeli kočičí mámu a sousedka si vzala dvě osiřelá koťátka a kojí je z lahvičky. Člověk nemá to srdce je nechat umřít hlady.
červen 10, 2008 07:26
kolegyně mojí kamarádky : alena puntíkovaná
přišla o kočku, co měla koťata - tu kočku jí zabil její soused, co choval psy. A nastěhoval se k nim cicí kocour - otec těch koťat a staral se o ně. Nikdy v životě nic takovýho neviděla. Nehnul se od nich, naučil je jíst pevnou stravu a bránil je jak lev. Jo - když tak čtu tady tu disksi - lepší než "zdravýho, normálního a logicky uvažujícího" chlapa, je lepší pořídit si kocoura. Když nic jinýho, tak je aspoň zodpovědnej. Určitě byla kolem spousta mladejch nažhavenejch koček, jeho nezajímaly - on se od těch koťat nehnul.
červen 10, 2008 07:40
Kočky a kocouři jsou moje srdeční záležitost - : saffron
dobře si spolu rozumíme. Alenko uvažuju podobně - už si v tom směru začínám plánovat i budoucnost. Protože to s chlapama u mě dopadá smutně a nevesele - tím pádem i s případnou možností mít vlastní rodinu - budu mít útulek pro kočky, jináč to nevidím! smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
červen 10, 2008 07:51
zajímalo by m ě, jestli chlapi berou tenhle názor do důsledků : alena puntíkovaná
- to jest, mají-li manželku, která se jim vyspí s kedekým - a žer vdyaná žena má dalekoo víc příležitostí než ženáš - jestli to taky berou tak, jakože ona je normulní zdravá, logicky uvažující ženská___???
červen 10, 2008 08:10
Cesky, : skaz
to je nádhera,Smokey vypadá jako Ruská modrá.Koťátka jsou úžasný.Souhlasím z ostatníma - máme se hodně co učit od zvířat a jejich starostlivosti o mláďata.
červen 10, 2008 08:41
to je nádhera Českymo, : Inka
takový nadělení, to jestli se Ti začnou množit geometrickou řadou, tak budeš mít za chvíli útulek. Jsem zvědavá na svého koucourka Toma, zatím je mu rok a je to pěknej pacholek, stále na mě někde číhá, najednou odněkud vyskočí a vzduchem letí kočka ve tvaru velké hrušky s třepajícíma nohama vepředu, děsí mě a má z toho radost. Kočky jsou stejně zvláštní stvoření, nikdy jsem žádnou neměla, tak se jim teď snažím porozumět. Akorát bych teď moc ráda ještě pejska, ale Tom pejsky nemá rád a děsně se jich bojí, tak s tím mám docela starost.
červen 10, 2008 08:59
Tak z lahve nekrmim... : Cesky
.. voni jsou ty kotata takovy skoro divoky, vubec se ke mne ani nepriblizi a navic je odhaduju tak na tri mesice, podle ty velikosti.
A Inko, kdyz domu prineses maly stene, ktery bude bezmocny, tak mi ver, ze si kocourek nejen zvykne, ale bude ho povazovat za clena smecky. Hlavne ty nesmis bejt nervozni, pak by to ten kocour od tebe pochytil... Proste je oba vypust do stejnyho prostoru, stene se bude batolit a kocour bude zvedavej, uvidis. Hlavne delej, jako ze te to vubec nezajima - zadnej kontakt ani ocima, ani hlasem, ani rukama.
Saffron - to je mi moc lito... ale co takhle ne primo kocici utulek, spise jenom jednu nebo dve kocky - a von uz se ten pravej (muzskej) najde? Nevzdavej to! smilies/wink.gif
červen 10, 2008 09:35
Ceskymo - : saffron
dvě kočky už mám smilies/grin.gif smilies/grin.gif
červen 10, 2008 11:03
Alenko, : Krakonoš
i když se ti zase vzrušením klepou prstíky a čeština se vytratila kamsi na hanbu, chci tě ujistit, že opravdu kolemjdoucí není ten, kdo má patent na určování toho, co je normální a logický. Je opravdu možný, že ty a některý tvoje kolegyně potkáváte jenom samý hovada. Pak je ale třeba zamyslet se nad jednou starou pravdou, že v životě potkáváš jenom to, co svýma vlastníma postojema a stavem duše přitahuješ.
Fakt žiju ve stejným státě jako ty, ale naprostá většina lidí, se kterejma se potkávám, je moc fajn - i ty s pindíkem, i ty bez smilies/grin.gif
červen 10, 2008 13:23
Smokey je fešák a pašák :-) : bb
Skaz, mně zase napadla Britská modrá, zdá se mi ten kocouří junák statnější než ruská.
Každopádně, k dětem se má spíš jako Rus, být Brit, poslal by Imogenu a Jeremyho do internátů a vyčkal, až se vrátí dospělí a s myší v tlamě.
červen 10, 2008 14:19
... : bb

červen 10, 2008 14:27
bb, to je nádherný zvíře... : ivanka
z tohodle kocoura přímo vyzařuje: jsem king a kdo je víc? smilies/grin.gif
červen 10, 2008 15:16
... : bb
že jo :-)
"můžeš mi zatím nakrájet trochu těch kuřecích prsou, Žááán, mňáááu"
červen 10, 2008 15:21
nadhernej kocour! : Polarka
ja miluju kocky i psy naprosto stejnou merou. Posledne jak jsme meli stenata, tak mama k nim zadneho jineho psa nepustila....jen sveho syna z prvniho vrhu. Sousedovy psy kousala jenom se objevili v nasem yardu. Byli jsme taky trochu nervozni, aby jim Mat neublizil, ale on si k nim lehl, ona ho nechala a on ji pomahal, takze ona si klidne odesla na prochazku, nebo aspon odpocnout, olizoval je aby curali a kakali, hral si s nima, jenom kojeni mu neslo, i kdyz stenatum snaha nechybela a hnaly se i po jeho panske ozdobe! Pozdeji jim vyvrhaval svoje pokousane jidlo. Nezaprel se v nem vlk. Mimochodem to byl ten psi krasavec co jsem vam ukazovala posledne, obrovsky cernobily malemut.
červen 10, 2008 15:43
nadhernej kocour! : Polarka
ja miluju kocky i psy naprosto stejnou merou. Posledne jak jsme meli stenata, tak mama k nim zadneho jineho psa nepustila....jen sveho syna z prvniho vrhu. Sousedovy psy kousala jenom se objevili v nasem yardu. Byli jsme taky trochu nervozni, aby jim Mat neublizil, ale on si k nim lehl, ona ho nechala a on ji pomahal, takze ona si klidne odesla na prochazku, nebo aspon odpocnout, olizoval je aby curali a kakali, hral si s nima, jenom kojeni mu neslo, i kdyz stenatum snaha nechybela a hnaly se i po jeho panske ozdobe! Pozdeji jim vyvrhaval svoje pokousane jidlo. Nezaprel se v nem vlk. Mimochodem to byl ten psi krasavec co jsem vam ukazovala posledne, obrovsky cernobily malemut.
červen 10, 2008 15:43
bb : skaz
briťáka mám,má kulatější hlavu a opravdu oranžový oči,ale to vůbec není důležitý,důležitý je to,že je fakt frajer,co se potomků týká.smilies/smiley.gifsmilies/smiley.gifsmilies/smiley.gif
červen 10, 2008 18:09
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]