O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZÁKAZY HAZARD NEVYŘEŠÍ PDF Tisk E-mail
Neděle, 18 květen 2008

„Hazard, automaty, ani pití - tohle žádné vyhlášky a zákazy nevyřeší." Tak vidí situaci s boomem omezujících vyhlášek vůči hracím automatům teplický primátor a senátor Jaroslav Kubera. „Jeho" Teplice tak zůstávají jedním z mála velkých měst v kraji, kde se vyhláška, redukující počet heren nebo je dokonce zakazující, nepřipravuje ani neplánuje.

 

 

 

 

 

    

 

 

     Gamblerství je samozřejmě problém. Ale to, že někdo začne hrát, je přeci jeho svobodná volba. Lidé si musí uvědomit, že jsou za sebe zodpovědní. Ano, jsou známé jasné údaje o zvyšování kriminality, předlužování, praní špinavých peněz a podobně. Všechny tyto hrozby samozřejmě platí. Když se ale herny zakážou, tak budou tajné, jak tomu bylo vždycky.

 

     Podle mě by bylo nejlepší soustředit všechny herny do jednoho místa, jako se to dělá ve Spojených státech. Na tom místě pak může probíhat jasná kontrola - ať už toho, zda se hraje od osmnácti, nebo třeba kvality přístrojů. S hernami je to jako s prostitucí: lidi to baví, a tak jsou místa, kde si to najdou.

 

     Mně samozřejmě vadí herny u škol a podobně. Dospělí ale musí vědět, že za své chování jsou odpovědni jen oni sami. Když všechno prohrají, nemohou potom chtít po městě nebo státu nějaké dávky nebo náhrady. A tak jsme v Teplicích skoro všechny regulační vyhlášky zrušili. Ony totiž nefungovaly. (Když jim nerozuměli ani úředníci a našly se v nich nesmysly, jako zákaz házení peněz do kašen, neměly zkrátka smysl.)

 

     Regulace je podle mě až ten poslední krok. V tom jsem liberální. Já osobně jsem třeba zcela hotový z vyhlášek omezujících například pití alkoholu. Jako by se papírovým pytlíkem ten problém vyřešil! Ovšem kolegové, kteří takové vyhlášky vydávají, na to mají svaté právo, je to jejich věc...

 

 

 

Jaroslav Kubera

 

 

Myslíte, že na všechno musí být

vyhlášky, usnesení, zákony?

 

ŽE  TO  ZÁKAZY  VYŘEŠÍ?

 

 

 

 

 

Komentáře (20)add feed
Poslouchala jsem dneska : petraP
tu Zelenou divošku, když obhajovala svůj antipohlavkový zákon. Úděsný. Stejně tak jako ten antidiskrominační - co si všechno nevymyslej (chápu, musí se nějaká ta činnost vykazovat, ale to je už na hranici... Mj. ta paní je psychiatrička?)
květen 19, 2008 00:43
Pane senátore Kubero, cituji vás: "Lidé si musí uvědomit, že jsou za sebe zodpovědní". : NČ
To mi jako chcete říct, že nevíte kvůli komu se dělají zákony?
Kdyby si tohle VŠICHNI lidé uvědomili, a hlavně se podle toho chovali, nepotřebujeme ani trestní zákoník, ani třeba zákon o silničním provozu, ani vlastně žádnej zákon!
Když ale parlament a vláda nejsou schopni (spíš bych ale řek - ochotni) zajistit postihování vyžírků a hovad, tak je chvályhodný, že aspoň někteří slušnější místní politici se snažej aspoň o něco!
Jenže tady máme ty lobby, žejo! Ale to se nahlas nemůže říkat, je nutno používat vzletný fráze a vomletý kecy!
květen 19, 2008 07:15
... : mimi
Zákaz by měl platit v celé republice . Nepřibývali by další závislí třeba z řad personálu.Pan Kubera nemá v rodině nikoho koho to postihlo ,tak myslí jenom na ty peníze co z toho jsou.Jeho názor je hodně špatný.
květen 19, 2008 07:52
Nikdy nic nevyřešily zákazy : mosssa
Co zvládla prohibice?
Nic, jen se chlastalo víc a víc, šmelilo se s tim.
Když budou herny někde soustředěný a hlídaný, tak to bude lepší, než teď když je to všude, v každý putyce.
To si myslíte, že když se zakáže krást, že se přestane krást? Jsou na to zákony, a stejně se krade. Tak lidi uvažujte!
A pokud dospělej, svéprávnej člověk bude chtít hrát, nebo jít za prostitutkou, tak půjde.
A může k tomu být zákonů hafo.

To je to samý, jako kdybyste to chtěli řešit větším počtem zdravasů a otčenášů!!!!
květen 19, 2008 09:36
mossa:-((( : NČ
hloupější pitomost už jsi "vymyslet" nemohl(a)?
květen 19, 2008 09:43
promiň, asi se nevyjadřuju dobře - : mosssa
ale uveď mi jeden jediný příklad,

kdy zákazy a zákony něco doopravdy dokázaly
(teď pochopitelně nemyslím existenci normálních zákonů, zanechme absurdit, prosím tě)
to je to samý, jako ten pohlavkovací zákon - ty si myslíš, že budou děti líp vychované, nebo že ti, co děti mlátili doma, přestanou?
No, ale když bude nějakej vyčůránek něco chtít, táta mu to nebude chtít dovolit, tak prostě jen "oznámí", že ho zmlátil a táta se veze..
Dobrý - fakt..
květen 19, 2008 09:53
Se mi už ani nechce reagovat, : NČ
to ty seš opravdu tak prostinkej, že věříš i svejm poslancům? Fakt věříš, že zákon proti podvodnejm hernám nic nezmůže?
Jasněže nedokáže zabránit ve 100%, ale omezit vyděračský hajzly a silně ztížit dostupnost blbečkum určitě.
A co do toho motáš fackovací zákon?
květen 19, 2008 10:56
NČ - jak to myslíš? : ivanka
Jako postavit hazard absolutně mimo zákon?
Ty si myslíš, že by to uspělo? To ti nikdo neodsouhlasí, jak to tu už jednou je. Protože jsou z toho děsný prachy.
A taky si myslím, že kdyby se to totálně zakázalo, stejně by se s tím nic nezmohlo.
Ale - dát to mimo dosah škol, atd. pro to jsem všema deseti.
Ať klidně vzniknou místa, kde bude jen tohle.
Stejně jako jsou všude bordely. A kvetou. Ale taky jsem proti tomu, aby prostitutky stály na ulících.
květen 19, 2008 11:14
asi byste měli jiný názor na regulaci herních automatů : bb
kdyby stály v hospůdce vedle ZŠ nebo gymplu kam chodí vaše vnoučata a cestou ze školy se staví na colu, hodí na zkoušku do bedny pár drobných, 7 z 10 to nezačne bavit, 2 utratí všechno co mají, prodají pár cédéček a skončí s tím, a s tím 1 budete chodit do poradny, až místo školy zasedne k bedně. Hospodským se neohánět, kdyby měl legitimovat každého 185 cm habána co vypadá na 20 a je mu 17...Povolíte a do roka máte na každém rohu bednu. My jsme teda zregulovali podle přání občanů, nerozhodovali jsme podle přání hospodských.
květen 19, 2008 12:02
... : bb
argumentovat tím, že každý svého štěstí strůjcem a apelovat na odpovědnost dospělých nemá smysl, jak vidno v odvykacích zařízeních a i jinde, těm lidem nechybí jen zodpovědnost, ale i pud sebezáchovy, stejně tak by jim nezabránila odpovědnost stát se dealery, bezpracně profitovat, nebýt zákonů a možných postihů
většinu z nás drží na uzdě právě pravidla, omezení, zákony, ne pouze vědomí vlastní odpovědnosti
květen 19, 2008 12:10
Ivanko, překrucuješ mě. : NČ
Ale neva, stejně nic nezmůžem, ani ty ani já. Takže je to nakonec uplně fuk.

květen 19, 2008 12:16
bb, souhlasím! : ivanka
pryč s tím od škol, i ze všech lehce dosažitelných míst.
Ale ať se tedy udělají taková "centra", kde bude vše pod kontrolou - tam by se snad mělo v případě nejistoty kontrolovat, kolik je komu. Taky si nemyslím, že by do bordelu pustili někoho podměrečnýho :-)) (věkem).
Něco jako Atlantic City, např. tam se jezdí dokonce na výpravu autobusama, jak jsem četla.
Dát tomu mantinely. Tedy ani bezvládí, ani zákaz.


květen 19, 2008 12:29
... : bb
mantinely, samozřejmě
na absolutní zákaz jsem nemyslela, to by se musela zakázat i sazka, sportka, stírací losy aj. smilies/smiley.gif asi to nebude s tou závislostí tak hrozný, zato se v tom dají vyprat peníze
květen 19, 2008 12:51
tak to jsem ráda, : ivanka
já už se bála, že i ty máš stejnej názor jako NČ. Nic proti němu, ale tentokrát asi ujel.
květen 19, 2008 13:21
Ivanko, ujíždíš neustále : NČ
Sama píšeš o nutnosti omezení a regulace. Což je PŘESNĚ to, co by měly řešit zákony a vyhlášky, který pan Kubera odmítá (viz text shora) a já s ním v tom odmítání nesouhlasím. O plošnym zákazu, kterej mi poněkolikátý vkládáš do huby, jsem nenapsal ani ň.
Nevím, proč ti zrovna já tak strašně ležím v žaloudečku. Ne každej musí bejt nutně ujetej jen proto, že ty sama silně ujíždíš ke straně.
květen 19, 2008 13:42
Ale NČ, nezlob se na mě, já to fakt nemyslim ve zlym, : ivanka
v žaloudečku mi neležíš a nic ti nikam vkládat taky nechci, to ne, to jsi mě asi špatně pochopil. Ale stejně jako senátor Kubera si myslím, že je blbost, aby herny a bordely byly blízko škol, to on tam přeci píše taky.
A taky, stejně jako ostatní lidi, si ale nemyslim, že tím, že někomu něco zakážu, tak to opravdu přestane dělat. Podívej, jsou lidi, co se např. řežou (sebepoškozujou), to je taky hnus, a pochybuju, že tím, že by se na to vydal zákon, to dělat přestanou. Nejvíc záleží na výchově - když děti vychováváš tak, aby nefetovaly, nechlastaly, nenapíchaly do sebe železa, nevypalovaly si a netetovaly nesmysly na tělo, atd., když je prostě vychováváš jako slušný lidi, tak si myslím, že i když něco nevhodnýho někde uviděj, tak to zákonitě dělat nebudou!
To, že vidíš ve filmu vraždu, taky pak cestou z kina někoho neodpráskneš, "protože si to viděl". My máme zrovna kousek od gymplu asi dvě hospody, pochopitelně, že s automatama, jsou tam i tyče pro holky... Ale co vím, tak tam gymnazisti moc nechoděj.
Ty třeba (si myslím docela vážně) asi taky nechodíš do bordelu a do heren. I kdybys to měl vedle v baráku. A o tom to je, především o výchově.
Zákazy a tisíce zbytečných regulací a usnesení a vyhlášek - tím se tomu nezamezí.
květen 19, 2008 14:26
v Nevade , v Las Vegas nebo v Rinu : Polarka
do 21 let nesmi vstoupit do herny nebo pit alkohol. Navic do 18 nesmi byt bez doprovodu dospeleho venku po desate vecer. Na vikendy je to do dvanacti. Jsem proti spouste zakonu, ktere shledam nesmyslnymi (asi vetsine) ale tohle se mi zda docela v poradku.
květen 19, 2008 17:20
Ivanko, se nezlobim. : NČ
Přišlo mi jen zbytečný tvý nařknutí mě z ujetosti za věci který jsem nikdy neřek, ani bych nemohl říct, páč je tak nevidim.
Máme jen každej jinej názor, stejně je nám to akorát tak k pšouku. Ty předpokládáš, že se začnou všichni chovat mravně sami od sebe, bez nutnosti vynucování mravů zákonama a postihama. Já zase chci, aby na šmejdy existovaly postihy, protože v mravnost samu od sebe nevěřim.
Jinak pravdu máš, že nechodim po bordelech, ale určitě ne z důvodu mravnosti, jen mi je líto prachů, když to zatim mám bezplatně (i když - bezplatně, chacha!!!).
Ani do heren nechodim z důvodu mravnosti, nýbrž proto, že se mi nechce riskovat silně pravděpodobnou prohru. Jinak řečeno, kdybych věděl, že si např. z rulety odnesu aspoň výhru ve výši dvojnásobku vkladu, žádná mravnost by mi nezabránila.
Polárko. Jo!!!!!!!
květen 20, 2008 06:36
Ivanko, ještě k tomu... : NČ
Sem si tě pořádně přečet:...Nejvíc záleží na výchově - když děti vychováváš tak, aby nefetovaly, nechlastaly,...
Tak bych se jen zeptal: A co s těma, který tak nejsou vychovaný? Mám dojem, že právě vo nich tohle je.
květen 20, 2008 07:52
Polárko, v Renu jsem objevil celé kasino JEN pro děti i úplný mrňata - Cirkus Cirkus, : toulavej
o půlnoci bylo plný a výhrou nebyly peníze nebo žetony, ale hračky. Byla to dobrá výchova, průprava mládeže na celoživotní návštěvy kasín i v dospělosti :-) něco jako má třeba starej dobrej McDonald s dětskými prolézačkami, skluzavkami i tím šaškem, co sedí uvnitř . . . a podle dětí mých kamarádů to funguje skvěle – nejlepší odměna za vysvědčení nebo svátek, narozeniny je NÁVŠTĚVA fast foodu :-). V Renu to bude nepochybně návštěva kasina :-)))

ivanko - ještě že ses NČ omluvila za svý názory . . . už jsem zdvíhal varovně prst, že ujíždíš silně ke straně . . . ani já už se nezlobím.
květen 20, 2008 12:48
Napsat nový komentář

    Upozornění: Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky nevhodné, vulgární a obsahující neplacenou reklamu

quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley


Tyto znaky opište


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]