O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NEZRALOST K VÁŽNÉMU VZTAHU PDF Tisk E-mail
Úterý, 13 květen 2008

 Dobrý den, je mi 32let a mám přítele [38 letého], se kterým se známe rok a půl; je to doposud pouze platonické přátelství, nikdy mezi námi nedošlo k ničemu sexuálnímu - až v poslednim měsíci jsme se několikrát políbili. On je do mě zamilovaný a taky mi to řekl, nosí mi květiny, chová se ke mě pozorně, je už více méně takovým členem rodiny, protože se vídáme téměř denně.

 

 

 

 

      Já bych o něj opravdu taky stála, kdyby tam nebyl problém... A v tom bych potřebovala poradit:

 

      Když jsem se s ním seznámila, neměl žádné peníze a to pro mě bylo jasné NE pro případné prohlubování našeho vztahu, ale protože já sama jsem na tom po finanční stránce dobře,  tak jsem mu pomohla najít dobrou práci, kde má nyní opravdu velmi dobrý výdělek a je tímpádem i více spokojen sám se sebou.

 

     Co mě ale opravdu kompletně BRZDÍ je to, že mi lže. Lže v maličkostech, ale já vždycky tuto lež zjistím. Nevím proč to dělá. Několikrát jsem s ním na toto téma mluvila a řekla jsem mu, že pokud chce, aby se náš přátelský vztah změnil v něco hlubšího, musí si přestat vymýšlet blbosti, protože mu proto nedůvěřuju a proto ani nechci pokračovat nikam dál.

 

     Jsou to prkotiny, které si vymyslí a je to jen jednou za čas, ale mě to hrozně štve, vždycky poznámm, když je to lež - už v ten moment, když o tom mluví. Nechci totiž, aby se v budoucnu staly z prkotin vážně věci. Když jsem se ho přímo zeptala, proč si vymýšlí, proč některé věci překrucuje, či zapírá, a když mu pak i řeknu, jak jsem na to přišla, pak už jen mlčí.

 

      Mám pocit, že se chová jako dítě. Většinou se jedná o finance; třebas říká, že mu přidali v práci, nebo že bere benzínu plnou nádrž každé pondělí, nebo že za auto, které má na leasing, platí víc než musí, aby měl auto rychleji splacené... atd.... pořád něco a pak naráz ejhle - ono to tak není. Vím přitom, že za všechno řádně platí a netopí se v dluzích, ale proč teda ty výmysly?Co si o tom myslíte?

 

Kája

 

 

 

ODPOVĚĎ:

 

Milá Kájo,

 

      všechno se to točí okolo tvé úspěšnosti a dominantnosti a jeho submisivitě a jakési laxnosti. Sama píšeš, že v době, kdys ho poznala, neměl ani korunu a ani snad ani právě nepracoval. Ano, samozřejmě, může se to stát, a i to, že jsi mu k dobrému místu dopomohla ty, je chvályhodné - ovšem, chvályhodná není jeho reakce. Jednoznačně má tvůj kamarád před tebou docela slušný mindrák, cítí se neúspěšný, neschopný. Řeší to ovšem velice špatným způsobem... On by ti tolik chtěl nějak imponovat...

    

      Mj. on je svobodný nebo rozvedený?

 

      Také by mě docela zajímalo, jak jste se znali - zda je to rodinný přítel, ze které by se nyní snad mohl stát i něčím víc, nebo snad bydlíte poblíž? Proč se ptám: na jednu stranu to, co píšeš, budí dojem, že jste spolu poměrně dost často, na druhou zas zmiňuješ ten platonický stav. Ale může to být zcela jednoduché, prostě známí, kteří se najednou do sebe zakoukají... Rozhodně jsi aktivnější ty, kdežto zamilovanější je rozhodně on. Ty stojíš pevně na zemi, on bude nejspíš taková nejistá postava.

 

      Ale to by nebylo na závadu, jak se říká, protivy se přeci přitahují. Ovšem to drobné dětinské lhaní, i když to vypadá poměrně banálně, by mohlo časem přerůst do něčeho většího, v tom máš zcela pravdu. Takže ti doporučuju zatím do vztahu moc nespěchat, spíš opravdu jen sledovat, jak se chová. Máš kliku, že i když se ti podle všeho líbí, tak jsi celkem nad věcí. Trochu se mi nelíbí způsob, jak situaci řešíš. (I když se ti vůbec nedivím!) Ale to, že mu dáš najevo, že jsi ty jeho řečičky prohlédla a proč a jak, to ho musí ponížit. Bohužel, jak vidíš, stejně to nemá žádný velký úspěch, když to opakuje znovu...

 

     Přiznávám, nemyslím si - podle toho mála, cos mi napsala - že by to byl pro tebe vhodný partner...  Zkus napsat víc: například jaký je jeho a jaký tvůj styl života. Je plno věcí, které hrají poměrně velkou roli - později, až se uklidní první vzplanutí. Jestli jste oba sůvičky či ranní ptáčata, jestli sportujete nebo ne, jestli jste "lidé do party" či spíš introverti... Jak říkám, někdy do sebe protivy pasují jak dva články puzzle, jindy určitá odlišnost hraje velmi nepříjemnou roli...

 

     

d@niela

 

 

 

 

 

 

Komentáře (37)add feed
A už zase mě nenapadá nic jinýho, než ta prostata..... : NČ
A taky nechápu, proč se tady mluví pouze o JEHO nezralosti, když jste na tom oba uplně stejně.
květen 14, 2008 06:38
NČ, je to smutné, ale pravdu bude mít opět ta zelená ženská, která žere samečky. : strejda
Prostatu on bude mít asi dobrou, ale neví jak jí s ní zaimponovat. :-)) Bude to asi žvanil obecný. A také si představ 1,5 roku bez sexu, pouze plato...květiny a žvanění. To já bych ji položil před hotovou věc.
květen 14, 2008 07:57
Strýcu : NČ
bez sexu - to chápu tak, že si oba dosytosti vrzaj s jinejma. Jen spolu se jim nechce.

květen 14, 2008 08:21
Sex stranou, : David
i když je to jistě důležitá stránka vztahu, ale vzájemná důvěra je snad ještě důležitější, nebál bych se ji nazvat základním stavebním kamenem vztahu. Jak si můžete vážit někoho, komu nedůvěřujete a jak můžete vydržet až do smrti s někým, koho si nevážíte ?
květen 14, 2008 09:11
Davide. Furt ti nestojí, žejo. : NČ
.
květen 14, 2008 09:22
Dva takhle starý lidi už to stejně nevytrhnou. : Jarda
Cpát chlapa do chomoutu v 38 je pozdě. Ten je už těžce v sestupné fázi, půlku života má za sebou a už se nezmění. A že to z ženskejma neuměl, je z popisu jasné, stejně jako to, že se to už nenaučí.
A ženská v 32 má už taky zmeškáno - už měla být dávno maminkou a měla se starat o své děti a ne o stárnoucího chlapa, který tím dítětem je pořád...
květen 14, 2008 09:41
to Jarda: Ženská : Káča
může totiž zmeškat velice jednoduše. Zvlášť když ztratí několik let s neperspektivním partnerem, aniž by tušila, že z toho nic nebude, protože tento neustále budí dojem, že svatba a děti jsou na spadnutí a velice si dává pozor, aby nedošlo k odhalení, že ve skutečnosti je řízen z kuchyně vlastní maminky (či odjinud - např. stále svobodnými kamarády). Čímž nechci říct, že ta žena je bez viny. Proviní se především sama na sobě, když (přestože touží založit rodinu) s ním ztrácí čas.
Takže Kájo, jestli máš děti v plánu, porozhlídni se raději jinde...kde nebudeš muset řešit nedůvěru a lži.
květen 14, 2008 10:30
myslím, že laxního a submisivního chlapa : Inka
v 38 letech ani omylem nepředěláš, je potřeba se s tím smířit, ve vztahu je nutná důvěra, když už to takhle začíná, jak to pak bude dál pokračovat??? Lásku by peníze podmiňovat neměly, ale v tomhle věku už člověk asi hodně přemýšlí a vnímá jiné věci než jen zamilovanost. Fakt je, že je divný, když skoro 40ti letý svobodný muž nic nemá a dokonce ani tu dobrou práci. Vždy jsem dala na své pocity a nikdy mě nezklamaly, pokud to tak necítíš, nepokračuj.
květen 14, 2008 10:43
Káčo, její problém je asi v těch penězích. : Jarda
Sama to přece píše, že nedostatek peněz potzenciálního partnera na ni působí jako tlumič vášně.
Taková samozřejmě za mlada o mladé kluky nestála, protože ti peníze ještě nemívají...


Muži mají naději na dožití cca 72 roků a pár měsíců. Takže v 36 je každý kalendářně v polovině života - pak už směřuje ke smrti. Dolů po sestupné dráze.
Ovšem životní síly začínají mužům ubývat mnohem dřív než v polovině života. Ten sexuelní apetit například začíná pozvolna poklesat už od 21-23 let... Inteligence začíná klesat od třicítky. Fyzická výkonnost klesá od cca 28 let, fyzická odolnost od cca 33 let.

Prostě: chlapa nad třicet nemá smysl si brát. Ve třiceti by už každý muž měl být tatínkem.

On taky takový 30 letý tatínek s nadšením běhá po louce se svým pětiletým synem a kope si s ním do míče. 40 letý tatínek to se svým pětiletým synem už nedokáže. Ne že by nechtěl - nedokáže to. Je na to příliš starý, příliš unavený, utahaný, otrávený...

To je velká chyba dnešních mladých žen: pořád myslí jenom na sebe. Plánují si manželství a dítě po třicítce, protože myslí, že to ještě zvládnou, že jim to ještě půjde a to mateřství stihnou atd. atd. A zapomínají přitom myslet na ty muže, bez kterých to přeci jen jaxi nejde...

květen 14, 2008 11:55
... : Jája
Jardo nezlob se, musím si ulevit - ty jsi ale blb*c
květen 14, 2008 12:06
No Jardo, dík : NČ
podle tvýho výčtu úbytku sil a inteligence jsem ve svym věku impotentním dementem.

květen 14, 2008 12:10
hahaha : Kamila
Jardo, gratuluju! Urazit a namíchnout najednou VŠECHNY na Kudle se asi ještě nikomu nepovedlo!
květen 14, 2008 12:17
Ale Kamilko, mě neurazil : NČ
mě může urazit jen inteligent...... :-)))))
květen 14, 2008 12:26
jo Jardo : Polarka
po tricitce utopit! smilies/grin.gif
květen 14, 2008 12:29
Anebo : Míša šíša
po třicítce odebírat nepotřebné vyžilé orgány - mozek a ...
smilies/grin.gif

Impotentní dementi všech věkových skupin, spojte se!
květen 14, 2008 13:04
Míšo, už se spojili!!! Říkají si teď koalice. : NČ
.
květen 14, 2008 13:09
Jardo, : Lotka
nemůžeš to brát podle sebe, přecejen jsou chlapi, kteří vydrží víc, než si dokážeš představit. smilies/grin.gif
květen 14, 2008 13:11
NČ : Míša šíša
smilies/cheesy.gif
květen 14, 2008 13:12
NČ, ftipný jako dycky - taky proto ten úsměv Míši, ale nepřeklep´ ses ? že Tys´ myslel opozice ? : toulavej
na tu by to sedělo . . . ale nic ve zlým, i já se občas spletu, vo tom žádná :-)
květen 14, 2008 13:33
Kájo, to je snad jasné, : bb
on se cítí vedle tebe méněcenný, snaží se ti zaimponovat, tak se dělá lepším než je, i když ve skutečnosti není "horší", jenže tebe tak vnímá - asi jsi mu dala jasný signál, že peníze jsou pro tebe hodně důležité (když jeho finanční nedostek byl pro tebe jasné NE) a usoudil, že tedy jeho hodnotíš jen skrz ty prachy, že peníze jsou pro tebe atributem úspěšného spokojeného života.
jako kamarádi velmi dobré, pro lásku nic moc, nějak jsem tam postrádala tvé city
květen 14, 2008 14:06
BB - taky jsem myslela : saffron
na "sňatky z rozumu", ale i k tomu chybí (podle textu) potřebné důvody.Není tam popsaná jediná věc, která Káji na tomto muži imponuje (kromě toho, že nosí květiny, je u nich skoro denně a je už brán za jejího člena) - nic o jeho povaze, vlastnostech, společných zájmech (třeba) ani to není o chemii mezi nimi...z textu vychází spíš jako dobrý kamarád. Káji,proč uvažuješ, že by sis zrovna tohoto člověka brala nebo s ním měla vážný vztah?
květen 14, 2008 15:03
jarda : kolemjdoucí
je jednička! Typycký mlamoj, přečetl si příručku pro manažery a už všemu rozumí.
květen 14, 2008 16:07
saffron, : bb
to je fakt a otázka pro Káju
pár "důvodů" mě napadá, ale nechci se pouštět do spekulací, proto sem Kája nepsala
květen 14, 2008 16:17
... : bb
jarda trošku přehání, ale v jádru má pravdu, není to tak dávno, co tu proběhly ohnivé diskuze na téma "kterak si stárnoucí padesátník honí ego a doplňuje energii o 20 let mladší partnerkou", že se mu nelíbí představa stárnutí se stárnoucí manželkou atd.
o internetově nevěrné 45leté manželce psal někdo, tuším NČ?, "ať si stará rašple ještě užije"..takže jak - ve 32 a 38 jsou mladí, na děti času dost, a ve 45 a 50 staří? - no ale když počnou ve 35 a 40, tak v 50 budou mít ještě celkem malé děti, dva skoropenzisti :-)
květen 14, 2008 16:40
bb, máš pravdu - taky by mě docela zajímalo, "KDY" je ta pravá chvíle - : d@niela
kdy do toho "má kdo praštit"...
Ale když to je přeci tak různý... Některej mužskej není "hotov" ani v pětatřiceti, jinej je svéprávnej opravdu už v osmnácti. Stejně tak je to se ženskýma, pochopitelně.
Rovněž vzdělávání - během VŠ se také vdávají a žení většinou jen ti, co musejí. A - pak se to nějak překlene... roky utíkají - sem tam nějaký ten nepovedený vztah a třicítka je tu, ani se člověk nenaděje.

květen 14, 2008 18:00
jó, kdyby jen třicítka . . . :-) : toulavej
to by ještě šlo . . . :-)
květen 14, 2008 18:09
... : Sandra
žena je na vrcholu své plodnosti ve 24 letech, ze zdravotního hlediska by měla děti porodit tak do 35 let. A myslím- přestože dnes tomu doba nepřeje- že člověk by měl přírodu respektovat.
květen 14, 2008 19:53
Jarda má pravdu a nadávkami tu pravdu nezměníte. : Milan
Pětatřicet je půlka života a mít v tu dobu malé děti je náročné a jak se blíží puberta těch dětí, je to horší a horší... A co teprve vnoučata! S těmi už pak dětem nepomůžete, zvlášť když budou po vás.
Každý by se měl snažit zvládnout aspoň první dítě do třicítky, aby si ním mohl/a na maturáku ještě zatancovat a nešla/nešel tam o holi. A jak to má takový dospívající člověk vydržet s tak starými a už nepružnými rodiči?
Optimální věk pro první rodičovství je biologicky 18-20, psychologicky 22-25.
Namlouvat si "mám času dost" je zpozdilé.
Jenomže 30 letému se ještě nezdá, že bude už ve čtyřiceti slabší a méně výkonný.
květen 14, 2008 22:14
Toulavej, jasněže nic ve zlym : NČ
No, ALE tentokrát ses teda fakt splet ty.
Míša psala "spojte se", takže správně je skutečně KOALICE = účelový spojení sil.
květen 15, 2008 06:08
... : neonka
božínku lidičky, mě měla matinka v 37, letos se sama krátce po 60 naučila vypalovat DVD s CD, chodí na univerzitu třetího věku, sportuje, zírám, já mladá na ní nemám. Znám paní co někde k 70 předcvičje jógu a mladý jenom čuměj, zářný příklad Masaryk, který začal v 60 jezdit na koni a tak dál...Kde jste vzali ze po 40 jsou už všichni polomrtví, jednou a půl nohou v hrobě a úplně neschopný náročnější činnosti než je šouravá chůze k hajzlíku a zpátky?
květen 15, 2008 09:24
neonka : Hani
Ono to je tak nějak oboustranné. Já měla první dítě v 18, mému prvnímu vnoučeti je 17 a druhému 14 a třetímu 2,5 roku. Takže si vnoučata s babčou užila, jak bruslení tak blbinek. Poslední 2,5 roční vnučku si užívám se vším všudy, jsem už opravdu v babičkovském věku. A řekla bych že je to lepší. Vždyť mé mladší dcerce je 33, starší 36. Já byla babičkou v 38 letech. Vypadá to že mladší dcera bude mít v 38 letech teprve druhé dítě. Myslím, že je lepší mít děti v pozdějším věku, když už je člověk vybouřený, má vybudované zázemí a dítě přijde plánovaně. Mohu to porovnat právě na vnoučatech-první vyrůstala v daleko hektičtějším prostředí, nebyly peníze na zařizování, dcera sotva po škole, shánění bytu..
Druhá dcerka si počkala a malá žije jako v bavlnce, v klidu. Je to znát.
květen 15, 2008 10:49
Sandro, : Krakonoš
žena je plodná řekněme od 13 let. Nechce nám tím příroda něco naznačit? Neměli bychom ji respektovat? Nebyl Kulínskej nakonec jenom vizionář? Jezdil Jan Tleskač radši na kole nebo na třináctce? smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
květen 15, 2008 12:14
Ale Jardo, : Sinix
Psát jednou jako Jarda a jednou jako Milan je ubohé, stejně jako tvoje kecy ortodoxního katolíka!
květen 15, 2008 14:02
Sinix, to je pěkná blbina. : Jarda
Ale marně hledám, co Vás k takovému nápadu vede.

květen 15, 2008 15:42
Ale to víš, Jardo. : Sinix
To víš, že ti nevěřím. Howgh!
květen 15, 2008 15:45
Mně to je jedno, jestli mi věříte nebo nevěříte. : Jarda
Mně je jedno i to, jestli se mne snažíte nebo nesnažíte urážet. Mně klidně můžete nadávat, pomlouvat mne, obviňovat mne z čehokoli... mně je to úplně jedno.
Já jsem totiž nic nezmeškal a své jsem si stihl včas a tak jsem v pohodě.

Akorát mě zlobí, jak feministky a staré "panny" oblbují mladým holkám hlavy a snaží se je svést k tomu, aby zmeškaly a zbabraly si tím život. (Chovají se stejně jako narkoman, co svádí další mládež k tomu, aby si taky dali cigáro, džointa, tripp...)
Zmeškané se nedá dohonit. Nikdy. A žijeme jen jednou. Každý rok, který nám uteče, nám utekl definitivně. Vůbec nic se nedá vrátit.


květen 15, 2008 16:33
Jarousi,me se Ti tak ulevilo, : Layla
ze jsi v pohode a vsechno jsi stihl vcas smilies/cheesy.gif. Pozor na dalsi rok,ktery utece. Tak neco blbyho a jednostrannyho jsem uz dlouho necetla...
květen 16, 2008 04:37
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]