O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NESMAZATELNÁ STOPA NA SRDCI PDF Tisk E-mail
Neděle, 01 červen 2008

 Dobrý den, Kudlanko a čtenáři, můj problém by se dal v krátkosti nazvat, že jsem zřejmě přecenila své síly. Nyní však od začátku: Nespokojenost v zaměstnání mě přivedla ke změně a podařilo se mi najít (v mém oboru) zajímavou a prestižní práci. Není sice všechno tak růžové, jak se v prvních minutách mohlo zdát, nicméně to, co mě v novém zaměstnání trápí nejvíc, je můj bývalý přítel v pozici kolegy a obyvatele stejné kanceláře.

 

 

 

 

 

 

     Tedy, věděla jsem, že tam bývalý přítel pracuje, ale vzhledem k tomu, že od našeho rozchodu uplynuly již tři roky, během nichž jsem se znovu zamilovala a vdala, bylo pro mě poměrně překvapující, jak těžce jeho přítomnost snáším, zvlášť v jedné kanceláři. Náš tehdejší rozchod byl pro mě velmi bolestivý a asi rok mi trvalo, než jsem byla schopná dalšího vztahu. Přitom ale náš "vztah" trval jen pár měsíců (tím spíš mi tohle všechno hlava nebere).

 

     Nejvíc nepříjemný byl totiž poněkud srabský způsob rozchodu ("vyšumění", aniž by mi cokoli bližšího řekl, v kombinaci s tím, že pravděpodobně již za trvání našeho vztahu si něco začal s jinou slečnou, se kterou se já bohužel sotva mohu srovnávat). To vše asi způsobilo, že vzpomínky a negativní pocity s nimi spojené se mě držely dlouho jak sliz a nyní vidím, že jsem se jich zřejmě stále nezbavila. Dalo by se říci, že mi vždycky nejvíc vadilo a stále vadí to, že mu vůbec nevidím do hlavy, že vůbec nevím, proč se choval tak, jak se choval, co tím sledoval, co si o mě myslel...

 

     Přestože jsme si později k rozchodu "něco" řekli (poté, co mě sám kontaktoval, když se s druhou slečnou rozešli), rozhodně se nedá říct, že bychom si vše opravdu upřímně vysvětlili - stejně jako v době našeho "vztahu", i nyní mám pocit, že celé to má jeden společný jmenovatel: boj o jakousi pofiderní výhodu nad tím druhým, spočívající zejména v nedostatku vzájemné otevřenosti a upřímnosti, a tedy i důvěry (zejména z mé strany). Korunu všemu nasadil, když mě před nedávnem kontaktoval (ještě předtím, než jsem nastoupila do nové práce, kde on už chvíli pracoval).

 

     Pravděpodobně se dozvěděl, že ho mám následovat, a tedy hlavním účelem bylo ze mně akorát vytáhnout nějaké informace, které jsem mu samozřejmě neposkytla. Tohle všechno se ve mně nahromadilo, určitá křivda, neschopnost vrátit ránu, rozhadrované sebevědomí, pocit využití... No a když už jsem si myslela, že jsem za vodou jako nový, silný, šťastný tvor, tak ejhle, ono ne.

 

     Rozhodně to prosím nechápejte tak, jakože chci manžela opustit, k tomu sama nemám sebemenší důvod. Ba naopak bych tím spíš tohle všechno chtěla překonat, protože, jak vidíte, ten bývalý nesahá mému manželovi ani po kotníky.

 

Moc prosím o radu, jak se s přítomností svého bývalého na pracovišti vyrovnat. Mám pocit, že mě takhle situace hrozně vysává, v práci vše zvládám s úsměvem a přehledem (zatím!), ale domů přicházím jako zpráskaný pes, úplně vyšťavená, naštvaná na bývalého přítele, na reziduální (po)city a nejvíc sama na sebe, že nedokážu všechno, co se stalo, hodit za hlavu. Do toho se vkrádá strach, že tohle všechno nedopadne jinak než další změnou zaměstnání, což opravdu nechci. Moc děkuji předem za radu,

 

 

Dominika

 

 

 

Komentáře (21)add feed
Nejak to nechapu. : Bara
No, nejdrive te podvedl, pak vysumene opustil, nic nevysvetlil (tim te docela ponizil), a od te doby ubehly uz tri dlouhe roky. Tvemu muzi nesaha ani po kotniky, je to proste blbec na entou, tak jakepak vyrovnavani? Pozadala bych sveho sefa zda-li bych mohla prejit do jine kancelare, pokud ne, sedla bych si tak, abych ho mela v zadech, kontak jen pracovne a hlavne bych si smerem k nemu zvedla sebevedomi !!!!
červen 01, 2008 18:23
moja mila Dominika... : Sipik
Kazda rada je tu zbytocna, Ty si sa s tym rozchodom este vobec nevyrovnala. Naco to riesis? Je to za Vami, si vydata, si niekde uplne inde a on tiez. Predychaj to, prestan sa zaoberat chlapom ktory ti za to nestoji, ak to nezvladas, chod za sefom a povedz mu na rovinu, ze s nim nechces byt v kancelarii, hlavne si nezatazuj mozog hovadinami. Fakt je potrebne zistit preco sa na Teba vykaslal?
červen 01, 2008 23:00
... : mimi
Nejdřív si ujasní jestli je to nenávist a Tvoje ego netouží vrátit ránu.Nebo to je nenaplněná láska,kterou si nechceš přiznat.Určitě to jsou nějaké emoce které Tě ničí.Rozhodně neodcházej a Tvuj cíl je dosáhnout pocitu ,aby Ti byla jeho přítomnost stejná jako bráchy.Jako bratra si ho přectavuj a tak sním jednej.
červen 01, 2008 23:14
no a jako bratrovi : alena puntíkovaná
mu klidně můžeš dát "po čuni". Byť jen obrazně - to ti fakt pomůže. smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
červen 01, 2008 23:18
jo a taky moc pomáhá : alena puntíkovaná
když si ho představíš, jak sedí na záchodě a tlačí, . Funí, je brunátnej, heká, kalhoty má dole, voči mu lezou z důlků - akorát se nechechtej moc nahlas. A kdybys to náhodou nevydržela, tak mu řekni, že dneska vypadá strašně srandovně.... smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
červen 01, 2008 23:20
Dominika : Sandokan
Šmankote ženská, co to řešíš za problém? Buď o něj stále moc stojíš a nechceš si to přiznat, nebo nevíš co vlastně chceš a jsi horký adept na návštěvu u MUDr Chocholouška!

Pokaždé, když slyším takovouto dámskou srdceryvnou story která se s drobnými modifikacemi podobá jako vejce vejci příběhu jiné nešťastnice, tak jsem více a více přesvědčen, že ženské plemeno má nějakou fatální chybu v řídícím firmware. Průvodním znakem ve výpadku řídících funkcí je prapodivné chování termostatu udržujícího lidkých 37 St. U ženy regulace tělesné teploty organizmu neprobíhá spojitě jako u mužů a jak by bylo účelné, ale skokově v rozsahu dvou krajnách hodnot: "Mě je strašná zima" a " mě je příšerné horko". Obdobně se projevuje závada řídící jednotky v myšlení. Již jsem se ptal v servisech, kde opravují počítače, auta i ledničky jestli by uměli tento bug odstranit uploadem nějaké vyšší bezchybné verze, ale nikdo s tím nechce mít nic společného.... Tak nevím, hardware mají mnohé ženy velike zákavý, nicméně nastíněné závady programového vybavení mne vedou k myšlence na přehodnocení faktu, že delfíni mají studené ploutve.
červen 02, 2008 09:03
Sandokane, my ženy /alias zmetci nepovedení/ : saffron
máme jediný štěstí v tom, že mužům to všechno funguje na 100% - jedině díky tomu můžeme být ale ouplně klidné.:-))))) No, viděl to svět? smilies/undecided.gif
červen 02, 2008 10:33
Vždyť on je k politování : Jel
Koukáš na to ze špatného úhlu. Polituj ho, vždyť neví, co od života chce a nebo je blbej a chce všechno. Ty máš nad ním navrh. Získala jsi skvělou práci a máš životního partnera, o kterého se mlžeš opřít. To je k nezaplacení. Když ho uvidíš, v duchu ho polituj, popřej mu v životě štěstí a víc ho neřeš.
červen 02, 2008 10:47
To máš tak, Sandokane : : wendy
snad jsi taky četl ten povedený článeček "Můj a jeho deníček" ONA podrobně a na celé dvě stránky rozebírá den a jeho nálady a problémy, kombinuje, užírá se, proč to nebo ono....JEHO deníčk má dvě věty, a sice něco v tom smyslu že fotbal stál ten den za pendrek - ale večer si aspoň pěkně za*íchal. Tečka. To je celý hard a soft....není víc co řešit, jen se s tím nějak vyrovnat.
smilies/cheesy.gif
červen 02, 2008 11:17
sandokane, sandokane : mura
kterapak ti slapla na kuri oko? smilies/cheesy.gif
uz jste tady takovi asi 3, spravny pocet na zalozeni klubu smilies/grin.gif
červen 02, 2008 11:56
no já sis zase říkám, že práce je mrak všude kolem, : Inka
zato život je strašně krátkej, tak co bych si ho otravovala s nějakým blbem dnes a denně v jedné místnosti a našla bych si hbitě jinou práci. Možná to bude stát méně vynaložené energie než se nechat denně prudit a koukat na něj. No je to asi úhel pohledu.
červen 02, 2008 12:25
Mura : Sandokan
Ale kdepak, spíš v tvém případě nepochopení pokusu o nadsázku... Můžeš se směle pustit do zakládání klubu, máš všechny předpoklady...
červen 02, 2008 12:32
Myslím si : AHabibi
..že je to o TVÉM SEBEVĚDOMÍ. V žádném případě by neměl poznat a vycítit nejistotu na tvé straně. Jasně mu dej na jevo : Ty jsi minulost, mám tě na "háku"!!!
Pro srovnání můj příběh.
Po 40ti letech jsem se na jedné společenské události setkala se svoji první vážnou láskou. Tehdy - on 22let,já 18 - krááásný kluk, dnes šarmantní chlap. Rozchod z nejasných důvodů, podobně jak popisuješ. Mrzelo mě to dlouho, ale byla jsem příliš hrdá na jakékoliv otázky. Později jsem se vdala do jiného města, už jsme se nesetkali až nyní.
Pozval mě k baru a já s nadhledem našeho věku se ptám - proč ?? Odpověď mi vyrazila dech.
Stále jsi, ale hlavně byla jsi tak krásná, že ať jsem s tebou přišel kamkoliv, budila jsi zájem a pozornost všech chlapů !! Žárlil jsem a vadilo mi to ! Neměl jsem na tebe.
Málem jsem mu jednu vrazila!! S AB!
Vzal si malou, hodnou kuličku. Léta je jí nevěrný, doma je jednička a své má jisté.
Hrát v páru "prim", vzít si od života co ON chce bez ohledu na pocity toho druhého - jeho krédo.
Uvědomila jsem si, po těch dlouhých letech, že nebylo čeho litovat. Ráda jsem se s ním rozloučila.
červen 02, 2008 16:08
Také jsem měla vztah s podobným koncem : Sandr.a
a vím, jak je to nepříjemné. Když člověk musí neustále zvažovat furt dokola proč a jestli něco udělal špatně, nebo naopak neudělal, nebo něco řekl...nejdřív mi nenapsal z tábora, to se tvářil, že neměl signál, ale že se nic neděje, pak se neozval další týden a zase se divil, že by se něco mělo dít...po měsíci jsem to utla a požádala ho, aby mi vrátil věci, protože jsem se nechtěla dál trápit. Dodnes se diví proč jsme nemohli zůstat kamarádi- no to bychom mohli, jenže to by se býval musel zachovat jako chlap a ne jako srab.
Také bych s ním nechtěla sedět v jedné kanceláři a denně ho potkávat- ne snad, že bych na něj ještě pořád myslela, na to jsem už moc vdaná a moc se závazkem- ale proč potkávat denně někoho, kdo mě neměl ani natolik rád, aby se postavil k situaci čelem a rozešel se se mnou férově. Stejně tak bych nechtěla sdílet kancl s nikým jiným, kdo mi v minulosti svým jednáním ublížil. Takže Dominiku chápu. Pokud nemůžeš změnit kancelář, tak pouvažuj o tom, jak moc je pro tebe ta práce důležitá (nevím v jakém děláš oboru a odkud si, tj. nevím jak velkou máš šanci najít podobně dobrou práci někde jinde) a kdyžtak tomu dej ještě trochu času- asi jediná šance je se dostat do fáze, kdy ti ten člověk bude úplně ukradenej, tj. nebudeš cítit potřebu se s ním srovnávat a nebudeš se muset vyčerpávat dáváním najevo jak moc jsi šťastná a úspěšná bez něj.
červen 02, 2008 20:26
Jojo, to jsou ty situace, : wendy
kdy ten mužskej nedokáže přijít a říct - končíme, drahá...naopak, klidně si s váma smluví rande, o kterém ví, že na něj už nepřijde. Ale ušetřil si tím řeči a otázky.
červen 03, 2008 07:22
sandokane : mura
kdepak nadsazka smilies/wink.gif jedovatost a urazena jesitnost od zacatku az do konce smilies/smiley.gif
červen 03, 2008 16:05
... : KK
V této situaci je každá rada drahá. Rádoby chytré poznámky typu "asi k němu něco cítíš" jsou na úrovni zámořských objevů. Problém je, jak ty city ze sebe jednou provzdy vydupat, zničit, vyrezat apod. Kdyby tohle někdo vymyslel, budu vsemi deseti pro, aby dostal Nobelovku. Clovek si proste neporuci a nejake zavazky - to je moralni hodnota, kterou v lepsim pripade ctime, ale nijak neumensuje tihu toho balvanu, ktery nosime na srdci.
červen 03, 2008 21:43
a což si hodit na papír jeho : Inka
pozitiva a jeho negativa, dojít vnitřně k závěru, že to fakt za to nestálo, normálně mu slušně říci na férovku jak to cítím a jak bych si to představovala dál když už tedy musíme spolupracovat, říci mu že k němu již dávno nic necítím, ale ráda bych vycházela v přátelském postoji, položit otázku a óčekávat odpověď zda je toho vůbec schopen a navíc mu říci, že jsi mu v duši dávno odpustila a nehodláš již nic dále řešit ani vnitřně ani na venek. Ono to vypadá jako blbost, ale tím, že tuto diskusi s ním otevřeš, tak se vyčistí vody, řekeš nahlas co vlastně cítíš a tím zabiješ jakékoliv jeho veškeré snahy o cokoliv a takové odpuštění má velkou sílu, to mi můžeš věřit.
červen 04, 2008 12:09
ten by asi koukal :-) : bb
vždyť ona píše, že se potřebuje ONA vyrovnat s tím, že spolu pracují, ne on, že ten vztah trval jen pár měsíců, rozchod byl bolestivý PRO NI, on prostě zmizel a ani teď nepíše Dominika nic o tom, že on by s tím pracovním kolegiálním vztahem měl nějaký problém. Když to na něj takhle rozbalí, tak on může zírat jak solný sloup, co jako ještě ona, vdaná, řeší a proč, vždyť má muže a oni spolu jen pracují, on ji nebalí a nic po ní nechce? a ona si vše oživí a bude jí mizerně, že se ztrapnila, shodila apod.

červen 04, 2008 14:18
chápu Tě : BaBu
příběh úplně jako by byl z mého života....na takové hajzlíky se nedá zapomenout..navíc když jednou za čas se někde objeví(můj případ) Denně bych jej nesnesla a když jej nevidím měsíc , tak se mi po něm stýská - NČ by to vystihl-zaražená puberta a pálící dobré bydlo...blbý kdo dává a blbější kdo nebere!!! nemám jasno ani po čtyřech letech a jednom dítěti a to je mi už dost let....zatím jen blbě pokecáme mejlem a sem tam v reálu...ale za sebe bych tlapu do ohně nedala....to jsem káča NČ viď
červen 04, 2008 14:37
Ještě bych dodala : KK
Je štěstí vidět (jako se to povedlo AHabibi), že bývalý je blb blbů, kterého bylo lepší se zbavit. Stokrát horší je ale vidět, že se k jiné dokáže chovat diametrálně odlišně než kdysi k vám. To bych přirovnala jako k sypání soli do otevřené rány mající naprosto smrtící účinek na sebevědomí... Moc přeju Dominice, aby tohle nebyl její případ.
Ad BB a Inka. Na obojím něco ne. Když už bych mluvila, hovořila bych jen o tom, že mě v minulosti svým chováním naštval, a proto je pro mě obtížné s ním sdílet kancl. Ale jakýkoli náznak reziduálních citů může mít opravdu lehce vyděračský až trapácký podtón.
červen 04, 2008 19:15
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]